POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 9 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 05 lis 2022, 14:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keďže často dostávam v súkromných správach dotazy k funkciám na webe - rozkodla som sa založiť TUTORIAL kde vysvetlím bežné funkcie na fóre - a to pekne Polačkovsky po lopate :la-polak-fun:

ja keď niečo neviem tiež si hľadám tutorialy - minule som podla tutorialu jedneho Nemca menila ventil na radiátore a napísala som mu ze to vysvetlil tak dobre ze to zvládla aj Blondína :mrgreen: - teda ja :la-polak-fun: sa na tom smial ale bol rád že som mu tutoriál na youtube pochválila - a nebola som veru jediná komu pomohol

Začnem novou funkciou ktorú milujem: VERZE PRO TISK

takto si človek môže narobiť PDFKY (super do mobilu) poprípade si po stračení STRG + A skopírovať pekne do Wordu

ja si tak sťahujem nielen cudzie fikcie ale aj vlastné fikcie a príspevky :mrgreen:

ja mám nainštalovaný BULLZIP Printer ale tí čo majú novší Windows môže na tlačenie do PDF hneď využiť Microsoft print to PDF

Aby ste vedeli ako to potom vyzerá pridala som moju fikci Toulouse ako PDF :wink: ktorú si možete jedným klikom stiahnuť a pozrieť

do toho PDF sa potom dajú robiť poznámky, dá sa v tom vyhľadávať - čo je praktické, hlavne keď človek píše dlhú fikciu - a vyhľadávať sa dá dokonca aj v poznámkach - na to všetko stačí obyčajný Adobe Reader ktorý je zdarma a dá sa stiahnuť online - najlepšie použite na to officiálnu stránku ADOBE

[ img ]

Přílohy
Osudy mesta Toulouse.pdf
(256.66 KiB) Staženo 299 x
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 05 lis 2022, 15:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL časť 2:

Nahrávanie a vkladanie Obrázkov:

Pridávanie SÚBOROV (napríkald PDF, Word, Excel) a samozrejme aj obrázkov:

Dolu pod textom ak píšete príspevok - najskôr vyberiete s vášho počítača čo chcete pridať a potom stlačíte tlačítko priložiť súbor

Tutorial nahrávanie obrázkov na web:
Najskôr nahrám obrázok ktorý mám uložený, niekedy je potrebné obrázok zmenšiť, o tom na konci tutoriálu – ja na to používam PAINT ktorý je súčasťou každého Windowsu:

kliknem na link obrázku ktorý som zavesila na fórum a skopírujem adresu obrázku tak aby bol link vložený ako link na obrázok
na ten obrázok potom kliknem pravou klávesou na myši a skopírujem adresu obrázku

[ img ]

adresu obrázku vložím tam kde chcem aby bol vložený v texte, označím, a potom stlačím IMG čím adresu obrázku vložím medzi dve IMG
(podobne ako sa citáty vkladajú medzi dve Quote alebo Linky medzi dve URL)
Alternatívne môžeme najskôr stlačiť dve IMG a až potom medzi ne vložiť adresu obrázku, a je to jedno či to je adresa obrázku z cudzieho webu alebo toho, čo sme vložili samé na fórum
a šup už je obrázok v texte tam kde ho chcem mat - ale pozor obrázky by nemali byt príliš veľké aby nerozhádzali šírku príspevkov na fóre 😉 ak ich mam príliš veľké dávam si ich do Paintu a tam to zmenším - Paint je nainštalovaná súčasť Windowsu

[ img ]

[ img ]
----------------------------------------------------------
CITÁTY:

Inak tu máte VZOR ak ste citovali a sa vám pokazí citát a nezobrazuje sa ako má:
mimi píše:
TEXT TEXT TEXT TEXT
Poste toto skopírujete a napíšete či skopírujete namiesto textu váš text čo chcete citovať Mimi môžete vymeniť za ľubovolné meno toho koho citujete .
------------------------------------------------------------
A napokon ešte sľúbený Tutorial PAINT a zmenšovanie – ALIAS PROSÍM DÁVAJTE POZOR ABY OBRAZKY NEBOLI PRILIŠ VEĽKÉ !!!!!

Rozťahujú potom okienko fóra do ktorého píšeme a na niektorých browseroch, hlavne na tabletoch a telefónoch, sa to celé potom blbo zobrazuje, lebo je všetko posunuté.
Jasne že vy to budete mať v slovenčine či češtine ale to určite nájdete aj s mojim nemeckým obrázkovým návodom – zmeníte veľkosť obrázku v PERCENTÁCH na menej a hotovo – alternatívne môžete meniť PIXELN.
Stačí prepísať jedno políčko, vertikálne či horizontálne, a druhé sa automaticky prispôsobí.

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 05 lis 2022, 16:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posledný TUTORIAL na dnes:

FUNKCIA VYHľADáVANIE na Fóre:


jednoduché vyhľadávanie je ľahké - zadáte hľadané slovo
ak však nevieme akou koncovkou má slovo pravdepodobne končiť použijeme hviezdičku
Príklad: ak dáme Filip nájde nám iba presne toto slovo
Ak však dáme Filip* teda z hviezdičkou nájde v texte aj Filipovi Filipom Filipov Filipa .....

[ img ]

podrobné vyhľadávanie je niekedy lepšie – ak chceme upresniť čo hľadáme a KDE to hľadáme
výsledky tak možeme obmedziť podľa rôznych kritérii: podľa času – napríkald iba za posedný mesiac či rok
môžeme hľadať iba názvy príspevkov ale aj v textoch príspevkov atď atď
treba si to vyskúšať a pohrať sa s tým – tým človek na fóre nič nepokazí :wink:

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 06 lis 2022, 10:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už si to tiskne, dekuji. Pro mne velmi důležité🤓


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 06 lis 2022, 16:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, ďakujem, veľmi mi to pomôže!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 20 lis 2022, 14:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokračovanie Tutoriálu ako na to vysvetlené polačkovsky "PO LOPATE" :la-polak-fun:
Precious píše: *  20 lis 2022, 11:36

Mimi, áno, áno, aj mne prišla opäť chuť na fikciu "Osudy mesta Toulouse". :ach: Vlastne, znovu by som si prečítala všetky, (musím si ich ale posťahovať do kindlu). Alebo, vyslovím takúto odvážnu požiadavku: neposlali by ste mi svoje fikcie na mail vo worde? Určite ich niekde takto máte uložené a mne by potom len stačilo poslať si ich vo worde do kindlu. (PDF mi nevyhovuje). Ak by ste boli také ochotné a milé, prosím dajte mi info do súkromnej správy a pošlem vám moju mailovú adresu. :prayer:
Ďakujem(e) aj za komentár, cením si ich ako zlato!
keď to budeš mať odomňa vo Worde porád mi tam možeš poopravovať chyby, vôbec sa nebudem hnevať :la-polak-fun:

aj som si vyrobila WORD z fikce čo prekladáš :P

Nuž aby bolo jasné, ja mám vždy každú kapitolu zvlášť, hoci sa samozrejme vo Worde dajú viaceré dokumenty spojiť do jedného. Mám každú kapitolu zvlášť, lebo mám čsto rozpísaných viacero kapitol dopredu - a aj kvoli pridávaniu na web - je nepraktické mať to v jednom dokumente.

Pre tie čo si sťahujú fikcie do Wordu, tak ako som si to sťahoval ja aby som si to mohla pekne vytlačiť, nasledovný návod:

človek si prepne na "verzi pro tisk" stlačí naraz CTRL + A (STRG + A) to je to tlačítko celkom dolu vľavo na klávesnici - spolu s písmenom A sme si takto označili celý text

TEXT si naformátujeme tak že označíme celý text vo Worde (zasa CTRL + A (STRG + A) )- a dáme si druh písma aké nám vyhovuje -alebo necháme tak ako je
iba odstránime čo tam je navyše - veľa toho nieje - je to šup, šup hotové - mne to trvalo 3 minuty :la-polak-fun:

človek označí text ktorý tam mať nechce a šup stlačí tlačítko ENF (odstrániť či vymazať) - ktoré nájdeme raz medzi tlačítkami napravo od klávesnice a raz pri číselnej klávesnici :wink:

nuž spravila som to z mojej fikce Toulouse a pridávam tuto v prílohe na stiahnutie ako ukážku čo som vytvorila za 3 minuty

novšie verzie WORDU ponúkajú možnosť ukladať do rôznych formátov, napríklad Word uložiť hneď ako PDF alebo WEB formát- ako vidíte na obrázku - dúfam že to až tak nevadí že ja to mám v Nemčine - chem len aby ste videli aké formáty sa dajú ukladať - tie sú medzinárodné

pridávam aj menší návod ako pripravovať dáta na čítanie do KINDLE - pre zmenu ako PDF som to upravila vo Worde a uložila ako PDF :wink: inak každé PDF sa dá čítať na telefóne - Adobe Reader je zdarma ale sú aj iné programy, na počítač aj na telefón

[ img ]

Přílohy
000 Osudy mesta Toulouse.docx
(69.81 KiB) Staženo 297 x
Tri spôsoby ako si prenášať dokumenty na Kindle.pdf
(422.95 KiB) Staženo 297 x
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 25 lis 2022, 19:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
TYM CO NEVEDIA CHCEM IBA PRIPOMENUT ZE JE TU FAJNOVY TUTORIAL A ZODPOVEDANE OTAZKY K VECIAM NA FORE:

Angélique » Diskuse » Často kladené otázky.

https://angelique.cz/phpBB321/app.php/help/faq#f0r3


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 30 pro 2022, 11:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  30 pro 2022, 11:46
Ja by som, keď sa už o tom bavíme, chcela poprosiť všetky členky aby však necitovali spôsobom že citujú celú dlhočiznú stranu - a pod to napíšu ako odpoveď jednu jedinú vetu. Spamuje to totižto zbytočne fórum a zaberá miesto na serveri.
Pod tohle se podepisuji ;).

V rámci citování stačí vždy jen zkopírovat úryvek, na který reagujete - každý si jednoduše může najít původní příspěvek a najít ho v plném znění ;).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: POLAČKYN FÓRUM TUTORIAL
Napsal: 30 pro 2022, 13:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:find: ďakujem za podporu - a touto odpoveďou aj ukazujem ako sa to robí správne: Ak odpovedám priamo na posledný príspevok, nemusím citovať nič - je to jasné an čo odpovedám. Ak však odpovedám na konkrétnu vec ktorá je buď niekde hore vyššie vo vlákne - alebo len na úryvok zo siahodlhého príspevku - tak citujem.

ak by sa vám náhodou citovanie pokazilo - nevadí

použijte jednoducho funkciu
Citovat:
Moirra píše CITÁT
a napíšte do toho manuálne medzi zátvorky napríklad Moirra povedala alebo píše....

ešte raz pripomínam že ak by sa niekto nudil návod na používanie funkcií na fóre je tuto:

https://angelique.cz/phpBB321/app.php/help/faq

ak sa vám nechce prekusávať tym celým a hľadáte neičo konkrétne pripomínam že KAŽDY BROWSER (mozilla, google chrome, microsoft edge ...) má funkciu hľadaj na stránke...

a tiež že vyhľadávaciu funkciu má aj naše fórum

ak máte dotazy neváhajte a pýtajte sa moderátorov :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 9 příspěvků ]
Zpět na „Základní pravidla a informace“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron