Filmová Angelika Ariela Zeitouna

Odpovědět   Stránka 2 z 5  [ 247 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 lis 2012, 17:06
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
4poziom.slask.pl
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Možná, že měli při tvorbě scénáře u sebe knihu, jde o to, zda ji vůbec otevřeli :cry: . Ale i kdyby scénář tvořili podle knihy, tak stejně velkou roli hraje psychologie - výsledný film musí oslovit co nejvíc diváků a některé části děje můžou tvůrcům připadat zbytečné nebo málo "přitažlivé", tak je raději vynechají nebo přepíší.
Prostě předpokládají, že do kin přitáhne lidi spíš vztah mezi velmi mladou ženou a o hodně hodně starším mužem, než kdyby byl Joffrey mladý a jenom "nehezký".


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 lis 2012, 21:41
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ale ved dobre, je starý. a neplánujú ho "zamaskovať" na mladého. dobre. zmierim sa s tým. možno to zahrá tak geniálne, že sa sama do neho zamilujem. ale nechápem, prečo zase len kopírujú pôvodný film? prečo sa nedržia knihy? však o to predovšetlým šlo? ale aj tak sa teším na film. aj ked to možno nebude ono, predsa to len bude zase Angelika z trochu iného pohľadu.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 lis 2012, 09:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
aj ja som si najprv myslela, že idú nakrúcať novú Angeliku podľa knihy. Až keď som si uvedomila, že niektorí noví herci sa až podozrivo podobajú na pôvodných, došlo mi to. Plus sa všade píše, že ide o remake. Preto som taká skeptická a nedúfam, že uvidím niečo z knihy,


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 lis 2012, 13:40
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pozerala som si čriepky z natáčania a je tam fotka, na torej Angelika leží na jesennom lístí na zemi a Joffrey sa nad ňu skláňa (to je tá, kde vyzerá ako gróf Monte Cristo). no a niečo mi bolo na tej fotke divné - okrem toho, že je starý. A potom som na to prišla - nemá jazvy na ľavom líci. Tak som už totálne v pomykove. čím dalej tým viac som presvedčená, že to filmári spravili po svojom a tento film bude mať s knihou možno ešte menej spoločného ako pôvodný. strašne som naň zvedavá.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 lis 2012, 14:57
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem nahlídla do střípků z natáčení a moc jsem se pobavila.
Peyraca před popravou se pokusí zachránit Pomeje http://robert-hossein.webnode.cz/produc ... e-pomeje-/ a Flipot opět poleze pro "dopisy", tentokrát ho však hraje horolezec, kterému letos bylo 50 let http://robert-hossein.webnode.cz/produc ... -beloeil-/.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 lis 2012, 15:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
"Film na motivy scénáře Bernarda Borderie.."
To mi nějak podezřele připomíná repliku, kterou Jeanne napsala o muzikálu Angelika.. že když se někdo nechá volně inspirovat filmem, který se předtím volně inpiroval knihou, nelze ho považovat za svébytné dílo.. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 lis 2012, 19:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha, práve si mi zobrala aj posledné ilúzie, ktoré som o tomto filme mala :cry:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 lis 2012, 19:58
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, a já se obávám, že ten film skutečně má s knihou společné velmi málo - na těchto stránkách dole je stručně popsán děj filmu: http://robert-hossein.webnode.cz/produc ... -skoncilo/.
Nevím, co je na tom pravdy, ale jestli takto byl napsaný scénář, tak určitě ne podle románové předlohy. Rozhodně ta návštěva Bastily je mimo mísu.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 lis 2012, 21:46
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
všetko je tam úplne uletené - len Joffrey de Peyrac,kráľov verný poddaný chráni Angeliku.... možno to bude pekný film, ale nabude to Angelika. V pôvodnom sa aspoň prvý diel snažil byť podobný knihe.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 17:21
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To bude dobré. Teda buď to bude naozaj dobré, alebo to bude také zlé, že normálne začnem mať rada pôvodný film o Angelike, no a v tom prípade to bude tiež dobré.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 20:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, tak já jsem nad novým filmem definitivně "zlomila" hůl včera, když jsem viděla něco, co mělo nejspíše připomínat Joffreye, myslím tím G. Lanvina s šedou parukou a vousama. Bléé :lol: :lol: Společně s obsazením Pomejeho a pochybným scénářem, to na mě dokonalo dílo zkázy...

Takže jsem s poněkud hysterickým smíchem tento film zařadila do kategorie parodií, komedií a zbastlených filmů. A jsem hrozně ráda, že jsem nestihla nábor na kompars (což byl původně můj sen).
Poslední dny mě stále pronásleduje chmurný pocit, že knihy o Angelice jsou opět odsouzeny k pohrdání... alespoň na dalších x let :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 20:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
:cry: :cry: :cry:

Znici dalsim lidem povedomi o skutecne Angelice. Takovehle parazitovani by melo byt trestne.

Ale jinak, devcata, mozna tu neco konstruktivni po 21.12. bude a oni to ani nestaci natocit :wink: . Zda se, ze nas to ani nemusi mrzet. Po tech Vasich prispevcich, kdy jste mi cełou situaci priblizily uz vim, ze me to teda mrzet nebude.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 20:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych to na toho 21.12 viděla tak, že je něco osvítí a oni kompletně předělají scénář i obsazení a vznikne z toho úžasný film, který napraví to, co pokazil minulý. Asi takhle bych si představala tu ohromnou změnu o které se teď mluví místo meteoritů, zemětřesení a já nevim čeho :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 21:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dauphine píše:
Já bych to na toho 21.12 viděla tak, že je něco osvítí a oni kompletně předělají scénář i obsazení a vznikne z toho úžasný film, který napraví to, co pokazil minulý. Asi takhle bych si představala tu ohromnou změnu o které se teď mluví místo meteoritů, zemětřesení a já nevim čeho :lol:
Tak to bych pak byla v raji :) .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 22:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mne sa stále nechce veriť, že by Golonová zapredala svoju Angeliku a nechala filmárov aby vytvorili takú hrôzu. Ved nebola spokojná s pôvodným filmom tak predsa musí dať pozor na to, čo vytvoria teraz... som nepolepšiteľný optimista?


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 lis 2012, 08:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Abulienka píše:
mne sa stále nechce veriť, že by Golonová zapredala svoju Angeliku a nechala filmárov aby vytvorili takú hrôzu. Ved nebola spokojná s pôvodným filmom tak predsa musí dať pozor na to, čo vytvoria teraz... som nepolepšiteľný optimista?
Ano, jsi :D .
Já myslím, že na to už ani nemůže mít síly. Ohlídat film je práce na plný úvazek, a to už prostě nemůže dát, zvlášť když ještě dopisuje knihy. Myslím, že knihy jsou prioritou a třeba si i říká, že jednou někdy někdo natočí něco pořádného. Možná, že už i rezignovala na to, že by to bylo za jejího nynějšího života :( .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 lis 2012, 10:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Já bych to na toho 21.12 viděla tak, že je něco osvítí a oni kompletně předělají scénář i obsazení a vznikne z toho úžasný film, který napraví to, co pokazil minulý. Asi takhle bych si představala tu ohromnou změnu o které se teď mluví místo meteoritů, zemětřesení a já nevim čeho :lol:
To by musel být meteorit přímo záračný! Aby Lanvina omladil o 30 let, na Filipa vychrlil nějaké peroxidové sloučeniny a scénáristu s režisérem trefil přímo do hlavy... :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 lis 2012, 10:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
jeanne píše:
dauphine píše:
No, tak já jsem nad novým filmem definitivně "zlomila" hůl včera, když jsem viděla něco, co mělo nejspíše připomínat Joffreye, myslím tím G. Lanvina s šedou parukou a vousama. Bléé :lol: :lol: :
Jak se tu neradujeme ze staréno Lanvina, tak třeba to ale může fungovat na malé holky a získá to své fanoušky. Jsou v tom věku, kdy sní o románku jako ze Stmívání, ale reální kluci v tom věku takoví nejsou, tak se jim třeba budou líbit tahle filmová schémata. Mladá dívka a starší muž je docela klišé historických románů, lidé jsou na to zvyklí. Kdyby to ovšem bylo naopak, budou zdešeni a zhuseni. :(

Bez ohledu na to, že knižní Angelika žádné věkové klišé spočívající ve věkových rozdílech postav samozřejmě nepodporuje. Nevím, jak moc by to AG vadilo, sice je její pojetí Ageliky pokrokové (žádný Artuš a Ginevra), ale sama neměla s velkým věkovým rozdílem sebe a Serge Golona problém...

Nicméně, jak byste to možná viděly vy v 16ti letech? Já bych jim na to možná skočila (až na to, že jsem tehdy nesnášela Angeliku a romantické filmy obecně) :D
Možná, ale nepřipadají 16 letým dívkám už 30cátníci staří? Jestli tohle už není moc :( .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 lis 2012, 10:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
jeanne píše:
dauphine píše:
No, tak já jsem nad novým filmem definitivně "zlomila" hůl včera, když jsem viděla něco, co mělo nejspíše připomínat Joffreye, myslím tím G. Lanvina s šedou parukou a vousama. Bléé :lol: :lol: :
Jak se tu neradujeme ze staréno Lanvina, tak třeba to ale může fungovat na malé holky a získá to své fanoušky. Jsou v tom věku, kdy sní o románku jako ze Stmívání, ale reální kluci v tom věku takoví nejsou, tak se jim třeba budou líbit tahle filmová schémata. Mladá dívka a starší muž je docela klišé historických románů, lidé jsou na to zvyklí. Kdyby to ovšem bylo naopak, budou zdešeni a zhuseni. :(

Bez ohledu na to, že knižní Angelika žádné věkové klišé spočívající ve věkových rozdílech postav samozřejmě nepodporuje. Nevím, jak moc by to AG vadilo, sice je její pojetí Ageliky pokrokové (žádný Artuš a Ginevra), ale sama neměla s velkým věkovým rozdílem sebe a Serge Golona problém...

Nicméně, jak byste to možná viděly vy v 16ti letech? Já bych jim na to možná skočila (až na to, že jsem tehdy nesnášela Angeliku a romantické filmy obecně) :D
Možná, ale nepřipadají 16 letým dívkám už 30cátníci staří? Jestli tohle už není moc :( .
určite, pre pubertálne dievčatá je každý nad dvadsať starý! A či by som im skočila na starého muža a mladučkú ženu, keď som mala šestnásť? V žiadnom prípade! :o Mne pripadalo už 16 rokov medzi Scarlett a Rhettom ako priepastný rozdiel, a to som čítala, keď som mala po dvadsiatke. Takže pár rokov je OK, ale 30 ... nie. Plus tu ani tak nejde o ten vekový rozdiel samotný ako o to, že to prezentujú ako adaptáciu knihy, v ktorej takýto vekový rozdiel NIE JE. Tu je podľa mňa kameň úrazu. A s tým sa asi nezmierim, nech je Lavin šarmantný trebárs aj ako knižný Peyrac.

Nuž čo, o to viac budem fandiť Angelike s Filipom. :D A ten chlapec vyzerá dobre, to treba uznať, aj keď od modrookého blondiaka má na míle ďaleko.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 lis 2012, 17:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, Tvůj komentář mě teda fakt pobavil, ale takový meteority bych si nechala líbit... :lol: :lol:

Jinak ještě k tomu věkovému rozdílu, moc dobře si pamatuji, jak jsme v sedmé třídě s kámoškou běžně milovaly muže přes třicet let, kdoví, jestli někdy nedošlo i na čtyřicítku. :D Takže bych řekla že mladé, pubertální slečny nemusí mít takový problém s velkým věkovým rozdílem, tedy pokud ten muž nepřipomíná spíš jejich dědečka než partnera :( :lol:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 09:59
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
Pozerala som si čriepky z natáčania a je tam fotka, na torej Angelika leží na jesennom lístí na zemi a Joffrey sa nad ňu skláňa (to je tá, kde vyzerá ako gróf Monte Cristo). no a niečo mi bolo na tej fotke divné - okrem toho, že je starý. A potom som na to prišla - nemá jazvy na ľavom líci. Tak som už totálne v pomykove. čím dalej tým viac som presvedčená, že to filmári spravili po svojom a tento film bude mať s knihou možno ešte menej spoločného ako pôvodný. strašne som naň zvedavá.
Hm, tak jizvu mu udělali. Docela hezkou. Jde už jen o to, zda jsou ty fotky publikovány obráceně, nebo jestli nevědí, která je levá a která pravá strana :o . Akorát nechápu, proč ho udělali ještě staršího, než ve skutečnosti ten herec je :cry: .

http://files.robert-hossein.webnode.cz/ ... EITOUN.jpg

Jinak obecně s věkovými rozdíly problém nemám, ve svém okolí se s tím setkávám docela často. Tady mi jen hodně vadí, že ani jedna postava vzhledově neodpovídá knižní předloze. :(


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 16:51
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
skutočne, jazva tam je. možno je to len zrkadlovo obrátený obrázok. ale prečo dočerta mu dali také nemožné vlasy? kde je jeho havranie háro?????

v slnečnom lúči sa mu zaligotali tmavé vlasy s lesklými kučerami, ktoré si veľmi starostlivo pestoval a ktoré boli také bohaté, že mohli súťažiť s parížskymi parochňami, prichádzajúcimi do módy. "má najkrajšie vlasy na svete", povedala si Angelika.

no tak túto skutočnosť v novom filme skutočne veľmi podcenili.

ja som nemala nič proti tomu hercovi, lebo má v sebe čosi aristokratické, ale na tejto fotke vyzerá ako taký starý sedliak.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 bře 2013, 12:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Našla jsem nějaká videa a fotky k novému filmu. Co se týče kostýmů, interiérů atd. tak mi to připadá celkem pěkný. Stále mě ale neopouští pocit že výběr nebo alespoň namaskování herců (Joffrey, Filip) je naprosto katastrofální, když je vidím musím začít hystericky smát :D a obávám se že i scénář bude slátanina :?
Posuďte sami:
http://www.youtube.com/watch?v=N6vLsZBFci4
http://www.csfd.cz/film/336572-angeliqu ... s/galerie/
http://robert-hossein.webnode.cz/novy-f ... otografie/#!


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 bře 2013, 12:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ale Joffrey prece nebyl sedivy! Nebyl tak stary! Vzdyt to by pak byl v Americe kmet nad hrobem?

Hodne zalezi na perfektnim vyberu hercu, na jejich charisma a osobnosti. Dostala jsem se nahodou k serialu Firefly. Je to sci-fi s prvky westernu - uplne jiny pohled na hvezdnou lod. Nelze to srovnat s megaprojekty tipu Battelstar Galactica! Ale to, co tam je jedinecne je poetika, uvodni pisen, emoce!, humor a takovy ten obycejny bezny zivot (proste si nehraje na neco extra) a perfektne skombinovani vyrazni herci. Chytne vas to u srdce, protoze narozdil od jinych serialu, ktere jsou sterilni ma tenhle to neco navic. Nejhorsi je, kdyz po prvni sezone zjstite, ze byl serial zastaven. Co naplat, ze pak toho, co to stopnul vyhodili pote, co zjistili, jaky to ma uspech. Aspon jako naplast natocili film Serenity. Ve filmu te poetiky neni tolik, protoze ma hrozne rychle tempo, aby se tam veslo vsechno, co bylo treba rict. Kouknete napred na serial a pak teprve film, ktery je pro fanousky, protoze jinak se spis ztratite. Po shlednuti tohohle serialu a nasledne par dilu Galacticy jsem pochopila ten nebetycny rozdil!!!!

Btw, Firefly je zatim na serialycz.cz

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 bře 2013, 13:23
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dostala mě poznámka z jednoho Dauphinina odkazu, že se prý film neliší od knižní předlohy :? . Nechápu to, copak vážně ti lidé, nikdo z tvůrců ani z komentátorů, vážně nečetl román? Copak jsou vážně ti lidé tak slepí a hluší k tomu, jakou potvoru z Angeliky udělala původní série filmů?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 bře 2013, 10:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
nechcem vyznievať ako nevďačná potvora, ale čím viac z tohto filmu vidím, tým viac ma napadá jediné: "Pánboh s nami a zlé preč". To video z youtube, to akože má byť čo? "Angelika sa zamiluje do muža staršieho o 30 rokov" a komentár herca, čo hrá Filipa, eh, prepáčte?! Dámy, myslím, že je načase natočiť vlastný film! :)

Re Tania: ach jo, asi každý fanúšik knihy, podľa ktorej sa natáča film, by si prial, aby z jeho milovanej predlohy radšej urobili seriál. Aby tam bolo všetko, čo si človek obľúbil, všetko, čo robilo knihu takou nezabudnuteľnou. Alebo viete čo? Mne by úplne stačilo, keby aspoň v danom filme vystihli atmosféru knihy. Nemusí byť v ňom každá postava, každá scéna, ale ak výjdem z kina s tým istým pocitom, aký som mala po prečítaní knihy, tak som spokojná. Myslíte, že to nová Angelika dokáže?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 zář 2013, 09:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
https://www.youtube.com/watch?v=6AcRVMl ... ata_player trailer na nový film. Zajímavé, ale připadá mi, že o ničem moc nevypovídá, snad jen že tam asi nebudou tak unylé pohledy jako v první Angelice. No, asi se budem muset nechat překvapit...


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 zář 2013, 17:23
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
srdečne ďakujem Dauphine za nové správy a obrazy :) veľmi dlho bolo okolo filmu ticho, tak som už myslela, že ani nebude. trailer je nad moje očakávania, nerobila som si veľké nádeje, ale môže to byť nakoniec veľmi dobrý film. teším sa.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 zář 2013, 12:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Abulienka píše:
srdečne ďakujem Dauphine za nové správy a obrazy :) veľmi dlho bolo okolo filmu ticho, tak som už myslela, že ani nebude. trailer je nad moje očakávania, nerobila som si veľké nádeje, ale môže to byť nakoniec veľmi dobrý film. teším sa.
Taky mě překvapil. Myslím, že se už taky těším.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 zář 2013, 20:32
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To fakt natočili film o Angelike? Vie o tom niekto niečo? Nejako sa bojím, aby to zase nezhovadili. Aj keď predstaviteľka Angeliky v prvom filme sa mi veľmi páčila, neviem si predstaviť inú herečku v roli Angeliky


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 zář 2013, 23:14
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne sa nová Angelika veľmi páči, povedala by som, že viac ako pôvodná, na ktorú sme zvyknutí. Ale možno je to len tým, že neznášam Studenkovej dabing a celkove ten pôvodný film, ktorý knižnú Angeliku totálne zhovadil a z celej ságy spravil lacný brak. Je mi veľmi ľúto, že práve podľa filmu mnohí Angeliku posudzujú (a teda aj odsudzujú) a nedajú si tú námahu prečítať si knihy. Vďaka filmu aby sa človek na verejnosti bál a hanbil povedať, že má rád Angeliku, lebo 90 % ľudí to nepochopí a bude im na smiech. Je mi to fakt ľúto, lebo Angelika sa pre mňa stala už v detstve (keď som si prvýkrát prečítala knihy) mojim vzorom a je ním dodnes. Má mi čo povedať v každej etape môjho života.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 zář 2013, 13:28
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka, ty si už nový film videla? Ak áno, kde sa dá vidieť?

Ináč, pre mňa je Angelika a celá sága taktiež inšpiráciou a zároveň zábavou. Teraz opäť dočítavam 13-ty diel. Začala som čítať opäť odznova nedávno, keď som si kúpila nové vydania a čítala by som to donekonečna. Stále tam nájdemm niečo nové, čo som si pri poslednom čítaní až tak nevšimla.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 zář 2013, 10:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
hm, pre mňa asi nie. Keby vymenili tomu hercovi, čo hrá Joffreya, aspoň hlavu, tak by to šlo. Ja sa cez ten vekový rozdiel prosto neviem dostať :(


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 zář 2013, 21:41
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja zatiaľ nehádžem flintu do žita, Joffrey je síce fakt priveľmi starý, ale musí sa uznať, že na niektorých záberoch dosť príťažlivý. Mne sa nepáčil práveže pôvodný Joffrey - nie, že by nebol pekný, ale práve preto, že bol pekný a taký sladučký. darmo mu namaľovali na líce jazvu, aj tak nepôsobil odpudzujúco - a práve odpudzujúco má podľa mňa na prvý pohľad vyzerať. nie je ľahké zamilovať sa do mladého a pekného človeka. v Angelike ide o to - zamilovať sa do nepekného a starého človeka pre jeho charizmu, pre to, aký je vnútri. a na to som veľmi zvedavá, ako to tvorcovia zvládnu.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 zář 2013, 21:49
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira, jasné, že nevidela, to ešte asi nikto. myslela som tým, že sa mi nová Angelika páči - jej novú predstaviteľku a to, čo sa dalo vidieť v tom traileri. takisto ako ty sa teším na 18. decembra, kedy bude premiéra. určite si ju nenechám ujsť. ja knihy - angeliky zbožňujem, dokážem ich čítať tiež donekonečna a realita mi uniká. tak sa im radšej úspešne vyhýbam, aby som mohla normálne chodiť do práce a starať sa o rodinu. ale viem, že akonáhle bude príležitosť a trošku viac času, tak si ich asi x-tý raz zase všetky prečítam.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 zář 2013, 12:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
ja zatiaľ nehádžem flintu do žita, Joffrey je síce fakt priveľmi starý, ale musí sa uznať, že na niektorých záberoch dosť príťažlivý. Mne sa nepáčil práveže pôvodný Joffrey - nie, že by nebol pekný, ale práve preto, že bol pekný a taký sladučký. darmo mu namaľovali na líce jazvu, aj tak nepôsobil odpudzujúco - a práve odpudzujúco má podľa mňa na prvý pohľad vyzerať. nie je ľahké zamilovať sa do mladého a pekného človeka. v Angelike ide o to - zamilovať sa do nepekného a starého človeka pre jeho charizmu, pre to, aký je vnútri. a na to som veľmi zvedavá, ako to tvorcovia zvládnu.
mňa trápi nie to, že nakrúcajú film, kde sa mladá žena zaľúbi do muža, čo by jej mohol byť (starým) otcom, ale to, že takto adaptujú Angeliku - knihu, kde má hlavný hrdina ledva tridsať, keď sa spozná s hlavnou hrdinkou. T. j. že zasa niečím zmenili milovanú predlohu. Vari nevedeli nájsť kvalitného herca - tridsiatnika, ktorý by namaskovaný vyzeral ako postava z knihy, teda na prvý pohľad odpudzujúco? S make-upom, kostýmami a kadečím iným, čo majú k dispozícii dnešní filmári, by to nemal byť absolútny problém. Nie, podľa mňa bol skôr zámer zmeniť malý vekový rozdiel z knihy na veľký - a urobiť presne taký film, ktorý je o láske mladej ženy k podstatne staršiemu mužovi. V konečnom dôsledku zmeniť niečo - opäť - čo je v knihe kánon. A to je to, čo dáko nemôžem prehltnúť. Ten teaser som si pustila iba raz - keď som videla ich milostné scény, cítila som sa trápne. Neviem. Je to pre mňa dosť veľký "turn-off".


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 zář 2013, 20:34
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
neostáva nám nič iné, len si počkať na celý film. buď ja budem veľmi sklamaná, alebo ty príjemne prekvapená. mne osobne sa herec páči, len sa mi tiež nepáči, že z neho spravili starého. ja som ho videla na fotkách aj zamaskovaného "na mladšieho" a tiež si myslím, že by to vyzeralo lepšie a dokonca možno aj hrôzostrašnejšie - s takým tým výrazom dravca :)


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 zář 2013, 10:38
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Z toho, čo som si prečítala tuna tie odkazy mi pripadá, že nikto z toho nového filmu knihu vôbec nečítal. Jednoducho upravili len scenár pôvodného filmu a to je všetko. Ja ani nechcem, aby ten film vôbec vyšiel. A nová predstaviteľka Angeliky si nemá ani potrebu pozrieť starý film, nieto ešte prečítať knihu. Dosť arogantné na môj vkus. Takže je možné, že tento film záujem o knihu pochová úplne... :(


Nahoru
Profil Citovat
Květa
Předmět příspěvku: Nový film Angelika
Napsal: 02 říj 2013, 23:41
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2012, 15:24
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj všichni,

premiéra nové verze Angeliky bude 26.12.13. Milé přispěvatelky z Prahy, nechtěly byste jít společně na film (třeba večer v pátek 27.12.13 v centru Prahy) a rovnou to pojmout jako setkání fanynek (a fanoušků samozřejmě, pokud tu tedy nějací jsou..) Angeliky?

Květa


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 říj 2013, 18:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně se nápad líbí, klidně bych to pojala jako sraz a pro přespolní zase se společným přespáním, pokud bude zájem, tak za sebe můžu účast předběžně slíbit! :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 říj 2013, 11:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mi to taky připadá jako super nápad, ráda se přidám ale souhlasím s Jeanne ohledně toho termínu, určitě by bylo lepší sejít se třeba až po novém roce. A je to česká premiéra nebo zahraniční? A vlastně stejně bychom se na ní nejspíš nedostaly a v kině to bude určitě i poté (otázkou také je jestli to vůbec v českých kinech půjde)... ale s tím srazem je to i tak fajn nápad :D


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 říj 2013, 23:54
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se přiznám, že mně je úplně jedno, kdy a kde se sejdeme, jsem dost mobilní a s Prahou nemám už vůbec žádný problém a stejně tak i s obdobím po vánočních svátcích :) Takže určitě se přidám, pokud někdo z Vás půjde na film v Praze toho 27.12., i kdyby se sraz uskutečnil až po Novém roce, kam bych šla určitě taky :) Tak jako tak chci vidět obojí - Vás i ten film :lol:
A o srazu asi nejspíš rozhodne hlasování, přece jen je většina dost zdaleka ... a dokonce i z jiných států :P :P .. a vánoční doba by na takové cestování asi nebyla moc vhodná, když má většina z nás rodiny :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2013, 16:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
zoznámila som sa na internete s jednou Francúzskou, tak som sa jej hneď opýtala na novú Angeliku a ako ju ľudia vo Francúzsku berú. Povedala, že časť populácie je zvedavá, ďalšia naštvaná, že sa nakrúca remake - keďže pôvodné filmy boli/sú veľmi obľúbené. Nora nie je veľmi známa, a Lanvin je vraj dobrý herec. A do kina na nový film moja nová známa pôjde. Opýtam sa jej, kedy bude premiéra, možno ju majú skôr ako my, a bude môcť podať info. Podotýkam, že knihy nečítala.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2013, 21:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já bych to o Vánocích a po svátcích nedala, to by mi neprošlo. Spíš bych to viděla také až po Novém roce.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 říj 2013, 17:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro ty, co vládnou francouzsky, zřejmě zajímavý odkaz, srovnávající původní adaptaci a remake:

http://www.youtube.com/watch?v=Bcm6kwWv09o


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 říj 2013, 17:50
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dashi, mně to ukazuje nějakou reportáž o lidech z New Yorku :-(


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 říj 2013, 23:10
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
nerozumela som vôbec ničomu. asi to bude tým, že po francúzsky neviem. nemohla by si v stručnosti preložiť aspoň to, čo na to všetko hovorí Golonová? ďakujeme :)


Nahoru
Profil Citovat
Monika-Janka
Předmět příspěvku: nová Angelika
Napsal: 29 říj 2013, 09:29
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 213
Registrován: 01 říj 2010, 19:10
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
Monika-Janka
Předmět příspěvku: presunutá premiéra
Napsal: 22 lis 2013, 20:42
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 213
Registrován: 01 říj 2010, 19:10
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojte, práve som sa dočítala, že Angelika bude mať premiéru až na konci januára.

http://kultura.idnes.cz/nymfomanka-ukaz ... mvideo_vha


Nahoru
Profil Citovat
Barmi
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 pro 2013, 19:31
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já myslela že už to v kinech bylo :D


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 5  [ 247 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron