Filmová místa

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 20 příspěvků ]
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Filmová místa
Napsal: 02 pro 2018, 17:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Náhodou jsem díky prokrastinaci a surfování narazila na web Filmová místa.cz, který sice znám už nějaký ten pátek, neměla jsem ovšem ani tucha, že zde je i Angelika a sultán.

https://www.filmovamista.cz/275-Angelika-a-sultan

Jsou zde uvedeny konkrétní lokace, kde se film natáčel.

Škoda jen, že podobný servis chybí i k ostatním filmům - nechce se toho někdo ujmout? Podklady už v podstatě visí na webu:

https://angelique.cz/angelika-filmy-mista-nataceni.php


Jinak jsem koukala, že místa, kde se Angelika odehrává, navštívila Tania (byť nyní mluvím o Angelice knižní, ne filmové):

http://www.taniassecret.cz/zajimavosti/ ... rac/ceuta/
http://www.taniassecret.cz/zajimavosti/ ... rac/malta/

Moirra a dauphine by taky jistě mohly ledasco přidat... ;)


Nicméně jsem si říkala, že v této rubrice by měly být vyloženě lokace filmové (Fontenay apod.). A kdyby je někdo navštívil a podařilo se mu urvat přímo záběr daného místa z filmu, to by už byla bomba :D .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 13 led 2022, 15:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Akurátik som to dávala Francúzom na FB, tak som si povedala že to dám aj sem.

Zámok Tanlay, ktorý poslúžil ako miesto natáčania pre sídlo Grófa de Peyrac.

[ img ]

Tento záber bol vo filme, keď Angelika prichádzala kočom do Toulouse:

VIDEO od minúty 0:29 tam je ho vidno:

[ img ]

https://www.youtube.com/watch?v=KoQf1665UFo

[ img ]

Samozrejme že na nete sú aj vídeá, najobsiahlejšie a najlepšie je toto, ale to je samozrejme po Francúzsky, ale obrázky nepotrebujú text. Mňa zaujal okrem tých záhrad ten "Grande Salon" teda veľký salón na prvom poschodí v ktorom sa usporiaduvali slávnosti v minúte 16:39 a ten prekrásny kozub z bieleho mramora v minúte 17:10

VIDEO: Špeciálná story extra pre časopis "Château de Tanlay"
Návšteva historického zámku v spoločnosti pani grófky Brigity de la Chauvinière, majiteľky panstva Tanlay. V 13. a 14. storočí patrilo územie Tanlay a jeho pevnosť rodu Courtenay.

https://www.dailymotion.com/video/x2vqe ... 1bVe_oSU2o

keby niekoho zaujímala história zámku. (mňa zaujímala) pridávam ako prílohu už preložené do slovenčiny

Přílohy
História zámku Tanlay.docx
(14.13 KiB) Staženo 71 x


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 25 led 2022, 15:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopa, to je skvelý odkaz - na tú stránku filmu Angelika a sultán. Čosi podobné som videla aj pre filmy o Vinnetouovi. Škoda, že takto neprebrali aj ostatné časti ...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 25 led 2022, 16:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  25 led 2022, 15:33
Penelopa, to je skvelý odkaz - na tú stránku filmu Angelika a sultán. Čosi podobné som videla aj pre filmy o Vinnetouovi. Škoda, že takto neprebrali aj ostatné časti ...
Určitě by to šlo rozšířit a rozpracovat pro naše stránky :).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 25 led 2022, 17:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  25 led 2022, 16:42

Určitě by to šlo rozšířit a rozpracovat pro naše stránky :).
Určite, len keby sme nemali rozpracovaných milión a jedna iných vecí. :roll: Ale zato je fórum dobré na ukladanie tých vecí, tu to vždy postupne dozreje a na webe to môže potom dostať finálnu podobu.

Ja som teraz pridávala na FB link na článoček o natáčaní Angeliky v Tunise:

Město nezkrotné Angeliky. Sidi Bou Said milují intelektuálové i umělci.

Tuniské modrobílé městečko Sidi Bou Said vystavěné na skále nad mořem je zapsáno do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Známé se však stalo hlavně zásluhou filmu Angelika a sultán o krásné Angelice a Joffreyovi de Peyrac, který se v něm natáčel.



Populární ságu Angelika zná snad i dnes každý. A právě v Sidi Bou Said se natáčel poslední z nezapomenutelných filmů o Angelice a hraběti Joffreyovi de Peyrac. Tuniské modrobílé městečko Sidi Bou Said vystavěné na skále nad mořem je zapsáno do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Známé se však stalo hlavně zásluhou filmu Angelika a sultán o krásné Angelice a Joffreyovi de Peyrac, který se v něm natáčel.

Po stopách natáčení



Můžete se tu projít po uličkách, schodištích a zdánlivě pozapomenutých prostranstvích, kde se dobrodružný děj odehrával. Třeba po hlavním tržišti, dnes přeplněného turisty a trhovci, které filmařům posloužilo k natáčení scén z dražby přivezených otroků, mezi nimiž byla samozřejmě jako nejcennější kořist půvabná markýza.

Na nádvoří jednoho ze starobylých domů zase vznikaly záběry, kde statečná a věrná žena trpěla pod rukama krutého kata poté, co se odmítla poddat sexuálním choutkám sultána, bažícího po jejím sněhobílém těle. Určitě vás potěší i pohled na dům, který podmanivá Michèle Mercier obývala. Zdánlivě nekonečná vodní plocha pak posloužila filmařům jako kulisa pro Peyrakova lodní dobrodružství, při nichž se snažil získat krásnou manželku zpět.

Během natáčení filmu se stalo i několik kuriózních příhod. Když například Michèle Mercier jezdila se svým Mercedesem 600 po tuniských silnicích, stavěli se vojáci i policisté do pozoru a salutovali. V celém Tunisku totiž existoval pouze jediný takový vůz, který vlastnil tehdejší prezident, a tak si mysleli, že zdraví hlavu státu.


V článku je toho ešte viac, fotky sú z môjho pinteestu:

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sv ... -sveta_hig?

[ img ]


[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 25 led 2022, 18:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nepodarilo sa mi zistiť kde sa natáčali interíery. Viď obrázok Angelikynej izby. Všetko štúdio, alebo ? Ale všetko vždy nemohli byť šúdiové zábery, napríklad keď sa Angelika vo filme dívala z okna či balkóna svojej izby smerom Joffreyovo laboratórium. :scientist:

[ img ]

Exteriéry sídla v Toulouse (Languedoc) se ve skutečnosti natáčely na zámku de Tanlay v Burgundsku. Nuž o tých exterieroch som písala hore vyššie.

Lehátková scéna:

Scéna z parku v Toulouse (Languedoc), kde manželé leží na lehátkách u obdélníkového bazénu s umělým vodopádem, se natáčela také v opatství Fontenay (městečko Montbard) v Burgundsku.

Na stránke kláštora samotného píšu že sa tam natáčali scény do prvých troch dielov Angeliky:

https://www.abbayedefontenay.com/neuf-c ... -le-cinema

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 26 led 2022, 17:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  25 led 2022, 18:01
Nepodarilo sa mi zistiť kde sa natáčali interíery. Viď obrázok Angelikynej izby. Všetko štúdio, alebo ? Ale všetko vždy nemohli byť šúdiové zábery, napríklad keď sa Angelika vo filme dívala z okna či balkóna svojej izby smerom Joffreyovo laboratórium. :scientist:
Kdo z tvůrců filmů je ještě naživu? Že bychom jim poslaly zvídavý angelikologický dotaz :).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 26 led 2022, 17:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bernard Borderie zomrel bohužiaľ už v 1978. Tak neviem. Na obrázku pri natáčaní Angeliky v Tunisku.
Napíšeme Merciérke? :twisted:

[ img ]

Ako tak pozerám to čo si ty Penelopa našla česky, na stránkach meista z natáčaní, je tuto vo francúžtine:

https://www.lieuxtournage.fr/275-Angelique-et-le-sultan

Ale tuto je napríklad zoznam z prvého dielu Angelika Markíza Anjelov na stránkach o miestach z natáčania ktoré sú dvojjazyčne a majú aj fórum:

https://www.l2tc.com/cherche.php?titre= ... annee=1964

A tu je zhrnutie miest z Filmov tiež - ešte aj z tureckého a nového od Zeitouna, zo švajčiarskej encyklopédie:

http://www.hervedumont.ch/page.php?id=f ... =3&idc=334

interiéry sa zrejme natáčali v štúdiu lebo všade sa hovorí že zámok Tanlay bol použitý iba na exteriery, viď FOTO na Ebay tuto veľké rozlíšenie:

https://i.ebayimg.com/images/g/FbIAAOSw ... -l1600.jpg


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 led 2022, 09:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, tie linky sú bezpečné? Niežeby som ti neverila :) , ale radšej sa spýtam, aby som si zas voľačo nepokafrala.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 led 2022, 12:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano tie sú, hore som doplnila o aké stránky sa vlastne jedná. Tak pridávam hneď zhrnutie aj vo WORDE už preložené do Slovenčiny, k tomu linku zo švajčiarskej Encyklopedie, keď už to mám a zoznam k 1 dielu v PDF:

Ukážka z kritiky a miest:

Päť filmov o šviháckom plášti a dýke so sviežou Michèle Mercier, ktorých autorom je Bernard Borderie, prilákalo do kín 11 miliónov Francúzov.
"Erotická vineta 60. rokov, Michèle Mercier sa vyzlieka a oblieka: to je dej. Zmačkaná, vráskavá bábika, ktorú šikanuje množstvo libých a zábavných nápadníkov vrátane samotného kráľa s neposlušnými fúzmi v bezchybnej trvalej...". (Télérama, 11.4.07). Plochá a čisto ilustračná produkcia, fotorománová rekonštrukcia .


K 1 dielu:

Natáčanie v Dyaliscope a Eastmancolor v Burgundsku, v opátstve Fontenaye (Côte d'or), v Ancy-le-Franc (Yonne), na zámku Marigny-le-Cahouët (Côte d'or), v Pérouges (Ain), v zámkoch Tanlay (Yonne) a Esclimont (Yvelines), vo Versailles (Bassin de Latone, Tapis vert, nádvorie zámku), v Montbarde, v kameňolome Marmagne a v ateliéroch Boulogne a Cinecittà.

Rolu, ktorá je ukážkou ľahkej a invazívnej zmyselnosti, pôvodne navrhol Roger Vadim pre Brigitte Bardot, ktorá ju z rozmaru odmietla. Film bol kasovým trhákom v celej Európe, len vo Francúzsku ho videlo 3 milióny divákov, v západnom Nemecku viac ako 3 milióny (ocenenie "Goldene Leinwand", 1966) a v Taliansku dosiahol rekordné tržby 1,2 miliardy lír. Spoluautorka Anne Golonová však bude mať dlho trpkú príchuť z tejto transpozície na plátno: "Bola to tragédia," hovorí. Scenárista (Pascal Jardin) vybral úryvky z kníh, ktoré považoval za silné. V jeho očiach bola Angélique malá kurvička. Produkcia si najala veľmi krásnu herečku, ale tá sa vžila do úlohy mníšky. Kariéra Michèle Mercierovej, ktorá sa vžila do svojej úlohy, išla rýchlo dolu vodou.

2 diel: Nakrúcanie: Fontenay Abbey (Côte d'or), Marigny-le-Cahouet (id.) a v štúdiách Cinecittà v Taliansku.

3 diel: Nakrúcanie: Filmovanie: Chantilly (Oise), Esclimont (Eure-et-Loir), Marigny-le-Cahouët (Côte d'or), Senlis (Oise) a Versailles, opátstvo Fontenay (Côte d'or), štúdiá Epinay a Cinecittà. Scenár tejto a nasledujúcich dvoch epizód napísal spisovateľ Pascal Jardin.

4 diel Nakrúcanie: Natáčalo sa v Cinecitte, na Sardínii a v Tunisku, v Sidi Bou Saïd (trh s otrokmi).

5 diel Nakrúcanie: Natáčanie v štúdiách Cinecittà a v Tunisku (Sidi Bou Saïd, Monastir ribat, amfiteáter El Jem, Nefta basket, záliv La Marsa).

Přílohy
L2TC.com - Angélique, marquise des anges (1964) - Lieux de tournage.pdf
(191.97 KiB) Staženo 70 x
# Lieux Film Angelique LOUIS XIV.docx
(31.15 KiB) Staženo 68 x


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 led 2022, 15:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  26 led 2022, 17:48
Bernard Borderie zomrel bohužiaľ už v 1978. Tak neviem. Na obrázku pri natáčaní Angeliky v Tunisku.
Napíšeme Merciérke? :twisted:
Ty moc dobře víš, že jsem na to praštěná dost :D. Je ovšem otázka, zda by nám MM vůbec neodpověděla. Jakožto herečka bych čekala, že když mi dorazí dopis od fanynek, budou tam pět ódy na můj výkon a krásu, ne, že se budou dotazovat, kde jsem točila tu kterou scénu, pošlou mi seznam a fotky, kdybych si náhodou jen z popisu nepamatovala, v jakém filmu a kdy to přesně bylo :D.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 led 2022, 16:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  27 led 2022, 15:14
Ty moc dobře víš, že jsem na to praštěná dost :D. Je ovšem otázka, zda by nám MM vůbec neodpověděla. Jakožto herečka bych čekala, že když mi dorazí dopis od fanynek, budou tam pět ódy na můj výkon a krásu, ne, že se budou dotazovat, kde jsem točila tu kterou scénu, pošlou mi seznam a fotky, kdybych si náhodou jen z popisu nepamatovala, v jakém filmu a kdy to přesně bylo :D.
No ale veď nieje problém jej na začiatku listu polichotiť, a to pri tom ani nemusíme klamať. Skutočne bola vzhľadovo nádherná Angelika, a to tvárou ako aj telom , jej graciózne pohyby (typická baletka) a ešte k tomu aj elegancia s akou nosila historické šaty. Dokonca som niekde čítala že jazdí dobre na koni a väčšinu tých scén nepotrebovala žiadneho dubla. :chevalier:

Čiže ak bude nejaký seriál, budúcej predstaviteľke Angeliky nasadila úžasne vysokú latku.
Myslím že na staré kolená už dosť rada spomína - ako to vyplýva z rôznych interview - a možno by sa dokonca potešila záujmu a niečo z natáčania aj porozprávala. Za pokus by to stálo. Skúsim zohnať kontakt.

nebolo by skvelé mať čosi ako interview rovno na náš WEB? :la-polak-fun:

PS: keby Borderie ešte žil, nedal by si nás za klobúk, toho by sme tak zbombardovali že by vyklopil všetky odpovede na naše otázky, len aby už mal od nás konečne pokoj :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 led 2022, 19:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  27 led 2022, 16:39
nebolo by skvelé mať čosi ako interview rovno na náš WEB? :la-polak-fun:
Čteš mi myšlenky! :agree:
moirra píše: *  27 led 2022, 16:39
PS: keby Borderie ešte žil, nedal by si nás za klobúk, toho by sme tak zbombardovali že by vyklopil všetky odpovede na naše otázky, len aby už mal od nás konečne pokoj :slzici:
:slzici:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 led 2022, 21:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďalšie miesta z Filmu:

Film L'Indomabile Angelica sa natáčal v Taliansku vrátane ostrova Ponza.

ja som napríklad pridávala do miest s filmu Taliankam na FB ostrov Ponza kde sa čiastočne natáčal 4 diel.

jeden Talian k tomu na stránke ostrova spomína:

Celý seriál Neskrotná Angelika s francúzskou herečkou Michelle Mercier v hlavnej úlohe sa natáčal v našom mori.
Tiché nákladné lode v prístave sa zrazu premenili na pirátske galeóny a my deti sme sledovali tieto krvavé bitky... z nábrežia,
ale v kine na plátne všetci videli čosi ako boje v Karibskom mori. :ship:


[ img ]


text príspevku priamo na stránke zámku TANLAY:

Zámok si pre svoju romantickú siluetu a areál obľúbili filmári, a tak sa stal dejiskom niekoľkých scén v jednej z epizód filmov Angelika.

Aj 47 rokov po natočení jej dobrodružstiev sa nad zámkom Tanlay ešte stále vznáša tieň markízy anjelov. "Keďže sa sága v televízii reprízuje každé leto, o Angelike počúvame veľa," usmieva sa sprievodca na hrade.

Hlboké priekopy, v ktorých sa odrážajú štyri okrúhle veže, majestátny vchod strážený dvoma obeliskami Ale samozrejme! Renesančný zámok, ktorý založil François de Coligny, vyzerá rovnako ako dom Joffreyho de Peyrac, Angélinho zjazveného manžela.

Fanúšikovia Roberta Hosseina a Michèle Mercierovej by mali túto budovu sledovať, pretože sa vo filme objaví len na chvíľu. Vo všetkých seriáloch a filmoch, ktoré sa tu natáčali, nikdy neuvidíte výlučne Tanlay," hovorí grófka de la Chauvinière. Režiséri si berú trochu zo zámkov Ancyho, z Bussy-Rabutina, a samozrejme z násho Tanlay. Ten je cenený pre svoj veselý a atraktívny exteriér. Ďalšia scéna z filmu Angélique, markíza anjelov sa nakrúcala pri „kanáli Grande“. "Kočiare jazdili plnou rýchlosťou cez alej v parku," spomína grófka.


Fotogaléria zámku: https://www.chateaudetanlay.fr/fr/media ... C3%A2teau/

Parádne fotky keď si ich otvoríte na celú obrazovku. :la-polak-fun:

[ img ]


Na jar roku 1964 Bernard Borderie a jeho tím prešli takmer celé Burgundsko: rozmiestnili kamery v opátstve Fontenay, v kameňolome Marmagne a na zámku Marigny-le-Cahuet všetko v okolí miesta zvaného štýlovo Côte-d'Or alias Zlaté pobrežie.

Potom sa teda pozrime na baňu ktorá bola vo filme Peyracova baňa:

Carrière de Marmagne - je ak som správne pochopila kameňolom na granit, ktorý poslúžil ako Jofreyová baňa SALSIGNE:

[ img ]

veľké rozlíšenie:

https://cdn-s-www.lejsl.com/images/0DC4 ... 995612.jpg

Zámok v Marigny-le-Cahouët poslúžil ako filmový Monteloup:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%A2t ... hou%C3%ABt

[ img ]

moja prozatímní zbierka na tému Filmová místa na pintereste:

https://www.pinterest.at/Moirra48/filmi ... 3%A9lique/

A aby zbierka bola kompletná, nesmie chýbať Filipov zámok z filmu:

Scény zo zámku Plessis-Belliere (Poitou) sa natáčali na zámku Château d'Esclimont (Ile-de-France). Tento krát Borderié nikam ďaleko ísť nemusel. Zámok sa nachádza neďaleko Paríža. čo je aj praktické lebo 2 diel sa aj takmer celý odohráva v Paríži. Potom už len kúsok scény na začiatok tretieho dielu - a hotovo.

Lenže keď sa pozriem sem na minutu 1:50 tak asi trepem :roll: lebo to nieje ten zámok:

https://www.youtube.com/watch?v=iaFQve8q7i0

ale na začiatku 3 dielu už asi ano:

https://www.youtube.com/watch?v=-EzYabH ... xX&index=2

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 28 led 2022, 21:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keď sme sa bavili o tom kde sa natáčali interiéry Toulouského paláca, úplne mi vyfučalo z hlavy, že som kedysi objavila video z roku 1964 kde sa hovorilo že sa to natáčalo v Parížskych štúdiach, kde bola vytvorená kulisa paláca.

Ale niektoré veci sa mi celkom nezdajú ...samozrejme tá veľká sála kde tancovali to ano... ale scéna pri bazéne... alebo scéna keď sa díva z okna na laboratórium že by to bolo tiež vybudované v štúdiu?

Video pořízené začátkem června 1964 v kulisách Toulouského sídla ve studiu Boulogne-Billancourt, 2 Rue de Silly v Paříži.

Dobre je tam vidno ako vie Merciérka elegantne tancovať. Baletná príprava sa vidí hneď na prvý pohľad.

Více zde: https://robert-hossein.webnode.cz/produ ... des-anges/

Takže video skvele pasuje k tejto fotografii - ibaže francúzky majú dobré oko a okamžite si všimli že na tomto zábere chýba nevesta, teda Merciérka, a našli nielen Hosseina a Borderiera ale aj tancujúceho rytiera de Lorraine, pri prvom stlpe vľavo v strede parketu. Aby sa to foto zvätšilo treba na to ešte raz kliknúť:

https://i.ebayimg.com/images/g/FbIAAOSw ... nwHzeIMw1w

Ach a tu je celé video z Parížskych atelierov Boulogne-Billancourt :

https://www.youtube.com/watch?v=mbdNcloLP08&t=6s

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 14. Diel Cesta k vítězství / Angelikino víťazstvo
Napsal: 17 dub 2022, 11:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  03 dub 2022, 17:31

[ img ]
Moirra, rozmýšľam, odkiaľ je táto druhá fotka. Vyzerá, že je robená vo Versailles, ale tie šaty mi pripadajú ako to "zlaté šaty" z návštevy kráľa v Toulouse. A to natáčali v štúdiách v Taliansku, nie? Či ide čiste o nejakú promo foto?

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: 14. Diel Cesta k vítězství / Angelikino víťazstvo
Napsal: 17 dub 2022, 12:51
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 296
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, Angeliku natáčeli ve studiích v Itálii ?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 14. Diel Cesta k vítězství / Angelikino víťazstvo
Napsal: 17 dub 2022, 13:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  17 dub 2022, 11:00

Moirra, rozmýšľam, odkiaľ je táto druhá fotka. Vyzerá, že je robená vo Versailles, ale tie šaty mi pripadajú ako to "zlaté šaty" z návštevy kráľa v Toulouse. A to natáčali v štúdiách v Taliansku, nie? Či ide čiste o nejakú promo foto?
Pokiaľ sú informácie od fracúzov správne, tak sú to fotky zo skúšok k filmu, skôr ako sa začalo natáčať. Ako vidno s iných fotografií, tieto fotky vznikli priamo vo Versailles.

Ono sa z veľkej časti natáčalo v štúdiach v Taliansku, ale to boli interiéry. Exteriéry ako vieme sa natáčali vo Francii, a to na rôznych miestach:

Ale ako podotkla autorka článku na našom webe:

Záběry Versailles (Ile-de-France) jsou až výjimečně často opravdu Versailles.

pripomínam sekciu filmy nan príznačným názvom ktorej sa vždy s chuti zasmejem:

Filmový stín plížící se za dílem Anne Golon :slzici: :ok: Bravo Jeanne!

https://angelique.cz/angelika-filmy.php

Tam máme prehľad miest - ktorý sa budem snažiť doplniť.

https://angelique.cz/angelika-filmy-mista-nataceni.php

Kedysi existovala úžasná stránka Filmovej Angeliky od Zatinky, ktorá sa venovala výhradne Filmom Angelika,
ale bohužial už je iba v archívoch.

https://web.archive.org/web/20160305220 ... .zaweb.cz/
Sob píše: *  17 dub 2022, 12:51
Precious, Angeliku natáčeli ve studiích v Itálii ?
Hore vyššie aom písala o tom že sa interíery natáčali v štúdiách Cinecittà v Taliansku.

Angelikologická pracovná úloha: Povinne si načítať sekciu filmy :wink: Ono práve kvôli tomu sa robí, tie články - aby sa to niekde, to čo sa tu preberá na fóre potom zjavilo ako ucelený článok - plus aby sme sa o témach s článkov mohli baviť tuto.
Takže sa teším na vaše pripomienky, postrehy a otázky k článkom.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 srp 2022, 20:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Niečo, čo som síce dávala na FB ale nedávala som to sem.

Vždy ma zaujímalo kde sa natáčal palác Beautreillis. Tak to by boli exteriery - a zrejme aj tá studňa vonku. Ale ešte stále neviem kde natáčali tú palácovú bránu a ten palác na záberoch kde potom vidí Angelika niekoho chodiť z lampášom a myslí si že by to mohol byť Joffrey. Ale myslím že tiež tam.

[ img ]

Tu sú videa k tomu:

https://www.youtube.com/watch?v=O1CDzJq ... xX&index=6

https://www.youtube.com/watch?v=62UeIjo ... X&index=30

[ img ]

No keď sa tak dívam an tie videa, tak niektoré zábery to mohol byť tento CHÂTEAU ROYAL et Jardin du Roy a Senlis
[ img ]

https://meinfrankreich.com/wp-content/u ... 20x743.jpg

Exteriéry paláce Beautreillis (quartier Marais, Paříž, Ile-de-France), který nechal Peyrac postavit včetně podzemní chodby, která vede na hřbitov neviňátek, se natáčely u kostela v Senlis (Picardie).

Nuž Senlis zo svojou Katedrálou, gotickými pivnicami a kráľovskou záhradou je obľúbeným mestom an natáčanie.
Natočilo sa tam viac ako 150 známych filmov, medzi iným aj Kráľovnin náhrdelník a Gróf Monte Christo.

Vo francúzskej kritike Filmu som našla toto:

Poprava na kolese, počas ktorej sa Angélique stretáva s Beyom, ktorá sa mala odohrať v Suresnes, sa v skutočnosti natáčala pred katedrálou v Senlis. Exteriéry Hôtel Beautreillis, Peyracovej parížskej rezidencie, ktorá sa údajne nachádzala v Marais neďaleko Cintorína neviniatok , sa tiež natáčali v blízkosti Senlis.

(to niekto kto písal scénar poriadne nečítal knihu, a nepoznal ani históriu, pretože vo filme je vchod do tajnej chodby na cintoríne neviniatok, ale ako by sa Joffrey dostal do Paríža :la-polak-fun: )

[ img ]

Tuto je tá scéna s Bejom z nemeckých fotosiek:

[ img ]

Katedrála v Senlis:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová místa
Napsal: 27 lis 2022, 21:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V roku 1967 sa natáčali v Sidi BouSaid v Tunisku filmy Neskrotná Angelika a Angelika a Sultán.

Tento fešný kaskadér bol double Roberta Hosseina v scéne úteku z väzenia, keď Rescator uteká po strechách a múroch domov, ktoré sú naukladané do kopca pod sebou ako kaskády.

Sám to naskenoval a postol tie fotky na Facebook.

To musela byť táto scéna - musím si to lepšie pozrieť, ale samozrejme vo väčšom rozlíšení- na youtube je to moc slabá kvalita.

A inak vďaka tej prvej fotke sa mi potvrdila moja domienka že tých volánových košiel mal Borderie na kilá. Do vlákna plagátov sme kedysi dali taký, kde tú istú košelu má Hossein aj Merciérka na jednom talianskom zlátaninovom plagáte.

https://www.youtube.com/watch?v=RSVhtsn ... A&index=10

[ img ]

[ img ]

Našla som nemecký článok kde majiteľ kaviarne „Cafe´ des Nattes alias Café Halia v Sidi BouSaid vraví že háremové scény sa natáčali uňho v lokáli. Ten lokál vraj patrí ich rodine už 250 rokov.

Je tu aj celkom dobrý článok "Za Angelikou do Sidi Bou Said v Tunisku" :

https://www.novinky.cz/clanek/cestovani ... u-40207391

Tu je celkom dobrý prehľad - zatiaľ sa mi podarili lokalizovať tri mestá kde sa filmy natáčali, pretože 4 a piaty diel Angeliky sa z ekonomických dôvodov natáčali naraz. Sú to mestá Sousse, Monastir a Sidi Bou Saïd

https://www.filmovamista.cz/275-Angelik ... erRazeni=0

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 20 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron