DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra

Odpovědět   Stránka 8 z 9  [ 436 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 15 6 7 8 9 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Ale nevím, jestli to ty, Moirro, dokážeš napsat aniž by ses psychicky odrovnala :| :mrgreen:
ved prave :roll: ..... mozno bude napokon v mojom umrtnom liste napisane: skonala od zialu pri zapisovani
posledneho listu Joffreya de Peyrac pred popravou, pisaneho pre jeho milovanu Angeliku....... :shock:

PS: odkaz tym ostatnym damam: som zvedava ci si ho vydrzite neprecitat :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, teraz sa smejem a placem naraz :cry: :D :cry: :D :cry: :D


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 30 říj 2014, 04:55
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak v prvé řadě – mám pocit, že vaše komentáře by měl někdy někdo vydat jako „Paměti Angelikologického výzkumného ústavu“ – to by opravdu stálo za to! :mrgreen: Zase u vašich komentářů umírám smíchy. :lol: Ještě byste si měly pro všechny případy předem určit, co budete mít vytesáno na náhrobku, až to s vámi sekne :wink: :D

Moirro, opět opožděně, ale přece. Nádhera ... ach! :oops: Krásná pasáž, já už zase nemám slov, kterými bych dokázala vyjádřit všechny pocity, které se ve mě při čtení tvého vyprávění odehrávají.
Moc se mi líbil jejich dialog po té, co p.D dozpíval a za odměnu dostal polibek .. to se ti opravdu vydařilo. :) Je tam prostě zase všechno – romantika, verše, důvtip a samozřejmě nezbytný humor ...
Citovat:
....poslala by som arcibiskupa aby mu pripomenul jeho sväté manželské povinnosti....
Znovu sa ozval výbuch smiechu a Joffrey si bol takmer istí že toto si Arcibiskupovi zvedi celkom iste dôkladne zapisujú do zápisníka.
Tak tady jsem se doslova dusila smíchy a ještě před tím jsem se nemohla přestat smát při představě vznešených dam pojídajících (slušně řečeno) plavidlo .... no, ani se jim nedivím, jak už psala Dauphine, detaily lodě jsou dokonalé, tedy přímo k sežrání :mrgreen: :mrgreen:

A nepostradatelný Péguilin :lol: :lol: :lol:
Citovat:
- Och, krásna bohyňa nočnej oblohy, samozrejme že verím! Preto sa snažím zaľúbiť tak často ako je to vôbec možne! Raz sa mi to dokonca stalo tri krát za deň!
A vůbec, právě mě napadlo – když je Péguilin takový „miláček publika“, napadlo vás někdy, jak byste se cítily, když by vás svedl takový „Lauzun“? Měly byste pocit použité a odložené hračky nebo byste byly hrdé na takovou zkušenost? Byl by pro vás Lauzun i dál „oblíbenec“? :shock: :lol: :lol:
Citovat:
Mladá grófka de Peyrac, v tmavomodrých šatoch z našitými trblietavými hviezdami na sukni i polmesiacmi na spodnej sukni a kométami na živôtiku i trblietavej maske pripomínajúcej nočnú oblohu posiatu hviezdami od svojej Montpellierskej priateľky, predstavovala bohyňu noci.
A toto jsi vzala kde?!! :shock: Ses mi nabourala do mého foto alba, či co?? :roll: :mrgreen: :mrgreen:
Já jsem byla za „Noc“ na maškarním plese v tanečních, když mi bylo šestnáct. Vše jsem si vymyslela a ušila sama, akorát jsem neměla šaty tmavomodré, ale černé. Na živůtku byl našitý půlměsíc a na sukni hvězdy. A samozřejmě nemohl chybět ani „zdvihnutý límec“ (ten se mi teda moc nepovedl) a vlečka z černého tylu pošitá hvězdami, vyčesané vlasy s čelenkou a stříbrná škraboška (taky můj vlastnoruční výtvor)...


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 30 říj 2014, 16:29
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Jaký by byl pocit ze "setkání" s Lauzunem? Ověření ze jste dost zajimave, aby si vas všimnul a zejména příležitost k overeni jeho pověsti, tedy věřme, zábavného okamžiku? Na déle či domu by Lauzuna přece nikdo nechtěl. Tak se o panech tohoto typu neuvazuje. Jejich úloha je zachraňovat i další damy. :D :D :D
:wink: Tak to jsem moc ráda, že ve stejném duchu neuvažuju sama :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 30 říj 2014, 16:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
jeanne píše:
Jaký by byl pocit ze "setkání" s Lauzunem? Ověření ze jste dost zajimave, aby si vas všimnul a zejména příležitost k overeni jeho pověsti, tedy věřme, zábavného okamžiku? Na déle či domu by Lauzuna přece nikdo nechtěl. Tak se o panech tohoto typu neuvazuje. Jejich úloha je zachraňovat i další damy. :D :D :D
:wink: Tak to jsem moc ráda, že ve stejném duchu neuvažuju sama :mrgreen: :mrgreen:
Tak maxi nevinny flirt .... nic viac by nebolo :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 30 říj 2014, 16:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano, jen nevinný flirt. Jsem téhož názoru.i :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 30 říj 2014, 16:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako milujem citat o Joffreyovi, Lauzonovi a ich nespocetnych "ulovkoch" ale v reale podobnych expertov nemusim :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 31 říj 2014, 19:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Moirro, opět opožděně, ale přece. Nádnera ... ach! :oops: Krásná pasáž, já už zase nemám slov, kterými bych dokázala vyjádřit všechny pocity, které se ve mě při čtení tvého vyprávění odehrávají.
Moc se mi líbil jejich dialog po té, co p.D dozpíval a za odměnu dostal polibek .. to se ti opravdu vydařilo. :) Je tam prostě zase všechno – romantika, verše, důvtip a samozřejmě nezbytný humor .

A nepostradatelný Péguilin :lol: :lol: :lol:
Citovat:
- Och, krásna bohyňa nočnej oblohy, samozrejme že verím! Preto sa snažím zaľúbiť tak často ako je to vôbec možne! Raz sa mi to dokonca stalo tri krát za deň!
Citovat:
Mladá grófka de Peyrac, v tmavomodrých šatoch z našitými trblietavými hviezdami na sukni i polmesiacmi na spodnej sukni a kométami na živôtiku i trblietavej maske pripomínajúcej nočnú oblohu posiatu hviezdami od svojej Montpellierskej priateľky, predstavovala bohyňu noci.
A toto jsi vzala kde?!! :shock: Ses mi nabourala do mého foto alba, či co?? :roll: :mrgreen: :mrgreen:
Já jsem byla za „Noc“ na maškarním plese v tanečních, když mi bylo šestnáct. Vše jsem si vymyslela a ušila sama, akorát jsem neměla šaty tmavomodré, ale černé. Na živůtku byl našitý půlměsíc a na sukni hvězdy. A samozřejmě nemohl chybět ani „zdvihnutý límec“ (ten se mi teda moc nepovedl) a vlečka z černého tylu pošitá hvězdami, vyčesané vlasy s čelenkou a stříbrná škraboška (taky můj vlastnoruční výtvor)...
Dakujem Fantina, som rada ze ta pokracko pobavilo.... :D

a taktiez som neskonale nadsena, ze sa mi telepaticky podarilo do pribehu zamontovat tvoj outfit... :mrgreen:

nezmazavaj tu fotku, je to perfektna ilustracia..len skoda ze tie saty nemozeme vidiet cele....


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 31 říj 2014, 20:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantina píše:
Moirra píše:
Mladá grófka de Peyrac, v tmavomodrých šatoch z našitými trblietavými hviezdami na sukni i polmesiacmi na spodnej sukni a kométami na živôtiku i trblietavej maske pripomínajúcej nočnú oblohu posiatu hviezdami od svojej Montpellierskej priateľky, predstavovala bohyňu noci.
A toto jsi vzala kde?!! :shock: Ses mi nabourala do mého foto alba, či co?? :roll: :mrgreen: :mrgreen:
Já jsem byla za „Noc“ na maškarním plese v tanečních, když mi bylo šestnáct. Vše jsem si vymyslela a ušila sama, akorát jsem neměla šaty tmavomodré, ale černé. Na živůtku byl našitý půlměsíc a na sukni hvězdy. A samozřejmě nemohl chybět ani „zdvihnutý límec“ (ten se mi teda moc nepovedl) a vlečka z černého tylu pošitá hvězdami, vyčesané vlasy s čelenkou a stříbrná škraboška (taky můj vlastnoruční výtvor)...


PS: Tu fotku brzy smažu, protože sem nepatří, tak se pak nedivte
fantine- ja som bola tiež v 10. rokoch za "pani Noc", ale ziadne foto nemam. mala som ciernu skrabosku, tmavomodre zamatove saty s dlhym rukavom na ktore mi mama nasila zlté hviezdy a mesiac zo zlateho papiera. vyhrala som 10. miesto.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 31 říj 2014, 20:41
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
nezmazavaj tu fotku, je to perfektna ilustracia..len skoda ze tie saty nemozeme vidiet cele....
Bohužel, Moirro, promiň, ale musím ... nepatří to sem. Mělo to být jen pro krátké pobavení. Bude lepší, když ty šaty podle tvého popisu někdo talentovaný nakreslí :P
Ta fotka byla výřez z kolektivní fotky pořízené fotografem, bohužel jiné foto nemám, tehdy ještě "digitální fotoaparáty do kapsy" nikdo neměl (a to nemluvím o mobilních telefonech, které neexistovaly :twisted: )


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 lis 2014, 21:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Trošku romantiky :ach: a historie Languedocu :swordplay: :priest: v ďalšom pokračovaní
šťastných a nešťastných toulouských časov. :love:

prajem príjemnú zábavu. ;)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 lis 2014, 22:30
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och moirra, krásne romantické,
hlavne tie verše o láske a ako nezabudol na svadobný deň, typický pozorný trubadúr :ach: , áááách

Nikdy nezabudnem na ten nádherný deň keď mi vás priviedli sem do Toulouse, a ja som prvý raz pocítil čo je to naozajstná láska. Zamiloval som sa do vás na prvý pohlaď. Hneď ako som vás uvidel.
A pýtal som sa svojho srdca, v deň keď sa naozaj stanete mojou, čo nájdem hlboko vo vašich očiach zelených ako oceán.
Nájdem tam tu nádhernú dušu ktorá ma očarila ešte viac ako vaša krása, alebo iba malý zvonček?
Ani nemôžem uveriť tomu že práve dnes je tomu už rok čo ste mi toho nádherného dňa povedala svoje áno v toulouskej katedrále.
Ďakujem vám že ste sa stala slnkom môjho života.
Moja milovaná Angelika. Ste moje všetko. Moja láska, môj život, moja žena.


veľké + z histórie Languedocu, dala si si s tým veľa práce :ok: ,
som zvedavá, čože to má dôležité pán dokonalý,
ale veľmi veľmi sa mi páči, ako si nezabudla popísať jazvy na ľavom líci Joffreya, nezabudla si ani na jednu jedinú :twisted: :scar: :applaus: a presne si ich popísala kvôli vizuálne predstave :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 lis 2014, 22:31
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Mimochodem, co je orgován? :shock:
šeřík


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 lis 2014, 22:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, krásné romantické pokračování. Libí se mi, jak doplňuješ kánon vyprávěním o Joffreově matce, zároveň informuješ o historii. Zapojuješ D´Andijose a Lauzuna. :ach: :applaus:
Ten šeřík jsem si myslela a už mám potvrzeno, že dobře. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 lis 2014, 23:00
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
nadhera! joffrey a angelika v laboratorií :scientist: , koniec skoly lasky :trubadur: , historia a najma darcek k vyrociu! :love: :love: ten orgovan ma dostal! je to totiz aj moj najoblubenejsi kvet- najma biely! :ach: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 lis 2014, 05:15
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, nádhera, ach :ach: Jako vždy krásně a svižně napsané, úžasně se to čte. :ok:
I mně skoro ukápla slzička, když jsem četla ten dopis, který Angelika dostala k výročí. Jsi fakt odborník na romantiku, navíc opět nechyběly ani perfektní rešerše historických událostí, což mě osobně opravdu dost baví ... Prostě skvělé :agree: :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 lis 2014, 12:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Příjemná zábava to tedy byla, záplava specifické romantiky Moirra typu. Je zvláštní, jak si každá fikce své autorky nese tu svoji... a hlavně jsem se bavila nad viditelným naplňováním kvót pro všechna oddělení:
1) arcibiskup
2) jizvologie(!)
3) tělesná kultura
4) poezie
5) Andijos a Lauzun
atd. :applaus: :applaus: už chyběla snad jen maskologie a plášťologie a zřetelnější dávka rescatorovského cynismu

A ještě jsi rešeršovala o oslavách Monfortovy smrti, to je opravdu bizarní způsob, jak zemřel... :idea:
Mimochodem, co je orgován? :shock:
Vdaka Jeanne :P

Ake ze by to bola Moirra rozpraanie bez potrebnej davky trubadurskej romantiky? :trubadur:
Ci si tu niekde nepisala ze mas dost tvrdej reality v skutocnom zivote? :agree:
I ked ja tu moju romantiku az za taku nerealisticku nepovazujem, pretoze Angelika a Joffrey boli cestvo zalubeni,
takze kedy nie romantika ako vtedy ????
bolo 17 storocie, Joffrey bol vychyreny trubadur :trubadur: ktory pomahal damam versovat
a vtedy bolo dokonca v mode pisat take listy ako napisal on.

Samozrejme ze sa snazim naplnat kvoty :potapec: ale niektore sa doslova naplnili sami.
Jasne ze Arcipiskup :priest: bude hrat v dalsom pokracovani
popri Joffreyovi samotnom hlavnu ulohu. Ved to z "jeho" katedraly padol kamen ktory zabil jeho
oblubenca Montforta.
Cize on si teraz robi pripravy na oslavu Monfortovych "hrdinskych" cinov :priest: a Joffrey :scar: samozrejme pripravy na svoju anti-oslavu. :twisted: :twisted:

To bude v Toulouse Trma-Vrma ! :agree: :lol:

PS: Rescatorovsky cynizmus si Joffrey samozrejme nechava pre Arcibiskupa a jeho privrzencov v dalsom pokracovani ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 lis 2014, 12:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
och moirra, krásne romantické,

veľké + z histórie Languedocu, dala si si s tým veľa práce :ok: ,
som zvedavá, čože to má dôležité pán dokonalý,
ale veľmi veľmi sa mi páči, ako si nezabudla popísať jazvy na ľavom líci Joffreya, nezabudla si ani na jednu jedinú
Errnie, Mimi, Ada, Fantina dakujem za mily feedback :ach:

Errnie, dakujem, co by to bolo za polosialeneho jazvologa, keby sa opisy jaziev :scar: nezjavovali v jeho rozpravani...

pan dokonaly :scar: ma samozrejme dolezite pripravy na anti-oslavu hrdinskych cinov Montforta....
kym si arcibiskup chysta svoje vyrocne kazanie na Monfortov den :priest:

Vdaka Mimi, snazim sa prinasat criepky zo vztahu Joffreya z jeho matkou a jeho detstva ;)

Ada som velmi rada ze som ta potesila orgovanovou (šeříkovou) vonavkou :scientist:

dakujem, Fantina, v daslich dieloch bude tej historie este ovela viacej


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 lis 2014, 22:34
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, moirra, málem mi to vehnalo slzičky do očí! :ach: Těším se na pokračování!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 lis 2014, 23:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach Moirro, myslím, že jsi jediná, kdo dokáže spojit největší romantiku s trochu znevažujícím humorem tak harmonickým způsobem, až z toho člověk nakonec zase vzdychá! Že si Angelika a Joffrey v tvé fikci užívali v pivnici a laboratoři, to mi teda vyrazilo dech :twisted: :twisted: Vůbec bych to u tebe nečekala a přitom je to přesně tvůj humor, je to vtipné a romantické zároveň, dostalas mě! :ach: :ach: :mrgreen:

Nič iné tu nemala, pretože toto boli Joffreyove komnaty. Z akéhosi nepochopiteľného dôvodu si ju sem uniesol cez terasu jej izby. A to po tom čo sa už boli dva krát milovali v priebehu predposledného dňa slávností slávnej Školy lásky, tento krát v labyrinte záhrad a vo výklenku veľkej vínnej pivnice.
ach ♥ :twisted:

Keď po dlhej chvíli zo spokojným úsmevom na perách, že sa jej podarilo „zneuctiť“ manželovu svätyňu... :twisted: :twisted: :twisted:

Moc se mi líbí jak umíš vložit do úst ústředních hrdinů tak krásné básně (nebo si je vymysleli sami??). To já můžu skládat básně tak akorát pro Rochata a arcibiskupa, výš moje básnické kvality nedosahují... :roll: :lol:

Byť či nebyť pane,
To je tá otázka,
Buď vaše krivule,
Alebo moja láska.
:!: :!: :ach:

Kvóty jsi samozřejmě všechny splnila na výbornou! :scar: Palce nahoru!! :ok: :twisted:

Jsem zvědavá, jak budeš rozvíjet Joffreyovu "antislavnost" zatím si to úplně neumím představit, ale to nevadí, alespoň se mám na co těšit a vím, že v tvém podání to bude přesně to pravé :) A nezapomeň tam sepsat ten teologicko-jizvologický rozhovor Joffreye a jeho přátel před katedrálou, doufám že víš který mám na mysli, jen si na to vzpomenu začnu se strašně řehnit, už se ho nemůžu dočkat a ostatní o něj také nesmí být ohuzeni :lol: :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 08:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:
Ach, moirra, málem mi to vehnalo slzičky do očí! :ach: Těším se na pokračování!
Dakujem Elaine. dufam ze pokracovanie nesklame :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 09:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, super :applaus:

Mňa najviac dojalo/sa mi najviac pačilo:

"- Myslíte že by ma mala rada? Spýtala sa takmer nesmelo.
- Celkom určite, poklad môj. Vtisol jej bozk na čelo a zvrtol sa na opätku."

Ešte raz :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 10:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Moirra, super :applaus:
Dakujem Katra :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 10:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ach Moirro, myslím, že jsi jediná, kdo dokáže spojit největší romantiku s trochu znevažujícím humorem tak harmonickým způsobem, až z toho člověk nakonec zase vzdychá! Že si Angelika a Joffrey v tvé fikci užívali v pivnici a laboratoři, to mi teda vyrazilo dech

Jsem zvědavá, jak budeš rozvíjet Joffreyovu "antislavnost" zatím si to úplně neumím představit, ale to nevadí, alespoň se mám na co těšit a vím, že v tvém podání to bude přesně to pravé :) A nezapomeň tam sepsat ten teologicko-jizvologický rozhovor
Dauphine, vdaka ♥

"znevažujícím humorem" neviem co pod tym myslis ale viem ze Angeliku a Joffreya nesmierne bavilo utahovat si jeden
z druheho ;) a samozrejme ze sa miluju vsade..niesu predsa ziadni puritani :mrgreen:
[ img ]

No v liste si samozrejme Joffrey posluzil aj basnickami trubadurov,
avsak verse od roznych trubadurov pomiesal a pomenil ako sa mu hodilo [ img ]

ked sa da nieco robit dvomi sposobmi....[ img ]

V pritomnosti Joffreya a Arcibiskupa sa Antislavnost celkom iste bude vyvijat sama od seba (spolieham sa hlavne na Joffreya)
a jazvologicko-teologicka :scar: & :priest: debata samozrejme nemoze chybat :agree: :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 11:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Znevažujícím humorem myslím to, že vlastně už od počátku je tvá fikce úžasně romantická, nejdřív nešťastně pak šťastně, ale pořád trubadúrsky a i když tam občas humor je, ty postavy jsou důstojné, a pak napíšeš že si to rozdali na tak ordinérním místě jako pivnice :twisted: to jejich důstojnost trochu podrývá, ovšem vůbec to není na škodu tvé fikci, postavy nám to víc zlidšťuje a mě tyhle momenty dostávají :ach: :lol: :lol:

Těším se na :scar: & :priest: :prayer: rozhovor :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 11:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ono nie je pivnica ako pivnica ... pivnica v Paláci veselého poznania určite nie je ordinárna pivnica !!!
Je to určite veľmi 8) miesto :!:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 11:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
, ty postavy jsou důstojné, a pak napíšeš že si to rozdali na tak ordinérním místě jako pivnice :twisted: to jejich důstojnost trochu podrývá, ovšem vůbec to není na škodu tvé fikci, postavy nám to víc zlidšťuje a mě tyhle momenty dostávají :ach: :lol: :lol:
nuz co nechceli prebudit sluzobnictvo a isli si sami do pivnice po vino [ img ] a nejak sa po ceste zamotali [ img ]
a samozrejme ze Joffreyova vinna pivnica je "exquis" :agree: :agree:

neda mi nepostnut tento citat:
Proběhl spícím domem a radostně ji objal jako mladý milenec, který utekl, jen aby navštívil svou milou.
Měla pocit, jako by ho neviděla několik dní. Joffreye, svou lásku.
Se smíchem se políbili.
Sluneční světlo svěžího rána je opájelo. Roztouženě se pomilovali skoro ve spěchu, ukryti v zákoutí patra, kde si neměli ani na co lehnout, a v obavách, že probudí hostitelku.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 12:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Víte ale, kdo používal šeříkový/orgovánový parfém..., chudák pan dokonalý. :shock:
Neviem. :disagreement: Kto? :shock: Bolo to v kanóne? :shock:

PS: Ved som napisala ze: "vo výklenku veľkej vínnej pivnice" :agree: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 12:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
jeanne píše:

Víte ale, kdo používal šeříkový/orgovánový parfém..., chudák pan dokonalý. :shock:
Neviem. :disagreement: Kto? :shock: Bolo to v kanóne? :shock:

PS: Ved som napisala ze: "vo výklenku veľkej vínnej pivnice" :agree: :mrgreen:
http://angelique.international/moda_toaleta.php
:twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 13:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach! Bardagne ho pouzival? :tongue:
No ale taky aky spravil Joffrey Angelike si nikde nikdy nezozenie ani nekupi! :disagreement:

Ale ked moja Angelika o nom snivala (Diabol a carodejka cast prva)
tak to on bol ešte v plienkach. :tongue: Uz vtedy som vedela ze Joffrey, kotry ju zvykne
pozorovat pri jej prechadzkach zahradami z okna svojich komnat, jej ho jedneho dna spravi. :twisted: :twisted:

Co moze byt lepsie ako prechadzka rozkvitnutou zahradou a cerstvy jarny vzduch?
Kracala stromoradim z hlavou v oblakoch, a pristihla sa, ako inac, ze uz zasa rozmyslala o NOM. Mata mi v hlave! Zasmiala sa nervozne sama nad sebou. Utrhla si haluzku orgovanu a nadsene k nemu privoniavala.
- Veru, chcela by som mat vonavku co by takto vonala! Mala by som sa spytat Joffreya ci v tom svojom laboratoriu nemoze vyrabat aj vonavky. Vyhutovala veselo. Namojdusu ze sa ho to spytam!
Sama sa rozosmiala nad tymto blaznivym napadom, predstavujuc si ho ako stoji v svojom alchymistickom plasti v strede svojho laboratoria obklopeny flakonikmi na parfumy. To by teda Toulousky arcibiskup a jeho tupohlavy mnich vyvalovali oci!


A odvtedy uz pretieklo vela vody a Angelika podla toho ako sa menila a dozrievala, menila aj svoje parfumy. :agree:
Takze v novom svete uz istotne mala nejaky iny...mozno darcek od Joffreya, ktory jej dal doviezt z Francie...
[ img ]

PS: Jeanne ja viem ze som ako male decko, ale ked ja sa tak rada hraaaaaam [ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 14:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
...a samozřejmě Colin Paturel :mrgreen: ach, jak na něj pan dokonalý žárlil :twisted: smajlíka pro Colina jsem bohužel nenašla :|


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 15:47
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to já si na Colina vzpomněla okamžitě :D :D

A omlouvám se, ale neodpustím si vložit citát ze Spiknutí stínů:
Citovat:
Kdo jí pomáhal kdysi, když jsem tam nebyl? ptal se v duchu. Kteří muži?
Představoval si na těch něžných rudých rtech dotek cizích úst, které z nich pily svou rozkoš a přitom téhle citlivé ženě předávaly sílu vášně, která ničí i oživuje. A ta představa už ho nepobuřovala, smířil se s tím, že – naštěstí – byli muži, kteří jí pomáhali, kteří ji brali v pravé chvíli do náručí, aby ji zachránili před zoufalstvím. Je občas tak křehká. A přesto dokázala pokořit i ty nejobávanější protivníky: Mulaje Ismaila, Ludvíka XIV.
Jakou zbraní zranila srdce toho krutého sultána i toho nesmiřitelného krále?
Zjišťoval, že už nežárlí... nebo téměř nežárlí. Toužil poznat tajemství jejího srdce, jako poznal tajemství jejího těla.
Od chvíle, co jí navlékl na prst ten prsten, jímž dal najevo svá práva vůči neviditelným a neznámým sokům z minulosti, přestal je nenávidět.
Není to dětinské? Neměl by spíš přijmout fakt, že když překonali krizi a zahojily se jim všechny rány, když se zbavili všech pochybností, pročistila se jim i srdce?
Jaká byla ta neznámá Angeličina minulost, jejíž obrazy znovu ožívají pod zavřenými víčky? Nevěděl všechno. Vzpomínal si na útržky jejích přiznání. Ale od případu s Colinem Paturelem odmítala jakékoliv důvěrnější rozhovory o své minulosti.
Byla to i jeho chyba. Příliš jí ubližoval. Svým hněvem, jímž v sobě maskoval strašnou bolest nad nespravedlností života, ještě zmnožil rány, které jí osud uštědřil.
„Lásko moje!“
Ach :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 16:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
dauphine píše:
, ty postavy jsou důstojné, a pak napíšeš že si to rozdali na tak ordinérním místě jako pivnice :twisted: to jejich důstojnost trochu podrývá, ovšem vůbec to není na škodu tvé fikci, postavy nám to víc zlidšťuje a mě tyhle momenty dostávají :ach: :lol: :lol:
nuz co nechceli prebudit sluzobnictvo a isli si sami do pivnice po vino [ img ] a nejak sa po ceste zamotali [ img ]
a samozrejme ze Joffreyova vinna pivnica je "exuquis" :agree: :agree:

[/b][/i]
Voilla aby ste si damy nemysleli ze Joffrey ma iba tak hocijaku viinnu pivnicu :disagreement: - to nieje ta vinna pivnica co do nej maju pristup sluzobnici a hostia, ale jeho sukromna, ktoru musi zamykat lebo by mu ju Andijos :courtier: celku vychlontal :agree:

Joffreyov cellier à vin [ img ]

(tie Elektricke lampy si v duchu nahradte svietnikmi ci olejovymi lampami,
teda predpokladam ze Joffrey este nestihol vynajst elektrinu :scientist:

[ img ]

PS: Dauphine, netvar sa ze si tam este nebola, odkial mas potom tu flasu co si postla na FB ????? :D

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 0c3842346a


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 16:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Mohl by se třeba aspoň takový Lauzun někdy dostat do pozice muže, na koho by sebevědomý p. D. žárlil? :roll:
Tak to je dost dobrá otázka :!: Já myslím, že by to záleželo na Angelice, jak by se vůči Lauznovi chovala. A protože ho během pobytu u dvora vždy považovala za svého velkého přítele, přestože s ním měla jednu aférku, na kterou stejně vzápětí téměř zapomněla, nemyslím, že by Joffreyovi dala podnět k žárlivosti .. k takové, jakou Joffrey pocítil vůči Loméniemu během "medvědí hostiny" v Katarunku (nemusím vypisovat citaci, že ne? :D ) :P


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 16:14
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Joffreyov cellier à vin
Wow, to je ale pěkný "vinný sklípek" :applaus: Tak tady si ty "líbánky" určitě opravdu hezky užili :D :D :D

A myslím, že D'Andijosovi pak poslali tento vzkaz:
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 18:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
moirra píše:
Joffreyov cellier à vin
Wow, to je ale pěkný "vinný sklípek" :applaus: Tak tady si ty "líbánky" určitě opravdu hezky užili :D :D :D

A myslím, že D'Andijosovi pak poslali tento vzkaz:
[ img ]
Dakujem Fantine
toto je iba taky Joffreov sukromny vyklenok v jeho obrovskych vinnych pivniciach v Toulouse [ img ]

Joffrey :scar: bol aj v kanone velmi priebercivy co sa tykalo vina, hlavne teda v Toulouse

No chcela som napisat aj taky clanocek o tom ze v 17 storoci sa okrem sudov, mechov a amphor uz pouzivali
aj sklenene flase na vino, v druhej polovici 17 storocia dokonca uz aj korkove zatky, dovtedy iba drevene stuple namocne v oleji
omotane konopim [ img ]
(ci sa z toho hned aj "nahulili" neviem :disagreement: )... len som nevedela kde by som ten clanok na fore potom pichla
do historie? :roll:

A okrem toho odbornicka na Vina by mala byt Tanja a jej Alexander, vratane Tamary a Angeliky ;)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 lis 2014, 19:19
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
... len som nevedela kde by som ten clanok na fore potom pichla do historie? :roll:
To by patřilo do Styl & Móda :arrow: Slavnosti a dobová kuchyně. A už se moc těším, až si ten článek přečtu :!: :applaus:
moirra píše:
A okrem toho odbornicka na Vina by mala byt Tanja a jej Alexander, vratane Tamary a Angeliky ;)
:lol: :lol: To je pravda, ale ta nás poslední dobou zanedbává a na další její příběh už čekáme věčnost :roll: :? ... Takže klidně piš, piš, piš :writer: :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 25 lis 2014, 09:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Každopádně já měla v kontextu Bardagneho parfému a aférky na mysli žárlení na konkurenty v době jejich nového manželského života, žádné stíny z minulosti. Takže i má úvaha o Ludvíkovi se týkala případné budoucnosti, ne toho co mezi nimi kdysi (ne)bylo. Mohl by se třeba aspoň takový Lauzun někdy dostat do pozice muže, na koho by sebevědomý p. D. žárlil? :roll:
Ak by sme mali vskutku vychadzat z historickeho kontextu, tak by Joffrey nemal preco ziarlit, ani na Lauzuna,
ani na Krala. :king: Lauzun sa, na rozdiel od Joffreya z dlhsieho pobytu vo väzeni uz nikdy nespamätal.
Bol to zlomeny muz. A kralov fyzicky stav bol vdaka jeho sialenym lekarom polutovania hodny. Jednym slovom, smrdel ako zdochlina :twisted: , co o sebe aj sam vedel.

Za tychto okolnosti nemohol byt vonavemu, vysokemu,svalnatemu, inteligentnemu, hrdemu a nezlomnemu Joffreyovi
ani jeden z tychto panov skutocna konkurencia. :disagreement: To by Angelika najskor musela v skutku zosaliet. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 25 lis 2014, 19:15
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ak by sme mali vskutku vychadzat z historickeho kontextu, tak by Joffrey nemal preco ziarlit, ani na Lauzuna,
ani na Krala. :king: Lauzun sa, na rozdiel od Joffreya z dlhsieho pobytu vo väzeni uz nikdy nespamätal.
Bol to zlomeny muz. A kralov fyzicky stav bol vdaka jeho sialenym lekarom polutovania hodny. Jednym slovom, smrdel ako zdochlina :twisted: , co o sebe aj sam vedel.

Za tychto okolnosti nemohol byt vonavemu, vysokemu,svalnatemu, inteligentnemu, hrdemu a nezlomnemu Joffreyovi
ani jeden z tychto panov skutocna konkurencia. :disagreement: To by Angelika najskor musela v skutku zosaliet. :agree:
myslím , že týchto pánov sa Joffrey nemusel obávať, jediný jeho sok bol Colin Paturel, ale aj s tým si to "vybavil" vo svoj prospech. ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 13 led 2015, 23:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pridávam ďalšie pokračovanie Štastných a nešťastných Toulouskych časov

Monfortové slávnosti
Časť prvá – Rytieri kruhového stola.

Nedá mi na tomto mieste nepostnúť rozkošný obraz Montfortovej smrti.

[ img ]

Dúfam že vám tej Aquitanskej histórie nebude príliš veľa. :roll:

PS: Pani Golonova častejšie v kanóne spomína Montforta a Krížovú výpravu proti Albigenským.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 00:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach zabudla som vam povedat že mna už chodí strašiť Montfort [ img ] odkedy o nom píšem

ked som pisala o nom raz mi explodovala žiarovka v obyvačke raz v spalni a dva krat my vybilo poistky...to asi preto že som tak zlomyselne vynikajuco prebasnila uryvky z basniciek o jeho smrti.... :roll:
[ img ]

no teraz ked som to sem postla som si uz preistotu dopredu zapalila sviecky ;) [ img ]

Socha v Toulouskej radnici ktora znazornuje Raymonda VI, grofa Toulouskeho, ako oznamuje stastnym
obyvatelom mesta smrt Simona Montforta:

[ img ]

A malba na plafone radnice znazornujuca Baranka ako zabil leva (Montfortov stitovy znak bol lev)

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 07:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
velmi pekná kapitola! :applaus: tesim sa na pokračko :writer: !


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 11:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, Moirro, to se ti vážně povedlo! :ach: Úplně mě to vtáhlo do děje, jako bych u toho kruhového stolu seděla taky a poslouchala vyprávění o albigenských. Historie tam rozhodně nebylo příliš, za sebe můžu říct, že bych jí tam snesla klidně ještě víc a více polopaticky, protože o tom období opravdu mnoho nevím. :mrgreen:

Básničku jsi přeložila opravdu nádherně, vůbec se nedivím, že Monfort dostal propustku z pekla a přišel tě vytrestat :lol: :twisted: jen pozor na svíčky, ať nezaložíš požár jako arcibiskup.

A jako vrchní outfitolog dávám palce nahoru za krásný popis Angeličiných středověkých šatů, aaach, to musela být náhera. Těším se na ty Joffreyovy ;) a znovu připomínám, nezapomeň na tu teologicko-jizvologickou debatu :!: :!: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 18:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc krásné pokračování. :ok: Zase jsem se dozvěděla víc z historie, i když jsem dohledávala ze zvědavosti nějaké informace o všech těch událostech, takhle ucelené a jednoduše podané jsem je nikde (samozřejmě v češtině) nenašla. :agree:
A jsem nadšená, že si oba oblíbili bazén a altán. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 19:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Skvěle napsané pokračování. Opět výborně spojené vyprávění o lásce hlavních hrdinů a skvěle podané informace o historii. :ok:
Krásný překlad veršů :trubadur:
No a samozřejmě mě zaujal krásný popis šatů ve stylu Eleonory Akvitánské.
Zaujal mě mladý hrabě z rodu Foix-Candale. Česká a uherská královna Anna, manželka Vladislava II. Jagellonského byla z rodu Foix-Candale. Jen chudinka brzy zemřela po porodu syna.
Našla jsem tento obrázek Eleonory Akvitánské.

Přílohy
[ attachment ]
eleanor.jpg (14.17 KiB) Zobrazeno 9766 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 19:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
No a samozřejmě mě zaujal krásný popis šatů ve stylu Eleonory Akvitánské.
Zaujal mě mladý hrabě z rodu Foix-Candale. Česká a uherská královna Anna, manželka Vladislava II. Jagellonského byla z rodu Foix-Candale. Jen chudinka brzy zemřela po porodu syna.
Ďakujem mimi :D

Ach to je informacia o ktorej som zasa ja nemala ani len tusenia.

Avsak Foixovci boli vskutku zaujimavy rod. A to iste si myslel aj Joffrey de Peyrac.

Pozrime sa pokomze dostal jeho najmladsi syn meno:

Gloria se jmenovala irská katolická porodní bába nutila pana de Peyrac, aby pokřtil synka:
"Když jsem viděl ten nazlátlý odlesk nad hlavičkou dítěte, vzpomněl jsme si na
RaimonRogera de Castillon, proslulého odpůrce barbarů ze Severu v době vzpoury
Albigenských. Byl to statečný muž a mně se zdálo, že "ryšavý hrabě", jak mu říkali,
ten hrdina z mého kraje vezme něžnou bytůstku pod ochranu. Vyslovil jsem tedy jeho
jméno.


Nebolo lahke zistit kto vlastne bol Raimon Roger de Castillon, lebo pod tymto menom sa vyskytuje zriedka.
A zasa to potvrdzuje ze pani AG sa s nami rada hra na hadanie skutocnych postav. :roll:

Napokon som vsak zistila ze to nebol iny ako Raymond-Roger de Foix :agree:
Pretoze jeho cele meno bolo: Raymond-Roger de Foix comte de Foix, seigneur de Pamiers , d'Andorre, de Castillon et de Prayas :D
Pani Golonova, somnou tak lahko nevybabrete :disagreement: :twisted:

O tomto hrdinovi sa este v pokracovani Stastnych a Nestastnych Toulouskych casov v suvislosti z
grofmi de Toulouse bude castejsie hovorit. :agree:

Aaaaach Mimi! :ach: ked som opisovala tie saty, nepozrela som si ani jeden obraz, ale ty si nejako doslova nasla moju predstavu :D :D
Akurat ze Angelikyne saty boli jemnucko smaragdovozelene a na hlave nemala korunu ale zlatu celenku.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 19:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, jsem ráda, že jsem se trefila do představy šatů ve stylu Eleonory Akvitánské. To byla samozřejmě opravdu zajímavá žena. Knih o ní, hlavně románů vychází dost. A obrázků je možné najít více, ale jenom tenhle se mi líbil. :agree:
Ta čelenka je nádherná. :applaus:

Anna, třetí manželka krále Vladislava II. Jagellonského pocházela z Francie, byla dcerou Gastona, hraběte z Candale, a Kateřiny z Foix


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 19:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
velmi pekná kapitola! :applaus: tesim sa na pokračko :writer: !
Dakujem Ada.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 19:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Historie tam rozhodně nebylo příliš, za sebe můžu říct, že bych jí tam snesla klidně ještě víc a více polopaticky..........

Básničku jsi přeložila opravdu nádherně, vůbec se nedivím, že Monfort dostal propustku z pekla a přišel tě vytrestat :lol: :twisted: jen pozor na svíčky, ať nezaložíš požár jako arcibiskup.

.........znovu připomínám, nezapomeň na tu teologicko-jizvologickou debatu :!: :!: :twisted:
Dakujem za mily feedback Dauphine :D

No dalsie pokracovanie je uz napisane iba treba dopilovat, zrejme napokon z toho budu tri ci styry casti...a samozrejme jazvologicko-teologicka diskusia je uz davno napisana :twisted: :twisted:

Co sa tyka Historie Joffrey a jeho priatelia samozrejme povabnej pani grofke de Peyrac budu vysvetlovat dalej, ved Monfortove slavnosti anilen poriadne nezacali...a co to z davnych casov sa dozvie Angelika aj z jazvologicko-teologickej diskusie Joffreya a Arcibiskupa :priest: & :scar:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 led 2015, 21:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Osobně to pro mě zůstává poněkud nepřehledným i po zakomponování do čtivého vyprávění. :roll: Ale bylo moc milé zkusit přidat atmosféru rytířů kulatého stolu, Eleonory Akvitánské a spol. a rozhodně obdivuju a chválím originální nápad zabývat se tímto tématem z tohoto pohledu skrze fikci.
No to je jasne ze na poprvy krat to musi byt neprehladne, :roll: lebo to je naraz prilis vela roznych informacii. I ked v porovnani z tvojou zaplavou informacii a hlavne mien vo fikcii z Parizia, toho az tak vela zasa nieje. Aspon teraz vies preco sa to nam zdalo tiez neprehladne. :twisted: :twisted:

Pri svojich resersiach na tuto temu v kanone som bola prekvapena, ako casto pani AG na to obdobie kriziackych vyprav proti Albigenskym naraza.
Dokonca este aj v Quebecu.
Ja som sa k tomu tematu vlastne chtiac-nechtiac dopracovala ked som skumala historiu grofov de Toulouse a
dovodu preco nema Joffrey v pirezvisku "de Toulouse", kedze podla pani AG bol "poslednym potomkom slavnych Toulouskych grofov".
Že Simon de Monfort a Albigenske výpravy je pre Okcitáncov večná téma, dokazuje aj to že to je ich veľkou temou až dodnes. V Joffreyovych casoch naozaj boli taki co oslavovali radost z Monfortovej smrti a taky co ho oslavovali ako hrdinu. Ved aj Joffrey dal synovi meno po Raymondovi Rogerovi de Foix.

Asi sa budete velmi cudovat, ked prezradim ze som napriklad nasla vyrok jedneho biskupa :priest: z roku 2011 !!!! :shock: :shock: ktory vravi ze keby boli vsetci ako Montfort, svet by bol lepsim miestom.
Vobec mu pri tom neprekaza ze ten clovek a jeho vojsko v mene boha hrdusili a podrezavali nelen katarske ale aj katolicke deti a zeny. :roll:

Časová os a vysvetlenia k udalostiam tej doby istotne pomôžu vec sprehladniť takže keď sa k tomu dostanem, spravím to ;)
PS: A dufam ze ty spravis to iste k tvojej serii z Pariza.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 8 z 9  [ 436 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 15 6 7 8 9 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů