Ja som sa práve dozvedela pri rešeršiach s knihy ku ktorým si ja do PDFky vkladám poznámky k historickým udalostiam, že Mulej Ismael prebral v Maroku po svojom bratovi, s ktorým sa dovtedy o moc delil, v apríli 1672. jeho brat zomrel pri páde s koňa na konci posvätného mesiaca Ramadam 6 apríla 1672.
Mne tak či onak historické indície z kníh a moje časové osi priamo v PDFkách dávajú najavo že Angelika sa pohyboval v Maroku v roku 1672 - čo by potom aj vysvetľovalo čo je napísané v knihe Neskrotná Angelika:
ve Fézu znovu a znovu dochází k obrovským masakrům. Kdyby jen na chvilku vyklouzl ze zdí paláce, uviděl by šibenice a vždy obsazené kříže, neustále měnící své „klienty“. Za nepokoje může agónie vlády Mulaje Arši, jemuž jeho bratr Mulaj Ismail vydral moc jako zuřivý mladý sup. Vládcem už je vlastně Mulaj Ismail
O Mulejovi je už niečo aj tu, neskoršie doplním.
https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=3&t=511
Zaujímavý článoček o MAROKU:
Marrákeš je červená perla Maroka
Podmanivá atmosféra Marakéša vás očarí množstvom farieb a pulzujúcim životom.
Marocký Marakéš patrí medzi najfascinujúcejšie miesta na svete. Čím to je, že si ľudí podmaní natoľko, že sa budú chcieť vrátiť?
Odpoveď treba hľadať v jeho bazárových uličkách, v dokonalých záhradách, na chaotickom námestí, ale aj pri poháriku mätového čaju. Marakéš je všetko a ešte o čosi viac, než ste si predstavovali pod slovíčkom Orient.
VIAC:
https://cestovanie.sme.sk/c/6058133/mar ... 2022_01_18
A Ešte k spomínanému Meknesu z knihy:
Meknes [Meknes], anglicky Miquenez, francouzsky Meknès je město v severní části Maroka na řece Oued Boufekrane situováno mezi městy Fès a Rabat. Je hlavním městem oblasti Meknés-Tafilalet a vedle měst Fès, Rabat a Marrákeš je jedním ze čtyřech královských měst Maroka. Město se rozprostírá ve výšce 576 m n. m.
Nejvíce je však historie města spjata s působením sultána Moulaye Ismaila, za jehož vlády trvající 55 let (1672–1727) vyrostlo z provinčního města velkolepé hlavní město celé říše s dvaceti branami, více než padesáti paláci a přibližně 45 km hradeb. Tato doba bývá proto označována jako „Zlaté časy Meknesu“.
Moulay Ismail byl vyhlášený stavitel po celém Maroku (budoval celá města, přístavy, ochranné kasby, paláce i mosty). Nejvíce se však věnoval Meknesu, kde se rozhodl uskutečnit rozsáhlý stavební program, na němž se podílel nejen jako hlavní architekt, ale někdy i jako dělník po boku svých otroků a zedníků. Peníze na tyto výstavby čerpal zejména z vojenských výprav jak na jihu proti berberským národům, tak na severu proti Evropanům.
zdroj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Meknes