05. Angelika a Sultán

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 18 lis 2021, 18:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
05. Angelika a Sultán

V páté závěrečné části filmové série se Angelika, hraběnka de Peyrac setkává s Osmanem Ferrajim, moudrým eunuchem, který má v plánu stvořit z ní třetí ženu sultána Mulaye Ismaila, a tedy vládkyni Maroka. Jeoffrey de Peyrac předstírá, že je jedním z galejníků, aby se tak dostal do marockého Meknesu, spojil se s vlivnými přáteli a pokusil se svoji ženu zachránit. Mezi tím Angelika odolává požadavkům Osmana Ferrajiho a mocného sultána. Hrozí jí, že stráví zbytek život v harému sultána. Ale ani zde, v nebezpečí života, nechce Angelika zradit svého manžela a stále věří, že se znovu setkají.

[ img ]
Precious píše: *  17 lis 2021, 10:13
mimi píše: *  16 lis 2021, 18:43
Moirro, to je super fotka. Tady Robert vypadá drsně.
No a mě hned pracuje fantazie, že Angelika Rescátorovi neutekla. Zatímco ona spí, tak on na terase paláce v Kandii přemýšlí, kdy má odložit masku. :mask: :eyes:
Já vím, není to k dílu Angelika a spiknutí stínů. :disagreement:
Asi by to patřilo k okomentovaným fotkám.
áno, aj mne sa tu Hossein páči. To je fotka z filmov o Angelike? Ak áno, tak potom je otočená, keďže jazvu mal mať na ľavom líci. (ospravedlňujem sa za vŕtanie v maličkostiach, ale už sa nezmením).

A "Sprisahanie tieňov" mám veľmi rada! Na to, že je to v podstate útla knižka, stále s v nej niečo deje a Villedavray je aj môj miláčik. Mne sa veľmi páčia spomienky či odkazy na minulosť či stretávanie sa s postavami, ktoré už kedysi zohrali v Angelikonom živote dôležitú úlohu a v tejto časti je hodne toho aj onoho. Až na ten nebezpečný úvod, kedy Joffrey takmer prišiel o život, je to pohodová, vyrovnaná knižka a domnievam sa, že sme si ju po napínavej deviatke zaslúžili - a aj Angelika trocha oddychu.
mimi píše: *  17 lis 2021, 14:36
Precious, já si taky všimla, že Rescatorovi chybí jizvy. Já si myslím, že je to možná fotka z přestávky při natáčení. Tak nebyl Hossein ještě namaskovaný.

Ja vôbec neviem kde som tu fotku vyhrabala - ale sama pre seba som ju nazvala Rescátor s cigárou v prístave - myslím že som mala takých viacej.

Pripomienka je správna - nemá jazvu, a za to sa ó veľký jízvolog :turban: ospravedlňuje a pridáva ešte jednu fotku ktorá je otočená spávne. (ale teraz už je aj to foto hore správne lebo som to otočila, a pripomínam sa Angelika v miestnosti zo zlatým klúčikom dívala na Joffreyovu nezjazvenú polovicu tváre a hovorí si že má črty čisté ako na medaile)

PS: Diskusie o našich fikčných fantáziách som presunula do vlákna čtenárske sny :wink:

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 18 lis 2021, 21:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Reaguji na fotku s Hosseinem - Rescator s cigárom v prístave , která je fakt dost dobrá
Malá technická poznámka pro pobavení , hodící se spíš do sekce okomentuj filmovou fotografii - ta loďka na fotce mi byla spolu s s delším hárem Hosseina povědomá - jsem si docela jistá, že je z natáčení Angeliky a sultána, kdy Rescator finguje vyčerpaného trosečníka na moři a nechá ze sebe udělat křesťanského otroka.
Všimněte si jeho delších vlasů, košile a loďky :
[ attachment ]
Rescator v loďce.png (237.06 KiB) Zobrazeno 1439 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 18 lis 2021, 23:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ano Tereza dobrý postreh ! :ok:

Dneska mám taký menší zlomyselný deň, tak som spravila menšie zhrnutie:

tuto je video od minuty 2:17 :

https://www.youtube.com/watch?v=kZKSE7W ... Cu&index=7

V knihe vraví Osman Angelike že si Rescator ide pre ňu. Nemyslím že by si bol pre Angeliku Rescator ktorý bol známy svojou okázalosťou prišiel pre ňu takýmto spôsobom. Fakt ho v tom filme Borderie mohol lepšie obliecť. Všetkých krásne poobliekal, iba Rescatora nie. A nadovažok mu namiesto masky nasadil tú turbano-burku. :turban: :monkey_dumb:

A tých košiel čo roztrhali! A stále dokola je v tej jednej bielej košeli, či prchá po fingovanej poprave, či na mori, alebo dokonca v posteli s Angelikou. :monkey_blind:

A toto je ilustračný obrázok ktorý som ja nazvala mŕtvy chrobák. Tesne predtým hodil Joffrey-Rescator ďalekohľad do vody.

[ img ]

Mňa teraz dodatočne zlomyseľne pobavilo že Borderié nechal Rescátora :mask: veslovať na Galeji. :mrgreen:

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 26 lis 2021, 14:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
niečo som si kupovala na Delcampe a narazila som pri tom na zaujímavú juhoslovanskú výveskovú fotografie k Filmu Angelika a sultán z bývalej Juhoslávie. On ten Borderie musel pôvodne plánovať iný záver filmu- pretože tu sa píše na konci že Angelika a Joffrey sa vyberú za ich synmi.

Že by Juhoši dostali inú verziu filmu? :roll:

Preto asi existuje ten nepoužitý material, kde mal Joffrey na lodi dať Angelika do ruky ďalekohľad a ona uvidí ich synov. (a neskoršie Desgrez schovaný v kríkoch mal vraj uniesť Angeliku, to by bolo na šialenu fikci od Penelopy - Desgrez v Stredomorí :desgrez: + :ship: )
takto to o tých nepoužitých scénach rozprávala kdesi Michele Mercier - jedna s fotiek je aj na juhošskej výveskovej fotografii

pridávam to sem i keď neviem či to niektorá z vás, okrem Sob ktorá sa učí chorvátsky, bude rozumieť
ako to bolo za starej Juhoslávie predpísané, vedľa textu v latinike je aj text v cyrilike pre Srbov

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 26 lis 2021, 14:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Všimli jste si, že Joffey leží v té loďce na nějaké vlajce nebo něčem takovém s Maltézským křížem?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 26 lis 2021, 14:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano, všimla som si že pod prdelou má maltskú vlajku, ale až nedávno, vo filme som si to predtým nevšimla hoci som ho videla nespočetne krát, ale tým že si ty spravila screenshot :ok: mi to udrelo do očí tak som si to vo videu pozrela podrobne, a myslím že to ako mal byť Rescátorov zámer.

Neviem aké boli myšlienkové pochody scénaristu a Borderiéra ale ja som to pochopila tak, že už mal všetko dopredu naplánované - lebo inak by si tú vlajku pod prdel asi nedal :lol:

Toto je titulkový text, hore vyššie je link na to video.

Děkuji, bez vás bych umřel žízní.
- Křesťan?
- Ano. Nejsem voják, ale obchodník.
Zaplatím vám moji svobodu.
V tom však zbadajú tu vlajku a vravia mu:
- Ty seš Maltský rytíř, co?
Tos měl raději umřít žízní.


zaujímavé je že tak vyzerá dodnes Maltézska námorná vlajka - kým tá štátna trochu inak

[ img ]

Inak takto to dopadne keď sa nedrží autor scénara predlohy. Poprvé: rescator bol v knihe v Alžíri viackrát, a to pekne na lodi.
Na svojej lodi - a nie Inkognito.

Nuž a pre Angeliku si v knihe šiel do Maroka a nie do Alžíru.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 08 pro 2023, 19:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Omylom som ako vždy som narazila na niečo čo som pôvodne vôbec nehľadala

a čo myslíte čím sa zaoberajú chlapi čo sa týka filmu Angelika a Sultán? :ship:

no predsa zbraňami!

https://www.imfdb.org/wiki/Angelique_and_the_Sultan

najskôr rozoberali akú pištoľ nosí Rescator za opaskom a potom ešte iné pištole

[ img ]

napríklad pušky s dlhou hlavňou - vo Francúzsku to boli Muškety podľa ktorých nazvali Mušketierov

[ img ]

a samozrejme aj lodné delá

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: 05. Angelika a Sultán
Napsal: 16 pro 2023, 00:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A to prý bylo dalším důvodem Mercierove k odstoupení od spolupráce. Muže zajímaly zbraně, chtěli prý postavit novou loď atd. Někde jsem o tom četla. Bohužel už nevím kde😳


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti