DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 126 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 04 říj 2014, 22:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Zopakovala jsem si má oblíbená pokračování a napadá mě, jestli by skoro nebyl vhodnější název série Setkání s paní Rescatorovou :D :twisted: protože když mluvím o téhle fikci, říkám teď "A četla jsi už nový díl Paní Rescatorové?"
Vidíš, a já nemohla na žádný příhodný název přijít :wink: Opravím!

Přidávám krátkou kapitolku speciálně pro Předsedkyni obleků pana dokonalého, aneb kterak Rescator zpět k masce přišel. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 04 říj 2014, 22:16
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
a pan Rescator ma spat svoju masku! :D dokonale! :D :D :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 04 říj 2014, 22:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, moc pěkné pokračování. Máš opravdu originální nápady. Těším se na další pokračování. :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 05 říj 2014, 22:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hahaha :lol: :lol: :twisted: Dasho, tve pokracko jsme si cetly vcera nahlas s kolegyni z katedry jizvologie. A obe jsme se valely smichy haha, dokonale. Po dukladnem uvazeni jsme se rozhodly ti slavnostne sverit titul odbornice na zesmesnovani pana dokonaleho a pochopitelne i uvadeni jej do nejnemoznejsich situaci, katedra urcena k tve vedecke cinnosti je nejspis Katedra zesměšňologie :D

Dale jsme se s kolegyni shodly na tom, ze zesmesneni by melo byti detailneji rozepsano napriklad o Angeliciny myslenky a monology k smesne satkove masce a detem ktere si hraly s jeho maskou, ovsem i o toto jsme se jiz postaraly a Moirra ti vymyslela unikatni basen, ktera vse doplnuje. :D

PS. Az na nas bude toho zesmesnovani prilis, ozvene se, do te doby pis jak uznas za vhodne ale myslim, ze jeste dlouho neprekrocis nase limity pro prekroceni miry unesitelneho zesmesnovani :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 06 říj 2014, 12:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za projevenou důvěru, nicméně cílem mé fikce v žádném případě nebylo pana dokonalého zesměšnit! Naopak se mohl utvrdit v tom, jak silná je jeho legenda a že se v podstatě stává součástí středomořského folklóru :wink:
A vůbec, celá moje fikce má za cíl napravit největší zeměšnění Rescatora v historii, totiž uprchlou otrokyni hned po kandijské dražbě, aniž by se jí stihl dát poznat.
Nechám na vašem uvážení, zda spíš nechcete můj nový titul přejmenovat na " polidštění pana dokonalého" - to je totiž to, o co bych se ráda snažila, abychom našeho alfa hrdinu nevnímaly jen jako nějaku zboštělou plazmu, která přežije popravu, mučení, dlouhé cesty, sexuální abstinenci atd... - to bychom se nakonec dostaly někam na úroveň Švejka, a uznejte, že to je meta, kterou si náš pan dokonalý rozhodně nezaslouží! 8) :twisted:

P.S: Moirro, miluju Tvou poezii, už se nemůžu dočkat nového melodramu :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 06 říj 2014, 20:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, obě pozice se samozřejmě nevylučují a k oboum jsi již prokázala dostatečnou kvalifikaci, takže ti jako šévka našeho Ústavu dovoluji zapsat si pozice dle svého vlastního uvážení a v příslušné diskuzi. :mrgreen: :mrgreen: To že rozvádíš legendu o panu dokonalém ve Středomoří je ti samozřejmě jen ke cti, ovšem aby byla legenda opravdu dokonalá, chtělo by fikci trochu přirochatovat co myslíš? :twisted:

PS. hrozně se mi líbí jak jsi dala vedle sebe mučení a sexuální abstinenci :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 06 říj 2014, 20:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
P.S: Moirro, miluju Tvou poezii, už se nemůžu dočkat nového melodramu :mrgreen: .
Dakujem Dasha, basen vznikla spontanne ked som koleginu z ustavu na vyskum pana dokonaleho,
po jej pobyte v mojom Wapassu a prehliadke Angelikologickeho muzea odprevadzala na autobus spät do Prahy :mrgreen:

Zboznujem tvoje fikcie, bud pri nich ochkam a achkam alebo revem od smiechu az sa mury Wapassu
otriasaju od zakladov. Ani by som sa necudovala keby po zverejneni tvojich fikcii vo Viedni pravidelne zaznamenavali zemetrasenie.

PS: Katedra zesměšňologie ti uz prischla, zaidane vyhovorky nepomozu.

PS2: Samozrejme ze prekonat
Angeliku v zosmiesnovani panov Joffreya de Peyrac a Rescatora je nemozne. ved napokon je to zrejme aj jedina zena ktore zosmiesnila Francuzkeho Krala i Muleja Ismaela :roll: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 30 říj 2014, 04:43
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, opožděně, ale přece ... :wink:
Krásné a úžasně vtipné vyprávění, všechno je tak opravdový – bolest na duši při hádce před posádkou, vnitřní radost z přežití po potopení lodi, rozkošný Savary, komická situace při setkání s nevěřícím Tomášem alias Rochatem nebo ztráta a znovunalezení masky, což je z mého pohledu přesné zhmotnění rčení “nikdy neříkej nikdy”. :)
Obávám se, že “paní Rescatorová” je už navždy ustálený výraz, stejně jako “Rescatorův paradox” a spousta dalších slovních spojení, která jsou v oblibě i z ostatních čtenářských vyprávění, včetně neodmyslitelného účastníka všech příběhů, kterým se stal arcibiskup. :lol:
Citovat:
Vysoký zjizvený muž, s podivným kontrastem umolousaného drahého oblečení, rozcuchaná žena v rozpáraném pánském obleku a za nimi, jako třešnička na dortu, podivný hubený stařec s potměšilým výrazem bezzubých úst.
Ha, ha, tak tomu říkám “svatá trojice” :lol: .... opravdu vydařený popis!

Neskutečně se mi líbí, jak jsi elegantně vybruslila ze všech připomínek, kterými tě v diskuzi dámy doslova zahltily. Ale i přesto mi to nedalo a něco jsem si ještě prověřila, takže snad brzy dám dohromady jednu mini-rešerši .... :wink:

Každopádně, nádherné zpracování, po všech stránkách. /tleskající smajlík/ :P :P

PS: A taky Tě podezřívám, že nás balamutíš tím, že toto vyprávění píšeš aktuálně za pochodu, protože jsi ho už dávno knižně vydala v Rusku:

Angelika a Rescator – ruské vydání z roku 1990

PS2: Už vím, jak Ti bylo, když jsi doháněla resty ze čtení ještě v autobuse ...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 30 lis 2014, 12:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Some time earlier he had arranged with a Spanish craftsman from Bona to have several masks of fine but rigid leather made for him to wear over his face, for he did not wish to be recognized.
Takže minimálně anglický překladatel si také myslí, že Rescator musel mít několik masek stejně jako Dasha. :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 01 úno 2015, 13:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně po delší době.. další dávka paní Rescatorové, Marsyase, Rescatorova paradoxu a krabích taštiček navrch :budu_zvracet: :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 01 úno 2015, 16:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
A teď když už se všechno pomalu stáčí zpátky ke kánonu, mohly bychom si udělat pauzu na novou dávku tematických fikcí, nemyslíte? ;)
Tématické fikce se hodí kdykoli, jen netuším, jaké téma máš na mysli...? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 02 úno 2015, 10:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Konečně po delší době.. další dávka paní Rescatorové, Marsyase, Rescatorova paradoxu a krabích taštiček navrch :budu_zvracet: :D
Krásne pokračovanie :ok: :applaus: , doslova som mala pred očami tu začmudenú krčmu a dianie v nej. :applaus:

Vidím že Rescator má zasa nejaký šialený plán! :roll: A ja veľmi dúfam že sa nič nestáča naspät ku kanónu ale vzíde
z toho zasa nejaký úplne iný, neočakávany zvrat, tak ako to tu v tejto sérii, ktorú ja volám "pani Rescatorova"
zvyčajne býva. :agree:

Och, takto mi znechutit krabie taštičky, ty si dialbica Dasha! :evil: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 02 úno 2015, 15:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach :ach: Dasho, už jsem skoro zapomněla, jaká lahoda je číst "paní Rescatorovou". ;) Zejména se mi líbí úvodní část, kde jsi mě, stejně jako Moirru, krásně vtáhla do atmosféry tepla a hluku hospody osvětlené svíčkami... moc příjemně se to čte!

A začínám mít pro Marsyase stejnou slabost jako pro Jeroma :mrgreen:, asi proto, že je to další člověk, který se tak dojemně snaží postarat se o Rescatorovo blaho. :D Ach, kdyby tak Rescator měl celý svůj život po svém boku Marsyase, Jeroma a Rochata, to by se mu jistě nemohlo nikdy nic špatného stát. :twisted: :twisted: :twisted:

A že by se nám to navracelo ke kánonu, toho se neobávám... už kvůli tomu :budu_zvracet:

Jo a valentýnské fikce nepíšu!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 02 úno 2015, 15:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuju, holky :D

Dauphine, ty že nepíšeš valentýnské fikce?! Co by tomu řekl pan Rochat?? :oops:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 02 úno 2015, 16:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hmm jak to mám vědět, já přece nejsem Rochat :twisted: . Se ho můžeš zeptat...

http://ask.fm/konzulrochat


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 02 úno 2015, 17:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc příjemné čtení. Mě se líbila ta poznámka, že má Rescator přeholkováno. Je to od něho pěkně drzé předpokládat, že se ty dámy snesou. Empatie neempatie, jedná se přece o Rescatora! A to :zle: k tomu!
Jen jedna věc mi vrtá v hlavě - co Florimond, kde ten je?


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 29 dub 2015, 19:34
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zbožňuju příběhy paní Rescatorové! :ach: :ach: A pochopitelně styl tvého psaní :applaus:
Hodně jsem se bavila scénou v orientální hospodě :D Ty úvahy, jak to ve skutečnosti mezi ctěným panem Rescatorem a jeho novou otrokyní vlastně je, jsou boží :lol: :lol:
A tak nějak se nemůžu dočkat, jaké rozuzlení nás čeká – proč že to bylo Angelice tolik špatně?? :shock: Odpověď tuším a moc obdivuji, jak dokážeš děj zamotat stejně, jako Angelice tu její životní pouť vždycky pořádně zamotala paní AG.... :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 08 srp 2015, 19:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, bude další pokračování o paní Rescatorové? Jsem zvědavá, jestli její nevolnost má příčinu, kterou si myslím.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 09 srp 2015, 11:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
včera som si zasa prečítala príbehy pani Rescatorovej...
veru, chcelo by to súrne nejaké pokračko :agree: :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 13 srp 2015, 15:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nojo, já vím :/ Sice by mě mělo letošní léto pocitově přiblížit fikci ve Středomoří, ale opak je pravdou! Už skoro nevím, jak se jmenuju. Ale až se ochladí, tak třeba zas někdy něco napíšu :tongue: .


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 09 zář 2017, 04:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pěkný nápad (jen škoda, že by připravil budoucnost o guvernéra Gouldsbora, protože pochybuji, že by si Joffrey nechal manželku zmizet až k Mulai Ismailovi). Velmi mne bavil Savary (komu ten stařík nechybí?), zejména pasáž, kdy chtěl Angelice pouštět žilou a neměl čím :) .

zajímavé by bylo i rozvětvení Angeličina a Joffreyova společného osudu právě v orientě, jak by to mezi nimi asi probíhalo za situace, kdy by vyčkala Rescatorova příjezdu a neuprchla s Colinem... Máš další námět pro paralelní vesmír ;) .

A co pokračko?! Tohle jsem přečetla během dvou nočních kojení a cítím se neuspokojená! :)


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 02 kvě 2021, 17:06
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, Vidím, že ve tvém podání setkání ve středomoří Rescator nic neprotahuje a hned odhaluje svou pravou totožnost. Angelika ho vyděsila svou mdlobou, takže na výčitky zatím nezbyl čas. Situaci po odložení masky jsi vyřešila opravdu rafinovaně.
Spekulace, kým je pro Rescatora jeho nová otrokyně neberou konce. Všichni cítí, že jejich vztah skrývá něco víc.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 08 črc 2021, 18:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja som kedysi prečítala len prvú časť, nevedela som, že si napísala aj ďalšie! :shock: ale samozrejme sa z nich veľmi teším, užila som si ich naplno, a to hneď dvakrát. :mrgreen: Dúfam, milá Dasha, že "múza ťa ešte pobozká" a bude pokračovanie, lebo tento príbeh je príliš dobrý na to, aby skončil v polovici, keď je ešte veľa vecí nevyriešených.

PS: veľmi sa mi páčilo, že pravda o Cantorovi vyšla tak rýchlo najavo. Ale odkiaľ to vedel Savary? Kto mu to vytáral? Myslela som si, že to bolo prísne strážené tajomstvo. A vlastne, keď žil Cantor s Rescatorom na lodi, ako ho otec predstavil posádke? Ako svojho syna? Ach, toľko otázok a žiadna odpoveď na ne...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 09 črc 2021, 11:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  08 črc 2021, 18:47
ja som kedysi prečítala len prvú časť, nevedela som, že si napísala aj ďalšie! :shock: ale samozrejme sa z nich veľmi teším, užila som si ich naplno, a to hneď dvakrát. :mrgreen: Dúfam, milá Dasha, že "múza ťa ešte pobozká" a bude pokračovanie, lebo tento príbeh je príliš dobrý na to, aby skončil v polovici, keď je ešte veľa vecí nevyriešených.

PS: veľmi sa mi páčilo, že pravda o Cantorovi vyšla tak rýchlo najavo. Ale odkiaľ to vedel Savary? Kto mu to vytáral? Myslela som si, že to bolo prísne strážené tajomstvo. A vlastne, keď žil Cantor s Rescatorom na lodi, ako ho otec predstavil posádke? Ako svojho syna? Ach, toľko otázok a žiadna odpoveď na ne...
Taky se přidávám, s přáním, že Dasho svou fikci dopíšeš. :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 09 črc 2021, 13:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja viem že sa opakujem ale tá celkom prvá fikce od Dashi ktorá ma očarila spôsobila že som si povedal že pridám fikce ktoré som písla sebe do šuplíka.

Tie potom spôsobili že som vyprovokovala Jeanne - hoci dovtedy tvrdila že na písanie nemá čas a napokon začali pribúdať ďalšie úžasné fikce od iných autoriek.

Ja teda tiež dúfam že ešte bude nejaké pokračovanie. :sailor:
jeanne píše:
Zopakovala jsem si má oblíbená pokračování a napadá mě, jestli by skoro nebyl vhodnější název série Setkání s paní Rescatorovou :D :twisted: protože když mluvím o téhle fikci, říkám teď "A četla jsi už nový díl Paní Rescatorové?"
Toto mám nastavene podobne - tiež to volám setkáni s paní Rescatorovou :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Setkání ve Středomoří - dasha
Napsal: 10 črc 2021, 00:11
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, Přidávám se k žádostem o pokračování


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 126 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů