Já a Angelika

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Já a Angelika
Napsal: 09 lis 2016, 19:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3365
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Můj příběh bude asi podobný všem ostatním. Myslím, že první bylo okouzlení filmem. Michele Mercierová je krásná žena a mně se už tak nějak navždycky vryla do paměti jako Angelika. Navíc ten krásný melodický altový hlas... Tam to asi začalo, i když už nevím přesně. Maminka kupovala knihy, které tehdy vycházely, a já si je půjčovala a začala číst. Určitě už jsem byla na víceletém gymnáziu, protože jsem je půjčovala spolužačce, která díky horečnému čtení po nocích začala ve škole propadat a její maminka mi to nemohla odpustit :) .

Mně samotnou čtení přineslo nejen jednu z mých literárních lásek, ale i poměrně dobrou znalost reálií Ludvíkovy Francie, kterou jsem v dějepise mohla zúročit. Ještě i při čtení "amerických dílů" jsem ve škole excelovala, když jsem znala Irokéze :) . Ale tehdy mne tahle část příběhu už tolik nezajímala a nebavila, a tak jsem Angeliku před Quebecem opustila na hodně dlouho dobu. Ani si nevybavuji, že by mi knihy tehdy přišly vysoce erotické, některé filmové momenty na mne tehdy asi působily více (jak je uvedeno v sekci u filmů, náznak někdy udělal více než dnešní zobrazování "všeho"). Včera jsem se bavila s kamarádkou, která říkala, že Angeliku nikdy neviděla, že jí to rodiče zakazovali. Popisovala jsem jí scénu, kde Angeliku prodávají na trhu s otroky a ona si zakryje ňadra, aby jí pak drželi za ruce a nechali jí pokořenou okukovat kupci. A kamarádka si ihned vzpomněla, že tuhle scénu jako malá viděla taky a že na ni také velmi silně zapůsobila :) .

Angelika se pro mne stala hrdinkou, která je až neuvěřitelná tím, čím vším si prošla, a přesto zůstala nezlomená, stále krásná, hrdá a silná. Pojmenovala jsem podle ní svoji barbínku a maminka mi pro "Kena" ušila košili s fiží a černé kalhoty. Jedinou vadou bylo to, že Joffrey nebyl originál od Mattela, takže mu občas odpadly nohy :D . V K-martu v centru Liberce jsem si pak koupila panenku Honorinu a panáčka Florimonda, jen Cantora jsem nesehnala, protože blond vyráběli jen panenky :) . A pak jsem si dokoupila "sultána" a "mladou Angeliku" (ta občas hrála i služebnou). Máma mi na "Angeliku" ušila neskutečné množství nádherných rób (až se pochlapím, a pokud máte zájem, vyfotím ;) ). V pokoji měli Joffrey s Angelikou vlastní bydlení, postupně dostali kovanou postel, toaletní stolek apod. :) Při sledování filmů jsem si pak kreslila do skicáku jednotlivé šaty a pak si před spaním promítala scény z filmů a knih a viděla se na dvoře Ludvíka XIV. (pozor: ovšem nikdy jako Angelika samotná, moje pubertální fantazie tehdy vykreslila vlastní alter ego :) ).

Nepamatuji si, kdy jsem pak filmy viděla naposledy (možná jsem je pak už tak nesledovala), ale knihy jsem rozhodně od té doby znovu do ruky nevzala. Ani nevím, co bylo teď tím impulzem - někde jsem zjistila, že byl natočený remake a ze zvědavosti si ho stáhla. Přiznám se, že děj se mi líbil o dost víc díky větší podobnosti s knihou, přesto jsem si však vybavovala jisté nesrovnalosti (například vyloženě kladné zobrazení Filipa). Takže jsem se začala shánět po knihách, které máma při odchodu do důchodu nemilosrdně přestěhovala na půdu. Půjčila jsem si klíč, prohrabala odporně zaprášené krabice a všechny díly, co jsme měli doma, postupně vytáhla na světlo boží, očistila a včlenila do naší knihovny (a to je co říct, protože manžel knihovnu, kterou máme přes celou stěnu, zanesl právnickou literaturou a nejrůznějšími slovníky, takže knihy z ní spíše stěhuji pryč, než abych police plnila). A pak jsem začala číst a zatím nepřestala :) .

Při vyhledávání informací o remaku jsem narazila i na tyto stránky, které musím obdivovat pro jejich propracovanost. Kdyby v mých 13 letech internet nabízel tyto možnosti, možná bych byla mnohem větší zarytou "angelikofilkou". Ale přesto ve mně tato hrdinka zanechala hodně hluboký dojem, který se nyní opětovným čtením vrací. Tehdy jsem měla jen jednu kamarádku, se kterou jsem o tom všem mohla mluvit, tady je "spřízněných duší" víc, takže jsem ráda, že jsem sem zabrousila ;) a děkuji za tu možnost.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 09 lis 2016, 21:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7143
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopa Vďaka za skvelý Angelikologický príbeh. :ok:

pekne píšeš, číta sa to z ľahkosťou, tak možno čoskoro pribudne aj niečo od teba v sekcii Fikcie. :writer:
Tých totižto nikdy nieje dosť :mrgreen:

O fotografie tvojej angelikologickej Barbie a Ken zbierky samozrejme záujem máme, vždy sa tešíme keď niečo pribudne
do angelikologickej tvorby.

naša stránka je rozsiahla, takže si ešte zrejme nezablúdila do položky "Kostýmní kroužek čtenářů Angeliky"

https://www.angelique.cz/zabava-saty-podle-angeliky.php

K tomu znovu čítaniu kníh chcem iba dodať že podľa toho v akom veku ich človek číta, vníma ich celkom ináč (teda aspoň u mňa a pár iných dievčat tomu tak bolo) a okrem toho jedno koľko krát ich jeden čítal, vždy v nich objaví niečo nové.

Čo sa týka nového filmu, mne práve vadilo že okrem pár vydarených scén sa dej práve kompletne odklonil od filmu.
Avšak samozrejme budem rada keď sa pridáš do porovnávania jednotlivých scén zo starého a nového filmu. ;)

Porovnania scén: Kniha x Film (Borderie) x Film (Zeitoun)

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=2&t=563

PS: A samozrejme sa teším na tvoje nové čerstvé dojmy z čítania po rokoch

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄 :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 12 lis 2016, 17:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Není to úžasné, že skoro každou fanynku Angelika k něčemu inspirovala? :shock: :eyes: Jeanne si svého času vtělila postavy z Angeliky do opakovaných setkání s cizími lidmi, Penelopa si je dokonce nakoupila domů! :ok: :ok: :ok: Taky jsem měla krátkou epizodu s šicím strojem, viz galerie, kterou sdílela Moirra, ale jsem moc zvědavá na Tvoje oblečky - šup sem s fotkami! Až pojedu příště do Liberce, musím zjistit, kde mají ty Joffreye a Florimondy!


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 14 lis 2016, 08:38
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc hezký příběh, Penelopo :agree: Také jsem moc zvědavá na všechny barbie postavy a na kostýmní tvorbu tvojí maminky. Určitě to nafoť, zájem je veliký. Na webu ještě nemáme jiné šaty než dámské, takže doplnění přehledu mužskými kostýmy je více než žádoucí :P
Ještě píšeš, že jsi si různé šaty kreslila - tak to je také velmi vítané :D Na webu je v sekci Zábava další stránka s ukázkou fanouškovské tvorby, tentokrát s přehledem kreseb - Výtvarný kroužek, kde jsou obrázky posbírané z vlákna Čtenářské výtvory. V tomto vláknu si pro své modely a kresby určitě založ buď vlastní téma nebo je jen přidávej do již rozjetých outfitových diskuzí ;)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 14 lis 2016, 13:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3365
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Barbie a spol. jsou vyzdviženi z hlubin skříně, ale šaty musejí nejprve projít pračkou a bělením, aby mohly být nafoceny :) . Jen chuděra Joffrey má pouze jediný model - bílou košili a černé kalhoty :) . Ale za to má jizvu - sice tužkou, ale má ;) .
Florimond i Honorina jsou oba stejně staří, Mattel zatím nepochopil poptávku :evil: a vyrábí jen děti v batolecím věku, pročež jsem se při hraní musela dopouštět jistého renoncu a ignorovat věkový rozdíl obou Angeličiných dětí :roll: .
Počítám, že koncem týdne už by fotky být mohly :) .

Co se výtvarné tvorby týče, musím vyhrabat u rodičů onen chráněný skicák a nejprve ho podrobit autocenzuře. Jak si tak vybavuji svůj výtvarný projev, všechny dívčí postavy mají obří hlavu s velkýma očima, takže nevím, zda je to něco určeného ke sdílení :) .


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 25 lis 2016, 14:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc mě těší, že ses s námi podělila o svůj příběh, Penelopo! :) Snad se Ti tu bude líbit a vydržíš s námi. :agree: A přeju, ať se Ti knížky o Angelice čtou ještě lépe než dříve, věřím že tam najdeš opět něco nového, inspirativního, tak jako my všechny ostatní. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 26 lis 2016, 11:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3365
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
A přeju, ať se Ti knížky o Angelice čtou ještě lépe než dříve, věřím že tam najdeš opět něco nového, inspirativního, tak jako my všechny ostatní. :ach:
Nyní jsem mírně za polovinou "Angeliky a její lásky" a moc se mi líbí úvahy Joffreye o Angelice a Angeliky o něm, čím si prošli - jak se do obecných úvah (které se mění dle aktuální situace a prožívání postav) promítají úvahy o roli muže a ženy. Takové až archetypální záležitosti. A to se mi hrozně líbí :oops: :) .


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 03 říj 2017, 19:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3365
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co mi dala Angelika:

- dlouhotrvající (a v budoucnu jistě nejednou zopakovaný) literární zážitek, kdy jsem konečně letos přečetla celou "sérii"
- adrenalin, když jsem dočetla jeden díl a zjistila, že další mi chybí
- následné uspokojení, když jsem jednu knihu objevila v antikvariátu u nás ve městě a další mi poslala Fantina
- kuriozitu v knihovně, neb kniha od Fantiny má desky vevázané vzhůru nohama (při čtení ve vlaku jsem musela vypadat velmi vtipně)
- zjištění, že mé panenky Honoriny a Florimonda jsou z roku 1974
- panáčka Cantora, kterého jsem letos dokoupila, ačkoli je od jiného výrobce a není tak hezký ani vlasatý jako jeho sourozenci
- hlubší zájem o dobu Ludvíkovské Francie a oprášení mé dávno zasuté a polozapomenuté francouzštiny
- kochání se barokními Barbie šatečkami
- erotický teleportační zážitek :desgrez:
- poznání několika úžasných žen ( :la-polak-fun: , :katarina: , ...), které bych možná na autobusové zastávce minula bez povšimnutí, ale které mi přinesly do života mnoho nového a zajímavého, a které mají můj obdiv


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 23 říj 2017, 19:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3365
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Co mi dala Angelika:

- dlouhotrvající (a v budoucnu jistě nejednou zopakovaný) literární zážitek, kdy jsem konečně letos přečetla celou "sérii"
- adrenalin, když jsem dočetla jeden díl a zjistila, že další mi chybí
- následné uspokojení, když jsem jednu knihu objevila v antikvariátu u nás ve městě a další mi poslala Fantina
- kuriozitu v knihovně, neb kniha od Fantiny má desky vevázané vzhůru nohama (při čtení ve vlaku jsem musela vypadat velmi vtipně)
- zjištění, že mé panenky Honoriny a Florimonda jsou z roku 1974
- panáčka Cantora, kterého jsem letos dokoupila, ačkoli je od jiného výrobce a není tak hezký ani vlasatý jako jeho sourozenci
- hlubší zájem o dobu Ludvíkovské Francie a oprášení mé dávno zasuté a polozapomenuté francouzštiny
- kochání se barokními Barbie šatečkami
- erotický teleportační zážitek :desgrez:
- poznání několika úžasných žen ( :la-polak-fun: , :katarina: , ...), které bych možná na autobusové zastávce minula bez povšimnutí, ale které mi přinesly do života mnoho nového a zajímavého, a které mají můj obdiv
- pravdu o tom, zda byly či nebyly indiánky chlupaté


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 08 led 2018, 17:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
- zkušenosti s navazováním mezinárodních vědeckých konzultací, aniž by ses styděla za svůj "Angelika coming-out" - k tomu se některé z nás dopraovávaly roky :oops: ) - teď, jak jsem pochopila, se rýsuje něco s podvazky,

- "nerdská" karetní hra, Angelika - activity a ještě dobové recepty... toto vlákno zdaleka nevyčerpalo svůj potenciál, protože žádná z nás neví, kam až to dojde! :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 08 led 2018, 20:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7143
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
toto vlákno zdaleka nevyčerpalo svůj potenciál, protože žádná z nás neví, kam až to dojde! :ok:
presne tak ! to veru zatiaľ nikto netuší .... možno k dizertačke z Francúzskej histórie 17 storočia? :potapec:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄 :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 02 pro 2018, 17:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3365
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Doplňuji: Asi nejoblíbenějším dílem je Markýza andělů 2 (původní české vydání) a Popravený u Notre-Dame (Integrale). Ne, že bych si libovala v mučení a upalování, ale... je tam :desgrez: !

Disertačka na 17. století asi nebude, ale pořád se utěšuji tím, že třeba rigorózka by být mohla :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské příběhy“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron