DISKUSE: Mimi - Aneb co ve filmu nebylo

Odpovědět   Stránka 7 z 8  [ 356 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 14 5 6 7 8 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 říj 2014, 14:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Začínám snad ovládat umění koketerie a rafinovanosti?" Napadlo jí.
"No, abych dokázala alespoň trochu poznat, co ke mně Joffrey vlastně cítí, nebylo by to na škodu. A brzy se určitě setkám se ženami, z nichž některé to zvládají mistrně a budou se snažit to použít na mého muže a zároveň proti mě. Musím se naučit nedávat najevo své city a dívat se otevřenýma očima. Jsem tu přece doma, jak říká Joffrey."
Vzpomněla si, že jí nazývá nekorunovanou královnou Languedocu, která bude zářit a všichni mu jí budou závidět. Umínila si dokázat svému muži, že se v ní nemýlí.


Mimi! V v tvojej Angelike sa zacina prebudzat zenskost! to bude napinave uuuuu! :roll: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 říj 2014, 14:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, myslím, že už je na čase. Doufám, že něco napínavého stvořím.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 říj 2014, 14:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Začínám snad ovládat umění koketerie a rafinovanosti?" Napadlo jí.
"No, abych dokázala alespoň trochu poznat, co ke mně Joffrey vlastně cítí, nebylo by to na škodu. A brzy se určitě setkám se ženami, z nichž některé to zvládají mistrně a budou se snažit to použít na mého muže a zároveň proti mě. Musím se naučit nedávat najevo své city a dívat se otevřenýma očima. Jsem tu přece doma, jak říká Joffrey."
Vzpomněla si, že jí nazývá nekorunovanou královnou Languedocu, která bude zářit a všichni mu jí budou závidět. Umínila si dokázat svému muži, že se v ní nemýlí.


Mimi! V v tvojej Angelike sa zacina prebudzat zenskost! to bude napinave uuuuu! :roll: :twisted: :twisted:
Stačilo vidieť Joffreya s inou ženou a je to tu ! Angelika ani sama nevie kde sa to v nej zobralo :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 říj 2014, 18:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Téda Mimi pěkně ses do toho zakousla, začínáš chrlit fikce takovou rychlostí, že nestíhám číst :D haha. Pěkně ses rozepsala :shock: a máš to promyšlené, jsem ráda, že tvůj Joffrey se konečně uklidnil a chová se mile, jen tak dál, držím mu palce. ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 říj 2014, 18:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, doufám, že se mi podaří pokračovat ve vývoji mojí Angeliky.

Dauphine, fikce jsem opravdu chrlila. Nějak to na mě sedlo. Teď už to bude zase pomalejší, musím skloubit nápady a domyslet nějaký děj.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 říj 2014, 19:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, to je ale dobře, že dokážeš tak často psát a že tě to baví, pěkně se to čte :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 říj 2014, 19:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky, to mě těší, že se ti moje příběhy líbí. Jen nemám, jak se říká, vždycky posvícení. Tedy spíše čas a nápady. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 říj 2014, 23:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je na čase se k Vašim komentářům přidat, když jsem byla jen tichý společník. Moc hezky se tvůj příběh čte.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 říj 2014, 13:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, děkuji. Tvoje vyprávění také.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 říj 2014, 04:58
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, omlouvám se za zpožděný komentář ... ty teda chrlíš jeden díl za druhým, jen co je pravda :lol: :lol:
Snad se nebudeš zlobit, ale některé zářijové díly si dovolím přeskočit. Tam totiž náš „pubertální jižan“ příliš tlačil na pilu a ve mě se tak hromadilo moc negativních pocitů, až jsem se obávala, že se mi tímto chováním hlavní hrdina znechutí. :?
Každopádně velice chválím a oceňuji nápad a zpracování arcibiskupovy návštěvy. :P To je opravdu zdařile napsaná situace, která se navíc řádně proprala v diskuzi a uchytila se i v ostatních příbězích /tleskající smajlík/

Moc se mi líbí vysvětlení, proč se mladý Joffrey oženil. To se ti opravdu povedlo. :)
Pak jsem nadšená, jaké v těch dalších dílech píšeš úžasné myšlenkové pochody, které navíc už nabraly ten správný směr. Je to působivé a mě oslnilo, že se pan skorodokonalý příliš netrápí nepřiměřenou reakcí jeho ženy v situaci před zrcadlem, ale spíš se zamýšlí nad důvody a snaží se tomu přijít na kloub. A stejně tak si Angelika „začala uvědomovat, jak na ní působí jako muž“ (móc hezké!). A scéna s Carmencitou nemá chybu :wink:
Citovat:
Začínám snad ovládat umění koketerie a rafinovanosti?" Napadlo jí.
Tak tohle je fakt pěkný :lol: ... tady je vidět, co všechno se žena musí naučit, aby prokoukla muže :mrgreen: :mrgreen:

Vydařené pokračování! Že by brzy následovalo další? :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 říj 2014, 11:39
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, jsem moc ráda za rozbor mých kapitol o předčasně oženěném panu nedokonalém na cestě k dokonalosti.
Já vyšla z fikcí od Jeanne, kde náš hrdina dobývá Paříž, tedy její ženskou část. A najednou se narychlo ožení. A myslí si, že půjde všechno podle jeho režie. Ale ono ouha. Mne prostě tak trochu bavilo psát o tom, jak je nevycukaný, občas na pár facek, někdy hodný, jindy na to jde hrr. Nedokázala jsem si představit, že bude najednou jenom galantní dobyvatel své mladé ženy. To, že vyvolává negativní emoce ve čtenářkách i v Angelice, byl můj úmysl. Navíc tahle Angelika je ta trochu bojovná Amazonka, co přijde k oltáři v kalhotách a brání se naplnění manželství zuby nehty. Oba spolu válčí a jsou horké hlavy. Chladnou postupně. On ji dráždí, ona se vztéká. A pak se trochu poznávají, on mění chování první, i když se mu to vždycky nedaří. Prostě si musí projít proměnou až k lásce, kdy se postupně stává chápavým a zamilovaným. Proto ten vývoj po situaci u zrcadla.
A ona si také postupně uvědomuje, že její muž není zase tak strašně špatný, nechává jí volnost, netrvá na naplnění manželství. Pak ji začně prostě i fyzicky přitahovat. A červík podezření, co když má nebo si opatří nějakou milenku nebo milenky? Chci prostě popsat její proměnu od vzpurné dívčiny, která si připadá jako zvíře ve zlaté kleci k milující ženě. To taky není jednoduché. A ta reakce u zrcadla pramení z jejího strachu se mu oddat, protože se bojí ne jeho vzhledu, ale jeho silné povahy. Toho, že ji využije, pomstí se za odmítání a pak odvrhne.
Nevyužít arcibiskupa, to bych fakt nemohla.
Potěšilo mně, že se ti líbilo vysvětlení, proč se Joffrey oženil. Já jsem do toho chtěla dát trochu z fikcí Jeanne o jeho pařížském období, ale jinak. Do jeho života vstoupí žena, která nebude milenka, ale i tak ho ovlivní a je tu takové jemné pouto.
A nevyužít Carmencitu, ta se přímo nabízí, to mi zkrátka nedalo.

Jinak, ale nyní to s tím chrlením není zas tak silné. Nějakou dobu už jsem právě nic nenapsala. V tomhle příběhu sice něco malinko už do pokračka mám, ale jsem trochu na mrtvém bodě. Taky mám takový trochu divoký nápad, že jejich sblížení oddálí rozdělení a oni budou muset žít jinde než v Toulouse. Víš kdysi mě napadlo, jak by se jejich vztah vyvíjel, kdyby J. zatkli ještě v období než se stanou skutečnými manželi. On ve vězení a A. si uvědomí, že ho miluje. A král ho vyhostí z Francie a ona jde s ním do nejistoty a bídy, ale je si jistá, že ho miluje. A v cizině, nevím, jestli by to byla zrovna Amerika, teprve začínají žít jako muž a žena a zároveň prostě řeší každodenní trable.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 říj 2014, 16:27
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Taky mám takový trochu divoký nápad, že jejich sblížení oddálí rozdělení a oni budou muset žít jinde než v Toulouse. Víš kdysi mě napadlo, jak by se jejich vztah vyvíjel, kdyby J. zatkli ještě v období než se stanou skutečnými manželi. On ve vězení a A. si uvědomí, že ho miluje. A král ho vyhostí z Francie a ona jde s ním do nejistoty a bídy, ale je si jistá, že ho miluje. A v cizině, nevím, jestli by to byla zrovna Amerika, teprve začínají žít jako muž a žena a zároveň prostě řeší každodenní trable.
Ó, tak to je ale opravdu moc pěkný námět. Tak to už se moc těším na jeho zpracování :wink: To by mohla být i docela dobrá sranda, stejně jako když Jeanne nechává vtipně běhat p.D po Paříži za každou sukní nebo jako když mu Ada naservíruje do postele urozenou a vzdělanou dámu bez sex-apealu, které přesto nikdo nesahá ani po kotníky :mrgreen: :mrgreen: Další super kontrast oproti tomu, co se nám již za ta léta vrylo pod kůži :D :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 říj 2014, 16:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, když už jsem ho okradla o čtyři roky svobodného užívání, Angeliku udělala starší, tak se pokusím nějak tu linii rozvést. Jen si neumím zatím představit, kam by se přesunuli, nebo by žili pod jinou identitou tajně ve Francii. No jestli by to bylo k smíchu nebo víc k pláči, tak to si nejsem jistá :twisted: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 říj 2014, 17:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ci by to bolo k smiechu alebo k placu to neviem ale som si ista ze by to bolo super citanie :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 31 říj 2014, 17:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ze by to setkani tajemného obchodníka a obchodnice?
Jeanne, tak nějak by to i mohlo být.
A vedli by víkendové manželství v maskách. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 lis 2014, 20:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po nějaké době jsem zase napsala kousek této fikci. Připravuji pokračování, kde se snad děj více pohne. Pokud bude čas, tak ho brzy přidám.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 lis 2014, 21:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ach mimi, ani nevies, ako si ma potešila. :lol: prave dnes som si vravela, že ti napíšem, kedy bude pokracko. :D ako vidis, som telepatka. :lol: :lol: krasa!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 lis 2014, 21:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, se se ti to líbilo. Mám už v hlavě a poznámkách pokračování, jen je to nutné dopilovat.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 lis 2014, 22:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi ... super ... Takže tajomná neznáma dáma bez záväzkov príde zamiešať karty k Joffreyovcom ... teším sa :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 lis 2014, 22:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, díky za pochvalu. Na pokračování už pracuji a doufám, že brzy přidám.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 lis 2014, 09:35
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Veru pokračuje ... A. zisťuje čo bude mať J. na slávnosti na sebe aby sa s ním mohla zladiť je strašne zlaté :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 lis 2014, 11:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, jsem ráda, že se těšíš na pokračování. Setkání šlechticů už tak nějak vymyšleno mám, alespoň takovo kostru.

Katro, jsem ráda, že se ti líbil nápad na barevně sladěné oblečení.

Milé Angelikoložky, já mám také dilema, jak dál děj směrovat. Psát o sblížení po slavnostech a držet se kánonu se mi nějak nechce. Ráda bych děj odklonila jinak, jak už v jsem v diskusi naznačila k předčasnému zatčení pana D. Trest by bylo vyhnanství. Tam by ale nepřijel Joffrey jako boháč. Angelika by jela s ním. Tam by teprve začínal jejich společný život. Jenom nevím, jestli s těmi muži mohli třeba cestovat na lodi ženy a děti, pokud tedy měli rodiny. Jak by se prali s tvrdou realitou ještě také nevím, ale bylo by to takové v dobrém i zlém.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 lis 2014, 11:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Jeanne, jsem ráda, že se těšíš na pokračování. Setkání šlechticů už tak nějak vymyšleno mám, alespoň takovo kostru.

Katro, jsem ráda, že se ti líbil nápad na barevně sladěné oblečení.

Milé Angelikoložky, já mám také dilema, jak dál děj směrovat. Psát o sblížení po slavnostech a držet se kánonu se mi nějak nechce. Ráda bych děj odklonila jinak, jak už v jsem v diskusi naznačila k předčasnému zatčení pana D. Trest by bylo vyhnanství. Tam by ale nepřijel Joffrey jako boháč. Angelika by jela s ním. Tam by teprve začínal jejich společný život. Jenom nevím, jestli s těmi muži mohli třeba cestovat na lodi ženy a děti, pokud tedy měli rodiny. Jak by se prali s tvrdou realitou ještě také nevím, ale bylo by to takové v dobrém i zlém.
mne sa ten nápad tiež páči, smelo do toho, mimi! nemozem sa dočkat. :P


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 lis 2014, 16:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, Ado díky za povzbuzení.

Co se týče Ludvíka XIV. a manželek vyhnanců, tak já jsem ve fikci posunula svatbu pana Dokonalého s Angelikou o několik let dříve a ji udělala také starší oproti kánonu. Do vyhnanství by v mé fikci Joffrey mohl odcházet někdy v roce 1653/54. A to bylo Ludvíkovi kolem patnácti let. Nemyslím, že by si v tomhle věku chtěl nechat u sebe asi osmnáctiletou novomanželku. Ale, kdoví? :?:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 lis 2014, 19:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, pěkné pokračování! Líbí se mi nápad s verši:
Citovat:
Vždycky, když se do paláce sjeli hosté a hovořilo se o poezii, tak pánové posílali dámám dopis s verši
a ony měly za úkol uhodnout, který kavalír jim je poslal. Napsaly jeho jméno a dopisy vracely do košíku.
A říkám si, že vínová barva by taky na Joffreyovi nemusela být vůbec špatná, mmm... 8)

Také bych byla pro, aby ses odklonila od děje a vymyslela si vlastní verzi o Joffreyovi a Angelice ve vyhnanství. Příjde mi to jako velice zajímavé, neotřelé a slibné téma a rozhodně by nám to tu ještě dost zpestřilo fikční program. ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 lis 2014, 20:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, že se ti líbí nápady s veršíky i barva obleku pana D. pro první večer. :)
A i ty se přikláníš k návrhu vývoje děje, který jsem zmínila. Dělám si teď opáčko z dílů v Americe a tak mě třeba něco napadne, jak to ve svém pokračování využít.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 lis 2014, 20:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Mimi, pěkné pokračování! Líbí se mi nápad s verši:
Citovat:
Vždycky, když se do paláce sjeli hosté a hovořilo se o poezii, tak pánové posílali dámám dopis s verši
a ony měly za úkol uhodnout, který kavalír jim je poslal. Napsaly jeho jméno a dopisy vracely do košíku.
A říkám si, že vínová barva by taky na Joffreyovi nemusela být vůbec špatná, mmm... 8)

Také bych byla pro, aby ses odklonila od děje a vymyslela si vlastní verzi o Joffreyovi a Angelice ve vyhnanství. Příjde mi to jako velice zajímavé, neotřelé a slibné téma a rozhodně by nám to tu ještě dost zpestřilo fikční program. ;)

Mimi, uplne sa zhodnem vo vsetkom horeuvedenom z Dauphine. pekne pokracko.
Som velmi zvedava ci Angelika uhadne ktore basne su od Joffreya. :P
A na tu zapletku z vyhnanstvom sa uz tiez velmi tesim.
Podla mna prichadzaju do uvahy tri krajiny: Liberarne Holandsko, Spanielsko alebo Sicilia, kde v kanone
Rescator poslal Cantora do skoly. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 lis 2014, 21:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, jsem ráda, že se ti pokračování líbilo.
Díky za návrhy zemí, kde by mohli Joffrey s Angelikou začít nový a vlastně skutečný manželský život. Něco už do pokračování mám vymyšlené, něco dávám postupně dohromady. Pak časem bych třeba zkusila dvě linie děje a vybrala tu věrohodnější. :D
Jak si moudře napsala v době mých fikčních začátků, tak mi zase postavy ožily a teď tvořím trochu jiný příběh. Bude to jen krátké, ale snad to není moc velká fantasmagorie. Časem to umístím do svých
fikcí II. Je to jen takový odskok, abych získala nadhled na psaní pokračka o předčasně oženěném panu Dokonalém.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 lis 2014, 00:30
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, vydařené pokračování, moc se ti povedlo :wink: :P
Tentokrát to bylo takové klidné a příjemné čtení, asi to bude tím, že se ti tví mladí novomanželé začínají "sžívat" :P Nápad s básněmi a Angeličina intuice, že bude velmi vhodné s manželem na slavnostech "ladit", se ti opravdu vydařilo. Tak to jsem teda zvědavá, cos jim vybrala za krásné šaty :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 lis 2014, 18:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, jsem moc ráda, že se ti tohle pokračko líbilo. Teď ještě nechám hrdiny užít si trochu zábavy, je to takové klidnější období před trablemi, které jejich život ovlivní. Zatím dopřejeme panu skoro Dokonalému být trubadúrem usilujícím o dámu svého srdce. :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 20:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem další pokračování. Je to trochu o šatech, veršování, ženských náladách a intrikách.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 20:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Přidala jsem další pokračování. Je to trochu o šatech, veršování, ženských náladách a intrikách.
moc pekné, mimi. :applaus: moirra mala pravdu, že si zaťažená na šatičky. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 20:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, díky za pochvalu.
Ty šaty si opravdu ráda užívám, mám ráda barokní módu. Pak ještě secesi a dobu 1. první republiky.
Teď ještě chvilku nechám hrdiny řešit příjemné věci než jim osud nastaví tu tvrdou tvář.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 21:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dúfam, že to budú tie najpríjemnejšie veci :oops: :D :P

Mimi, super :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 22:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ty básně jsou nádherné.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 22:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro,jsem ráda, že se ti pokračko líbilo.
Já plánuji vývoj, jak už jsem předtím psala v diskusi odklonit od kánonu. Co zůstane stejné je povaha Angeliky, která bude bojovat a stát při Joffreyovi a osud k nim bude příznivější v tom, že je nerozdělí.
Trochu situací si už představuji, ale k budoucnosti se musím nějak propsat. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 22:24
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som to myslela tak, že kým príde tá osudová rana tak sa budú venovať tým najpríjemnejším veciam :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 22:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, vybrala jsem tyhle básně proto, že v nich muž říká své vyvolené, že miluje jen ji. A přišlo mi, že do situace ve fikci se to hodí.
Pro příští pokračování jsem sama složila pár slok. Je to moje prvotina, nikdy jsem nic takového nepsala. Snad ke mně bude pan Dokonalý s duší trubadúra shovívavý. :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 22:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Ja som to myslela tak, že kým príde tá osudová rana tak sa budú venovať tým najpríjemnejším veciam :ach:
Katro ono na to také dojde, ale prostě až později. Zatím ještě děj promýšlím a úplně to nemám pospojované. Ale jejich trápení dojde odměny a Joffreyova trpělivost přinese růže.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 22:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
teraz som si to prečítala este raz a trochu mi nejde do hlavy jedna vec. este pred dva-troma kapitolami bola A. odmietavá a teraz sa už necha J. kludne bozkávať. nič v zlom, ale proste mi to pripada, akoby do toho A. vhupla rovnymi nohami. prednedavnom sa manzela zlakla v zrkadle a teraz sa s nim vasnivo bozkava. :?: :love:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 23:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, už v předchozích dílech jsem psala, že Angeliku začal manžel přitahovat. Chtěla už se dotýkat jeho těla. To před zrcadlem bylo vyvolané strachem z jeho povahy, která je pro ni záhadná a zároveň ji přitahuje, ne vzhledu. Asi jsem měla popsat víc, co se jí odehrává v hlavě. Myslela jsem, že to nějak vyplývá z děje, když se začne zajímat o poezii, chce se obléknout do podobných barev. V předchozím díle jsem psala, že chápe ty slavnosti jako předstupeň naplnění jejich manželství. A líbali se už dříve, i když to byla hlavně iniciativa Joffreye. Proto ho překvapila ta reakce před zrcadlem. A teď na to má vliv také to, že se všechno točí kolem lásky. Protože je palác plný cizích lidí, tak nemají soukromí. Proto Joffrey plánuje odjet, kde budou sami a ona se už vlastně nebrání. V dalším díle jsem měla v plánu zase poodhalit její myšlenky. Nechci děj předem prozrazovat, budou ale nedorozumění.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 23:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, už v předchozích dílech jsem psala, že Angeliku začal manžel přitahovat. Chtěla už se dotýkat jeho těla. To před zrcadlem bylo vyvolané strachem z jeho povahy, která je pro ni záhadná a zároveň ji přitahuje, ne vzhledu. Asi jsem měla popsat víc, co se jí odehrává v hlavě. Myslela jsem, že to nějak vyplývá z děje, když se začne zajímat o poezii, chce se obléknout do podobných barev. V předchozím díle jsem psala, že chápe ty slavnosti jako předstupeň naplnění jejich manželství. A líbali se už dříve, i když to byla hlavně iniciativa Joffreye. Proto ho překvapila ta reakce před zrcadlem. A teď na to má vliv také to, že se všechno točí kolem lásky. Protože je palác plný cizích lidí, tak nemají soukromí. Proto Joffrey plánuje odjet, kde budou sami a ona se už vlastně nebrání. V dalším díle jsem měla v plánu zase poodhalit její myšlenky. Nechci děj předem prozrazovat, budou ale nedorozumění.
ok, mne tam chybali hlavne tie jej myslienkove pochody. tesim sa na dalsie diely, snad si sa neurazila.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 pro 2014, 23:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, neurazila, proč bych měla. Já už tohle píšu hodně dlouho mám přestávky, napadají mě jiná témata a občas se v tom i možná maličko ztratím. Ty předchozí díly si předtím čtu, ale všechno odchytat je někdy trochu těžké. Já ji vidím pořád trochu jako tu Amazonku, co přišla před oltář v kalhotách. Teď se změnila, ale to že Joffreye opravdu miluje si uvědomí právě až nastanou ty těžké chvíle a bude to moc dokázat. Zatím se nechává dobývat, už prostě jeho kouzlu podléhá.
P.S. Vášnivě líbat jen se chtěli, ale báli se vyrušení. :oops:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 02 pro 2014, 20:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, vybrala jsem tyhle básně proto, že v nich muž říká své vyvolené, že miluje jen ji. A přišlo mi, že do situace ve fikci se to hodí.
Pro příští pokračování jsem sama složila pár slok. Je to moje prvotina, nikdy jsem nic takového nepsala. Snad ke mně bude pan Dokonalý s duší trubadúra shovívavý. :trubadur:
Mimi, vybrala si naozaj krasne basnicky :ach: a ten napad z hadanim kto ktorej
dame poslal ktoru basnicku ma vskutku pobavil. :ok:

Bolo by mozno dobre, keby si sa o basnicky z podelila v rubrike, ktoru si mozes sama otvorit a nazvat Francuzka
poezia, alebo Francuzka milostna poezia. (V oddeleni Divadlo, hudba, literatura, poezie) Tak by sa im mohli potesit aj navstevnici/navstevnicky fora ktori necitaju nase rozpravania.

V kazdom pripade vydarene romanticke pokracko :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 02 pro 2014, 20:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, děkuji za pochvalu mého pokračování. Moc mě potěšilo. :D

Rubriku Francouzská milostná poezie založím a budu postupně přidávat básně. :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 02 pro 2014, 21:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, děkuji za pochvalu mého pokračování. Moc mě potěšilo. :D

Rubriku Francouzská milostná poezie založím a budu postupně přidávat básně. :trubadur:
Ja som dnes tiez pridala trubadurske basne z ktorych casti som zamontovala do svojich rozpravani.
Jednu som nasla aj naspievanu. :trubadur:

Som velmi rada ze si sa tiez zacala venovat poezii a tesim sa na basne. :ach:

PS: A rovnako sa tesim na dobrodruzstva A&J v Bearne. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 02 pro 2014, 21:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, nikdy jsem verše neskládala, zatím mám jen několik řádků, s rýmy jsem na tom někde špatně, ale myslím, že se mi to do děje hodí. :trubadur:
Rubriku už jsem založila a básně jsou takový základní kamínek.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 pro 2014, 03:36
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, moc hezký, podařený díl :applaus:
Popisy šatů jsou opravdu pěkňounký a ten nápad s básněmi, které jsi mimochodem vybrala moc krásně :ach: , je fakt super. Začíná to být pěkně romantický, tak doufám, že jim ty jejich osudy ještě tak brzy moc nezamotáš ;) :D :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 05 pro 2014, 15:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, děkuji za pochvalu mého pokračování. Chtěla jsem ukázat, jak se hosté v paláci baví. Honosné oblečení k tomu samozřejmě patří. A náš trubadúr bez veršů, to by mi nějak něšlo k sobě. :trubadur:
A zamotání osudů hrdinů sice mám už připravené, ale musím se postupně propsat. Chci k nim být laskavější než v kánonu a v podstatě je nerozdělit, jak už jsem v diskusi předtím naznačovala. A ukázat Angeliku jako silnou hrdinku, která se nedá zlomit a svého muže podrží právě v těch ranách osudu. To je vlastně taky romantické. :love:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 03 led 2015, 21:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po delší době jsem napsala pokračování této fikce. Pokusila jsem se složit pár veršů. Je to moje prvotina. S rýmováním to není moc slavné. Proto žádám pana Dokonalého a čtenářky o shovívavost. :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 7 z 8  [ 356 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 14 5 6 7 8 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti