DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku

Odpovědět   Stránka 4 z 7  [ 345 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 7 »
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 18 zář 2014, 19:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, další napínavé a propracované pokračování. Moc pěkně napsané. Pěkný propletenec manželských a hlavně mileneckých vztahů.
Náš sebevědomý mladík prožívá své trápení s Ninon a v Poitů už žije jeho osudová žena. V tvých fikcích si ale ještě užije života, to já s ním ve své fikci zatočila a narychlo ho oženila. Nenechala jsem ho ani vycukat a teď to musí zvládat i se zamilováním.
Jinak mám v hlavě takovou sondu do minulosti, proč se Joffrey tak narychlo oženil. Doufám, že to brzy dám do svých fikcí.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 18 zář 2014, 19:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

O ověřování dnů a dat v daném roce se ráda podělím, osobně jsem se odpíchla od údaje, že Scarronova svatba byla ve čtvrtek, takže jsem pak mohla všechno dopočítat, ale nakonec jsem našla tento geniální odkaz, stačí zadat váš rok.
http://calendar.zoznam.sk/nameday-czfrh ... 2&x=10&y=6
Ha-Ha :lol: , Jeanne, odteraz budeme oslavovat 18 Aprila - Dubna ako sviatok pana dokonaleho!
Pozri sa kto ma v ten den vo Francuzku meniny :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 21 zář 2014, 13:12
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podla mna si aj aj :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 21 zář 2014, 15:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podle mě je tvoje reakce naprosto normální, Jeanne. Když jsem kdysi sbírala informace pro Království Francie které jsem chtěla zařadit do roku 1680, měla jsem to úplně stejně; třeba jsem chtěla využít že La Rochefoucauld zemřel v březnu 1680. Takže buď v pohodě, to je holt úděl angelikářských rejpalů. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 21 zář 2014, 19:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Asi jsem vyřešila otázku, zda jsem opravdu rešeršová masochistka nebo masochistická rešeršářka. Právě jsem objevila, že Charles d'Argennes, markýz de Rambouillet zemře už za necelé dva měsíce a doslova vyskočila nadšením... Není lepší zjištění, než že někdo umře v roce 1652. Tak co myslíte? :twisted:

Tak trochu se obávám, že je to spíš reakce sadistické rešeršářky :?
Neviděla bych v tom tentorkát žádný masochismus - myslím, že je člověk rád, že má námět do příštích dílů, a jak Tě znám, určitě se kolem toho rozvine zajímavá zápletka!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 23 zář 2014, 13:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Aktuální kapitola pokračuje přesně tam, kde skončila minulá, takže těm s krátkodobou pamětí doporučuji zopakování Chřadnoucí rostliny... :twisted:
Ako by som si mohla nepamätat o aku chradnucu rastlinku sa jedna???? 8) :roll:

Ale "pokracko" si nechavam na vecer, ako bonbonik ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 23 zář 2014, 18:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sluzka opat na scene :D jupiiiii :D vidno ze pan skorodokonaly je tvor ucenlivy ... uz si pre istotu "daval pozor" :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 23 zář 2014, 19:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, tak jsi se už dočkala. :oops: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 23 zář 2014, 19:39
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:oops: :oops: :oops: Neodvazila som sa dufat, ze to bolo special kvoli mne :oops: :oops: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 23 zář 2014, 22:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No chradnuca rastlinka teda rychlo znovu ozila! :roll: :lol:

Som rada ze Joffrey mal astrologicku prednasku nielen v mojej "Hvezdarni" ale uz aj
v tvojej fikcii. :twisted:

„Jenomže celá ta konzumace manželství jen poukazuje na to, jak moc přechází z otce na manžela,“ nedala se odbýt slečna de l’Enclos.

Paci sa mi ako vykreslujes Ninon. Prva hard-core feministka v historii. :lol: :lol: I ked jeden jediny krat sa
este posmykne..ale potom uz nikdy viacej.... :roll:

A som rada ze sa poprvy krat dokazali na seba znovu usmiat. uuu! :mrgreen:

Cestou dolů Joffrey narazil na Ninon, která se na něj usmála a pronesla svoji moudrou úvahu: „Žena, která vás miluje, vám dá všechno, kromě další ženy, tak užívejte téhle svobody. Až ji jednou poznáte, na tohle budete moct zapomenout...,“ mrkla na něj. Byla ta poslední, kdo by chtěl, aby se trápil. Nepřemýšlel nad tím, jak je možné, že zase všechno ví, věděl jen, že má nejspíš pravdu a uvědomil si, že také on chce, aby byla šťastná a netrápila se. A teď to vypadalo, že s de Mornaym je skutečně bezstarostná a spokojená. Poprvé se na ni usmál nazpátek.



Tja co sa tyka sluzky....asi som uz "obstarozna generacia". Mozes mi ako odbornicka na sexualny zivot pana NEdokonaleho vysvetlit aky je presny rozdiel medzi nesofistikovanym hromadnym sexom (cerstvo skazena sluzka) a sofistikovanym (ak by bola prisla namiesto sluzky Mme de Montchevreuil) ???? :roll: :roll: :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 23 zář 2014, 23:37
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tedy mezi rovnodenností někdy v polovině března a slunovratem někdy v polovině června,“ zjednodušil to pan d’Ormesson tak, že víc už to snad ani nešlo a všichni kromě hraběte de Peyrac si znatelně oddechli. Ten by se v tuto chvíli nejraději nabídnul, že pro ten glóbus hned zajde, případně tam rovnou zůstane a pokusí se sepsat nějaké vhodnější vysvětlení.
Asi jsem divná, ale nejvíc mě pobavilo tohle. Představa, že se pan Nedokonalý jde zahrabat pro změnu s glóbusem... Proč ne :-D

„Žena, která vás miluje, vám dá všechno, kromě další ženy, tak užívejte téhle svobody. Až ji jednou poznáte, na tohle budete moct zapomenout...,“
Ach, to je tak krásné!

moirro, já sice "stará škola nejsem", ale taky rozdílu mezi nesofistikovaným a sofistikovaným nerozumím :oops:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 zář 2014, 12:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To, že tvůj Joffrey trpěl jen povrchně a rychle se z toho dokázal "vzpamatovat" ti budiž odpuštěno kvůli budoucím fikcím s Lauzunem a taky kvůli tvému perfektnímu vystihnutí mladého Joffreye, Jeanne. :mrgreen:

„Předpokládám, že to chcete slyšet co nejjednodušeji,“ povzdechl si hrabě nad skutečností, že tu neměl na dosah žádného vyznavače přesných astrologických termínů.
- příjde mi straštně vtipné, jak mladý Joffrey na cestě ke své dokonalosti, občas zapomíná být ohleduplným gentlemanem a ve svém lítostivém citovém rozpoložení jim to stejně vysvětlí složitě, a ještě vzdychá že tam není nikdo s kým by si o astronomii mohl popovídat na úrovni, haha :mrgreen: Samozřejmě jeho útěk za globusem eventuelně novým vědeckým pojednáním je super. A že chce dát Mornaymu do nosu, to se taky povedlo, horkokrevný jižan který se poprvé musí vyrovnávat s pořážkou :lol:

A pak se mi ještě moc líbí, jak si nedává pozor na pusu a otvřeně prezentuje své kacířské názory, to dělal ještě po své svatbě a jak se mu to vymstilo. V Americe je vidět jeho vývoj, kdy se při takovýchto debatách drží zpátky. Líbí se mi, jak jsi tyhle detaily vystihla, Jeanne.

Co se týká služtičky, myslela jsem, že zůstane jen u zlomyslného strašení popřípadě následného okouzlování osobností pana dokonalého :D ale to bys to nemohla psát ty. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 zář 2014, 12:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
dauphine píše:
To, že tvůj Joffrey trpěl jen povrchně a rychle se z toho dokázal "vzpamatovat" ti budiž odpuštěno kvůli budoucím fikcím s Lauzunem a taky kvůli tvému perfektnímu vystihnutí mladého Joffreye, Jeanne. :mrgreen:
Naopak do doby, než ji potká musí zažít ledasco šíleného, aby pak dokázal mít už nadhled a trpělivost čekat, až za dlouhé měsíce sama přijde... A taky pak pozná, že to je to, co vlastně chce, dokonalý komplexní vztah.

Ad ty detaily s astrologií a nadějí ve rvačku - Díky, Dauphine, no dělám, co se dá, ve snaze využít všechny explicitní či podvědomé informace z kánonu a nějak je podpořit tím, co by jim mohlo předcházet...

Ke služce - ale nechala jsem ten základ na vině de Moranyho, který prezentuje toho zkaženějšího z jejich dvojice :twisted:
Suhlasim Dauphine :mrgreen: na lauzuna sa straaaaaasne! :twisted: :twisted: Tesim :roll:

"než ji potká musí zažít ledasco šíleného" podla kanonu bol Joffrey od mladeho veku (snad uz od 14 rokov) na cestach po svete
v svadobnu noc vravi Angelike: "mal som vela zien, biele, cierne, zlte i cervene...."
takze ja sa priklanam k nazoru ze ked Joffrey prisiel do Pariza, po viac ako 10 rocnych skusenostiach
zo zenami vestkych ras a farieb, nielen ze uz bol viac ako "vycukany" ale tak lahko ho uz nemohlo ani nic prakvapit....iba ak...a to si opisala perfektne, i ked skoda ze z casovych a historickych dovodov si tomu
nedala viacej priestoru, ze snad prvy krat pochopil ze zo zenou moze najst symbiozu nielen telesnu ale aj
dusevnu a duchovnu..... 8) 8)

PS: nevedela som ze skazeny sa da byt sofistikovane a nesofistikovane.... :mrgreen: :twisted: :twisted:
myslim ze ti tymto sis si jednoznacne vydobila titul predsedkyne katedry sexuologie a vyskum sexualeneho zivota panov nedokonaleho a dokonaleho ( ze by syndrom Dr. Jekyll und Mr. Hyde ??? :lol: :lol: )
oddelenia sofistikovanej a nesofistikovanej skazenosti a teda ti ho slavnostne pridelujem


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 zář 2014, 13:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještěže už se na scénu chystá pégulin de lauzun, jinak nevím, nevím, jak by to s naším budoucím panem dokonalým dopadlo! Nejenže se svými učenými teoriemi nikoho neoslní...
Citovat:
Tento okamžik nastává mezi 20. a 22. červnem na severní polokouli, tedy u nás a mezi 20. a 23. prosincem na jižní polokouli. Víte, že tam mají léto během období, které my tady nazýváme zimním…,“ pokusil se vysvětlit hrabě, a když viděl, že toho na ně bylo příliš, pokusil se přidat pár informací, o nichž si ve svém dnešním rozpoložení ani neuvědomil, že nemusejí být všeobecně známy: „Zkuste si představit glóbus, který v jeho středu obepíná rovník a Slunce, okolo kterého naše planeta obíhá…,“ gestikuloval rukama pan, aby znázornil točení Země.
... ale ještě musí svým kroužením nad "neviditelným glóbusem" všem okolo připomínat kouzelníka :twisted: - (což je výborná zápletka z jednoho dílu IT Crowd: http://www.youtube.com/watch?v=QPXvAM9blow)

Dokonce ani jeho učené dedukce nedojdou většího uznání:
Citovat:
Ale předpokládám, že je celkem jedno, jestli to nazvou prvním nebo posledním dnem roku. Zkrátka se slaví,“ dedukovala z toho paní de Montchevreuil po Peyrakově boku.
Celá diskuze o divadelní hře je naprosto, ale naprosto rozkošná!!!
Citovat:
„Je celá o mužské dominanci. Lysander a Hermie utečou do lesů, aby tam strávili noc mimo moc Thésea nebo Egeuse, ale po návratu do Atén jsou oddáni. Takže to potvrzuje sňatek jako jediné možné sociální uznání ženy, zatímco muž může zvolit spoustu dalších cest, aby dosáhl společenského uznání.“
„Ale dají se tam nalézt taky mnohé homoerotické či kompulzivně heteroerotické momenty…,“ oponoval jí pan d’Ormesson, který byl očividně zdatným čtenářem zakázané moderní literatury.

Čím dál víc miluji Ninon a její osobnost :)

Za "služku na přání" sis zcela oprávněně zasloužila titul odbornice sofistikované a nesofistikované zkaženosti - taková zhýralost! :shock: :oops: Ani se jí nezeptal, jak se jmenuje... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 zář 2014, 18:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:

Za "služku na přání" sis zcela oprávněně zasloužila titul odbornice sofistikované a nesofistikované zkaženosti - taková zhýralost! :shock: :oops: Ani se jí nezeptal, jak se jmenuje... :wink:
Ani ona jeho :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 zář 2014, 19:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nemohla som si to odpustit :)

Sluzka moze byt rada ze si dal pozor ... uz to bolo od neho maxi pokrokove ... vacsine panov vtedy by to bolo pri sluzke srdecne jedno :!:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 zář 2014, 20:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, opravdu zajímavé pokračování. Vědecká přednáška, diskuse o divadelní hře a nakonec si pan nedokonalý užívá s urozenou ženou i služkou. Katra se dočkala. A s Ninon se snad už dostává trochu k normálu. :oops:

„Jenomže celá ta konzumace manželství jen poukazuje na to, jak moc přechází z otce na manžela,“ nedala se odbýt slečna de l’Enclos.
Tak takhle v mé fikci vnímá Angelika uzavření jejich manželství. To je hlavní překážka v jejich vztahu. A pan nedokonalý to zatím prostě nechápe. :mrgreen:

Cestou dolů Joffrey narazil na Ninon, která se na něj usmála a pronesla svoji moudrou úvahu: „Žena, která vás miluje, vám dá všechno, kromě další ženy, tak užívejte téhle svobody. Až ji jednou poznáte, na tohle budete moct zapomenout...,“ mrkla na něj. Byla ta poslední, kdo by chtěl, aby se trápil. Nepřemýšlel nad tím, jak je možné, že zase všechno ví, věděl jen, že má nejspíš pravdu a uvědomil si, že také on chce, aby byla šťastná a netrápila se. A teď to vypadalo, že s de Mornaym je skutečně bezstarostná a spokojená. Poprvé se na ni usmál nazpátek.

Já teď píši, proč se náš pan nedokonalý, tak narychlo oženil. Je to ve stylu "Cherchez la femme", ale trochu jinak, než je u našeho hrdiny obvyklé. Trochu se vracím do minulosti, ale chci ho trochu po stránce duševní rozebrat. :oops: :oops:

Jeanne, už se těším na pokračování. V tvé fikci má ještě dlouhou dobu na užívání života a dobrodružství, tak ať to využije, jak mu radla Ninon :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 zář 2014, 20:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, přesně tak. Chci v budoucnu také rozebrat i duševno Angeliky a rozvinout vývoj vztahu k manželovi, ale chce to čas a taky potřebuji zase nějaké nápady, kterých se mi moc nedostává. Ale nevzdávám se. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 29 zář 2014, 12:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Pokračování s ukrytým vtipem pro aktivní čtenáře, kteří si kladou otázky o tom, kdo jsou dané postavy... ;)
No ako vzdy nechavam si na vecer ako bombonik za odmenu. 8)

Dnes sa mi idu (konecne) vrtat nove police
do Angelikologickeho muzea a caka ma este par inych pracovnych uloh, takze vecer si to istotne vychutnam. :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 29 zář 2014, 13:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také si to nechávám na večer, pardon :) ale tvá fikce, vyžaduje dostatek klidu a času abych si jí mohla vychutnat a já mám teď hrozně moc angelikologikých restů :D Moirra, by se už asi zbláznila kdybych s nimi nepohnula. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 29 zář 2014, 13:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Právěže vzpomínáme Jeanne :roll: a vzpomínáme si i na spoustu dalších věcí, jako třeba na mapy a nové fikce, ale nevzpomínáme si že bychom měly nějaký volný čas... :roll: :cry:

Jinak jsem tu fikci nakousla, a myslím, že mě bude veeelice bavit, možná i víc než krejčí... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 29 zář 2014, 20:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jak to můžeš Dauphine říct, když nás krejčí teprve čeká! :wink: A jako předehru Peyrak zjistil, že má nějak málo šatů...
Citovat:
On sám byl zase v tmavě rudém obleku, v němž dámy mohly obdivovat jeho dokonalou postavu. Přece jen jich s sebou v Paříži neměl nekonečné množství,
Mefisto nemefisto, outfty se musí měnit! Osobně věřím tomu, že v téhle době se Peyrak tajně oddával marnivosti na stejné úrovni jako třeba takový Filip du Plessis!
Citovat:
„Hmm,“ odpověděla mu bezvládná mrtvola z hlubokého zeleného křesla, která pomalu získávala tutéž barvu, jako zašlý potah. Pařížský palác přitom vůbec nebyl starý, takže to spíš vypadalo, že si maršál nechal dovézt své oblíbené kusy nábytku přímo z rodového zámku na jihu Francie, proletělo přitom Peyrakovi hlavou.
Chudák Péquilin ... ještěže nebyl nikde poblíž malíř Caravaggio, který takové mrtvoly rád maloval :P
Citovat:
„Tedy hledají pro vás někoho…, ehm, adekvátního,“ oddechnul si Lauzun a alespoň jednou v životě byl vděčný za nekonečně dlouhé rodokmeny de Caumont, de La Force a de Lauzun, které se kdysi musel naučit.
„Ale taky za někoho bohatšího, protože vy nemáte nic, než to jméno a titul, pane,“ dodala dívka, která už měla své role chudinky právě tak dost. Na to mladý Lauzun neměl co říct, protože to byla naprostá pravda.
Tak mě napadá, jestli taková reality show "najdi si manžela" nebyl jetě větší adrenalin než v dnešní době hledání zaměstnání. I Athenais takhle přišla do Paříže, sama, bez věna, a starej se! Místo životopisů umění konverzace a místo motivačních dopisů epištolární umění :wink:

Co se týká postav, tady je Jeanne vzdávám předem :( Rébusy typu "kdo je kdo" pojímám, až když mi je někdo rozklíčuje :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 11:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Inu, samozřejmě že fikce u krejčího může být ještě lepší, nicméně fikce Joffrey & Lauzun, je hodně silná konkurence... :twisted: jestli se tahle série fikcí nakonec zvrtne v dobrodružství tadytěch dvou, tak mi to ale vůbec vadit nebude, ba naopak, protože fikce jak učí Joffrey Lauzuna je dokonalá :lol: :lol: :lol:

Takže konečně víme, že milenka o kterou se dělili byla mme de Morant! :shock: :lol: :lol: Ano tak nějak to určitě muselo být :D haha.

„Dobře, vrátím se do terénu, ale jen když vy taky,“ řekl po chvíli mladík s drobnější tváří a hrabě de Peyrac se trochu provinile a trochu pobaveně ušklíbnul.
„Ach ne, vy jste s tím už začal,“ sprásknul teatrálně ruce Péguilin. „Kdo je to?“ zeptal se zvědavě.
„Vlastně byly dvě…,“ namítnul Joffrey.
„To je ovšem výborné! Konečně mám svůj vzor v plné formě! A budeme se bavit,“ neovládnul se Péguilin a nadšeně poskočil ve svém zeleném křesle.
:lol: :lol: :lol:


„Kolik strategií si asi tak musím osvojit?“
...
„Nemůžu mít jeden svůj styl na všechny? Jestliže je důležitější zajímat se o ně upřímně a celým srdcem?“ zeptal se Péguilin.
...
„Jste si jistý?“ opáčil Péguilin a Peyrakův pohled jednoznačně vyjadřoval něco na způsob „pochybujete snad o mých zkušenostech?“ až mladík zamával omluvně rukama, aby svou otázku okamžitě stáhnul.
...
„Ale není to příliš vyčerpávající?“ poznamenal Péguilin, kterému se toho zdálo už trochu moc.
„Zpočátku ano, ale pak vás začne předcházet vaše pověst a od toho okamžiku už nemusíte dělat prakticky nic a pořád kolem sebe budete mít houf obdivovatelek,“ odpověděl Peyrac a Péguilin se rozzářil.

„To by se mi líbilo…,“ roztáhnul se na mladíkově tváři blažený úsměv, jak si právě představoval sebe v obležení nejkrásnějších žen království.
„Nemusím vám snad ale připomínat, že musíte vždycky odvést, co nejlepší výkon, protože fenomén kruhu vaší pověsti funguje dobře oběma směry. Stačí jedno selhání na špatném místě a můžete na tuhle cestu zapomenout,“ tvářil se seriózně Joffrey a úsměv Péguilinovy tváře povadnul.
„Chápejte, ženy rády mluví a taky jsou zvědavé. Když o vás jednou začnou říkat, jak jste skvělý milenec, ostatní to budou chtít taky vyzkoušet, aby se samy přesvědčily, že je to pravda, a případně taky že jsou dost atraktivní na to, abyste o ně projevil zájem…,“ vysvětloval hrabě de Peyrac, který raději pominul spodní linii tohoto fenoménu, jež ho v minulých týdnech několikrát dostihla.


ach, sepsat zaškolování Lauzuna byl dokonalý nápad!!! miluju Lauzunovy všetečné otázky a Joffreyovy odpovědi "ze života" hahaha :lol: Není divu, že si o sobě pan dokonalý pak myslel, že je mistr v umění milovat :lol: :lol: a jak ho to nakonec na lodi Gouldsboro dohnalo... :twisted:

Na hádanky jsem nikdy dobrá nebyla, takže bez mučení přiznávám že odpověď neznám. :roll: Doufám, že někdo z našich Desgrezů by se mohl realizovat, co??? :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 12:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, zabavne pokracovanie o Lauzunovom zaskolovani.... :lol:

Paci sa mi ako sebaisty pan skorodokonaly sype jednu radu za druhou:

Mne sa najviac pozdavaju tieto dve:

„Nemusím vám snad ale připomínat, že musíte vždycky odvést, co nejlepší výkon, protože fenomén kruhu vaší pověsti funguje dobře oběma směry. Stačí jedno selhání na špatném místě a můžete na tuhle cestu zapomenout,“ tvářil se seriózně Joffrey a úsměv Péguilinovy tváře povadnul.

„Je však třeba neslibovat jim nic, co nemůžete splnit, aby od začátku věděly, na čem s vámi jsou. Případně se dá odkázat na Le Chapelainovo základní ponaučení, že se milenci mají rozejít, začnou-li se vzájemně unavovat.“

Samozrejme ze sa predviedol v akcii: :roll: :lol:
Joffrey si však snadno poradil a po téhle nečekané reakci své soupeřky vzal nabízenou ruku a použil obligátní oslovení „drahá přítelkyně.“ Ostatně jednou tvrdí, že ho zná, tak proč jej nepoužít.

Ani humor nechyba:
Kdyby Peyrakovy oči šlehaly blesky, byl by teď nevysoký Péguilin rozpůlený ve dva ještě menší. :lol: :lol:
Len sa pytam ci by Joffrey z doma mini_lazunmi nemal este viacej trampot. 8)

Jedna malilicka vyhradicka: vsimla som si ze oddelenie na telesnu kulturu pana dokonaleho, sa jeho krivania zrejme boji ako cert kriza.

Ja by som tuto veticku doplnila asi takto:

Samozřejmě už příchod jeho vysoké kulhajici postavy s bohatými černými vlasy a jizvou ve tváři vzbudil lehkou pozornost, na kterou byl zvyklý, ale nejednalo se o nic velkého.
:twisted: :twisted:

Tymto zakladam oddelenie na handikapy pana dokonaleho (fyzicke aj tie ine) ktore zahrna okrem jazvologie odteraz aj handicapologiu. :mrgreen: :twisted: :twisted:

Aby som to uzavrela, naozaj zdarile pokracovanie :D

PS: co je zaujimave ne tej Geneviève Damond, ktora sa neskorsie vydala za Nicolas de Frémont, lord of Auneuil veru neviem....


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 15:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo tak tohle jsme měly najít! :idea: Haha to je dobrý no, takže chtě nechtě ho ta Genevieve stejně dostihla :twisted: ovšem až poté co si "užil" manželství se Vznešenou slečnou... :)


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 18:00
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, mně je toho Lauzuna tak líto. Ale aspoň ho pan Dokonalý nenutí kázat o globusech :-D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 18:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach jaj, dobry chytak Jeanne :roll:
divala som sa aj na dceru ale na na dalsiu generaciu ma nenapadlo sa pozriet :roll:

Takze to ubohe dievca vydali v 15 rokoch za toho 63 rocneho zhyralca??? :shock: :shock:

No dufam ze mu z vekom aspon neubudlo na sarme a na humore :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 18:44
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, pěkné počtení. Jak náš sebevědomý mladík poučuje de Lauzuna o taktikách svádění a on by nejraději používal jednu fintu na všechny ženy. No má se ještě, co učit. Ale žák to byl pilný. :mrgreen:

Co se sňatku ve velmi zralém věku s dívenkou 15 let mladou týče, tak mu asi odvaha a sebevědomí nechybělo. :oops:

A zmiňuješ budoucí paní de la Fayette v Joffreových myšlenkách. Mě pořád láká ji nějak zatáhnout do své fikce. Nechat na ní působit kouzlo dvora v Toulouse a Joffreovo dvoření, aby se z šedé myšky stala trochu kočka. Uvést do praxe heslo Ninon, že nejsou ošklivé ženy ...... Prosrě ji obléknout a upravit podle poslední módy. A Angelika by mohla začít trochu žárlit. Já si holt ty šatičky neodpustím. :roll:
:D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 19:26
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne, super čítanie, zábavné,
no ako sa hovorí, ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku, preto mal potom ten de Lauzun úspechy u žien, keď ho náš milý gróf toľko "cepoval"

„Samozřejmě můžete, ale osobně ten různorodý přístup shledávám mnohem zábavnějším. Dokonce i jedna a tatáž žena to chce pokaždé jinak…, jednou u vás ocení sofistikované přístupy, jindy dramatičnost a někdy prostou jednoduchost a to platí jak pro svádění, tak pro vlastní milostné umění,“ prohlásil pan de Peyrac.
„Ale není to příliš vyčerpávající?“ poznamenal Péguilin, kterému se toho zdálo už trochu moc.
„Zpočátku ano, ale pak vás začne předcházet vaše pověst a od toho okamžiku už nemusíte dělat prakticky nic a pořád kolem sebe budete mít houf obdivovatelek,“ odpověděl Peyrac a Péguilin se rozzářil.


že aký múdry a preto sa prerátal a vlastnú ženu dobíjal tak dlho :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:

akurátik stále premýšľam nad tým, kto bola tá záhadná dáma v kočiari, ktorá od neho vyzvedala informácie ohľadom obchodov :?: :o


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 19:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
akurátik stále premýšľam nad tým, kto bola tá záhadná dáma v kočiari, ktorá od neho vyzvedala informácie ohľadom obchodov :?: :o[/quote]

Tak to bych také ráda věděla.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 20:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, mě to napadlo už při prvním setkání u Scarrona. Prostě ani nevím proč. Pak jsem na to zapomněla. Teď mě to jen tak znovu oživlo. Ale moc na tom netrvám. Taky jsem si říkala, jak by ji dostal až do paláce v Toulouse?
Spíš jsem to zamýšlela jako takový malý špíček. :mrgreen:

Jiná dáma mě sice nenapadá, ale nějaké flertíky bych chtěla napsat. A tohle klidně oželím.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 30 zář 2014, 22:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

že aký múdry a preto sa prerátal a vlastnú ženu dobíjal tak dlho :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
Nuz, Angelika bola neobycajna zena. A nie iba svojou vynimocnou krasou.

Joffrey vsak napokon dokazal to co ziadny iny muz nedokazal: Ziskat si jej srdce navzdy. Takze trpezlivost sa vyplaca. A v Quebecu jej vravel ze by bol cakal este aj dlhsie aaach! :roll: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 01 říj 2014, 07:23
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:

že aký múdry a preto sa prerátal a vlastnú ženu dobíjal tak dlho :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
Nuz, Angelika bola neobycajna zena. A nie iba svojou vynimocnou krasou.

Joffrey vsak napokon dokazal to co ziadny iny muz nedokazal: Ziskat si jej srdce navzdy. Takze trpezlivost sa vyplaca. A v Quebecu jej vravel ze by bol cakal este aj dlhsie aaach! :roll: :oops:
Ževraj až do konca života :) :) :)

A deti by si adoptovali :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 01 říj 2014, 09:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:

že aký múdry a preto sa prerátal a vlastnú ženu dobíjal tak dlho :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
Nuz, Angelika bola neobycajna zena. A nie iba svojou vynimocnou krasou.

Joffrey vsak napokon dokazal to co ziadny iny muz nedokazal: Ziskat si jej srdce navzdy. Takze trpezlivost sa vyplaca. A v Quebecu jej vravel ze by bol cakal este aj dlhsie aaach! :roll: :oops:
veď práve, aký si bol istý úspechami u žien a prišla tá pravá a zrazu je všetko iné...láska robí divy, :oops: ... to mu pripisujem veľké plus, žeby dokázal čakať na ňu (len ako dlho, hmmm)... ale aj on bol výnimočný muž :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 01 říj 2014, 10:16
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Citovat:
"ale aj on bol výnimočný muž"
dobře víme, co dělala v době před panem de Peyrac a v době bez něj...? :roll:
no však práve....


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 01 říj 2014, 10:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
U mě to bádání vychází z frustrace, Joffrey je fascinující postava, která nemá v knihách dostatek prostoru, je tam vlastně strašně málo... vemte si že i v 8. a 9. díle skoro vůbec není a vlastně ani v Quebeku. To je prostě tak strašná křivda, že se to nedá jen tak přejít. :cry: Proto myslím, je naprosto spravedlivé, že Ústav a katedry se týkají výhradně pana dokonalého, stejně jako většina fikcí. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 01 říj 2014, 13:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
dauphine píše:
U mě to bádání vychází z frustrace, Joffrey je fascinující postava, která nemá v knihách dostatek prostoru, je tam vlastně strašně málo... vemte si že i v 8. a 9. díle skoro vůbec není a vlastně ani v Quebeku. To je prostě tak strašná křivda, že se to nedá jen tak přejít. :cry: Proto myslím, je naprosto spravedlivé, že Ústav a katedry se týkají výhradně pana dokonalého, stejně jako většina fikcí. :twisted:
Myslela bych, že je ten "nedostatek prostoru" jediný způsob, jak lze vytvořit postavu pana dokonalého, nechat tam kolem něj hodně neodhaleného, aby byl tajemným..., ale nezdá se, že by to naše fikce, které se ta tajemství snaží pododhalit ničilaly, takže ten "nedostatek" možná tak nutný není.
Aj ja si myslim ze je to tym ze Angeliku sme v jej zivote sprevadzali krok po kroku od najutlejsieho detstva.
Vieme ako sa vyvijal jej charakter, jej inteligencia a sarm, jej neskrotna povaha, ba dokonca krok po kroku
aj ako rozkvitala jej krasa a jej telo...Pozname jej silne i slabe stranky, jej starosti i radosti...

Nuz mne sa zda ze pan dokonaly je este stale, napriek nasim fikciam, dokonale tajomny. ved co vieme o jeho cestach po svete ktore trvali okolo 10 rokov, velmi malo vieme aj o jeho studiu v Montpelieri, posobeni v Stredomori a Kraibiku, rokoch po navrate domov, predtym ako si vzal Angeliku.

Ten chlap ma tolko tajomstiev ze ak sa budeme ponahlat, do smrti stihneme rozlustit aspon par z nich :lol: :twisted:
A okrem toho, mam pocit ze Joffrey-Rescator nam prezradza iba tolko, na kolko ma prave ked o nom piseme naladu.... :roll: :twisted: :evil: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 01 říj 2014, 14:29
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Aj ja si mylsim ze je to tym ze Angeliku sme v jej zivote sprevadzali krok po kroku od najutlejsieho detstva.
Vieme ako sa vyvijal jej charakter, jej inteligencia a sarm, jej neskrotna povaha, ba dokonca krok po kroku
aj ako rozkvitala jej krasa a jej telo...Pozname jej silne i slabe stranky, jej starosti i radosti...
Nuz mne sa zda ze pan dokonaly je este stale, napriek nasim fikciam, dokonale tajomny. ved co vieme o jeho cestach po svete ktore trvali okolo 10 rokov, velmi malo vieme aj o jeho studiu v Montpelieri, posobeni v Stredomori a Karibiku, rokoch po navrate domov, predtym ako si vzal Angeliku.
Ten chlap ma tolko tajomstiev ze ak sa budeme ponahlat, do smrti stihneme rozlustit aspon par z nich :lol: :twisted:
A okrem toho, mam pocit ze Joffrey-Rescator nam prezradza iba tolko, na kolko ma prave ked o nom piseme naladu.... :roll: :twisted: :evil: :twisted:
máš pravdu moirra, poznáme jej život a hlavne aj preto,že je to jeden ženský život, takže každá jedna žena sa v nej vie nájsť.. ..pretože predstavuje ženu, jedinečnú, inú, so všetkými tými našimi ženskými "vrtochmi" a črtami povahy :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 06 říj 2014, 19:35
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som stale cakala kedy J. pozvu na molo predvadzat najnovsie kusky parizskej mody :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 06 říj 2014, 19:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, asi je to mimo, ale mě napadá Yves Saint Laurent.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 06 říj 2014, 20:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jé, vsuvka s krejčím je po tomhle mém "krejčovském víkendu" ta správná třešnička na dortu!
Citovat:
Lékaři mu doporučovali manželství, ale on věděl, že tohle není jeho cesta. Mnohem víc ho lákalo náboženství a věda, což byla vskutku nešťastná kombinace.
Nemá chybu!!! :P Líbí se mi už delší dobu, jak dokážeš oživit historické postavy - podobně nakvašený mi připadal v kánonu ten italský učenec, co diskutoval s Joffreyem o hydraulice. Nejspíš je všechny vytáčí je tím, že ani vědu nebere tak smrtelně vážně. :wink:
Citovat:
„Můžete se pustit do všech. Máte moji plnou důvěru,“ prohlásil Peyrac, který byl rád, že našel někoho, kdo naprosto pochopil jeho styl a dokáže ho dál samostatně rozvíjet, aniž by ho musel neustále kontrolovat a usměrňovat. Mohl tak aspoň věnovat čas něčemu, co ho bavilo víc, než dohadovat se s krejčími a žvanit o krajkách a vybraných materiálech.
Tak si představuji, že by to bylo i ve skutečnosti - proč by měl náš drahý dokonalý hrabě mařit čas, když v Paříži je tolik sexuchtivých mladých dam :)
Citovat:
„Ach, já vím, nemají pochopení pro moje vize dokonalého světa…, pořád říkám, jaká to je škoda, že se muži jako vy zajímají jen o ženy,“ nešťastně vzdychal výstřední Pařížan, zatímco doměřoval délku zad, kde páteř lemovaly výrazné pruhy vzpřimovačů a po stranách se rozevíraly široké zádové svaly. Při své výšce mladý hrabě působil ještě dokonalejším dojmem, než antické sochy bohů.
Neuvěřitelné, kolik se toho dá napsat do jedné věty :lol: :evil: . Jen by mě zajímalo, jak by se na tuhle dvojici krejčích tvářila Angelika, když si omakají Joffreye mnohem víc, než ten šlechtic z družiny králova bratra, co si od něj jen nechal narovnat manžety.. :oops:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 06 říj 2014, 21:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Uf Jeanne! Uz zasa hadanky! :roll: 8)

Skor ako si precitam pokracko, dam ti naoplatku jednu hadanku ja: Ktory z tvojich hrdinov
spoomenutych v tejto serii byval na Pekelnej ulici ???? :mrgreen: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 06 říj 2014, 21:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, moc pěkně vtipná a zajímavá fikce.
Co se týče pasti pro mě, tak při psaní o důvodech, proč se pan nedokonalý tak rychle rozhodl po sňatek, tohle by mě fakt nenapadlo. Ale až budu psát, jak Joffrey nechává šít toalety na slavnosti v Toulouse, což mělo být jen zmíněno stručně, tak tam mohu přidat jeho vzpomínky na YSL 17. století. :oops: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 06 říj 2014, 21:46
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Skvělé pokračování!
A o maskované dámě víme zase velké kulové... Fňuk! :-D
Jinak mi přijde, že by to jednoho odradilo od toho mít dokonalé tělo i inteligentní hlavu. To je asi taky podle skutečnosti, že?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 07 říj 2014, 11:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
moirra píše:

Skor ako si precitam pokracko, dam ti naoplatku jednu hadanku ja: Ktory z tvojich hrdinov
spoomenutych v tejto serii byval na Pekelnej ulici ???? :twisted:
Na Pekelné ulici? To nevím na co je vůbec odkaz. :shock:
No ved si v tejto serii fikcii sama poslala Joffreya na navstevu do Pekelnej ulice v Parizi !!! 8) :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 07 říj 2014, 11:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne velmi dobre zresersovane pokracko fikcie, srsiace humorom....

„Pane de Puyguilhem, dovolte, abych vám vysvětlil, že v Paříži jsou jen dvě skupiny žen: ty, co se baví rády a ty, co se nebaví vůbec. Já tady dám přednost první skupině a vy teď máte tu druhou,“ prohlásil Joffrey.
„Ale já přece nemám…,“ rozhořčoval se Péguilin,


Ha-Ha :lol: :lol: ale mu Joffrey dava....

Zkrátka Blaise Pascal mezi vědeckými objevy běžně zažíval mystická vytržení a celé jeho okolí si tak muselo užívat Boha společně s ním.

Este ze Joffrey nestratil svoj cynicky zmysel pre humor. Doslova ho vidim ako zo smrtelne vaznou tvarou a jemnym, takmer nebadatelnym ironickym uskrnkom na tvari hovori, ze sa musi zucastnit vecernych modlidieb...

Nakonec se mu s omluvou přísných večerních modliteb, které by nerad zmeškal, podařilo setkání ukončit a zmizet z dosahu šíleného vědce a mystika.

a toto tu, to je typicky Lauzun: :roll: ha ha ha :lol: :lol: :lol:

„Ale já…,“ chtěla něco říct dívka.
„Vás nerozčiluje, jak s námi manipulují? Jsme přece dospělí a oni se k nám chovají stále jako k malým dětem,“ snažil se vyprovokovat její vášně.
„Ach, samozřejmě, že mě to rozčiluje,“ zvolala Geneviève.
„Myslím, že bychom se jim měli pomstít,“ navrhnul Péguilin.


Vydarene pokracovanie.

Nemozem si odpustit poznamku na okraj:

Z pobavenou rozkosou a znechutenim v jednom naraz pozorujem ako Cechy a Slovensko zachvatilo toto slovne spojenie,
ktore vymyslela kriminalna spodina spolocnosti..a pouzivaju ho aj ti ktori sa povazuju za vysoko sofistikovanych:
"ja to neriesim" "budem to riesit neskorsie" atd. atd.

Parodiou je ze odkedy sa v oboch repulikach stale nieco RIESI, sa v toho u oboch narodov vyriesilo a poriesilo za celu historiu najmenej. :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Jaj, keby len zil Werich, urcite by napisal o tomnto nechutnom slovnom spojeni ironicko-zabavnu pesnicku. 8)
nieco v zmysle: "Ti Slovaci i Cesi stale neco řeši, nonstop o tom povidaj, no nikdy nic nevyřeši" ..... :mrgreen:

Ale mozno ju napisem ja..nemusim stale len "Angelikovat". :roll: :twisted:

Teda ma skoro zhodilo zo stolicky ked som v tvojom sofistikovanom pokracovani zo 17 storocia objavila toto:

....ale už to neřešte.... a to este z Joffreyovych ust ....aaaachhh :cry: :cry:
podarilo sa ti ma takmer aj rozplakat.....

PS: Aby si si nemyslela ze utocim na teba, toto iste co tu pisem som uz davno hovorila kamaratom zo Slovenska a z Ciech, ze ma len tak dviha zo stolicky ked v kazdej tretej vete nieco riesia.....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 07 říj 2014, 12:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No a podme teraz na to ho krajcira:

Samozrejme som neocakavala ze si Joffrey bude sam tkat latku a sit obleky,ako ironicky spominala Dasha. :lol: :lol:

A tiez celkom suhlasim s tymto:

„Můžete se pustit do všech. Máte moji plnou důvěru,“ prohlásil Peyrac, který byl rád, že našel někoho, kdo naprosto pochopil jeho styl a dokáže ho dál samostatně rozvíjet, aniž by ho musel neustále kontrolovat a usměrňovat. Mohl tak aspoň věnovat čas něčemu, co ho bavilo víc, než dohadovat se s krejčími a žvanit o krajkách a vybraných materiálech.


Som presvedcena, ze hoci Joffrey sem-tam navrhoval pistole, sperky, sovje obleky i Angelikine saty, mal svojich ludi ktori poznali jeho vkus a plne im doveroval, takze im nechaval pri ostatnych kreaciach volnu ruku.

Toto ma ohromne pobavilo hned z viacerych dovodov:
Ostro Ruzove puncochy pre Joffreya, humor pana dokonaleho a jeho vyrysovany trup....

„Ach, tomuhle říkám dokonalost… I kdybyste mi neplatil tak dobře, už jen tenhle pohled je mi odměnou,“ rozplýval se mladík. Sám kolem něj pobíhal v neobvyklém obleku z černých a bílých barev doplněných ostře růžovými punčochami......

.......... „Chcete říct, že vám nemusím platit, Georgi?“ odpověděl hrabě de Peyrac.
„Tak to jsem úplně neřekl, pane, ale…,“ spokojeně se rozhlížel po vyrýsovaném trupu mladého hraběte a pohyb jeho prstů kopíroval obrysy svalů, „nemůžu věřit, že se mi to nezdá. Můžu si alespoň sáhnout?“


Krajcir u mna samozrejme zabodoval s klobukom z cervenymi perami
na ktore som ja priznam sa zatazena. :roll: aaach...cervene pera na klobuku....to je mefisto look pana dokonaleho....dufam ze mi takeho niekto nakresli :roll:

„Ale jen, že jste to vy Georgi, ne že zase ještě přijde ten váš Gérard,“ odpověděl mu pobaveně Peyrac a mladý stylista konečky prstů přejel obrysy svalů na břiše, aby se přesvědčil, že jsou skutečné. :lol: :lol: :lol: :lol:

Joffrey ako model z vyrysovanymi svalmi na bruchu????.....jeanne vidim ze si kazda toho svojho upravujeme podla vlastneho gusta...

ale postavu mal istotne impozantnu a nadhernu..ved taku ju opisuje aj pani AG...

A samozrejme mi bolo od zaciatku jasne ze krajcirovi bude luto ze Joffrey je ocividne hetero....

Neprehana len krajcir ale i ty:
Při své výšce mladý hrabě působil ještě dokonalejším dojmem, než antické sochy bohů. Ale kedze sama ada prehanam v opisovani dokonalosti pana dokonaleho........:mrgreen: :mrgreen:

Haha :lol: ... co sa tyka toho odliatku tvare takmer sme z Dauphine kupili cez vikend taku hmotu na modelovanie masiek, ale ja som sa zlakla ze bude chciet experimentovat z odliatkami na mojej tvari tak som ju do tej kupy v poslednom momente odhovorila.... 8) UF! :roll:

Takze ked to zhrnieme Joffreyova navsteva u krajcira ma pobavila i rozveselila.....je to vydarene...

Uvidime co na to povie nasa hlavna Outfitologicka ....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 07 říj 2014, 12:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Citovat:
„Ach, já vím, nemají pochopení pro moje vize dokonalého světa…, pořád říkám, jaká to je škoda, že se muži jako vy zajímají jen o ženy,“ nešťastně vzdychal výstřední Pařížan, zatímco doměřoval délku zad, kde páteř lemovaly výrazné pruhy vzpřimovačů a po stranách se rozevíraly široké zádové svaly. Při své výšce mladý hrabě působil ještě dokonalejším dojmem, než antické sochy bohů.
Neuvěřitelné, kolik se toho dá napsat do jedné věty :lol: :evil: . Jen by mě zajímalo, jak by se na tuhle dvojici krejčích tvářila Angelika, když si omakají Joffreye mnohem víc, než ten šlechtic z družiny králova bratra, co si od něj jen nechal narovnat manžety.. :oops:
Ano naprosto suhlasim vynikajuca veta...
a presne to s tym Monsieurom som mala pri citani pred ocami aj ja....


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE:
Napsal: 07 říj 2014, 16:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ani v Cechach sa toto slovne spojenie nepouzivalo, coho dokazom je aj ze mam doma mnoho knih v cestine a nenasla som to SLOVNE SPOJENIE ani jeden jediny jedinky krat... ale jedna sa zrejme o "zmodernizovanie" jazyka pri ktorom sa zahralo podsvetie na linguistov a pani Bakalarky im to zhltli aj z navijakom...a dost mozne ze ty uz si jednoducho s tym vyrastla

vravela som uz ze som obstarozna skola... :roll: :roll:

Ach keby len zil este ten Werich.... :roll:
Moirra, já Ti úplně rozumím, mně zase úplně stejně vadí "komunikovat, vykomunikovat", atd.. dneska už nikdo s nikým nemluví, ale všechno se musí "vykomunikovat".
Zezačátku jsem se snažila dokonce ve svých fikcích taková slova, která by AG nepoužila, vyřazovat. Jenže pak vytkla Precious nějaký výraz v Dauphinině fikci a Jeanne jí na tom napsala něco v tom smyslu, že píšeme historickou fikci, ale současným jazykem - a mně se ohromně ulevilo. Pokud to slovo nebo obrat někdo ve slovníku má, tak ho třeba ani nenapadne že někomu jinému by mohlo vadit. Jazyk se vyvíjí, ať se nám to líbí, nebo ne a jazykový cit je u každého individuální. Jako příkad, jsem na fb v několika skupinách týkajících se vyjadřování a vždycky, když někdo postne něco, co mu připadá jako naprostá nechutnost, napíše mu dalších x lidí, že je to v pohodě, ale že to a to je mnohem horší jev... :wink:
Takže buďme k sobě navzájem shovívavé, dámy :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE:
Napsal: 07 říj 2014, 23:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach jaj, dauphine, zas nejvíc pozadu co? :roll:

Jeanne, opět velice vydařená kapitolka, líbí se mi, jak se ti ta dílčí témata krásně prolínají viz. maskovaná dáma, která se objevuje v xté kapitole, pak nic, a nyní opět tajuplná zmínka, prostě jako klasický román, ach.

Pascal, je naprosto skvělý, takže kdyby ses někdy v budoucích letech nějakým záhadným řízením osudu přece jen dostala ke studiu mystiky, víš, že nám máš dopsat debatu ;)

Duo Peyrac - Lauzun nikdy nezklme :mrgreen: :mrgreen:
Citovat:
„a co vy a madame de Gondi?“ snažil se oponovat staršímu kolegovi.
„To byla výjimka, při které jsme se nakonec bavili oba dva, ale to neznamená, že mám každý den potřebu zachraňovat všechny zoufalé Pařížanky. I když je mi to samozřejmě ctí. Někdy se však taky potřebuji jen odreagovat. Každý den, není dobrý skutek a velká díla, chápete?“ vysvětlil mu Peyrac.
:lol: :lol: :lol: a už jsme zas u té mánie zachraňovat ženské... :roll: :D
Citovat:
a velké množství návrhů doplňovaly vysoké kožené boty nejrůznějších barev, které ani v nejmenším nepůsobily vulgárně.
haha tady někdo reaguje na outfitologickou diskuzi :twisted:

Ta scéna s krejčím je krásně napsaná a vtipná (oddělení pro tělesnou kulturu vyvíjí opravdu vyčerpavající činnost, odškrtávám :mrgreen:), ale stejně si nějak nedokážu představit pana dokonalého jakožto múzu pro kreativní tvorbu nějakého krejčího a la Saint Laurent. Myslím, že Joffrey si spíš sám svého krejčího vychoval, diskutovali o jeho vkusu a přáních, o střizích, doplňcích... ten krejčí de facto jen zhotovoval návrhy pana dokonalého po technické stránce - vymýšlel který střih bude nejvhodnější atd. atd. Jakožto angelikologický fundamentalista trvám na tom, že pan dokonalý měl naprosto přesnou představu oděvu a nenechal si do něj kecat nikým druhým, lidé s vlastním silným vkusem většinou moc nepřipouští nápady někoho dalšího... 8) ;) :D No, což, vlastně mě ta tvá fikce inspirovala k sepsání bodů, jak si takové setkání představuju já, když jednoho zázračného dne vybřednu ze začarovaného kruhu nedodělaných restů, tak to sepíšu :roll:

PS. to osahávání je fajn, s Moirrou, plánujeme osahávání pana dokonalého na jiném místě... :D
PS2. odlívání masky je taky fajn, taky plánuju, vlastně, kdo by si nechtěl ve své fikci odlít vlastní tajemnou masku že?!
PS3. jak tak na to koukám, užívání slovesa "řešit" budu muset vyřešit v některé z budoucích středomořských fikcí... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 7  [ 345 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 7 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů