DISKUSE: Mimi - Aneb co ve filmu nebylo

Odpovědět   Stránka 1 z 8  [ 356 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 58 »
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: DISKUSE: Mimi - Aneb co ve filmu nebylo
Napsal: 29 čer 2014, 17:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, vypadá to slibně... ples v letohrádku. Pořádně to rozveď, založ si tu podle dosavadního vzoru vlastní vlákno na fikci a k němu jedno stejně pojmenované na diskusi a budeme se těšit na kompletní kapitolu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 čer 2014, 17:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vyborne Mimi..pekne to zacina ...len pokracuj dalej..uz sa tesim :D :D
takze len pekne pis, a presunieme ti to do tvojho vlastneho oddelenia,
tak ako tu mame kazda ktora nieco napisala...
Ja, Dauphine, Jeanne, Dasha, Tania..... :mrgreen:
Inak ale ak budes mat hotovu dlhsiu verziu sama si mozes otvorit NOVE TEMA
tak ako som to urobila ja a ostatne z nas a dat tomu nazov fikcie MIMI alebo
iny aky ty chces.. ;-)

PS: Co by sme my vsetky robili bez naseho draheho Andijosa! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 čer 2014, 18:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc jste mně potěšily a děkuji za podporu. Já si tyhle doplňky začala vysnívat jako reakci na nový film. Ten vývoj jejich vztahu mi chyběl a taky jsem chtěla Angeliku mírně zjemnit. Dát ji trochu koketerie a ženskosti. To mi u Nory chybělo. Mě pořád připadala ve vztahu k manželovi taková trochu chladná. No a ten návrh na zrušení manželství mě přivedl na nápad o obavách, jestli nemá hrabě vyhlédnutou nějakou náhradnici. Také ta anketa, kde jsem hlasovala pro pragmatickou dohodu o naplnění manželství kvůli dětem. Já to pojímám tak trochu jako filozofování hrdinky, co dál. Mně to jejich líčení manželství ve filmu připomínalo nějakou bohatou buržoazní domácnost 19. Století. No byl to sňatek z rozumu a postupně se vyvinul v láskyplný vztah.
Zařídím se podle vašich rad ohledně fikce.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 čer 2014, 22:02
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moc jste mně potěšily a děkuji za podporu. Já si tyhle doplňky začala vysnívat jako reakci na nový film. Ten vývoj jejich vztahu mi chyběl a taky jsem chtěla Angeliku mírně zjemnit. Dát ji trochu koketerie a ženskosti. To mi u Nory chybělo. Mě pořád připadala ve vztahu k manželovi taková trochu chladná. Mně to jejich líčení manželství ve filmu připomínalo nějakou bohatou buržoazní domácnost 19. Století.
Ahoj Mimi, moc krásný začátek fikce, opravdu, držím palce, ať se Ti podaří už brzy zveřejnit příběh, který jsi tu načrtla :wink: Hodně Ti fandím, máš stejný názor na Noru jako já - napsala jsem k tomu příspěvek do sekce Filmy Angelika.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 čer 2014, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji Ti, Fantino, za pochvalu a podporu.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 30 čer 2014, 10:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, jsem zvědavá, jak se tvá fikce rozvine :) jedno je jasné už teď, bude určitě lepší než film ;)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 čer 2014, 19:35
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dobré mimi, len tak ďalej... :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 čer 2014, 20:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, rozdelila som ti to na samotnu Fikciu a Diskusiu k nej.
Prispevky si mas moznost upravit, ak by si k tomu chcela napisat nejaky uvod.

Toho pisania sa neboj, uvidis ked sa budes svojim hrdinom dostatocne venovat tak sa
ti to osamostatni a zacne sa to pisat samo..pretoze ti hrdinovia maju tendenciu zit si
vlastnym zivotom :mrgreen:
aby si este nakoniec nebola prekvapena co vsetko ti povyvadzaju :lol: :twisted:

Takze sup sup cakame na pokracovanie :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 30 čer 2014, 20:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky za Vaší technickou pomoc. Já se v tom ještě tak neorientuji, co kam vložit. Tak nyní je to přehledné. No na papírech už toho mám napsáno dost, tak to postupně budu vkládat. Včera večer jsem psala koncept a pak to neuložila. No chyba se stane.
Ještě jednou díky.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 12:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji errnie a dauphine za vyjádřenou podporu. No večer jsem ještě něco doplnila, snad dnes tu kapitolu návštěv švadleny a klenotníků za doprovodu našeho milého d´Andijose dopíšu. Jestli bude čas. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 19:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi velmi sa mi to paci :mrgreen: :mrgreen:
a tesim sa na to ako to bude pokracovat..super napad z tymi obrazmi...
a samozrejme nas neodmyslitelny Andijos....

ale odporucala by som ti vzdy dat po sebe jednu ucelenu kapitolu (alebo aspon jej polovicu, ci uceleny dej)
tak ako to robime my ostatne. prisli sme uz na zaciatku na to ze davat to rozkuskovane
nieje pre citatelov prijemne ;-)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, chápu, že číst trhaný příběh není příjemné. Píšu na tabletu , musím postupně dobíjet a taky se peru s časem. Snad už to dokončím. Další kapitoly budu posílat celé. Jinak jsem moc ráda, že se moje fikce líbí. Ten nápad na šaty je podle jednoho obrazu od Angela Bronzina. No a záběr na Noru v červených šatech mě na to trochu navedl. Pokusím se poslat i obrázek.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 22:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, tak v potu tváře jsem kapitolu příprav na ples dokončila. Podle Tvé rady jsem upravila i odstavce a přímou řeč. Pokud jsem něco přehlédla, tak to ještě upravím. Jsem ráda, že se moje výtvory líbí. No jsou to doplňky k novému filmu. Hlavně vývoj jejich vztahu.Docela se bavím představou, jak se Nora jako Angelika mění v koketující dámu v masce a svádí Lanvina coby Joffreye. Já si ho v představách trochu omladila. Ty fikce mě začaly napadat hned, jak jsem film viděla.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 23:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Velmi vydarene Mimi, :D
len tak dalej
no vidis nevravela som ti ze akonahle si naozaj k tomu sadnes zacne sa ti to pisat "samo"
krasne si to vsetko opisala..a hned ako som sa stihla v duchu opytat odkial mala Angelika
na to vsetko, ked to robila potajme, peniaze uz tu aj bola odpoved.... :mrgreen:

tesim sa na pokracovanie :D


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 23:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, úžasný. Je to moc hezká fikce .. škoda, že si Tě nepřizvali ke psaní scénáře :( takové zpracování by se mi moc líbilo. A je pravdou, jak psala Jeanne, že v této Tvojí Angelice opravdu vidím filmovou Angeliku, a to právě Noru než předchozí představitelku MM. Je to zvláštní, jak z takového textu dokáže sálat právě ta rozdílná energie, s níž byl film vytvořen. Všechno jako by mělo svůj vlastní punc doby. Moc se mi to líbí, krásně to do filmu zapadá a alespoň pro mě to momentálně zpříjemňuje vzpomínky na jeho shlédnutí :P
mimi píše:
Já si ho v představách trochu omladila.
To je moc dobře, protože já si bohužel neumím představit, že by osmnáctiletá dívčina dokázala bez předchozích zkušeností svádět takového muže :wink:

A ty české granáty! Ach .. zbožňuju je a jsou z nich opravdu překrásné šperky :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 23:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za pochvalu. S těmi penězi mi nahrál ten neuskutečněný odjezd. Milující manžel by ji přece nenechal odjet bez financí. No a že by si je pak vyžádal zpět, to mi k Jofreyovi nejde. No a tak mohla vesele utrácet.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 01 črc 2014, 23:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ale hádam mala Angelika aspoň dáke vreckové :?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 02 črc 2014, 08:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím všechny a děkuji znovu za podporu. Jsem ráda, že nápad s českými granáty se líbil. Já je mám taky moc ráda, ikdyž moje šperky jsou jen ze stříbra, příp. stříbra pozlaceného. Ale jsou to dárky od lidí mně drahých a to má cenu mnohem vyšší. Jinak jsem předtím prohledávala jejich historii. Českými granáty je měl nazvat jeden lékař, myslím, že to byl Ital, ketrý žil na dvoře Rudolfa II. Byla jim přisuzována léčebná a magická moc. No a pak se začaly používat vybroušené do šperků. V 17. století už to bylo běžné, jak to bylo ve Francii, to sice nevím, ale myslím si, že zlatníci určitě absolvovali jako tovaryši nějaké vandry a sledovali, co je zrovna v módě. Tak, proč by to nemohl používat i zlatník v Toulouse, že.
Co, se týče kapesného, tak to mě taky nejdříve napadlo. Ale nevzpomínám si, že by o tom byla zmínka v knize nebo předchozích filmech. Ale já si také myslím, že jí asi manžel nějaký obnos na výdaje dával. No a tahle Angelika se o šaty, šperky ani další lákadla nezajímá, tedy spíše je odmítá na protest, aby od manžela nemusela nic přijímat, tak by si peníze ukládala a pak rozbila prasátko. Ona měla v knihách takový servis, že snad ani žádné kapesné nepotřebovala.
A ještě k tomu svádění. Já si to zatím stvořila jako takévé jemné s trochou koketerie. Jinak jsem včera zrovna v telce viděla starší film Hrbáč s J. Maraisem. Je to sice už pozdější doba, část se odehrává i po smrti Ludvíka XIV., ale líbilo se zobrazení té atmosféry. Letohrádky, setkání šlechticů v soukromí, ples v maskách a kostýmech. Muži galantní a ženy - šlechtičny jemné v krásných šatech. Prostě to patří ke světu aristokracie.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 13:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem další fikci. Než bude mít Angelika ušité šaty, tak jsem ji nechala prožít jeden společný den s manželem. Také poprvé trochu žárlila. Snažila jsem se doplnit vývoj jejího vztahu k Joffreyovi, který mi v novém filmu moc chybí. Snad se mi alespoň trochu podařilo ukázat, na co ona i manžel myslí, co prožívají.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 14:50
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, moc hezký příběh :!: Pěkně jim to v těch hlavičkách a srdíčkách "šrotuje" :D Škoda, že taková scéna ve filmu nebyla ... já to říkám pořád, ten scénář jsi měla psát Ty :wink: Jo, je zajímavý, jak všechny "Angeliky", které se tu ve fikcích vyskytují, dojdou k tomu samému závěru ... ve sblížení s manželem jim nebrání jeho vzhled, ale princip - způsob, jakým se vedle něho ocitly. Jo jo, hrdé ženy to prostě v životě nemají jednoduché :lol: :lol:

PS: Jedna malá drobná poznámka, snad to nějak nepokazím, ale hugenoti své děti nekřtí. Tohle je výsada pouze katolíku. Já vím, že pro nás křtiny mají v současnosti význam přivítat nového človíčka na světě, v dnešní době chodíme s dětmi na radnici na vítání občánků, ale v té době to mělo jen jeden význam, takže bych řekla, že spíš pořádali rodinnou oslavu na počest narození dcerky :wink: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 15:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky za upozornění. Už jsem to opravila. No minule jsem informace o českých granátech hledala, ale tohle jsem pominula. Těší mě, že se Ti příběh líbil.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 15:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pekne pokracovanie Mimi :D :D

vyborne doplnas to co vo filme velmi chybalo: Ich zblyzovanie, ako manzela postupne spoznavala a
zacala ho mat rada, az kym sa napokon do neho zamilovala. :roll:
Tesim sa na pokracovanie :wink:

PS: To stymi krstinami: Nuz veru najviac casu zaberu reserse..ja som sa tiez divala do katolickeho
cirkevneho kanonu, ze ci sa mozu sviatosti udelit doma aj bez toho ze by sa jednalo o umierajuceho...
(posledne pomazanie)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 16:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No já to měla v bloku napsaná jako oslavu na počest narození dcery. A pak se mi tam nějak při přepisování přimíchaly křtiny.
Při psaní jsem si pro inspiraci pouštěla koupené dvd, ty kapitoly od svatby k Joffreově zatčení. Tahle Angelika je opravdu hodně hrdá. Mě prostě připadá, že ona se nějak nedokázala manželovo úplně oddat. Myslím duševně. Pořád jako by mezi nimi stál ten dohodnutý sňatek. Přesto, že už s ním měla dvě děti


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 18:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V kazdom pripade niesu ani Joffrey ani Angelika identicki s tymi z knihy od pani AG.
To definitivne bol film o inom Joffreyovi a Angelike iba inspirovany tou knihou. :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 18:43
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
V kazdom pripade niesu ani Joffrey ani Angelika identicki s tymi z knihy od pani AG.
To definitivne bol film o inom Joffreyovi a Angelike iba inspirovany tou knihou. :roll: :roll:
Ano, to je pravda, ale přesto se mi líbí, jak to mimi rozvíjí. Film už sice nezměníme, ale alespoň si zážitek z jeho shlédnutí můžeme zpříjemnit touto fikcí. Pokud tvůrci vykreslili povahy hlavních postav jen okrajově a z románových postav si vzali jen minimum z toho, co jejich charaktery ve skutečnosti obsahovaly, tak má mimi mnoho prostoru to buď změnit nebo rozvinout a prohloubit dojem, že se jedná o jim podobné.
A vzhledem k tomu, že já jsem doposud nebyla schopná přispět nějakou vlastní fikcí (a i kdybych byla), tak pořád obdivuji každého, kdo něco nejen vytvoří, ale i zveřejní.

Mně se tady líbí úplně všechny fikce, ať už jsou z dob minulých či přítomných (anebo i budoucích? :P )a je na nich vidět, že naši hrdinové nejednají ve všech situacích stejně, jen proto, že mají takovou povahu, ale proto, že tvůrce si přeje, aby "udělali" to, co udělali. Vzpomeňte si, jak vznikla první fikce na fikci :!: Jeanne se prostě nesmířila s tím, že by Joffrey v takové situaci Angeliku nezkusil svést a Angelika že by nepodlehla :) Ale jejich charaktery se tím nezměnily, jen dostaly jiný rozměr. A najednou spatřily světlo světa neskutečně nádherné příběhy ze všech možných pohledů na různé životní situace. A o tom to je, ne?

A stejně tak teď mimi nádherně změnila pohled na "bojovnou a hrdou" filmovou Angeliku tím, že napsala:
"Také si uvědomila, že snad poprvé se zabývá tím, co by si přál její muž. Dosud vlastně myslela jen na sebe. Trochu se zastyděla."
To je úplně úžasný začátek "proměny" mladé hraběnky :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 18:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za pochvalu a povzbuzení. Od autorky tak nádherných fikcí to těší dvojnásob. Tak něco dalšího už mám zase propiskou v bloku, musím to pilovat. Zrovna jsem si tvořila svůj letohrádek. Trochu zámek Kratochvíle, něco z letohrádku Kinských, zahrada podle Květné zahrady v Kroměříži.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 19:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
V tomto ohledu je tato fikce vážně unikátní :shock: , asi bych se nedokázaala tolik držet nastaveného stylu a přibyla by mi tam ironie a šílený humor. :twisted:
Ha,ha :D Tak tobě určitě, o tom bych nikdy nepochybovala :lol: Ale neboj, třeba bude humor i tady, protože ten ve filmu chyběl totálně, tak třeba se to mimi podaří napravit .. :P :P


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 19:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, děkuji za uznání. To já bych asi nedokázala psát nějak humorně a vtipně, přesto, že humor a komedie mám moc ráda.
Mě tak trochu baví ten dušezpyt, jak já tomu říkám. Já obdivuji všechny Vaše fikce, každá píšete jinak a má to svůj styl.
Já si tvořila jen tak pro sebe do bloku u kafe. Některé filmy nebo seriály mi tak trochu nahrávají.
Fantino, nevím, ale s tím humorem, to asi bude těžké. Ale můžu to zkusit, když se to nepovede, tak vymazat se to dá vždycky.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 19:29
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Fantino, nevím, ale s tím humorem, to asi bude těžké. Ale můžu to zkusit, když se to nepovede, tak vymazat se to dá vždycky.
No, to je pravda ... tlačítko delete zbožňuju :mrgreen: Ale já ti věřím, tobě se to určitě podaří, dát tam nějakou humornou vsuvku ... třeba až bude Angelika Joffreye na plese svádět :wink:

PS: Jeanne, já si stejně myslím, že tobě to nedá a jednoho dne zase napíšeš fikci na fikci :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 19:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, tam bude atmosféra trochu uvolněnější, ale nevím, jak moc.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 19:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:

A stejně tak teď mimi nádherně změnila pohled na "bojovnou a hrdou" filmovou Angeliku tím, že napsala:
"Také si uvědomila, že snad poprvé se zabývá tím, co by si přál její muž. Dosud vlastně myslela jen na sebe. Trochu se zastyděla."
To je úplně úžasný začátek "proměny" mladé hraběnky :wink:
Presne tak! Ta filmova Angelika mi liezla tak na nervy ze uz sa nemozem dockat az ju Mimi celkom
prevychova! :lol: :lol: :twisted: :twisted:

PS: Je vsak mozne ze to bolo aj tym, ze mala neustale ten isty, povysenecky varaz tvare ked sa
bavila z Joffreyom. :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 19:47
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Presne tak! Ta filmova Angelika mi liezla tak na nervy ze uz sa nemozem dockat az ju Mimi celkom prevychova! :lol: :lol: :twisted: :twisted:
:mrgreen: :mrgreen: Nápodobně :lol: Převýchova je prostě nutná :!:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 19:50
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, aj tvoja Angelika má iba 17 ?
Tak to sa tam dá ešte čo to "napraviť" :) :) :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 20:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, abych řekla pravdu, tak já věk zatím neřešila. Já prostě naskočila do filmu s Norou jako Angelikou a Lanvinem jako Joffreyem. Vzala jsem to prostě jako film, kde je mezi hrdiny větší věkový rozdíl. No, jak už jsem někde psala, tak jsem Lanvina v představách omladila. Mně se film docela líbil, ale ta studená Angelika a chybějící vývoj vztahu dal k doplňkům podnět. No ona je představena tak spíše moderně. Emancipovaná, taková feministka. Ale to se samozřejmě vzdálilo od předlohy.

Jinak formy převýchovy a nápravy jsou různé. Že bychom daly pár rad manželovi? B :mrgreen: :mrgreen:


Kdyby bylo na mě, tak bych k tomuhle Joffreyovi dala Angeliku jinou. Menší, křekčí a hlavně jemnější. Trochu bojácnou, ale vnitřně křehkou. Taková jemná a on trochu drsnější, ale s jemnou duší. Určitě by jako dívka v 17. Století neříkala, že nechce dělat matraci muži, kterého nemiluje. Ale to by byl jiný film. Nešla by k oltáři v kalhotách a nenosila pořád jedny šaty. Taky intetiéry by byly honosnější. No to jsem se rozjela. S věkem fakt nevím. Možná 20 let ale v knize jí bylo 17 let.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 20:36
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, ale rozjela jsi se krásně :P Máš naprostou pravdu a taky možnost to pozměnit .. alespoň pro sebe a třeba i pro nás, vášnivé čtenářky fikcí :wink: :wink:

A rady manželovi? To by určitě pomohlo, i když muž v jeho věku by si už mohl umět s takovým pískletem vědět rady, ale to z něj nejdřív musíš udělat pořádného chlapa a ne "mouchy snězte si mě" (jako byl ve filmu) ... asi by měl trochu o její přízeň a náklonost víc bojovat, třeba zajímavými rozhovory, kdy se mu ona bude učit naslouchat a tak bude mít pocit, že mu je blíž a že už to není "cizí" člověk. Ale ne toho typu jako ve filmu, kdy mu jen něco vyčítala, že on dělá špatně, a on se jí pořád jen omlouval (alespoň já jsem z toho měla takový dojem). Měl by být nad věcí a dokázat jí, že ona o životě ještě vůbec nic neví a že zatím nemá být na co tak hrdá ... :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 20:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

Kdyby bylo na mě, tak bych k tomuhle Joffreyovi dala Angeliku jinou. Menší, křekčí a hlavně jemnější. Trochu bojácnou, ale vnitřně křehkou. Taková jemná a on trochu drsnější, ale s jemnou duší. Určitě by jako dívka v 17. Století neříkala, že nechce dělat matraci muži, kterého nemiluje. Ale to by byl jiný film. Nešla by k oltáři v kalhotách a nenosila pořád jedny šaty. Taky intetiéry by byly honosnější. No to jsem se rozjela. S věkem fakt nevím. Možná 20 let ale v knize jí bylo 17 let.
Presne tak! Hovoris mi z duse! Nie Lanvin pokazil ten film svojim vekom ale ona (popritom mizernom scenari este)
Keby mal pri sebe inu Angeliku, mohol to byt ovela lepsi film!
Ked sa pozriem ako krasne hral, na jeho vyrazy tvare, tak mi je ho luto ze podal taky vykon z takymi mizernymi kolegami :? :? :? :( :(

S tym vekom mas pravdu! este nemala naplnenych 18 podla knihy ked sa vydavala (v lete) az v zime mala 18.

Takze: nezostava nic ine len PREPISOVAT PREPISOVAT a PREPISOVAT :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mimi spolieham sa na teba :!: :!: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 20:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Mimi, aj tvoja Angelika má iba 17 ?
Tak to sa tam dá ešte čo to "napraviť" :) :) :)
To predsa mala aj moja ked sa "minuly rok" vydavala! (sorry ja zijem v roku 1657)
Teraz ma sladkych 18! :mrgreen: :mrgreen: a 17.dcembra bude mat devatnast...akurat
ze mi mesiace meskaju..umna je este maj.... 8)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 21:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, doufám, že důvěru ve mě vloženou nezklamete. :twisted:
Jinak naprosto souhlasím, že Lanvin krásně hrál. To jak se na ní hezky díval, nebo když se přihnala v těch kalhotách k oltáři a on se jen pousmál. A v dole, jak si jí posadil na klín a ona nemohla nic dělat. On ji prostě nechával v klidu až vyspěje. No ale ve filmu to moc nevyznívá, je to moc rychlé.
A s tím, že si postavy začnou žít a zlobit, souhlasím všema deseti. Něco málo, co jsem si chystala na vylepšení a ted' se v tom pěkně motám.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 22:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Katra píše:
Mimi, aj tvoja Angelika má iba 17 ?
Tak to sa tam dá ešte čo to "napraviť" :) :) :)
To predsa mala aj moja ked sa "minuly rok" vydavala! (sorry ja zijem v roku 1657)
Teraz ma sladkych 18! :mrgreen: :mrgreen: a 17.dcembra bude mat devatnast...akurat
ze mi mesiace meskaju..umna je este maj.... 8)
Tvojej Angelike by som 17/18 nikdy nehádala :D Tak asi o desať viac ... :) :) :)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 22:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
To jak se na ní hezky díval, nebo když se přihnala v těch kalhotách k oltáři a on se jen pousmál.
Ako keby si v duchu povedal "Aké roztomilé" :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 22:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:

Tvojej Angelike by som 17/18 nikdy nehádala :D Tak asi o desať viac ... :) :) :)
A to zasa preco :shock: :shock:

ved bola tak strasne hambliva este takmer po roku aj v Montpellieri! Zato ze ma nabruseny jazycek? :shock: :shock:

Spomenme si aky nabruseny jazycek mala knizna Angelika uz v 12 tich, ked sa rozpravala z Molinesom
alebo zo slachticmi v zamku Du Plessis Beliere :!: :idea: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 22:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jaj ... tak musím priznať na jej hamblivosť a časté :oops: som teraz trochu pozabudla ... prišlo mi na um ako chladnokrvne ošetrila Joffreya keď bol zranený ...
moje prsty rýchlo behali po klávesnici a stlačili enter :roll: :o :)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 22:34
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi, veľmi pekné, presne toto mi vo filme chýbalo, z filmu som bola dosť sklamaná, už som to tu raz písala, pre mňa Nora vôbec nezodpovedala ani knižnej ani tej novovytvorenej filmovej predstave... :( .. prišla mi príliš studená (nehovorím, že nie je pôvabná), mala som pocit, akoby grófovi stále niečo vyčítala, aj v scéne, keď mu predložila zakázané knihy, akoby ho "sfúkla" pod čiernu zem.. :twisted: :mrgreen: a gróf akoby mal z nej strach a nedobíjal ju... chýbalo tomu čaro lásky, iskierky, takže čakám na tvoje fickie, ako sa toho zhostíš... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 22:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Jaj ... tak musím priznať na jej hamblivosť a časté :oops: som teraz trochu pozabudla ... prišlo mi na um ako chladnokrvne ošetrila Joffreya keď bol zranený ...
moje prsty rýchlo behali po klávesnici a stlačili enter :roll: :o :)
Nuz Angelika bola vynimocna, vysoko inteligentna zena a dost sa podobala Joffreyovi,
ked islo o zivot dokazala divy...ved som napisala ze vedela ze od toho ci dokaze zachovat
chladnu hlavu zavisi jeho zivot...ale potom sa predsa zrutila pri jeho posteli..ci ju Andijos nemusel
usadit nasilu na stolicku...zda sa ze moje fikcie citas prirychlo ;-) :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 23:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No keď už sme pri tom hádaní rokov tak ja by som Joffreyovi nikdy nehádala 30 ani tomu od pani AG ani tomu tvojmu ani nikoho ... pre mňa sú 30roční chlapi deti ... :lol: :lol: :lol:

A čo sa týka toho môjho čítania ... tak priznávam prvý krát krát vždy rýchlo ... priam letím ... hneď potom aspoň dvakrát pomaly :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 23:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
No keď už sme pri tom hádaní rokov tak ja by som Joffreyovi nikdy nehádala 30 ani tomu od pani AG ani tomu tvojmu ani nikoho ... pre mňa sú 30roční chlapi deti ... :lol: :lol: :lol:

A čo sa týka toho môjho čítania ... tak priznávam prvý krát krát vždy rýchlo ... priam letím ... hneď potom aspoň dvakrát pomaly :D
no tak presne citam aj ja fikcie od inych.... :mrgreen: :mrgreen:

to ze su 30 rocny chlapi deti mozem absolutne odsuhlasit...ale deti co zaziju vela trapenia vacsinou dozrievaju
rychlejsie a to bol aj Joffreyov pripad..uz som v mojom zivote postretavala 20 rocnych co mali rozum a zrelost
ako 40 rocni a bohuzial casto aj naopak :wink: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 črc 2014, 23:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Katra píše:
No keď už sme pri tom hádaní rokov tak ja by som Joffreyovi nikdy nehádala 30 ani tomu od pani AG ani tomu tvojmu ani nikoho ... pre mňa sú 30roční chlapi deti ... :lol: :lol: :lol:

A čo sa týka toho môjho čítania ... tak priznávam prvý krát krát vždy rýchlo ... priam letím ... hneď potom aspoň dvakrát pomaly :D
no tak presne citam aj ja fikcie od inych.... :mrgreen: :mrgreen:

to ze su 30 rocny chlapi deti mozem absolutne odsuhlasit...ale deti co zaziju vela trapenia vacsinou dozrievaju
rychlejsie a to bol aj Joffreyov pripad..uz som v mojom zivote postretavala 20 rocnych co mali rozum a zrelost
ako 40 rocni a bohuzial casto aj naopak :wink: :roll:
Presne tak ... ja mám rovnaké skúsenosti ... :!:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 07 črc 2014, 11:23
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Nevadila mi bouřící se Angelika s metaforou kalhot (jen její racionálnost na úkor emocí, což se přece se silnou, vzdorující hrdinkou nevylučuje), ale vadil mi ten zoufalý starý pán, co si s ní nevěděl rady, tedy on si nejspíš nevěděl rady ani se sebou a s ničím jiným. Říkám "ten pán", protože tohle není žádný hrabě de Peyrac.
Jeanne, mně nevadila "bouřící se" Angelika, mně vadilo, že nedělala nic jiného. Všechno má své meze a taky svůj čas. A navíc v ní nebylo za mák ženskosti. Ale na Joffreye máme stejný názor, už jsem ho tu psala.
jeanne píše:
Každopádně v mých budoucích fikcích z 80. let 17. století, bude pan dokonalý stále v perfektní formě a svým přístupem k životu bude stále mladý a ve vztahu ke své době, naprosto nadčasový. :)
Tak to se moc těším. Já bych si ho ani jinak představit nedovedla :wink: :wink:

PS: A pak, kdo je teď tady "specialista" na duši pana dokonalého po tak obsáhlém rozboru :?: :?: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 19:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, pěkné pokračování. S filmem se prostě asi nikdy nesmířím, ale tvé fikce se mi líbí, pěkně doplňuješ to, co by ve filmu mělo být, jen tak dál, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat... :)

PS. Nedá mi se nezeptat: ty jsi četla knížky nebo jsi se k Angelice dostala přes tenhle nový film?? Jestli tě k ní přivedl ten film, tak je to malý zázrak a možná jediná dobrá věc, kterou má tenhle film na svědomí a my jsme rády, že se nám rozrostly řady. ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 19:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já jsem úplně nejdříve viděla pět původních filmů s M.M. a R.H. Tehdy se mi líbil hlavně samozřejmě první díl. Od druhého dílu to prostě nebylo ono. Já si ráda přečtu podle čeho je film nebo seriál natočen. Tak jsem začala číst knihy. Něco i ve slovenštině, pak v češtině. Ale musím přiznat, že pokračování v Americe neznám všechna, ale musím to doplnit. Nejraději mám, ty čtyři nové knihy, co odpovídají Angelice, markýze Andělů a pak díl Angelika a její láska. Ten je podle mě nádherný. To hledání cesty k sobě po dlouhém odloučení. No a když jsem knihy začala číst, tak jsem si říkala, že je to prostě něco jiného, než ty filmy. Byla jsem proto zvědavá na nové zpracování. Vlastně jsem od filmu nic neočekávala, pak jsem v televizi viděla ukázky, něco na netu. Docela se mi to líbilo. Mě se film docela líbil, ale není to samozřejmě to, co bych si podle knih představovala. Prostě spíš inspirované knihou. Nora jako Angelika, no ona je hezká, někdy i půvabná, mě ta její bojovnost a vzdor ze začátku nevadí, ale chybí mi ten vývoj vztahu. Tak jsem si to začala sama doplňovat. Nejdřív jsem měla jen náčrtek toho plesu, co chce navštívit, ale ono se mi to tak rozrůstá a začíná si žít samo.
Tvoje fikce jsou také úžasné. Každá co píšete, máte svůj vlastní rukopis. Obdivuji, jak jsou ty fikce vtipné, svižné, jako bych četla knihy.
P.S. Já kdybych prvně viděla jen ten nový film, tak bych byla zvědavá a knihy začala číst. Prostě bych chtěla vědět, jak to bylo napsané.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 8  [ 356 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 58 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů