DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha

Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 126 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 srp 2014, 22:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak konečně přidávám svůj komentář... Dasho, aaach, naprostá nádhera, zbožňuju jak dále rozvíjíš fikci na téma coby kdyby. Začalo to tak romanticky, trubadúrsky a nabralo to ďábelský spád. Zbožňuju ten realismus! Jak už jsem několikrát zmínila, miluju všechny charakterové vady našeho pana dokonalého a zejména pak jeho temné rescatorské alter ego, takže to, že se Joffrey chová jako hajzl bych nejraději odměnila pusou. :oops: :mrgreen: :mrgreen: (Ano takové to, že v realitě bych to asi tak nevítala, to je mi jasné, ale no tak je to fikce ♥) Líbí se mi, jak je Angelika narovinu, je přímá, realistiká a přitom tak něžná a zranitelná a on je něco mezi ďáblem a trubadúrem. Ta fikce nádherně "kopíruje" 6. díl, kde se také spolu nejdříve milovali, Joffrey se rozněžňoval a vzápětí se z něj stal opět neproniknutellný, nazlobený drsoň, který své ženě nic nedaroval, dokonce dovolil aby si před ním i klekla. Myslím, že to je podstata: jsou na sebe naštvaní, oba se navzájem zranili ale přesto nedokážou odolat té vzájemné chemii. Nádherná kombinace reality a trubadúrské lyriky, to mi přesně vyhovuje.

Jakožto úchyl na utrpení pana dokonalého samozřejmě hádky uvítám, už se těším!!! Povzdychám si, uroním slzu, polituju je a budu v sedmém nebi 8) :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 27 srp 2014, 15:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Dasho já měla ve fikci od Konstantinopole po Gibraltar, což je teda blbost, v té době to Konstantinopol už dávno nebyla, paní AG Istambul nazývá Cařihradem, což také nevím proč, ví to někdo?? Myslela jsem, že po dobytí Turky to byl automaticky Istambul. Konstantinopol jsem zřejmě napsala, jak jsem se učila na byzancké umění haha. Ale lidí od Cadizu po Gibraltar, by moc nebylo ;)
No ja som nasla Francuzku knihu z tymto nazvom z roku 1682:

Constantinopolis Christiana seu descriptio urbis Constantinopoli- tanae lib. IV. Paris 1682
(nazov je sice po latinsky...nuz....neviem :roll: )

Takze zrejme Istanbul Francuzi v tom case este zo zvyku volali Constantinopolis.

Ale najlepsie je nasjt francuzku mapu stredomoria a Turecka z toho obdobia aby sem sa
dozvedeli ake nazvy miest sa v tom case pouzivali. :roll: :wink:

A okrem toho "paní AG Istambul nazývá Cařihradem" iba v ceskom preklade! musime zrejme pozriet ako nazyva Istambul
original po Francuzky, vo francuzkom vydani! :idea:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 31 srp 2014, 11:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

PS. V té době ještě Joffrey asi neměl Gouldsboro. To si nechal postavit až v Americe po svém odchodu ze Středomoří. V knize je zmínka že jedna loď se jmenovala Mořský orel, i když proč by koneckonců nemohl mít loď s názvem Gouldsboro, předchůdce našeho osudového Gouldsbora?! 8)
Ano! Lod ktorou potopil Vivonnovi jeho galeru ked si bral Cantora sa volala MORSKY OROL.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 31 srp 2014, 11:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děvčata, díky za pomoc s rešeršemi... příště vám budu psát rovnou, když si nebudu s něčím vědět rady :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 31 srp 2014, 12:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Děvčata, díky za pomoc s rešeršemi... příště vám budu psát rovnou, když si nebudu s něčím vědět rady :lol:
Rescator dal okamžitě rozkaz vyplout. Objevil se na dohled francouzské eskadry. Chtěl
vyjednávat, nabídnout výměnu. Když však admirál de Vivonne zjistil, že pirát, jehož má podle
rozkazu zničit, má ještě odvahu připlout na dohled, nechal hodit jeho vyjednavače přes palubu a bez
výstrahy vystřelil proti trojstěžníku dělovou salvu.
Mořský orel prožil po zásahu horkou čtvrthodinku.
Navíc musel do bitvy. Naštěstí těžké galéry manévrovaly jako nešikovné dřeváky plné
kamení. Na jedné z nich je Cantor. Joffrey de Peyrac se pokusil oddělit ji od ostatních, ale v zápalu
boje dostala plný zásah. Byl šílený strachy, protože věděl, jak rychle dokáže galéra zmizet ve
vlnách, protože je těžká jako kámen. Poslal tedy své nejodvážnější janičáry, aby se stůj co stůj
pokusili najít na palubě mezi cestujícími na zádi, z nichž někteří už začali skákat do vody, dítě.
Přivedl mu ho Maur Abdulláh. Joffrey de Peyrac myslel, že se mu to zdá, když slyšel jasný
hlásek křičet: Tati! Tati! Chlapec v Abdulláhově náručí se v nejmenším nebál smrti, které právě
unikl, ani tmavých obličejů, které ho obklopovaly, ani bílých dželab a velkých zahnutých šavlí.
Očima zelenýma jako pramen hleděl na černou masku ďábelského piráta, před něhož ho
přivedli, a řekl mu: Tati!, jako by to byla ta nejnormálnější věc na světě.
Jak neodpovědět na takové zvolání?
„Synu!“


Angelika a jeji laska, cast prva cesta, kapitola 26

PS: Aj my dakujeme za nadherne fikcie ;-) :mrgreen:

PS2: Dufam ze bude "pokracko" :twisted: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 04 zář 2014, 22:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Koukám, kolik je tu za pár dní nových fikcí, já prostě už zase nestíhám... :roll: Ale aspoň mě to dokopalo k tomu, abych dokončila další rozepsanou kapitolku - a taky aby ta idyla mezi nimi netrvala zas tak dlouho, že, předsedkyně pro utrpení pana dokonalého? :twisted:
P.S. Neměla by Jeanne někam ofiiálně vyvěsit seznam všech našich -ogií a funkcí? :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 04 zář 2014, 22:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaach děkuji za novou funkci, ta se mi líbí :twisted: ale obávám se, že se v současné době s kandidáty na post Předsedkyně na utrpení pana dokonalého roztrhl pytel, no, asi budu muset brzy napsat nějakou hodně trpící fikci, abych si svou pozici ubránila... :twisted: :twisted:

Dasho, to mi děláš naschvál, je se tu začínám učit na zítřejší zkoušku a ty sem dáš novou fikci!! :D Nechám si jí tedy na zítřek za odměnu. Hlavně že píšeš aaach ♥


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 05 zář 2014, 12:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach Dasha! Aaaach! :roll: :oops: :oops:

Toto bol premna dnes naozajstny darcek :roll:

Uzasne pokracovanie...vtipne, romanticke, smutne i vesele....

Dva z mojich favoritov uz citovala Jeanne
ako Angelika uvazuje o tom ci existuje nejaka "pani Rescatorova", nema chybu ha ha ha :lol: :lol: :lol:
a tiez "chlieb a hry" :mrgreen:

Znovu a znovu zasnem kde chodis na take uzasne prirovnania:
Jemně, jako by prováděl chirurgický výkon, se vymanil z jejího náručí, ze dvojice propletených údů a hedvábné, medově vonící záplavy vlasů.

A to ze Savary zastupil tentokrat Rochata je teda poriadne diabolske! :twisted: :twisted:

Dakujem ti ze si si spomenula na Montpellier :mrgreen: a na ich prvu spolocnu plavbu....

Neviem ci si to pamätas, ale pani AG v kanone spomina ze Peyrac mal uz v Toulouskych casoch
olivove haje a tiez haje z priadkou morusovou.
V olivovych hajoch boli Angelika a Joffrey v mojej fikciii na vylete, predtym ako kvoli burke museli stravit noc na zamocku.
Angelika pri navsteve plantazi vysvetlovala Joffreyovi ze olivovy olej ma aj liecive ucinky a on jej o druhoch, odrodach a pestovani olivovnikov....
Vsetko do seba nadherne zapada..... aaach! :roll:

PS: A aby si nepovedala ze sa o teba nestaram...mam uz pre teba kralovske zlate jablko a strieborne zezlo
z drahymi kamennmi (zlate nemali, tak povedzme ze je platinove, jednoducho som neodolala ked som ho zbadala..) aby si pri buducich predstaveniach
bola este ligotavejsi kral....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 05 zář 2014, 12:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já bych ty funkce a předsednictví ráda sepsala, ale už se v nich vůbec nevyznám. :shock: Jednou se nejspíš bude už i hlasovat o jejich obsazení na volební období. Každopádně nemyslím, že bych mohla byť jen pomýšlet na protikandidátství na tak významný post jako je předsedkyně ve věci utrpení pana dokonalého. Asi mi zbudou ty, co nikdo nechce. ;) [/i]
Jeanne, tak niekde otvor rubriku z Funkciami a tam ich postupne budeme zapisovat.....
Mozno bude jedneho dna o ne bitka ako pri kralovskom dvore.... :roll: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 05 zář 2014, 21:32
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
viete čo sa mi na tých fikciách páči najviac? ako meníme dejiny :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
veď je to úžasné, že sa Angelika stretla so Joffreyom oveľa skôr, aj to že snáď (dúfam, že to dasha nejak nezamotáš :idea: ) aj s Cantorom

krásne dasha, romantické, vzrušujúce, zamotané aj smutné zároveň... a bum... pán dokonalý schytal porážku od Vivonne, och, to ako sa mohlo prihodiť, žeby ho ženská prítomnosť oberala o obozretnosť?

bude aj pokračko? :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 05 zář 2014, 22:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, aach, ještě že ti ta Moirra nedala pokoj a otravovala tak dlouho, dokud jsi se nepustila do pokračování :twisted: :twisted: bývaly bychom přišly o hodně... :) Opět krásný kousek, vtipný, vzdychající i bolavý.
Nádherně rozvíjíš příběh co by se stalo kdyby se Angelika střetla s Rescatorem dříve a tvá fikce má přesah, který mě nutí k myšlenkám coby kdyby. Třeba coby kdyby Angelika opravdu vzala Cantora zpět do Francie a odešla od Joffreye. :o :o

Koukám, že už i tebe dohnal arcibiskup :twisted: to je skvělé :D haha. A paní Rescatorová je skvělá haha :lol: :lol:

Rescator se u kormidla zasnil. - nechcete nám rozvést myšlenkové pochody pana dokonalého kolegyně odbornice na filozofii pana dokonalého?? :D Vlastně si obecně myslím, že bys to všechno mohla víc natahovat a trošku víc je nechat povrtat se ve svých vlastních myšlenkách. Nějaká intermezza...


„Proč jste to neudělal hned, místo toho, abyste běhal kolem té hysterické Italky?“
„… říká žena, která právě pobavila většinu mojí posádky lepším dramatem, než by napsal Molliere. Myslím, že letos nebudu muset nikoho nechat pověsit na ráhno, protože „chléb a hry“ už mají mí muži za sebou.“
„Jak můžete v téhle situaci žertovat? Nenávidím to, Joffreyi de Peyrac! Dokonce i na hranici jste si zpíval! Zpíval jste…“ Angelika propukla v bezmocný pláč.
„Vidíte, a dnes už nezpívám,“ tiše odpověděl chraplavým hlasem, který jí stále k němu připadal cizí.
„Nezpívám, a přesto žiju. Proto si myslím, že osud nám málokdy způsobí tolik trápení, kolik by mohl.

Tohle je nádherné, neodpustím si znovu nevypíchnout. Opět, velice ďábelská, svůdná předstva, coby kdyby Angelika křičela na Rescatora na jeho lodi mezi tou cházkou "Joffreyi" :twisted: :twisted: . Otrokyně, kterou nedávno koupil za tak nehoráznou sumu si na něj dovoluje křičet a ještě k tomu ho oslovovat jménem, ke kterému přišla kdovíkde. :twisted: Jen je mi líto pana Rochata, že ten historický okamžik prošvihl, mohl by si to býval zapsat do svého poznámkového bločku, kde shromažďuje informace ke svým pamětem a měl by o jednu záhadu míň, a nebo víc?? :D No, možná by mu to mohl někdo vyprávět co?? Třeba Demitrios...

Jen se nějak nemůžu smířit, že by Vivonne dokázal takhle banálně Rescatora dostat. Ano, lze argumentovat, že vždycky když měl Joffrey co dočinění s Angelikou, přestával mít všechno pod kontrolou viz zatčení na královské svatbě, nebo vzpoura hugenotů a vlastně viz i těch pět let společného života co se mu v Gouldsboru vykouřily z hlavy :D :D ale stejně... no to je vlastně jedno, protože to ztroskotání je nádherná přiležitost aby se skrz nový společný zážitek, který bude vyžadovat jejich spolupráci, dokázali zas sblížit... :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 05 zář 2014, 22:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Jen se nějak nemůžu smířit, že by Vivonne dokázal takhle banálně Rescatora dostat. Ano, lze argumentovat, že vždycky když měl Joffrey co dočinění s Angelikou, přestával mít všechno pod kontrolou viz zatčení na královské svatbě, nebo vzpoura hugenotů a vlastně viz i těch pět let společného života co se mu v Gouldsboru vykouřily z hlavy :D :D ale stejně... no to je vlastně jedno, protože to ztroskotání je nádherná přiležitost aby se skrz nový společný zážitek, který bude vyžadovat jejich spolupráci, dokázali zas sblížit... :)
Ja som si pri tom stroskotani ihned pomyslela "Delila uz zasa uspala Samsona".

Mne sa veru to ze stroskotali pozdava. :twisted:

PS: Nuz ja som vedela preco som otravovala, :twisted: ja som si ihned uz v tej prvej fikcii zamilovala ten
humorno-filozoficko-romanticky styl, ktorym Dasha pise. A tusila som ze pokracovanie bude fantasticke! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 06 zář 2014, 15:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha, dnes ma napadlo ze by bolo uzasne aby sa nejakym sposobom Joffrey
dozvedel ze Angelika rozmyslala o tom ci existuje nejaka "pani Rescatorova".
A potom neskorsie ked uz budu mat vsetko vyjasnene, alebo aj nie, :roll:
ju bude "pani Rescatorova" volat ked ju bude chciet trosku pohnevat. :twisted: :twisted:
(co on niekedy velmi rad robi :roll: )


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 06 zář 2014, 17:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Dasha, dnes ma napadlo ze by bolo uzasne aby sa nejakym sposobom Joffrey
dozvedel ze Angelika rozmyslala o tom ci existuje nejaka "pani Rescatorova".
A potom neskorsie ked uz budu mat vsetko vyjasnene, alebo aj nie, :roll:
ju bude "pani Rescatorova" volat ked ju bude chciet trosku pohnevat. :twisted: :twisted:
(co on niekedy velmi rad robi :roll: )
moirra- skvely napad! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 06 zář 2014, 20:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opožděně děkuji za všem za krásné příspěvky, měla jsem pracovní sobotu :roll:
Už chápu, co je na těch "fiksích online" tak zábavné - vznikají za pochodu!! Tak paní Rescatorové se vám zachtělo?! :lol: 8) Těžký oříšek, zkusím to nějak vymyslet...

Jinak, mě právě taky připadala velice lákavá myšlenka, že by spolu prožili nějaké krize a vypili si spolu ten pohár hořkosti až do dna :twisted: . (V kánonu je to skoro vždycky tak, že Joffrey někam odjede a Angelika se mezitím vytrucuje a pak to řeší děsně na úrovni, haha).
dauphine píše:
Jen je mi líto pana Rochata, že ten historický okamžik prošvihl, mohl by si to býval zapsat do svého poznámkového bločku, kde shromažďuje informace ke svým pamětem a měl by o jednu záhadu míň, a nebo víc?? :D
Na Rochata, doufám, brzy dojde, a právě mě napadá, že by bylo geniální ho seznámit s Villedavrayem - to byl zase samozvaný odborník na "demaskologii" Angeliky a jejích osudů - pamatujete, jak jí pořád otravoval v Quebeku a chtěl, aby mu vypravovala u krbu?! Takže máme vlastně prvního Angelikologa :lol:

Moirro, jsem ráda, že jsi zaregistrovala narážku na Montpellier, rozhodla jsem se, že jako poctu mým drahým kolegyním- angelikoložkám - si můžu dovolit ohnout vesmír tak, jako by se minulost odehrávala podle mých oblíbených momentů z vašich fikcí!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 11:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jedna krátká robinzonáda předtím, než dojde k nečekanému setkání dvou našich oblíbených hrdinů :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 12:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach Dasho, další super pokračko, pokud jde o mne, tak já robinsonády zbožňuju (alespoň ty o Rescatorovi a Angelice, když jsou nuceni spolu být proti své vůli, což ovšem vede k tomu, že je to akorát zblíží :twisted: , svým způsobem i plavba na Gouldsboru je taková robinsonáda).

Joffrey de Peyrac užuž otevíral ústa. Události dnešního dne nabraly poměrně překvapivý spád, což na jednu stranu nebylo v jeho životě nic neobvyklého. Překvapivější však bylo, že od té doby, co se setkal s Angelikou, nemá prostě události pevně v rukou, jako by vůči němu vládla nějakou destruktivní magií. Nejdřív ho znemožní před posádkou, pak přijde o nejlepší loď – tuhle ztrátu ještě pořádně nestihl oplakat, a teď mu dědek z jejího doprovodu diktuje, co má dělat. V podstatě však jeho argumenty uznával. Mechanicky vyrazil tím směrem, kde před chvílí zahlédl kozí stádo. Tam by mohla být nějaká voda.
„A paní markýzu… Rescatorovou vemte s sebou! Určitě má taky žízeň!“ Křikl za ním ještě Savary.
- tak tady jsem Rescatora už opravdu začala litovat :twisted: tady je vidět jak se ten altruismus nevyplácí, plácne se přes kapsu, koupí otrokyni a v konečné fázi se nechá komandovat starým dědulou, smutný konec krále Středomoří :twisted:

pozorovala Joffreye, jak pije z dlaní a oplachuje si obličej. Jistě musí být unavený, dlouho vesloval, než se mu se člunem podařilo přistát. Košile se mu na zádech lepila na tělo, nebylo poznat, zda potem, nebo slanou mořskou vodou.

- ooch :oops: miluju když Angelika přemýšlí o Joffreyovi jako by to byl běžný smrtelník, ojojoj :lol:

Dodal omluvně poté, co na něj Rescator vrhl podmračený pohled. I když ho dnes poprvé viděl bez masky, nebyl si jistý, která varianta jeho obličejového outfitu je méně hrozivá.
- no a tohle je úžasný :D jen tam prosím dopiš, že tu masku pověsil vedle košile, protože mi jakožto předního člena katedry maskologie a zároveň největšího fanouška rescatorovy masky krvácí srdce při myšlence, že by jí snad ztratil během ztroskotání. Jo a ještě kde má svůj španělský kabátec? Ten prosím taky pověsit vedle, protože ten se ztratit taky nesmí :D jediný z rescatorových atributů, který je možno ztratit je plášť, kterýžto zvyk ráda ctila i Angelika :twisted:

PS. Jeanne, určitě bys nám měla stvořit nějakou mini mini fikci s Rescatorem, čistě z vědeckých důvodů, ať víme, jak na něj pohlížíš ty :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 13:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
- tak tady jsem Rescatora už opravdu začala litovat :twisted: tady je vidět jak se ten altruismus nevyplácí, plácne se přes kapsu, koupí otrokyni a v konečné fázi se nechá komandovat starým dědulou, smutný konec krále Středomoří :twisted:
Jojo, mně je ho taky líto, v podstatě od té doby, co Angeliku koupil, je to od něj koncert jeden koncert trpělivosti za druhým :lol: :lol: .
Baví mě právě i potenciál Savaryho, který je poměrně dost zlomyslný a neměl respekt ani před Ludvíkem XIV., tak proč by ho měl před Rescatorem?? Krále donutil poslat perského šachovi dopis "ukažte na jakoukoli ženu v mém království, nejmladší, nejkrásnější , a jsou vaše..." :D Myslím si, že přes to jeho komandování musí být jeho povaha Joffreyovi sympatická.

Jinak se Dauphine obávám, že den ztroskotání Mořského orla bude muset vaše katedra vyhlásit dnem smutku, protože i kdyby si Joffrey nakrásně kabátec i masku uzamkl v kajutě na sedm západů, tak to šlo všechno ke dnu... :cry: :cry: :cry:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 13:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach Dasha, nesklamala s iaka nadherna Robinzonada!!!! Aaaaach... :roll: :oops: :oops:

Pretoze Dauphine a Jeanne mi uz stihli vyfuknut takmer vsetky najlepsie citaty, podme na to od konca:

Jasne ze moje nenapravitelne zufalo romanticke srdiecko stastne nadskocilo pri tomto:

„Abyste se mi trochu zahřála, paní Rescatorová, při naší společné noci pod hvězdami.“ Překvapeně se na něj zadívala. Nejsou ty pobavené jiskřičky v jeho očích jen odlesky ze zázračně stvořeného ohně?
Sesedli si kolem ohně. Angelika si objala rukama kolena. Zdálky k ní doléhalo šumění moře.


U teba vo fikciach si kazdy pride na svoje:

oddelenie telesnej vychovy pana dokonaleho:
Nemohla si nevšimnout hry svalů jeho vypracovaných rukou a trupu a ona sklopila oči při vzpomínce na jejich minulou noc.


oddlenie na filozofiu okolo pana dokonaleho:
„Dalila uspala Samsona, má drahá,“ podíval se na ni Joffrey úkosem. „Za chyby se vždycky platí, a za některé obzvlášť draze. Trochu se děsím toho, kam až naše společné účty povedou.“

odelenie jazvologie :twisted:, ale inak cely pan dokonaly:
Rescator vrhl podmračený pohled. I když ho dnes poprvé viděl bez masky, nebyl si jistý, která varianta jeho obličejového outfitu je méně hrozivá.
sice mam taku malilinkatu pripomienocku ze jazva mohla byt snad aj spomenuta ......

A veru musim suhlasit z odovodnenymi obavami sefky oddelenia maskologie/demaskologie a vyskumu outfitov pana dokonaleho...
Citovat:
- no a tohle je úžasný :D jen tam prosím dopiš, že tu masku pověsil vedle košile, protože mi jakožto předního člena katedry maskologie a zároveň největšího fanouška rescatorovy masky krvácí srdce při myšlence, že by jí snad ztratil během ztroskotání. Jo a ještě kde má svůj španělský kabátec? Ten prosím taky pověsit vedle, protože ten se ztratit taky nesmí :D jediný z rescatorových atributů, který je možno ztratit je plášť, kterýžto zvyk ráda ctila i Angelika
Ano ano, hlavne ta maska sa nesmie stratit.....

Na za ver uz len jedno: Dasha tak nadherne nas vies napinat, uz sa neviem dockat ako to bude pokracovat....

PS: Predpokladam ze rescator urval z Angelikinej kosele iba preto, lebo ta jeho este nebola sucha 8) .....alebo sa mylim???? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 14:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:

Jojo, mně je ho taky líto, v podstatě od té doby, co Angeliku koupil, je to od něj koncert jeden koncert trpělivosti za druhým :lol: :lol: .
Baví mě právě i potenciál Savaryho, který je poměrně dost zlomyslný a neměl respekt ani před Ludvíkem XIV., tak proč by ho měl před Rescatorem?? Krále donutil poslat perského šachovi dopis "ukažte na jakoukoli ženu v mém království, nejmladší, nejkrásnější , a jsou vaše..." :D Myslím si, že přes to jeho komandování musí být jeho povaha Joffreyovi sympatická.

Jinak se Dauphine obávám, že den ztroskotání Mořského orla bude muset vaše katedra vyhlásit dnem smutku, protože i kdyby si Joffrey nakrásně kabátec i masku uzamkl v kajutě na sedm západů, tak to šlo všechno ke dnu... :cry: :cry: :cry:
veru,veru, koncert trpezlivosti..este horsi ako kedysi ked okolo neho chodila takmer rok "pysna a nepolapitelna ako bludicka z mociarov".......ale ci sam vzdy neroztruboval ze iba "tazko ziskana laska ma cenu" na jedno sa veru stazovat nemoze: lahke to z Angelikou urcite nema :lol: :lol: :lol: ale samozrejme aj naopak..ani ona s nim...

Savaryho zboznujem! :mrgreen:
v tom ze sa sklana iba pred vedou a inak si nerobi vela z toho ci je niekto Kral Francuzka ci neoficialny Kral Stredomoria, ho v Joffreyovych ociach moze iba pozdvihnut....spaja ich spolocne ohnive zanietenie pre vedu a zalubu v inteligentnom, cynickom humore..jednoznacne si musia vynikajuco rozumiet

aaach! Dasha! :shock: :shock:
nemoze Joffrey vyslat svojich potapacov aby mu masku vylovili ????? :( :cry: :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 14:07
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

PS: Predpokladam ze rescator urval z Angelikinej kosele iba preto, lebo ta jeho este nebola sucha 8) .....alebo sa mylim???? :roll:
Taky doufám.. protože kdyby si jen chtěl zachovat dekorum a nevypadat jako trhan, tak by to bylo smutné!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 14:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach a toto som este samozrejme zabudla spomenut, samozrejme ze som pri tom revala smiechom!
:lol: :lol: :lol:

„A paní markýzu… Rescatorovou vemte s sebou! Určitě má taky žízeň!“ Křikl za ním ještě Savary.

Uzasne ako sa Savary bleskurychle vynasiel, ked uz, uz skoro vyslovil "du Plessis-Belliere" a ihned sa uvedomil...
a to spojenie "markyza Rescatorova" je este sialenejsie nez pani Rescatorova...ha ha ha :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 15:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
PS: Predpokladam ze rescator urval z Angelikinej kosele iba preto, lebo ta jeho este nebola sucha 8) .....alebo sa mylim???? :roll:
Neřekla bych, že existuje jednoznačná odpověď na tento problém :lol: .
Jedna verze může být ta, že svou denní porci atruismu už vyčerpal. Další možnost je, že přece jen ji chtěl trochu vytrestat za to, že kvůli ní přišel o loď, i když to nebylo zcela ve stylu "oko za oko, zub za zub." Nebo je možné, že prostě jen uvažoval pragmaticky - on měl jen košili, Angelika pánský oblek s kabátcem a noční teploty na Krétě v listopadu klesají pod 10 stupňů - a všichni víme, jak zhoubný průběh má "rýmička" na organismy našich pánů (ne)dokonalých... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 18:03
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
krásna robinzonáda, téééééda Rescator musí byť na ňu riadne naštvaný, našťastie si to odniesla len košeľa :mrgreen:
ale sa mi páči, ako sa vie ten chlapík (rozumej pán dokonalý :twisted: :mrgreen: ) vždy v každej situácii vynájsť

tomuto som moc neporozumela, je to myslené, keď stretne Cantora? :roll: :?: alebo je to myslené inak?
dasha píše:
Jedna krátká robinzonáda předtím, než dojde k nečekanému setkání dvou našich oblíbených hrdinů :)
v každom smere čakám s napätím ako sa to rozvinie a aké dobrodružstvá zažijú na ceste do "civilizácie" :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 20:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, pěkné, napínavé a dobrodružné. Paní markýza Rescátorová, to je fakt dobré. :P
Náš pan dokonalý si ví rady v každé situaci. Už se těším na další pokračování. :D


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 20:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Dasho, pěkné, napínavé a dobrodružné. Paní markýza Rescátorová, to je fakt dobré. :P
Náš pan dokonalý si ví rady v každé situaci. Už se těším na další pokračování. :D
mas pravdu, Mimi. to oslovenie "pani Rescatorová" nemalo chybu! :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 zář 2014, 23:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
oficiální vyjádření ke ztrátě masky viz Formální korespondence v sekci Zábava


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 09:02
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:shock: :shock: :shock:
koukám, že si všichni přejete nemaskovaného Rescatora, připouštím, že to má své kouzlo, v tom případě ovšem nemá cenu psát beta fikci. :D A samozřejmě že by si masku nasáklou solí nemusel máchat ve sladké vodě, to by bylo opravdu zoufalé, stačí že ho komanduje Savary... :D No, každopádně trvám na tom, že mi přijde nepravděpodobné, že by si před ztroskotáním sundal na palubě své lodi kabátec i masku, zvlášť když byl poblíž Vivonne, to tu masku nemusel těch x let vůbec nosit, připouštím, že jí mohl zahodit při doplutí na pevninu ale to spíš jí schoval do kapsy nebo tak...


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 09:30
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, kdyby byl býval věděl, že je poblíž Vivonne, tak by nejspíš ujeli a nikdy by neztroskotali. A pokud byl s Angelikou sám, tak si ji nejspíš sundal, přeci jen, nemyslím, že Angelika tak zbožňuje masky.

Ale je to na dashe, jestli nakonec Rescator vytáhne masku z kapsy (mají ty kalhoty vůbec kapsy???)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 09:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak, teď jsem si ještě jednou přečetla konec předchozího dílu, nedošlo mi, že vlastně v době nárazu byl s Angelikou osamotě v kajutě, ovšem nebyli tam dlouho, takže pochybuju, že si svlékl kabátec, navíc při tak vyostřené konverzaci by ho jistě nenapadlo si ležérně svéknout kabátec a udělat si pohodlí. A co se týče masky, trvám na tom, že za ta léta to jistě nebylo první ztroskotání/boj atp. kdy musel rychle šáhnout po masce, tahleta gesta už měl automatická, vždyť i v 7. díle dělá pohyb jako by si chtěl sundat masku a přitom jí zrovna nemá na obličeji :D.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 12:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:
Dauphine, kdyby byl býval věděl, že je poblíž Vivonne, tak by nejspíš ujeli a nikdy by neztroskotali. A pokud byl s Angelikou sám, tak si ji nejspíš sundal, přeci jen, nemyslím, že Angelika tak zbožňuje masky.

Ale je to na dashe, jestli nakonec Rescator vytáhne masku z kapsy (mají ty kalhoty vůbec kapsy???)
V předchozím dílu píšu, že o Vivonnovi věděl, takže na něj měl být připraven, i co se masky týká. Uznávám logický relaps, který se již řeší ve formální korespondenci 8) .
Nicméně, ve víkendovém pokračku zjistíte, proč jsem potřebovala, aby s sebou masku neměl! :twisted: :twisted: .


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 12:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine, masku si mohl schovat do kapsy kabátce všité na rubové straně, popřípadě zavěsit za pásek ;)

Jinak doufám, že každý pochopil, že veškerá moje "kritika" byla myšlena z legrace, no asi jsem se nechala trochu unést dramatičností... :D prostě jsem nemohla snést pomyšlení, že bych snad měla držet smutek za ztrátu masky, no nic, už držím jazyk za zuby :D a myslím, že to všechno teď zabiju tím, když vám povím, že v mé rozepsané fikci vlastně Joffrey taky masku nemá a klidně se prohání po Středomoří... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 21:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Rescator bez masky uz nie je Rescator :!:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 22:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Rescator bez masky uz nie je Rescator :!:
Och, ja si myslim ze aj bez masky je Rescator este stale rozkosny, hlavne ked,
ako odborne vysvetlilo oddelenie pre telesnu vychovu pana dokonaleho,
je jeho kabatec "odložen, stejně jako košile" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

PS: Dasha vidis aku ohnivu smrst emocii sposobila tvoja "nevinna, kratucka " fikcia??? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 zář 2014, 22:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
rozepsané fikci vlastně Joffrey taky masku nemá a klidně se prohání po Středomoří... :twisted: :twisted:
Samozrejme, masku musel nosit dovtedy kym potreboval aby nevysla najavo jeho identita...
ale nikto nehovori ze ako znovuzrodeny Joffrey de Peyrac de Morrens d´Irristru uz jeho
Rescatorovske alter-ego celkom zmizlo. To sa veru neda len tak odlozit, ako ta maska.... 8) :lol:

ci nevravel Angelike "asi som pred vami doteraz piratsku stranku mojej povahy dokazal dobre skryvat"
(Errnie, hilfe v ktorej knihe jej to vravel??? :roll: :roll: )

Takze si zrejme este aj znovuzrodeny Toulousky grof sem-tam veselo za-rescatoruje :twisted: :twisted:
Uz sa na to tesim! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 26 zář 2014, 17:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Absence masky hraje i v mém dalším pokračování hlavní roli :twisted: . A komu se nelíbí, že si královští úředníci pořizují chaty, ať si napíše vlastní fikci! :arrow: 8) :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 26 zář 2014, 18:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zacala som citat najnovsie pokracovanie a dostala som strasnu chut ist na Kretu na dovolenku :D


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 26 zář 2014, 18:40
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chudák! Měl si radši koupit pytel a nasadit si ho na hlavu.. :-D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 26 zář 2014, 22:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tja, je mi trosku cudne ze Rochat nespoznal Angeliku :shock: ved take oci sa nezabudaju....

Myslim ze Rescator by si bol skor urobil stylovy turban zo zvysku Angelikinej kosele,
(no co ved mala este aj kabatec) taky co by mu zakryl aj tvar :lol: ako sa ist prosikat Rochatovi. 8)

Avsak ze mal Rochat "chatu" mi nepripada vobec nejake zvlastne. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 26 zář 2014, 23:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A mně se náhodou hrozně líbí myšlenka, že Rochat, poučoval samotného Rescatora o tom, jak se Angeličiny oči nezapomínají a pak si toho samozřejmě nevšim :D. To je prostě celý on. :twisted: Však proč by je nepoznal, vždyť byli celí zablácení a on byl rozčilený že si z něj někdo dělá šprťouchlata, je jasný že mu ta podstatná věc unikla, vždyť bychom mohly namítnout že Rescator i bez masky působil ďábelsky a podmanivě čili se na něm zas tak moc nezměnilo, ale prostě Rochat je zabedněnec, který se nás snaží přesvědčit o opaku a sám si myslí že je vysoce sofistikovaný. :twisted:

Dasho, mě se ta fikce líbila hrozně! Dokonce, jsem i zkousla ztrátu masky i když mě z toho stále bolí u srdce. A taky jsem myslela, že Rescatorovi omotají kolem hlavy kus hadru a povedou ho po slepu ulicema.
A Rochat je prostě GENIÁLNÍ, zvládáš ho lépe než já, doufám, že není na scéně naposledy.

Rochat prostě miloval ten pocit, když přinášel domů své služebné a kuchařce v jednom krásné čerstvé ryby a zeleninu. Vyšlo ho to mnohem výhodněji, než kdyby posílal nakupovat ji, a navíc u toho ještě pracoval. Copak už neměl na stole rozpracovanou zprávu o cenách zboží a inflaci na ostrově?

„Ale já vím, komu vděčím za tenhle kanadský žertík. Vyřiďte pánům D’Aubrivillersovi a Marrotovi, že se napříště nemusí namáhat a najímat takové maškary a dokonce snad děvku,“ znechuceně pohnul hlavou směrem k Angelice, „aby mě zesměšnili. Zesměšňují tím mnohem víc sebe, než kohokoli jiného. Já,“ napřímil se Rochat důstojně a ukazovákem si poklepal na krajkové fiží náprsenky, „já jsem se s Rescatorem narozdíl od nich setkal osobně, a tak se nenechám takhle snadno napálit!“ Přibouchl jim dveře před nosem.

:twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 27 zář 2014, 09:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tja, je mi trosku cudne ze Rochat nespoznal Angeliku :shock: ved take oci sa nezabudaju....
Myslim ze Rescator by si bol skor urobil stylovy turban zo zvysku Angelikinej kosele,
(no co ved mala este aj kabatec) taky co by mu zakryl aj tvar :lol: ako sa ist prosikat Rochatovi. 8)
A já si zase myslím, že jeho "nahý obličej" byla v daný mnohem nenápadnější maska než všelijaké hadry, co mohl mít na sobě nvěšené - navíc, chtěl by se takhle vždy stylový Rescator znemožnit před Angelikou?!
Jinak jste správně poznaly, že celá tahle kostrbatá kontrukce byla spáchána za jediným účelem - konfrontovat odmaskovaného Rescatora se sebevědomým Rochatem, jehož postavu jsem si v Dauphinině podání zamilovala, a tímto jí předávám pomyslné pádlo :arrow: :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 27 zář 2014, 10:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, pěkně se to zamotává. Jsem zvědavá, jak se to vyřeší. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 27 zář 2014, 10:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nebol to od Rochata iba zart :?: :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 27 zář 2014, 14:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
A ta konfrontace Rochata s nemaskovaným Rescatorem pak nebyla jenom očekávaným zesměšněním pana Rochata, ale došlo tu taky k doposud největšímu zlidštění obávaného Rescatora, který byl obviněn, že je najatá maškara! Plus ten moment, kdy si sahá na nahý obličej, chudák. :D :D :twisted: :twisted:
:D :D uzasna cast!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 27 zář 2014, 14:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

A ta konfrontace Rochata s nemaskovaným Rescatorem pak nebyla jenom očekávaným zesměšněním pana Rochata, ale došlo tu taky k doposud největšímu zlidštění obávaného Rescatora, který byl obviněn, že je najatá maškara! Plus ten moment, kdy si sahá na nahý obličej, chudák. :D :D :twisted: :twisted:
Presne tak! ja sa este stale spamätavam zo soku! :shock: :shock: :x Rescator a vraj "najatá maškara" :roll:

(Inak ta cast je presna psychologicka studia o tom ze ludia vidia to co chcu vidiet, a nie to co maju
v skutocnosti pred nosom)

Dasha! Teraz uz len velmi dufam, ze blazon Rochat bude v dalsom "pokracku" potrebovat na doplnenie
outfitu aj plienky,
ked sa poserie hned potom co zisti ze unho naozaj ten Rescator bol! :lol: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 27 zář 2014, 18:39
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
teda, dasha, takto super začať a ešte suprovejšie skončiť.... :mrgreen: :mrgreen: :twisted: .. predstava Rochata ako si ťuká po čele ma rozosmiala, aj keď som premýšľala, že neviem, čo mi prišlo komickejšie, ako sprievod troch stroskotancov (stále mi to na pána dokonalého nesedí :oops: , bez masky, stroskotaný, pološpinavý a poloroztrhaný :twisted: :twisted: :twisted: ) alebo Rochat... a práve to je o to vzrušujúcejšie :P
... máš úžasný rozprávačský talent zamotať zamotané... som veľmi zvedavá, ako sa to bude ešte "zamotávať" a koho všetkého stretnú, kým prídu k Rescatorovmu palácu


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 28 zář 2014, 09:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Dasha! Teraz uz len velmi dufam, ze blazon Rochat bude v dalsom "pokracku" potrebovat na doplnenie
outfitu aj plienky,
ked sa poserie hned potom co zisti ze unho naozaj ten Rescator bol! :lol: :twisted: :twisted:
Taky jsem na to zvědavá, jak to Dauphine vymyslí! :wink: - Já už jsem tímto Rochata odložila "ad acta", můj příběh bude pokračovat dál svým směrem...


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 28 zář 2014, 15:35
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Zacala som citat najnovsie pokracovanie a dostala som strasnu chut ist na Kretu na dovolenku :D
je tam nádherne, ale všade veľa mačiek :mrgreen: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 28 zář 2014, 15:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
Katra píše:
Zacala som citat najnovsie pokracovanie a dostala som strasnu chut ist na Kretu na dovolenku :D
je tam nádherne, ale všade veľa mačiek :mrgreen: :wink:
Tak to je daco pre mna :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 28 zář 2014, 16:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:

Taky jsem na to zvědavá, jak to Dauphine vymyslí! :wink: - Já už jsem tímto Rochata odložila "ad acta", můj příběh bude pokračovat dál svým směrem...
Ha ha :lol: :lol: Dasha ty si diabolska ako Rescator....Ale stavim sa ze Dauphine ma Rochata pevne
pod palcom a nieco vymysli....

Uz sa tesim na pokracovanie...vlastne na obidve pokracovania.... aaaachh..... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 126 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů