Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 58 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 12:43
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 217
4poziom.slask.pl
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  22 srp 2024, 09:49
Po dočtení Dvořákovy knihy si říkám, že kdyby Joffrey do Prahy jel a trefil se do okamžiku, kdy probíhal "hon na čarodějnice" a trestali se nejen praví, ale i domnělí viníci, kdy lidi byli naprosto hysteričtí a nikdo nevěřil nikomu, možná by se nakonec naplnil jeho "osud". Dopadení viníci totiž byli za trest (alespoň podle Dvořáka) upáleni - což by s ohledem na Joffreye a Place de Gréve byla slušná ironie.
Oh wow! Takže zřejmě už víme, o co v té Praze mělo jít. Penelopo nerozepsala bys nám to trochu víc o těch čarodějnických honech?
Tereza píše: *  22 srp 2024, 12:04

Myslím, že Joffrey do Prahy nepojede.
Pokud paní A.G. měla v úmyslu napsat poslední díl série a vzhledem k tomu, že jednotlivé díly nejsou co do počtu stran nijak obsáhlé, domnívám se, že je to vzhledem k jejímu stylu psaní prostor tak akorát na uzavření dějových linií a osudů mnoha postav. I zamýšlený název Království Francie ve mně vzbuzuje dojem, že Praha je poněkud mimo.

Upálit hraběte de Peyrac v Praze - tak na to by podle mě neměla paní A.G. - s prominutím - koule. Kdyby se A.G. přátelila s Georgem R. R. Martinem, autorem ságy Písně ledu a ohně, tak to bych se o život Joffreye klepala :agree: , ale takhle jsem v klidu - těžce vydobytá láska musí nakonec zvítězit :ach: .
Haha ano, kdyby to psal G. R. R. Martin, tak by možná zemřela celá rodina Peyrakových, nejlépe hned poté, co by dostavěli toulouský palác. :damned: :D

No, z mého pohledu tohle nemusí nutně znamenat, že by Joffrey do Prahy opravdu jel. Můžeme stále zůstávat ve Francii, ale může tam být třeba zápletka, že tam z nějakého důvodu potřebuje jet, ale kvůli slibu Angelice do Prahy nepojede a zachrání si tak život. Nebo že do Francie dorazí přeživší těchto bouří a on si uvědomí, čemu unikl...
Nezapomínejme navíc, že v roce 1689 bude Joffreyovi krásných +- 63 let a to je věk, kdy už by už mohl odpustit cestovat za čarodějnými hony. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 13:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7226
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  22 srp 2024, 12:04

Myslím, že Joffrey do Prahy nepojede.
Pokud paní A.G. měla v úmyslu napsat poslední díl série a vzhledem k tomu, že jednotlivé díly nejsou co do počtu stran nijak obsáhlé, domnívám se, že je to vzhledem k jejímu stylu psaní prostor tak akorát na uzavření dějových linií a osudů mnoha postav. I zamýšlený název Království Francie ve mně vzbuzuje dojem, že Praha je poněkud mimo.

Podľa vyjadrenia pani AG, z jej vlastných úst, budú v poslednej časti Joffrey a Angelika vyslaní kráľom :king: na akúsi diplomatickú misiu mimo Francie, takže s tým zostávaním vo Francii by som to až tak prísne nevidela.

Možno naozaj tú Prahu ktorú toľko krát spomínala ešte v pokračovaní na niečo využila.

Niekde som to tu už pridávala, skúsim to nájsť, myslím že sa jednalo o Savoysko a v podstate to má presne súvis s vtedajšou politickou situáciou v Európe, ktorá spôsobila aj to že z požiaru v Prahe podozrievali Francúzov.
Tereza píše: *  22 srp 2024, 12:04

Upálit hraběte de Peyrac v Praze - tak na to by podle mě neměla paní A.G. - s prominutím - koule.
Kdyby se A.G. přátelila s Georgem R. R. Martinem, autorem ságy Písně ledu a ohně, tak to bych se o život Joffreye klepala :agree: , ale takhle jsem v klidu - těžce vydobytá láska musí nakonec zvítězit :ach: .
no to aj v tom interview vraví že všetko dobre dopadne pre Joffreya a Angeliku :love: :ach: :trubadur:

Ale možno vrámci diplomatickej misie Prahu využila aby Angelika dostala zasa poriadny hysák keď si tam Joffrey dá diplomatikcú odbočku. :twisted:
Spolieham na Joffreya že by sa aj pri hone na čarodejnice z Prahy dostal živý a zdravý.

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 14:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1402
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  22 srp 2024, 13:03

Niekde som to tu už pridávala, skúsim to nájsť, myslím že sa jednalo o Savoysko a v podstate to má presne súvis s vtedajšou politickou situáciou v Európe, ktorá spôsobila aj to že z požiaru v Prahe podozrievali Francúzov.
Odkaz na místa možných diplomatických misí :
https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 711#p22711

Předpokládám, že by Joffrey /nebo J a A/ diplomatický požár spíš hasili, než rozdmýchávali. V tom případě bych jim doporučila, aby angažování v misi vyměnili za volný odchod ode dvora zpět do Toulouse.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 15:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7226
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky Tereza že si to tak rýchlo našla.

V dobe keď som to písala som nemala ani len 5 percent znalostí o histórii Európy 17 storočia ktoré mám teraz, tak možno na niečo prídem.

možno aj odpoveď na otázku čo majú kráľ slnko :king: Joffrey de Peyrac :mask: Praha a Savojsko spoločného. :twisted:

Neviem či sa odpoveď neskrýva v jednom z Joffreyových priezvisk 8)

Praha a Savojsko majú v každom prípade spoločné že sú v 17 storočí súčasťou takzvanej Rímskej Ríše (ktorej pokračovaním je dnešné EU)
Ľudovít XIV však napriek tomu považoval Savojsko za čosi ako svojho vazala. V roku 1684 si Savojského vojvodu vzala dcéra kráľovho brata z prvého manželstva. Potom to tam začalo vrieť.

Savojsko už bolo raz v hre, ako veľmi dôležité keď si mladý kráľ Ľudovít XIV mal brať za manželku Savojskú princeznú. Lepšie povedané táto bola zneužitá, aby Mazarin vyprovokoval Španielskeho kráľa - a ten potom dal Ľudvíkovi svoju dcéru.
Toľko v skratke.

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 16:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3387
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To by chtělo oprášit znalosti války o falcké dědictví, války o španělské dědictví, augšpurskou ligu a vše, co už jsem úspěšně zapomněla :damned: . Pak by se nám z toho možná ta diplomatická mise vyrýsovala sama :find: .


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 17:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3387
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše:
Oh wow! Takže zřejmě už víme, o co v té Praze mělo jít. Penelopo nerozepsala bys nám to trochu víc o těch čarodějnických honech?
Mrzí mě, že jsem Vás mystifikovala. Já to psala v uvozovkách ve smyslu, že propukla hysterie a paranoia a lidé trestali kohokoli, kdo byl nějak odlišný, a kladli mu požár za vinu - kočovní cikáni, potulní řemeslníci a kramáři apod. Nebylo to, že by vyhledávali a upalovali čarodějnice.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 19:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7226
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  22 srp 2024, 16:27
To by chtělo oprášit znalosti války o falcké dědictví, války o španělské dědictví, augšpurskou ligu a vše, co už jsem úspěšně zapomněla :damned: . Pak by se nám z toho možná ta diplomatická mise vyrýsovala sama :find: .
BINGO! :ok: Presne to isté si myslím aj ja.

Európske pomery v 17 storočí to je práve to čo už mám medzičasom celkom dobre zmapované. Aj vďaka Polačky-Šľachtičnej vo Versailles, alias Monsierovej druhej manželky Liselotty z Pfalzu. Tipuješ dobre na Falcké dedičstvo, aj na tie všetky ostatné Ľudovítové politické problémy - ono to malo všetko zo všetkým súvis.

Ešte nájsť tú súvislosť medzi Savojskom a Prahou. :mrgreen:
Musím niekde vyhrabať dejiny Savojska a potom uvidíme čo sa dozvieme.

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 22 srp 2024, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2195
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo a Moirro, těm válkám se říká souhrnně Devítiletá válka, která trvala od roku 1688 do 1697.
Tehdy se vytvořila koalice evropských států proti Francii a jejím územní expanzi. V koalici je i Svatá říše římská, které vládne císař Leopold I
Praha je mimo zájem císaře Leopolda I. Vládne z Vídně.

Teď moje fantazie.
Joffrey a Angelika by mohli být Ludvíkem XIV. třeba pověřeni úkolem získat do jeho služeb prince Evžena Savojského, kterého dříve odmítl francouzský král přijmout do svých služeb.
Praha byla mimo zájem dvora a mohla by poskytnout místo pro nějaké setkání.

Teď jsem na fórum chodila málo a čtu více o českém středověku. Možná to je jen taková bublina.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 58 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti
cron