DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra

Odpovědět   Stránka 3 z 9  [ 436 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 59 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 23:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, koukám že máme naprosto stejný názory a nápady alespoň co se týče Joffreye a témat na fikce :D musím se přiznat (a teď je to vážně taková úchylačinka :D) že jsem jeden čas chodila spát s tím, že sem si detailně minutu po minutě vyprávěla myšlenkový pochody Joffreye těch pár dnů na začátku plavby na Gouldsboru, když se schoval v kajutě. Tak a teď jsem konečně celému virtuálnímu světu vyslepičila že jsem pravděpodobně beznadějná zastydlá pubertální slečinka :lol: :lol: ale zas je to lepší než počítat ovečky no ne :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 kvě 2014, 07:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine:
Ha ha :mrgreen: :mrgreen: Pocitanie Joffreyov pred spanim je urcite prijemnejsie ako pocitanie oveciek!
Takze uz nezostava nic ine, ako sup s tym na papier!

PS: Inak nemyslim ze rozvijanie dejov v hlave je nejaka pubertalna uchylka, vela velkych spisovatelov (mnohi z nich uz v pokrocilom veku) sa priznalo ze ich hrdinovia viedli v ich hlavach hodiny a hodiny dialogy a monology. Dokonca boli aj taki, ktory sa z neviditelnymi hrdinami rozpravali. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 kvě 2014, 11:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Moirro, koukám že máme naprosto stejný názory a nápady alespoň co se týče Joffreye a témat na fikce :D musím se přiznat (a teď je to vážně taková úchylačinka :D) že jsem jeden čas chodila spát s tím, že sem si detailně minutu po minutě vyprávěla myšlenkový pochody Joffreye těch pár dnů na začátku plavby na Gouldsboru, když se schoval v kajutě. Tak a teď jsem konečně celému virtuálnímu světu vyslepičila že jsem pravděpodobně beznadějná zastydlá pubertální slečinka :lol: :lol: ale zas je to lepší než počítat ovečky no ne :D
koľko máš rokov, milá Dauphine? Pýtam sa preto, aby som ti mohla vyrátať, koľko rokov to takto ešte budeš robiť (odhadujem ťa na podobnú "maniačku", ako som ja :twisted: :wink:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 kvě 2014, 12:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha :D :D no táhne mi na 21 takže svá pubertální léta už bych měla mít za sebou, a jestli mi teď řekneš, že mě tohle bude provázet dalších dvacet, třicet nebo i více let dokud se mi stářím nezatemní mozek, tak nebudu vědět, jestli se mám těšit nebo jestli mám nad sebou plakat :D Ale říkám, že už tohle počítání Joffreyů před spaním nepraktikuju to bylo tak před dvěma možná i více lety :D hmm když nad tím tak přemýšlím možná se k tomu zas vrátím a napíšu o tom nějakou fikci haha ach jo :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 kvě 2014, 12:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Puberta romantickeho druhu zrejme pretrvava do vysokeho veku! :oops: :shock:

Ci nieje viac ako zname ze najviac sleduju nekonecne zamilovane telenovely druhu Maria & Co 60,70,80 a 90+ rocne babky?
:shock: :shock: :P :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Jitka
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 kvě 2014, 09:45
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27 bře 2014, 11:36
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Moirro, koukám že máme naprosto stejný názory a nápady alespoň co se týče Joffreye a témat na fikce :D musím se přiznat (a teď je to vážně taková úchylačinka :D) že jsem jeden čas chodila spát s tím, že sem si detailně minutu po minutě vyprávěla myšlenkový pochody Joffreye těch pár dnů na začátku plavby na Gouldsboru, když se schoval v kajutě. Tak a teď jsem konečně celému virtuálnímu světu vyslepičila že jsem pravděpodobně beznadějná zastydlá pubertální slečinka :lol: :lol: ale zas je to lepší než počítat ovečky no ne :D
Opravdu klid, já tohle mám už skoro 20 let, to tě s největší pravděpodobností opravdu nepustí. :D Zvlášť, když jsi schopná domýšlet takové krásné příběhy.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 kvě 2014, 14:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Puberta romantickeho druhu zrejme pretrvava do vysokeho veku! :oops: :shock:

Ci nieje viac ako zname ze najviac sleduju nekonecne zamilovane telenovely druhu Maria & Co 60,70,80 a 90+ rocne babky?
:shock: :shock: :P :twisted:
Angeliku porovnávaš k Márii & co??? :evil: :evil: :evil:

Čo ja viem, či je to puberta. Skôr by som to nazvala schopnosť snívať, ktorá nás neopúšťa, aj keď sme v reálnom živote už dávno vo fáze cynizmu a únavy.

Minule som čítala, neviem, či to náhodou nebol citát autora knihy "A song of ice and fire" (seriálovo známej ako "Game of Thrones"), že "ten, kto nečíta, prežije iba jeden život, ten, kto číta, prežije žvotov stovky". Takže by som sa až tak veľmi o nás neobávala, všetko je v úplnom poriadku. :)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 kvě 2014, 13:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha v mém současném předzkouškovém rozpoložení bych to teda číst nechtěla... :D takže nezbývá než přestat kecat o nesmyslech a začít dělat něco důležitějšího - třeba psát fikce :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 kvě 2014, 22:40
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Puberta romantickeho druhu zrejme pretrvava do vysokeho veku! :oops: :shock:

:
z tejto puberty sa nedá vyliečiť....
ozaj, žeby jej v Montpellier ukázal Joffrey aj univerzitu, kde študoval a študoval aj Nostradamus o storočie skôr??? :roll: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 kvě 2014, 23:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neříkám že je nečtivá, ale vzhledem k tomu, že mám na stole kopu středověké literatury, kterou musím přečíst (a Chapelain v té kopě samozřejmně není), tak bych už další odborné dílo nedávala :wink: ovšem že je tam Angelika je velké, velké plus :lol: no jo, už mlčím a jdu psát :roll: :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2014, 09:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra píše:
Puberta romantickeho druhu zrejme pretrvava do vysokeho veku! :oops: :shock:

:
z tejto puberty sa nedá vyliečiť....
ozaj, žeby jej v Montpellier ukázal Joffrey aj univerzitu, kde študoval a študoval aj Nostradamus o storočie skôr??? :roll: :wink:
:D :D Co myslis preco tam nasich hrdinov trepem? Ty si to samozrejme uhadla! No nevravela som ze si detektiv? Ale v tej & pri tej UNI je este nieco straaaaaasne zaujimaveho pre Angeliku, dalsie Joffreyove prekvapenie pre jeho zenusku! A potom pridu este aj ine prekvapenia....

PS: Pani AG ma uz sasa raz donutila vzdelavat sa! Tato kniha sa da cela pozerat online, samozrejme je vo Francuztine:
https://play.google.com/books/reader?pr ... =GBS.PA585
Musela som sa v tej knihe hrabat, lebo som chcela vediet kto bol v tom case starosta mesta a ine dolezite osobnosti & udalosti v case ked A&J prichadzaju do Montpellieru. (1657) ;-)

Kvizova otazka pre hobby detektivov: Preco sa nevylodia V Montpellieri ale inde? Pani AG odpoveda na tuto otazku v Angelika Integrale, 2.diel Toulouska Svadba ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2014, 09:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Zkušenostní učení prostřednictvím identifikace s fikčními postavami filmů a seriálů. :twisted:
To je nejaka kniha o mne? :mrgreen: :mrgreen:
Ja som uctovnicka! :oops: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2014, 10:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
To je nejaka kniha o mne? :mrgreen: :mrgreen:
Ja som uctovnicka! :oops: :shock:
O nás všech. V sobotu ti můžu jednu vzít. ;)[/quote]


Nuz veru, jeto fenomen..Angelika ma u mna cestne miesto v kniznici medzi velikanmi svetovej literatury a filozofmi ako Sokrates Platon & co.
:mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll:

PS: Uz sa na teba tesim ;-) :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2014, 22:55
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:
moirra píše:

Kvizova otazka pre hobby detektivov: Preco sa nevylodia V Montpellieri ale inde? Pani AG odpoveda na tuto otazku v Angelika Integrale, 2.diel Toulouska Svadba ;-)
čo ma napadá, že je to buď kvôli hugenotom, ktorí tam mali dosť pevné zázemie alebo kvôli pirátom :shock:
(aj keď vlastne Montpellier neleží priamo pri mori, ale centrum leží nejakých pár km odtiaľ a v 17. storočí určite nebolo tak veľké ako dnes)
nakoľko Angelika miluje kvety a presvedčila Joffreya, že rozumie bylinkám tak by ju určite zaviedol do botanickej záhrady :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 12:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
dauphine píše:
Teď mě jen ještě víc mrzí, že o ten palác přišli, asi by se tam měli podívat v Království Francie... a těším se na konfrontaci Joffreyových pokojů v Toulouse a v Beautreillis
Obavam sa ze sa tam uz podivat nemozu, lebo pani AG pisala v knihach ze Toulousky diabolsky palac zrovnali zo zemou.
Ó nie ... a to v ktorom dieli bolo ?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 16:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
O nie! ja mam dobru pamät na dolezite veci: Hned som to aj nasla!

...jeho synovia su bez mena, jeho palace zrovnane zo zemou........
nic uz nieje z palaca veseleho poznania kde sa zilo takym radostnym zivotom....

Angelika a Kral strana 523 rozhovor Angeliky a Krala na konci knihy ;-) :cry: :cry:

Mozno ze ostal aspon letohradok na predmesti Toulouse ??? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 22:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ne ne ne ne!!!! tomu odmítám uvěřit, prostě ne! Trubadúrský palác nemůže být zbořen. To je horší zpráva než že Ježíšek neexistuje!! Není to logický, proč by král boural takový palác, to že chátrá nebo že se rozkradlo vybavení to jo ale srovnat se zemí, tomu prostě nemůžu věřit :D touhle zprávou se mi zničil život :D co teď budou dělat Angelika a Joffrey v mojí fikci??????? :lol: :lol: A jestli nějaká taková zmínka v knize je, tak jsem to určitě několikrát četla a nikdy mě nepřišlo, že by to bylo myšleno doslova, musím se na to kouknout v kontextu, určitě to Angelika, nebo kdo to říkal, myslela jako metaforu jak píše Jeanne.

PS. Zaměřila jsem se na jednu větu, která je jiná ve starém vydání a v nové Angelice a sice, že v té staré, když odjíždějí z Toulouse, se Angelika ohlíží "jako by tušila že ho již nikdy nespatří." tam je to daný naprosto jasně, už nikdy do trubadúrského paláce nevkročí, kdežto v tom novém vydání je trošku jiná věta, nevím jestli je to překladem, každopádně je to tam víc neurčitější což dává naději, že si to AG nakonec rozmyslela...


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 23:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Aha, ja byla prve v klidu, protoze jsem si to spatne precetla a Beautrellis stoji. A vy ted myslite palac v Toulouse? Zvlastni, na nej jsem nepomyslela, ale take myslim, ze uz neni.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2014, 10:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ještě je naděje, že "srovnané se zemí" je jen metafora, pro chátrání jako u Beautreillis? :?

O to víc, si budeme muset užít šťastné toulouské časy...
Vychadzam z toho ze v tom case naozaj domy odsudenych "bosorakov" burali a palili lebo vraj boli neciste, ved dokonca z Toulouse doviezli Joffreyove knihy ktore horeli s nim na hranici. AG sa vzdy snazila drzat historickych faktov. Mozno Beautriles nechali lebo v nom v podstate "diabol" nikdy poriadne nezil, ved ho este len dokoncoval.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2014, 10:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hm, ja som to spočiatku brala ako metaforu. Keď tak nad tým premýšlam tak toulouský palác mohla pani AG dať zbúrať preto aby sa Angelika s Joffreyom už nemohli do Toulouse vrátiť. Tým pádom by zostali v Paríži, blízko kráľa a dvora. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2014, 11:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
Kvizova otazka pre hobby detektivov: Preco sa nevylodia V Montpellieri ale inde? Pani AG odpoveda na tuto otazku v Angelika Integrale, 2.diel Toulouska Svadba ;-)
Quote Errnie:

čo ma napadá, že je to buď kvôli hugenotom, ktorí tam mali dosť pevné zázemie alebo kvôli pirátom :shock:
(aj keď vlastne Montpellier neleží priamo pri mori, ale centrum leží nejakých pár km odtiaľ a v 17. storočí určite nebolo tak veľké ako dnes)
nakoľko Angelika miluje kvety a presvedčila Joffreya, že rozumie bylinkám tak by ju určite zaviedol do botanickej záhrady :wink:[/quote]
------------------------------------------------------------------

Ernnie, keby som bola slavny spisovatel zamestnala by som ta za dobry plat ako detektivku na reserse ;-)

1657 hugenoti uz boli velmi oslabeni v Montpellieri. V Montpellieri pristat nemohli, lebo tam pristav priamo nebol. Pani AG pise, ze v tom case boli cesty rozbite kvoli vojnam a fronde, take vascina tovaru sa dopravovala po vode, cez more a rieky. A Languedoc mal v tom case dva dolezite pristavy: Narbonne a Aigues Mortes (30 km od Montpellieru).

Na tej Univerzite smeli studovat zeny medicinu (porodnictvo a liecitelstvo) skor ako hocikde inde v Europe, a zaoberali sa aj ucinkami liecivych rastlin, ktore pestovali aj v Botanickej zahrade, najstarsej vo Francii ;-) Bola tam samozrejme jedna z najlepsich fakult fyziky & Co v Europe. Takze idealne miesto pre pana & pani de Peyrac. :D ;-)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 kvě 2014, 18:56
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:

Ernnie, keby som bola slavny spisovatel zamestnala by som ta za dobry plat ako detektivku na reserse ;-)

Na tej Univerzite smeli studovat zeny medicinu (porodnictvo a liecitelstvo) skor ako hocikde inde v Europe, a zaoberali sa aj ucinkami liecivych rastlin, ktore pestovali aj v Botanickej zahrade, najstarsej vo Francii ;-) Bola tam samozrejme jedna z najlepsich fakult fyziky & Co v Europe. Takze idealne miesto pre pana & pani de Peyrac. :D ;-)
ďakujem, moirra :oops: :wink:
úplne dobré miesto pre tých dvoch :wink:
áno, na tej univerzite študovala aj pôrodná baba, čo ju zavolal Joffrey k pôrodu Florimonda.. :wink: ..


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2014, 19:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
áno, na tej univerzite študovala aj pôrodná baba, čo ju zavolal Joffrey k pôrodu Florimonda.. :wink: ..
Ano , Isaura, ktora bola z Bearnu kde bol Joffreyov rodinny zamok, studovala v Montpellieri.
Vtedy ma to zaujalo ze mohla zena studovat na univerzite v tom case!? Tak som potom hladala informacie. (Vedela som ze pani AG to ma vzdy super zresersovane, nuz vsetko...az na ten sextant ...)
:idea: :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2014, 22:55
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:
áno, na tej univerzite študovala aj pôrodná baba, čo ju zavolal Joffrey k pôrodu Florimonda.. :wink: ..
Ano , Isaura, ktora bola z Bearnu kde bol Joffreyov rodinny zamok, studovala v Montpellieri.
Vtedy ma to zaujalo ze mohla zena studovat na univerzite v tom case!? Tak som potom hladala informacie. (Vedela som ze pani AG to ma vzdy super zresersovane, nuz vsetko...az na ten sextant ...)
:idea: :D
presne to isté zaujalo aj mňa, že mohli ženy študovať na univerzite (aspoň že v tomto nebola Amerika prvá a dokonalá :lol: :D :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
no ak ten sextant bol drevený :idea: :roll: tak ho mohli použivať

hľadala som tiež čosi ohľadom francúzkych dejín a našla som predlohu, ktorá zrejme inšpirovala p. AG

http://fr.wikipedia.org/wiki/Marie_Ang% ... Scorailles

http://de.academic.ru/dic.nsf/dewiki/80437
celkom zaujímavé :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 09:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
no ak ten sextant bol drevený :idea: :roll: tak ho mohli použivať

hľadala som tiež čosi ohľadom francúzkych dejín a našla som predlohu, ktorá zrejme inšpirovala p. AG

http://fr.wikipedia.org/wiki/Marie_Ang% ... Scorailles
SEXTANT
-------------
Nuz ten sextant urcite nemohol existovat, pretoze este davno po roku 1700 bola vypisana odmena aj v Spanielsku aj v Anglicku, pre toho kto vymysli riesenie ako urcovat presne zemepisne dlzky, co sposobovalo moreplavbe velke straty a problemy. Urcite teda aspon nie oficialne, ale Newton mal uz skor prptotyp, okolo 1700 vraj, takze Joffrey ktory bol vynikajuci matematik, mohol mat vlastny prototyp tiez. Urcite si z Newtonom dopisoval, ved bol jeho sucastnik! ;-) :D

The history of sextant:
http://www.mat.uc.pt/~helios/Mestre/Nov ... 1iflan.htm
---------------------------
Inspiracia pani AG:
-------------------------

Co sa tyka Marie Angelique de Scorailles ta bola sice krasna, ale vraj neuveritelne sprosta (blba ako tago) a zrejme ju otravili hovoria historici. ved umrela ako dvadsatrocna.

Ja by som povedala ze pani AG sa inspirovala vela vecami dokopy:
Kraska a Zviera: Vraj velmi napadne skaredy Comte de Grignan (mal dve zeny menom Angelika ktore umreli) si vzal prekrasnu
& inteligentnu, ovela mladsiu Françoise-Marguerite de Sévigné, dceru Madame de Sevigne (zname listy) a manzelia vraj boli velmi zamilovani az do smrti.
Potom samozrejme Eleonora Aquitanska a Diana de Poitiers a samozrejme Suzanne, markíza du Plessis-Bellière.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 14:49
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Nuz ten sextant urcite nemohol existovat, pretoze este davno po roku 1700 bola vypisana odmena aj v Spanielsku aj v Anglicku, pre toho kto vymysli riesenie ako urcovat presne zemepisne dlzky, co sposobovalo moreplavbe velke straty a problemy. Urcite teda aspon nie oficialne, ale Newton mal uz skor prptotyp, okolo 1700 vraj, takze Joffrey ktory bol vynikajuci matematik, mohol mat vlastny prototyp tiez. Urcite si z Newtonom dopisoval, ved bol jeho sucastnik! ;-) :D
samozrejme Suzanne, markíza du Plessis-Bellière.
je možné, žeby existoval názov sextant pre rôzne zariadenia? :roll: ak áno, zrejme hovoríme o dvoch rozdielnych typoch, napr. http://referaty.atlas.sk/prirodne-vedy/ ... 8/?print=1 používali na astronomické pozorovania
tento pán používal drevený
http://sk.wikipedia.org/wiki/Johann_Baptist_Cysat

http://sk.wikipedia.org/wiki/Sextant_(m ... 3%ADstroj) :roll: :idea:

určite si dopisoval s Newtonom :wink: (wau... to by bola inšpirácia na fikciu... :wink: )

* áno, s tou Suzanne s tebou súhlasím :wink: aj keď možno krásou sa inšpirovala Marie Angelique de Scorailles, dala jej určite viac rozumu :D :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2014, 23:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

určite si dopisoval s Newtonom :wink: (wau... to by bola inšpirácia na fikciu... :wink: )

:
Myslim ze naozaj by to stalo za to citat listy ktore si Joffrey a Newton vymienali. ;-)

Ten sextant co sa pouzival neskorsie na mori ma inu konstrukciu ako ten co pouzivali na susi. Ale predpokladam, kedze existuju zaznamy ze Newton uz ho mal, len to nezverejnil, ze ho mal samozrejme aj Joffrey. ;-) :D
ved pani AG pise o Joffreyovi ze velki matematici sveta boli sokovani ako lahko vyriesil problemy z ktorymi si oni lamali nekonecne dlho hlavu. A u sextantu ide prave o velmi domyselnu matematiku.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 00:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jééé nová fikce, to si zítra zpříjemním vstávání, snídaně v posteli a k tomu kvalitní fikce o Angelice... mmm, to zkouškové nezačíná zas tak špatně... :D už se těším!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 00:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, Dufam ze sa ti fikcia bude pacit, a ze aj tie skusky vyjdu ;-)

PS: Tentokrat to bola trochu fuska, lebo okrem pani Isabelle tam vystupuju same skutocne osoby a miesta, dokonca udalosti, a opisovat mesto v ktorom som este nidy nebola, nieje tak jednoduche Dostala som chut ist sa tam pozriet ;-) Aspon viem ze pani AG to nemala lahke, i ked aspon mohla resersovat v materinskom jazyku. Ale zato este neexistoval internet.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 10:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Jak jsem četla o chystaných šatech a plesech, tak jsem si vzpomněla na Dauphine, jak posledně říkala, že je tu přetoulousováno, tak teď tuším, že se jí tu brzy bude zdát přeplesováno... ;)
Preetoulousovano? Nuz preto som ich trosku povlacila po Languedocu, i ked mne pravdupovediac najviac v knihach pani AG chybali detaily z Toulouskeho obdobia. ;-)

Preplesovano bolo v obdobi rokoka tak ci tak, samy bal a samy vecierok. Ved vtedy este neexistovali radio, televizia, kina ci koncertne haly ;-)
najstarsia divadelna skupina Francuzka sa objavila na scene az vroku 1680 a prva budova opery otvorila svoje dvere az v roku 1752 ! Co mali teda ti ludkovia robit ako navstevovat jeden druheho a organizovat vecierky a zabavy? :roll: :roll:

PS: Tie dva diely z Quebecu som necitala uz par rokov, chystam sa o cez vikend znovu nacat.

PS 2:
Omylom som sem vcera natiahla nespravnu, nedokoncenu verziu poslednej kapitoly, lebo uz bolo neskoro, takze teraz je tu ta spravna. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 11:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

- Nechytám se teď ale, co počítáš za oficiální divadelní skupiny? :shock: Vždyť jen nejznámější Molière jako jeden příklad za všechny putoval se svým souborem po jižní Francii už v první půlce 17. stol. a už od roku 1660 hráli přímo na jevišti v Palais Royal. Divadelní sály pro comédie ballet, tedy předchůdce oper, které se v Ludvíkově době nejvíc vyvíjely a víme, jak to zničilo vztah mezi dosavadními spolutvůrci Lullym/Moilerem, ...a divadelní hry v podobě dramat i komedií byly součástí každého velkého paláce. Jinak se hrálo na scénách v parcích...
Myslim tym skupinu ktora hrala oficialne vo "svojom" divadle. Ako ty vravis, predtym bolo najcastejsie ze divadlo/ballet/koncerty sa organizovali v palacoch a samozrejme na kralovskom dvore. Organizovane chodenie vysokej spolocnosti do divadal a do opery sa este len zacinalo. Napriklad prvy verejny dom opery do ktoreho sa chodilo otvorili v Benatkach 1637.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 12:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Este jednoducho neboli casy kedy mala kazda vysokopostavena rodina,
vcitane kralovskych, v opere ci divadle svoju vlastnu lozu.
Tak rada by som bola poslala Angeliku & Joffreya do Opery !
:roll: :twisted: :twisted:
Ale ako sa hovori ked nepride Mohamed k hore, pride hora k Mohamedovi! :idea: ;-)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 16:14
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Preetoulousovano? Nuz preto som ich trosku povlacila po Languedocu, i ked mne pravdupovediac najviac v knihach pani AG chybali detaily z Toulouskeho obdobia. ;-)

Preplesovano bolo v obdobi rokoka tak ci tak, samy bal a samy vecierok. Ved vtedy este neexistovali radio, televizia, kina ci koncertne haly ;-)
pani AG sa málo venovala toulouským časom a tvoja fikcia vypĺňa prázdne miesto, veľmi pekne napísané, oceňujem, že si si dala veľa námahy a rešerše s historickými presnosťami :wink: , wau...
niekedy mám pocit, či mi nečítaš myšlienky, pretože ja som nedávno v mojej fantázii tých dvoch tiež poslala spolu na ples alebo do divadla - na nejakú spoločenskú akciu... aj keď Joffrey nebude s tancovať, to bolo asi jediné v čom nebol dokonalý, keďže mu to nedovoľovalo jeho staré zranenie :twisted:

akurátik mám jednu malú historicky-technickú pripomienku, román o Angelike sa odohráva v období baroka (cca 1600 -1730?) rokoko nasledovalo až potom od cca 1720-1750 (to sa vyvinulo z postbaroka) - to už bolo obdobie markízy de Pompadour :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 16:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem Errnie.
:oops: :D
Musela som si dat namahu z historickymi resersami, este k tomu vo Francuztine,(aspon sa pri tom ucim) Ine dobre materialy sa nedali najst. Lebo ako by som inak vedela kde budu ubytovani a kde bude ples a kde je ta univerzita a ako vyzera ta botanicka zahrada v tom case....? A samozrejme na plese v takom velkom meste ako je Montpellier nemozu byt iba same fiktivne osobnosti. ;-) To by sa podla mna inak nedalo pisat.

PS: Vobec neviem preco som napisala Rokoko! ha-ha :D Myslela som samozrejme Baroko !


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 20:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

PS: To nikomu není podezřelé, proč se teď markýz d'Andojos chová k Angelice tak podivně? ;)[/url]
No ja sa prave na to pokusam prist, ale mozem len hadat. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 21:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

- Ti dva hlavní šlechtici v Monpellier (myslím ten, kde jsou ubytovaní a pak ten aktivní, co se tam před ním ukryli) jsou skuteční?
.
De Rohan (kapitan lode) bola skutocne Bretonska slachticka rodina a bola aj zapletka z Montpellierom.

Ti dvaja hlavni slachtici su samozrejme 100 % skutocni, aj ich manzelky, aj ich palace.(dodnes stoja a su zname turisticke atrakcie)
Dve velke velmi vplyvne rodiny toho casu v Monpellieri.
Grof Jacques de Manse a jeho zena Antoinette de Grasset. On bol Finanzmajster a spolu z tiez skutocnym baronom Pierrom-Paulom Riquetom (ktory zil v Toulouse a v mojej fikcii navstivil Joffreya) nakoniec budovali Kanal du Midi, ktory spaja Atlantik zo stredozemnym morom. (1662 predlozili projekt Colbertovi)
Joffrey v knihe pani AG spomina, ze ak by bol ostal chudobny, bol by sa zrejme stal kralovskym vodnym inzinierom.

Pierre de Sarret a Marie de Bonail sa skutocne zobrali v roku mojej fikcie 1657, takze si nevymyslam.

Rodina de Sarett zastavala 200 rokov predtym a 200 potom dolezite funkcie v Montpellieri, a ich palac je dodnes velkou turistickou atrakciou.
Coquille Hotel de Sarret. je meno palaca, najdes fotky
aj de Manseho palac najdes "hotel de Manse" ale nato som dosla az ked som si ich postavy vybrala z historickych knih...takze pri mojej biednej Francuztine som mala aj trochu stastia ;-)

Ale trvalo dost dlho kym som si v starych analoch vyhrabala tie spravne obete, zaujimave a rozporuplne osobnosti, v spravnom roku a spravnymi domami ktore som chcela mat blyzko univerzity. ;-)
(samozrejme ze som "nahodou" nasla aj staru mapu mesta z toho obdobia, vtedy bolo hlavne namestie Place de la Canourgue )

Chcela som aj aby sa ubytovali u niekoho kto je vedec ;-) ale aj vplyvna osoba Montpellieru. Preto de Manse.

A na tom bale predsta tiez nemozu byt dake fiktivne postavy, takze este nejake skutocne pribudnu, to by ma inac nebavilo pisat.....som proste sialena

:roll: :roll: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 00:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Koukám, že se tu zas rozjela diskuze, ještě jsem to všechno nestihla přečíst a nechci to číst se spěchem, zítra si na všechny fikce a diskuze udělám čas... nicménně jsem nezahálela! Ať žije půlnoční prokrastinace! Protože jsem se konečně dostala ke knihám, pátrala jsem po tom zničení/nezničení trubadúrského paláce a vypadá to, že jsme opět narazily na rozdílnost překladu v českém a slovenském vydání. V českém je toto:

"...jeho synové ztratili jméno, jeho paláce jsou VYPLENĚNÉ, přátelé se od něho odvrátili a nepřátelé na něj zapomněli, už nezbylo nic z paláce trubadúrské poezie, kde se tak šťastně žilo!"

Čili tam vůbec není řečeno, že by byl palác srovnán se zemí, jak je ve slovenském překladu. Spíš mi to příjde jako metafora že byl zrušen Joffreyův dvůr, ta kultura v Toulouse a samozřejmě vyrabování paláce... Nebo tak to vnímám já. Asi to bude chtít konfrontovat s originálem, nebo nemáš Moirro představu, jak je to v němčině?

A jak jsem psala o rozdílnosti v nové a staré verzi ve scéně kdy Joffrey a Angelika odjíždí z Toulouse na královskou svatbu, teď jsem to teda dohledala a je to takhle:
stará verze: "Pozorovala růžové město, rozložené na březích řeky, se štíhlými věžemi kostelů a paláců. ... Jako by tušila, že je už nikdy neuvidí."
nová verze: "Znělo to jako předtucha, že město už nikdy neuvidí."

Čili zase ve starý verzi je jasně dáno že se už do Toulouse nikdy nepodívá, v nové je, že má předtuchu že by ho pravděpodobně již nikdy neměla navštívit, ale není tam vyloženě napsáno, že se tam doopravdy nikdy nepodívá.

No, myslím, že nastal čas (minimálně ve fikci), aby se Angelika poprvé se svou předtuchou mýlila. Šup s Joffreyem do Toulouse opravovat vypleněný palác!!!!! Juchůůů[/quote]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 08:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
1) Mám štěstí, že nevyrábím seznam (skutečných) postav i z fikcí.
2) Mám štěstí, že se jejich autorek můžu zeptat na tento soupis postav a dostane se mi ho bez práce.

:P :D

PS: díky ;)
No te by teda bolo, keby si musela zalozit este aj zoznam skutocnych postav, :shock: :shock: ktore som pouzila a este pouzijem v mojej fikcii! Ale priviedlo ma to na myslienku, ze tu vzdy vysvetlim ked nejaku do fikcie pridam kto to bol.

Inak obdivujem ta za ten uzasny zoznam postav a vsetky informacie na tejto tvojej uzasnej webovej stranke stranke!
Prave to ma na tuto stranku povodne zaviedlo.

Takze podakovat sa musim ja! Diky! ♥ :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 09:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Čili tam vůbec není řečeno, že by byl palác srovnán se zemí, jak je ve slovenském překladu. Spíš mi to příjde jako metafora že byl zrušen Joffreyův dvůr, ta kultura v Toulouse a samozřejmě vyrabování paláce... Nebo tak to vnímám já. Asi to bude chtít konfrontovat s originálem, nebo nemáš Moirro představu, jak je to v němčině?
[/quote]

Idem pozriet do stareho nemeckeho vydania, ktore je v podstate originalnejsie ako original. pretoze staru povodnu Francuzku verziu vydavatelstvo vo Francii poriadne okliestilo, takze neskorsie po rokoch sa urcite casti knihy spätne prekladali z Nemciny do Francustiny!!!!!!! pre nove vydania knih (tym vsak nemyslim tie najnovsie). Nemci sa vtedy najviac drzali manuskriptu. Zaujimave je aj ze najstarsie vydanie Markizy anjelov- 1 Dielu v Nemcine (1956 presne 300 rokov po toulouskej svadbe) ;-) aj Slovencine zacina tym ako si krasna Markiza Angelika vo Versailes spomina na svoje detstvo a na svoj zivot, ako sa potom dostala ku dvoru.

Definitivne si musim zohnat to najstarsie Francuzke vydanie z roku 1957, ktore cuduj sa svete vyslo az rok po Nemecku! Ale Nemci vtedy podla vlastnych slov prekladali z originalneho manuskriptu, a pani Golonovej nevyskrtali a nevynechali tak vela.

Nuz ja uz mam popri ceskej slovenskej a nemeckej verzii aj francuzku verziu, chorvatsku, srbsku, anglicku (ta je teda poriadne okliestena) a taliansku verziu, teda aspon prveho dielu a par niektorych inych, ale dufam ze si tuto sialenu zbierku jedneho dna skompletizujem. (nema niekto nahodou Ruske verzie ???? :shock: :roll: )

Vravim vam ze som CVOK! :shock: :shock: :roll: :roll:

Takze idem kuknut vsade Dauphine, aby som uspokojila tvoje srdiecko, ktore krvaca za Palacom veseleho poznania ;-) :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Nemecka stara verzia
Napsal: 17 kvě 2014, 09:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citaty su z Angeliky a Kral, stare Nemecke vydanie
ktore vyslo o rok skor (1956) ako Francuzky original:
-------------------------------------------------------

»Joffrey de Peyrac«, wiederholte sie. »Was habt Ihr
ihm angetan, diesem Sänger, diesem Genie, diesem
großen hinkenden Narren, der Toulouse in seinen
harmlosen Bann schlug? Wie könnte ich Toulouse,
wie könnte ich ihn vergessen …!«
-------------------------------------------
»Sein Palais ward dem Erdboden gleichgemacht,
sein Sohn hat keinen Namen mehr, seine Freunde
haben ihn verleugnet, seine Feinde vergessen. Ihr
habt ihm alles genommen … Nur eines werdet Ihr
nicht haben: mich, seine Frau …«
---------------------------------------------

Joffrey de Peyrac, opakovala. co ste s nim urobili, s tym
spevakom, geniusom, velkym krivajucim blaznom
ktory opantal Toulouse svojim neskodnym sarmom
Ako by som mohla zabudnut Toulouse !
ako by som len mohla zabudnut JEHO !?
-------------------------------------------

V preklade je to o tom palaci to iste ako v Slovencine:

Jeho palac bol ZROVNANY ZO ZEMOU
jeho syn (synovia by malo byt) bez mena,
jeho priatelia ho zapreli a nepriatelia nanho zabudli
vy ste mu zobrali vsetko, ale nedostanete mna, jeho zenu
------------------------------------------------------

No takze mi nezostava nic ine, ako ist pozriet do starej Francuzkej verzie :shock: :roll: :roll:

PS: Ako som uz spominala, pani AG sa snazi dodrziavat historicke skutocnosti, a v tom case ak bol niekto vyhlaseny za bosoraka, bolo zvykom ze jeho dom, palac, sidlo ..spalili a zrovnali zo zemou, lebo tam vraj inak vladol Diabol.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 10:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já nestačím zírat, jak ses do toho Moirro zakousla! Vždycky jsme si notovaly, že naše diskuze o Angelice má vědeckou úroveň, a teď to máme teprve potvrzené :wink: :wink: .
Je pravda, že jsem si do Integrale vydání taky začala dělat vpisky, abych mohla porovnávat.
Pokud se ukáže, že paláce opravu byly vypleněné, je to trochu čára přes rozpočet, ale na druhou stranu vážně pochybuju, že by AG v době, kdy to psala, měla promyšlenou dějovou linku až k návratu z Kanady.
Osobně si myslím, že první narážka na toto téma je ve Wappasu, kde Angelika zachraňuje Orgevala. Předtím, než ji vzbudí a řekne, že venku je los, se Angelice zdá sen o tom, že se s Joffreyem prochází v nových střevíčkách v zámeckém parku a Joffrey jí říká, že pro ni postavil mnoho paláců, ale tento zámek je dar od krále.
Nemůže to být nápověda k problematice jejich návratu?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 11:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Osobně si myslím, že první narážka na toto téma je ve Wappasu, kde Angelika zachraňuje Orgevala. Předtím, než ji vzbudí a řekne, že venku je los, se Angelice zdá sen o tom, že se s Joffreyem prochází v nových střevíčkách v zámeckém parku a Joffrey jí říká, že pro ni postavil mnoho paláců, ale tento zámek je dar od krále.
Nemůže to být nápověda k problematice jejich návratu?
Diky za ten tip, Dasha! ♥
na ten Angelikin sen som uz skoro celkom zabudla!

Pani AG niekde hovori ze uz predtym ako chytila do ruky pero a zacala pisat Angeliku, vedela ze jedneho dna pojdu do Ameriky, takze vidno ze mala uz dalekosiahlo premyslene akym smerom sa Angelikin zivot bude uberat.

Nuz ta "napoveda" mne prezradza, ze Joffrey staval vo Francii nove palace a tiez ze ten dar od krala nemohol byt byvaly Toulousky zamok, lebo kral v listinach dorucenych do Queebeku vsetko predsa Joffreyovi vratil, pozemky, tituly....

Darovat premna znamena, dat niekomu nieco co mu nepatri ani povodne nepatrilo.

OCH! najradsej by som napisala pani AG list, a spytala sa ci teda ten palac v Toulouse bol alebo nebol zburany!
jedneho dna sa snad dozijem tej poslednej knihy a dozvieme sa aj my z pera pani Golonovej ci sa zem "toci alebo netoci" ;-)

PS: Zeby nova anketa?
1. bol zburany 2. bol len vyplieneny 3. stoji a byva v nom niekto iny 4. po 20 rokoch schatral a rozpadol sa 5. kral ho Joffreyovi vratil 6. bol vyplieneny a vypaleny ATD. ATD. .........


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 11:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hmm Moirro, to co tu píšeš dává smysl, je možné že ten palác fakt zbourali, protože byl sídlem čaroděje. I když je to divný, že by bourali zrovna stoletý palác který byl prvotřídně vybavený... pochopila bych že by takhle srovnali se zemí nějaký pelech čarodějů v pařížském podsvětí, ale celý renesanční palác?!! Myslím, že by se našel kupec který by se vyprdl na nějaký povídačky o čaroději... no ale to je jedno každopádně palác byl minimálně vypleněný takže ho král nikomu nedaroval/neprodal. Navíc přece po Joffreyově procesu propuklo povstání v Languedoku vedené d'Andijosem čili by se neobydlený, luxusní palác k vyrabování přímo nabízel... :(

A pokud teda byl zbourán, tak to vidím na romantické znovupostavení, jako když hrabě Monte Cristo nechá postavit panu Morrelovi zbrusu novou loď Faraon - prostě jakmile král vrátí Peyrakovi jeho pozemky a tituly ve Francii, tak začne s novou stavbou paláce úplně stejného jako kdysi, nakoupí zpět vybavení které tam bylo nebo ho nechá vyrobit a pak vezme jednou Angeliku do Toulouse a tam před ní bude stát palác Trubadúrské poezie a ona se bude strašně divit jak je to možné vždyť přece byl zbourán... a bude to všechno strašně cute :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 11:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já si myslím, že AG věděla že chce Angeliku dovýst do Ameriky, ale ještě nevěděla, co tam bude přesně dělat, vždyť kdyby to věděla, tak by měla asi víc propojený děj ze starého světa a z nového světa, ale tyhle dva děje se skoro neprolínají, ty knížky z Ameriky by dějově obstály samy od sebe. Příjde mi, že prostě dopsala Angelika a její láska kde je to všechno nasměřovaný do Ameriky, jak zamýšlela, a pak se od Angeliky nedokázala odloučit, a protože to přímo vybízelo k pokračování, tak navázala další sérií knih o Novém světě. Haha paní Golon by mi dala, že se tu snažím vysvětlit její myšlenkové pochody i když to tak vůbec nebylo :D :D

A samozřejmně, že když psala děj v Americe tak nečekala, že by se Angelika vrátila zpět do Francie (na to je v knihách i několik narážek), ale pak ten děj k tomu opět úplně vybízel, tak se nakonec rozhodla, že je nasměruje zpět do Francie. A taky si myslím, že král věnuje Angelice zámeček ale někde v Ile-de-France, blízko Versailles a přitom intimní, úplně schovaný od okolního světa, kde bude mít klid a bude tam sama jen s Joffreyem a dětmi a on jí tam třeba přijede ve vší počestnosti navštívit... A Joffrey samozřejmně tím "postavil jsem pro vás mnoho paláců" bude narážet na to že opravil toulouský palác :D

Moirro, je úžasný jakou máš sbírku knih, není nad to když se oblíbenými knížkami můžeš šťourat v mnoha jazycích, kdybych uměla tolik řečí jako ty měla bych to stejně!!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Angelika v Amerike
Napsal: 17 kvě 2014, 12:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zabudla som tu spomenut ze o tom ze AG uz na celkom zaciatku vedela ze bude jej hrdinka Angelika knihach vystupovat v Amerika som vycitala z nejakeho interview z pani AG, len to v tom chaose v tych materialoch co uz mam musim najst.

Ked to najdem, tak to sem postnem. ;-)

PS: Dalsie do coho sa pustim je resersovat co sa dialo v Toulouse tych dvadsat rokov co tam neboli.
od 1661.....


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Montpellier
Napsal: 17 kvě 2014, 14:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem konečně v klidu dočetla Angeličin první den v Montpellieru :) Moirro, obdivuju jakou sis dala práci s historickým rešeršem, opravdu velice kvalitní fikce! Také se mi hrozně líbilo setkání s Isabell a hlavně ta její familiárnost k Joffreyovi a malá exkurze do jeho dětských let, další poloha kterou bylo třeba doplnit, super!! Možná by se s ní mohl znova sejít v Království Francie, je jasné, že ona se svým duševním rozpoložením je přežije všechny a určitě ani moc nezestárne, představuji si jí jako ten typ ženy, co je třicet let pořád stejná :D

Myslím, že bychom měly místo setkání fanoušků rovnou uspořádat týdenní exkurzi po Francii, abychom navštívily místa, která se objevují ve fikcích :D

Jinak začínám mít problém ani ne tak s tím, že bych nerozeznala co bylo ve fikci a co bylo v knize jako spíš co bylo v jaké fikci, třeba jak teď jak byla zmínka o Carmencitě ve fikci od Moirry, hned jsem si vybavila scénu z Joffreyova pokoje ve fikci od Jeanne, nebo když se Angelika po večeři odebrala do svých pokojů a Joffrey ještě diskutoval o vodním inženýrství, čeklala jsem kdy jí Joffrey navštíví v jejích pokojích a budou se milovat :D ale zatím je fajn že když mě tohle napadne, dokážu to v hlavě roztřídit, jen se bojím, aby se mi do toho jednou nezamíchala také Tamara a Černý-Rytíř z 21. století. :lol: :lol:

Přetoulousováno? Odvolávám! Zrovna jsem si říkala že se těším až se Joffrey a Angelika opět vrátí do Toulouse (ne že by to na cestách nebylo fajn). Přetoulousováno nemůže být nikdy, steně jako nemůže být přeplesováno, přešatováno nebo přeloďováno (rozuměj scény na Joffreyově lodi ;) ). Jen jsem chtěla upozornit, že tu nebyla rovnováha mezi fikcemi s toulouským hrabětem a Rescatorem. Tak jsem se to snažila maličko vyvážit svou fikcí s Rochatem ovšem uznávám, že toulouské období potřebovalo akutně rozšířit jako první. ;) Všechno bude... :D

Jeanne, taky přemýšlím, co může mít d'Andijos za problém, že se chová tak divně. Žeby problémy s výzdobou jeho pokojů?? Nebo srdeční problémy?? Nebo na něj v nějakém ohledu tlačí arcibiskup?? Ráda se nechám překvapit, doufám, že nám to brzy osvětlíš...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 14:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, velmi ma tesi ze sa ti moje pokracovanie fikcie pacilo.
:oops: :D
Zasa si m iraz precitala myslienky, pretoze ked som o Isabell pisala, hned som rozmyslala, i ked je uz dost stara, ze by bolo pekne keby este zila ked sa Joffrey, a potom Angelika vratia do Francie.

Ale to samozrejme potom budem musiet pisat dve verzie kralovstva Francuzkeho, jedna co bude vychadzat len z toho co predtym napisala pani AG a druha co bude vychadzat z mojich fikcii. takze mam do smrti o zabavu postarane ha -ha :D :D

Nuz mas pravdu, pomaly ale iste sa nam uz tie verzie fikcii zacnu pliest v hlave, :mrgreen: :mrgreen:
Ale zatial este dokazem rozlisit co bolo a co nebolo v knihach

Uz sa tesim na tvoju spominanu verziu ako Joffery renovuje svoj schatrany palac v Toulouse. Ved to boli ich najkrajsie a najsladsie spomienky (preto to obdobie rozsirujem, aby tych spomienok mali este viacej)

Ako vidis aj mne trochu chybal Rescator, takze som ich aspon poslala na lod. ;-)
V dalsej kapitole budu saty a ples, ziarlivost a intrigy a samozrejme laska ♥ ;-)
a Joffrey ma na plese pre Angeliku pripravene jedno velke prekvapenie.........


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 15:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha však mě to bylo hned jasný že Joffrey na lodi je narážka na Rescatora :D a možná jsem to tu psala, ale právě proto že by ho Angelika znala i "z lodi" by ho mohlo pak víc rozesmutnit když ho nepoznala na Gouldsboru...

Téda myslím, že se máme na co těšit!! Už se strašně těším na překvapení od Joffreye, jsem fakt napjatá a taky se těšim na šaty a na plesy... a samozřejmně na školu lásky od Jeanne. Ta Angelika mě tak rozkošně rozptyluje od zkoušek, že bych se nedivila, kdybych si je musela zopáknout :D Proč mě někdo nemůže vyzkoušet z Angeliky??!!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 15:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6936
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
,:D Proč mě někdo nemůže vyzkoušet z Angeliky??!!
No ved pockaj zajac! pekne sa o prazdninach zapotis, ked ta zacneme s tej Angeliky skusat!

PS: Mozno uz dovtedy budes presvedcena ze sa pan dokonaly volal Joffrey de Cerny de Rytir, najradsej to robieval pred zrkadlom z dvoma zenami v cervenych satoch, Filipa de Plessi-Belliere dal zozrat vlastnym psom a v hvezdarni kde Angeliku zozadu bozkaval na hrdlo mal vonavy orientalny divan z poduskami ha ha :mrgreen: :mrgreen:

PS: Ano tej skoly lasky z verziou 2.0 treba aspon dva tyzdne!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 kvě 2014, 15:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Týjo, tak to nebude žádná sranda, budu se muset před srazem pěkně učit... :lol: :lol: bude to další svaťák a budeme dělat maturitu z Angeliky a po jejím úspěšném splnění dostanem certifikát, že jsme odborníci a budem si to psát do CV, fakt cool! :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 9  [ 436 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 59 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů
cron