Diskuse: Rescatorova zajatkyně

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 93 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Diskuse: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 úno 2022, 20:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  21 úno 2022, 15:53
Tak mohu pokračovat... Já totiž opravdu náhodou objevila jen část přidané fikce, nikoli celou, a ta končila Rescatorovým zvoláním vůči Angelice.

Hrdinka je v Tvém pojetí pěkně zpupná, o Rescatorových domněnkách si myslí svoje a raději mlčí. Tak trochu mi připomínala Mercierovou :). Nu a Rescator, u toho se projevila mužská ješitnost - líbilo se mi, když tlačil na Angeliku, aby mu řekla jméno muže, kterého se vydala hledat. Motiv pláště mi připomněl příběh Jenny Manigaultové, které ten indián neustále nabízel nějaké boby. Nakonec ji vytrvalostí udolal, takže doufejme, že i Rescatorovi se plášť jednou vrátí ;).

Tereze děkuji za článek, kde jsem se dozvěděla něco o anglických kavárnách. Nasmála jsem se u toho docela dost, než jsem narazila na pasáž o debatě za penny. Kdybych byla co k čemu, nemusela jsem studovat na univerzitě a mohla namísto toho raději chodit po kavárnách! (Jen je otázkou, kdo by za mne platil útratu, protože dobré kafe i dnes bývá hodně drahé...)
Penelopo, jsem ráda, že jsi pokračování dočetla do konce.
Angelika Ti připadá zpupná, ale já si teď znovu osvěžila její chování během plavby do Ameriky. Tam zrovna není putička. :eyes: Rescatorovi přivedla na loď asi 50 lidí včetně dětí a třeba při setkání na palubě mu "vynadala". On ji ale také nešetří, jak jsem psala i v odpovědi Sob. Jsem ráda, že se Ti líbilo, jak si vynucoval jméno muže, kterého se vydala hledat. :mask:
Trochu té romantiky jsem tam přidala s tím pláštěm.

Článek o kavárnách jako vzdělávacích institucích mě také pobavil. Dnes je drahé nejen to kafe, ale i šálek čaje. ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 úno 2022, 20:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  21 úno 2022, 20:10
mimi píše: *  20 úno 2022, 22:01
Káva večer může u někoho vyvolat nespavost.
A právě to jsem potřebovala. Aby byli :eyes: + :mask: fit a ve formě. :mrgreen:
To souhlasím, v Tvém vyprávění, to ano. :love: :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 22 úno 2022, 22:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keďže ja som si naschvál odkladala čítanei vašich fikcií - dobre som sa pobavila že nám zrejme tento pán :mask: kafral do toho všetkým trom, Angelika je v mojej prvej časti tiež v Ružovom, i ke´d z iného dôvodu a ON v tmavomodrom zo striebornou výšivkou ako u Terezy.

ten príbeh čo jej Rescátor predkladá o tom mladom milencovi smrdí na míle žvanilom pánom Rochatom - ktorý k tomu čo počuje istotne čo to pridá alebo to aspoň poriadne zveličí :slzici:

jeho typická presvedčenosť že dobije každú ženu je tu ako vždy - to s tým plášťom ha ha :ok: :lol:

krátky ale milý príbeh :ach:

napadlo ma ešte že k Rescatorovi bola Angelika oveľa milšia ako k Mulejovi keď tam napochodovala v šatoch nápadne pripomínajúcim tie čo mala na sebe vo filme ibaže inej farby ....

"Vidím, že Rosina odvedla perfektní práci. Vybral jsem pro Vás tento oděv, protože je velmi pohodlný. Jak se v něm cítíte? zeptal se Rescator.
"Ty šaty odpovídají mému postavení. Připomínají mi kdo jsem a co se ode mě očekává." Odpověděla mu rázně Angelika.

veru bola až podozrivo kľudná... som zvedavá ako sa to vyvinie... príde či nepríde s plášťom? :roll:
som zvedavá čím nás zasa prekvapíš

a ešte ma niečo napadlo k tej predošlej časti ktorá inšpirovala aj mňa , kde si tak úžasne opísala tú miestnosť s kľúčom, a vynikajúco na ňu nadviazala Tereza:

Rescator po odchodu zamířil do jedné z komnat svého paláce. Byl to jeho takový tajný úkryt. Mimo jednoho bývalého otroka, který mu zde udržoval pořádek, nikoho do něho nepustil. Zde odkládal masku a z Rescatora se stával mužem, který je už mnoho let pro svět mrtvý, hrabě Joffrey de Peyrac. Měl zde skříňku, kam ukládal dopisy od svého syna Cantora. Ten mu je posílal ze školy v Palermu, kam ho poslal. Syna, kterého si musel ukrást a který byl pro svět mrtvý stejně jako on. Klíč od místnosti nosil stále u sebe. Když vešel rychle zamkl, odložil masku a také sametovou vestu. Obvykle zde trávil chvíli hraním na některý z hudebních nástrojů, které sbíral, nebo četbou některé z knih. Dnes vše minul, nevyndal ani skříňku s dopisy od Cantora. Pouze si vzal jeden z doutníků a zapálil si. Vyšel na malou terasu, opřel se o její zábradlí a hleděl na moře. Pouze si vzal jeden z doutníků a zapálil si.

keďže som vizuálny človek tak som tú scénu aj z tvojej aj z Terezinej fikcie mala okamžite pred očami ako si tam chodí zapáliť (holt fajčiar sa nezaprie :slzici: ) a hneď sa mi zjavilo že jeho terasa musela byť vysoko na skale, rovno pred morom a nesmelo byť na ňu poriadne vidieť, aby nikto Rescatora nemohol vidieť bez masky :mask:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 23 úno 2022, 19:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za podrobné hodnocení mé fikce.

Přiznávám, že tohle pokračování mi dalo zabrat. Nejprve jsem měla hodně slaďoučkou verzi, tu jsem nedopsala.
Chtěla jsem, aby to bylo trochu ve stylu vývoje jejich vztahu při plavbě do Ameriky. Joffrey bojuje i sám se sebou. Je to svár lásky a žárlivosti. :ach: :swordplay:

Já stále říkám, že existujeme mezi Angelikoložkami jakási telepatie. Nad barvou Angeličiných šatů k večeři jsem váhala, ale nakonec jsem růžovou nechala. Je to pod vlivem ve filmu Angelika a sultán. V záběrech z Alžíru, kde se probudila po únosu.
Pro Rescatora jsem zvolila barvu, která měla Angelice připomenout jeho oblečení na svatbě v Toulouse. Zatím se tak nestalo. :disagreement:

Ten príbeh čo jej Rescátor predkladá o tom mladom milencovi smrdí na míle žvanilom pánom Rochatom - ktorý k tomu čo počuje istotne čo to pridá alebo to aspoň poriadne zveličí :slzici:
Tak to je fakt. Tahle drbna Středomoří poví co ví a co neví to si prostě vymyslí. Také jsem si ale vzpomněla na to, jak Joffrey na lodi nezapomněl připomenout Angelice, že byla zamilována do svého krásného bratránka. Tak to se v něm žárlivost ozvala. :mrgreen:

jeho typická presvedčenosť že dobije každú ženu je tu ako vždy - to s tým plášťom ha ha
To jsem nemohla vynechat. Vykoupené ženy ho prosily, aby u něho mohly zůstat. To by prostě nebyl on. ;) /color]

veru bola až podozrivo kľudná... som zvedavá ako sa to vyvinie... príde či nepríde s plášťom? :roll:
som zvedavá čím nás zasa prekvapíš
No, já si to promýšlím a mám nějaké nápady. Budu to muset napsat nejdřív pro sebe a posoudit, jestli to je vhodné zveřejnit.
:trubadur: :eyes:

a hneď sa mi zjavilo že jeho terasa musela byť vysoko na skale, rovno pred morom a nesmelo byť na ňu poriadne vidieť, aby nikto Rescatora nemohol vidieť bez masky :mask:

Moirro, já moc vizuální představivost nemám, ale i já představuji terasu vysoko na skále s výhledem nad mořem.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 bře 2022, 10:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  23 úno 2022, 19:35

Přiznávám, že tohle pokračování mi dalo zabrat. Nejprve jsem měla hodně slaďoučkou verzi, tu jsem nedopsala.
Chtěla jsem, aby to bylo trochu ve stylu vývoje jejich vztahu při plavbě do Ameriky. Joffrey bojuje i sám se sebou. Je to svár lásky a žárlivosti. :ach: :swordplay:
Mimi, veľmi sa mi páči, že si to poňala takto. Keď som čítala "Angeliku a jej lásku" prvýkrát, mala som asi štrnásť rokov, takže som bola mladučká, romanticky založená, naivná a neznalá, ako to v reálnych vzťahoch chodí. Nechápala som, že ako to, keď Rescator zložil masku, si navzájom nepadli do náručia :love: Postupne, ako som dospievala, som si uvedomila, že AG to napísala úplne realisticky - láska tam isteže bola, ale po toľkých rokoch a udalostiach to nemohlo dopadnúť sladko a zamilovane hneď na prvýkrát. Bolo medzi nimi toho toľko, čo si museli vysvetliť, pochopiť, odpustiť. Ako síce hovorí Joffrey na začiatku 9. časti, "v Kandii by to bolo bývalo jednoduchšie", verím, že aj v tejto alternatívnej verzii po desiatich, nie pätnástich rokoch, si stále majú čo povedať a ozrejmiť, prekonať priepasť, čo ich delí. Ako ty píšeš, J bojuje aj sám so sebou, láska a žiarlivosť sa v ňom miešajú a raz prevládne jedna, inokedy druhá emócia. Všetko má svoj čas...Takže ďakujem za tento update a držím palce v ďalšej práci na tomto krásnom príbehu! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 bře 2022, 14:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, děkuji Ti za milé hodnocení mého vyprávění. Jsem ráda, že se Ti líbilo.
Já ve fikcích trochu míchám trochu vliv knih i filmu. V Nezkrotné Angelice si ve filmu rychle padli do náručí a bylo. Soudím, že to tak natočili, protože divačky na to čekaly.
V knize tomu tak nebylo a oba si museli vyjasnit mnoho navzájem i sami mezi sebou. Uplynulo také více let. Myslím, že ani v Kandii, pokud by Angelika neutekla, tak by to nebylo bez mráčků.
Žili oba své životy a to je ovlivnilo.
Těší mě Tvoje podpora do dalšího psaní. Díky. :writer: :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 01 čer 2022, 08:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ahoj Mimi, kedy sa dočkáme ďalšej kapitoly? ;) Netreba pomôcť s inšpiráciou? Ja si posledné dni opakujem všetky fanfiction, na ktoré som kedy narazila - české, slovenské, ruské, francúzske, skrátka, fičím na nich ako na kokaíne :D a potrebujem ďalšiu dávku.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 02 čer 2022, 10:30
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Připojují se s prosbou o další dávku tvé úžasné fanfikce.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 02 čer 2022, 23:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se také připojují😍


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 03 čer 2022, 18:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, tak s inspirací bych potřebovala pomoci.
Trochu rozmýšlím a jsem dost v rozpacích. Prostě to vázne. :sleep:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 05 čer 2022, 20:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  01 čer 2022, 08:43
ahoj Mimi, kedy sa dočkáme ďalšej kapitoly? ;) Netreba pomôcť s inšpiráciou? Ja si posledné dni opakujem všetky fanfiction, na ktoré som kedy narazila - české, slovenské, ruské, francúzske, skrátka, fičím na nich ako na kokaíne :D a potrebujem ďalšiu dávku.
to nieje možné že si už prečítala všetky :shock: :shock: .. hlavne nie tie ruské tých je milión a pol ...to je čítanie na pol roka ...
asi by sme ti mali dodať tie ruské plagiáty knihy Angelika v Rusku a Moskve a ešte voľajaké sú - konečne by to niekto celé prečítal a napísal nám o čom to vlastne je :wink: ...

nemali sme niekde vlákno o cudzích fikciách? :roll: mohla by si nám aspoň porozprávať nejaké perličky s tých čo si už prečítala :prayer:

mňa kedysi najviac zaujala ale aj rozosmiala jedna talianská v ktorej bol po palácom Beautreillis vchod do pekla :devil: aby ho Joffrey strážil či ako to bolo ....


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 čer 2022, 10:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  03 čer 2022, 18:53
Precious, tak s inspirací bych potřebovala pomoci.
Trochu rozmýšlím a jsem dost v rozpacích. Prostě to vázne. :sleep:
Ja som minule čítala jednu ruskú, nedokončenú tiež na túto tému a tam Rescator požiadal Angeliku, aby mu vyrozprávala celý svoj život (zrejme sa chcel presvedčiť, čo robila po jeho "poprave", chcel to vedieť zrejme skôr, ako zloží masku). Ja keď si predstavujem rôzne verzie ich stretnutia v Stredomorí, tiež ma napadne, že by mu rozprávala o svojom živote - možno by chcel vedieť, prečo tak veľmi túži nájsť krivého a znetvoreného muža, keď na svete sú tisícky s normálnou tvárou a rovnými nohami. ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 čer 2022, 11:18
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, To je zajímavý nápad, aby Rescator nechal Angeliku vyprávět o jejím životě, dříve než se před ní rozhodne odložit svou masku.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 čer 2022, 13:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  05 čer 2022, 20:58
Precious píše: *  01 čer 2022, 08:43
ahoj Mimi, kedy sa dočkáme ďalšej kapitoly? ;) Netreba pomôcť s inšpiráciou? Ja si posledné dni opakujem všetky fanfiction, na ktoré som kedy narazila - české, slovenské, ruské, francúzske, skrátka, fičím na nich ako na kokaíne :D a potrebujem ďalšiu dávku.
to nieje možné že si už prečítala všetky :shock: :shock: .. hlavne nie tie ruské tých je milión a pol ...to je čítanie na pol roka ...
asi by sme ti mali dodať tie ruské plagiáty knihy Angelika v Rusku a Moskve a ešte voľajaké sú - konečne by to niekto celé prečítal a napísal nám o čom to vlastne je :wink: ...

nemali sme niekde vlákno o cudzích fikciách? :roll: mohla by si nám aspoň porozprávať nejaké perličky s tých čo si už prečítala :prayer:

mňa kedysi najviac zaujala ale aj rozosmiala jedna talianská v ktorej bol po palácom Beautreillis vchod do pekla :devil: aby ho Joffrey strážil či ako to bolo ....
všetky ani náhodou, Moirra! Som vyberavá :mrgreen: Zle som sa vyjadrila. Prečítala som ich ale za ten rok, čo som späť na fóre, naozaj veľa a tie, ktoré sa mi najviac páčili, si teraz opakujem. Na talianske som ale ešte nenarazila, ak máš link, budem ti vďačná ;) A či tu máme vlákno o cudzích fikciách? Dačo sa mi marí, že áno, musím prejsť diskusie.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 čer 2022, 15:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  06 čer 2022, 13:12
moirra píše: *  05 čer 2022, 20:58

nemali sme niekde vlákno o cudzích fikciách? :roll: mohla by si nám aspoň porozprávať nejaké perličky s tých čo si už prečítala :prayer:

mňa kedysi najviac zaujala ale aj rozosmiala jedna talianská v ktorej bol po palácom Beautreillis vchod do pekla :devil: aby ho Joffrey strážil či ako to bolo ....
všetky ani náhodou, Moirra! Som vyberavá :mrgreen: Zle som sa vyjadrila. Prečítala som ich ale za ten rok, čo som späť na fóre, naozaj veľa a tie, ktoré sa mi najviac páčili, si teraz opakujem. Na talianske som ale ešte nenarazila, ak máš link, budem ti vďačná ;) A či tu máme vlákno o cudzích fikciách? Dačo sa mi marí, že áno, musím prejsť diskusie.
no mali by sme ho nájsť - poprípade ak sa niekomu bude chcieť niečo hádzať do prekladača môžeme si preklady zdielať - buď úryvky alebo aj celé - samozrejme tam kde dávame aj naše výtvory :wink:

