PenelopaW

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 58 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 11 úno 2024, 19:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Můj (první?) pokus o Desgreze

Už chápu, proč dauphine zásadně kreslila Peyraka zezadu nebo Rescatora s maskou. Nakreslit obličej tak, jak by člověk chtěl, aby vypadal, není tak jednoduché. Úvodem tedy musím konstatovat, že byť měl mít tvář Johna Childermasse (Enzo Cilentiho), má úplně jiný obličej.

Desgrez se opírá o zeď, která tam tedy jaksi chybí, ale snad je to pochopitelné :).

Fleky Sorbonně jsem se pokoušela udělat dle vzoru i svého linorytu; co se Desgreze týče, jeho oděv není zcela historicky věrný. Kabáty tehdy neměly vysoké límce a tak široké klopy + jsem si vcelku jistá, že pokud by se trajdal pařížským bahnem, neměl by nízké boty a punčochy, ale boty vysoké. Ty se mi ovšem - zcela upřímně - nechtělo kreslit. Pod kabátem není další kabát, ale vesta v obdobné délce - zapínání i střih jsem se snažila obšlehnout z Dějin odívání.

Pro úplnost přikládám stejný motiv nakreslený Františkem. (Když viděl můj výsledný produkt, přikreslil ještě Sorbonne.) Zde se již kreslíř dopustil úplného anachronismu - Desgrez má na hlavě helmu, které příslušníci policie v 17. století ještě nenosili (srov. s policisty na motocyklech ve filmu o Četníkovi), a na helmě ještě čepici. Tu rozhodně dle kánonu Desgrez nenosil :).

P.S.: Ať dělám, co dělám, nejde mi to nahrát na stojáka.

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 11 úno 2024, 19:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, to je moc povedený pokus. :ok: :applaus:
Ten kabát bych zase tolik neřešila.
Sorbonne se ti moc povedla. Super.
František je šikula. Ten jeho pes je roztomilý. Takový trochu medvídek.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 12 úno 2024, 13:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6954
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Začnem Františkom: Božie, malý má svoj vlastný picasovský štýl. Moc sa mi to páči a ešte som sa aj skvele pobavila. :ok:

K tomu tvojmu Desgrezovi: Tleskám. :applaus:

Ono človek vidí že si mu nakreslila skvelú tvár až keď to má otvorené vo veľkom na obrazovke. Teda aspoň ja :potapec:

Dovolila som si to teda nahrať ešte raz trochu zmenšené a orezané, pre tie čo si tie veci pozerajú na malom tablete alebo na telefóne, aby to bolo v správnej polohe a pridávam aj detail tváre. Je to ešte stále dostatočne veľké, treba si tú cleú postavu rozkliknúť. (kliknúť na to dva krát)

V každom prípade, mne sa tá kresba moc páči, dúfam že mi niekedy nakreslíš aj Polačku z knihy. :la-polak-fun:
Citovat:
P.S.: Ať dělám, co dělám, nejde mi to nahrát na stojáka.
No máš to moc obrovské - po naskenovaní si to mala trochu zmenšiť a uložiť ako jpg. Ja na také veci používam obyčajný paint - súčasť windovsku, kde také veci ako otáčať, zmenšovať či zvätšovať a jednoduché koláže idú spraviť pár klikmi.
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 12 úno 2024, 14:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no ja len čumím! a tlieskam! :applaus: Ja viem, že sa snažíš všetko správne historicky, ale mňa by vôbec nenapadlo posudzovať odev ;) Stačí mi, že vyzerá vierohodne a zapadá do angelikovského obdobia. Je to skvelé - Sorbonne je úplne dokonalá. Vravíš, že to len obkresľuješ? Akože, dáš si pred seba obrázok a potom to nakreslíš alebo ako?

A malý Desgrez má talent! :mrgreen: Po maminke.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 12 úno 2024, 16:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra:
Děkuji za pochvalu :oops: a děkuji i za detaily. Měla jsem to naskenované, ale i když jsem to všelijak zmenšovala, nahrát mi to nešlo. A tak jsem nafotila na mobil a vložila fotku. Předtím jsem si ji sice otočila v počítači, ale stejně se mi pořád nahrávala naležato.

Máš nějakou svoji představu o tom, jak by knižní Polačka měla vypadat?

Precious:
Myslím, že už dobře víš, že jsem úchylná a když už, tak to musí být i historicky věrné :).

Většinou mám obrázek před sebou a kreslím na papír, a nebo si papír položím na vzor, obtáhnu kontury, a pak dokresluji. Takhle jsem to udělala se Sorbonnou, kterou se mi nechtělo kreslit od nuly - bylo mi jasné, že hned na první dobrou nepostihnu správně její proporce. Takže jsem si obrázek zobrazila na monitoru počítače, zvětšila tak, aby velikostně odpovídala k Desgrezovi (to jsem ještě koukala na fotky německých dog, jak moc mohou být velké - nechtěla jsem úplně, aby byla jako Baskerville, i když i takové výšky se dogy v kohoutku dorůstají), pak položila papír na monitor, udělala hlavní linie a poté na stole dokreslovala.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 12 úno 2024, 23:35
Markýzové
Online
 
Příspěvky: 366
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Degretz je skvělý, kabát neřeším, možná mě nadcasoveho krejčího. Pro mne je ztezejni pes. Vidím v něm Maxe🌹. Ty jsi se do nej zamilovala🐕
Jinak František je bozi, asi mu budu muset brzy sedět modelem😊❤️


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 13 úno 2024, 11:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně si někdo povšiml i nebohé Sorbonny :). Uznávám, že Maxovy skvrny jsou velmi inspirativní, i když barevně neodpovídají kánonu :). Zkusím Ti s Františkem domluvit sezení :).


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: PenelopaW
Napsal: 22 úno 2024, 16:09
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vypadá moc dobře, Penelopo, i ten výraz v obličeji se povedl! :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 58 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: moirra, Zuzanka62 a 2 hosti
cron