začínání s Angelikou

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Autor Zpráva
PourJamais
Předmět příspěvku: začínání s Angelikou
Napsal: 09 črc 2010, 23:35
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 4
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 črc 2010, 21:22
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj , právě jsem se registrovala, takže tohle je asi můj druhý nebo třetí komentář :)
Hrozně se mi líbily všechny vaše příběhy a komentáře, které teď pravidelně pročítám...
Já jsem se ke knižní Angelice dostala, přesně jako většina z vás, tak aby se to tady pořád neopakovalo :) přes filmy s Michele Mercier a spol.
Když teď vzpomínám, kdy jsem poprvé shlédla nějaký díl z celé řady, tak to asi bude, když mě moje mamka posadila vedle sebe na gauč a řekla, že se podíváme na moc hezký film :) mě to tenkrát bylo upřímně jedno, jestli se Angelika zamiluje do Joffreye , jestli ho upálí a jestli se znovu najdou :) mě stačilo, že tam bude jakýsi závan pohádkové atmosféry, což mi tenkrát asi utvářely Angeličiny šaty a zámek, ve kterém s Joffreyem bydleli...
Pak se mi to nějak vytratilo z mysli až do minulého léta, kdy začala moje když to řeknu takhle Angelikománie :)
Zrovna dávali v televizi Markýzu Andělů a já si řekla, že se na to kouknu, zase po dlouhé době..Po skončení tohohle dílu,mi bylo nějak smutno :) a tak jsem si musela pustit i Báječnou Angeliku, abych jako věděla jak to bude pokračovat, protože jsem byla zvědavá...Tu noc po mé "obnovené premiéře" Angeliky :) jsem nemohla usnout a pořád o tom přemýšlela (a navíc byly prázdniny a já jsem o prázdninách přespalá a tak jsem nemohla zabrat :) )
No další den jsem se musela dodívat na zbytek celé série, takže celé odpoledne padlo a já seděla u televize , cpala se řízkem a olivami :) a koukala a sledovala další osudy Angeliky...
Jenže pak mi ty filmy nějak přestaly stačit a já se rozhodla, že se pustím do shánění knih...Už v té době,mě měla blízká rodina a kamarádi za Angelikového blázna :) Všem známým a rodině jsem poslala žádanku jestli nemá někdo v knihovně výše zmíněnou markýzu..nikdo neměl, ale já se nehodlala vzdát a tak jsem si všechny ty knihy tiskla v tiskárně , takže asi polovina mé sbírky jsou desky s papíry, alespoň nadepsanými názvem, aby získaly trochu ten punc knihy..:) Zbytek jsem dokoupila v bazarech ..
No prostě od minulého léta, prakticky neležímv ničem jiném než v Angelice, ikdyž už jsem dočetla i poslední díl,pořád mi chybí půlka markýzy andělů, ale to doufám rychle napravím :) všichni už si na mou slabost zvykli, takže už jim ani nevadí, že jim občas po dočtení třeba tří dílů, obsáhle vyprávím o co v knize šlo ..Je mi trochu líto, že už Angeliku dočítám, ale život snad nekončí a určitě, tedy pokud do té doby neztratím o toto poutavé, zajímavé, romantické a dobrodružné dílo zájem, jistě si ho za dva nebo tři roky přečtu zase, možná to bude i o něco dřív ...:)
Myslím, že jsem zde asi nejmladší čtenářka, v září teprve nastupuji do prváku a tak doufám, že vás moje vyprávění,nevyprávění nějak neurazilo, ptotože, když si čtu vaše příběhy je to poněkud jiný kafe :)..
s pozdravem pro další fanynky Naty


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 črc 2010, 07:23
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ahoj Naty,

děkujeme za příběh, který nás určitě nemohl urazit, naopak, je to skvělé, že se opět našla mladá dívčina, kterou Angelika chytla. A nemusí ti být líto, že jsi Angeliku dočetla, všechny to čteme pořád dokola a já se např. přes Angeliku dostala k samotnému Ludvíku - už čtu třetí životopisnou knihu a doplňuju informace, abych snáze pochopila některé historické souvislosti naznačené v Angelice - fronda, markýza se Montespan apod.

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 črc 2010, 10:09
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Když to tak čtu, připomínáš mi mě samotnou před pár lety :). Taky byla doba, když jsem tu byla nejmladší :lol:. Díky, že ses podělila a vítám tě tu. Snad se ti tu s námi bude líbit :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 črc 2010, 23:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také zdravím, je to moc fajn, že máme novou čtenářku! :) Já zase nad opětovným přečtením série dost uvažuju (už bych to četla asi pošesté :D ), tak uvidíme. Zatinko ty máš zas období, co jsem měla já před pár lety, taky jsem sháněla a četla samé knihy o Ludvíkovi, abych měla jasno :) . To je hezké jak to máme stejné skoro všechny. No hlavně už aby se nám blížil nový díl, už se těším.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 črc 2010, 10:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ahojky, taky zdravím.
Koukám, že to se sháněním dílů nemáš jednoduché :( .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
PourJamais
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 črc 2010, 11:54
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2010, 21:22
Kontaktovat uživatele: SZ
 
děkuju za uvítání :) určitě se mi tu bude líbit :)
no někdy je to s tím sháněním fakt krušný :? :)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské příběhy“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti