DISKUSIA: Prvá manželka

Odpovědět   Stránka 2 z 8  [ 395 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 58 »
Katarína si balí veci a odchadza z Toulouse. Kam ju mám poslat?
Rusko
  
38% [ 3 ]
Anglicko
  
0% [ 0 ]
India (Persia)
  
25% [ 2 ]
Turecko - Istanbul
  
13% [ 1 ]
Paríž a Versailles
  
13% [ 1 ]
Čechy - Praha
  
0% [ 0 ]
Madagaskar
  
13% [ 1 ]
Celkem hlasů: 8
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 17:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
U mna je Angelika v porovnaní s Katarínou len pekná sedliacka, ktorej trčí slama z topánok.(mozete ma zbiť) :twisted:
Ado, ja tě bít nebudu, ale budu s tebou polemizovat.

Pěkná selka, která trčí sláma ze střevíců, tak to mi odpovídá trochu vyznění nového filmu. Nora tak na mě působila. Prostě dcera chudého venkovského šlechtice a nic víc.

Původní filmy už ukazují proměnu Angeliky, i když hlavně ve sféře oblékání.

A nyní knižní Angelika. Její rodina je početná a patří k chudé venkovské šlechtě. Žijí spíše jako na statku než jako na zámku. Chudoba přece cti netratí. Ale Angelika je bystrá a přirozeně inteligentní. Dostane se jí vzdělání v klášteře, umí vařit, zná léčivé rostliny. Pak se po svatbě ocitne mezi vysokou a bohatou aristokracií. A ona přece na sobě pracuje. Naučí se oblékat, vést konverzaci, snaží se vyrovnat všem těm dámám v paláci v Toulouse. Navíc ji zajímá i manželovo vědecké bádání a on v ní najde i po této stránce rovnocennou partnerku. A když se octne v nouzi, tak ji to nezlomí. Byla vychovávaná skromně a tak se přizpůsobí, naučí se nové dovednosti a využije, co zná. Proto, že vyrostla téměř v chudobě, tak zvládne dobu po manželově zatčení, uvěznění a popravě. Život v bídě a strádání. A v Americe zase využívá všeho, co se naučila a osvojila předtím.

Já ve své fikci o předčasně oženěném Jofreovi chci také ukázat, jak se spolu se vztahem k němu mění i její osobnost. Spolu se vzdorem odkládá i prosté šaty, chce svého muže reprezentovat, být mu partnerkou na úrovni v tom dobrém slova smyslu. Nejen v oblékání, ale i chování, způsobech.
Snad se mi to v dalších pokračováních nějak podaří zpracovat.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 17:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Dasha na tomto mieste musím uviesť veci na správnu mieru.

Margareta Tirolská síce bola škaredá, ale nie až tak veľmi.

To čo si ty postla nieje portrét ale známa karikatúra. :wink:

Dceru tirolského grófa prezývali pyskatá kvoli jej nepekným ústam.
Moirra, děkuju :wink:
Na těch Tvých portrétech mi nepřipadá ani nijak zvlášť ošklivá, tak to vypadá, že jí, chudince, ještě historie křivdí!


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 18:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
ada1987 píše:
U mna je Angelika v porovnaní s Katarínou len pekná sedliacka, ktorej trčí slama z topánok.(mozete ma zbiť) :twisted:
Ado, ja tě bít nebudu, ale budu s tebou polemizovat.

Pěkná selka, která trčí sláma ze střevíců, tak to mi odpovídá trochu vyznění nového filmu. Nora tak na mě působila. Prostě dcera chudého venkovského šlechtice a nic víc.

Původní filmy už ukazují proměnu Angeliky, i když hlavně ve sféře oblékání.

A nyní knižní Angelika. Její rodina je početná a patří k chudé venkovské šlechtě. Žijí spíše jako na statku než jako na zámku. Chudoba přece cti netratí. Ale Angelika je bystrá a přirozeně inteligentní. Dostane se jí vzdělání v klášteře, umí vařit, zná léčivé rostliny. Pak se po svatbě ocitne mezi vysokou a bohatou aristokracií. A ona přece na sobě pracuje. Naučí se oblékat, vést konverzaci, snaží se vyrovnat všem těm dámám v paláci v Toulouse. Navíc ji zajímá i manželovo vědecké bádání a on v ní najde i po této stránce rovnocennou partnerku. A když se octne v nouzi, tak ji to nezlomí. Byla vychovávaná skromně a tak se přizpůsobí, naučí se nové dovednosti a využije, co zná. Proto, že vyrostla téměř v chudobě, tak zvládne dobu po manželově zatčení, uvěznění a popravě. Život v bídě a strádání. A v Americe zase využívá všeho, co se naučila a osvojila předtím.

Já ve své fikci o předčasně oženěném Jofreovi chci také ukázat, jak se spolu se vztahem k němu mění i její osobnost. Spolu se vzdorem odkládá i prosté šaty, chce svého muže reprezentovat, být mu partnerkou na úrovni v tom dobrém slova smyslu. Nejen v oblékání, ale i chování, způsobech.
Snad se mi to v dalších pokračováních nějak podaří zpracovat.
u povodného filmu mi to pripadalo ako modna prehliadka. Zena v parizskom podsveti predsa nemoze mat napr. tak zastrihnute vlasy ako kadernictva. Novy film je viac uveritelný. aj ked niekto, kto necital prip. nevidel predchadzajuci film ma malu sancu sa v nom vyznat. Mercierova dala Angelika vlastnu pecat, ktora s knihami nemala nic spolocne. to vraj povedala aj p. Golon.
Katarinu som si stvorila tak, ze ak by bola čo i len trochu pekna, tak by sa J. na A. ani nepozrel. A. je pre J. rovnocennou partnerkou, ale K. ho prevyšuje. Zistíte preco.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 18:47
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, tvoje hodnocení filmů se v podstatě shoduje s mým názorem na ně.
Já jsem se pokusila napsat takovou obranu Angeliky hlavně té knižní. Tak, jak ji vnímám já.

Jinak tvoje Katarína je mi moc sympatická a držím jí palce. Těším se na další pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 19:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Katarinu som si stvorila tak, ze ak by bola čo i len trochu pekna, tak by sa J. na A. ani nepozrel. A. je pre J. rovnocennou partnerkou, ale K. ho prevyšuje. Zistíte preco.
To je celkem odvážné prohlášení! Předpokládám tedy aspoň, že už máš dohnané mezery ve čtení kánonu natolik, abys byla schopná si to tvrzení obhájit!
Rozhodla jsem se, že k tomu nebudu zaujímat žádné stanovisko a prostě si počkám, i když mě upřímně napadají jen samé sci-fi možnosti, jakože Katarina umí cestovat v čase a vezme Joffreye na výlet v raketě na oběžnou dráhu, aby se přesvědčil, že se Země točí nebo že umí provádět trasnmutaci kovů :wink: To by možná Joffreye přesvědčilo natolik, že by se zpronevěřil svému vkusu :twisted: . No nic, možná si časem založím své vlákno se šílenými fantasmagoriemi!!


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 19:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne napadá iba toľko, že tak strašne bude mať Joffreya rada, že jej bude záležať iba na jeho šťastí a tak mu dá slobodu ... :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 19:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:

když mě upřímně napadají jen samé sci-fi možnosti, jakože Katarina umí cestovat v čase a vezme Joffreye na výlet v raketě na oběžnou dráhu, aby se přesvědčil, že se Země točí nebo že umí provádět trasnmutaci kovů :wink: To by možná Joffreye přesvědčilo natolik, že by se zpronevěřil svému vkusu :twisted: . !
Ano vylet v rakete okolo zeme by bol dobry.....

no pri tej transmutacii by jej potom mal asi asistovat Conan Becher
lebo Joffrey v transmutaciu neveri a povazuje ju za blbost.... :mrgreen:

ja uz som nat tym prave vcera uvazovala ze ci ju nabuduce Joffrey nenajde v laboratoriu nad nejakym pokusom a Katarina samozrejme odpovie. ved ste mi to nezakazal ! :lol:

V kazdom pripade ja k tomu budem dopisovat BETA verzie Joffreyovych vyrokov a jeho odpovede Katarine....ak bude taky ťuťmák ako doteraz.... 8)

aby sme to tu mali veselsie :twisted:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 20:07
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Katarína nie je zo vnešeného rodu len tak pre nic za nic. Nie je pekná, ale ma urodzené sposoby. Angeliku hravo schová do vrecka. U mna je Angelika v porovnaní s Katarínou len pekná sedliacka, ktorej trčí slama z topánok.(mozete ma zbiť) :twisted

u povodného filmu mi to pripadalo ako modna prehliadka. Zena v parizskom podsveti predsa nemoze mat napr. tak zastrihnute vlasy ako kadernictva. Novy film je viac uveritelný. aj ked niekto, kto necital prip. nevidel predchadzajuci film ma malu sancu sa v nom vyznat. Mercierova dala Angelika vlastnu pecat, ktora s knihami nemala nic spolocne. to vraj povedala aj p. Golon.
Katarinu som si stvorila tak, ze ak by bola čo i len trochu pekna, tak by sa J. na A. ani nepozrel. A. je pre J. rovnocennou partnerkou, ale K. ho prevyšuje. Zistíte preco.
"pod slnkom panuje zlo, ktoré pochodí od omylného vládcu: blázni zaujímajú najvyššie miesta a múdri duchom sú ponížení. Videl som otrokov na koňoch a kniežatá chodili pešo ako otroci" 6. diel str. 209

myslím, že tu predovšetkým rozoberáme dielo pani AG, ktoré je úžasne nadčasové a nikdy som si v tých 14. dieloch nevšimla, žeby bola Angelika sedliačka a nemala som pocit, žeby jej trčala slama z topánok. Vždy bola popisovaná ako femme fatale, ako žena... to znamená, jemná, krehká a citlivá, to čo robí ženu ženou, bez ohľadu na krásu, vzdelanie alebo pôvod....

a film bol spracovaný scenárom 60tych rokov, takže už toľko x tu na fóre spomenuté,že sa to nedá porovnávať s knihou a k tomu filmu, predsa aj sama Angelika hovorila(a to aj v knihe), že má vlasy podstrihnuté ako dáma a preto ju aj pustili preč a nie nepestované ako žena z podsvetia :wink: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 20:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

...a film bol spracovaný scenárom 60tych rokov, takže už toľko x tu na fóre spomenuté,že sa to nedá porovnávať s knihou a k tomu filmu, predsa aj sama Angelika hovorila(a to aj v knihe), že má vlasy podstrihnuté ako dáma a preto ju aj pustili preč a nie nepestované ako žena z podsvetia :wink: :twisted:
Hlavne co zena z podsvetia mat nemohla boli dlhe vlasy.....vlasy im vzdy ostrihali ked sa dostali
co i len na den do väzenia....Angelike tie vlasy v knihe tiez napokon vo väznici odstrihli...

dovtedy si ich vsak mohla pestovat i ked zila v podsveti a mohla mat aj pekne ciste saty pretoze nedostatkom tam vdaka Nicolasovi netrpela...a cista bola urcite ved jej Poliacka nosievala teplu vodu na kupanie :mrgreen: a zurila pri tom ako furia ha ha :twisted:

Co sa tyka Zeitouna ten jeho pribeh nemal vela spolocneho z knohou tiez, ten zo 60 rokov mal veru viacej (poronavame prvy diel stareho a prvy noveho :!: )

...a ze vraj bol realistickejsi???? nuz veru nebol! treba si pozriet stare obrazy a rytiny z toho obdobia ako vyzeral Pariz...ake zamky mali najbohatsi ludia toho casu (ku ktorym Peyrac patril) a ake zariadenie, ake saty a vela, velmi vela inych veci....

co ma vsak na tom Zeitonovom filme najviacej rozculilo ze ten jeho Peyrac nikoho nicim neprevysoval, ani sarmom, ani inteligenciou ani vtipom....
co nieje chyba herca ale jednoznacne chyba scenara a mizernych dialogov..... :twisted: :twisted:

ach! ked uz nevedeli vymysliet vlastne mali si poriadne precitat knihy tam bolo dobrych dialogov z Peyracom viac ako dost! :roll:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 20:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, já jsem ve své obraně Angeliky zmínila, jak film nový, tak i původní sérii. A samozřejmě jsem se hlavně snažila obhájit Angeliku z

knih paní A.G.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 20:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, svou obhajobou Angeliky jsem trochu nanesla ještě hodnocení, jak byly natočeny filmy. Filmům jsem se ale nějak věnovat nechtěla. Jen zmínit, jak tam na mě Angelika působila. Ale hlavní je samozřejmě ta z knih od paní A.G. A doufám, že jsem ji hájila dostatečně.
Prostě podle mě platí, že chudoba cti netratí.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 20:47
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Errnie, já jsem ve své obraně Angeliky zmínila, jak film nový, tak i původní sérii. A samozřejmě jsem se hlavně snažila obhájit Angeliku z

knih paní A.G.
:wink: :wink: ja viem, ty áno :wink: :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 28 říj 2014, 20:50
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Hlavne co zena z podsvetia mat nemohla boli dlhe vlasy.....vlasy im vzdy ostrihali ked sa dostali
co i len na den do väzenia....Angelike tie vlasy v knihe tiez napokon vo väznici odstrihli...

dovtedy si ich vsak mohla pestovat i ked zila v podsveti a mohla mat aj pekne ciste saty pretoze nedostatkom tam vdaka Nicolasovi netrpela...a cista bola urcite ved jej Poliacka nosievala teplu vodu na kupanie :mrgreen: a zurila pri tom ako furia ha ha :twisted:
to áno, oni jej ich potom ostrihali, ale v čase, keď ju zatkli tak ich mala pestované, takže tým dokazovala, že je dáma

a nakoniec v Quebecu boli staré dobré kamarátky :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 29 říj 2014, 09:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne a myslíš, že Joffreye přitahovala paní Manigauldová, nebo teta Anna nebo stará Rebeka??? :twisted: Protože s nima si taky povídal a asi i docela rád... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 29 říj 2014, 09:39
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
láska je chémia a láska je záležitosť pokožky :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 29 říj 2014, 14:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano provokace Jeanne :D protože vždycky, když začneš na toto téma, vybavím si ubohou paní de La Fayette se kterou nechtěl nic mít, chudinka... :D

A Errnie nám to vystihla. Jak je možné, že pan dokonalý si vlastně na všechny naše otázky už dávno odpověděl sám?! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 říj 2014, 05:22
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, vybrala jsi si velmi zajímavé téma. :) Je docela dobrý nápad otočit role – manželka si musí získat srdce, lásku a náklonost svého manžela. Katarína mi sice trochu víc připomíná novou bojovnou filmovou Angeliku a Joffrey filmové pány Snězte-si-mě, ale proč ne? Jak jsi psala v diskuzi, máš to už vymyšlené, takže se určitě ráda nechám překvapit dalším vývojem. :wink:

Jak už jsem psala u tvého prvního vyprávění, moc se mi líbí tvoje dialogy, a líbil se mi i tento zcela odlišný příběh. Co se mi nelíbí, je tvoje hodnocení knižní Angeliky. Nemyslím si, že by to bylo nutné. Pokud se tě dotkly některé komentáře k tvojí nově stvořené hrdince, mohla bys na ně reagovat i jiným způsobem.
A pokud jsi vůbec někdy četla všech 14 knih od začátku až do konce, tak jsi podle mého názoru toto dílo příliš nepochopila. :?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 říj 2014, 09:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Jak už jsem psala u tvého prvního vyprávění, moc se mi líbí tvoje dialogy, a líbil se mi i tento zcela odlišný příběh. Co se mi nelíbí, je tvoje hodnocení knižní Angeliky. Nemyslím si, že by to bylo nutné. Pokud se tě dotkly některé komentáře k tvojí nově stvořené hrdince, mohla bys na ně reagovat i jiným způsobem.
A pokud jsi vůbec někdy četla všech 14 knih od začátku až do konce, tak jsi podle mého názoru toto dílo příliš nepochopila. :?
fantine- neboj, knihy som čítala, moirra mi to nakazala. ale toto je proste moj názor. Nemam rada Angeliku, su proste veci, ktoré mi vadia. Preto som stvorila Katarínu.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 říj 2014, 18:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
fantine- neboj, knihy som čítala, moirra mi to nakazala. ale toto je proste moj názor. Nemam rada Angeliku, su proste veci, ktoré mi vadia. Preto som stvorila Katarínu.
Tak to jsi tu trochu špatně. :?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 říj 2014, 19:25
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
ada1987 píše:
fantine- neboj, knihy som čítala, moirra mi to nakazala. ale toto je proste moj názor. Nemam rada Angeliku, su proste veci, ktoré mi vadia. Preto som stvorila Katarínu.
Tak to jsi tu trochu špatně. :?
prečo? za to, že mám iný názor na hlavnú hrdinku ako vy ostatné?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 31 říj 2014, 15:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, to je stejné, jak kdybys přišla do květinářství a pobouřeně vykřikovala, proč tam nemají uzené.
Jsme web o Angelice a všichni sem chodíme, protože je to naše oblíbená hrdinka. Rády o ní čteme a rády se jí zabýváme, ať už v diskuzích, nebo ve fikcích. Když ti Angelika tak vadí, není mi jasné, proč máš takovou potřebu číst naše příspěvky a těžko nás takhle dopředu přesvědčíš, že Tvoje hrdinka bude lepší. Můžeš proti tomu protestovat, můžeš s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co s tím můžeš dělat. :?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 31 říj 2014, 16:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Ado, to je stejné, jak kdybys přišla do květinářství a pobouřeně vykřikovala, proč tam nemají uzené.
Jsme web o Angelice a všichni sem chodíme, protože je to naše oblíbená hrdinka. Rády o ní čteme a rády se jí zabýváme, ať už v diskuzích, nebo ve fikcích. Když ti Angelika tak vadí, není mi jasné, proč máš takovou potřebu číst naše příspěvky a těžko nás takhle dopředu přesvědčíš, že Tvoje hrdinka bude lepší. Můžeš proti tomu protestovat, můžeš s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co s tím můžeš dělat. :?
dasha- to ze nemam rada ruže, neznamena, ze nemam rada ostatné kvety. to ze nemam rada Angeliku, neznamená, ze nemam rada ostatné postavy. Mam rada Joffreyho, Honorinu.
myslela som, ze toto je web o diele p. Golon, nie len o jednej postave. napr. akoby som v Twilight nemala rada Bellu.
nemusis si myslieť,že Katarína je lepsia. mozes si prečítať a skritizovať. budem len rada.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 31 říj 2014, 19:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Jeanne a myslíš, že Joffreye přitahovala paní Manigauldová, nebo teta Anna nebo stará Rebeka??? :twisted: Protože s nima si taky povídal a asi i docela rád... :wink:
Ano Jeanne! Joffrey uz davno dopredu odpovedal na kazdu nasu otazku :wink: :twisted:

„Mluvíte o těch věcech strašně kacířsky,“ vydechl, když se vzpamatoval. „Jako by žena byla
živel, něco jen přírodního.“
„Také je. Není dobře ji podceňovat ani přeceňovat. I moře je krásné. Ale riskujete smrt, když
podceníte jeho moc a zahynete i tehdy, když se vám nepodaří zkrotit ho. Víte, pane Berne, já se
skláním před každou ženou, ať je mladá či stará, krásná či ošklivá.“

„Vy se mi posmíváte.“
„Svěřuji se vám s tajemstvím svého mužského kouzla. Co si s tím počnete, pane hugenote?“


Angelika a jeji laska pdf 190

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 11 lis 2014, 11:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pridaná nová kapitola. Pekné čítanie!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 11 lis 2014, 18:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krasne veselo-smutne pokracko Ada....
mne sa velmi pacilo, i ked si neviem predstavit ze by Joffrey bol az taky kruty,
proste neda sa mi uverit ze by jej vedome ublyzoval...

najskor si ma rozosmiala typickymi slovnymi prekarackami tvojich Joffreya a Katariny
a potom som posmutnela... :evil:

Slzy jej tiekli po lícach a vpíjali sa do drahého koberca na ktorom stála. Prečo len nie je aspon trochu pekna? Nemusí byť krasna, stačí povabna. Zavrela oči, hodila sa na postel a rozplakala sa.

Ada! neexistuje zena na ktorej by nebolo nieco pekne! Ci uz vlasy, nohy, oci, zadok, usta.....
Uz zijem na tejto planete 50 rokov a hoci som uz videla "skaredych" ludi, na kazdom sa dalo najst nieco
pekne.... ved to chudatko Katarinu az takto netrap! :(

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 11 lis 2014, 22:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, pokračování se mi moc líbilo. Katarína je vtipná, ta věta o pařížském krejčím, ta se jí teda povedla. Ukazuje manželovi, že žena nemusí být jen ozdoba, ale i myslící lidská bytost.
Ale ten tvůj Joffrey je teda drsňák. Jeho chování by mu měla při nejbližší příležitosti pěkně vrátit i s úrokama. :!:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 11 lis 2014, 22:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také je mi Katariny líto. Na druhou stranu nechápu, proč od začátku vystupuje tak konfrontačně, v podstatě si tím sama zavírá dveře k tomu, aby s ní chtěl manžel trávit více času a třeba najít společnou řeč. Připadá mi, že mu vždycky jen něco odsekne, takže jemu nezbývá nic jiného, než to vzdát, pokud si chce zachovat důstojnost.
"Svlékací scéna" byla, pravda, originální, ale moc mi to k našemu gentlemanskému hraběti nesedí. Ale třeba jí chtěl jen okouknout kvůli mírám na nové šaty, kdo ví :wink:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 11 lis 2014, 22:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne- je to v poviedke napisane. bola z toho, čo ma prist, tak vydesena, ze nevydala ani hlaska.
dasha- ja si bude joffreyho i angeliku formovat podla svojho, takze sa moze stat, ze s J. urobit surovca a nasilnika. (snad az tak daleko vo svojej fantazii nezajdem. ale kto vie :?: )


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 11 lis 2014, 22:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je stejně zajímavé, jak Joffreye každá z nás ve fikcích vidíme. Já jsem třeba ve fikci o domnělé Angličině nevěře stvořila takového trochu melodramatického Joffreye, plného emocí. Ve fikci z jeho mládí, kdy se předčasně oženil, je ze začátku hodně namyšlený a drzý. Prostě se musí vycukat. A teď píši zase o situaci, v které vlastně nikdy nebyl a představuji si, jak by se choval. :?:

A ty Ado, uvažuješ dokonce o surovci a násilníkovi. :!:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 12 lis 2014, 00:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja si zasa neviem predstavit ze clovek ktory si nesmierne vela vytrpel,
lebo sa mu kvoli jeho zohavenej tvari a krivaniu posmievali
by bol potom taky ukrutny k svojej manzelke.
A uz vobec nie taky clovek akym bol Joffrey. Ale ako vravi Mimi, kazdy
ma svoje fantazie. :roll:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 12 lis 2014, 06:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já souhlasím s tvým názorem. Po tom, co znám z kánonu, ani mě představa Joffreye jako surovce a násilníka v žádném případě nejde dohromady.
Já ho možná vidím ve svých představách zase někdy více citového než je originál.
Jen ve fikci jako předčasně oženěného pana skoro Dokonalho jsem ho chtěla ukázat jako nejprve sebevědomého a úspěchem u žen zhýčkaného muže, ale poznání opravdové lásky a citu ho postupně mění. A snad se mi to v dalších pokračkách podaří vyjádřit. Násilí a surovost bych mu já sama nikdy nepřiřadila. :roll:

Jen mi přišlo zajímavé, s jakými podobami Joffreye je možné se setkat. :?:
Ale pokud se chová krutě k ženě jen proto, že není hezká, tak by mu to Katarna měla vrátit i s úrokama. :!:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 lis 2014, 21:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Prinášam pohľad do Joffreyovej duše. Pekné čítanie!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 lis 2014, 23:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ďakujem za venovanie Ada :P

Takže si predsa len zmenila názor a nespravila si z Joffreya bezcitného ukrutníka???? :roll:

Som zvedavá ako sa to bude vyvíjať a čo na to Katarína......

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 lis 2014, 23:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ďakujem za venovanie Ada :P

Takže si predsa len zmenila názor a nespravila si z Joffreya bezcitného ukrutníka???? :roll:

Som zvedavá ako sa to bude vyvíjať a čo na to Katarína......
moirra- nazor som nezmenila. j. bude surovec v inej poviedke (inspirované A. v pokušení a Miminou ff). len ma muza k tomu musi pustit, lebo stale piseme len Katu. Ani k Povinnostiam manželky sa nemozem dostat.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 lis 2014, 17:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chudák Kuassi Ba ... ten sa veru zapotí :!:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 lis 2014, 18:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2197
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, takže Joffrey se přece jenom zastyděl a jde do sebe. Jsem zvědavá, co vymyslí, aby si Katarinu udobřil. :D

Jinak, co se Joffreye týče, tak já pro svou fikci o emancipované Angelice, ho chci zase ukázat jako muže, který má za sebou hodně milostných zkušeností, ale poprvé se doopravdy zamiloval. A je z toho trochu vedle. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 lis 2014, 18:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Chudák Kuassi Ba ... ten sa veru zapotí :!:
rozhovor Joffreyho a Kuassi- Bu bude nabuduce.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 lis 2014, 19:19
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ado, nějak se tentokrát nemůžu vžít do myšlenek pana dokonalého :?: který má podivné myšlenky :disagreement: , který si potřebuje s někým promluvit :?: a dokonce ještě s černým sluhou... :disagreement: :oops: takže čekám, co z toho vypadne... nenapínej nás. :roll:
jeanne- aj majster tesar sa raz utne a aj nas pán D. raz urobí chybu. a kedze nik nie je dokonaly (okrem neho), aj on potrebuje radu. jeho priatelia su klebetnejsí nez staré baby a on chce, aby o jeho problemoch vedela polka Francuszka. (alebo aspon Pariz) V takych situaciach je najlepsie vyhladat pomoct niekoho, kto je diskretny. a kto je viac diskretnejsí ako zamestnanec, ktory nechce prist o dobre platene miesto.
takze cez vikend niečo prihodim.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 lis 2014, 20:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
.......... a kto je viac diskretnejsí ako zamestnanec, ktory nechce prist o dobre platene miesto.
takze cez vikend niečo prihodim.
Ada Kouassi-Ba [ img ]nieje Joffreyov zamestnanec a preto ani o ziadne miesto prist nemoze :!: :disagreement: :disagreement:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 lis 2014, 21:41
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ada1987 píše:
.......... a kto je viac diskretnejsí ako zamestnanec, ktory nechce prist o dobre platene miesto.
takze cez vikend niečo prihodim.
Ada Kouassi-Ba [ img ]nieje Joffreyov zamestnanec a preto ani o ziadne miesto prist nemoze :!: :disagreement: :disagreement:
nemyslela som to až tak doslovne! ale je to Peyracov sluha či nie? teraz som to bola pozrieť v sekcií Postavy, takže pre neho pracuje.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 lis 2014, 22:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:

nemyslela som to až tak doslovne! ale je to Peyracov sluha či nie? teraz som to bola pozrieť v sekcií Postavy, takže pre neho pracuje.
Nie Kouassi-Ba :maur: je Joffreyov Otrok. I ked sa tak k nemu nechova a dava mu plat ako ostatnemu sluzobnictvu, i ked inak otroci ziadny plat nedostavaju.
Kupil ho ako maleho chlapca na trhu otrokov v Narbonne.
Preto ho aj Angelika (Kouassi-Ba :maur: dokonca na tom trval, aby jej pomohol) ked bola v nudzi predala.

Sluhu mozno prepustit, nikto ho vsak predat nemoze.
Otroka prepustit nemozno. Iba zabit alebo predat.

PS: Ano, toto vsetko som citala v kanone!

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 lis 2014, 22:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ada1987 píše:

nemyslela som to až tak doslovne! ale je to Peyracov sluha či nie? teraz som to bola pozrieť v sekcií Postavy, takže pre neho pracuje.
Nie Kouassi-Ba :maur: je Joffreyov Otrok. I ked sa tak k nemu nechova a dava mu plat ako ostatnemu sluzobnictvu, i ked inak otroci ziadny plat nedostavaju.
Kupil ho ako maleho chlapca na trhu otrokov v Narbonne.
Preto ho aj Angelika (Kouassi-Ba :maur: dokonca na tom trval, aby jej pomohol) ked bola v nudzi predala.

Sluhu mozno prepustit, nikto ho vsak predat nemoze.
Otroka prepustit nemozno. Iba zabit alebo predat.

PS: Ano, toto vsetko som citala v kanone!
ano, viem, ze s nim J. nemal podpisanu prac. zmluvu ani zanho neplatil odvody. myslela som na Kuassi-Bu ako na niekoho, komu sa J. moze zdoverit, lebo je mu absolutne loalny a bude drzat usta zavrete.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 lis 2014, 22:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:

ano, viem, ze s nim J. nemal podpisanu prac. zmluvu ani zanho neplatil odvody. myslela som na Kuassi-Bu ako na niekoho, komu sa J. moze zdoverit, lebo je mu absolutne loalny a bude drzat usta zavrete.
Ano, súhlasim, teraz si to už vyjadrila správne: Kouassi-Ba mal pána rád, bol diskrétny a bol mu absolútne oddaný

Ja som zareagovala na toto:
ada1987 píše:
najlepsie vyhladat pomoct niekoho, kto je diskretny. a kto je viac diskretnejsí ako zamestnanec, ktory nechce prist o dobre platene miesto.

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 22 lis 2014, 17:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
nič človeka "nepoteší" viac, ako ked napíse celu kapitolu, ktoru si vzapatí neulozi! a mozem začat odznova! :writer: :twisted: :twisted: a najhorišie je, že je to tá pasaž so šermiarskym subojom K. a J., ktorá sa mi tak tazko pisala. :swordplay: :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 22 lis 2014, 17:40
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, to mě mrzí, určitě ti to muselo dát práci ... ale pokud píšeš v MS Word, tak tam je nastavené automatické ukládání asi po 5 minutách. Proto se zkus podívat do nabídky Start :arrow: Naposledy otevřené položky :arrow: zobrazí se soubory, se kterými jsi naposledy pracovala, a tam zkus najít ten, kde máš tu napsanou povídku ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 22 lis 2014, 17:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Ado, to mě mrzí, určitě ti to muselo dát práci ... ale pokud píšeš v MS Word, tak tam je nastavené automatické ukládání asi po 5 minutách. Proto se zkus podívat do nabídky Start :arrow: Naposledy otevřené položky :arrow: zobrazí se soubory, se kterými jsi naposledy pracovala, a tam zkus najít ten, kde máš tu napsanou povídku ;)
A ak nemas Word Ada, tak si stiahni Open Office, ta je zadarmo aj v Slovencine, a daju sa na nu stiahnut aj
ine jazyky. Open Office ti tiez uklada po kazdych par minut automaticky. Mne uz sa stalo tiez
ze som si napisane omylom vymazala, ale inym sposobom, nie tak ze mi to jednoducho zmizlo ;-)

I ked je pravda ze teoreticky ak clovek otvori prazdny word subor a pise este to niekde nema ulozene pod nazvom, ak to zavrie a klikne omylom na ulozit NIE...tak mu to nenavratne zmizne.... :shock: :roll:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 22 lis 2014, 18:00
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
vdaka za pomoc, ale ja to píšem do post-u. tam sa mi to tiez automaticky uklada po 10 minutach, ale teraz bola muza rychlejsia a ja som to napisala skor. a zrazu blik! a bolo to fuc! mam to uz napisane, ale nie je to take dobre, ako prvy raz.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 22 lis 2014, 19:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Během 10 minut? :shock: Me to obvykle trvá tak dvakrát deset hodin... :?
Sermirsky souboj Katariny s manželem? :shock: To se ale neslucuje s jejím dosavadním krehkym asexualnim popisem, jak vypadá, jestlize trénuje... :swordplay: přece zahrnuje trenink vytrvalosti, síly i flexibility. Takže je to nakonec tradiční ninja prevleceny za popelku, a kdyz si nasadí černou masku, bude 8)
ako dlho mi trva napisanie kapitoly neurcujem ja, ale muza. niekdy mi trva cast aj mesiac (ako u Povinnosti manzelky), niekedy si sadnem a takmer mi vzblkne klavesnica a za 5 min. je hotovo. :writer: :writer:
čo sa týka Kati, prave jej nepekný zovnajsok a tragedia, ktorá sa odohrala v jej osobnom zivote, sposobili, ze je aka je. nielen povahou a svojimi stiplavymi poznamkami, ktorymi sa snazi nedať najavo svoje sklamanie a bolest, ked ju J. vtedy odmietol. Ona je sarkasticka, predsa ho o lasku prosit nebude! Ovlada mnoho veci, o ktorých zeny v jej postavení nemaju ani ponatia. :trubadur: :scientist: :swordplay: Ako ona vraví, škoda, ze nie je aspon trochu povabna. K takemu excentrickemu muzovi ako J. by bola idealnou manzelkou. ale srdci neporucis a muzi sa najprv zamiluju očami az potom srdcom. Ved je mnoho muzov hlupych, ale malo slepych.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 lis 2014, 10:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada, akm mam zostat uprimna,

myslim ze si zasa presla z jedneho extremu do druheho

neviem sa moc stotoznit s tym, ze by Joffrey nevedel nieco z toho co mu Koassi-Ba :maur:
radil aj sam. :? a ze by vskutku potreboval aby mu niekto vysvetloval to co musi byt aj priemerne
inteligentnemu cloveku jasnejsie nad slnko

Ja sa skor tesim na to, ako bude postupne zistovat co vsetko Katarina vie, a velmi jej fandim.
Citovat:
Ovlada mnoho veci, o ktorých zeny v jej postavení nemaju ani ponatia. :swordplay: :trubadur: :scientist:
Takze pochopila som spravne, prekvapi spevom, sermom a pokusmi v laboratoriu?

Mne sa velmi pacili tie casti kde si Katarina ide zajazdit na koni na k torom je nebezpecne jazdit, potom Joffrey zistil ze ma precitane takmer vsetky knihy z jeho vedeckej kniznice a ze dokonca mala knihu ktoru si on nestihol zohnat a precitat.
[ attachment ]
katarina 2.gif (23.76 KiB) Zobrazeno 6508 x
Tesim sa cim prekvapi Joffreya v buducnosti. :agree:


PS. Jeanne, stihla ( (i ked vysportovana) neznamena automaticky sexy postava. Niekedy dokonca presne naopak.
Mala som kamaratky sportovkine, ktorych tela postradali akekolvek zenske krivky a chlapom sa veru moc nepacili. :disagreement:
Ada ju opisala ako extremne chudu, to co mi na Slovensku volame ze na nej "hrkaju kosti".
Vtedy este nebola plastika aby jej vlozili "polstariky" na miesta kde to potrebovala, aby mala aspon trochu zvodne, sexy krivky.

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 lis 2014, 14:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Moirro, víš, že jsem tím upozorňovala na absurdnost ve dvou protichůdných charakteristikách, v prvním díle působí nezdravě, v dalším šermířka.
Ano, sedi, aj mne sa Katarina zdala nejaka chorlava, neduziva. :agree:
[ img ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 8  [ 395 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 58 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 10 hostů
cron