ono je to tak že niečo sa zjaví a po čase to zasa zmizne - ale ja tu taliansku 100percentne mám niekde uloženú - keď ju nájdem možno ju preložím - tá je fakt pekelne šialená :devil: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 čer 2022, 20:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  03 čer 2022, 18:53
Precious, tak s inspirací bych potřebovala pomoci.
Trochu rozmýšlím a jsem dost v rozpacích. Prostě to vázne. :sleep:
Mimi, i já doufám, že se brzy objeví pokračování.
Pozvala jsi prostřednictvím Rescatora vyhládlou Angeliku na večeři a čaj a to se neodmítá. Může vyzvídat on, může vyzvídat ona nebo oba dva. Mohou mlžit, mohou být dvojsmyslně otevření. Můžou se dostat do situace, kdy mu bouchnou saze a může jí dát na výběr - odejít či zůstat. Večeře může klidně skončit třeba i fiaskem - Rescator přece Angelice "zabil" syna. "Odkopla" kvůli manželovi krále, může odkopnout kvůli synovi Rescatora. Dřímá v ní lvice, a o této její stránce nemá Rescator ani ponětí. Nebo se někdo z konkurentů pokusí Angeliku znovu unést. Může se při tom někdo z nich zranit. Angelika může Rescatora třeba i potají načapat bez masky a pak to bude on, kdo nebude vědět, že ona ví .....
Je toho tolik, co se může u večeře nebo po ní stát.
Večery jsou příjemné, nakopni inspiraci skleničkou dobrého vína a pak to určitě pofrčí.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 čer 2022, 21:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  03 čer 2022, 18:53
Precious, tak s inspirací bych potřebovala pomoci.
Trochu rozmýšlím a jsem dost v rozpacích. Prostě to vázne. :sleep:
Mimi, i já doufám, že se brzy objeví pokračování.
Pozvala jsi prostřednictvím Rescatora Angeliku na večeři a čaj a to se neodmítá. Může vyzvídat on, může vyzvídat ona nebo oba dva. Mohou mlžit, mohou být dvojsmyslně otevření. Můžou se dostat do situace, kdy mu bouchnou saze a může jí dát na výběr - odejít či zůstat. Večeře může klidně skončit třeba i fiaskem - Rescator přece Angelice "zabil" syna. "Odkopla" kvůli manželovi krále, může odkopnout kvůli synovi Rescatora. Dřímá v ní lvice, a o této její stránce nemá Rescator ani ponětí. Nebo se někdo z konkurentů pokusí Angeliku znovu unést. Může se při tom někdo z nich zranit. Angelika může Rescatora třeba i potají načapat bez masky a pak to bude on, kdo nebude vědět, že ona ví .....
Je toho tolik, co se může u večeře nebo po ní stát.
Večery jsou příjemné, nakopni inspiraci skleničkou dobrého vína a pak to určitě pofrčí.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 čer 2022, 21:42
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  06 čer 2022, 20:57
mimi píše: *  03 čer 2022, 18:53
Precious, tak s inspirací bych potřebovala pomoci.
Trochu rozmýšlím a jsem dost v rozpacích. Prostě to vázne. :sleep:
Mimi, i já doufám, že se brzy objeví pokračování.
Pozvala jsi prostřednictvím Rescatora Angeliku na večeři a čaj a to se neodmítá. Může vyzvídat on, může vyzvídat ona nebo oba dva. Mohou mlžit, mohou být dvojsmyslně otevření. Můžou se dostat do situace, kdy mu bouchnou saze a může jí dát na výběr - odejít či zůstat. Večeře může klidně skončit třeba i fiaskem - Rescator přece Angelice "zabil" syna. "Odkopla" kvůli manželovi krále, může odkopnout kvůli synovi Rescatora. Dřímá v ní lvice, a o této její stránce nemá Rescator ani ponětí. Nebo se někdo z konkurentů pokusí Angeliku znovu unést. Může se při tom někdo z nich zranit. Angelika může Rescatora třeba i potají načapat bez masky a pak to bude on, kdo nebude vědět, že ona ví .....
Je toho tolik, co se může u večeře nebo po ní stát.
Večery jsou příjemné, nakopni inspiraci skleničkou dobrého vína a pak to určitě pofrčí.
Terezo, děkuji za možnosti vývoje pokračování fikce.
Jeden z nápadů, který uvádíš, jsem během víkendu už promýšlela. Na psaní čas nebyl, tak možná bude tento týden. Snad se mi to povede skloubit.
Já stále říkám, že zde na fóru mezi námi existuje telepatie. :wink:
Skleničkou dobrého vína se nic nepokazí.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 08 čer 2022, 20:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mila Mimi, já čekám na Tvé pokračování 🤓


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 16 črc 2022, 17:08
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Stále čekáme na pokračování


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 16 črc 2022, 20:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé, dámy.
Chtěly jste pokračování, tak ho máte mít. Já vím, že je to kraťoučké, ale připravuji pokračování. Tak si zatím užijte tu kraťoučkou mini fikci od Mimi. :mask: ;)


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 18 črc 2022, 11:43
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Děkuji za pokračování.Angelika je přesvědčena, že Rescator má svou slabou stránku stejně jako každý jiný muž a chystá se jí odhalit, ale zatím netuší, že jeho slabou stránku je ona sama. Čeká na ni překvapivé zjištění. Angelika chce před Rescatorem předstírat, že podporuje jeho boj proti králi, aby se mu dostala pod kůži, ale není snadné ho přelstít.
Rescator se oprávněně obává Angeličina pokusu o útěk a moudře ji nechává pod stálou ochranou svých mužů. Své rozhodnutí odůvodňuje obavou o její bezpečnost.
Peyrac se hodlá postarat o všechny Angeličiny děti, protože cítí morální dluh vůči Philipovi za starost o syny. Opět se ukazuje Joffreyův smysl pro spravedlnost a čest. Jak proběhne jejich společná plavba za Cantorem ? Vyjasní během ní vše ?


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 18 črc 2022, 12:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  18 črc 2022, 11:43
Jak proběhne jejich společná plavba za Cantorem ? Vyjasní během ní vše ?
Tak tohle je hlavní otázka, kterou si po přečtení kladu také :).

Líbily se mi Angeličiny i Rescatorovy úvahy o tom druhém, zejména to, co vypíchla i Sob. Kterak Angelika nakonec s klidem usnula, když si uvědomila, že každý muž má nějakou tu slabou stránku :).


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 18 črc 2022, 18:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  18 črc 2022, 11:43
Mimi, Děkuji za pokračování.Angelika je přesvědčena, že Rescator má svou slabou stránku stejně jako každý jiný muž a chystá se jí odhalit, ale zatím netuší, že jeho slabou stránku je ona sama. Čeká na ni překvapivé zjištění. Angelika chce před Rescatorem předstírat, že podporuje jeho boj proti králi, aby se mu dostala pod kůži, ale není snadné ho přelstít.
Rescator se oprávněně obává Angeličina pokusu o útěk a moudře ji nechává pod stálou ochranou svých mužů. Své rozhodnutí odůvodňuje obavou o její bezpečnost.
Peyrac se hodlá postarat o všechny Angeličiny děti, protože cítí morální dluh vůči Philipovi za starost o syny. Opět se ukazuje Joffreyův smysl pro spravedlnost a čest. Jak proběhne jejich společná plavba za Cantorem ? Vyjasní během ní vše ?
Sob, děkuji za tvoje hodnocení.
Pěkně jsi vystihla, co si oba myslí jeden o druhém. Joffrey je ve výhodě, ví koho má v paláci. Angelika na to jde ženským způsobem. Oba se mohou dočkat překvapení.
Vždycky jsem si říkala, kdyby Angelika v Kandii Joffreyeovi neutekla, jak by se vyrovnal se synem krásného maršála de Plessis-Belliere? Mě bylo toho chlapečka hrozně líto, tak bych mu přála lepší osud.
Společná plavba za Cantorem je zatím plán, tak uvidím, jak se mi to bude dále vyvíjet.
:mask: :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 18 črc 2022, 18:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  18 črc 2022, 12:55
Sob píše: *  18 črc 2022, 11:43
Jak proběhne jejich společná plavba za Cantorem ? Vyjasní během ní vše ?
Tak tohle je hlavní otázka, kterou si po přečtení kladu také :).

Líbily se mi Angeličiny i Rescatorovy úvahy o tom druhém, zejména to, co vypíchla i Sob. Kterak Angelika nakonec s klidem usnula, když si uvědomila, že každý muž má nějakou tu slabou stránku :).
Penelopo, také tobě děkuji za hodnocení.
Jestli se Angelika a Joffrey vydají na společnou plavbu a co si vyjasní, to zatím nechám na další vyprávění. :sailor:
Najít slabou stránku Rescatora nemusí být úplně jednoduché. Angelika je chytrá a možná ji pomůže trochu náhoda. Kdo ví? :love:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 18 črc 2022, 19:30
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  18 črc 2022, 18:09
Sob píše: *  18 črc 2022, 11:43
Mimi, Děkuji za pokračování.Angelika je přesvědčena, že Rescator má svou slabou stránku stejně jako každý jiný muž a chystá se jí odhalit, ale zatím netuší, že jeho slabou stránku je ona sama. Čeká na ni překvapivé zjištění. Angelika chce před Rescatorem předstírat, že podporuje jeho boj proti králi, aby se mu dostala pod kůži, ale není snadné ho přelstít.
Rescator se oprávněně obává Angeličina pokusu o útěk a moudře ji nechává pod stálou ochranou svých mužů. Své rozhodnutí odůvodňuje obavou o její bezpečnost.
Peyrac se hodlá postarat o všechny Angeličiny děti, protože cítí morální dluh vůči Philipovi za starost o syny. Opět se ukazuje Joffreyův smysl pro spravedlnost a čest. Jak proběhne jejich společná plavba za Cantorem ? Vyjasní během ní vše ?
Sob, děkuji za tvoje hodnocení.
Pěkně jsi vystihla, co si oba myslí jeden o druhém. Joffrey je ve výhodě, ví koho má v paláci. Angelika na to jde ženským způsobem. Oba se mohou dočkat překvapení.
Vždycky jsem si říkala, kdyby Angelika v Kandii Joffreyeovi neutekla, jak by se vyrovnal se synem krásného maršála de Plessis-Belliere? Mě bylo toho chlapečka hrozně líto, tak bych mu přála lepší osud.
Společná plavba za Cantorem je zatím plán, tak uvidím, jak se mi to bude dále vyvíjet.
:mask: :eyes:
Mimi, Taky mi bylo vždy lito malého markýze Plessis- Belliere. Je dobře, že mu chceš ve své fikci " dopřát lepší osud." Myslím, že s Joffreyem, svou matkou a bratry by měl spokojené dětství. Ve tvé verzi příběhu se neobjeví Honorine bude mi chybět. Malou zrzečku jsem si oblíbila stejně jako Joffrey.:)
Jsi si jistá, že Joffrey, vi, koho má v palaci ? Počítám, že se dočká překvapení a my s ním.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 črc 2022, 09:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, jsem ráda i za krátké pokračování. Mám ráda takovéto šachové partie mezi hlavními hrdiny, kdy on v ní vidí ženu z minulosti a o jejích skutečných klíčových okamžicích po jeho nedobrovolném odchodu z Francie nemá ponětí a ona v něm zatím stále vidí jen Rescatora, který jí navíc zabil syna.
Narazila jsem na malou nesrovnalost v textu : Bude ale muset nějak vyřešit, aby s nimi byli i Florimond a její druhý syn ...chápala jsem to tak, že měl Resator na mysli Filipova, tedy jejího ne druhého, ale třetího syna.

Jejich sbližování je zatím velmi poklidné, jejich život měl dosud vždy spád, v mých představách bych jim přála zažít brzy nějaké pořádné drama - nějaký krátkodobý Angeličin útěk v Candii, ohrožení na moři, akci, která by jednomu či druhému mnohé o jejich skutečných pohnutcích mnohé napověděla.
Klid ať si pak pan Rescator užívá v budoucnu s vnoučaty.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 črc 2022, 11:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, ďakujem za pokračovanie! Páčila sa mi Angelikina úvaha o tom, ako Rescator vedie "vojnu" proti francúzskemu kráľovi a teraz chce zase niečo, o čom sa (mylne) domnieva, že tiež patrí kráľovi: ju. Taktiež som rada, že Joffrey vie, že sa musí postarať aj o Filipovho syna. V mojich myšlienkach, keby Charles-Henri prežil a dostal by sa v piatom dieli na Rescatorovu loď, de Peyrac by určite nazaváhal a "adoptoval" by si ho, teda by ho vychoval ako vlastného. A nielen kvôli tomu, ako si ty uviedla, že by cítil povinnosť oplatiť Filipovu starostlivosť o jeho vlastných synov s Angelikou. Joffrey je nielen šľachtic, ale aj šľachetný človek, ako Angelika sama v šiestej časti konštatuje, "veľkodušný človek". A kto by vedel odolať malému blonďavému modrookému anjelikovi, so zasneným výzorom, sirôtke, ktorá rovnako ako Honorine otca ani nepoznala? Mám pre malého Filipovho syna slabosť, to je jedna z vecí, ktoré Anne Golon neodpustím, že ho nechala zabiť. Rozumiem, prečo to urobila, ale stále veľmi rada vyhľadávam fanfiction, kde Charles-Henri prežije a Honorine sa ani nenarodí. :)
Malý rozpor vidím v Joffreyových myšlienkach: v predchádzajúcej kapitole tuší, že onen muž, ktorého Angelika hľadá, je on sám a túži počuť z jej úst svoje meno. Teraz si zasa myslí, že ide o iného muža, nejakého bláznivého milenca. Aby sa vzápätí na to rozhodol, že (napriek tomu, že sa domnieva, že Angelika ľúbi iného), jej ponúkne život po svojom boku. Trochu ho to stretnutie s manželkou roky stratenou vykoľajilo, však? ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 črc 2022, 20:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob, píšeš, že jsi si oblíbila Honorine. Já ji mám také ráda. Můžeme si ji užívat v knihách od 5. dílu.
Jak bude vyprávění dále pokračovat, to zatím jen promýšlím.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 črc 2022, 21:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  19 črc 2022, 09:32
Mimi, jsem ráda i za krátké pokračování. Mám ráda takovéto šachové partie mezi hlavními hrdiny, kdy on v ní vidí ženu z minulosti a o jejích skutečných klíčových okamžicích po jeho nedobrovolném odchodu z Francie nemá ponětí a ona v něm zatím stále vidí jen Rescatora, který jí navíc zabil syna.
Narazila jsem na malou nesrovnalost v textu : Bude ale muset nějak vyřešit, aby s nimi byli i Florimond a její druhý syn ...chápala jsem to tak, že měl Resator na mysli Filipova, tedy jejího ne druhého, ale třetího syna.

Jejich sbližování je zatím velmi poklidné, jejich život měl dosud vždy spád, v mých představách bych jim přála zažít brzy nějaké pořádné drama - nějaký krátkodobý Angeličin útěk v Candii, ohrožení na moři, akci, která by jednomu či druhému mnohé o jejich skutečných pohnutcích mnohé napověděla.
Klid ať si pak pan Rescator užívá v budoucnu s vnoučaty.
Terezo, díky za hodnocení mého krátkého vyprávění.
Nesrovnalost v počtu synů, to máš pravdu. Já to myslela tak, že Cantora má Rescator " u sebe". Angelika měla doma už jen dva chlapce a myslela jsem Filipova syna z jejího druhého manželství.
Přála by sis v dalších dílech nějakou akci. Já jsem ráda, že jsem sepsala alespoň zatím toto. Budoucnost jim možná nějaké to nebezpečí přinese. Kdo ví? Vždyť on je psanec, který musí prchat a bojovat a má i ve Středomoří nepřátele. Angeliku by král za její útěk také nepochválil. V knize Joffrey při plavbě do Ameriky vzpomínal, že v náručí vykoupených žen odpočíval mezi bitvami.
Teď má manželku v domě a určitě ji chce ochránit. Třeba by si chtěl někde " v klidu" prožít druhé líbánky a vynahradit dobu, kdy nebyli spolu.
Angelika v knize myslí, že je Rescator vinen smrtí jejího syna, ale přišlo mi, že tento motiv paní A.G. moc nerozvíjela. Dokud ji Rescator sváděl, než ho poznala, tak se mu sice bránila, ale zároveň ji i přitahoval. :?:
Po odhalení pravdy mu nechtěla říct, že způsobil smrt vlastního syna. On měl u sebe oba a dále hrál tu ošklivou hru.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 črc 2022, 21:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  19 črc 2022, 11:16
Mimi, ďakujem za pokračovanie! Páčila sa mi Angelikina úvaha o tom, ako Rescator vedie "vojnu" proti francúzskemu kráľovi a teraz chce zase niečo, o čom sa (mylne) domnieva, že tiež patrí kráľovi: ju. Taktiež som rada, že Joffrey vie, že sa musí postarať aj o Filipovho syna. V mojich myšlienkach, keby Charles-Henri prežil a dostal by sa v piatom dieli na Rescatorovu loď, de Peyrac by určite nazaváhal a "adoptoval" by si ho, teda by ho vychoval ako vlastného. A nielen kvôli tomu, ako si ty uviedla, že by cítil povinnosť oplatiť Filipovu starostlivosť o jeho vlastných synov s Angelikou. Joffrey je nielen šľachtic, ale aj šľachetný človek, ako Angelika sama v šiestej časti konštatuje, "veľkodušný človek". A kto by vedel odolať malému blonďavému modrookému anjelikovi, so zasneným výzorom, sirôtke, ktorá rovnako ako Honorine otca ani nepoznala? Mám pre malého Filipovho syna slabosť, to je jedna z vecí, ktoré Anne Golon neodpustím, že ho nechala zabiť. Rozumiem, prečo to urobila, ale stále veľmi rada vyhľadávam fanfiction, kde Charles-Henri prežije a Honorine sa ani nenarodí. :)
Malý rozpor vidím v Joffreyových myšlienkach: v predchádzajúcej kapitole tuší, že onen muž, ktorého Angelika hľadá, je on sám a túži počuť z jej úst svoje meno. Teraz si zasa myslí, že ide o iného muža, nejakého bláznivého milenca. Aby sa vzápätí na to rozhodol, že (napriek tomu, že sa domnieva, že Angelika ľúbi iného), jej ponúkne život po svojom boku. Trochu ho to stretnutie s manželkou roky stratenou vykoľajilo, však? ;)
Precious, také tobě děkuji za obsáhlé hodnocení a jsem ráda, že se ti pokračování líbilo.
Charles-Henri by si určitě získal Joffreyovu lásku. Byl poloviční sirotek, otce vlastně nepoznal a Joffrey prožil hodně utrpení a dokázal by k malému blonďavému modrookému anjelikovi najít cestu.
Vidíš rozpor v myšlenkách Joffreye.
když Joffrey chtěl, aby mu řekla Angelika jméno muže, kterého hledá, tak si přál, aby vyslovila jeho jméno.
Joffrey si v duchu přál slyšet z jejích krásných úst svoje jméno. To, které už neslyšel mnoho let. Tak, jak ho oslovovala v jeho paláci daleko v Toulouse, když ho objímala a líbala.
Z toho vyplývá, že si jistý nebyl. To, že Angeliku našel jako prodávanou otrokyni a vykoupil ji, by ho podle mě rozhodilo. V knize jí vyčítal, že ho nepoznala.
Nabídka na život po jeho boku? On to přece zdůvodňuje, že po tom všechny ženy toužily, ale ona jediná má tohle privilegium. :mask: :ach:
Je prostě rozhodnutý domnělého soka porazit!


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 črc 2022, 08:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  19 črc 2022, 21:26

Nabídka na život po jeho boku? On to přece zdůvodňuje, že po tom všechny ženy toužily, ale ona jediná má tohle privilegium. :mask: :ach:
Je prostě rozhodnutý domnělého soka porazit!
ahá, tak takto som sa na to nepozerala! :D Ide o ňu bojovať, áno! :swordplay: A je presvedčený, že vyhrá, ako inak. :applaus:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 črc 2022, 11:01
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, Joffrey si byl vždy jistý vítězstvím v boji o Angeličino srdce. Taky myslím, že s jinou možností než je vítězství nikdy nepočítal.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 05 srp 2022, 10:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  21 črc 2022, 11:01
Precious, Joffrey si byl vždy jistý vítězstvím v boji o Angeličino srdce. Taky myslím, že s jinou možností než je vítězství nikdy nepočítal.
máš pravdu, Sob. Mať tak také sebavedomie ako on :)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 05 srp 2022, 13:53
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  05 srp 2022, 10:15
Sob píše: *  21 črc 2022, 11:01
Precious, Joffrey si byl vždy jistý vítězstvím v boji o Angeličino srdce. Taky myslím, že s jinou možností než je vítězství nikdy nepočítal.
máš pravdu, Sob. Mať tak také sebavedomie ako on :)
Precious, S panem Bernem se Rescator rozhodl bojovat o srdce dvou žen najednou a stále si byl jistý svým vítězstvím. Věděl, že okouzlí i malou Honorinu. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 18 srp 2022, 22:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no mimi si to zasa poriadne naštartovala .... a veru tentokrát ide pán Rescator na to poriadne zhurta:

Odjedeme někam daleko a začneme nový život."
A v Angelike ani len štipka podozrenia? :D

HAHA: :monkey_blind: :monkey_dumb: Teraz som pomotala samú seba, bolo to o tom pravidelnom rannom prechádzaní sa aj v kánone alebo iba v mojich šťastných a nešťastných časoch Toulouských ???
V každom prípade Rescator provokuje. :P

"Jak víte, že se ráno ráda procházím?", zeptala se udiveně Angelika.
Rescator ji položil ruku kolem pasu, naklonil se k ní a tiše řekl. "Já o Vás vím mnoho."


a toto je jasnejšie nad slnko - sebavedomý ako kedysi v Toulouse .... prídete sama...
tentokrát má priniesť plášť .... (to bolo v predošlej časti) no to by som sa veru čudovala keby sa tvrdohalvá Angelika :eyes: dala len tak ľahko chytiť na udicu .....

nuž a ešte k tomuto:
Precious píše: *  19 črc 2022, 11:16
Malý rozpor vidím v Joffreyových myšlienkach: v predchádzajúcej kapitole tuší, že onen muž, ktorého Angelika hľadá, je on sám a túži počuť z jej úst svoje meno. Teraz si zasa myslí, že ide o iného muža, nejakého bláznivého milenca. Aby sa vzápätí na to rozhodol, že (napriek tomu, že sa domnieva, že Angelika ľúbi iného), jej ponúkne život po svojom boku. Trochu ho to stretnutie s manželkou roky stratenou vykoľajilo, však? ;)
pokiaľ si správne spomínam, presne tak to Rescatora vykoľajilo aj v 6 diely, a neustále menil názory, ako chameleon svoje výzory ... a bol s toho celkom pomotaný :D ....sám to zhrnul jednoznačne:

Uvědomil si, že v těchto několika minutách obvinil svou ženu z hlouposti i z přílišné inteligence, ze slabosti i nadmíry energie, za to, že se oddala francouzskému králi, a naopak že se proti němu vzbouřila ... (...) Proti vší logice mu připadalo, že tím znásilněním, jehož byla obětí, ho nejvíc zradila, neboť žárlivost a primitivní instinkt vlastnictví se v něm bouřily nejvíc (...)

celé tie jeho výlevy , a to že ich je tam veru hodne, nájdete približne v polovici žteho dielu v 23 Kapitole - je to na popukanei ako si v tých výlevoch protirečí a na konci skonštatuje že:

Když Joffrey de Peyrac dospěl v úvahách až sem, položil si hlavu do dlaní a řekl si, že naprosto nerozumí ženám obecně a své ženě zvlášť. :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 srp 2022, 18:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, díky za hodnocení mého pokračování.

HAHA: :monkey_blind: :monkey_dumb: Teraz som pomotala samú seba, bolo to o tom pravidelnom rannom prechádzaní sa aj v kánone alebo iba v mojich šťastných a nešťastných časoch Toulouských ???


V novém vydání díl Toulouská svatba na str. 28:

Angelika si zvykla procházet se ráno v poměrně úzké aleji – podle jejího mínění jako
stvořené pro procházku ve dvou –, která díky záplavě květů a splývajícímu habrovému
loubí udržovala stín a umožňovala pustit se i do hustšího lesíka.


Píšeš, že Recator na to jde zhurta a jestli má Angelika podezření?
To se pokusím rozvinout v dalším pokračování.

Moirro, vybrala jsi skvělé ukázky toho, jak byl pan Dokonalý ze své ženy vykolejený. :slzici:
On, který v Toulouse pořádal školení v lásce a přiznal si, že nerozumí ženám a zvláště ne té svojí. :mrgreen:
Byl z toho pořádně mimo. :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 srp 2022, 19:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  19 srp 2022, 18:56

V novém vydání díl Toulouská svatba na str. 28:

Angelika si zvykla procházet se ráno v poměrně úzké aleji – podle jejího mínění jako
stvořené pro procházku ve dvou –, která díky záplavě květů a splývajícímu habrovému
loubí udržovala stín a umožňovala pustit se i do hustšího lesíka.

Ja uz si spominam ako to bolo, som to tu pisala niekde na fore kedysi, ze som si tie prechadzky pisala ked som pisala fikce saam pre seba a potom som zistila ze to ma aj pani Golonova v Integrale, ja som totizto tie integrale zacala citat az potom. Je zaujimave ze som si vymyslela par veci ktore tam potom boli.

Ale az take cudne to nieje, pretoze aj Tereza prisla na par uplne identickych napadov ako ja, ked napisala fikci inspirovanu tvojou - pretoze niektore veci sa doslova ponukali.

Co sa tyka pomotanosti velkomozneho pana Rescatora :mask: (vzdy sme konstatovali ze Angelika je jeho jedinou slabostou, a ze ked ju zbada vsetko mu vyfuci z hlavy) sa oplai precitat si celu tu jeho pomotanost ktora je v mnou hore vyssie spominanej kapitola zo 6teho dielu. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 23 srp 2022, 09:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  18 srp 2022, 22:27


Precious píše: *  19 črc 2022, 11:16
Malý rozpor vidím v Joffreyových myšlienkach: v predchádzajúcej kapitole tuší, že onen muž, ktorého Angelika hľadá, je on sám a túži počuť z jej úst svoje meno. Teraz si zasa myslí, že ide o iného muža, nejakého bláznivého milenca. Aby sa vzápätí na to rozhodol, že (napriek tomu, že sa domnieva, že Angelika ľúbi iného), jej ponúkne život po svojom boku. Trochu ho to stretnutie s manželkou roky stratenou vykoľajilo, však? ;)
pokiaľ si správne spomínam, presne tak to Rescatora vykoľajilo aj v 6 diely, a neustále menil názory, ako chameleon svoje výzory ... a bol s toho celkom pomotaný :D ....sám to zhrnul jednoznačne:

Uvědomil si, že v těchto několika minutách obvinil svou ženu z hlouposti i z přílišné inteligence, ze slabosti i nadmíry energie, za to, že se oddala francouzskému králi, a naopak že se proti němu vzbouřila ... (...) Proti vší logice mu připadalo, že tím znásilněním, jehož byla obětí, ho nejvíc zradila, neboť žárlivost a primitivní instinkt vlastnictví se v něm bouřily nejvíc (...)

celé tie jeho výlevy , a to že ich je tam veru hodne, nájdete približne v polovici žteho dielu v 23 Kapitole - je to na popukanei ako si v tých výlevoch protirečí a na konci skonštatuje že:

Když Joffrey de Peyrac dospěl v úvahách až sem, položil si hlavu do dlaní a řekl si, že naprosto nerozumí ženám obecně a své ženě zvlášť. :slzici:

vďaka, Moirra, že si mi toto pripomenula, vôbec ma to nenapadlo. Takže Joffrey sa vo fanfiction správa rovnako ako v kánone, keď má konečne svoju ženu pri sebe, na dosah ruky, ale zároveň tak ďaleko, pekne mu z toho "prepne". :lol:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 23 srp 2022, 13:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, já si 6.díl čtu dost často. Je to jeden z mých top.
Joffreyovy myšlenkové pochody a také rozhovory na začátku knihy s Angelikou jsou pro mne inspirací pro fikce.
Samozřejmě se i dobře bavím. :agree:
Jak psala Moirra pán dokonalý je něco mezi trubadúrem a hulvátem.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 16 říj 2022, 19:38
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi,. Kdy se dočkáme pokračování tvé fikce ?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 19 říj 2022, 18:31
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob, to já sama nevím. Teď se chystám referát na setkání. Občas se mi něco honí hlavou, ale jsou to jen takové drobnosti.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 říj 2022, 11:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  19 říj 2022, 18:31
Sob, to já sama nevím. Teď se chystám referát na setkání. Občas se mi něco honí hlavou, ale jsou to jen takové drobnosti.
Mimi, čítala som, o čom bude tvoj príspevok na konferencii a držím Ti palce, nech sa Ti dobre píše. A ktovie, možno aj príde nejaká inšpirácia, či už počas rešeršovania alebo priamo na zraze a napíšeš novú kapitolu. :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 93 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů