Nové priateľstvá cez Angeliku

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 02 pro 2021, 15:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už som to tu chela napísať dávno, ale stále som robila neičo iné.

Vďaka Angelike som sa zoznámila z hromadou skvelých ľudí.

Práve v tomto momente si píšem z jednou holkou s Columbie, ktorá sa vďaka mne dostala k filmom a titulkom v španielčine. Nuž medzinárodná Angelikologická pomoc funguje.
Hoľka vraví že v Columbii vlasné vydanie nemajú, iba dovozové Španielske, a že sa veľmi ťažko zháňa (po bazároch)


Už som sa takto zhovárala z nespočtom ľudí. A vzájomne sme si pomáhali.

Tu sú moje higlighty:

samozrejme najväčší highlight je kolektív Angelikoložiek tu na webe - a hlavne železné jadro s ktorým sa poznáme osobne, stretávame sa a navštevujeme, a vznikli skvelé kamarátstva ...

písala som si s dcérou pani AG

Od jedného staršieho pána profesora zo Švédska som k Vianociam zadarmo dostala dve knihy Angelika poštou. (vtedy som ešte nikoho vo Švédsku nepoznala)

francúzske z Kanady som pomohla sa dopracovať k vydaniu Integrále za ktoré v kanade pýtajú astronomické sumy - kúpil som preclila som a ona my poslala peniaze cez paypal - takto ju to vyšlo 10 krát lacnejšie

zachraňovala som zúfalku z USA ktorá si vo svojom zúfalstve že nevie čo bolo v posledných dieloch objednala Quebec vo francúžtine roztrhala knihu naskenovala a hodila do googlu (to už bolo dávno, preklady boli zúfalo nedokonalé) - ktorý jej s toho vykopol taký galimatiáš že skoro plakala - lebo Joffery opustil Angeliku a bol zo Sabine ....

tak som jej tri hodiny "rozprávala" po anglicky (písala na messengeri) obsahy posledných dielov ...

medzičasom si už holky z angelikologickej skupiny preložili vo vlastnej réžii posledné knihy do angličtiny s ktorých my myslím aj jednu poslali

zoznámila som sa z Archivárkou v Toulouse - študovala tam historiu a pracuje v archívoch mesta na zámku pri Toulouse, lebo celé archívy sa do radnice nezmestili, ktorá sa narodila v Marseille a jej otec bol španiel a matka Francúzka - keby nebolo Lockdownu už by sme sa boli na jeseň roku 2020 stretli v ružovom meste

zoznámila som sa zo skvelou holkou - rodenou Nemkou, ktorá si vzala kanadského Francúza - a spolu sa chodia pravidelne rozčulovať do Paríža nad tým že Francúzi sa tam tvária že jeho kanadskej francúzštine nerozumejú - nabudúce sa tam chystajú s mojou mapou po stopách Angeliky :D

píšem si zo skvelou Poľskou jazykovedkyňou, študovala tlmočníctvo - ktorá niekedy zvykal sledovať aj naše príspevky tuto a čítala pár mojich fikcií

----------------------------------------------------------------------------------------------

"moje" Francúzky a Talianky na FB sú tiež skvelé a zábavné .....a najzhovorčivejšie zo všetkých fór

kto má FB môže mrknúť na stránky v 5 jazykoch - takto si zábavnou formou precvičujem jazykové schopnosti:

československá:

https://www.facebook.com/angelika.markyza.andelu.222

Anglická:

https://www.facebook.com/angelique.international

Francúzska, na ktorej som už získala 1400 folowerow a neprišli ešte na to že stránku im nerobí Francúzska ah ha:

https://www.facebook.com/angelique722/? ... you_manage

Nemecká:

https://www.facebook.com/Ang%C3%A9lique ... e_internal

Talianská:

https://www.facebook.com/marchesaangeli ... you_manage


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 16 srp 2023, 19:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Toto som minule nedopísala :la-polak-fun:

somňa si ten hore poriadne uťahuje ... odkedy som sa osobne zoznámila s Angelikoložkami postavili novú zástavku metra s východom ANGELIgasse (asi aby si lepšie zapam§tali kde majú vystúpiť) a celú ulicu prestavali na Boulevard s kvetinami
(ano tak to nazvali)

pred domom mám koňa :chevalier: ... kúsok odtiaľto Katherinengasse :katarina: ... hneď pri obchode s nábytkom LUDWIG :king:
a samozrejme že od barokového paláca princa Eugena :king: , syna grófky de Soisson slávneho vojvodcu v bojoch Európy proti Saracénom :turban:
bývam tak blízko čo by kameňom dohodil
aby to bolo ešte zaujímavejšie kúsok podomňou je celá štvrť čo sa volá Kandia

ale tú pravú a skutočnú Kandiu nájdete v pravom a nefalšovanom Batistane - alias miestnom trhu
pár z vás tu na fóre ho už videla :tongue:

aspoň nemusím ´daleko chodiť pre Lukulum (farebný priesvitný bonbónový cukor z orechami, po vzore žien z háremu ) do tureckej kávy varenej v džezve,ktorú najnovšie pijem z tureckých šálok kúpených v batistane. Mojou prvou obeťou na testovanie Rescatorského :mask: spôsobu pitia kávy bola Fantina po návrate z jihu
mladý Gonfarel, (môj syn) už naposledy domov priniesol aj vodnú fajku - hoci on sám vôbec nefajčí

[ img ]

no uznajte, kde inde by mohlo byť angelikologické múzeum?

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 17 srp 2023, 07:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, i když kupu jsme si řekly osobně nebo napsaly v soukromé korespondenci, děkuji za sdílení. I když Angeliku má kupa lidí stále spojenou s filmy a považuje ji za brak, tak skutečně spojuje svět! Já si na Tebe vzpomněla na dovolené v Litoměřicích, kde na nějakém obchodě se starožitným zbožím měli na skle nápisy a v nich "AG". Ihned mi naskočilo "Anne Golon" a říkám si, nebuď paranoidní, Ty to fakt vidíš všude. A o kus dál jdu a tam krámek s nápisem "Miriam" - to už nemohla být náhoda :D.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 17 srp 2023, 10:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
náhody neexistujú :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 19 srp 2023, 21:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ne náhody neexistují, Tvoje Vídeňské propojení je skvělé, i Táňa má štěstí na okamžiky, které ji spojují s kánonem, či s Angelikoložkami. Já si nyní na nic nevzpomínám ale mnohokrát si vybavují, že si říkám Angelika!😍


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 12 bře 2024, 19:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  19 srp 2023, 21:38
Ne náhody neexistují, 😍
No tak to teda niekomu hovor. :idea: Nadnápis tejto rublirky je presný:
Čtenářské příběhy - Jak Angelika zasáhla do našeho skutečného života.

Ja by som iba upresnila že skôr neustále zasahuje. Kto by sa teda čudoval že som sa tu v poslednom čase zjavovala sporadicky a chaoticky:

Ja sa niekedy pred spaním uspávam hocakym dielom Angeliky v hocakom jazyku. Neviem prečo ale pred nedávnom som začala mať chuť čítať si 5 diel, hlavne Angelikino znovuzrodenie v Nieulskom kláštore. :priest:

No ani som poriadne nedočítala a v kláštore som sa ocitla ja sama! :slzici:
Mala som už dlhšie zdravotné problémy a po troch neprespatých nociach som skončila na pohotovosti. Samozrejme som nejako nepočítala s tým že si ma tam nechajú .... a že sa ocitnem nielen medzi pacientami ale aj mníškami, mníchmi, milosrdnými bratmi a sestrami a farármi.

Tak toto sa dámy môže stať iba mne! Čítam Angelikin prerod a o tri dni úž sedím v kláštore v kaplnke v nemocničnom pyžame na omši. :prayer: :priest: Strávila som tam týždeň a musím povedať že Arcibiskup by mal somňa radosť. Pri takej nude sme na omšu chodili poctivo každý večer. A naozaj nám to podobne ako Angelike dalo pokoj a mier na duši, a ja som akosi pri rozhovoroch s mníškami (chodia sa zhovárať na izby a sú super, mníši boli skôr zastrčení, ak práve nepracovali, lebo už začal veľkonočný pôst) pomeril s katolickou cirkvou, z ktorej som už dávnejšie oficiálne vystúpila a teda som veriaca bez konfesie.

Penelopa ktorá bola informovaná vtipne poznamenala že ešte dobre že Polačka je tam dobrovolne a sú to milosrdní bratia a sestry a nie vychýrené Parížske Salpetiére :lol: - alias čosi ako prevýchovný tábor pre skazené ženské z ulice. (samozrejme v súvislosti s mojou prezývkou Polačka)

Našla som si tam samozrejme aj kamarátky, hlavne moju Rakúsku Dalmatínku (Dalmácia je časť Chorvátska pri mori) ktorá bola nadšená že okrem normálnej Chorváčštiny zvládam aj ich silný prímorský dialekt, ktorý sa hdone odlišuje od spisovnej chorvátštiny.

No to vďaka tomuto spevákovi, ktorý v tom prímorskom dialekte spieva - a má neuveriteľne krásny hlas, pesničky a tiež nádherne texty. Viem že niektoré z vás majú chorvátske konexie - či už sa učia jazyk alebo tam chodia pravidelne na dovolenku. Bohužial Oliver zomrel pred 3 rokmi a Chorvátsko sa s ním vo veľkom a veľmi emociálne lúčilo ako Česko a Slovensko s Karlom Gottom.

https://www.youtube.com/watch?v=ILa2CNMHm3M

Nuž, takže ďalej: Ja a rakúska Chorvátka Mária sme chodili spolu fajčiť na kláštorný dvor kde na nás pokukovali sochy svätých - niekedy prísne a niekedy aj ako keby žmurkli a samozrejme kde sa zjaví Polačka to musí byť nevyhnutné aj akčné, ja a moja Dalmatínka sme spravili Desgrezovi všetku česť: Odchytili sme zlodeja ktorý tam už natropil hodne problémov. :desgrez: (ako nám rozprávala moja obľúbenkyňa, skvelá, hlboko špirituálna mníška Rita)

Ako inak stará budova kláštora je zo 17 storočia a takto to tam vyzeralo - kostol a staré budovy dodnes stoja, na tom nádvorí sme fajčievali a v dnešnej dobe to má samozrejme už aj moderný prístavok kvôli zväčšeniu nemocnice.
Na rytine na ľavej strane vidíte kláštor z vchodom a tiež kostol.

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 13 bře 2024, 16:45
Rytíři
Online
 
Příspěvky: 42
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ta pasáž z Nieulského kláštera je léčivá… doufám, že už je ti líp Moirro ;)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 16 bře 2024, 15:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ďalší neuveriteľný príbeh z tvojho dobrodružného života, Moirra! :ok: Dúfam, že už je tvoje zdravie v poriadku alebo aspoň na dobrej ceste!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 18 bře 2024, 09:13
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 296
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, Jsem také ráda, že už snad cítíš zdravotně lépe. Děkuji, že jsi se námi podělila o tvůj další životní příběh, který se nápadně podobá příběhu naší Angeliky. Jak je vidět přísloví, že cesty Páně jsou nevyzpytatelné vážně platí.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 18 bře 2024, 10:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ďakujem vám , a to tých zážitkov bolo ešte viac.

Mala som dokonca svojho osobného saracéna, roztomilého Turka :turban: tiež chodil fajčiť na dvor kde sa na nás díval svätý Ján od Boha (Johannes von Gott). Saracén v kresťanskom kláštore ktorý bol poetický ako Osman Feraji!
Keď som zadusila cigaretu zo slovami: Utekám lebo ideme na omšu, keďže hneď neodpovedal, dodala som: Ja som síce bez konfesie, ale som veriaca. Zádumčivo namňa pozrel a vraví: Bez viery je človek vyschnutý ako suché kvety zo senom na poli. A ja som mu nezabudla pripomenúť že aj na konci Koránu príde súdiť Ježiš.

Inak veľmi sa smial keď som mu vravela že u nás hovoríme tým čo veľa fajčia "Fajčí ako Turek" :turban: - tak sme samozrejme ako inak skončili pri filozofických debatách o obleihaní Viedne Turkami a histórii kávy, pretože on tvrdil že vtedy tureckí vojaci žuli kávové zrná, keď si ju zrovna nemali kde uvariť, a že kresťanskí vojaci potom pochopili, keď v rámci vojnovej koristi zabavili mechy s kávou, že káva je dobrá na to aby človek nebol unavený, hlavne keď má ako vojak bdieť celú noc.
Ako vidíte angelikovať sa dá veselo aj v nemocnici. :lol:
Ach a skoro som zabudla: Turčín sa roky živil tým, že vozil kaprov z Čiech do Rakúska. 🐟

Okrem toho tam samozrejme, keďže sa jedná o Polačku v kláštore, nemohli chýbať policajné autá na treťom dvore a podzemnej garáži a celé oddelenie pre kriminálnikov (takže to z časti bola aj Salpetiere, či skôr nemocničné oddelenie Chateletu, Penelopa) pretože milosrdní bratia berú pacientov ktoré iné nemocnice neberú: Nepoistených kriminálnikov. Medzičasom tam už pre nich majú strážené uzavreté oddelenie, napriek tomu im pred pár týždňami jeden ubzikol. :P

Naša oblúbená úžasná mníška, sestra Rita dokázal zlákať aj ich strážcov donútra na omšu - normálne postávali pri dverách a ona ich ťahala dnu slovami: Len poďte aj vy pekne, dnu, boh je pre všetkých, trochu boha nikdy nikomu neuškodí. A tak sa v krásnej kaplnke spolu modlili vedľa seba lekári, sestričky, bachári (strážcovia) a kriminálnici, ošetrovatelia a pacienti mníši a mníšky. :mrgreen:

Kláštor má vlastnú školu pre medicínsky personál a veľa lekárov tam robí medicínsku prax, k nám na izbu chodil jeden taký milý čo robil všetko: sestričku, ošetrovateľa a neiktoré lekárske úkony - mal už za sebou 6 semestrov medicíny.

Ja tam chodievam na pohotovosť, práve kvoli tej inej, kresťanskej atmosfére, :priest: ale ležala som tam prvý krát.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 18 bře 2024, 14:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  18 bře 2024, 10:30
A tak sa v krásnej kaplnke spolu modlili vedľa seba lekári, sestričky, bachári (strážcovia) a kriminálnici, ošetrovatelia a pacienti mníši a mníšky. :mrgreen:
To mi připomnělo tuhle reklamu na whiskey :) :
https://www.tvspoty.cz/tullamore-dew-po ... dsouzencu/


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nové priateľstvá cez Angeliku
Napsal: 18 bře 2024, 18:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, doufám, že už budeš v pořádku.
Zážitky, které jsi popsala, jsou opravdu zajímavé. To člověku pomáhá všechno prožít lépe.
Brzy se uzdrav.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské příběhy“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron