O čem čtenáři sní: Nová témata

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 117 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
errnie
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 10 zář 2017, 21:52
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
4poziom.slask.pl
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
v šiestom dieli, keď sa znova stretli a strávili spoločnú noc v malej pevnosti ,
Kdybys byl zůstal se mnou,“ vzdychala.
A on věděl, že je to tak. Že kdyby byl zůstal s ní, byl by jediným mužem jejího života. A ani on by ji byl nikdy neoklamal. Neboť žádná jiná žena a žádný jiný muž jim nemohou dát to neslýchané štěstí, které si dávají oni navzájem.
:love:

ale raz pri rozhovore (ale už presne neviem v ktorom dieli to bolo @fantina nevieš náhodou? :o )
o ich láske Angelika sa pýtala, či ich láska bola dosť silná, aby vydžala všetky úskalia a vtedy jej Joffrey na to odpovedal, že by neboli pri dvore dovolili aby zosilnela,
asi máte pravdu, povedala Angelika
takže už obaja pripustili, že ich mladá láska nebola dosť silná aby zvládla úskalia dvora a intríg a všetkého dookola ..

AK... ak by nezatkli Joffreya a kráľ by ani nemal v úmysle to urobiť (že aká utópia - moja fantázia pracuje ale len na nultý pohon) isto by navštívili Paríž, veď palác bol dokončený, mali kam ísť, a Joffrey mal v pláne ho časom navštíviť..
nepochybne by Angelika svojou prítomnosťou urobila riadny rozruch u dvora, kráľ :king: sa jej páčil, aj podľahla jeho čaru (veď už to bolo aj na hrane, ale zadržalo ju vedomie, že dal popraviť Joffreya ) tak neviem neviem, ako by to dopadlo, keby ... keby Joffrey žil a boli u dvora, kráľ by bol jeho sokom a tam neviem, ako by si s tým poradil (na rozdiel od Filipa du Plessis-Belliere - ktorý sa išiel dať zabiť) - v Novom svete svojho soka prenasledoval 3 dni, kým ho vyzval na súboj aj Germontaza.. a čo kráľ??? jedine by sa vrátili rýchlo späť do Toulouse, aby sa nestretávali s kráľom....

ktovie ako by vyzeralo ich manželstvo, zrejme by mali hŕbu detí, a pomedzi to by musel Joffrey odohnávať sokov, ktorí by mali zálusk na jeho krásnu mladú ženušku (a nepochybne by Angelika isto vyskúšala vystrčiť svoje drápky a vyskúšať a využiť svoju krásu) - isto by sa nenudili, odháňať davy ctiteľov by zabralo a vyplnilo Peyracovi dosť času a možno by časom podnikol nejakú dobrodružnú plavbu, neviem, či by bol v tom čase schopný sedieť doma na zadku :mrgreen: ..
pretože keď sa znova stretli už ako zrelí ľudia, tak tá ich láska mala úplne iný charakter a bola iná, založená na iných životných skúsenostiach a prežitiach...
ale to BY sa nestalo, Joffrey bol pre kráľa hlavne rival v majetku, moci, Ludvik XIV. povedal predsa, páni štát som ja, v podstate pokračoval v tom, čo začal jeho otec Ludvík XIII. upevňovať absolutistickú moc vo Francúzsku a Joffrey ako potomok akvitánsky, hrdý, mocný, veľmi bohatý bol pre neho riadne ťažké sústo a mal z neho strach..
a Cantor by sa narodil podľa toho, kedy by mu Angelika povedala, že čaká dieťa, ak by boli v Paríži, isto by nepodnikli dlhú cestu späť do Toulouse a v paláci vo štvrti Marais by mala všetko pohodlie, aké by si vedela predstaviť, ak by sa boli vrátili zo Saint-Jean-de-Luz späť do Toulouse, tak by dieťa prišlo na svet tam, alebo by išli do Beárnu...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 03 říj 2017, 12:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Včera když jsem luxovala pod postelí a vyndala krabici se svojí Barbie Angelikou, mne napadl námět na teleportační fikci (žel, nejsem s to ji sepsat, tudíž házím do pléna):

Na Angelikologickém srazu Fantina s Moirrou a Errnie diskutují nad šaty na Kena - Rescatora. Rozhodnou se proto teleportovat do minulosti, aby střihy a látky omrkly "live", ale panáčka vezmou s sebou. Bude pan hrabě vstřícný a sdělí jim podrobnosti o svém šatníku nebo tuto jejich zálibu vyhodnotí jako woo-doo?? :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 03 říj 2017, 14:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Bude pan hrabě vstřícný a sdělí jim podrobnosti o svém šatníku nebo tuto jejich zálibu vyhodnotí jako woo-doo?? :)
Ha ha ha :lol: :lol: zrejme to druhé - minule tu bol kamarát a videl v izbe rozložené Barbiny a Kenov -
a prvé čo sa ma spýtal bolo či som sa dala na woodoo :witch: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 03 říj 2017, 18:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě by myšlenku na woo-doo mohl pojmout Joffreyův věrný (leč pověrčivý) černý sluha... a pan Dokonalý by mu vysvětlil, že ony dámy již zná a že nemusí mít obavy. A pak by zasvěceně vytknul dobové anachronismy v ušitých oblečcích a odkázal přítomné na svého krejčího :D .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 16 lis 2021, 18:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, to je super fotka. Tady Robert vypadá drsně.
No a mě hned pracuje fantazie, že Angelika Rescátorovi neutekla. Zatímco ona spí, tak on na terase paláce v Kandii přemýšlí, kdy má odložit masku. :mask: :eyes:
Já vím, není to k dílu Angelika a spiknutí stínů. :disagreement:
Asi by to patřilo k okomentovaným fotkám.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 16 lis 2021, 18:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To nevadí Mimi, témy sa vždy prelínajú, a fantázia je to skvelá. :wink:

Kto by nevedel o akej fotke je reč:

viewtopic.php?f=1&t=942&p=29955#p29955

medzičasom som ju pre istotu otočila :P

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 16 lis 2021, 18:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, já už si dlouho říkám, že zase musím něco alespoň krátkého napsat. Začíná se ochlazovat, tak mě to už tolik nebude lákat ven a bude více času sednout si k počítači.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 16 lis 2021, 20:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  16 lis 2021, 18:59
No, já už si dlouho říkám, že zase musím něco alespoň krátkého napsat. Začíná se ochlazovat, tak mě to už tolik nebude lákat ven a bude více času sednout si k počítači.
myslím že máš rozpísaných podobne ako ja tisíc a jedno fikčných vlákien - ja by som sa napríklad chcela dozvedieť pokračovanie tej fikcie s dierou v strope v paláci Beautreilles - a tajomným mužom, ktorú si začala písať už dávno :P

prezradím ti prečo sem pridávam niekedy veci bez ladu a bez skladu: pretože keď rešeršujem k rozpísaným fikciám, a to obsahuje aj rešeršovaní kánonu, teda kníh od pani AG a niekedy aj filmu, kvôli inšpirácii, tak na mňa kadečo vyskočí a ak to považujem za zaujímavé, tak to potom zdieľam


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 16 lis 2021, 20:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, vláken mám rozepsáno hodně. Teď jsem fikce znovu pročítala a některé bych chtěla ještě oprášit. Poslední rok, co je teď ten covid, tak se hůře soustředím.
Já hodně čtu o 17. století v Čechách a tak si rešeršuji i osudy různých osobností té doby. Ono se to různě nabaluje.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 17 lis 2021, 10:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  16 lis 2021, 18:43
Moirro, to je super fotka. Tady Robert vypadá drsně.
No a mě hned pracuje fantazie, že Angelika Rescátorovi neutekla. Zatímco ona spí, tak on na terase paláce v Kandii přemýšlí, kdy má odložit masku. :mask: :eyes:
Já vím, není to k dílu Angelika a spiknutí stínů. :disagreement:
Asi by to patřilo k okomentovaným fotkám.
tak šup šup, Mimi, napíš nám niečo romantické! :D Ja nad tým stretnutím v Kandii tiež stále uvažujem, už som aj čosi chcela hodiť na papier, ale sú to len také záblesky, dialógy by mi asi nešli.

áno, aj mne sa tu Hossein páči. To je fotka z filmov o Angelike? Ak áno, tak potom je otočená, keďže jazvu mal mať na ľavom líci. (ospravedlňujem sa za vŕtanie v maličkostiach, ale už sa nezmením).

A "Sprisahanie tieňov" mám veľmi rada! Na to, že je to v podstate útla knižka, stále s v nej niečo deje a Villedavray je aj môj miláčik. Mne sa veľmi páčia spomienky či odkazy na minulosť či stretávanie sa s postavami, ktoré už kedysi zohrali v Angelikonom živote dôležitú úlohu a v tejto časti je hodne toho aj onoho. Až na ten nebezpečný úvod, kedy Joffrey takmer prišiel o život, je to pohodová, vyrovnaná knižka a domnievam sa, že sme si ju po napínavej deviatke zaslúžili - a aj Angelika trocha oddychu.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 17 lis 2021, 14:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, já si taky všimla, že Rescatorovi chybí jizvy. Já si myslím, že je to možná fotka z přestávky při natáčení. Tak nebyl Hossein ještě namaskovaný.
Jinak já už něco málo o své představě z Kandie napsala. Fikce se jmenuje Rescátorova zajatkyně. Jestli máš chuť na malou romantiku, tak si ji přečti. :love:
Jinak toto téma zpracovala Dasha ve fikci Setkání ve Středomoří. Má několik částí, je napínavá a moc pěkná. :applaus:
Bohužel není dokončená. Snad ji Dasha dopíše. Moc bych si to přála a nejsem sama. :prayer:
Já se to pokoušela také nějak zpracovat. Většinou mě inspirovaly některé fotky, které měly být asi až v tom nenatočeném posledním díle. Něco málo snad dám dohromady.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 22 lis 2021, 10:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, ja mám už prečítané všetky fikcie (okrem tých s Katarínou a jednej, čo sa týka Zeitounovej Angeliky) :D Tiež veľmi dúfam, že k tým nedokončeným sa autorky jedného dňa vrátia, ale asi je to ťažké, keď sa stratí inšpirácia :( Nádherné sú všetky, každá je nejakým spôsobom osobitá.

Tak ti prajem, nech ťa "múza pobozká" a niečím nás znovu potešíš! :prayer:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 22 lis 2021, 15:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dobrý den všem, dnes jsem docetla A a spiknutí stínu a všechny výše uvedené příspěvky.
Co se dle mého tyče v Královstvím francouzském, tak bych si přála, aby AaJ se vrátili do Toulouse a tam se věnovali sebe, vede, rodině, společenskému životu a budování. Přeci jenom už jsou ve “středním věku” a tempo se uklidňuje. Navíc i Ludvík XIV se po svém tajném sňatku s madam De Maintenon změnil, uklidnil. Nemám dotčené poslední 4 díly a potřebovala bych osvěžit prvních pět dílu. A hlavně nemám dar psát.

Napadla mne ale jiná věc, dnes jsem dostala nabídku na vytištění vlastní knihy. Co kdyby se některé fikce nechaly vytisknout a dávat si je mezi sebou.
Nevím se kterou z Vás o tom pohovořil ale rada bych se tohoto “ témat” s Vašim souhlasem ujala.
ZP


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 22 lis 2021, 17:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  22 lis 2021, 15:42
Napadla mne ale jiná věc, dnes jsem dostala nabídku na vytištění vlastní knihy. Co kdyby se některé fikce nechaly vytisknout a dávat si je mezi sebou.
Nevím se kterou z Vás o tom pohovořil ale rada bych se tohoto “ témat” s Vašim souhlasem ujala.
Ahoj Zuzanko, nevím přesně, jak to myslíš? :) Protože většina z nás se zná i osobně, některé jsme si mezi sebou své výtvory nasdílely a třeba já mám fikce od Moirry doma vytištěné, aby se mi líp četly. V tomto ohledu si vlastně jakýkoli uživatel může zkopírovat ze zaheslované sekce to, co napsal někdo jiný, vytisknout si to a udělat si z toho vlastní "knížku" nebo jednotlivé fikce vložit mezi knihy od Anne Golon a vytvořit si vlastní "Intégrale" :). V případě dalšího šíření bych asi byla opatrná a nešířila bych dál bez souhlasu autorek mezi lidi, kteří zde na fóru nejsou registrovaní a přístup do zaheslované sekce nemají. A co se "vytištění knihy" týče, přiznám se, že by se mi moc líbilo mít fikce, ale i kupu poznatků zde z fóra v tištěné podobě, v pevné vazbě, s rejstříkem, se vším ilustračním materiálem... Naráželo by to ovšem, minimálně u fikcí, na problém autorských práv, protože postavy, o nichž v sekci Čtenářské sny píšeme, vytvořil někdo jiný a někomu jinému také patří.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 22 lis 2021, 18:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  22 lis 2021, 17:44
V případě dalšího šíření bych asi byla opatrná a nešířila bych dál bez souhlasu autorek mezi lidi, kteří zde na fóru nejsou registrovaní a přístup do zaheslované sekce nemají. A co se "vytištění knihy" týče, přiznám se, že by se mi moc líbilo mít fikce, ale i kupu poznatků zde z fóra v tištěné podobě, v pevné vazbě, s rejstříkem, se vším ilustračním materiálem... Naráželo by to ovšem, minimálně u fikcí, na problém autorských práv, protože postavy, o nichž v sekci Čtenářské sny píšeme, vytvořil někdo jiný a někomu jinému také patří.
nuž ja by som prijala keby z tých fikcií raz vznikli pekné ilustrované pdf knížky - samozrejme iba exkluzívne pre náš klub -ďalej sa to dávať nesmie - lebo si to neželá dcéra pani AG, ktorá má výhradné práva na všetky fikčné postavy z knihy Angelika :wink: skutočných historických postáv sa to samozrejme netýka - čo je výhoda že napríklad o Desgrezovi si Penelopa môže písať čo sa jej zachce a to celkom verejne

Pre tie ktoré by nevedeli:

kliknutím na "Klíč na matice" v ľavom hornom rohu sa automaticky zjaví "verze pro tlač",
a tak sa dá všetko z fóra vytlačiť pekne prehľadne do PDF. Ja na to používam BULlZIP PRINTER

dá sa stiahnuť tuto, tu je už overené že ten program nemá žiadny vírus

https://www.chip.de/downloads/BullZip-P ... 15777.html

ach a ešte som chcela dodať že ja mám svoje fikcie vytlačené aj preto že pri toľkých vláknach, hlavne keď sú veľké odstupy medzi jednotlivými kapitolami, sa v tom musím orientovať aby pokračovania mali hlavu a pätu, tak si do toho robím poznámky

ja už mám aj v PDF knihách od pani AG vybudovaný systém kde si tiež do pdf ukladám poznámky a mám aj systém vyhľadávania vo vyhľadávaní 8)

napríklad toto si dávam na Rescátora ☻
tento znak ku všetkým dátumom, či už ide o roky, mesiace alebo sviatky @
tento ku všetkým geografickým údajom ♦
tento k postavám ♣
tento k humorným citátom ☺
tento k láske a romantike ♥

vačšina je kombináciou Altr + čísla klávesnice


atď atď - teraz vám musí byť jasné prečo sa v tom tak dobre orientujem :writer:

príklad: keď chem vedieť všetky dátumy z knihy - hodím si tam do vyhľadávania v mojich poznámkach @
a ono mi to vysype všetky dátumy z knihy :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 22 lis 2021, 20:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  22 lis 2021, 10:43
Mimi, ja mám už prečítané všetky fikcie (okrem tých s Katarínou a jednej, čo sa týka Zeitounovej Angeliky) :D Tiež veľmi dúfam, že k tým nedokončeným sa autorky jedného dňa vrátia, ale asi je to ťažké, keď sa stratí inšpirácia :( Nádherné sú všetky, každá je nejakým spôsobom osobitá.

Tak ti prajem, nech ťa "múza pobozká" a niečím nás znovu potešíš! :prayer:
Precious, děkuji za přání a doufám, že to múzu popožene.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 05 pro 2021, 19:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásnou druhou adventni neděli, přečetla jsem si Opět vlákno, ze začátku cca rok 2014 je mnoho poznámek o psaní fikce z pohledu JP / Rescatora, což je moje srdeční záležitost. Miluji pohled z obou stran od ni i od něho.
Vzhledem k tomu, ze doopravdy nemá talent na psaní, prosím Vás, nadané spisovatelky o vytvoření této fikce.
Zároveň se ale omlouvám, pokud je tato fikce již vytvořena. Jste všechny vynikající spisovatelky a já stále nemám vše prostudování.
Jediná fikce, která není mým salkem čaje, je fikce o Kateřině.
Dle návodu se pokusím vytisknout, už se blíží ke konci kánonu a pak si slibuji dopodrobna se věnovat fikcí. Tedy přečtu si všechny díly znovu, abych měla přehled.🥰


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 117 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů