Diskuse: O 350 rokov neskôr

Odpovědět   Stránka 4 z 6  [ 252 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 24 led 2023, 20:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, tak na té třetí fotografii od shora je Carmencita podle mých představ. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 26 led 2023, 12:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A já mám dotaz. Jak to vypadá s pokračováním?! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 led 2023, 19:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  26 led 2023, 12:44
A já mám dotaz. Jak to vypadá s pokračováním?! :wink:
práve dnes som komunikovala s autorkou. Je v poriadku a chcela by sa pustiť do písania ďalšej kapitoly budúci týždeň. Ja sem budem zatiaľ pridávať obrázky z bohatej autorkinej zásobárne a môžeme viesť teórie o tom, čo bude ďalej :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 led 2023, 19:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  24 led 2023, 20:34
Precious, tak na té třetí fotografii od shora je Carmencita podle mých představ. :ok:
som rada, že ju schvaľuješ :agree: Ty si vlastne asi taký najväčší odborník na Carmencitu na našom fóre, no nie? ;) Jediná si sa pokúsila "kráčať v jej šľapajach" a pochopiť ju.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 led 2023, 19:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  20 led 2023, 22:35

Úžasný nástup na scénu, keďže už Paríž celkom dobre poznám, normálne som to mala pred očami, a preniesla sa na chvíľu do kože Angeliky:

Sedím na terase kaviarne, tak trochu stratená,smutná a zasnívaná a zrazu sa v naleštenej stolovej doske pri mojej káve objaví tmavá škvrna tieňa nejakej postavy stojacej tesne za mojim chrbtom, ktorá sa zjavila z ničoho, celkom nečujne ako duch a tesne pri šálke s voňavou kávou pristane na stole tá vizitka.... Kým sa stihnem spamätať akýsi chlap s dlhým nosom a rafinovaným, tak trochu tajomným úsmevom, smelým ba až tak trochu drzým pohľadom, v obnosenom kabáte, sa bez okolkov uvelebí na stoličke oproti mne.
Vezmem vizitku do rúk a....skôr ako od údivu stihnem otvoriť ústa mi sebavedomo rozkáže:
- Otočte to!
:desgrez:
Moirra!!! Ty si napísala fanfiction k fanfiction! A ako romanticko - dramaticky, presne tvojím štýlom! :applaus: Nechceš napísať nejaký outtake (takto sa nazýva krátka fikcia, ktorá vychádza z už existujúcej a podáva príbeh z iného uhla pohľadu alebo ho dopĺňa. Neviem, ako to povedať po slovensky jedným slovom, tak sa ospravedlňujem za prednášku.)?


moirra píše: *  20 led 2023, 22:35

Smutno-romantické ako sa Joffrey snaží Angeliku poslať späť do Toulouse hoci je jeho jedinou spojkou s vonkajším svetom.
mňa dorazila tá veta od Gastona, že by sa Angelika mala rozviesť :shock: Vôbec ma to nenapadlo, hoci pre nejednu ženu by to v tejto situácii bola asi cesta, ako z toho celého zmätku a zlej situácie ujsť. V podstate je to také niečo ako v kánone Foquetov návrh Angelike prednesený Jednookou Katkou krátko po tom, ako kráľ vošiel do Paríža - Angelika zabudne na Joffreyho, ponechá ho svojmu osudu a ona sama sa bude mať dobre, bude zabezpečená a minulosť už nikto nebude vyťahovať.


moirra píše: *  20 led 2023, 22:35

Poznámky pod čiarou:

PS: Penelopa, náhody neexistujú – už viem prečo si chcela silou mocou k tým leknínom a tiež prečo som sa ja sama neplánovane cestou z metra zamotala cez Place Vendome, kde som ešte predtým nikdy nebola, hoci som pôvodne nemala v pláne tam ísť.

Apartmán sa nachádzal na Victor Hugo Avenue v starej budove s krásnymi kovanými železnými mrežami na balkónoch.
že by budova vo videu minúta 00:49 ??
https://www.youtube.com/watch?v=XaCrMODByic

Inak vedeli ste že Bulvár Saint Honoré kde sa Angelika celý čas motá je v podstate blízko kde sa Angelika pravidelne motala aj v 17 storočí a mala tam aj čokoládovňu? (vtedy sa tá časť volala Rue de la Croix du Trahoir) Bulvár je dlhý niečo cez 2 kilometre, a má poriadný historický aj angelikologický záber:
Jeho začiatok je pri Tuilleires, blízko spomínaného place du Vendome kde pracuje Falot 21 storočia, potom pokračuje okolo Louvre až po Palais-Royal (palác Monsieura, bývalý palác Richellieu) až po tržnicu Les Halles pri ktorej bol Cintorín neviniatok (v kostole neďaleko je pochovaný Desgrez)

https://sk.wikipedia.org/wiki/Rue_Saint-Honor%C3%A9
Inak myslím že MISS FLORIMOn by nám mohla vybrať konkrétnu kaviareň, aby sme, ak by sme sa zasa dostali do Paríža, mohli ísť aj po stopách Angeliky 21 storočia.
ďakujem za krátky exkurz do ulíc Paríža, len si ma navnadila! Ja som tam bola naposledy koncom 90. rokov, odvtedy sa toľko toho muselo zmeniť (pravdepodobne k horšiemu) - ešte šťastie, že históriu si Francúzi vážia a asi nechcú prísť o prvenstvo v rebríčku najnavštevovanejších krajín na svete. :)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 29 led 2023, 15:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  27 led 2023, 19:27
mimi píše: *  24 led 2023, 20:34
Precious, tak na té třetí fotografii od shora je Carmencita podle mých představ. :ok:
som rada, že ju schvaľuješ :agree: Ty si vlastne asi taký najväčší odborník na Carmencitu na našom fóre, no nie? ;) Jediná si sa pokúsila "kráčať v jej šľapajach" a pochopiť ju.
Precious, tak za odbornici na Carmencitu se zrovna nepovažuji, ale těší mě Tvoje uznání. Já jsem se snažila a snad se mi ještě trochu povede napsat svoji představu o vášnivé krasavici 17. století. Tedy hlavně o tom, jak se jí žilo s vinou, že přispěla ke kruté smrti člověka.
Ta moderní Carmencita je podle mě mstivá zlatokopka, která si vybírala bohaté muže a šla vždy tam, kde cítila více peněz a moci.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 26 úno 2023, 00:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chtěla jsem se zeptat jak autorky, tak překladatelky, zda nás čeká pokračování této úžasné fikce. :writer: :love:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 26 úno 2023, 15:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  26 úno 2023, 00:13
Chtěla jsem se zeptat jak autorky, tak překladatelky, zda nás čeká pokračování této úžasné fikce. :writer: :love:
ahoj Zuzanka, ako hovorí Moirra, náhody neexistujú - takže asi celkom vedome som musela tento víkend poslať správu autorke. :D Písala som jej len v súvislosti s výročím začiatku vojny, ale ona mi dala vedieť, že za tých pár februárových týždňov stihla - teraz za dobre podrž - napísať zvyšok fikcie. :writer: Zostáva jej ho len rozdeliť na kapitoly a editovať (čo je podľa mňa veľa práce!) Veľmi ju obdivujem, dokázať takéto niečo je skutočné umenie - hlavne keď viem, ako sa jej progres z logických dôvodov pred rokom spomalil. Takže, Miss Florimon, klobúk dolu! :ach: :applaus: :ach: a držíme ti palce, nech máš dobrý vietor v plachtách!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 26 úno 2023, 16:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh, tak to je naozaj super správa Miss Florimon! :ach: :applaus:
Moc sa už teším na pokračovanie.
Precious píše: *  26 úno 2023, 15:05
Zostáva jej ho len rozdeliť na kapitoly a editovať (čo je podľa mňa veľa práce!)
Nuž ono je to presne ako si napísala, mne písať problémy nerobí, ale do editovania sa musím vždy prinútiť. Preto už mám na počítači nazbieraných 100 a jedna rozpísaných fikcí. :writer: Editovať po mne samej totižto nieje žiadna zábava. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 03 bře 2023, 13:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  26 úno 2023, 16:16
Nuž ono je to presne ako si napísala, mne písať problémy nerobí, ale do editovania sa musím vždy prinútiť. Preto už mám na počítači nazbieraných 100 a jedna rozpísaných fikcí. :writer: Editovať po mne samej totižto nieje žiadna zábava. :la-polak-fun:
a toto je jeden z dôvodov, prečo ja neviem publikovať žiadny príbeh. Ako sa poznám, dookola by som sa len zamýšľala nad tým, čo ešte vo finálnej verzii upraviť, doladiť, doplniť... preto sa úprimne skláňam pred tými autormi, ktorí svoju fikciu napíšu, editujú a nakoniec aj zverejnia. Máte môj obdiv, dámy! :writer: :applaus:

ale chcela som ešte napísať, že predvčerom Miss Florimon uverejnila správu na svojom instagrame, že do konca príbehu bude plus-mínus 5 kapitol a že tú v poradí 27. zverejní možno už do konca tohto týždňa. Držíme palce a tešíme sa! :ach: :ach: :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 03 bře 2023, 15:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nuž autor či už knihy alebo fikcie musí byť presvedčený že to všetko bolo presne tak ako to on napísal, inak by to nemalo význam vôbec písať. A jednou nohou musí stále žiť vo fikčnom svete aby to bolo autentické. :D

Aj ja už sa teším na pokračovanie. :ach: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 07 bře 2023, 08:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
27. kapitola je na svete a Miss Florimon k nej už minulý týždeň zverejnila tento spojler. (Penelopa, dúfam, že som ťa potešila! :) :dog: ) Uvidíme, ako rýchlo sa mi podarí dostať ju k vám. Posledné dni je tu dáko ticho, dúfam, že ste všetky v poriadku! :prayer:

Přílohy
[ attachment ]
IMG_1320.PNG (315.21 KiB) Zobrazeno 3670 x

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 07 bře 2023, 19:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nebudu rozebírat, jak je zajímavé, že pokaždé pookřeju, když se tu objeví zmínka o :desgrez: a rázem reaguji i po dlouhé odmlce :mrgreen: .

Spoiler mne navnadil a foto si ukládám ;).


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 09 bře 2023, 18:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No to je skvělá zpráva. Už se nemůžu dočkat.
Jenom pro info, jsem v kontaktu se Sofinavou a chceme se setkat a pokusit se o nějaké pozdně letní setkání. Tentokrát já absentuji, neboť řešíme doma zdravotní problémy. Ale budu se snažit.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 11 bře 2023, 18:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  07 bře 2023, 19:40
Nebudu rozebírat, jak je zajímavé, že pokaždé pookřeju, když se tu objeví zmínka o :desgrez: a rázem reaguji i po dlouhé odmlce :mrgreen: .

Spoiler mne navnadil a foto si ukládám ;).
No keby Desgrez vyzeral ako mládenec na obrázku, aj ja by som vždy ožila :D (ty vieš, že mne sa páčia takéto chlapčenské typy s hladkou tvárou :oops: )

V kalendári máme dnes Angeliku, chcela som pri tejto príležitosti dať novú kapitolu, ale ako vždy som sa precenila. :oops: Je v nej veľa dialógov, začala sa rozpletať zápletka, tak sa budem musieť posnažiť, aby všetko dávalo význam. Zatiaľ krátka ukážka:

Joffrey de Peyrac pozorne študoval Françoisa Desgreza, keď natiahol ruku, aby si ju s ním potriasol.

Je celkom možné, že teraz mu hlavou behali rovnaké myšlienky ako Angelike na prvom stretnutí s parížskym právnikom, no Joffreyho tvár zostala nepreniknuteľná a nebolo možné s istotou určiť, na čo myslí. Pred minútou Angelika oboch mužov zoznámila a ešte o niečo skôr svojho manžela zmiatla rýchlym a trochu zmäteným príbehom o stretnutí s Desgrezom. Teraz stála bokom, ostražito mužov sledovala a premýšľala, ako bude Joffrey reagovať na takéto zasahovanie do jeho záležitostí. Je možné, že nového právnika rovno vyhodí a ona samotná dostane poriadny výprask za to, že sa pchala tam, kam ju nik nevolal.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 bře 2023, 16:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  11 bře 2023, 18:00

V kalendári máme dnes Angeliku, chcela som pri tejto príležitosti dať novú kapitolu, ale ako vždy som sa precenila. :oops: Je v nej veľa dialógov, začala sa rozpletať zápletka, tak sa budem musieť posnažiť, aby všetko dávalo význam. Zatiaľ krátka ukážka:
Ukážka samozrejme navnadila. :ok: Inak to dobre korešponduje s kánonom, kde sa Joffrey pôvodne chcel obhajovať sám, ale po Angelikinej intervencii privolil aby ho obhajoval Desgrez. :desgrez:

Už sa teším na pokračovanie.

Ak by si s niečim potrebovala pomôcť, z nejakými nejasnosťami v preklade, daj vedieť.
Ako sa hovorí, viac hláv, viac rozumu. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 bře 2023, 18:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
takže ponúkam 27. kapitolu: opona nad neviditeľným nepriateľom sa začína dvíhať ... a Joffrey sa rozhodne pre riskantný krok. Príjemné čítanie!

PS: Moirra, záver kapitoly som prekladala mysliac na teba. Keď prečítaš, pochopíš prečo :D (a ďakujem za ponuku s prekladom, Miss Florimon mi veľmi pomáha, takže zatiaľ v pohode.)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 bře 2023, 18:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je překrásný dárek


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 bře 2023, 18:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  19 bře 2023, 18:56
To je překrásný dárek
:ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 bře 2023, 21:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já novou kapitolu (zatím?) nevidím :o.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 bře 2023, 21:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já také ne


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 20 bře 2023, 15:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
milé dámy, ospravedlňujem sa, niečo zlyhalo. Už som to napravila a môžete čítať. :)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 20 bře 2023, 16:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  20 bře 2023, 15:26
milé dámy, ospravedlňujem sa, niečo zlyhalo. Už som to napravila a môžete čítať. :)
:applaus: :ach: :ach: :ach: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 20 bře 2023, 16:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hned jsem se pustila do čtení. Ani ne tak odhalení toho, kdo tahá za nitky, překvapily mne hlavně dvě věci:

1. To, že si Desgrez nechal "tykat", tedy oslovovat se křestním jménem. V kánonu je to striktně "Desgrez" a jsem si dost dobře jistá tím, že příjmením ho oslovovaly i jeho milenky :).

2. Joffreyův riskantní krok na konci. Asi jsem příliš odkojená tím, že člověk se má podřídit spravedlnosti a doufat, že policie a další složky činné v trestním řízení svoji práci udělají dobře, ale já bych si náramek nesundala... Tak trochu větřím, že to asi dobře nedopadne a bude z toho průšvih.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 22 bře 2023, 09:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  20 bře 2023, 16:24
Hned jsem se pustila do čtení. Ani ne tak odhalení toho, kdo tahá za nitky, překvapily mne hlavně dvě věci:

1. To, že si Desgrez nechal "tykat", tedy oslovovat se křestním jménem. V kánonu je to striktně "Desgrez" a jsem si dost dobře jistá tím, že příjmením ho oslovovaly i jeho milenky :).
:lol: Som mohla vedieť, že práve toto Ťa zaujme najviac! :lol: Myslím si, že tak, ako Desgreza nikto neoslovoval „pán Desgrez“ v kánone, tak si to neželal ani tento moderný, ale zvolil na dnešné časy adekvátnejšiu formu.

PenelopaW píše: *  20 bře 2023, 16:24
2. Joffreyův riskantní krok na konci. Asi jsem příliš odkojená tím, že člověk se má podřídit spravedlnosti a doufat, že policie a další složky činné v trestním řízení svoji práci udělají dobře, ale já bych si náramek nesundala... Tak trochu větřím, že to asi dobře nedopadne a bude z toho průšvih.

Joffreyho útek – hm, myslím si, že keby bol mohol ujsť z Bastily, tak ujde aj v kánone. Predstavujem si, že už stratil vieru v spravodlivosť (možno ju nikdy ani nemal, cynizmus je mu vlastný), vieru v to, že sa jeho prípad niekam pohne. Určite by to neurobil, keby nemal iné východisko – uvedomuje si riziko s tým spojené, aj to, že tým ohrozil Angeliku. Veď čo chúďa povie, keď ju predvedú policajti? Zanechal jej nejaké inštrukcie? Čo ju čaká, keď sa zobudí v prázdnom byte? Pôjde jej o život, ako v kánone? Samé otázky a žiadne odpovede. Jedno je isté iba to, že keď Sarkozyho napokon odsúdili, bolo to aj za tých päťdesiat miliónov, ktoré dostal od Kaddáfiho :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 bře 2023, 15:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na Joffreyův útěk mám shodný názor s Precious.
Podle mě je to gesto člověka, který hraje vabank o svou svobodu, čest a budoucnost.
Vsadil všechno na jednu kartu. Ještě, že má Bernarda. :courtier:
Držím mu palce a doufám, že příběh z dnešní doby dopadne lépe než ten v minulosti. Snad nebudou novodobí manželé odloučeni na mnoho let.
Jen si neumím představit reakci Angeliky po probuzení. Snad si zachová chladnou hlavu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 bře 2023, 22:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Z Joffreyho reakcie Angelika neuhádla, čo si o novom právnikovi myslí.
„Pôsobí zvláštnym dojmom, však?“
„Keby len zvláštnym ...“ pousmial sa Peyrac.
:lol:

Haha..myslím že tými troma slovami vyjadril Joffrey všetko – ale ako to už býva v rozhovore istotne rýchlo zistil že v inteligencii hrajú v rovnakej lige :desgrez:

Čo sa týka Sorbony, normálne som sa v prvej chvíli zľakla že sa z nej po 350 rokoch stal rozmaznaný domáci maznáčik čo musí pomaly aj v lete nosiť bundu aby chudáčik neprechladol ale vzápätí mi to docvaklo... :ok: :dog:

Konečne sa spolu s Angelikou dozvedáme viac o Joffreyovom pôsobení v Lýbii. Autorka má všetko vynikajúco zrešeršované. Klobúk dolu. :applaus:

Predpokladám však že všetky Joffreyové hovory sú odpočúvané, neviem si predstaviť že by neboli. Ale on už vie čo môže a čo nemôže v telefóne hovoriť, a tiež má istotne spôsob ako hovoriť veci nepriamo, šifrovane. Že Angeliku sledujú je nad slnko jasnejšie.

Spi, láska moja!“ zopakoval Joffrey a sklonil sa nad ňou.
Starostlivo ju prikryl a držal v náručí, kým nezaspala. Potom vstal, obliekol sa a s posledným dlhým pohľadom na manželku odišiel z izby.

:ach:

Táto scéna skutočne evokuje scénu z kráľovskej svadby. Ale tam vtedy zostal pridlho, nepočúval na varovania priateľov, a už sa mu nepodarilo uniknúť. Dúfajme že tentokrát to vyjde.

Koniec je skutočne napínavý ...ale akosi som také niečo podvedome čakala ... veď keď prognózy boli také že ho takto môžu držať ešte aj dva roky a vyhliadky na nejaký nafingovaný proces tiež nemilé - prečo sa nepokúsiť zachovať si slobodu a možnosť operovať okolo celej záležitosti na voľnej nohe?

Som rada že môj obľúbenec Bernard :courtier: sa znovu zjavuje na scéne. Na neho je spoľah. Myslím že Angelika pochopí že Joffrey toto musel spraviť, i keď bude istotne nahnevaná že jej nič nepovedal. Ale aj to pochopí, keď ju prejde prvý hnev a zamyslí sa nad tým.

Už som napnutá ako struna ako to bude pokračovať. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 26 bře 2023, 20:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji opět autorkám za krásný zážitek. Chválí a opět chválím a obdivuji autorčiny nápady na skloubení historie a současnosti. Doufám, že budeme mít možnost si s ní popovídat.
K odposlechu Joffreyových telefonátů jsem si všimla, že mu přece poslal Degretz nový telefon.
Ten mohl být šifrovaný, tento druh telefonů používají mocní tohoto světa. Nebo obyčejný bez registrace, ale to snad už nyní nejde. Také určitě nejen sledují ale i odposlouchávání Angeličin telefon.
Spíš bych přemýšlela o tom, zda v apartmánu nemá odposlech. Ale i to je technicky řešitelné.
Nevím jaké jsou podmínky domácího vězení ale zdá se mi, že vězeň může mít kontakt s další osobou, hlídat ho asi nebudou. :devil:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 bře 2023, 10:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  23 bře 2023, 15:05
Na Joffreyův útěk mám shodný názor s Precious.
Podle mě je to gesto člověka, který hraje vabank o svou svobodu, čest a budoucnost.
Vsadil všechno na jednu kartu. Ještě, že má Bernarda. :courtier:
Držím mu palce a doufám, že příběh z dnešní doby dopadne lépe než ten v minulosti. Snad nebudou novodobí manželé odloučeni na mnoho let.
Jen si neumím představit reakci Angeliky po probuzení. Snad si zachová chladnou hlavu.
ďakujem veľmi pekne za recenziu, Mimi, a plne súhlasím! Naozaj všetko vsadil na jednu kartu, určite zvážil všetky riziká. Angelika je silná žena, možno ešte len neobjavila svoj plný potenciál - aj v kánone svoje sily spoznala, až keď klesla po výslní na úplné dno, alias na Dvor zázrakov.

Tvoja veta o manželskom odlúčení je presne to, čo mi chodí hlavou! :!: jednak by to bolo zhodné s knihou, jednak by to zapadlo aj do zápletky - kedyže to bol Sarkozy obvinený z korupcie? Má toho za ušami viac než dosť, prvýkrát ho obvinili už r. 2014, ale súd začal až na jeseň 2020. Keďže v našej fikcii je teraz začiatok zimy 2012, môžu to naozaj byť roky, kedy sa Angelika a Joffrey znovu stretnú... :shock:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 bře 2023, 10:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, Zuzanka, veľmi pekne ďakujem za feedback, Miss Florimon si to určite rada prečíta. Musím sa jej spýtať, ako pokračuje v písaní/editácii, už sa neviem dočkať, aká bude Angelikina reakcia, keď sa zobudí v apartmáne sama - iba v spoločnosti robota ;)

ten telefón od Desgreza bol určite "čistý", plus Joffrey si dával pozor, ako komunikoval. Možno sa s Bernardom dohodol na nejakom kóde (napríklad poslal cez Desgreza list), lebo je vysoko pravdepodobné, že apartmán odpočúvali - veď to aj Joffrey naznačil v 25. kapitole, keď za ním Angelika prišla do bytu a rozprávali sa o tom, aký majetok de Peyrac v skutočnosti vlastní.

Takže môžeme len hádať, kde sa zatiaľ Joffrey ukryje. Bude to Maroko, alebo niečo iné v severnej Afrike ako v kánone? Vybaví mu Osman Ferradži úkryt na kráľovskom dvore - a stretneme sa aj s marockým panovníkom a jeho háremom? :D A čo zatiaľ Angelika - bude nejaký Florimond alebo ju materská dovolenka nečaká a vráti sa do školy?

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 bře 2023, 12:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  27 bře 2023, 10:41

ten telefón od Desgreza bol určite "čistý", plus Joffrey si dával pozor, ako komunikoval. Možno sa s Bernardom dohodol na nejakom kóde (napríklad poslal cez Desgreza list), lebo je vysoko pravdepodobné, že apartmán odpočúvali - veď to aj Joffrey naznačil v 25. kapitole, keď za ním Angelika prišla do bytu a rozprávali sa o tom, aký majetok de Peyrac v skutočnosti vlastní.
našťastie ako ukázal aj jeho únik mal Joffrey Bernarda a technicky zdatný team ľúdí :mrgreen:

ano všetky tie otázky okolo pokračovania ktoré si uviedla mi vŕtaju v hlave - nemožem sa dočkať pokračovania :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 12 dub 2023, 19:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pomaly začnem pracovať na preklade 28. kapitoly. Dnes ráno som ju prečítala a priznám sa, mala som čo robiť, aby som sa vedela sústrediť na povinnosti, čo ma čakali. :shock: Miss Florimon si nachystala pekných pár dejových zvratov, ale nebudem spojlerovať, uvidíte samé. Držte mi palce, nech mi to odsýpa! :writer:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 12 dub 2023, 19:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Těšíme se :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 14 dub 2023, 18:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  12 dub 2023, 19:58
Těšíme se :).
aj mňa teší tvoj entuziazmus, drahá Penelopa! ;) Vzhľadom na to, že vchádzame do časti kánonu, ktorá sa nečíta práve ľahko, a Miss Florimon sa ako vždy snaží držať knihy.

Mám hotový hrubý preklad a začína sa čistenie, čistenie, čistenie...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 14 dub 2023, 20:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  12 dub 2023, 19:35
Pomaly začnem pracovať na preklade 28. kapitoly. Dnes ráno som ju prečítala a priznám sa, mala som čo robiť, aby som sa vedela sústrediť na povinnosti, čo ma čakali. :shock: Miss Florimon si nachystala pekných pár dejových zvratov, ale nebudem spojlerovať, uvidíte samé. Držte mi palce, nech mi to odsýpa! :writer:
tak dúfam že to odsýpa a že si to čoskoro budem môcť prečítať. Už sa na to teším.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 20 dub 2023, 13:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
už sa to rysuje, už je to v čitateľnom stave :D Malá ukážka:

Vtom jej do oka padol známy kabát a na opačnom konci domu uvidela Françoisa Desgreza. Nonšalantne sa opieral o roh a fajčil.
Angelika sa k nemu rozbehla.
„To je vaša práca?“ spýtala sa ostro, keď k nemu podišla.
Sorbonne, ktorá sa túlala neďaleko, jej strčila nos do dlane a ona psa mechanicky pohladila.
Desgreza neprekvapilo ani to, že sa zrazu zjavila, ani jej zvláštna otázka.
„Len aby ste vedeli – odhováral som ho od toho. Všetci ho odhovárali!“
„Tak potom prečo?“
„Pretože iného východiska niet," pokrčil plecami advokát.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 21 dub 2023, 22:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach! :P ty vieš ako nás navnadiť :mrgreen: (a autorka tiež)

Typický Desgrez z jeho chaotickými odpoveďami -

Keď nebolo iného východiska tak prečo ho od toho odhováral? :desgrez:

Nuž predpokladám že sa stretli dve tvrdé hlavy, a Joffrey :mask: ten slovný súboj :swordplay: svojimi argumentami vyhral.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 21 dub 2023, 23:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už se nemůžu dočkat


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 24 dub 2023, 10:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  21 dub 2023, 23:17
Už se nemůžu dočkat
Zuzanka, aj keď ti poviem, že autorka vydala varovanie, že si máme nachystať vreckovky? ;) Nová kapitola bude dnes večer alebo zajtra, a keďže včera už Miss Florimon zverejnila ďalšiu, mala by som sa poponáhľať s prekladom. :D

Zatiaľ napíšem len toto - citácia z filmu Angelika a sultán, s perfektným českým dabingom:
Osman Ferradži: "Nelíbí se mi, co chystáš."
Angelika: "Mně taky ne."

:devil: :devil: :devil:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 25 dub 2023, 20:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
28. kapitola - Tiene minulosti - je k dispozícii.

A teraz sa utekám schovať. :oops:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 25 dub 2023, 23:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som ešte začala čítať, ale zdá sa že si v tejto časti hlavne ja a Penelopa prídeme na svoje.

Mláčik Andijos :courtier: v akcii a Desgrez nonšalantne opretý o stenu ako keby sa nechumelilo .... :desgrez: :dog:

Začína to sľubne! :P

No to som sa tešila predčasne ... a teraz utekám preč aj ja! 😱😱😱


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 dub 2023, 16:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  25 dub 2023, 23:39
Ja som ešte začala čítať, ale zdá sa že si v tejto časti hlavne ja a Penelopa prídeme na svoje.
Až dočteš, zjistíš, že nepřijdeme :evil: :evil: :evil: .

V první části textu mne zaujaly podrobnosti Joffreyova útěku, oceňuji, že s Kouassi-Ba putovali do Marseille stejně jako v knize. Samozřejmě si kladu otázku, jestli na Peyraka byl vydán nějaký zatykač nebo spoléhal na to, že je v zadržovací vazbě v domácím vězení a pokud foukne, nikdo jeho doklady zkoumat nebude. Pokud měl letadlem přistát téhož dne, informace o tom, že porušil podmínky domácího vězení, by se nemusely do Afriky ani dostat, aby francouzská policie mohla kolegy požádat o součinnost. Vymyšlené to měl parádně, ale stejně jako Angeliku, trochu mne zneklidňuje jeho mlčení.

Stejně tak se mi líbilo zpodobnění Nicolase / Rošťáka jako šéfa zločinecké tlupy podnikající v drogovém bussinessu. Jen jsem si říkala, jestli by měl současný Nicolas možnost Angeliku získat tak jako ten z Nesleské věže, když přece Angelika po 350 letech na rozdíl od své jmenovkyně má kupu přátel a není na nic sama. (Plus nemusí řešit dvě malé děti a existenční potíže.) Ovšem to, co dále následovalo, mne ani ne tak rozesmutnilo, jako pobouřilo. Nejprve jsem si říkala, jestli Andijos zemře tak jako ve filmu, ale pak... nechci prozrazovat víc, ale říct, že jsem rozčarovaná, vůbec nevystihuje moje hnutí mysli. Akceptuji to jen proto, že autorka podle všeho nechce v příběhu pokračovat a skončí procesem. :?:

Celou dobu jsem se ptala, co se stalo se Sorbonne a ze závěru kapitoly mi vyšlo, že Angelika zdaleka nebude sama a úplně bezbranná jako ta ze 17. století. Zaujalo mne, že v překladu je o Sorbonne psáno jako o feně, jak to je v původním textu? A v ruském vydání originálu?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 dub 2023, 18:31
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já jsem pokračování nejprve doslova shtla. Teď jsem to přečetla znovu pomaleji, abych to rozdýchala.
Oceňuji, jak autorka celkem uvěřitelně vystihla Nicolasův odchod z Poitou a jeho činnost v podsvětí v Paríži.
Také Joffreyův útěk byl dobře vymyšlený pro moderní dobu.
Uvidíme, jak toto vyprávění budou hodnit další čtenářky.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 dub 2023, 23:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  27 dub 2023, 16:11
moirra píše: *  25 dub 2023, 23:39
Ja som ešte začala čítať, ale zdá sa že si v tejto časti hlavne ja a Penelopa prídeme na svoje.
Až dočteš, zjistíš, že nepřijdeme :evil: :evil: :evil: .
no to teda! :shock: :shock: ja som sa celá nadšená pustila do čítania... a potom ten šok! :shock: :shock:

som si hneď hovorila že ak nebude nejaké zmŕtvychvstanie Desgreza – toto Penelopa nerozchodí :damned:

musím priznať že prvé čo ma napadlo bolo že Desgrez by 350 rokov dozadu mal vymyslené neičo lepšie... nuž ale aj najlepším sa stane chyba
dúfam že aspoň miláčik Andijos :courtier: to prežije :prayer:

ano myslím že Nicolas ako Parížsky drogový barón to veru po 350 rokoch dáva logiku ....

Joffreyov útek nemusel byť až taký komplikovaný ako sa na prvý pohľad zdalo, každý štát ma z inými štátmi mimo EU rôzne dohody, s každým inú, a nejaké to medzinárodné stíhanie v krajinách tretieho sveta je málo pravdepodobné, a keď aj byrokratické aparáty zväčša pracujú tak pomaly že to už Joffrey bude tri krát okolo zemegule kým sa niečo pohne - s výnimkami krajín ktoré sú totálne pod závisláckou kontrolou aparátu EU=NATO=USA

musím si to prečítať ešte raz o deň či dva keď už nebudem z toho taká rozhodená :P

ešte že sa Angelika nakoniec z toho dostala
tak to býva, že u polície nevie ľavá ruka čo robí pravá – aspoň sa potvrdili všetky klišé
ono sa samozrejme aj v tomto prípade jednalo o dva diametrálne rozdielne druhy polície

ak ako sa napríklad vraví že v USA často FBI nevie čo chystá CIA a naopak - a obyčajná polícia čo naháňa drogových dealerov tá sa už od tých dvoch menovaných veľa toho nedozvie
PenelopaW píše: *  27 dub 2023, 16:11
Zaujalo mne, že v překladu je o Sorbonne psáno jako o feně, jak to je v původním textu? A v ruském vydání originálu?
aj mne hneď prebehlo hlavou: autorka fikcie sa tiež, podobne ako my, nazdáva že Sorbonna je dievča
zrejme aj preto že keď niečo v slovanských jazykoch končí na A je to vačšinou ženské meno, plus tá univerzita Sorbona - i keď vo Francúzskom originále to má koncovku E

no z francúzskeho originálu som ti to už predsa vyhľadávala :dog: dokonca som sa dívala aj do iných jazykov - niekde som to tu pridávala ....

v češtine je do definitívne holka a myslím že aj v slovenčine (to musím pozrieť)

PS: napadlo ma že to musí mať autorka dobrý chaos v našich textoch, keď si to hodí do prekladača, lebo sama asi nerozozná ktoré časti sú slovenské a ktoré české :damned: ha! tomu sa hovorí sťažené medzinárodné podmienky

vskutku napínavé (i keď veľmi smutné) pokračovanie, táto časť mala obrátky ako dáky thriller,
skvele napísané, skvele preložené
tlieskam autorke aj prekladateľke :applaus: a teším sa na ďalšie pokračovanie


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 28 dub 2023, 07:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě mne napadlo, že jsem nezmínila dva momenty:

- Zasáhne ještě Nicolas se svým kompromitujícím videem do osudů manželů Peyrakových?

- Co se stalo s Angeličiným telefonem??


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 29 dub 2023, 14:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  28 dub 2023, 07:15
Ještě mne napadlo, že jsem nezmínila dva momenty:

- Zasáhne ještě Nicolas se svým kompromitujícím videem do osudů manželů Peyrakových?

- Co se stalo s Angeličiným telefonem??
odpovede na tieto otázky sa dozvieš už v nasledujúcej kapitole - ak teda budeš pokračovať v čítaní. :cry: Ani by ma neprekvapilo, keby si už na tento príbeh zanevrela. Len čo som prečítala túto kapitolu, moje prvé myšlienky boli: "tak toto Penelopa nepredýcha, za toto ma zabije." Hneď som písala autorke vety typu: "čo do pekla?" "to nemyslíš vážne?!" "Máme medzi sebou veľkú fanúšičku Desgreza, toto jej nemôžeš urobiť!" Miss Florimon mi úprimne napísala, že aj ona má rada Desgreza, ale v tejto fikcii bohužiaľ bol len okrajovou postavou. Niekto musel zomrieť: v kánone to bola Margot, ale tu ju nechcela zniesť zo sveta, lebo zohráva dôležitejšiu rolu a tiež kvôli Andijosovi. Plus chcela docieliť to, aby sa Angelika ocitla úplne sama, bez priateľov. (Aj keď v nasledujúcej kapitole zistíme, že to tak úplne nie je.) Ver mi, ja som sa nevedela pol dňa spamätať, on je predsa v podstate v kánone jedna z hlavných mužských postáv, vyskytuje sa v každej európskej časti okrem poslednej, a asi aj častejšie ako Joffrey, plus je to historická postava, ktorá sa dožila na tú dobu pekného veku. Ťažko sa mi to prekladalo, váhala som s uverejnením, v duchu som si hovorila, že ma za toto dievčatá ukameňujú. :cry: :cry: :cry: Keď som prekladala, často som na teba myslela - nečkalo sa ti od Veľkej noci častejšie ako inokedy?

V každom prípade ďakujem všetkým dievčatám za recenzie a za veľmi rozumné úvahy týkajúce sa Joffreyho úteku. :ok: Ak nebudete chcieť pokračovať v čítaní, pochopím to. Ak sa rozhodnete vytrvať a dozvedieť sa, ako to celé skončí, čakajú vás ešte štyri kapitoly plus epilóg. Miss Florimon a jej spolupracovníčkam idú úpravy vcelku slušným tempom.

PS: Sorbonne je v ruskej verzii tejto fikcie tiež slečna. :dog:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 09 kvě 2023, 19:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také mě smrt Degretz zaskočila. Když jsem jako malá holka viděla film, jeho závěrečnou scénu, kdy je JP upalování, tak jsem se přesvědčila, že to není on, že je to někdo jiný, protože mu není vidět obličej, má na hlavě pytel. Tak jsem po přečtení se přesvědčila, že D nezemřel.
Teď je to potvrzeno. Jsem zklamaná. Ale to není důvod netěšit se na další pokračování.
UŹ ABY BYLO. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 15 kvě 2023, 13:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  09 kvě 2023, 19:42
Také mě smrt Degretz zaskočila. Když jsem jako malá holka viděla film, jeho závěrečnou scénu, kdy je JP upalování, tak jsem se přesvědčila, že to není on, že je to někdo jiný, protože mu není vidět obličej, má na hlavě pytel. Tak jsem po přečtení se přesvědčila, že D nezemřel.
Teď je to potvrzeno. Jsem zklamaná. Ale to není důvod netěšit se na další pokračování.
UŹ ABY BYLO. :writer:
Zuzanka, ďakujem za dôveru a môžem ťa potešiť, že nová kapitola bude tento týždeň. Už mám len pár vecí, ktoré musím doladiť. Kapitola bude trošku dlhšia ako zvyčajne, autorka chce pouzatvárať všetky príbehy, ktoré rozohrala. Zatiaľ ponúkam ako ukážku scénu, ktorá mne veľmi pripomína situáciu z kánonu, keď Angelika pred polnocou porodila Cantora v tej príšernej nemocnici. Znamená to teda, že máme najhoršie za sebou? :prayer:

Angelika sa prebrala a s ťažkým pohľadom sa rozhliadla po spálni. Všade naokolo bolo šero, závesy boli pevne zatiahnuté, takže sa nedalo určiť, či je deň alebo noc. Prehrabávala sa na nočnom stolíku a pod vankúšom, no mobil nenašla. Potom si prešla rukou po čele a ešte raz sa rozhliadla po miestnosti. Jej vedomie bolo zmätené. Nechápala, ako sa sem dostala a čo sa stalo.
Zrazu sa napravo rozsvietilo nočné svetlo a z tieňa vystúpila ženská postava v uniforme slúžky.
„Madame, vypite trochu vody," povedalo dievča a podalo Angelike pohár.
Angelika ho poslušne prijala a hltavo vypila takmer polovicu obsahu.
„Ako sa cítite?“
„Neviem..." odvetila zachrípnuto.
Pokúsila sa stiahnuť prikrývku a zložiť nohy na podlahu, a to sa jej podarilo len s ťažkosťami. Telo mala ako z vaty a zároveň ťažké ako olovo.
„Koľko je hodín?“
„Dvanásť.“
„Tak prečo je tu taká tma?"
„Je polnoc,“ povedala slúžka.
Angelika nechápavo hľadela na dievča, no potom sa jej hmla v hlave konečne začala rozplývať a na všetko si spomenula. Zakryla si tvár rukami a žalostne zastonala.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 21 kvě 2023, 17:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ak nemáte iný program na tento príjemný májový večer, môžete si prečítať 29. kapitolu. Angelikina nočná mora pokračuje...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 26 kvě 2023, 20:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokračování je to napínavé .
Dojaly mě pasáže o Sorbonně truchlící po zabitém pánovi. Ocenila jsem, že Angelika přes všechny starosti a trápení se o nich postarala a ujala se jí.
Držím palce Bernardovi a doufám, že se uzdraví.
Kdo ještě nečetl upozorňuji na spoiler.
Děj se přesunul do Toulouse.
Molines je opravdu šikovný a objevil se právě včas. Zde autorka rozvíjí jeho pomoc Angelice, kterou ho pověřil Joffrey. Moderní doba umožňuje rychlé cestování a tak může realizovat pomoc Angelice.
Jsem napnutá, co se stalo s Joffreyem.?
Vylìčení chování Carmencity a její neteře nemá chybu. Jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál a těším se na další vyprávění.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 6  [ 252 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 1 host
cron