Design webu - návrhy a nápady

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Autor Zpráva
Helouš
Předmět příspěvku: Re: Design webu - návrhy a nápady
Napsal: 24 zář 2019, 13:02
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
4poziom.slask.pl
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mileráda pomůžu a nějaký nápad mít snad i budu. Jen mám tento týden v práci náročnější tak se na to mrknu nejdříve příští týden :D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Design webu - návrhy a nápady
Napsal: 24 zář 2019, 14:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
na hlavní stránce (která by se ale úplně zrušila, protože ji nikdo nevyužívá)
Já jo :).


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Design webu - návrhy a nápady
Napsal: 24 zář 2019, 18:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já taky. :)


Nahoru
Profil Citovat
Helouš
Předmět příspěvku: Design webu - návrhy a nápady
Napsal: 28 říj 2019, 08:37
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím dámy a děvčata. Začala mi dovolená a tak jsem toho využila a pokusila se o první pokus vytvoření designu :D je to jen první pokus, takže všechny výhrady, poznámky poznatky apod. mi prosím napište. :-)

Přílohy
[ attachment ]
design pokus 1.jpg (255.25 KiB) Zobrazeno 8506 x


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Pokus o design
Napsal: 28 říj 2019, 12:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Návrh se mi líbí.
Mám jedinou výhradu - ta prostřední ilustrace je z mého pohledu takový babochlap, možná by tam zapadla víc Angelika s rozpuštěnými vllasy(všechny tři ilustrace má upravené vlasy, což neodpovídá až tak její životní pouti), přikláním se k francouzské knižní sérii z r. 1976 a ilustraci "Nezkrotná Angelika", kdy Angelika sní a za zády má loď. Moře a lodě hrají v sérii velký význam - měly by tam tedy být.

Zachová hlavní strana praktický rozcestník jako je dosud?


Nahoru
Profil Citovat
Helouš
Předmět příspěvku: Re: Pokus o design
Napsal: 28 říj 2019, 13:01
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sotva jsem obrázek uveřejnila došlo mi, že mi tam ten rozcestník chybí :D stane se :D chybička se vloudila :D co se týče výběru angeliky doprostřed tak jsem zvolila variant hnedle víc kde má rozpuštěné vlasy tak můžete vybrat tu nejlepší :D a případně mi ještě napište nějaké ty poznámky pokud ještě něco je třeba pozměnit :D

Přílohy
[ attachment ]
angelika3.jpg (278.94 KiB) Zobrazeno 8498 x
[ attachment ]
Angelika2.jpg (279.4 KiB) Zobrazeno 8498 x
[ attachment ]
angelika.jpg (283.65 KiB) Zobrazeno 8498 x


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Pokus o design
Napsal: 28 říj 2019, 13:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Líbí se mi druhý i třetí návrh.
Moc, opravdu moc se mi oba líbí.
Těžko vybrat.
A co Vy další, co Vy říkáte?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Pokus o design
Napsal: 28 říj 2019, 14:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě se nejvíce líbí ten třetí návrh. Ten s těmi vzbouřenci za prostředním obrázkem Angeliky.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Pokus o design
Napsal: 28 říj 2019, 16:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
I já hlasuji pro číslo 3 :) . A kdyby to mělo víc mainstreamové, doporučuji vlevo Angeliku mladou / u krále, uprostřed Angeliku "středomořskou" a napravo pak Angeliku americkou :).


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Pokus o design
Napsal: 28 říj 2019, 17:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A já v těch třech ilustracích, které jsou opravdu velmi zdařilé, vidím její povahu.
Čím víc se na ten návrh číslo 3 dívám, tím víc se mi líbí. :ok: :ok: :ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Helouš
Předmět příspěvku: Re: Pokus o design
Napsal: 29 říj 2019, 11:52
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
|Vše je o domluvě, prober to z grafikem a uvidíme co vymyslíme dál :-)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Design webu - návrhy a nápady
Napsal: 11 lis 2019, 00:37
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Proberu to s Fantinou jak to udělat. :)
Už se moc těším! :mrgreen:
Helouš píše:
Vše je o domluvě, prober to z grafikem a uvidíme co vymyslíme dál :-)
Ha ha, vždyť žádného nemá :slzici: :slzici: Proto oslovila tebe ;) A evidentně uspěla :ok: takže jsem téma přesunula tam, kam patří :)

A neboj, nezapomněly jsme na tebe, ale protože bylo potřeba nejdříve otestovat, co dokážeme nebo nedokážeme, a já osobně jsem pouze laik, co se týče práce s html kódem, tak mi to testování, které probíhá formou pokus-omyl, trvalo dlouho. Ale nakonec jsem se přece jen k něčemu dobrala.

Teď tedy k nápadu a technickému provedení...

Styl designu se ti moc povedl a je to zase něco trochu jiného, než tu bylo. Protože ti evidentně nevadí vytvořit více grafických variant, určitě toho využijeme, pokud budeš mít zájem tyto grafické prvky pro tento web dělat. Co konkrétně to bude, to ti pak pošleme e-mailem, až s Jeanne vybereme z technického hlediska variantu, která se bude aplikovat.

Dvě připomínky:
- mám to stejně jako Jeanne - hned při prvním pohledu mi opticky vadil zakulacený titulek, který se bohužel k stávající formě webu nehodí, takže ten bude ve finále určitě normálně rovně
- jméno Angélique prosím psát s dlouhým é - a to vždy a všude

Co se týče samotných výběrů obrázků - i když ilustrace pravděpodobně pochází od stejného autora, jedná se o tři samostatné knižní série. Takže jsem trochu na vážkách, zda série takto kombinovat nebo zda se při výběru nedržet pouze jedné. Opět to budeme probírat s Jeanne, každopádně, mně osobně vůbec nejde o to, "jak" na těch obrázcích Angelika vypadá a zda ji to vystihuje - pořád je to jen fantazie autora dané ilustrace a záležitost vkusu - mně půjde o motiv, který bude obrázek představovat. Protože na tomto webu má téměř každá sekce svoji vlastní "hlavičku", využila bych tvé kreativity a nechala vytvořit cca 7-8 různých obrázků vystihujících téma dané webové sekce. Co na obrázcích nakonec bude, to ti dáme vědět.

Technické detaily (pozn: všechny obrázky níže jsou rozklikatelné na větší velikost):
- nápad, že by byl ústřední obrázek s titulkem a s duhovým pozadím pouze jeden a umístěn jako pozadí celého webu, je sice z technického hlediska nejjednodušší řešení, ale aplikovat ho nelze, protože "hlavička" s obrázkem a titulkem webu při zmenšení okna prohlížeče nebo při zobrazení webu na mobilu či ipadu odskakuje do strany a je mimo samotný obsah webu. Což není hezké... Příklad níže - ve svém prvním testu jsem použila jako pozadí webu jeden z knižních obalů.
Ukázka - otisk monitoru, jak v tom testu vypadal "obsah", "hlavička" a "pozadí" webu:
[ img ]

Níže výstřižek při testu - na prvním obrázku je při normálním zobrazení webu na PC název knihy v rámečku (v obsahu webu uprostřed), ale na druhém obrázku, při zmenšení okna prohlížeče, odskočí název do strany - viz umístění písmene M vs popisky rozcestníku.
[ img ]
Takže toto není žádoucí, a proto bude nutné grafický návrh "rozkouskovat", aby se jednotlivé části daly zafixovat.

- tvůj návrh je sice hezký, ale velký. Pravděpodobně jsi vycházela ze starší verze webu, kdy hlavička (ústřední obrázek) přesahoval více jak polovinu obrazovky. Bohužel již na začátku roku 2014 Jeanne hlavičku zmenšila a po úplné změně webu na vícejazyčnou variantu je hlavička ještě užší. Což je dle mého názoru fajn, protože je pak hned při první návštěvě webu vidět více z jeho vlastního obsahu a obrázek v hlavičce není tak dominantní. Takže bude potřeba obrázky trochu zmenšit.

Níže na ukázku několik variant...
pozn: Fontu písma a jeho barvy, stejně tak barvy pozadí, si nevšímej. Pro testování jsem použila to, co jsem měla po ruce. Jen jsem potřebovala, aby vynikly rozdíly a velikost obsahu webu. Všechny obrázky jsou otisky obrazovky, čili ve velikosti tak, jak se pak zobrazí v živé verzi na monitoru.

1) obrázek s popiskem, kdy hlavička zabírá více jak polovinu obrazovky / 2) to samé, ale ohraničeno rámečkem, aby bylo vidět, kde končí samotný obsah webu / 3) aktuální velikost hlavičky / 4) přijatelná velikost hlavičky / 5) přijatelná velikost hlavičky s prohozeným titulem webu (nahoře) a popisky rozcestníku (dole)
[ img ] [ img ] [ img ]
[ img ] [ img ]

Pochopitelně mám připravené i jiné technické varianty, jak novou grafiku aplikovat na tento web, čímž by i finální verze vypadala trochu jinak, ale to teď není podstatné. Bohužel větší problém v umístění nové grafiky vidím tady na fóru...
Diskusní fórum má svůj vlastní kód a je zcela mimo náš web (pouze jsou propojené odkazem) a už tehdy při zavedení této verze nám dalo velkou práci sem umístit titulek, ikonky pro rozcestník a vlaječky pro přechod na jinou jazykovou verzi, takže teď to bude něco podobného. Hlavní problém vidím v případném barevném/duhovém pozadí, které se bude tlouct se samotným obsahem fóra, a pokud ho budeme chtít mít i tady, tak se barevný vzhled příspěvků bude muset změnit. A jak už jsem řekla - jsem laik a zde to bude trvat opravdu dlouho, než se to doladí.

Nicméně, co budeme od tebe potřebovat:
- aktuálně jako první věc kvůli lepšímu testování a rozhodování bychom potřebovali poslat obrázek pouze "duhového pozadí" (přechod z fialové přes žlutou do červené) o velikosti - šíře 1400px, výška 1400px (nebo menší, tam je to jedno, důležitá je ta šířka), při čemž počítej s tím, že šířka hlavičky je 980px
- čísla všech základních barev, které jsi v grafice použila, včetně těch barev, které jsi v návrhu použila pro nadpisy tří sloupců v textu
- všechny grafické prvky ve formátu .gif
- popisky rozcestníku a titulek webu s průhledným pozadím (to teď nedělej, pošlu podrobnější info kvůli čtyřjazyčné verzi)
- obrázky do hlaviček bez jakýchkoliv popisků (také pošlu bližší info, hlavně kvůli minimálním rozměrům)

Líbí se mi výběr barvy pro titulek a popisky. Výběr fontu písma je také v pohodě, nicméně tu už bylo, takže pokud objevíš nějaké vhodné, které se ti bude více líbit, můžeš poslat další návrh. Nemusíš se držet toho, co jsme tu měly dříve.

PS: Do Soukromé zprávy jsem ti poslala svůj e-mail.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Zpět na „Základní pravidla a informace“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti