Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 08 pro 2021, 14:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult? presunula som sem časť našej diskusie :)
viac k téme a článku s tým názvom dolu nižšie
PenelopaW píše: *  07 pro 2021, 21:38
Když pro mne Hossein prostě není Joffrey ani Rescator :P.
Samozrejme že pri čítaní knihy si ho predstavujem inak. Skôr tak ako bol na obálke diablice. Avšak faktom zostáva že toto je jediný schopný filmový Joffrey ktorého máme. Bolo to robené pre francúzsky FB a tam to malo veľký úspech, okamžite to malo skoro 100 likov kým to FB nestiahol z WALL (v albume to samozrejme zostalo, to oni robia každému napriek keď niečo moc dobre fičí, začnú človeku vnucovať platené reklamy a zdielanie).
Keby som im tam strčila Lanvina alebo niekoho iného tak by ma zrejme ukameňovali. Hossein bol najlepší výber s toho čo vtedy francúzky trh z populárnych hercov ponúkal. Neviem si predstaviť že by ho hral Belmondo alebo Delon.

Inak skúšala som im zdielať alternatívne Angeliky a skoro ma ukameňovali. Ani tú s muzikálu, ani tú z nového filmu nechcú ani vidieť. Dokonca ani mangu. Jediná Angelika je pre nich Merciérka. Čiže je nad slnko jasnejšie že ak sa bude natáčať seriál, zasa budú všetci porovnávať s predstaviteľmi zo starého filmu.
Ja osobne ich celkom chápem, to je pre Francúzov ako keby sa u nás natáčal remake Tri oríšky pro popelku a za nádhernú Libušku Šafránkovú by tam pichli nejakú novodobú "krásku" s prifúknutými vnadami, nafúknutými našpúlenými pyskami a obočím vytetovaným na spôsob Brežneva. Keď pozerám nejaký novodobý film sa často pýtam sama seba či dnes vôbec ešte existujú prirodzene krásne herečky. :la-polak-fun: A hlavne potom nájsť novú Angeliku u ktorej budú sedieť tvár, postava aj elegancia a ladnosť pohybov pri nosení historických šiat .... no neviem.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 08 pro 2021, 14:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  08 pro 2021, 14:06
Inak skúšala som im zdielať alternatívne Angeliky a skoro ma ukameňovali. Ani tú s muzikálu, ani tú z nového filmu nechcú ani vidieť. Dokonca ani mangu. Jediná Angelika je pre nich Merciérka. Čiže je nad slnko jasnejšie že ak sa bude natáčať seriál, zasa budú všetci porovnávať s predstaviteľmi zo starého filmu.
Ja osobne ich celkom chápem, to je pre Francúzov ako keby sa u nás natáčal remake Tri oríšky pro popelku a za nádhernú Libušku Šafránkovú by tam pichli nejakú novodobú "krásku" s prifúknutými vnadami, nafúknutými našpúlenými pyskami a obočím vytetovaným na spôsob Brežneva.
K Rescatorovi to nepatří, je to jen reakce na tu zmínku o Libušce Šafránkové: Víš o tom, že Norové natočili remake právě Tří oříšků? Oslovili dokonce přímo režiséra Vorlíčka, jestli by to pro ně nenatočil v novém kabátku, ale Vorlíček to odmítl s tím, že nebude točit 2x stejnou látku.

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-s ... znani.html

https://www.super.cz/779422-libi-se-vam ... pelku.html

Když se podíváte na druhém uvedeném odkazu na anketu, je jasné, kdo u českých diváků vyhrál casting na Popelku snů :mrgreen: .

Anebo ankety na jiných stránkách:

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/n ... o-40373538


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 08 pro 2021, 17:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Někteří herci jsou pro diváky prostě srostlí s rolí. To byli i tři filmy s Romy Schnederovou o císařovně Sissi. Sice to neodpovídalo skutečnosti, ale to na oblibě nic nemění. Byly natočený další filmy a teď i seriál, ale já tam prostě tu Romy taky stále vidím.
Já si také představuji Joffreye spíše jako na té obálce knihy o Ďáblici.

Ta norská Popelka je možná výpravná, ale mě se hlavně nelíbí jejich princ. Nevím, proč museli kopírovat náš film. :disagreement:
Mohli přece natočit svou verzi Popelky podle knižní předlohy.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 08 pro 2021, 19:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult? presunula sem časť našej diskusie :)

Ťažko je veru spraviť remake kultového filmu, hlavne ak si veľká časť jeho hlavných predstaviteľov stotožňuje s postavami z románu. Ja osobne si myslím že Merciérka bola vzhľadom aj ladnosťou pohybov úžasná Angelika, a keď si uvedomíme v akej dobe sa filmy natáčali, tak aj Hossein bol dokonalý výber.

Inak zabudla som vám povedať že niektorí Francúzi na FB písali že keby sa kniha sfilmovala verne tak ako bola písaná, že by s toho mohol byť skvelý seriál ako OUTLANDER.

Okolo roku 1986 vedenie Československého štátneho filmu druhý raz v histórii zakúpilo práva na sériu filmov o anjelskej markíze a uviedlo ich do kín. Diváci sa vtedy išli potrhať, len aby sa dostali k lístkom, pred pokladňami stávali dlhočízne rady.
Stála som aj ja zo sestrou. :la-polak-fun:
Bratislava je veľké mesto tak sa tie kópie sťahovali z kina do kina, a my dve s nimi. Ani sa nedá spočítať koľko krát sme to videli. :slzici:
Moje babky často spomínali na koniec šesťdesiatych rokov, keď zažívali podobnú hystériu - vtedy sa u nás Angelika premietala prvý krát a ja som im celý čas čo som Angeliku čítala, závidela.
Jediné čo som ja poznala, boli fotografie z filmu ktoré boli súčasťou starého slovenského vydania Angeliky. Pre mňa boli Merciérka a Hossein veľmi dlho iba ilustrácie z kníh. Neviem koho napadlo tie fotografie (čierno-biele) vložiť ,ale kto mal doma práve tú sériu bol v tom čase malý boh. :mrgreen:

najradšej som mala tú fotografiu čo som pridala do prílohy, tam vyzerá Hossein skutočne ako tajomný gróf, naháňajúci tak trochu strach :ach: nemal f tých filmoch robiť toľko tie psie oči, ako to nazvala Dauphine, to sa k Joffreyovi moc nehodí ale typovo bol inak skvelý


Tuto perličky z francúzskeho časopisu, podľa mňa sa Merciérka na úlohu hodila lepšie ako BB:

ODMIETNUTIE B.B.

Pôvodne chcel režisér Bernard Borderie do úlohy markízy "blonďavú, peknú a známu herečku". Rolu ponúkli vtedajšej hviezde Brigitte Bardot, ale tá ju odmietla: herečka nechcela počuť o kostýmových filmoch. Michèle Mercierová to využila a vstúpila do tejto úlohy tak, ako sa vstupuje do náboženstva: "Od chvíle, keď som otvorila knihu Anne a Serge Golona, som vedela, že som to ja," napísala vo svojej biografii, ktorá vyšla v roku 2002.

HÁDKA S ROCHEFORTOM

Počas nakrúcania boli vzťahy medzi Michèle Mercierovou a Jeanom Rochefortom, ktorý hral Françoisa Desgreza, hrozné: "Michèle bola nekultúrna, neznesiteľná," spomína herec, ktorého úspech ságy vždy prekvapoval: "Mal som dojem, že nakrúcam luxusný nezmysel... A napodiv sa z toho stal kultový film!"

Nuž skromná Michele veru nebola, vraj mala aj komplikovanú povahu, ale za to skutočne krásna a jedinečná. Bola proste v úlohe ženy ktorá je jedinečná uveriteľná. A to je práve ten problém, nájsť herečku ktorej by sme uverili že jej muži zobali z ruky. Samozrejme že také ženy v histórii existovali. Bývali milenkami kráľov či sultánov, v moderných časoch manželkami či milenkami významných mužov a takto spolu s nimi ovplyvňovali históriu a často aj politiku.

Ja som nedávno zhliadla film s Lanou Turner o Diane s Poitiers, a hoci je veľmi starý, moc sa mi páčil. Myslím že aj táto mimoriadna žena inšpirovala pani AG k vytvoreniu postavy Angeliky.

Kto by mal záujem tu sú obidva diely, ja som si ich stiahla.

https://www.dailymotion.com/search/Dian ... 56)/videos

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 08 pro 2021, 23:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Merrcier s Hosseinem byli ve své době opravdu nejlepší volbou. Škoda, že Rescator neměl filmu svou slavnou koženou masku😄 Myslím, že kožená maska by byla efektivnější


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 15 pro 2021, 09:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  08 pro 2021, 23:33
Merrcier s Hosseinem byli ve své době opravdu nejlepší volbou. Škoda, že Rescator neměl filmu svou slavnou koženou masku😄 Myslím, že kožená maska by byla efektivnější
súhlasím, Sob. Mňa by celkovo zaujímalo, ako by Hosseina namaskovali, keby Borderie išiel podľa knihy a Rescator by sa zjavil priamo na trhu, v celej svojej zahalenej tajomnej kráse. Prestal by krívať? Nadaboval by ho niekto s iným hlasom? Škoda, že toto sa už nikdy nedozvieme - ale zase sa môžeme zamýšľať nad tým, ako to urobia v pripravovanom seriáli (ak bude).

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 15 pro 2021, 20:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro mne budou vzdy spojení hlavní hrdinové s MM a RH, přesto si myslím, ze najit JP bude snazší než najit A. Někdo zde navrhoval Antony Delona. Vypadá skvěle, problém je věk, cely kánon se odehrává v dlouhém časovém úseku, kdy se lidé mění.
Velice mě potěšily info od Moiry o francouzském FB. Naprosto s ni souhlasím, ze by to byl stejný, či větší úspěch než Outlander. Četla jsem všechny díly a s dilem AG se nedá srovnávat. Jsem přesvědčena, ze jednotlivé části psali jiní autoři.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 21 úno 2022, 18:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  08 pro 2021, 23:33
Merrcier s Hosseinem byli ve své době opravdu nejlepší volbou. Škoda, že Rescator neměl filmu svou slavnou koženou masku😄 Myslím, že kožená maska by byla efektivnější
Definitívne - to je jediná vec čo Borderiemu vyčítam. A Hosseinovi tiež. Inak si strážil svoje outfity a bojoval aby zsotal elegantný, a tu sa dal naviesť na handru omotanú okolo halvy, namiesto poriadnej masky? To teda obaja páni odflákli.
Zuzanka62 píše: *  15 pro 2021, 20:55
Pro mne budou vzdy spojení hlavní hrdinové s MM a RH, přesto si myslím, ze najit JP bude snazší než najit A. Někdo zde navrhoval Antony Delona. Vypadá skvěle, problém je věk, cely kánon se odehrává v dlouhém časovém úseku, kdy se lidé mění.
Nuž nedívala som sa ako Anthony vyzerá dnes. ten už bude na mladého Joffreya tiež medzičasom starý. Herec ktorý by hral Joffreya musí byť v prvom rade charizmatický.

A Angelika krásna aj charizmatická.

Tak toto sa zjavilo dnes na FB, je to dosť vtipné. Bolo naozaj dobré že chémia medzi hlavnými predstaviteľmi sedela a že zostali priatelia.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 21 úno 2022, 20:39
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M.M. je na té fotce stále velmi krásná. Mám takový blbý dotaz - k čemu slouží na prostřeném stole ty skleněné labutě?

A pak musím poznamenat, že mě maska ve filmu vůbec nechyběla. Naopak- působila by na mě dost směšně a nepatřičně , na nic v předešlém ději by nenavazovala. Škrabošky se ve filmu objevily jen v scéně před vypálením hospody, u hraběte ani jednou. V Středomoří se ve filmu moc mezi křesťany nepohyboval, do batistanu taky poslal záskok, takže za mě by maska byla nadbytečná.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 23 úno 2022, 15:50
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na fotu vypadá MM lépe než Hossei ale asi to dělají ty strašně brýle.
S tím jejich přátelství jsemcetala, ze se cca kolem uvedeni Angeliky v Hosseinove režii v roce 1995 pohádali. Také jsem četla v rozhovoru s H, ze mu trvalo dlouho, než vysoudil práva k uvedeni A. Proč se s MM pohádal nevím, možná ze se ji dotklo, ze A hraje mladá herečka a JP hraje sám Hossein. Ale vím, ze nějaký spor pokračuje dále. Loni na letišti v Aténách otevřela nějaký francouzsky časopis, kde se o tom sporu asi psalo. Já blbka jsem ho nakoupila a tak nevím oč šlo. I k úmrtí RH se MM vyslovila, ze přes všechny spory je ji líto jeho úmrtí.
Nevíte někdo oč šlo.
P.s. Nemá někdo záznam z jeho představení pod režijní RH


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 24 úno 2022, 17:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  23 úno 2022, 15:50
P.s. Nemá někdo záznam z jeho představení pod režijní RH
Niečo o tom muzikále je tuto:

viewtopic.php?f=2&t=671

a tuto:

https://angelique.cz/angelika-muzikal-a-divadlo.php

ja mám iba cdčko a programm pretože nikdy nevyšlo DVDčko - z nejakým záznamom z predstavenia

čo je dosť škoda - a zatial som nikde na internete nenašla ani len kúsoček z toho predstavenia

je dosť možné že tam bolo zakázené filmovať a amatérske videa preto neexistujú

ale Hosseinová vdova sa vraj chystá spraviť múzeum z jeho dielami - tak možno jednoho dňa aj ten záznam bude

čo sa Mercierky týka, tá vraj bola urazená že nevolali ju aby zasa hrala Angeliku, ale uznajte v roku 1996 ako 57 ročná už bola na mladú Angeliku jednoducho stará ...

i keď vyzerala ešte dobre - tuto v roku 2002, ona mala 63 a Hossein 75 rokov na fotke:

[ img ]

[ img ]

Fotky sú z prezentácie jej knihy Je ne suis pas Angélique alias "Ja nie som Angelika" ktorá vyšla aj u nás

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 24 úno 2022, 18:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych ten záznam také chtěla moc vidět. Ty fotky jsou pěkné. Hossein byl už hodně v letech, ale to bych nějak neřešila. Herečka, co hrála Angeliku se mi líbila. Možná existuje televizní záznam. Kdo ví? Třeba se někdy dočkáme.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 26 úno 2022, 19:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dekuji za info,
abych byla upřímná, v divadle se hodně schová, ve filmu by už to šlo jen jako Peyrakovci v pokračování Kralovstvi Francouzského. Ale jinak vypadali perfektně.
Nova Angelika se mi nelíbila a on mi k ni připadal příliš starý (na divadle se hodně schová),
měl inscenaci režíroval.
Vek je hnusna vec. V Tudorovcich se mi líbila jedna otázka JindrichVIII, co je nejcennější
Čas ten nemůžeme získat. ( omlouvám se pokud to není presne) :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Hossein a Merrcierka neprekonateľný kult?
Napsal: 06 čer 2023, 20:01
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za mě jsou ikony Angeliky šedesátých let. Pokud by něco podobného vznikalo dnes, tak věřím že by jejich představitelé vypadali jinak. Ale hlavně nesouhlasím s tím, že jeho věk je v muzikálu jedno. I Lavin ač má za mě velké charisma a osobnostně umí pro mě zobrazit Joffreye lépe než Hossein, tak mý v nové adaptaci ten věk strašně překáží.

Já nevím, ale nejsme tolik políbená kultem filmu, ale nějak jejich ikoničnost příjmám. Přece jenom oba jsou velmi hezcí a na tu dobu skvělý francouzštíá herci a své role zvládli výborně. Zajímalo by mě jaký mají oba vztah ke knihám a původní materiálu.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti