LA ROCHELLE

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 16 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: LA ROCHELLE
Napsal: 26 črc 2023, 17:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
LA ROCHELLE si zaslúži vlastné vlákno. Angeliak snívala o tom že sa tam jenoho dňa vypraví už ako dieťa.

Vtedy ešte netušila kedy a za akých dramatických okolností sa tam jednoho dňa dostane, ani že tam určitý čs napokon bude žiť a bývať. A že práve tam sa znovu stretne zo svojou životnou láskou.

Ve skutečnosti výprava nepřekročila nieulský les. Jakmile se setmělo a obrovskými kmeny stoletého lesa pronikly poslední rudé sluneční paprsky, Angelika se vzpamatovala. Už několik dní žila jakoby v horečce. Snila o tom, jak dorazí do La Rochelle (...) Jenže Angelika najednou pocítila, jak ji roztřásla zimnice a to, že udělala pitomost, jí bylo najednou tak jasné, až jí z toho vyschlo v ústech.
Nemůžeme strávit noc v lese, pomyslela si. Jsou tu vlci.
"Nicolasi," řekla nahlas, "nezdá se ti divné, že jsme ještě nedorazili do Naillé?"
Chlapec se zamyslel.
"No, asi jsme zabloudili.


Rytina La Rochelle z 18teho storočia. Tak to tam istotne vyzeralo aj za čias Angeliky.

[ img ]

Podľa idícii v knihe sa dá dobre určiť kde bývali Protestanti a kde mali svoje sklady. Opisy pani Golonovej sú skvelé.

Taktiež sa dá presne určiť kde kotvil Rescátor :mask: + :ship:

Dokonalý obraz od Verneta La Rochelle Harbour 1762. Rozkliknite si najväčšie rozlíšenie na Wikipédii aby ste sa mohli pokochať detailami na obraze.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... ur1762.jpg

[ img ]

LINK na históriu La Rochelle:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Histoire_de_La_Rochelle

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 25 srp 2023, 18:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  22 srp 2023, 21:58
Jako já bych ještě podotkla že Eva Green je ve své roli skvělá a dost se na její linku těším do dalšího dílu a na La Rochelle taky. Angelika se bouří je pro mě taky jedna z nejlepší část a konec probíhající v tom městě má snad nejraději. :) Takže na to zobrazení toho o čem sem tam často mluví jsem dost zvědavá :)
Precious píše: *  23 srp 2023, 11:06
Lole, úplne si vystihla moje pocity! Ja mám z dielu "Angelika sa búri" najradšej poslednú časť "Protestanti z La Rochelle". Samozrejme, že je to hlavne kvôli koncu s Rescatorom, ale veľmi sa mi páči ten celkový pobyt v bašte hugenotov, Angelika má konečne pokojnejší život po toľkom boji, môže si trochu oddýchnuť a načerpať sily. AG veľmi dobre zachytila atmosféru v tomto prístavnom meste - a ja more môžem vždy a za každých okolností! :sailor: :sailor: :sailor: Páči sa mi aj rozprávanie starej Rebeky o obliehaní La Rochelle za čias Richelieua - a to práve v druhej časti týchto Mušketierov ideme dostať. :ach:
Aj ja veľmi dúfam že sa presne tam sa v nových Mušketieoch z roku 2023 dostaneme. K tomu o čom tak pútavo Angelike rozprávala stará Rebeka. K obliehaniu la Rochele. :swordplay: :sailor:

Koľko sme sa len toho s pani Golonovou nenásilne naučili o histórii Francie, Európy a celého Stredomoria i osídľovania Nového Sveta!

Ja mám kúpené DVD Richellieu, 6 dielny seriál, v ktorom je aj to obliehanie LA ROCHELLE ale ešte som ho nepozerala.

https://m.imdb.com/title/tt0280304/?ref_=tt_mv_desc

Toto je snáď najznámejší obraz k tejto téme:

[ img ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 23 úno 2024, 23:30
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé Angelikožky, dnes jsem zjistila, že můj cestovní plán na příští rok bude nejspíš znamenat krom měsíce v Portugalsku a nejspíše měsíce v Litvě, i měsíc v tomto místě. Myslím, že můj milý bude velmi nadšený až ho budu tahat po všech místech z knihy a říkat vyfot mě tady tady chodila Angelika. A je to pro mě dost symbolické, jelikož mám pocit že můj partner se v mé vizuální představě podobá Payracovi v mnohém a navíc jeho sarkasmus a logické myšlení mí jej hodně připomíná. Vlastně sem s chtě s vámi o toto podělit, protože si říkám kdo jiný pochopí, jak tohle může být hezké. Strávit měsíc se svým životní partnerem v místech, kde Angelika potkala po mnoha letech svou osudovou lásko. A co dál? Příjmám veškeré typy na to co by bylo možné v tomto městě vidět a dosbírat. Na cestech budu nejspíše pracovat méně než můj přítel vzhledem k mé profesi a možná mě i čeká dost dnů, kdy budu mít prostor objevovat po své ose. Výlet a ostrov Il de ré je samozřejmostí. Samozřejmě je stále hlavně jen plán v naší hlavě, ale přiznám se že tato čát plánu mě velmi težší. Co vás napad dále za dobré shlédnutí? Ideálně s odkazem na historii tohoto místa :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 13:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milá Lole to je úžasná správa - istotne máš PDFky v ktorých sa dá skvele vyhľadávať - aj som podľa informácií s 5 dielu našla miesto kde kotvil v 5 diely Rescator pred mestom - tam sa teda treba definitívne pozrieť a dopriať si ten istý výhľad ktorý mala zo skál Angelika keď tam zbadala jeho loď :ship:

sorry ak sa opakujem, už som to písala hore vyššie:
Citovat:
Podľa idícii v knihe sa dá dobre určiť kde bývali Protestanti a kde mali svoje sklady. Opisy pani Golonovej sú skvelé.

Taktiež sa dá presne určiť kde kotvil Rescátor
začala som kresliť mapku, podobne ako som kreslila mapky k Novému Svetu - podľa informácii o miestach z knihy

tak dúfam že ju čoskoro dokončím :wink: a potom ju tu pridám- tak si ju potom skôr ako sa tam dostaneš môžeš vytlačiť a pohybovať sa v la Rochelle po stopách Angeliky

ja viem že som to tu už niekde dávala, ale tento chlapík ktorý bol aj po stopách filmovej Angeliky vo Francii, nevedel že v la Rochelle mohol ísť po stopách knižnej z 5 dielu. Keď som mu to písala odpísal mi že ho to mrzí že to nevedel.

https://www.youtube.com/watch?v=aue85B-4A5c

Definitívne však dúfam že navštíviš toto miesto v prístave v starom meste, ten dom tam podľa mojich informácii stál už v časoch Angeliky: Štýlová reštaurácia
:mask: :ship: LE RESCATOR:

https://fr.restaurantguru.com/Le-Rescator-La-Rochelle

Přílohy
[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 15:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, za sebe doporučuji udělat si přehled míst, kde se děj knihy odehrává, a předem si je dohledat na mapce, abys věděla, kde co najdete a mohla si sestavit plán :). Doufám, že pak sepíšeš nějakou reportáž a pochlubíš se - zrovna La Rochelle Ti fakt závidím! Vždyť tam Angelika viděla Desgreze naposledy! :) Až budu mluvit se Zuzkou, zeptám se jí, co tam před 2 lety po naší pařížské anabázi navštívila ona. Zatímco my se musely vrátit domů, za ní dorazil její Peyrac a měli ještě další francouzský road trip.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 21:24
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No to musím :D Přítel bude nadšenej až ho budu všude tahat a bude ráda, když mi nenarvu masku na společnou fotku :D
Ale jo mapku je velmi dobrý typ a Restaurace Rescator musí být, myslíte že je to nějak napojené na knihy?

Jo sklady zkusím dohledat i kde byla ta stražní věž a uvidíme jestli to celé výjde, ale jako kdyby to vyšlo bylo by to megasuper a report klidně správím. Já nejspíše moc práce mít nebude jen max dva dny na pár online konzultací. :) Takže bych mohla dělat přímo z místa. Ty jo to by bylo cool :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 22:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  24 úno 2024, 21:24
Ale jo mapku je velmi dobrý typ a Restaurace Rescator musí být, myslíte že je to nějak napojené na knihy?
samozrejme že je :mask: medzi skutočnými Francúzami je málokto kto by nepoznal knihy alebo prinajmenšom filmy Angelika

existuje ešte jeden lokál niekde inde čo sa tak volá, a majitelia dali dokonca synovi meno Joffrey :wink:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 26 úno 2024, 19:34
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hele ale vypadá že už tam není nemůžu ho najít ale sejít s francouzskými fanoušky zní jako skvělý plán :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 26 úno 2024, 20:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ono v tom linku hore vyššie bol k tomu lokálu tento komentár, ale teraz som zbadal že to je už starý:

Veľmi pekne ďakujem za túto malú poklonu Angelike, markíze anjelov a Joffreyovi de Peyrac za názov lode. Inak personál veľmi ochotný a príjemný Jedli sme veľmi dobre a mali sme krásny čas. Vrelo odporúčame.

že by ten lokál počas Corony skrachoval? :( Je to možné, pretože je jasné že ak to mali iba v prenájme, a v centre musia byť astronomické sumy za nájom, tak to asi nezvládli. To je obrovská škoda!

Ja som kedysi za pár grošov vydražila vizitku toho lokálu, hoci v La Rochelle som ešte nebola. Tak to teraz bude vzácny kus.

No tak som sa dívala na Google Street View - ten dom z časov Angeliky našťastie ešte stále stojí na svojom mieste a loď RESCATOR stále visí ako vývestný štít. Dávam do prílohy screenshot. :wink:

Je to premenované - čo je možno preto že to predtým šlo do konkurzu - a znovu sa to otvorilo - a keď jedna firma ide do konkurzu už nesmie otvoriť s tým istým menom. Ale nikto nemal chuť ani vôlu a možno ani odvahu zvesiť dolu tú loď - takže čakáme že nám narobíš krásne fotečky domu aj lode. RESCATOR :ship:

Volá sa to teraz L'Ô à la Bouche
Adresa je 3 rue Saint-Sauveur. 17000 La Rochelle. France

https://www.yelp.com/biz/l-%C3%B4-%C3%A ... rochelle-2

okrem screenshotu pridávam aj mapku kde som červeným označila pár miest z knihy Angelika - veľké červené R samozrejme znamená že tam je ten lokál Rescator a vedľa neho je historický kostol a radnica - o tom neskoršie

PS: ani som netušila ako tá moja vizitka na ktorej je ešte názov lokálu Rescator :mask: jednoho dňa bude vzácna

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 27 úno 2024, 11:19
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo tak minimálně si vyfotit loďku, ale zkrachování by mně vzhledem k tomu jak vypadla podniky podel svatojakubský cestě v protugalsku po coroně nepřekvapilo. Ale zase by to bylo super. Kdybych se neučila i něco víc než mám ráda knihy Anne Golon tak kdyby se s nimi popovídala :D
Ale věřím že tam budou i jiné věci na objevování kolem. :) I mimo Angeliku, ale přiznám se že se na tohle místo těším :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 05 čer 2024, 18:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keďže som už dávnejšie rozoberala kde to vlastne Rescator kotvil, vyskočil namňa dobový kroj z osady, teda dediny Saint Maurice pri La Rochelle (dnes už jeho súčasť)

Keďže sa tam šla prechádzať Angelika s Honorinou, v deň kedy zbadala Rescatora, tak myslím že je to celkom relevantné, lebo tá ženička je na ceste ktorá vedie zo Saint Maurice do La Rochelle.

Angelika si uvědomila, a byla si docela jistá, že Honorina cítí totéž, že ani jedna, ani druhá nejsou stvořeny pro život ve městě. Jakmile vyšly za hradby, obě okamžitě objevovaly své oblíbené prostředí: pustou krajinu, vzdálený obzor a lákání toho, co se za ním skrývá jako příslib. Krajina tu byla rovná, bez lesů, holá pod lehkým závojem nazelenalé mlhy, která toho dne donekonečna prodlužovala pláň složenou z dun, močálů a chudých políček. Napravo v dálce se krčily ubohé chatrče jakési osady. Byla to Saint-Maurice.
[ attachment ]
Krajina tu byla rovná, bez lesů, holá pod lehkým závojem nazelenalé mlhy, která toho dne donekonečna prodlužovala pláň složenou z dun, močálů a chudých políček. Napravo v dálce se krčily ubohé chatrče jakési osady. Byla to Saint-Maurice. V moři se tyčil střední pilíř Richelieuovy hráze, porostlý mušlemi, ale z obou stran už trčely jen pahýly trámů, které pomalu hnily a hroutily se do vln. Angelika tam jen roztržitě pohlédla. Před ní se otevírala mořská zátoka. Úžina mezi ostrovy Oléron a Ré, ale už typická nostalgickým pohupováním oceánu.

Už som našla Saint Maurice na dobovej Mape:

https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Fichier ... allica.jpg

A tuto som označila ako Angelika šla cestou od Majákovej veže cez Saint Maurice až po Pallice, kde niekde na pol cesty kotvil Rescator.
:mask: :ship:
A potom som zistila že ta šla iba v noci a vtedy nešla cez osadu Saint Maurice a išla inou cestou.

teda už viem prečo nám s Mrs. Rescatorovou prišlo čudné že sa Angelika šplhala v noci po útesoch ....
som sa na to dívala a potom am trklo že šla úplne inou cestou ako keď tam šla s Honorine cez deň a keď potom utekali s Hugenotmi aby sa nalodili

Si to rozkliknite. Tadeto nejako vedie cesta do vtedajšieho malého prístavu Pallice (a dnešného obrovského) z ktorého sa plavilo na ostrov Ile de RE.
[ attachment ]

A ešte dobová mapa, kde vidíme celkom nalavo Lanternovu vežu s ktorej Angelika vyšla v noci.

Přílohy
[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 06 čer 2024, 00:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No a našla som aj video, úžasné zábery starého La Rochelle zo vzduchu, na ktorom je dom pána Berna - to ešte vysvetlím. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=nx9S9MtC90k

Ulica kde mal Berne Dom:

Presne tam kde je tá veža, takzvaná Laternová veža - do češtiny preložená ako majáková.

[ img ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 07 čer 2024, 07:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nikdy jsem tam nebyla, ale při čtení jsem si to tam takhle nějak představovala :).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 08 čer 2024, 22:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  07 čer 2024, 07:55
Nikdy jsem tam nebyla, ale při čtení jsem si to tam takhle nějak představovala :).
no super že si si to presne tak predstavovala - pani AG vie dobre opisovať

do veže sa dá nazrieť a stavím sa že pani AG opisovala čo videla

tuto vo Videu máme vežu na ktorej slúžil statočný vojak Anselm - a hneď ten dom na rohu by mal byť dom pána BERNA. Máme opisy z knihy že bol tak blízko pri veži že sa sz vojakom Anselmom Angelika zhovárala cez okno:

Několikrát denně se Angelika vyklonila z okna obráceného k hradbám a volala na Anselma Camisota:
„Už jsou Holanďané na obzoru?“ Strážný na věži vrtěl hlavou. „Ještě ne. Copak že jste tak netrpělivá, paní Angeliko? Máte tam nějakého kavalíra?“ Právě se rozkřiklo, že opouštějí Brest. Za dva tři dny tu budou. Obzor rozkvete plachtami


je to hneď na začiatku videa na minutke 01:00

https://www.youtube.com/watch?v=FSxtab1_KPM

[ img ]

Ibaže nechápem ako mohla Angelika liezť z tej Laternovej veže, teda vyšla z dverí a ocitla sa kde? pod hradbami? :roll:

xxxx

Chodníky mám vyšetrené, toto je z mapy z roku 1638 - takže sa potom vybrala chodníkom popri mori.

Si to rozkliknite, laternová veža je číslo 6.
[ attachment ]
No keď Angelika šla s Honorinou a zbadala Rescatora tak šla inou cestou: z mestskej brány smerom na dedinu Saint Maurice a potom ďalej smerom na prístav Pallice - lebo odtiaľ sa mala nalodiť na Ostrov Ile de RE - teda kráľovský ostrov.

Cesta po příkrém mořském břehu se vinula mezi uschlou a slanou trávou. Vedla podél neschůdného pobřeží z La Rochelle a pokračovala mezi naplavenými kameny, zátokami a vroubkovanými mysy až k osadě La Pallice naproti ostrovu Ré. Šedý písek ztěžoval chůzi. Angelika postupovala jen pomalu. Jí to ale nevadilo. Měla dost času, a přestože by už raději měla svěřené poslání za sebou, vychutnávala tuhle nenadálou procházku s potěšením.
Krajina tu byla rovná, bez lesů, holá pod lehkým závojem nazelenalé mlhy, která toho dne donekonečna prodlužovala pláň složenou z dun, močálů a chudých políček. Napravo v dálce se krčily ubohé chatrče jakési osady. Byla to Saint-Maurice.
V moři se tyčil střední pilíř Richelieuovy hráze, porostlý mušlemi, ale z obou stran už trčely jen pahýly trámů, které pomalu hnily a hroutily se do vln. Angelika tam jen roztržitě pohlédla. Před ní se otevírala mořská zátoka. Úžina mezi ostrovy Oléron a Ré, ale už typická nostalgickým pohupováním oceánu.

[ attachment ]
Rozhlédla se kolem a hbitě uskočila do hájku tamaryšků. Schovala se tam i s dcerkou. Za písčitou dunou jen matně tušila, co se opodál děje. K prvnímu muži přistoupili dva jiní. Mluvili spolu. Pak zmizeli. Mohla mít dojem, že se jí to zdálo, kdyby uchem přitisknutým k zemi nezachytila zvuky lidských hlasů a pravidelné údery, jako by kdosi tloukl kladivem. Závan větru k ní zanesl pronikavý zápach rozehřáté smůly. Nad okrajem útesu, který tady prudce klesal dolů a tvořil jakousi zátoku, stoupal tenký pramínek kouře. „Nehýbej se,“ řekla Angelika Honorině.
Honorinu něco takového ani nenapadlo. Tiskla se do pískové prohlubně jako králíček ve střehu, což vyhovovalo její nespoutané povaze a připomínalo jí první období dětství. Angelika se tiše doplazila trávou až k vrcholku srázu.


Rovná pláň opisovaná v knihe po ktorej šla Angelika predtým z Honorine a schovala sa za krík keď zbadala Rescatora. Nech vás obrázok nemýli, ten zráz do mora je poriadne vysoký a strmý – ako býva všade pri Atlantiku. To je to čo Angličanai a ˇIri volajú Cliffs.
Preklad "cliff" do slovenčiny: útes, zráz, strmina FOTO plán ktorou šla Angelika::

https://sens-nomades.com/wp-content/upl ... elle-1.jpg

na mape z Merianu je na ľavej strane mestkých hradieb pekne vidno chodníček od hlavnej brány, ale vidno aj spodnú cestu od domu pána Berneho, od laternovej veže. teda lampášovej veže - kade šla v noci za Rescatorom.

Nuž ale hlavný vchod BERNEHO domu nebol smerom na Vežu ako vidíme s osudovej noci keď šla za Rescatorom:

Abigail ji doprovodila až k hlavnímu vchodu. (...) Téměř po kolenou se jí podařilo vylézt po kluzkých schodech, vedoucích na obhlídkovou cestu. Nahoře ji ohlušil šílený hukot moře. Chvíli poslouchala prudké nárazy vln na hráz. Voda se rozstřikovala a zaplavovala všechno kolem, rozlévala se po dlažbě jako pěnivý koberec. Ještě než Angelika dorazila k strážnici na Majákové věži, byla celá promočená. Okamžik postála v úkrytu přístřešku, aby nabrala dech, a pak si stoupla na špičky a nahlédla škvírou dovnitř. Zahlédla vojáka Anselma Camisota, sedícího zadumaně vedle ohřívadla (...) „Pane Camisote, přišla jsem vás požádat o velkou službu. Musíte mi otevřít ta malá rohová dvířka, já totiž potřebuju jít vén z města.“ (...) příšerném hukotu vln, narážejících na pobřežní skály, našla cestu podél příkrého útesu a vydala se po ní. Rozeznávala ji jen podle písku pod nohama. Občas zabloudila ve vysoké trávě nebo v tamaryškovém hájku. To pak tápala nohou a znovu hledala holý písek cesty.

PS: Pracujem na tom, a o chvíľku sa dozvieme aj v akej "KRABEJ DIERE" to vlastne parkoval Rescator. Bolo to oveľa bližšie k mestu ako som si pôvodne myslela. :potapec: :mask: Rescator sa jednoducho zbláznil. No ano: :eyes:

Mapku pridávam aj vo väčšom rozlíšení, ale len čiernobielu mám. Kliknite dva krát a máte to velikánske. 8)

Přílohy
[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 09 čer 2024, 11:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no musím si to poriadne preštudovať, tiež ma zarazilo, že počas behu za Rescatorom sa Angelika šplhala po útesoch a skoro sa utopila, kdežto pri úteku z mesta o pár hodín neskôr bežala po planine...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 09 čer 2024, 12:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  09 čer 2024, 11:59
no musím si to poriadne preštudovať, tiež ma zarazilo, že počas behu za Rescatorom sa Angelika šplhala po útesoch a skoro sa utopila, kdežto pri úteku z mesta o pár hodín neskôr bežala po planine...
to pretože už bola medzitým výmena stráži a museli von cez hlavnú bránu ale Bernovci ešte vyšli tou istou cestou ako Angelika v noci. V noci inakade ísť nemohla - hlavnú bránu by jej nikto neotvoril, bráničku v múre jej Anselm Camisot otvoril iba preto že to bol bývalý Hugenot a bol do nej zaľúbený.


Zbývaly ještě tři nebo čtyři rodiny, a pak Manigaultovi, kteří bydleli ve vzdálenější čtvrti. Zvonkohra utichla a téměř současně se rozhlaholily zvony tlumené mlhou a svolávaly na ranní. Začínal denní ruch. Řemeslníci vytahovali rolety svých krámků.
Angelika, mířící s pekařovou rodinou k brance ve hradbách, se zastavila. Před strážnicí kdosi pobíhal. Překřikovaly se mužské hlasy. Pak se nad uličkou naklonilo cosi červeného. Mlha nebyla ještě natolik řídká, aby voják zahlédl uprchlíky. Chovali se tiše a radili se kryti hradbami.
„Střídá se stráž, atak zjistili, že hlídač zmizel,“ řekla Angelika. „Zřejmě ho budou podezřívat, že utekl postranními dvířky. V každém případě je však zavřou nebo k nim postaví stráž.“
Bylo vidět čím dál líp, červených uniforem nahoře bylo čím dál víc.
„Červené čepice, to jsou královští dragouni,“ zabručel pekař. „Pročpak je jich ale kolik?“
„Možná proto, že má přijet holandské loďstvo…“ Pekařova manželka se rozplakala.
„A máme po naději. Kdyby sis byl pospíšil, Antoine, mohli jsme tudy projít. Jakpak se teď dostaneme ven?“
„Projdete městskou bránou,“ těšila ji Angelika. „Určitě je právě otevírají.“
Vysvětlila jim, že v žádném případě nevzbudí větší pozornost než ostatní řemeslníci nebo kupci, kteří od svítání míří do La Pallice nebo na ostrov Ré.

[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 16 příspěvků ]
Zpět na „Historie & geografie 17. století“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron