DISKUSE: Mimi - Aneb co ve filmu nebylo

Odpovědět   Stránka 4 z 8  [ 356 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 68 »
Autor Zpráva
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 18:09
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
4poziom.slask.pl
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:

Ha ha, tak to mě taky :mrgreen: Doufám, že zkušené pisatelky zase vytvoří fikci na fikci a přiblíží nám, jakými slovy asi tak může arcibiskup radit v oblasti milostných her :mrgreen: :mrgreen:
No tak dufam, ze sa zmoze na viac ako bez pohnutia lezat na chrbte, mysliet na Francuzsko a dufat ze cim skor bude po "tom" :D :D :D ... a ze vsetky zeny to raz musia podstupit :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 18:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, krasne pokracovanie, ktore som si popri plese v Letohradku zaradila k favoritom
z tvojich fikcii. :P :P

Je to taková divoška, která s ním opravdu bojuje. To ho ještě více vzrušovalo a provokovalo.

Chtěl původně začít s postupným přátelským přístupem, ale vývoj nabral jiný směr.

Nuz nas pan dokonaly, je v tomto veku este vskutku nedokonaly, a este musi na sebe poriadne popracovat
kym sa z neho stane ten nami obdivovany majster sebaovladania. :lol:

Ale zda sa ze diabolsky je uz viac ako dokonaly:

Joffreye napadla přímo ďábelská myšlenka, že by se mohl svěřit se svými problémy toulouskému arcibiskupovi.

Arcibiskupovi to samozrejme nevydrzal zamotat sa aj do tvojej fikcie, a uz sa tesim na to ako sa
z toho bude vymotavat ked za nim pride Joffrey aby dohovoril jeho manzelke. :lol: :lol: :lol:

Len tak dalej Mimi, krasne si sa rozpisala! :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 18:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, Moirto, Fantino, moc Vám děkuji za Vaše pochvaly a podporu. To, že by chtěl jít Joffrey skutečně za arcibiskupem, jsem vlastně v plánu neměla, ale časem kdo ví. Spíš to měla být jen taková rozpustlá myšlenka našeho pana nedokonalého na cestě k dokonalosti.

Arcibiskup by mohl třeba říkat:
"Dcero, obrátil se na mě Váš muž, že mu odmítáte plnit své manželské povinnosti. Nečiníte dobře, neboť před oltářem jste mu slíbila poslušnost a je třeba být jeho ženou před lidmi i před Bohem. Manželský stav je posvátný a je Vaší povinností na to myslet. Váš muž má své právo a Vy mu ho nesmíte odpírat. Dříve to byl velký sukničkář, ale nyní je vidět, že i on má snahu jít správnou cestou. Myslete proto, jako správná manželka na spásu jeho duše a učiňte proto jako řádná katolička vše, co je ve Vašich silách. Věřte, že spokojený a šťastný život po boku Vašeho muže Vám bude tou největší odměnou."


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 19:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vydařená fikce Mimi! Smála jsem se úplně ve stejných bodech, jak už tu bylo napsáno :lol: :lol: Je vidět, že jsi se nad charakterem sebevědomého pana nedokonalého hodně zamýšlela, protože je úplně na pěst. Každé jeho slovo, které řekne, byť je míněno v dobrém musí Angeliku strašně rozčilovat - nebo alespoň mě by rozčilovalo :twisted: On jí otravuje jak nedočkavý, soběstředný puberťák a pak jí ještě řekne že by jí rád vybral šaty, to je vrchol drzosti, divím se že to Angelika přijala. :D Každopádně se tu nabízí krásná sonda do vývoje pokřiveného charakteru pana nedokonalého a doufám, že na konci se z něj stane něžný, milý a trpělivý člověk :twisted: .

Určitě rozveď co arcibiskup bude radit :twisted: to nás samozřejmě všechny zajímá :mrgreen: Podle mě by s Angelikou soucítil, chápal by jaká je to oběť, vydat se zvrhlému, zkaženému manželovi, určitě by jí chtěl být duchovní oporou a zároveň by se poněkud neobratně pokoušel dodat jí odvahu nějak ve smyslu pomyslele jak vás za takový čin pak na věčnosti povýší. Jaký ušlechtilý smysl života, bojovat proti pekelným silám, snažit se zkrotit bezbožníka. A i když byste při tom umřela, budete pak světice jako sv. Kateřina :D. Jo! Určitě by jeho zblblý mozek v tom hned viděl paralelu s legendou o sv. Kateřině :twisted: to by byl soběstředně šťastný, kdyby takový příběh také mohl zažít a nemusel by ani použít oradla o bič (to už by byl méně šťastný :twisted: ). A vůbec by ho nezajímalo že sv. Kateřina - Angelika (?) dopadla dost špatně. :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 19:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
On jí otravuje jak nedočkavý, soběstředný puberťák a pak jí ještě řekne že by jí rád vybral šaty, to je vrchol drzosti, divím se že to Angelika přijala. :D Každopádně se tu nabízí krásná sonda do vývoje pokřiveného charakteru pana nedokonalého a doufám, že na konci se z něj stane něžný, milý a trpělivý člověk

Dauphine, děkuji moc za pochvalu, podporu i za náměty pro využití postavy arcibiskupa ve fikci.

Co se týče přijetí nabídky na pořízení šatů, tak Angelika to přijala, aby od něho měla alespoň na chvíli pokoj. Tedy ona si to tak myslela, to jsem měla asi ve fikci uvést. Ale když člověk píše, tak mu nějaká myšlenka uletí a zapomena na to. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 19:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha, tak to je rafiinované, nechat pana puberťáckého ať si hraje se šatičkama aby dal pokoj :lol: :lol: to se mi líbí! hihi


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 19:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
On jí otravuje jak nedočkavý, soběstředný puberťák a pak jí ještě řekne že by jí rád vybral šaty, to je vrchol drzosti, divím se že to Angelika přijala. :D Každopádně se tu nabízí krásná sonda do vývoje pokřiveného charakteru pana nedokonalého a doufám, že na konci se z něj stane něžný, milý a trpělivý člověk

Dauphine, děkuji moc za pochvalu, podporu i za náměty pro využití postavy arcibiskupa ve fikci.

Co se týče přijetí nabídky na pořízení šatů, tak Angelika to přijala, aby od něho měla alespoň na chvíli pokoj. Tedy ona si to tak myslela, to jsem měla asi ve fikci uvést. Ale když člověk píše, tak mu nějaká myšlenka uletí a zapomena na to. :wink:
Mimi, ved to urob ako to neraz robime aj my! Jednoducho klikni na to zvol "upravit" a vsun tam ako si Angelika
pomysli nieco v zmysle ako si napisala:
"nuz ked mi bude vyberat saty, aspon budem mat odneho na chvilu pokoj" alebo take nieco podobne, ja viem ze teba napadne ako si to chcela mat....
Bola by skoda to tam nedat, ked si to mala tak pekne vymyslene. ;-) :D

no snad by sa tam aj hodial ta veta "nech sa pan hraje zo satickami, aspon od neho bude nachvilu pokoj" :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 20:03
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Co se týče přijetí nabídky na pořízení šatů, tak Angelika to přijala, aby od něho měla alespoň na chvíli pokoj.
moirra píše:
Bola by skoda to tam nedat, ked si to mala tak pekne vymyslene. ;-) :D
Už se těším na doplněnou verzi! :lol: :lol:
dauphine píše:
Haha, tak to je rafiinované, nechat pana puberťáckého ať si hraje se šatičkama aby dal pokoj :lol: :lol: to se mi líbí! hihi
Dauphine, ty jsi teda číslo! :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 20:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže ve fikci doplněno:
Angelika chtěla nejprve protestovat, že šatů má ve svých pokojích dost. Pak ji ale napadlo,že pokud na manželův návrh přistoupí, tak ho to určitě potěší a v nejbližší době se bude zabývat výběrem toalet a šperků. A ona získá alespoň na krátkou dobu trochu klidu.
Angelika už začíná používat trochu ženskou diplomacii. Vyhovím Vám, pane, abych tak dosáhla toho, co si přeji já. No ale pan nedokonalý si hned najde důvod, jak z toho profitovat. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 20:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To su teda tahy od Angeliky ... ako po x rokoch manzelstva :D ... a uz sa tesim na to profitovanie :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 21:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, ona nouze naučila Dalibora housti. Situace ji občas k tomu dovede, ale ještě si to neuvědomuje a neumí to využívat. Většinou bojuje a bouří se, tak tomu bude i v budoucnu. Ale v boji se používají nejen zbraně, ale i taktika. A Joffrey v ní chce probudit skryté ženství. Tak bude mít, po čem touží. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 21:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ano, kto chce kam pomozme mu tam :lol:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 21:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
uzasne! mna predstava arcibiskupa tiez pobavila. Ale este viac predstava ako sa mu Joffrey zveruje so svojimi manzelskymi problemami.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 22:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, moc děkuji za Tvou pochvalu. Jsem ráda, že se fikce líbí.
To, že by se Joffrey svěřil s těmito problémy arcibiskupovi sám, to asi ne. To byla prostě jedna z jeho ďábelských myšlenek.
On si přece myslí, že to brzy zmákne sám. Ale mohlo by se to arcibiskupovi donést k uchu od některé z "drben". To samozřejmě nemusí být jen ta drbna. No a potom by považoval za svou povinnost nějak zasáhnout. Já nevím, ale to by asi bojovná Angelika Joffreovi neodpustila. No, ale kdyby jí šikovně přesvědil, tak kdoví? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 22:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, moc děkuji za Tvou pochvalu. Jsem ráda, že se fikce líbí.
To, že by se Joffrey svěřil s těmito problémy arcibiskupovi sám, to asi ne. To byla prostě jedna z jeho ďábelských myšlenek.
On si přece myslí, že to brzy zmákne sám. Ale mohlo by se to arcibiskupovi donést k uchu od některé z "drben". To samozřejmě nemusí být jen ta drbna. No a potom by považoval za svou povinnost nějak zasáhnout. Já nevím, ale to by asi bojovná Angelika Joffreovi neodpustila. No, ale kdyby jí šikovně přesvědil, tak kdoví? :twisted:
No urcite tam ma svojich spionov ... takze je mu vsetko jasne co sa deje ci skor nedeje medzi A. a J. a ako dobre vieme ze vsetko co sa nich tyka ma v "popise prace" takze ... uz ho vidim pred ocami ako zacina svoj preslov "Dcera moja ..." :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 srp 2014, 22:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, přesně tak to vidím i já.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 24 srp 2014, 17:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, moc děkuji za pochvalu a jsem ráda, že Tě fikce pobavila. Snad se v pokračování moc neodchýlím a podaří se mi vidět své hrdiny s nadhledem i třeba v dramatičtějších situacích. :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 09:58
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi,
tvoje fikcie sú čím ďalej tým lepšie a lepšie, hlavne ako mi obaja pripadajú, jeden neboj sa, druhý nedaj sa, :mrgreen: jaj, čo dokáže láska narobiť s dušou


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 10:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, super prirovnanie ... len teraz rozmýšlam že kto z nich je "neboj sa" a kto "nedaj sa" ...

Angelika - podľa mňa "nedaj sa" a Joffrey "neboj sa" (ako "neboj sa jedného prekného dňa sa dočkáš ... ") ?

:)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 16:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Vzhledmem k tomu, že to začalo nápravou nových filmových hrdinů, tak by tento pan dokonalý mohl být dost dobře i ztělesněním hesla "nedej se". :lol:
A "nenechaj si" (skakat po hlave) ... :)

Priznam sa, ze zacinam nasich dvoch hrdinov brat ako misung hrdinov pani AG, Michele, Roberta, Nory, Gerarda a hrdinov z vasich fikcii :roll: :D :o


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 19:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, Katro a Jeanne, tak jak to vidíte Vy, jsem to vlastně zamýšlela i já. Vy jste udeřily přímo hřebík na hlavičku. Angelika nedej se, Joffrey neboj se, ale i naopak nedej se a dobývej a neboj se vzdorovat. A spojení s novým filmem, nenech si skákat po hlavě, pane manželi. To je vtipné a výstižné. :lol:

Jinak je to obravdu mišung. Prostě filmy, fikce a knihy. Ve všem nacházím inspiraci. :roll


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 20:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja zboznujem Joffreyho z Toulouse, ked este dvoril Angelike. Rescatora moc nemusim.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 20:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
ja zboznujem Joffreyho z Toulouse, ked este dvoril Angelike. Rescatora moc nemusim.
No kym este tak opatrne otukava Angeliku ... zistuje co si moze a co uz nie dovolit ... :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 20:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, přesně tak. V Toulouse to mám nejraději. Středomoří moc nemusím. Ale plavba do Ameriky v Angelika a její láska, mám po toulouském období nejvíce v oblobě.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 20:35
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na Angelike a jej laske je super, ze je pisana z pohladu obidvoch ... su tam popisane myslienkove pochody oboch a to tam milujem ... :) no jasne ze nielen to :) :) :)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 20:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra: presne tak!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 20:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Naprostý souhlas. :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 22:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to já naopak čím dál tím více nemohu Lanvina ani Hosseina cítit! Naprosto vždycky si představuji jedině pana dokonalého! A to i ve fikcích od Mimi, i přesto, že z filmu vycházejí (původně jsem si Lanvina představovala, ale teď si spíš představuju pana puberťácky nedokonalého 8) )

Netřeba dodávat, že Rescatora naprosto zbožňuju a zbožňuju i všechny jeho chyby! Aaach :oops: to je úplně jiný kafe... /smajlík otřásající se rozkoší :mrgreen: /


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 23:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, já jsem si představovala Lanvina ve fikci s plesem. No a potom v tom mém romantickém pokusu s něžnější Angelikou.
Ve fikci pana předčasně oženěného to není ani Lanvin, kvůli věku, ani Hossein. Prostě přidrzlý mladý muž, vzhled vychází z fikce Jeanne o dobývání Paříže. Nemá podobu někoho konkrétního. Jen ty výtvarné pokusy. Tak nějak bych si ho představila. :)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 23:07
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pre mňa Nora nikdy nebola ani nebude Angelikou :cry: :twisted: , a tí dvaja páni, hmm... majú šarm, iskru, ale o Joffreyovi mám inú predstavu a vždy si ho "vydolujem" :mrgreen: zo svojej fantázie :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 25 srp 2014, 23:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, mě se Nora hodí do fikce o panu dokonalém a divošce v kalhotách. A co se týče Joffreye, tak při čtení knih si žádného herce s ním nespojuji. Má prostě podobu v mé fantazii. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 26 srp 2014, 09:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
pre mňa Nora nikdy nebola ani nebude Angelikou :cry: :twisted: , a tí dvaja páni, hmm... majú šarm, iskru, ale o Joffreyovi mám inú predstavu a vždy si ho "vydolujem" :mrgreen: zo svojej fantázie :wink:
Veru nie, hocako je Nora povabna, chyba jej iskra. To nieco, cim Angelika vysoko prevysuje (podobne ako jej manzel inych muzov) ostatne zeny, i ked by sa jej krasou takmer vyrovnali, ako napriklad pani de Montespan.
Angelika ma mimoriadnu dusu (podobne ako Ninon) a oplyva neodolatelnym sarmom, inteligenciou a vtipom.

Zdalo sa niekomu ze Nora vyjadrila na platne tieto jej vlastnosti? :shock: :shock: :roll: :roll:

Mne osobne sa nezda, ze by zena vecne znechutene gulajuca ocami, kyvajuca manzelovi pred nosom jeho knihami, ktora mu po dlhom otalani povie "romanticke" nieco v zmysle "dnes sa spolu vyspime" zodpovedala kniznej Angelike. :roll: :evil: :evil:

No a o Joffreyovi ani nehovorim...hocako by bola Hosseinova verzia Joffreya nedokonala, ten "posadte ma kde chcete" dedko Joffrey (ano tie "jazvy na lici" vyzerali skor ako vrasky 90 rocneho muza) co hral Lanvin
ma absolutne znechutil!


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 26 srp 2014, 10:23
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Mne osobne sa nezda, ze by zena vecne znechutene gulajuca ocami, kyvajuca manzelovi pred nosom jeho knihami, ktora mu po dlhom otalani povie "romanticke" nieco v zmysle "dnes sa spolu vyspime" zodpovedala kniznej Angelike. :roll: :evil: :evil:
No ja som sa len divila, že ju vtedy J. neposlal do kelu :D ... to "dnes sa spolu vyspime" mi prišlo ako "teraz bude sex či to chceš alebo nie" :D
moirra píše:

No a o Joffreyovi ani nehovorim...hocako by bola Hosseinova verzia Joffreya nedokonala, ten "posadte ma kde chcete" dedko Joffrey (ano tie "jazvy na lici" vyzerali skor ako vrasky 90 rocneho muza) co hral Lanvin
ma absolutne znechutil!
Ako ja nechápem ... Joffrey podľa pani AG bol všetko iné len nie "posaďte ma kde chcete" ... fakt na tom scenári spolupracovala Nadia Golon alebo ju tam iba napísali ? :?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 26 srp 2014, 18:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V našich fikcích si to můžeme vylepšit podle svého. To je velká výhoda. Angelice přiidat jemnost, ženskost a Joffreye omladit, nebo si ho představovat, jak to samy cítíme. A pak vznikají ty pěkné kresby. mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 04 zář 2014, 19:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
ahoj, mozem sa opytat, ako to vyzera s pokracovanim? nemozem sa dockat, co J. na A. vymysli. :D
Ado, jsem ráda, že se Ti moje fikce líbí. Já teď měla málo času a taky mě skoro nic nenapadalo. Ale už je to lepší a začala jsem zase psát. Chtěla bych taky udělat sondu do duše pana nedokonalého, co ho vedlo k rychlému uzavření manželství. A taky trochu přivést ženy z minulosti. Ale jedna z nich by nebyla milenka. A nevím, co s Angelikou. Jestli to mám pořád natahovat a nebo se má taky trochu zamilovávat a začít žárlit? No snad to dám nějak dohromady, aby to mělo hlavu a patu.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 04 zář 2014, 21:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi- kludne to natahuj, zbonujem to! ja sa tiez snazim nieco pisat, ale vydat to mozem az v oktobri, ked pridem z Nemecka. Neviem, ci sa to bude dat vobec citat. O Angelike som este nepisala, bude to moja prvotina.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 04 zář 2014, 21:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, budu to natahovat. Protože já sama taky ještě nevím, jak se mi to vyvine. Já bych ještě chtěla napsat i takovou romantizovanou verzi. Opak té nové filmové Angeliky, takovou zelenookou vílu, kterou manžel i přes strach přitahuje. Napadají mě někdy myšlenky na obě verze současně a někdy mám úplné okno.

Držím Ti palce, můžeš prozradit, co píšeš? Tedy jestli, to není tajemství. A vydáš to jako knihu?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 zář 2014, 15:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi-vydať knihu?! a kto by to čítal? si robiš srandu! budem rada, ak po prečítaní prvej kapitoly, prečíta niekto aj druhu. uz mam cca 6 casti. bude to o A. a J. a začiatkoch ich vztahu (to milujem), ako pride do Toulouse a on sa ju bude snazit ziskat. este neviem, č tam necham A. alebo tam dam inu zenu a cele to prerobim, pretoze to bude mat a. trochu upraveny charakter.
tiez mam v plane pisat o Honorine.
ty kludne pís o tej zelenookej vile. budem sa tesit.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 zář 2014, 16:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, ja bych si to koupila a četla. Ale je mi jasné, že dneska vydávat knihy je finančně náročné. Navíc jsou oblíbená hlavně témata ze současnosti. A to dáš sem jako fikci?
Já mám taky nejraději jejich sbližování, proto si tvořím ty svoje scénáře, jak by to vypadalo ve filmech mých snů. Snad dnes dokončím další kapitolu o panu nedokonalém. A zelenookou vílu budu taky tvořit, já už si to dlouho slibuji. Nápady mám a čas snad konečně taky bude.
Dát Joffreovi jinou ženu by taky mohlo být zajímavé. A Honorina, to je výborné téma.
Držím Ti palce.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 zář 2014, 21:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, tohle pokračování jsem psala, nechci říci z nouze, ale nějak jsem neměla moc nápadů. Teď bych se chtěla pokusit trochu rozebrat pana dokonalého. Tentokrát mě nic moc vtipného nenapadalo. Oni mi hrdinové dávají dost zabrat. Každé pokračování si doslova cucám z prstu. Slabost pro šaty a šperky mám, to je tedy fakt. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 zář 2014, 21:29
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ach mimi, toto bola krasna rozpravka na dobru noc! oni su tak rozkošní! uz sa tesim na dalsiu cast. :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 zář 2014, 21:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, díky. Já tuhle část ušila horkou jehlou. Je to takové slaďoučké. Zkrátka to budoucí pan dokonalý zkouší, jak se dá. Teď se mu chci trochu věnovat v dalším pokračování, ale nevím, co mi z toho zase vznikne.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 zář 2014, 22:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pěkné pokračování Mimi, je zajímavé, jak se Angelice mění nálady, jednou je nazlobená a chce se svého manžela zbavit tím, že ho pošle nakupovat šaty a hned na to je zas povolná a nechá se jím krmit marcipánem :D. Je vidět, že sama je nerozhodná, a ještě neví co pořádně chce... no jsem zvědavá, co si na něj vymyslí příště. ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 zář 2014, 22:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, děkuji za pochvalu. Tohle pokračování jsem napsala narychlo. Pořád jsem neměla žádné nápady na vývoj jejich vztahu. U pana dokonalého se mi nějak vytratila ta jeho ďábelskost a u Angeliky bojovnost. Ale všichni máme slabé chvilky.A oni dva jsou také jen lidé.
Už jsem nějakou dobu nic nenapsala a tak jsem stvořila tuhle nasládlou kapitolku. :|
Pro mě je to výzva ještě těžší než pro Joffreye získat lásku Angeliky :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 12:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, aj ja sa zhodujem z nazorom ze toto je taka sladucka rozpravka na dobru noc :P :D

Joffrey zacal byt sebaisty, mysli si ze je na spravnej ceste, ale pochybujem ze si tuto tvrdohlavu
Angeliku ziska chodenim po obchodoch a neustalym prisunov darcekov....od parfemu az po cokoladu :roll: 8)
Surne potrebuje vymysliet nieco ine ;-)

Toto nema byt kritika tvojej fikcie, iba ma to napadlo len tak na okraj...chodili vobec vysokopostavene
slachticne toho casu po obchodoch??? nechodili nahodou obchodnici z tovarom, a aj krajciri za nimi?
stavim sa ze Jeanne, ktora ma niekolkorocny naskok v resersovani pozna odpoved....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 14:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já si také myslím, že obchodníci chodili sami nabízet zboží. Ale pan budoucí dokonalý zase když existovaly dva způsoby tak zvolil třetí. No a tady chtěl prostě využít možnost cestovat s Angelikou v kočáře, tak využil příležitost. Mohl ji samozřejmě ukázat okolí, ale mě už delší dobu nic nenapadalo, co psát v pokračování. Prostě mi postavy nějak nechtějí samy žít.
Já sama jsem s touto částí nebyla moc spokojená, ale pak jsem jí tam dala asi jako takovou vatu. Snad se zase trochu rozepíši.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 14:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, zajímavý postřeh, ovšem druhá polovina 17. století je v tomhle ohledu revoluční, alespoň tak to je popisováno v knize Noc, kdy se zrodilo šampaňské, cituji:

"Ještě v roce 1650 patřila móda do soukromí. Krejčí docházeli za svými zákazníky domů, kde se oblečení zkoušelo, přičemž tento postup zásadně bránil jakýmkoli inovacím a změnám. Vždyť kolik vzorků nových šatů a módních doplňků mohl krejčí svému zákazníkovi přivést na ukázku? A jak se mohla zrodit touhla po vlastnictví věci, kterou si kupuje někdo jiný, když krejčí v danou chvíli jednal pouze s jednou jedinou zákaznicí? Na konci století se nicméně nákup šatů měnil ve stále více veřejnou záležitost. Ženy z aristokratických kruhů si začaly poprvé vybírat oblečení mimo domov v elegantních stáncích, jenž vyrůstaly vždy na výročním trhu v Saint-Germain, a především v obchodech zasvěcených špičkové módě, zprvu především kolem náměstí Place des Victoires a posléze stále více a více na ulici, jejíž jméno je dodnes spojeno s prvotřídní prací francouzských krejčích - na rue de Saint Honoré."

Takže v té době bylo jistě tradičnější přijímat krejčího doma ale můžeme říct, že Joffrey znal módní výstřelky a chtěl svou ženu okouzlit procházkou po obchodech tak, jak se to tehdy začínalo dostávat do módy. Proč ne?! :)

PS. Mimi, můj předchozí komentář rozhodně nebyl myšlen nikterak negativně, jestli sis to tak vyložila; jak říkají kolegyně odbornice :D je to příjemná pohádková fikce.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 14:25
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak to som zvedava, čo z toho vznikne. :D osobne by som sa tiez nechala krmit marcipanom! :D sice mam radsej cokoladu (najma orieskovu), ale pri Joffreyovi urobim vynimku! :D :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 14:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
"Ještě v roce 1650 patřila móda do soukromí. Krejčí docházeli za svými zákazníky domů, kde se oblečení zkoušelo, přičemž tento postup zásadně bránil jakýmkoli inovacím a změnám. Vždyť kolik vzorků nových šatů a módních doplňků mohl krejčí svému zákazníkovi přivést na ukázku? A jak se mohla zrodit touhla po vlastnictví věci, kterou si kupuje někdo jiný, když krejčí v danou chvíli jednal pouze s jednou jedinou zákaznicí? Na konci století se nicméně nákup šatů měnil ve stále více veřejnou záležitost. Ženy z aristokratických kruhů si začaly poprvé vybírat oblečení mimo domov v elegantních stáncích, jenž vyrůstaly vždy na výročním trhu v Saint-Germain, a především v obchodech zasvěcených špičkové módě, zprvu především kolem náměstí Place des Victoires a posléze stále více a více na ulici, jejíž jméno je dodnes spojeno s prvotřídní prací francouzských krejčích - na rue de Saint Honoré."
brzy dočká.
Takže v té době bylo jistě tradičnější přijímat krejčího doma ale můžeme říct, že Joffrey znal módní výstřelky a chtěl svou ženu okouzlit procházkou po obchodech tak, jak se to tehdy začínalo dostávat do módy. Proč ne?! :)

PS. Mimi, můj předchozí komentář rozhodně nebyl myšlen nikterak negativně, jestli sis to tak vyložila; jak říkají kolegyně odbornice :D je to příjemná pohádková fikce.[/quote]

Dauphine, tu knihu doma mám, ale musím ji jenom najít. Vidím, že jsi přesně pochopila, co jsem chtěla vyjádřit i já. Ovšem pokud by se náš pan dokonalý předčasné oženil po dobrodružstvích v Paříži, tak by to navazovalo na Jeanninu fikci a mohlo by to být někdy v roce 1652 jako unáhlené rozhodnutí po zklamání, když ho opustila Ninon. To asi ještě asi nebyly návštěvy obchodů šlechtou rozšířené jako v pozdější době. Ale on se prostě snaží využít každou možnost, aby ji získal. Při jeho temperamentu a povaze je mi ho až někdy líto, že pořád nemá trochu úspěch. Ale Angelika mu prostě dává poznat, co je dobývání. A on si je sám sebou jistý, že se už dočká. :roll:
Dauphine, tvůj předchozí komentář mě potěšil, neberu to nijak negativně. Já nejsem v psaní fikcí tak zběhlá a připomínky a názory Vás všech beru jako podněty.
Sama jsem váhala, jestli tuhle část na fóru umístit, nebyla jsem s ní moc spokojená, ale chci v psaní pokračovat. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 14:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, já jsem si nedávno koupila právě marcipán ve varu srdíček, tak jsem to požila pro pana dokonalého. Já osobně mám nejraději nugát. A čokoládu hořkou s mandlemi. Ale v budoucnu může náš hrdina samozřejmě rozšířit sortiment sladkostí. Určitě se bude ještě muset snažit, aby získal sympatie. Ale nechci to zas tolik romantizovat a přeslazovat. Potřebuji mu vrátit jeho provokativnost, to čím ženy tak vzrušoval, ale nějak stále tápu. Nechci, aby se choval jako zamilovaný student, ale láska ho samozřejmě zaskočí, i když si to ještě neuvědomuje.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 8  [ 356 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 68 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů