DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 126 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 26 úno 2009, 08:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dáši, ešte som to neprečítala, ale už len tá samotná myšlienka je bomba!!! Najmenej stokrát som si predstavovala, ako by to mohlo vyzerať, keby neutiekla! Takže už sa na to teším a začínam čítať...

takže už som prečítala :wink: Je to skvelé, romantické a pritom uveriteľné, je fajn, že si nezabudla na Savaryho. Čo ja vždy, keď si toto predstavujem. V mojej fikcii to buď prebieha tak, ako to Joffrey zamýšľal urobiť (Angelika sa zobudí a on bude stáť pri jej posteli s maskou v ruke), alebo sa rozhodne jej zatiaľ nič neprezradiť a nechá ju, nech na to príde sama. Alebo sa to nejak prevalí s Cantorom. Tých nápadov som už mala toľko, ale nikdy som nerozmýšľala dať ich na papier a takto podrobne ich spracovať. Vymýšľam si síce dialógy, ktoré by sa čo najviac podobali tomu, čo by asi v tejto situácii napísala Anne, ale asi mám príliš romantickú dušičku, lebo si všetko vysvetlia hneď na začiatku, bez tých ťažkých citových bojov a urážok :cry:

Má ešte niekto podobné nápady, myslím konkrétne ohľadom Stredomoria? Či už v Kandii alebo rovno v háreme? Keby Osman Ferradži prežil a dopovedal tú osudnú vetu?


Nahoru
Profil Citovat
Diomedea
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 09:42
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 39
Registrován: 02 led 2009, 17:01
Kontaktovat uživatele: SZ
 
veľmi krásna predstava, ale Joffrey je tam, akoby sa vôbec nezmenil a ostal trubadúrom z Toulouse. Chýbajú mi tam výčitky, opovrhnutie, chlad, túžba potrestať Angeliku za to všetko, čo jej pripisovalm čo si nesprávne vvyvodil z Cantorovho rozprávania, ten hnev aj vášeň, čo v ňom boli v 6 dieli, pochybnosti, ktré potreboval vyvrátiť, opatrnosť...neviem, je to až moc romantické a naozaj pochybujem, že by po 10 rokoch jej najprv ukázal palác :D skôr by sa na seba vrhli a všetku tú bolesť á trápenie a ostatné pocity, ktoré držali na dne duše, inak by sa zbláznili bolesťou, vložili do jedného šialeného milovania.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 10:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Diomedea, takže Tvoja predstava Stredomorského stretnutia je "šialené milovanie"? Hm, neuraz sa, prosím, ale trochu si odporuješ: o riadok vyššie píšeš, že Dashina fikcia je veľmi romantická, a že v nej chýbajú tie pocity bolesti, neistoty a pod. A hneď nato navrhuješ romantické (myslím málo reálne, v danej situácii) riešenie. Keďže tieto pocity bolesti, zrady atď boli potom prítomné v A. a jej láske, aj tam by sa mali pretaviť do "šialeného milovania"? Prečo teda sa tak nestalo? A ja si myslím, že v Stredomorí ešte nebol Joffrey taký zatrpknutý, možno by to práve malo byť také romantickejšie - keďže realita bola potom krutá. Nemyslím si, že by sa hneď na seba vrhli. Určite po istej dobe áno, ale najprv by si museli toho dosť vysvetliť. Anne to podľa mňa v šestke napísala dobre, po 15 rokoch sa asi žiadni bývalí manželia nevrhnú do intímnej situácie, keď je medzi nimi okrem rokov taká veľa priepasť.

Ak sa teda pozrieme na "reálnejšiu verziu" tohto stretnutia, čo navrhuješ Ty, Diomedea?


Nahoru
Profil Citovat
Diomedea
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 12:22
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 39
Registrován: 02 led 2009, 17:01
Kontaktovat uživatele: SZ
 
asi som to nenapisala tak ako som to myslela ....
ja si to predstavujem asi takto
Angelika neutecie alebo ju chytia, Joffrey pochybuje o svojom pláne - ze bude pri jej posteli ked sa bude zobudzat - a rozhodne sa ostat Rescatorom a vsetko zistit. Bude obcas gentlemanom, obcas sa v nom ozvú stare casy trubadurov, budu obaja zmätení, Joffrey ju bude chciet potrestat za to, ze bola aj s inými, obcas bude k nej úplne chladný az miestami surový, najmä keď si uvedomí, ako veľmi po nej celé tie roky túžil, ako mu chýbala, stráca svoju rovnováhu, co si za tie roky samoty vybudoval, ked uz toho bude na neho privela, utecie na svoju lod a vyda sa na cestu a Angelika ostane opat sama, uz si zvykla na tie rozhovory, pocas ktorých mu odhalila tie najtajnesie zákutia svojej duse, vsetko to, co nepovedala ani Joffreyovi, ked este zil. Tajomnost Rescatora, skryté významy jeho slov, zvláštna blízkosť a bolest i túžba, co ju naplna, ked vie, ze je pri nej. Joffrey na svojom uteku navstivi Cantora a presnejšie sa ho spýta na veci, ktorým predtým úplne nerozumel a z Angelikinho rozprávania bol zmätený.
Predstavujem si, ze to bude podobné, ako ked sa za neho vydala, ibaze trochu iné, zrelsie, plné nevypovedaný emócii - divokej vášne, nevinnej lásky, ktorej ublízili, aj bolesti, otázok, preco sa to stalo práve im, nebude to len hra na zvádzanie na pozadí zábav v Toulouse, skola lásky,...
Angelika si bude mysliet, ze sa opat nazaj zamilovala, ale nechápe stále preco Rescator je obcas taký zvlástny, preco sa na nu obcas díva, akoby ju chcel zabit, akoby jej nevedel nieco odpustit, ale co??
Na svojej ceste Joffrey mnohé pochopí, co sa vlastne s nimi stalo, aj ked este stále nemá istotu, je rozhodnutý bojovat za ich lásku a nájst stastie spred 10 rokov. Vezme so sebou aj Cantora, ale ked sa vráti a stastie má byt dokonalé, zámok prepadne Mezzo Morte, ktorý sa dopocul o Rescatorovej slabosti, odkedy je pri nom tá zena, zacne obrovský súboj, pri ktorom spadne Rescatorovi maska z tváre, opat súboj ako vtedy pred ich prvou spolocnou nocou, Joffrey zabije Mezzo Morteho, ale v tom Rescatora zradí clovek v jeho sluzbách, ktorého najal Mezzo, aby mu donásal a chce Rescatora zastrelit od chrbta, ale Angelika mu vbehne do cesty so zúfalym vykrikom a trafí ju nastastie len do ramena - Joffreya by trafila priamo do srdca, odvtedy uz nepochybuje a aj pocas kritickych dní, ked ma Angelika horúcku a blúzni, pochopí, ako velmi ho vzdy milovala a vlastne ho nikdy nepodviedla.

Asi takto a mozno by Angelika nikdy nemusela zistit, ze ten pirat, do ktoreho sa zamilovala a oddala sa mu ako nikomu predtým, je Joffrey. M.M. ju unesie, preda sultanovi a presvedcia ju, ze ju predal a uz sa jej nabazil. Ale so sebou si odniesie aj cast z neho, ked to sultan zisti, zavrhne ju, ale rozmysli si to, to vsak uz Angelika utecie, dostane sa do FRancuzska kde sa jej narodí tretí syn, ktory sa neuveritelne podoba na Florimonda, ked sa narodil, vsetko sa stane tak ako v knihe, král zúri, ze dala zivot diatatu iného, po Francuzsku sa rozsíri, ze je to Rescatorov syn, opät sa stretnu az v La Rochele, kde jej Joffrey povie hned celu pravdu a ked si uvidí tretieho syna - t.z Honorine sa nenarodi- neovládne sa a v ociach sa mu zjavia slzy a prosí Angeliku o odpustenie a lod pláva pri západe slnka vpred slobode a spolocnemu zivotu.

hmmm...asi vsetko, ale rozmyslala som nad vselicim.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 12:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za všechny podnětné připomínky, ale přiznám se, že v tomhle prvopokuse jsem ani tak neřešila dějové zvraty, jako snahu co nejvíce se přiblížit poetice a výrazovým prostředkům, používanými AG.
Z tohoto hlediska jsem spokojená, ten konec je možná trochu plošší a všechny ty zuřivé dialogy by teprve následovaly. (je to tam trochu naznačené v tom, že A. ví, že Rescator byl svůdce žen..)Proto jsem mezi nimi zatím nevytvořila žádné fyzické sblížení, připadalo by mi to jako klišé.

A ta verze Diomedey mi mimochodem připadá asi o 1000% romantičtější než ta má.. :oops: To, že by se Angelika milovala s maskovaným Rescatorem, aniž by věděla, kdo to je, nepoznala ho, dala mu syna.. uff...
No, ale od toho je přece fikce, ne? :P


Nahoru
Profil Citovat
Diomedea
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 12:59
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 39
Registrován: 02 led 2009, 17:01
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ale ono je to aj tak najlepsie tak, ako to napisala A.G. Clovek stale je vo vytrzeni, kedy sa konecne stretnu a potom nic z toho, no aj som nadavala ako pohan, ale aj tak lepsie sa to asi nedalo vymysliet, aby mal dej stále spád a mozno bude v novych dieloch nejaky detail, co nam v prekladach chybal, co trochu nahradi to sklamanie, ze Joffrey ostal nepoznaný.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 13:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Diomedea píše:
a mozno bude v novych dieloch nejaky detail, co nam v prekladach chybal, co trochu nahradi to sklamanie, ze Joffrey ostal nepoznaný.
tak v toto dúfam aj ja. :wink:

Diomedea, nie si náhodou spisovateľka? Ak nie, tak si sa minula povolaním. :wink: Je to fakt romantika ako vyšitá, takto ďaleko nezachádzam vo svojich predstavách ani ja. Viac sa mi páčila tá prvá verzia, tiež si nemyslím, že by A. svojho muža nespoznala už pri prvom bozku. Ale aj som sa zasmiala, na vete: "Angelika si bude mysliet, ze sa opat nazaj zamilovala, ale nechápe stále, preco Rescator je obcas taký zvlástny, preco sa na nu obcas díva, akoby ju chcel zabit ..." to mi prišlo vtipné. Čo keby si to skúsila napísať tak, ako Dasha, do dialógov a opisov?

Dashi, myslím, že štýlom si sa Anne priblížila, ešte by to chcelo trochu dopracovať detaily - a možno aj tie zúrivé rozhovory - a môžeš jej konkurovať.


Nahoru
Profil Citovat
Diomedea
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 13:50
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 39
Registrován: 02 led 2009, 17:01
Kontaktovat uživatele: SZ
 
spisovatelka :DDD??? ani nahodou...pisat sa mi to zrovna nechce....vyzaduje si to cas a celeho cloveka
ono kedysi ma napadla aj verzia, ze florimond sa velmi bude bát o svoju matku a tak pojde tajne s nou, co sa A. dozvie az na lodi
alebo co keby A. neverila ze Cantor zomrel a isla ho hladat, najde ho a bude s Rescatorom vyjednavat a Joffrey sa bude na tom velmi bavit..atd

môzeme vymyslat, fantazirovat kolko chceme, moznosti je naozaj vela, ani filmova verzia nie je zla, ak to berieme aj s vystrihnutym unosom, ale by ma zaujimali aj predstavy inych a mozno aj zmeny v deji, ktore by neskutocne ovplyvnili cely pribeh...napriklad co keby mali J+A dvojicky hned na zaciatku a dcéra - Clemance - by tvorila samostatnu líniu príbehu vo Francuzsku, ved viete ako otcovia citlivo reaguju, ak ide o ich princezne, bolo by zaujimave vidiet Joffreya v tejto pozicii


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 19:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Myslím, že o téhle fikci bychom mohli někomu docela snadno namluvit, že je to kus z původní knížky (přinejmenším z českého vydání). Skoro mě to láká na nějakém nešťastníkovi vyzkoušet. ;)
:oops: Tak to moc děkuji za pochvalu... :oops: A jestli to s tím testem myslíš vážně, tak pak určitě napiš, jak to dopadlo!! :lol: (to jedno slovíčko se klidně může vypustit)


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 19:44
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
dasha píše:
jeanne píše:
Myslím, že o téhle fikci bychom mohli někomu docela snadno namluvit, že je to kus z původní knížky (přinejmenším z českého vydání). Skoro mě to láká na nějakém nešťastníkovi vyzkoušet. ;)
:oops: Tak to moc děkuji za pochvalu... :oops: A jestli to s tím testem myslíš vážně, tak pak určitě napiš, jak to dopadlo!! :lol: (to jedno slovíčko se klidně může vypustit)
Musím souhlasit s Jeanne! To cos napsala je naprosto úžasné - jak jsi to dokázala? :lol:
Myslím, že vzhledem k popisované situaci, je docela reálná možnost, že by to tak mohlo být, kdyby... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 20:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Diomedea píše:
napriklad co keby mali J+A dvojicky hned na zaciatku a dcéra - Clemance - by tvorila samostatnu líniu príbehu vo Francuzsku, ved viete ako otcovia citlivo reaguju, ak ide o ich princezne, bolo by zaujimave vidiet Joffreya v tejto pozicii
to veru hej :D


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2009, 22:25
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
také jsem čestal pozorně a je to velice povedené. Mě tam zase nesedělo to "Savaryho? Co jste s ním udělal, pane?" Tam bych to "pane" nedávala, přijde mi to na Angeliku takové ponížené. Ale jinaak super :D

Také jsem o tom přemýšlela, co by se stalo, kdyby neutekla. A asi jsem ráda, že to je tak jak to je. Během vzpoury v Poitou se toho Angelika tolik naučila co jí pomohlo sobě i jiným mnohokrát zachránit život. Prostě to ještě nebyla ta "hotová Angelika", která by byla schopná být Joffreiovi rovnocenou partnerkou.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 bře 2009, 22:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Annie píše:

Také jsem o tom přemýšlela, co by se stalo, kdyby neutekla. A asi jsem ráda, že to je tak jak to je. Během vzpoury v Poitou se toho Angelika tolik naučila co jí pomohlo sobě i jiným mnohokrát zachránit život. Prostě to ještě nebyla ta "hotová Angelika", která by byla schopná být Joffreiovi rovnocenou partnerkou.
Také to tak vidím. Kdyby se člověk mohl "vrátit do minulosti" :wink: a změnit to (jako třeba nová v knize vystupující tajuplná postava), tak by to asi opravdu nebylo ono. Annie prostě trefila hřebík na hlavičku :D


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 lis 2012, 18:52
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no, táto debata prebehla už poriadne dávno, ale nedá mi nezareagovať. A.G. to napísala úplne že perfektne, lebo kebyže Angelika neutečie, tak by nespoznala Colina Paturela a to je moja veľm, veľmi obľúbená postava. zbožňujem časť - už v americkom živote, keď sú na ostrove starej veslice a keď Joffrey tak strašne na Colinažiarli.
No a keď sa potom s Joffreyom tak krásne udobria a on má dlhosiahly monológ ako ju miluje a ako ju miluje práve takú, aká je - akou sa stala ďaleko od neho.
Čo by som ja zmenila, alebo prípadne v plánovanej 15.-ke doplnila, je nejaká pasáž, v ktorej by sa z nejakého (???) dôvodu dozvedel aj o tom úseku jej života hneď po poprave. lebo mne to príde tak, že on si v podstate stále myslí, že sa po poprave utiahla na zámok v Monteloupe a tkala ako Penelopa. Chýba mi niečo také, že keď sa dozvie, čím všetkým musela po jeho "smrti" prejsť, že vlastne musela začínať úplne odspodu, chrániť jeho synov a len postupne sa šplhať vyššie a vyššie, až kým sa nedostala úplne k slnku - a vlastne všetko len a len kvôli tým synom, tak že by pochopil, že bol ješitný, že jej strašne krivdil a podľa mňa by sa jej mal ospravedlniť.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 lis 2012, 14:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přesně tohle bych ráda viděla v nových dílech - že se Joffrey dozví o tom co dělala Angelika když byl pryč, myslím, že by pak ještě víc stoupla v jeho očích. A my čtenáři bychom se na oplátku mohli dozvědět podrobnosti z Joffreyova života ve Středomoří. Sice útržky z Rescatorova života asi nejsou moc pravděpodobné ale myslím, že kdyby to tam AG dokázala nějak smysluplně a citlivě "nacpat", zavděčila by se mnoha fanouškům :D . No asi nám zatím nezbývá než psát fikce na toto téma.

PS. Tento příspěvek se asi moc nehodí do tohoto tématu, omlouvám se, kdyžtak ho smažte nebo "hoďte" jinam.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 lis 2012, 18:36
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no, tak naozaj to nie je síce o stretnutí v stredomorí, ale je to rozhodne zaujímavá téma. ešte keby sa našiel niekto, kto by krásne a romanticky vymyslel, že ako mu to rozpráva a pri akej príležitosti. alebo by sa to mohol dozvedieť aj od niekoho iného? napadá ma jedine Desgrez. podľa mňa síce už vie Joffrey o Angelike veľa, ale ešte stále nestrhol všetkých sedem závojov a túto etapu života by mal spoznať. však ona na tom kráľovskom dvore bola v podstate strašne málo. z tých 15 rokov tak dokopy nanajvýš dva roky života, však aj po smrti Filipa bola asi rok na plessiskom zámku a smútila. takže samotný dvor - to nebolo tak dlhé obdobie. a Joffreya stále máta len to, že bola kráľovnou vo Versailes. Mala by to Golonová uviesť na pravú mieru.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Super Fikcia
Napsal: 24 bře 2014, 20:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha, naozaj super fikcia, a velmi pekne napisane. Len jedno jedine nikdy neuverim.
Tuto vetu: Dovolte mi doprovodit vás nejprve do jídelny Nikdy! HA-HA :) ;-)

Abulienka, O zivote Angeliky na dvore zazrakov sa okrem Desgreza sa moze Joffrey dozvediet od Poliacky, ktora zije v Qeebecu pokial si to spravne pamätam a po navrate do Pariza sa moze podozvedat co to o Angelikinej minulosti samozrejme aj od Ninon.
Krasna Ninon je z Angelikou velmi dobra priatelka, ale takisto aj z Joffreyom. (Byval vraj dokonca jej milencom, podla AG Angelika Integrale)
Raz som asi mala velmi zurivy den, lebo som napisala fikciu kde mu to vsetko Angelika sama na konci 6 dielu, potom co sa hneva ze ju podozrieval ze sa nestarala o synov, vykrici do oci.
Ked ju najdem, dam ju na forum. Len pre srandu. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 bře 2014, 20:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
Čo by som ja zmenila, alebo prípadne v plánovanej 15.-ke doplnila, je nejaká pasáž, v ktorej by sa z nejakého (???) dôvodu dozvedel aj o tom úseku jej života hneď po poprave. lebo mne to príde tak, že on si v podstate stále myslí, že sa po poprave utiahla na zámok v Monteloupe a tkala ako Penelopa. Chýba mi niečo také, že keď sa dozvie, čím všetkým musela po jeho "smrti" prejsť, že vlastne musela začínať úplne odspodu, chrániť jeho synov a len postupne sa šplhať vyššie a vyššie, až kým sa nedostala úplne k slnku - a vlastne všetko len a len kvôli tým synom, tak že by pochopil, že bol ješitný, že jej strašne krivdil a podľa mňa by sa jej mal ospravedlniť.
Ahoj Abulienka

Ja si zasa myslim, ze Joffrey si mysli ze len majetky v Toulouse boli zabavene a ze Angelike ostal aspon ten ich palac v Parizi (ved v nom byvala ked sa na nu prvy krat informoval) a nejake prostriedky po jeho smrti, a neskorsie sa jednoducho vydala za Filipa. Ani len netusi ze kral jej zobral vsetky tituly a ze na nu dokonca bol vydany zatykac. A uz vobec nie ze ich vlastny palac vyhrala naspat v kartach.
Svetlo do toho celeho by mohla vniest Ninon, ktora bola z Angelikou uz predtym ako sa vydala za Filipa, a vratila sa naspät k dvoru dobra priatelka. Bolo by cudne ak by ju v 15 dieli nenavstivili.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 11 srp 2014, 22:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé dámy, připojuji po 5 letech pokračování fikce :) Jak jistě samy seznáte, poetika se poněkud změnila, což je čistě zásluha Moiry, Jeanne a Dauphine :) Zatím malý kousek, ale na pokračování se pracuje.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 11 srp 2014, 23:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Uáááá! Dasha nám napsala fikci!! To je nejkrásnější okamžik dne, nečtu žádné komentáře nebojte, udělám si klídeček a půjdu si to přečíst, naprosto úžasné překvapení, to jsem fakt nečekala :mrgreen: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 11 srp 2014, 23:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takze som sa konecne dozila svojho tuzobne ocakavaneho pokracovania! :shock: :D

Neda mi nespomenut moj najoblubenejsi moment z prvej casti:

„Možná už jste slyšela o tom, že mi říkají Čaroděj Středomoří. Nevím, zda ta přezdívka není spíš hanlivá, ale rád bych se vám Angeliko pokusil váš sen splnit. A také sobě…“ řekl Rescator a pomalým pohybem si sňal z obličeje masku.
︵‿︵♥︵‿︵♡︵‿︵♥︵‿︵♡︵‿︵♥︵‿︵♡

Aaaaaaaah! :roll: :oops:

Pokracovanie sa mi velmi paci, i ked si diplomaticky obisla zblyzovanie Joffreya a Angeliky (dufam ze len zatial). :roll:
Tak ako uz v prvom diely, doslova z tvojej fikcie dycha atmosfera Kandie.

Na tvojej postavicke Dimitria som sa ohromne pobavila (Mam dobreho kamarata jedneho vlastnika Greckej restauracie v centre Viedne co sa tak vola, o to zabavnejsie lebo ten tiez neustale mysli len na sex, a patalie zo zenami mu uz neraz prisli velmi draho)

A toto je vynikajuce:
Někdo slyšel, že ji koupil za deset tisíc piastrů, za další den už to bylo padesát tisíc piastrů, Francouzka měl vlasy až ke kolenům, omdlela Rescatorovi v náručí a on ji nesl nahou až do přístavu, kde po jejich odjezdu všechny lodě vzplály jako fakle…

..ha ha ha :lol: :lol: :lol:

Jednym slovom vydarene....

PS: A nezabudajme ze to bola prave tvoja fikcia z pred 5 rokov ktora vsetko to fikciove sialenstvo nastartovala!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 11 srp 2014, 23:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuju, Moirra, jsi zlatá :D Poté, co čtu vaše fikce, už mě může hřát na srdci jen toto malé privilegium :twisted: (Musíme na srazu vyřešit, jakou formou převést fikce do hmotné podoby!)
O sbližování vás samozřejmě nepřipravím, už se píše. Ale to by nebyla Angelika, kdyby se to vždycky nějak nezamotalo :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 12 srp 2014, 00:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dočteno. Hahaha ano taky mě hned napadlo, že tam máš přesné určení času pod vlivem sestavování časové osy... no jednou je třeba budeme sestavovat i k fikcím takže proč už teď nepsat přesně a jasně :D.

Dasho, pěkná fikce, nádherně si nastínila atmosféru, úplně jsem cítila jak je v té Kandii teplo, moře a k tomu Rescator aaach. A vymyslela jsi moc zajímavou a zábavnou postavu, jsem zvědavá jak bude nahlížet na vztah Angeliky a Rescatora. :twisted: A stejně jako Moirra doufám, že nám napíšeš také nějaké povídání z pohledu A. nebo J. ;)

Někdo slyšel, že ji koupil za deset tisíc piastrů, za další den už to bylo padesát tisíc piastrů, Francouzka měl vlasy až ke kolenům, omdlela Rescatorovi v náručí a on ji nesl nahou až do přístavu, kde po jejich odjezdu všechny lodě vzplály jako fakle… a samozřejmě i mě tohle rozesmálo, to je dokonalý... :D připomíná mi to Rochatovy fantasmagorie... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 14 srp 2014, 00:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, překrásný kousek :!: :P :P Zbožňuju, když jsou v příbězích i pohledy "vedlejších" postav na danou situaci a jeho hlavní hrdiny. Mě vždycky zajímalo, co si myslí i ostatní :wink: Silněji to vtahuje do děje a ještě k tomu ta krásná atmosféra ve středomoří, ach, to má člověk pak úplně pocit, že se při čtení zrovna houpe na palubě nějaké šalupy :) :)

Hodně mě zaujala zmínka o Rescatorově otrokyni .... pěkně započatá zápletka :lol:
Citovat:
Zajímalo by ho, jak to teď se dvěma krasavicemi Rescator zaonačí.
Ha ha, tak to mě teda taky :lol:
Už se moc těším, co jsi té Angelice provedla, že "se to vždycky nějak zamotá" :mrgreen:

dauphine píše:
Hahaha ano taky mě hned napadlo, že tam máš přesné určení času pod vlivem sestavování časové osy... no jednou je třeba budeme sestavovat i k fikcím takže proč už teď nepsat přesně a jasně :D.
Hahaha, tak to si piš, Dauphine, že budu prosazovat, aby si časovou osu sestavoval každý autor fikce sám :twisted: Já už teď v tom mám takový galimatiáš, že výsledek by byl víc komický než jsou kuriózní plakáty spolu s vašimi komentáři k nim :mrgreen: :mrgreen:
Dasho, děláš to dobře, že upřesňuješ plynoucí čas ... podívej na Jeanne, ta se svou časovou osou ke své fikci Pod toulouským nebem nebude mít vůbec žádný problém :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 18 srp 2014, 09:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha, vcera vecer som trpko olutovala ze som ti tu tuzobne ocakavanu fikciu ked si to bola
nevytrhla z ruky, a nenascanovala si ju hned do pocitaca :roll: :cry:

Aaaach, bola tak krasna a tak smutna...
:? bolo mi A&J obidvoch tak luto ze som cely cas mala slzy na krajicku ked ste to citali...

jednym slovom dufam ze ma nenechas dlho cakat a das nam ju sem ! :P :oops:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 18 srp 2014, 09:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
:? bolo mi A&J obidvoch tak luto ze som cely cas mala slzy na krajicku ked ste to citali...

jednym slovom dufam ze ma nenechas dlho cakat a das nam ju sem ! :P :oops:
Moirra, já můžu říct to samé o Tvé fikci o Honorině, měly jsme co dělat, abychom nebrečely jako želvy!!
Téma jako nápad na fikci jednoduše geniální, a to zpracování - ach! Upřímně, myslím, že ani AG by to nemohla napsat lépe!

První kapitola mé fikce, kterou jsem vám četla, navazuje, takže jsem jí zatím připojila, než dopíšu zbytek.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 18 srp 2014, 11:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, aaach, co na to říct. Za ta léta jsi rozhodně nevyšla z formy :mrgreen: Hrozně mě baví směsice jemné ironie, vtipu a něžné romantiky. Nemůžu se dočkat pokračování které jsme už měly tu čest vyslechnout v předpremiéře na srazu. Jak jsem ti už říkala, klidně i přidej víc emocí, myslím, že budeme všechny nadšené! ;) :mrgreen:

Haha už první věta je naprosto perfektní:
A tak se stalo, že Joffrey de Peyrac, bývalý hrabě z Toulouse, odsouzený za čarodějnictví, toho času exulant a Rescator, scházel ze své lodi se stejnou myšlenkou jako jeho podřízený námořník.

Možná kdyby ji za to kdysi nenáviděl, dokázal by jí to teď odpustit, ale nebylo mu dáno. Nenávist je luxus, který si může dovolit jen ten, kdo žije… a to nebyl jeho případ. Alespoň ne zcela. aaach :oops:

Bezprostřední doba po jeho fingované popravě se pro něj stala takovým zvláštním bezčasím, kdy si připadal jako pasažér v Cháronově loďce. V jeho případě však převozník se svým pochybným nákladem zabloudil. Vozil ho po řece Styx sem a tam, kolem něj se pohybovaly a mluvily osoby zvláštního vzezření, a když se podíval na převozníka blíže, zdálo se mu, že připomíná známou tvář.. tvář zpovědníka otce Antoina. Nakonec ho z lodice zvedly silné paže jeho přítele Kouassi – ba. Převozník zmizel zpět ve studené mlze a pro něj začalo znovu svítit slunce, jako když byl malý. Nejsilnější vzpomínka z jeho dětství byla vůle vstát a podívat se, co je za horizontem kopce, na který viděl z verandy. Ležel, díval se do slunce a snil.
Krajina, na kterou viděl ze svého lůžka ve Fezu tu tehdejší v ničem nepřipomínala, ale vůle byla stejná. Aby mohl vyvinout tak nadlidskou vůli vstát a provádět veškerou bolestivou rehabilitaci, kterou mu jeho lékař nařídil, bylo nemožné myslet na cokoli jiného.
naprosto dokonalý odstavec, nemám co říct jen si to užívám a vzdychám. :oops:

Prostě, jsem zvědavá, jak si to v tvém podání budou schopni vyříkat, hrozně se na to těším! A doufám, že tvá fikce neskončí jen tím, co jsme mohly již vyslechnout na srazu, ale bude se rozvíjet dál ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze - Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 18 srp 2014, 13:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ked tu teraz ja spomeniem dokonale veci z fikcie ktore este nestihla citovat Dauphine citovali
sme zrejme celu fikciu .... :P :oops:

Ja tu uz zasa achkam a slzy mam na krajicku :roll: :cry:

Ano, čas od času na ni myslel. Ano, představoval si občas, jak ji znovu uvidí, i když si to zakázal. Ale realita mu dokázala, že nejšílenější scénárista je nakonec život sám. Trpce se tomu usmál.

„Budete chodit tak, že vám to budou závidět i ti nejnamyšlenější princové,“ prohlásil jednoho dne ,,. To bude mít Angelika radost, až se spolu setkáme, pomyslel si Peyrac.

Aaaach .. :oops: "skoro nikdy" na Angeliku nemyslel..iba rano na obed a vecer.... :mrgreen:

Co teď může nabídnout svojí ženě? :oops: :cry: :cry:
Je to ironie, ale je to tak, ta cizí, nádherná, přestálým utrpením zocelená žena je jeho manželka před Bohem i lidmi, hraběnka de Peyrac.

Dasha prosim prosim posli mi to aspon v SZ cele co sme citali na zraze inac to nevydrzim :roll: :evil: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 18 srp 2014, 21:54
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ách .... Dasho, díky! Jsem moc ráda, že jsi se nechala ostatními dámami přesvědčit a pokračuješ. Strašně se mi líbí tvůj styl. Vzdychám úplně v těch samých pasážích, jako naše drahé přítelkyně, takže nemá smysl to tu všechno opakovat :oops: (A pořád nám tu chybí vzdychající smajlík :) ) Moc se mi ale líbí ta formulace "nenávist je luxus" a pak to, že jsi nechala pana dokonalého "mít strach" ... to bych řekla, že je taky "luxus" :D :D :wink:
A taky díky za to, že jsi tu fikci vzala s sebou a podělila se s námi o ní již v předpremiéře ... nemělo to totiž chybu :)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 20 srp 2014, 19:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé kolegyně, přikládám konečně trošku obsáhlejší pokračování, ve kterém předkládám Spolku pro výzkum pana dokonalého, a samozřejmě i všem ostatním, problematiku Rescatorova paradoxu. Přeji příjemnou četbu :wink:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 20 srp 2014, 21:14
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Přeji příjemnou četbu :wink:
Jo, četba byla, ale ne rozhodně jen příjemná :P To by bylo příliš slabé slovo :!: Četba byla překrásná, zase jeden z těch dílů, kdy člověk neví, co má dělat dřív - smát se nebo plakat 8) "Rescatorův paradox" mě doslova dostal do kolen :lol: :lol: ale pak jsem nevěděla, čí trápení mě vlastně bolí víc :roll:

"Copak je možné zažít tolik zázraků? Není už jen ten fakt, že nedokáží s pokorou poděkovat Bohu za svůj život, a navíc ještě za své shledání, nevděk vůči Prozřetelnosti?"
Tahle myšlenka je fakt moc krásná, tohle se ti opravdu povedlo :wink: :) :) Dokonale to vystihuje povahu Angeliky a její postoj k prožité minulosti :) /tleskající smajlík/


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 20 srp 2014, 23:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, posílám ti jedno obrovské AAACH! ;) Tvá fikce je něco tak nádherného, jsem naprosto unešená, nádherně si jí dopracovala aaach ♥. Jen doufám, že důvodem dopracování fikce nebyla nová hádka s manželem :D.

Pokusím se to nějak shrnout:
Moc se mi líbí, že jejich setkání je naprosto jiné, než to v Atlantiku, protože tenkrát samozřejmě oba dva byli také jiní.

Už ji rozčilovala ta patová situace, ve které se ocitla. Koupil ji její manžel, o kterém nikdo neví, že je to její manžel. Druhou noc spí sama ve svém pokoji a on se k ní ani nepokusí přiblížit! V očích Savaryho ho to povyšuje na piráta – gentlemana, jenže jestli má na ni někdo práva, tak je to právě on. Tak proč se nepokusil se je uplatnit, nebo si s ní jen promluvit? Energicky rozrazila dvoukřídlé spojovací dveře do salónu. Haha, dokonalé! ♥♥ A ta následující scéna s Giulií a vyslancem od Mezzo Morteho je brilantní, je opravdu ďábelské konfrontovat Angeliku s Joffreyovou milenkou hned po jejich shledání, ale není nad realitu :twisted: Doufám, že obojí ještě rozvedeš...

Jako šévka Ústavu pro výzkum pana dokonalého s okamžitou platností zařazuji termín "Rescatorův paradox" do našeho odborného terminologického slovníku! A tobě přiřazuji nový titul? odbornice na filozofii okolo pana dokonalého. Teď vážně, tohle je naprosto naprosto naprosto geniálně geniální nápad, miluju ho!
Hmm. Připadalo jí, že ona je ten Achilles a Joffrey ta želva. Měla pocit, že už ho dohnala, a vida! Pan Rescator nemá čas. Skoro by řekla, že když za ni samotnou zaplatil cenu jedné galéry i s posádkou, mohlo být jeho mužnému egu učiněno zadost. Jenže co může být lepšího, než zachránit jednu ženu? Přece zachránit ženy dvě! :lol: :lol: pro mě zatím naprosto nejlepší pasáž z tvé fikce! A to filozofii nesnáším, zvlášť tu Zenonovu :D Ale tohle mě nutí změnit názor. Srovnávat pana dokonalého s želvou... haha :twisted:

Ještě bych vypíchla okamžik střetu s Demitrosem; vstupujem do děje kde víme, co si každá z přítomných postav myslí, s tvou předminulou fikcí to nádherně tvoří úplnou skládačku a výsledek je perfektní. Tvůj styl je inspirativní.

A pak ten bolestivý a nežný okamžik střetu Joffreye/Rescatora a Angeliky! Ach. Nevím jestli se mám smát vzdychat nebo plakat. Nejlépe asi všechno naráz.

Sečteno, naprosto dokonalá fikce, vím, že toho máš dost a že ti teď opět přibude hodně práce, ale prosím, zkus nám napsat ještě nějaká pokračování! Byly bychom o hodně ochuzené, kdybys je nenapsala.

PS. V té době ještě Joffrey asi neměl Gouldsboro. To si nechal postavit až v Americe po svém odchodu ze Středomoří. V knize je zmínka že jedna loď se jmenovala Mořský orel, i když proč by koneckonců nemohl mít loď s názvem Gouldsboro, předchůdce našeho osudového Gouldsbora?! 8)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 21 srp 2014, 08:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, děkuju moc za upozornění - nějak mi vůbec nedošlo, že pan dokonalý neměl Gouldsboro odjakživa, nějak to opravím... :wink:
Já jsem si s dovolením (vlastně spíš bez dovolení :? ) vypůjčila Tvou frázi "od Cádizu až po Gibraltar"..
A huráá, konečně mám svůj první úřad!! :shock: :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 21 srp 2014, 10:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je zajímavé, jak každá z nás má jiný pohled na pana dokonalého :) já třeba ty jeho nedostatky miluju, vždyť víme, že pan dokonalý nebyl vždy dokonalý a dost často mu to ujíždělo, je to znak toho, že i on sám byl jen člověk a to mi ho činí reálnějším a bližším (proto nutně netrvám na tom, aby byl vypracovaný svalovec :lol: ). Navíc přece sám říká, že v orientu odvykl být galantní k ženám, jistě trochu přehání, ale stejně si myslím, že se klidně nevědomky mohl zachovat přesně jak Dasha píše.

Dasho já měla ve fikci od Konstantinopole po Gibraltar, což je teda blbost, v té době to Konstantinopol už dávno nebyla, paní AG Istambul nazývá Cařihradem, což také nevím proč, ví to někdo?? Myslela jsem, že po dobytí Turky to byl automaticky Istambul. Konstantinopol jsem zřejmě napsala, jak jsem se učila na byzancké umění haha. Ale lidí od Cadizu po Gibraltar, by moc nebylo ;)

A zapomněla jsem pochválit ten sen na konci. Pěkná zlomyslnost k filmům s MM, tuhle scénu tam všichni hrooozně obdivují, protože neznají nic lepšího - knihy. Pěkně si jim to natřela! Haha, to mě vždycky rozesměje. Vybavila si kejklíře z Pont Neuf haha... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 21 srp 2014, 12:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Při prvním čtení pak dost nedávalo smysl, jak sama sobě zkazila sen se sochou, ale teď se divím, že v tom snu nerozbila rovnou jeho. :twisted: :lol: :lol: 8)
Vida, to je poměrně svůdná představa!! Než hodiny a hodiny srdceryvných rozhovorů, může si to s ním vyříkat ručně :lol: Nechceš napsat jednu fikci na fikci? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 21 srp 2014, 16:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
aaaach! :oops: :oops:

aaaacch! ♥ nova fikcia! aaaach! :oops: idem si to vytlacit a uzit !!!! :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 21 srp 2014, 18:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha Jeanne je natolik frustrovana ze to musela ze sebe vypsat, zajimave pokracovani moc se mi libi co to jeste prohloubit?? Tady je videt Dasho, ze pises fakt dobre, tva fikce na ctenare evidentne pusobi a tak to ma byt :)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 21 srp 2014, 23:35
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och, dasha, krásne, krásne, krásne, páči sa mi ako si to rozvinula a "vycibrila"... vždy si musí nájsť pán dokonalý aj tretí spôsob :evil: , ach joj,

napadla ma len myšlienka, že snáď ju neunesie Mezzo Morte alebo niekto iný, skôr ako si to medzi sebou konečne vyrozprávajú a pochopia tie odlúčené roky... aké je to niekedy ťažké sa počúvať a rozprávať, odpustiť a pochopiť :cry: ...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 22 srp 2014, 10:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach Dasha! ♥ nadhera!
nadherne, uzasne ale zaroven aj take smutne! :cry: :oops:

Ospravedlnujem sa za moju neskoru spätnu väzbu, ale vcera som bola trosku unavena, a rano je mudrejsie vecera!

Vytlacila som si to komplet cele celkom od zaciatku a poriadne som si to uzila...a trpela a vzdychala spolu z nasimi hrdinami...surne potrebujeme vzdychajucich smajlikov... :roll: :roll:

❤❤❤
(¯`v´¯)
`•.¸.•´
☻/
/▌
/ \ ♥

dufam ze ta teraz bude muza drzat za vlasy a my sa coskoro dozijeme dalsieho pokracovania, inak nas utrapis k smrti!
ved toto som uz nevydrzala ani ja (ta ktora sa vzdy smeje na Jeanne)!!!! iba jeden jediny bozk na ruku, a
nic viacej??? och! :roll: :oops:
a v duchu som si rychlo pred spanim napisala fikciu kde ju aspon stisne v naruci 8)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 22 srp 2014, 12:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
„Řekněte mi aspoň jedno. Proč bych u vás měla zůstávat?“ zeptala se nakonec.
„Protože vás můžu nechat trpět, ale taky vás mohu udělat šťastnou,“ řekl vážně.
Angelika měla pocit, že se jí rozskočí hlava. Ta věta byla tak krutá i dojemná v jednom. Samozřejmě, že tohle jí může udělat jen on. Zavřela oči a strčila do něj stejně jako do sochy před chvílí. Když je otevřela, místo hromádky dalších mramorových kusů, byla všude okolo ní jen tma.

Ach jo. Prostě se mi to vymklo kontrole a nepodařilo se mi ho zlikvidovat tak, abych se odreagovala. Znáte to, dělá si, co chce.
"byla všude okolo ní jen tma" No a dalej???? :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 22 srp 2014, 18:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky Moirra a všem ostatním za pochvalu, nechtělo se mi nad tím moc přemýšlet, tak to z hlediska rešerší není žádná velká sláva a pokračování je rozhodně v plánu :wink:

Jeanne, díky za minifikci, jež byla lehce depresivní. Dokonce jsem přemýšlela nad pokračováním, ale asi to opravdu žádné řešení nemá. Že by další paradox?

BTW, pokud bych si měla z poslední kapitoly vybrat oblíbenou pasáž, byla by to věta:
Citovat:
Teď už zbývá jen maličkost - jít za Joffreyem a o všem si s ním promluvit.
Vzpomenu si na pasáže z kánonu, kdy si Angelika chtěla jí s Joffreyem "promluvit" a jak to nakonec dopadlo, třeba ta mnou na srazu zmiňovaná nerealizovaná rozmluva v Quebeku, kde nakonec skončila s Loméniem a Bardagne, o několik stran později jí Joffrey udiveně říká, proč nepřišla dřív, když se nemohla dočkat domluvené hodiny atd, atd, - vypadá to, že Angelika měla podvědomě ze společné rozmluvy asi trochu strach...


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 23 srp 2014, 18:48
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
vypadá to, že Angelika měla podvědomě ze společné rozmluvy asi trochu strach...
Tak to jsi vystihla přesně :!: :) Ale naštěstí má kánon dostatek dalších dílů na to, aby k tomu jednoho dne dospěla a bez potíží s ním mluvila o všemožných problémech. Alespoň těch současných, které se týkaly jejich společného života prožitého v Kanadě. Myslím, že v době pobytu v Quebecku a samozřejmě i před tím (tedy i v době pobytu ve Středomoří) měla ještě hodně strach s ním něco důkladněji probírat, protože se obávala narážek na její minulost, o které ona prostě už mluvit nechtěla. Nejdřív se museli navzájem pochopit a dostatečně se smířit s tím, že žili takovou dobu daleko od sebe a že se to už prostě nedá vrátit. A přijmout jeden druhého takového, jakým se stal během těch "ztracených" let.
Takže myslím, že tvoje fikce naprosto přesně vystihuje jejich citové rozpoložení, ve kterém se oba dva v tu dobu nacházeli, a odpovídají tomu i jejich reakce a dialogy :wink:
jeanne píše:
Ach jo. Prostě se mi to vymklo kontrole a nepodařilo se mi ho zlikvidovat tak, abych se odreagovala. Znáte to, dělá si, co chce.
Jeanne, dodatečně gratuluji k nádherné a velmi zdařilé minifikci :P :P Nevím, jestli bych ji nazvala "depresivní", mě to spíš přišlo "zasloužený" :D Chápu, že jsi zklamaná, že se ti dostatečně nepodařilo dát Rescatorovi za vyučenou, kdy bys ho ráda nahradila tím úžasným všechápajícím panem dokonalým, ale ono to asi opravdu bude tím, že on se jen tak lehkomyslně zlikvidovat nenechá :mrgreen: :mrgreen: Myslím, že jsi tu symboliku ve snu rozvedla a upřesnila naprosto úchvatně. :lol: /tleskající smajlík/


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 srp 2014, 16:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha teraz si ma dostala! :lol: :lol:
Objav Kreta!
Myslim ze dnes je den objavov! No asi ma budete povazovat za sialenu ale ja som az teraz prisla na to ze mesto Candia je vlastne Herklion na Krete, a ze aj tam som bola! Ha-Ha a ani som o tom dodnes nevedela! Este dodnes je Kreta most medzi arabmi a krestanmi . Cestovali sme krizom-krazom cez Kretu a potom stylova plavba lodou na Santorini a o par dni naspät aaach! aspon ze som sa poprehanala lodou po stredozemnom mori...
...a predtym sme boli v Egypte

To som bola este mladucka asi okolo 23...a arabi by ma boli okamzite kupili..dlhovlasa blondynka z modrozelenymi ocami len mi stale hovorili ze by som mala pribrat....vtedy som nosila cislo 36

Aaaaach to bola zabava vtedy...na tavach na konoch na somaroch! Aj vylet krizom cez pust bol..pobyt pri cervenom mori... chyta ma nostalgia! ha ha ...idem vyhrabat stare fotecky (este neboli digitalne) 8)

ale som tam bol stylovo prave sa na tom chramem ten clovek s ktorym som tam bola mal totizto meno jedneho z hrdinou Dashinej fikcie! UHADNETE HO? ???? a nielen to! ta siesta tam fungovala presne tak ako si ju ty Dasha opisala...teda u domacich Kretanov! ha ha ha :lol: :lol:

A inak ta „Kandia“ bola plna Rochatov....nedarmo sa vravi porekadlo "vsetci Kretania klamu (vymyslaju si) )“ a potom sa este vravi ze co je potom pravda ak to porekadlo vyslovi Kretan? :roll: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 srp 2014, 21:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, to je krásné jsem ráda, že jsem Ti vzpomínkami zpříjemnila den :wink: Pokud najdeš nějaké fotky, šup s nimi na fb! Zelenomodrooká mladá blondýna v Kandii v naší skupině jistě padne na úrodnou půdu :lol:
S tím jménem - zas tolik jmen tam nemám, tak je snad na výběr jen Angelika, Jofrey, Demitrios a Giulia... tak nás nenapínej!
A protože nevím, jak to bude se psaním dále (a moc mě to mrzí, když jsem se teď do toho teprve trochu dostala), tak přikládám další kousek...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 srp 2014, 21:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Samozrejme ze by som si bola zelala aby to bol byval Joffrey, ale nebol. :roll: :evil:
(Ten moj Joffrey prisiel az o nieco neskorsie) bol to samozrejme Demitrios! ha ha :D :D
Jeho stylova restauracia Arthemis fici v prvom Viedenskom obvode dodnes. ;-)

Ja som si vobec neuvedomila ze Kandia je na Krete! A teraz mi ta fikcia z Demitriusom pride
strasne smiesna lebo si ho vystihla perfektne! ten pan totizto nemysli cely zivot na nic ine
ako na sex a pekne siesty! ha ha ha :lol: :lol: :lol: Ako sa ti "vloudil" do fikcie???

Inak este som len zacala citat tvoju novu fikciu, na zaciatku si ma skoro rozplakala a hned o chvilu
na to sa tu valam od smiechu: :lol: :lol: :lol:

Savary vykulil oči. Paní markýza už začala definitivně bláznit. Poté, co všechno musela zažít, se vlastně není ani čemu divit. A on s sebou ani nemá ten správný lék, co pomáhá i proti záchvatům svatého Víta… Chudák ženská!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 24 srp 2014, 21:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach! Ooooch! :oops: :oops: Teraz sa tu rozplyvam...
........... . . ✿•*¨`*•.¸(¯`v´¯)¸.•´*¨`*•✿ . . ...........
..........……………… ..♥♥ •.¸.•´♥…………...................


Slíbnul jí poslední slzu a ucítil slanou chuť moře. Zajel jí rukou do vlasů a přiměl ji vzhlédnout. Cítil, jak se utápí v tom podmáčeném zeleném pohledu, nedokázal odolat. Byl to vášnivý, téměř surový polibek dvou duší, které steskem po sobě hladověly celé věky.

zacalo to tak smutne..bala som sa ze mu Angelika zasa utecie! A
ch dakujem Dasha! dnes budem dobre spat! :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 srp 2014, 08:36
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och, dasha, och..... ♥ ♥ ♥ ♥ och, to bolo krásne......

ich spoločný zmysel pre humor im znova trochu pomohol:

Joffreyovi začalo cukat v koutcích úst. Angelika při pohledu na něj nedokázala při nejlepší vůli udržet vážnou tvář, usmála se.
Oba se hlasitě rozesmáli z plných plic. Když se po chvíli trochu uklidnili, jejich pohledy se setkaly.


♥♥♥♥
a toto:

to je také nádherne romantické.....

Slíbnul jí poslední slzu a ucítil slanou chuť moře. Zajel jí rukou do vlasů a přiměl ji vzhlédnout. Cítil, jak se utápí v tom podmáčeném zeleném pohledu, nedokázal odolat. Byl to vášnivý, téměř surový polibek dvou duší, které steskem po sobě hladověly celé věky.
Udělal ještě dva rychlé kroky a otočil klíčem v zámku. Pořád si nebyl jistý, jestli to, co viděl v očích té svůdné sirény, kromě touhy po nekonečných modrých dálkách, je skutečně pravda. A nerad by riskoval, že mu zmizí dříve, než to podrobí bližšímu průzkumu, jaký si tato záležitost jistě zaslouží.


dasha, čo veta to romantika :P , aj sa mi kolená podlomili :D :lol: :mrgreen:
nakoniec to ich zmierovanie a prvý krok zobrala do rúk sama Angelika :wink: .. no ešteže tak...
dasha píše:
A protože nevím, jak to bude se psaním dále (a moc mě to mrzí, když jsem se teď do toho teprve trochu dostala), tak přikládám další kousek...

ja viem, že začína škola a času bude menej, napriek tomu si myslím, že takého písanie (a to moje kreslenie detto) je ako droga, jednoducho ťa to nepustí a stále premýšľaš a tvoríš v mysli :idea: :wink: a nájdeš si čas ďalej tvoriť


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 srp 2014, 19:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, moc hezká fikce. Líbí se mi, že je Angelika aktivní a nenechala jet manžela samotného. No a jak Rescator zamknul, moc se těším na pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 srp 2014, 19:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Připadám si ale jako paranoidní čtenář, protože mám u každého jejího nápadu pocit, jakoby dělala nějakou hloupost, protože ji někdo zase unese nebo si to jinak zkomplikuje.
Jeanne, to není paranoia, to je mnohokrát potvrzená zkušenost z kánonu :lol: :lol: Holt se "nenechá osudem vláčet jak chcíplý pes vlnami", a pak překračuje mrtvoly, no... to je její volba :roll: V mojí fikci ale nebude trápit nějakého nevinného chudáka, ale pěkně si ten kalich hořkosti s ní vypije až do dna pan (ne) dokonalý.. myslím, že předsedkyně bude mít radost :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 25 srp 2014, 20:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Nutně potřebujeme pokračování! Tohle je TAK napínavé.
Ha ha :mrgreen: :mrgreen: Jeanne..jasne ze je ...ved Rescator prave na kajute zamkol dvere! :evil: :evil:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 126 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů