Český muzikál Angelika

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 113 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 bře 2010, 10:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
4poziom.slask.pl
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Teď jsem si pustila pár písníček z muzikálu na you tube. Abych aspoň trochu tušila.
Ale jsem docela zhrozená.
Jednak jsou mi ty písničky po hudební stránce dost povědomé! Když jsem přemýšlela proč, tak mě napadlo, že mi hodně připomínají Kleopatru. Pak tam byla krásná melodie - ovšem ze Tří mušketýrů (myslím, že jí nazpíval Sting) z filmu!!!!! Jen upravený text.
Nemohu se srovnat s Desgrezem. Napadlo mě, že si ho představuji spíš jako drsnějšího policajta (možná spíš typu Pepy Vojtka nebo Kamila Střihavky - když bych si měla vybrat z toho, co je :? )
Na víc, jsem už neměla sílu.
Monču Absolonovou mám ráda, takže nehodnotím její zpěv (fakt se mi líbí). Jen jsem nepochopila proč jí v jedné písničce (o pomstě) dali do ruky bič.
(možná nejsem objektivní, a pustila jsem si zrovna ty nejhorší písničky :( )

Výsledek je ten, že mě to nutí srovnávat s filmovou Angelikou (v knižní podobě, abych tak pravdu řekla nemám jasné představy), tak pořád vítězí ta filmová nad muzikálovou.
A jediné, co mě napadlo, je to, že snad ani nechci zfilmovanou Angeliku vidět :roll: . Děsím se toho, jak by to dopadlo.


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku: zrušení práv
Napsal: 04 dub 2010, 10:41
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podle absolonky,prý Anne zvedla cenu autorských práv do takové výšky,že to pro Davida bylo neúnosné :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 15 črc 2014, 14:04
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak opravdu ne. Když už jsem zase v té Angelikománii, hrábla jsem do disku, že si poslechnu ten Davidův muzikál ještě jednou, jestli se to po letech třeba nezlepšilo a ne... je mi fakt fyzicky nevolno, ty texty jsou děsný, melodie tuctová, a došla jsem až tak daleko, že jsem vygooglila i nějaké video na YT... a jako nedivím se Anne, že to stopla, spíš se divím, že to kdy odmávla...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 25 lis 2016, 21:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja sa čudujem že to odmávli ešte raz - z ešte horším priblblejším dejom.

Okrem iného Nikolas zavraždí Angelikineho otca -

a toto má byť dej:

ANGELIKA - původní český muzikál.

Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce jí získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává "markýzou" pařížského podsvětí. Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu, přípravu smlouvy Francie s Bachtiary bejem, vyslancem sultána, vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Vyslance Bachtiary žádá jako dar Angeliku, král odmítá a veřejně jí prohlásí za svou přítelkyni. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu nevěří - rozhodne se Peyraca hledat…. na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik setkává s Joffrayem - ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce - krále…Angelika se zapřísahá, že králi nikdy patřit nebude, ale Joffray mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu - zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím…V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá - odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů - dříve příslušníků pařížské lůzy - uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby jí k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffray, který se jí vydal po stopách, jí zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích pak těžce zkoušená láska vítězí…


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 02 pro 2018, 18:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
O kostýmech - článek z roku 2016:

Kromě obsazení kostýmní výtvarník pro muzikál připravil zcela nové kostýmy. „Celkem je v muzikálu 280 kostýmů. Nejvíc šatů má Angelika. Těch je dvanáct celkem pro všechny tři Angeliky. Vyráběli jsme kostýmy přesně z té doby, tak aby byly autentické. Veškeré látky jsou z Itálie, stejně tak doplňky. I paruky jsou z pravých vlasů,“ řekl Blesk.cz Roman Šolc.

Je tedy jasné, že na kostýmech, se nemohlo šetřit. „Nejdražší kostým pro Angeliku vyšel na 30 000 Kč,“ doplnil Šolce Lichtenberg. A je vidět, že si na všech šatech dali skutečně záležet, některé kostýmy jsou dechberoucí.

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-c ... lionu.html


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 04 pro 2018, 21:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No pridávam ilustrace - tie zlato-čierne sa mi páčia najviac:

[ img ]

[ img ]

https://www.blesk.cz/MtELApBzEBw95oAQRs ... 83357_.jpg

https://img.blesk.cz/img/1/full/2583361_.jpg

Peyracov kostým je príšerný :zle:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 16 pro 2018, 14:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Peyracov kostým je príšerný :zle:
To tedy je. Vypadá spíše jak ředitel cirkusu, než elegantní hrabě z Toulouse. :zle:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 20 říj 2022, 11:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nedávno som si znovu pozrela tento muzikál a asi tu budem v menšine, ale mne sa páči. Isteže, má kopu chýb, od literárnej predlohy sa na míle vzďaľuje a niektoré scény sú na zaplakanie (dvaja "eunuchovia"), ale ak mám hodnotiť hudbu a spevácke výkony, tak niektoré čísla sú dychberúce. Napríklad zo skladby "Zásnubní terčet" mám úplne zimomriavky, páči sa mi aj duet P. Janu a J. Vojteka. :ach: Či scéna Nicolasovho umierania, hlas B. Matuša je nádherný. A Vojtek ako Peyrac sa mi páči aj po rokoch, má potrebnú charizmu a viac-menej aj výzor. O hlasovom prejave niet žiadnych pochýb, duety s Absolonovou sú neskutočné (texty nehodnotím). Takže niektoré scény môžem vidieť x-krát a užívať si ich, niektoré som videla raz a stačilo. Keď sa na to pozriem ako na muzikál, ktorý je Angelikou len inšpirovaný, dá sa zhliadnuť. :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 20 říj 2022, 14:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Petra Janů v roli Carmencity je úžasná


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 21 říj 2022, 14:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  20 říj 2022, 14:15
Petra Janů v roli Carmencity je úžasná
áno, to teda je! :ach: Vekovo síce úplne nezapadá, ale hlasom a prejavom to bohato vynahrádza!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 21 říj 2022, 15:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souhlasím. Petra to umí i zahrát a vcítit se do postavy


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 01 dub 2023, 21:29
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám k muzikálům dost specifický vztah. Minimálně není to kvalitní a je to Michal David. Za mě jeho tvorba nikdy nebylo to nejlepším co na české scéně vzniklo, ale pravdou je že i když je to jen velmi plytký obraz původní série, tak právě on mě přivedl ke knize. Filmy byli pro mne dítě devadesátek pouze nějaký bizár, který se mohl parodovat ve Slunce seno. Byl to jeden z poslední muzikálů, kdy jsem se ještě podívali na pražskou scénu a který snad i za něco málo stál? Dnes už preferuji menší soubory s kvalitními muzikály po všech stranách. V něčem mi Angelika v muzikálu případá povahově bližší té knižní oproti filmové. Možná za to může Absolonová?
Co mám ráda je začátek, když pominu to že Nicolas zabijí Angeliky otce, tak do svatby a první noci se mi to zobrazení vlastně i líbí. :) Dále pak samo sebou nedávám "komické scény. " a další patok ale nedokážu na něj zcela zanevřít.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 20 led 2024, 12:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Doufám, že neobjevuji Ameriku, ale jsem líná ověřovat, jestli už s tím někdo nepřišel :).

Přepisy textů z písní českého muzikálu lze nalézt zde: https://muzikalovetexty.estranky.cz/clanky/angelika/


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 113 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti