Markíza Anjelov

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Autor Zpráva
Geli
Předmět příspěvku: Markíza Anjelov
Napsal: 01 říj 2017, 19:07
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
4poziom.slask.pl
Registrován: 01 úno 2017, 20:30
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Volám sa Angelika.
A teda bolo to len otázkou času, kedy sa dostanem do tohto sveta.

Moje prvé stretnutie s Angelikou bolo ešte v detstve. Pamätám sa, ako ma učitelia a rodinní známi oslovovali “markíza anjelov”. A pamätám sa aj na to, ako ma to miatlo.
Vedela som, že existuje akýsi film “Angelika, markíza anjelov”, vedela som, že je tam nejaký Joffrey de Peyrac, nejaký ten Nicolas. Vedela som, že Angelika bola najkrajšia žena, akú ľudia kedy videli vo filme - keďže mi často hovorili, že som pekná ako moja menovkyňa.

Moje prvé stretnutie s filmom bolo iba v súvislosti s iným filmom. Určite sa všetci pamätáte na Slunce seno jahody, nie? Na tú známu scénu, keď Škopková pozerá Angeliku a potom vypadne elektrika. https://www.youtube.com/watch?v=Vh5Vd1EhWc8 Tá scéna mi utkvela v pamäti. Keď Angelika hovorí Nicolasovi: "Miluj mě, Nicolasi, miluj mě! Pojď ... já chci, abys to poprvé byl ty ... někdo mladý, krásný, svěží, něžný ... Snaž se být něžný." - Keďže som ten film nikdy nevidela, iba tento kúsok, nevedela som, či to je naozaj tak alebo či to je len scéna urobená pre film Slunce seno jahody. Nešlo mi to do hlavy. Myslela som si: “Naozaj to povedala? Aj v originále? To musí byť riadna hlúposť, ak sa tá hlupaňa chce s ním vyspať, iba preto, že je pekný!”
To bol asi dôvod, prečo som sa do tých filmov pustila tak neskoro. Moja menovkyňa mi robí takúto hanbu!! Proste som si povedala, že mi je jedno, o čom sú tie filmy a hotovo. Vtedy som ani len netušila, že sú aj knihy.

Presunieme sa v čase do obdobia, keď som končila prvý ročník na vysokej škole.
Už ani neviem, ako to presne začalo, ale viem, že za to môže moja vtedy najlepšia kamarátka. Ona bola veľkou fanúšičkou Angeliky. Od nej som sa dozvedela, že sú aj knihy.
Povedala som si, že si pozriem aspoň filmy a zistím, či ma to bude baviť a či sa mi oplatí prečítať aj knihy. Predsa len, počas skúškového obdobia je všetko zaujímavejšie ako učenie, nie?
Tak som si zaobstarala filmy a pustila sa do toho!
Môj prvý dojem z filmov bol takýto: Filmová Angelika ma príliš nenadchla, filmový Joffrey sa pomaly vkrádal do môjho srdca, Nicolasa som neznášala, Degrez ma celkom ohúril, páčil sa mi aj kráľ a napokon Rescator ma získal úplne! Ostatní muži, ktorí sa pritrafili Angelike do života boli tiež zaujímaví - básnik, Filip, Colin, atď.
Aj napriek tomu, že som nebola príliš nadšená z filmov, povedala som si, že si prečítam aj knihy. Ak už kvôli ničomu inému, tak som aspoň mohla ďalej snívať o Joffreyovi, do ktorého som sa trošku zaľúbila… Čiže som začala čítať knihy kvôli nemu. Chcela som vedieť, aký je v knihách, chcela som proste o ňom vedieť viac.
Na moje preveľké šťastie som našla knihy v našej mestskej knižnici. Keď som však čítala šiestu časť, knihovníčka mi povedala, že im chýba siedmy diel. S tým som práve nemala problém, keďže moja stará mama mala len siedmu časť. Povedala som si, že im ju darujem, ale keď som prišla zas do knižnice aj s mojou knihou, zistili sme, že im chýba deviata časť a nie siedma. Nevadí, aj tak som im nechala aj moju siedmu.
Keďže nemali všetky časti, musela som deviatu časť hľadať na internete. Našla som kompletne všetkých štrnásť častí v jednom antikvariáte za tridsať eur - a tak som mala pre seba narodeninový darček! Už som nemusela chodiť kvôli Angelike do knižnice.

Dobre, poďme ďalej. Prečítala som všetky knihy. A potom som cítila, akoby môj život zastal.
Čo budem teraz robiť? Dokedy musím čakať na poslednú časť, o ktorej som zistila, že sa chystá?
Bola som úplne vtiahnutá do zajačej diery menom Angelika. Úniku z nej nebolo. To bol môj život!
[Konečne som nemala problém s tým, keď ma niekto volal “markízou anjelov”. Dokonca som sa istý čas tak predstavovala a čakala, či ľuďom napadne moje meno :D ]

Môj názor na Angeliku sa zmenil po prečítaní kníh. Aké to prekvapenie, čo?
Už to nebola tá hlupaňa, čo sa chcela vyspať s Nicolasom, lebo bol pekný. Bola to mimoriadne úžasne napísaná postava, v neobyčajne prepracovanom príbehu, ktorý som nedokázala položiť. - Viditeľné zlepšenie, nie? :D
Dokázala by som asi hodiny hovoriť/písať o tom, ako som vnímala každú postavu, ako sa môj názor na ne menil a ako strašne mi priľnuli k srdcu.

A potom zrazu som zistila, že Anne Golon zomrela! Asi si viete predstaviť, ako som sa cítila. Ja som si aj hovorila “dúfam, že nezomrie skôr ako vyjde posledná časť” a potom sa stalo toto! Nebudem klamať, plakala som ako malé decko. Doteraz je mi z toho do plaču, keď si predstavím, že ju už nebudem mať možnosť stretnúť a povedať jej, ako veľmi sa jej práca dotkla môjho života.
Stále dúfam, že to skončí ako Tolkienov Silmarillion a že posledná časť vyjde posmrtne vďaka jej dcére.
Musím sa predsa dozvedieť, či (môj drahý manžel) Joffrey pôjde do Prahy a čo ho tam čaká!!!

***

Na záver mám ešte nejaké tie anekdoty zo života, ktoré súvisia s Angelikou. Moji kolegovia v práci boli akoby platení za nejaké narážky na moje meno.
Kolega: Aký si mala honorár?
Ja: Prosím? Aký honorár?
Kolega: Však za tie filmy.
A potom ten istý kolega sa ma spýtal, citujem “kde je tvoj Joffrey?”. Vtedy som už mala pripravenú odpoveď “čaká na mňa v posteli, kde inde by bol?”.

Kolegyňa ma volala “grófka” pri každej príležitosti. Moja kamarátka ma stále volá “markíza anjelov”. Jeden môj kamarát sa ma neustále pýta, kde alebo kto je môj Joffrey.

Och, to mi pripomína, ako som išla pre prvú časť do knižnice. Knihovníčka sa ma pýtala, prečo to chcem čítať, či to mám do školy. A ja som povedala “Musím predsa poznať svoju menovkyňu, nie?” a až vtedy si všimla moje meno na preukaze.

***

Pred pár rokmi by som ľuďom za takéto narážky odtrhla hlavu. Ale teraz, po prečítaní kníh, som skôr poctená ako nahnevaná. Teraz, keď konečne chápem, o čom je ten príbeh, keď viem, aká je Angelika v skutočnosti, tak už nie som taká zahanbená a už milujem svoje meno, hoci som ho doteraz nemohla vystáť, lebo mi pripadalo príliš princeznovské. Ale aj tak som rada, že moja mama ma nepomenovala kvôli filmom. To by asi už bolo príliš veľa aj mňa.

Tak a tu to máte! Takto som sa ja dostala k príbehu svojej menovkyne. A takto mi zmenila pohľad na svet a hlavne na moje meno.


P.S. Musím sa priznať, že hlavne táto knižná séria je dôvod, prečo pracujem na svojom sne stať sa spisovateľkou.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Markíza Anjelov
Napsal: 01 říj 2017, 20:10
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pekný príbeh Geli :)

Ja tiež dúfam, že sa 15.diel podarí vydať, predpokladám že aj s prispením členiek tohto fóra... :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Markíza Anjelov
Napsal: 01 říj 2017, 21:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Geli píše:
Volám sa Angelika.
A teda bolo to len otázkou času, kedy sa dostanem do tohto sveta.....
.. Musím sa priznať, že hlavne táto knižná séria je dôvod, prečo pracujem na svojom sne stať sa spisovateľkou.
Ráda čtu příběhy se zajímavými zápletkami a ten Tvůj zajímavý rozhodně je.
Moc Ti držím palce, aby jsi svůj sen proměnila ve skutečnost.
Nějaká ukázka z tvého spisovatelského stolu by někde nebyla? A nenašel by se i nějaký příběh do Čtenářských snů na toto fórum?


Nahoru
Profil Citovat
Geli
Předmět příspěvku: Re: Markíza Anjelov
Napsal: 02 říj 2017, 15:24
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2017, 20:30
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza, ak máš rada zaujímavé zápletky, tak to by som ti mala napísať, čo mi povedala mama, keď som sa jej pýtala, ako sa dopracovala k môjmu menu! To je ešte len zápletka! :D :D
A ďakujem, dúfam, že sa mi to podarí!

Čo sa týka mojich príbehov, kedysi som mala zopár blogov na internete, ale teraz mám všetko iba u seba. A čo sa týka Angeliky, mám rozpísané asi dva príbehy o nej. Už dávno som sa k tomu nedostala, možno by som to mala dokončiť :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Markíza Anjelov
Napsal: 03 říj 2017, 15:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Geli píše:
Tereza, ak máš rada zaujímavé zápletky, tak to by som ti mala napísať, čo mi povedala mama, keď som sa jej pýtala, ako sa dopracovala k môjmu menu! To je ešte len zápletka! :D :D
A ďakujem, dúfam, že sa mi to podarí!

Čo sa týka mojich príbehov, kedysi som mala zopár blogov na internete, ale teraz mám všetko iba u seba. A čo sa týka Angeliky, mám rozpísané asi dva príbehy o nej. Už dávno som sa k tomu nedostala, možno by som to mala dokončiť :D
Ahoj Geli, vítaj v kruhu nadšených Angelikoložek - zaujímavý príbeh. Vďaka že si sa s nami oňho podelila.

Mylím že by si mohla zabiť dve muchy jednou ranou a napísať nám ako sa tvoja mama dopracovala k tvojmu menu. :writer:
Tým pádom si prečítame aj ukážku tvojho spisovateľského umenia. :ok:

Tiež dúfam že tvoje rozpracované príbehy o Angelike dokončíš a že nam prispeješ do zbierky našich fikčných príbehov.
Tých veru nikdy nieje dosť :disagreement: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Geli
Předmět příspěvku: Re: Markíza Anjelov
Napsal: 04 říj 2017, 18:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2017, 20:30
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V prvom rade, ďakujem za privítanie :D

A dôvod, prečo ma mama pomenovala Angelika, je nasledovný: Moja mama vždy plánovala mať dve deti a chcela, aby obe deti mali meno na to isté začiatočné písmeno. Ako prvá sa narodila moja sestra Simona. Ja som druhá v poradí a moja mama plánovala meno Sofia. Lenže Simona umrela pár dní po tom, ako sa narodila a moja mama nemala žiadne ďalšie mená na S, ktoré by sa jej páčili.
Keď som sa narodila ja, mama by ma najradšej pomenovala Monika, lebo to meno sa jej ešte páčilo. Ale jednu Moniku už v rodine máme, tak od toho upustila. Páčilo sa jej meno Angelika, ale nevedela, čo by bolo meno ďalšieho dieťaťa. Nakoniec predsa len skončila pri mene Angelika, samozrejme.
Potom, keď bola tehotná s mojou sestrou, všetci jej hovorili, že to bude chlapec a tak mala poruke dve chlapčenské mená - Aurel a Adrián. Ale nevyšlo to a mala ďalšiu dcéru. A tú pomenovala Adela.

Aj keď moja mama tvrdí, že ma nepomenovala po filmovej Angelike, nakoniec sme ja aj sestra skončili s filmovými menami - Angelika, Markíza anjelov a Adela ešte nevečerala :D :D :D

***

A čo sa týka mojich príbehov o Angelike, najprv ich asi budem musieť preložiť z angličtiny, kým ich tu zverejním :D Jeden myslím, že mám dokončený.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Markíza Anjelov
Napsal: 04 říj 2017, 20:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Geli píše:
Aj keď moja mama tvrdí, že ma nepomenovala po filmovej Angelike, nakoniec sme ja aj sestra skončili s filmovými menami - Angelika, Markíza anjelov a Adela ešte nevečerala :D :D :D
Myslím, že být Angelika je lepší :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
Geli
Předmět příspěvku: Re: Markíza Anjelov
Napsal: 04 říj 2017, 21:33
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2017, 20:30
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Súhlasím!! :ach:
Aj keď musím uznať, že Adela ešte nevečerala je lepší film ako som predpokladala :D Rozhodne vtipnejší ako som čakala :D ale to už idem fakt od témy :D


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské příběhy“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů
cron