DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 59 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 18 srp 2014, 19:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
....Kralovstvo Francuzke leto 1685....

Kedze uz vskutku pridlho cakam na pokracovanie od pani AG
trosku som zasa raz popustila uzdu mojej fantazii.... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 20:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Joffrey vo Versailles ??? A na polovacke ?????? Neverim vlastnym ociam !!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 21:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Joffrey vo Versailles ??? A na polovacke ?????? Neverim vlastnym ociam !!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
Kde si tam vycitala ze su vo Versailles Katra? :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 21:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aha ... no ... :oops: :oops: :oops: no asi budu dnes nejake explozie na slnku alebo co :roll:

Ale su na kralovskom dvore ? Alebo sa mi aj to "prisnilo" ?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 21:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, to je zase další moc pěkná fikce. Já si stále více uvědomuji, jak si ty postavy žijí samy. Místo pana sebevědomého a Angeliky v kalhotách mě teď pořád napadá, jak by se vyvíjely ve filmy scény, kde by to bylo v té romantické verzi s jemnější hrdinkou, ale ne jak jsem začala původně. Spíše s trochou nádechu lehké erotiky, kde by Joffrey od začátku hrdinku hodně přitahoval a trochu se ho bála a měla by trochu erotické sny. Nejdříve jenom sny. :oops:
Možná bych to měla taky sepsat. Snad by mě to zase nakoplo i k nápadům pro verzi pana sebevědomého.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 21:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
nadhera! prave vcera vecer som romyslala nad tym, ze by som skusila napisat poviedku o tom, ako sa Honorine dozvedela o svojom povode, jej reakciu a reakciu jej rodicov. Nuz, niekto ma predbehol Ale to nic, napísala si to krasne, Moirra. Tesim sa na pokracko.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 22:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:

Ale su na kralovskom dvore ? Alebo sa mi aj to "prisnilo" ?
Ano prisli na navstevu..treba sa semtam aj ukazat pri dvore..aspon ma potom clovek pod kontrolou
ci nanho zasa niekto chysta daky komplot.... :roll: :twisted:
ale neboj inak ziju prevazne v Toulouse v ich ruzovom Palaci ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 22:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, nádera, je to takové smutné a něžné zároveň až má člověk slzu na krajíčku. Jseš multitalent, jednou napíšeš vtipné libreto při kterém se všechny válíme smíchy, podruhé nás nutíš plakat a vzdychat. Aach.

PS. víš na koho se strašně těším v pokračování žejo?! :D :twisted: stejně jako se těším na Desgreze a Joffreye haha :twisted: a na svého Rochata ve Versailles haha to budou pecky :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 22:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Stretnutie Joffrey - Desgrez musi byt !!!!!!!!!


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 22:06
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se snad dneska uvzdychám! :oops: Moirro, to je tak hezký a tak procítěný! :P Takováhle citlivá témata mi vhánějí slzy do očí ... no vždyť víš, v sobotu se to bez nich neobešlo :roll:
Honorine je tak trochu moje "srdeční záležitost" a myslím, že ten její "problém" Joffrey vyřešil bravurně. Ostatně, jak by ne, vždyť on měl přece vždy dopředu promyšlené všechna řešení pro "varianty života", že? :lol: ... No, asi až na jednu, víme kterou :wink: :wink:
Prostě krásně vymyšlený a napsaný :P :P


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 22:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Katra píše:

Ale su na kralovskom dvore ? Alebo sa mi aj to "prisnilo" ?
Ano prisli na navstevu..treba sa semtam aj ukazat pri dvore..aspon ma potom clovek pod kontrolou
ci nanho zasa niekto chysta daky komplot.... :roll: :twisted:
ale neboj inak ziju prevazne v Toulouse v ich ruzovom Palaci ;-)
No esteze tak :D :!:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Já se snad dneska uvzdychám! :oops: Moirro, to je tak hezký a tak procítěný! :P Takováhle citlivá témata mi vhánějí slzy do očí ... no vždyť víš, v sobotu se to bez nich neobešlo :roll:
Honorine je tak trochu moje "srdeční záležitost" a myslím, že ten její "problém" Joffrey bravůrně vyřešil.
Prostě krásně vymyšlený a napsaný :P :P
Naprosto souhlasím s Fantinou. Krásný, plný citů, prostě si to člověk úplně představí. Celé to rodinné ovzduší, naši dva hrdinové a děti. Mám teď to romantické období, tak si to užívám. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 18 srp 2014, 23:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
To, že je to super dojemné, jsme zjistily už při autorském čtení o víkendu. Tehdy jsem se o tom nějak víc nechtěla zamýšlet, protože mi to připadalo tak roztomilé. Nicméně, jestliže se na to podívám z pohledu Honoriny, tak mi uprostřed těch hezkých slov, která patří na úvod a na závěr takového rozhovoru, chybí informace, které potřebuje slyšet. Je hezké, že ji chápe, jako svou vlastní dceru, ale Honorina potřebuje vědět alespoň základní informace o svém biologickém otci, aby věděla, že se nemusí bát toho, že ho jednou někde potká, aniž by věděla, že to je on. Nebo že potká někoho z jeho okolí, a oni budou vědět o ní a ona o nich ne. To je hodně nepříjemný pocit.
Kto je naozaj jej otec nevie nikto pretoze Angeliku neznasilnil v tu noc iba jeden chlap. Iba predpokladala kto to bol podla cervenych vlasov. Toto vlastne Joffrey jemne vyjadril, ze vlastne nema otca, alebo sa nazdavas ze su teraz jej pribuznymi rodiny vsetkych tych vojakov????
A ze sa jej teraz hromadne zacnu ozyvat? Samozrejme ze pan dokonaly sa s nou o tom este v klude chysta porozpravat. Som myslela ze to bolo jasne ked jej vravel ze ked sa vratia do Toulouse pojdu spolu na vylet iba on a ona.
Ale samozrejme kazdy si moze napisat svoju verziu, napriklad tu kde pridu navstivit Honorine ti tebou spominani pribuzni. Ved aj ada1987 nam moze napisat tu svoju. 8)

PS: vychadzala som z kanonu, kde pani AG v suvislosti z Honorine a Joffreyom spomenula prevtelovanie dusi. Cim dala najavo ze Joffrey mal pocit akoby to bola jeho dcera. A v mojej fikcii ju neklame, netvrdi ze je jeho biologicka dcera, inak by jej nespominal to prevtelovanie dusi. Iba jej dava navod ako umlcat zle jazyky.

A ak bol jej otcom podla Angelikinho predpokladu Montadour, naozaj sa nemusi obavat ze ho niekde stretne. Jeho hlavu uz totizto Angelike priniesli v 5 diely a v jeho krvi si umyla ruky. Ale to Honorine hovorit nebudeme? Alebo ano? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 09:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Je obrovská výhoda, že jejich předpokládaný "viník" je mrtvý, což zatím Honorine nemůže tušit - takže se pak právě nebude muset obávat žádného toho setkání. Ale dokud by neměla žádné informace, tak by si takové nepříjemné situace právě mohla úplně zbytečně představovat. A přitom v její situaci není čeho se bát. Zbudou jen pohledy informovaných zvědavců, na které by teď už po prvním rozhovoru měla být dobře připravená.
Myslím, že nemusí vědět detaily, a pan dokonalý jistě bude nejlépe vědět, co všechno říct na tom výletě v Toulouse. 8) Tyhle "soukromé" informace mezi rodiči a dětmi posilují pocit sounáležitosti a jakéhosi spiklenectví.
Presne tak som to myslela. :wink: Kedze v mojom Kralovstve Francuzkom tomuto pribehu predchadza celkom zabavna polovacka a po nom Honorinin prvy ples ako slecna (ma 12 rokov) nebol cas na väcsie vysvetlovanie.
To ma Joffrey nachystane na ich spolocny vylet.

Ked sa na to tak pozriem, nikto z tych co vedeli o znasilneni vojakmi uz nezije. (Abbe Lesdiguieres, Barbe atd. ). Ved uz vtedy ked Angelika viedla svojich sedliakov do povstania si mysleli ze to dieta caka od neboheho La Moriniera. (z ktorym ak si dobre spominam Angelika nikdy nic nemala) To bude este treba doriesit, aby naozaj jedneho dna jeho rodina netvrdila ze Honorine je ich pribuzna. (ak s nich vobec niekto prezil)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 13:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
nadhera! prave vcera vecer som romyslala nad tym, ze by som skusila napisat poviedku o tom, ako sa Honorine dozvedela o svojom povode, jej reakciu a reakciu jej rodicov. Nuz, niekto ma predbehol Ale to nic, napísala si to krasne, Moirra. Tesim sa na pokracko.
Ada, ako si si vsimla, my nejedn raz napiseme viacere verzie toho isteho, takze tesime sa na tvoju verziu.
Fikcii o A&J nemoze byt v nasom literarnom kruzku nikdy dost. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 13:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, to je zase další moc pěkná fikce. Já si stále více uvědomuji, jak si ty postavy žijí samy. Místo pana sebevědomého a Angeliky v kalhotách mě teď pořád napadá, jak by se vyvíjely ve filmy scény, kde by to bylo v té romantické verzi s jemnější hrdinkou, ale ne jak jsem začala původně. Spíše s trochou nádechu lehké erotiky, kde by Joffrey od začátku hrdinku hodně přitahoval a trochu se ho bála a měla by trochu erotické sny. Nejdříve jenom sny. :oops:
Možná bych to měla taky sepsat. Snad by mě to zase nakoplo i k nápadům pro verzi pana sebevědomého.
Presne tak, nieje problem pisat viacere verzie naraz, ale musis to mat potom v extra vlaknach z
jednoznacnymi nazvami. Inak sa v tom zamoces ty aj citatelia.
Ved aj ja mam viacere vlakna:
Angelika a jej laska, Kralovstvo francuzke, Cierny drak, Stastne a nestastne Toulouske casy.....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 13:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Stretnutie Joffrey - Desgrez musi byt !!!!!!!!!
To si pis ze bude! A este k tomu ake! :roll: 8) :lol: :lol:

uz sme ho aj na zraze prebrali!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 13:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
fantina píše:
Já se snad dneska uvzdychám! :oops: Moirro, to je tak hezký a tak procítěný! :P Takováhle citlivá témata mi vhánějí slzy do očí ... no vždyť víš, v sobotu se to bez nich neobešlo :roll:
Honorine je tak trochu moje "srdeční záležitost" a myslím, že ten její "problém" Joffrey bravůrně vyřešil.
Prostě krásně vymyšlený a napsaný :P :P
Naprosto souhlasím s Fantinou. Krásný, plný citů, prostě si to člověk úplně představí. Celé to rodinné ovzduší, naši dva hrdinové a děti. Mám teď to romantické období, tak si to užívám. :D
Dakujem vam Mimi a Fantina :oops: :oops: :P ,
Ten rozhovor este samozrejme dokoncia v Toulouse ked pojdu spolu na ten
slubeny vylet ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 13:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Moirro, nádera, je to takové smutné a něžné zároveň až má člověk slzu na krajíčku. Jseš multitalent, jednou napíšeš vtipné libreto při kterém se všechny válíme smíchy, podruhé nás nutíš plakat a vzdychat. Aach.

PS. víš na koho se strašně těším v pokračování žejo?! :D :twisted: stejně jako se těším na Desgreze a Joffreye haha :twisted: a na svého Rochata ve Versailles haha to budou pecky :D
Dakujem Dauphine ♥... :oops: :oops: :P

nieje to aj v skutocnom zivote presne tak? raz sa smejeme az nam tecu slzy
a inokedy zasa trapime a placeme ? :roll:

No ja sa strasne tesim na Rochata a jeho blaznive fantazmagoricke teorie, zelala by som si zazit ako to najskor roztrubuje vsade po stredomori a potom ako sa dotrepe ako "vynikajuco informovany" rozpravac a mluvka do Versailles.... ha ha :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 16:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Katra píše:
Stretnutie Joffrey - Desgrez musi byt !!!!!!!!!
To si pis ze bude! A este k tomu ake! :roll: 8) :lol: :lol:

uz sme ho aj na zraze prebrali!
Oslavujem :D /chybaju nam tu smajliky/


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 19:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
mimi píše:
Moirro, to je zase další moc pěkná fikce. Já si stále více uvědomuji, jak si ty postavy žijí samy. Místo pana sebevědomého a Angeliky v kalhotách mě teď pořád napadá, jak by se vyvíjely ve filmy scény, kde by to bylo v té romantické verzi s jemnější hrdinkou, ale ne jak jsem začala původně. Spíše s trochou nádechu lehké erotiky, kde by Joffrey od začátku hrdinku hodně přitahoval a trochu se ho bála a měla by trochu erotické sny. Nejdříve jenom sny. :oops:
Možná bych to měla taky sepsat. Snad by mě to zase nakoplo i k nápadům pro verzi pana sebevědomého.
Presne tak, nieje problem pisat viacere verzie naraz, ale musis to mat potom v extra vlaknach z
jednoznacnymi nazvami. Inak sa v tom zamoces ty aj citatelia.
Ved aj ja mam viacere vlakna:
Angelika a jej laska, Kralovstvo francuzke, Cierny drak, Stastne a nestastne Toulouske casy.....
Moirro, to mám samozřejmě v plánu. Nechci už vše motat dohromady. Vymyslím časem název a založím nové vlákno.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 19:29
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jáj, moirra, znova som si to vychutnala, krásne, jemné a citlivé, v sobotu si ma týmto príbehom k niečomu inšpirovala :wink: , mala som to v hlave celú cestu domov, tak som zase po nociach tvorila a ..... som zvedavá, či uhádnete :?: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 19 srp 2014, 21:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
jáj, moirra, znova som si to vychutnala, krásne, jemné a citlivé, v sobotu si ma týmto príbehom k niečomu inšpirovala :wink: , mala som to v hlave celú cestu domov, tak som zase po nociach tvorila a ..... som zvedavá, či uhádnete :?: :roll:
Dakujem Errnie ♥ :oops:
neviem ci si nakodou zo suplika nevytiahla tvoje fikcie..ake to nieje to tak sa ani neodvazujem
dufat ze si nakreslila Honorine ako mladu slecnu :roll:

PS: Ale toho Joffreya som si mala naskenovat :(


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 05 zář 2014, 13:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
ahoj, smiem vediet, kedy planujes pokracko? viem, ze toho mas urcite vela, ale ja sa uz nemozem dockat. :D
uz coskoro..teraz som sa venovala resersiam a inym veciam pretoze som si chcela splnit moj sen:
presne lokalizovat Gouldsboro a Wappasu ......

Ale nezabudaj ze len co sa vratis na Slovensko, budes mat co citat: Vsetky diely Angeliky ktore si doposial
neprecitala...a tie co si citala si zopakovat..jednym slovom caka ta okolo 6000 slovom:sesttisic stran!!!! :mrgreen: :twisted:
A potom mozes napisat pani Golonovej tvoju obligatnu otazku: Kedy bude pokracko :?: :lol: :twisted: :twisted:

v tomto oddeleni Fora je to jednoducho povinne citanie....
keby sme nepoznali nas "kanon" ,teda tych strnast knih, nikdy by sme nepoznali nasich hrdinov a nemohli zodpovedne pisat fikcie.... ;-)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 05 zář 2014, 15:12
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra- to čítanie bude problém! ja idem na slovensko 7.10. a 12.10.-27.10. budem na vylete v Cíne. Naspät pridem 4.11. kedze naposledy som bola na Slovensku 22.5., potrebujem si vybavit urcite veci. Zrejme to nestihnem a do nemecka si knihy brat nebudem aj tak chodim nalozena ako kon.
dufam, ze sa na mna pre tu otazku nehnevas. osobne si myslim, ze vacsina ff na tomto je lepsia ako povodne knihy. (snad mi pani Golonova prepaci)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 05 zář 2014, 15:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
osobne si myslim, ze vacsina ff na tomto je lepsia ako povodne knihy. (snad mi pani Golonova prepaci)
To nám Ado neskutečně lichotíš :lol: :lol: Na druhou stranu mě napadá kacířská myšlenka, zda to můžeš posoudit, když neznáš celý kánon. Všechny pasáže sice nejsou stejně čtivé a zábavné, ale celek je neskutečně propojený, hluboký a promyšlený. A o něco podobného se snažíme i ve fikcích - a pokud bys měla nastudovanou předlohu, věř tomu, že by si pak i fikce mnohem víc užila, narážíme tam na situace, které pak přetváříme, stejně tak občas někdo použije stejnou pasáž nebo větu z předlohy... zkrátka bez kánonu to podle mě nemá tu šťávu, co nás na tom nejvíc baví.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 05 zář 2014, 16:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
moirra- to čítanie bude problém! ja idem na slovensko 7.10. a 12.10.-27.10. budem na vylete v Cíne. Naspät pridem 4.11. kedze naposledy som bola na Slovensku 22.5., potrebujem si vybavit urcite veci. Zrejme to nestihnem a do nemecka si knihy brat nebudem aj tak chodim nalozena ako kon.
dufam, ze sa na mna pre tu otazku nehnevas. osobne si myslim, ze vacsina ff na tomto je lepsia ako povodne knihy. (snad mi pani Golonova prepaci)
Mila Ada! Ziadne vyhovorky! :mrgreen: :twisted:
Kedze som posudila akym tempom citas nase fikcie, stiahnes si pekne Pdf alebo E-Pub a budes
Kanon citat vsade, na ceste z Nemecka a do Nemecka, do Ciny z Ciny a V Cine,
vo vlaku, v lietadle aj vo vani..proste a jednoducho vsade....
Pri tvojom tempe je 6000 stran malina, ved si vravela ze si moje a jeannine fikcie, ktore maju
okolo 700 kniznych stran precitala za dva dni.

Neviem ci si si vsimla, ale na strankach Angelique, ve svete krale Slunce su testy, kde si
potom mozes otestovat svoje znalosti. mas tam test z kazdej knihy osobitne.
Prosim tuto:
http://angelique.international/zabava_kviz.php

Ak z testov prepadnes, znamena ze si z citaneho nic nepamätas
a musis zacat citat odznova a pomalsie. :wink: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 05 zář 2014, 22:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra-to by som musela najskôr vediet, co je to Pdf a E-pub. (ak su to tie elek. knihy, tak to nemam tu citacku a ani neviem, kde by som ju mohla zohnat) tiez ide aj o to, že nie vsetky diely angeliky ma bavili. napr. prva cast ma zo zaciatku vobec nechytila, keby som nevidela film, tak to prestanem citat po piatej strane. (tak to u knih robievam, ak ma kniha nechyti od zaciatku, prestan ju citat). bavit ma zacala, po prichode angeliky do toulouse. druhú knihu a tretiu som tiez citala skor z "donutenia". az ked sa na scene objavil rescator, zacalo to mat "stavu". a a. v amerike bola tiez fajn.
niektore testy som si robila, ale pletie sa mi film s knihou, co uz. mozno to bude lepsie, ked si knihy precitam znova.
ako vravim, mam svoje oblubene knihy -jednotka a sedmicka a kihy, ktore som precitala raz a stacilo mi. ale niektore ff (ako napr. tvoje touluske casy alebo francuszke kralovstvo) si citam kazdy den.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 05 zář 2014, 23:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, měla jsem dojem, že jsi psala, že Rescatora nemáš ráda :D. PDF můžeš číst i v počítači nebo v mobilu :)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: ♣ Kráľovstvo Francúzke ♣
Napsal: 05 zář 2014, 23:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
daupfine- nemam rada rescatora, ale joffreho ano. najma toho z Toulouse.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 22 úno 2015, 23:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pridávam rozhovor dvoch mužov vo Versaillských záhradách, ktorí kedysi bývali sokmi, :king: + :scar:
akvšak už dávno zakopali vojnové sekery a na staré kolená si dokonca celkom dobre rozumejú.

Znovuzrodenie Akadémie kvetinových hier ktorou sa kedysi preslávilo Toulouse
nieje moja fantazmagoria ale historický fakt.

Versailles, 14 Februára 1694..... nie dámy ten dátum nieje preklep....
dúfam že ma za to neukameňujete..... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 23 úno 2015, 22:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, opravdu příjemné čtení, které je tak trochu populárně naučná encyklopedie dějin 17. století :twisted: :applaus: Mně se náhodou vize rozhovoru dvou stařešinů Joffreye a Ludvíka líbí, má v sobě něco vtipného. :twisted: :twisted: A pak Joffrey určitě i ve vyšším věku (bylo mu 67, počítám správně?) byl rozhodně velice přitažlivý, charismatický a stále dokonalý. A překvapilo mne jak otevřeně a přátelsky spolu rozmlouvají!

A že jsi nám Joffreye konečně představila jako vévodu akvitánského, ach, to mě zahřálo u srdíčka :D ale co bylo ještě lepší: že nám pan dokonalý na stará kolena, ale stále v perfektní kondici, opět začal trochu kulhat, to mě opravdu zahřálo u srdce stejně, jako to jistě těšilo i Angeliku :twisted: . Navíc co může být stylovějšího než návrat do Toulouse jako Velký Kulhavec, ha? :lol: :lol: Chudák pan dokonalý, ten z nás musí být fakt zoufalý. :lol: :lol: :lol:

Som rád že to hovoríte. Po tom čo som si prečítal váš voľný preklad básní starodávnych trubadúrov, i pár vašich básni, priviedlo ma to na myšlienku obnoviť tradíciu slávnych básnických súťaží, tento krát však pre celé kráľovstvo.
aaach :ach: doufám, že o tom se taky ještě něco dozvíme.

Skvělá je zmínka jak Mulaj zasílá listy Ludvíkovi aby se stal Maurem, no údajně to fakt dělal. :twisted:
Moc se mi zamlouvají všechny projekty, kterými se Joffrey zabýval a bombardování Alžíru byla dokonalá třešnička. Překvapilo mne oslovení "Madame" pro paní de Maintenon, to je opravdu zajímavé, dost se to totiž plete s opravdovou Madame - Liselotte. Ach kéž by manželství mme de Maintenon a Ludvíka bylo opravdu tak šťastné, jak jej popisuješ, to by byla nádhera, já z toho nikdy takový pocit neměla, ale to asi záleží na tom, na jakou knihu zrovna člověk narazí...


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 23 úno 2015, 23:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně se ten příběh zralých mužů moc líbí. Docela si představuju, že vypadal Joffrey v tom věku jako třeba Harrison Ford nebo Sean Connery, prostě chlap, co má obrovské charisma (někde jsem četla, že je to příklad muže, který nevypadá směšně, když v tomto věku líbá mladou ženu). A to kulhání bylo strašně milé.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 23 úno 2015, 23:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, opět krásně spojené vyprávění o historických osobách a našich hrdinech. Dva bývalí rivalové, kteří jsou nyní už zralí muži. Joffrey se dokázal velkoryse vyrovnat s minulostí, odpustit křivdy a vrátit se jako opravdový vítěz. On vyhrál, ale přesto to svým chováním nedává najevo. Je to skutečný šlechtic, nejen původem, ale právě tím, jak se projevuje.
Dovedně jsi skloubila skutečné historické události a osudy našich hrdinů. Tak, jak to umí právě paní A.G. v kánonu. Těším se na pokračování. :ok: :applaus: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 26 úno 2015, 22:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Moirro, opravdu příjemné čtení, které je tak trochu populárně naučná encyklopedie dějin 17. století :twisted: :applaus: Mně se náhodou vize rozhovoru dvou stařešinů Joffreye a Ludvíka líbí, má v sobě něco vtipného. :twisted: :twisted: A pak Joffrey určitě i ve vyšším věku (bylo mu 67, počítám správně?) byl rozhodně velice přitažlivý, charismatický a stále dokonalý. A překvapilo mne jak otevřeně a přátelsky spolu rozmlouvají!

A že jsi nám Joffreye konečně představila jako vévodu akvitánského, ach, to mě zahřálo u srdíčka :D ale co bylo ještě lepší: že nám pan dokonalý na stará kolena, ale stále v perfektní kondici, opět začal trochu kulhat, to mě opravdu zahřálo u srdce stejně, jako to jistě těšilo i Angeliku :twisted: . Navíc co může být stylovějšího než návrat do Toulouse jako Velký Kulhavec, ha? :lol: :lol: Chudák pan dokonalý, ten z nás musí být fakt zoufalý. :lol: :lol: :lol:

Som rád že to hovoríte. Po tom čo som si prečítal váš voľný preklad básní starodávnych trubadúrov, i pár vašich básni, priviedlo ma to na myšlienku obnoviť tradíciu slávnych básnických súťaží, tento krát však pre celé kráľovstvo.
aaach :ach: doufám, že o tom se taky ještě něco dozvíme.

Skvělá je zmínka jak Mulaj zasílá listy Ludvíkovi aby se stal Maurem, no údajně to fakt dělal. :twisted:
Moc se mi zamlouvají všechny projekty, kterými se Joffrey zabýval a bombardování Alžíru byla dokonalá třešnička. Překvapilo mne oslovení "Madame" pro paní de Maintenon, to je opravdu zajímavé, dost se to totiž plete s opravdovou Madame - Liselotte. Ach kéž by manželství mme de Maintenon a Ludvíka bylo opravdu tak šťastné, jak jej popisuješ, to by byla nádhera, já z toho nikdy takový pocit neměla, ale to asi záleží na tom, na jakou knihu zrovna člověk narazí...
Dauphine ďakujem za milý feedback

nuž pani AG nám nechala pár nevyriešených problémov....a jeden z nich bola otázka titulu grófov Toulouských
keďže v čase keď priplával Joffrey z Frontenacom do Francie už boli dokonca vyrazene aj mince z podobizňou nového grófa Toulouskeho , kráľového ľavobočka, istotne ho očakával smrteľne urazený Florimond...
tento titul sa totižto neudeľoval odkedy narafičenou svadbou z donútenia pripadli Toulouske léna francúzkej korune ale to nám Joffrey porozpráva sám (pozor dámy, Joffrey už nemal v priezvisku de Toulouse, tým pádom ho nemohol ani Florimond po ňom zdediť)
teda za jediné riešenie som považovala udeliť Joffreyovi titul vyšší inak by to bolo pre posledného potomka grófov Toulouských veľké poníženie a doslova urážka

o znovuzavedení prestížnej básnickej súťaže sa ešte dozvieme .... :trubadur:
a taktiež sa chystám vyrozprávať šialenú historku z bombardovaním Alžíru, pri ktorej mi musíš pomôcť lebo v nej účinkuje aj pán Rochat ktorý sa zasa raz bude teteliť blahom a sľubujem že to bude poriadna mela ...sodoma-gomora akoby povedal :priest:
Kráľové loďstvo, rozzúrená Angelika , jej synovia, nahnevaný Joffrey, pan Rochat, ba dokonca i viacerí tajomný piráti :mask: , Vivonne i Mezo Morte budu učinkovať v tejto skutočnej historickej udalosti....

s tým oslovením Madame pre Maintenonku po svadbe z kráľom som to našla vo veľa zdrojoch, avšak musím to ešte lepšie zrešeršovať lebo sa môže aj jednať o jemné odtienky vo francúzštine, keďže to s tými ich titulmi je veľmi komplikovaná záležitosť.... :roll:

ja som vychádzala preto z toho že vo vzťahu Ludvíka :king: a pani de Maintenon musela byť láska, pretože sa rád zdržoval v jej spoločnosti, dokonca každý deň pracoval v jej izbe, aby jej bol nablízku... prítomnosť iného predsa človek vyhľadáva iba keď sa s ním cíti dobre...

Lizelotta nadávala na celý francúzky dvor takže mi nepripadá nezaujatá


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 26 úno 2015, 22:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Joffrey se dokázal velkoryse vyrovnat s minulostí, odpustit křivdy a vrátit se jako opravdový vítěz. On vyhrál, ale přesto to svým chováním nedává najevo. Je to skutečný šlechtic, nejen původem, ale právě tím, jak se projevuje.
Ďakujem Mimi
aaach :ach: to o Joffreyovi si vyjadrila krásne...áno presne tak nejak som sa ho snažila vykresliť


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 26 úno 2015, 22:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Docela si představuju, že vypadal Joffrey v tom věku jako třeba Harrison Ford nebo Sean Connery, prostě chlap, co má obrovské charisma (někde jsem četla, že je to příklad muže, který nevypadá směšně, když v tomto věku líbá mladou ženu).
Ano ano, to je veľmi výstižné. :agree:

Díky Tereza, som rada že sa ti príbeh páčil.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 26 úno 2015, 22:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
No tedy, to byla ale smršť reálií! .......

.....Moc se mi líbí, jak jsi stylizovala pana dokonalého do uvěřitelné podoby, která nám umožňuje pokračovat ve vzdychání nad sedmdesátníkem. :mrgreen:

Mám podobný, Sir, ale zďaleka nie taký honosný ako je ten vášho veličenstva.
:lol: :lol: Hehe, jak mu to jde. A ani ho to určitě tak nebolí, když si to zabalí do své ironie, takže nakonec uspokojí Ludvíka, sebe a nás tím dostane.

Tak jako si oba užijí lodičky na kanále, každý po svém... a vzpomínka na Vivonna, ach. Chybí nám.
Tá smršť reálii bola v mojich očiach potrebná na vykreslenie situácie v kráľovstve v tom čase i po návrate Joffereya a Angeliky.

Diky za feedback :D Och, :roll: a ja som myslela, že práve ty že ma ukameňuješ za ten dátum rovnako ako za to znovukrívanie. :agree: :lol:

Vivonneho si ešte spätne určite užijeme dosť, v mojej fikcii napríklad z Joffreyom :mask: v spoločnej akcii pri bombardovaní Alžíru a keď tú celú bitvu potom názorne budú kráľovi :king: predvádzať na veľkom kanáli. :sailor:
Ach to bude slávnosť!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 27 úno 2015, 10:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Pokud to chceme pojmout co nejkomplexněji, bude se někdo jednou muset ujmout i teorie o skutečném skonání pana dokonalého. Jakou smrt bychom mu přály? Stářím? V posteli? Infarkt? Ve spánku? Se ženou? V souboji?
Ach to je strašně smutné téma, ale už jsem o něm taky uvažovala. Osobně bych Angelice a Joffreyovi přála, aby mohli umřít společně v jeden den, jako lidé co už od života získali všechno (tak jak to Angelice vysvětluje opat Jan). Myslím, že se oba dva natrápili pro toho druhého stejně a tak bych nechtěla aby ani jeden z nich musel znovu toho druhého oplakávat.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 27 úno 2015, 14:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Smrť Joffreya a Angeliky

Aj ja už som o tej téme uvažovala a dospela k rovnakému názoru. Musia jednoducho umrieť spolu. :agree:
Angelika by umierala pomalou smrťou od žiaľu, ak by jej Joffrey umrel skôr ako ona, a veď už vytrpela dosť keď si už raz myslela, 15 rokov!!! že jej umrel.
I keď v kanóne Joffrey Angelike sľúbiť že bude žiť večne. A on jej to, aby ju utešil a upokojil ako správny trubadúr samozrejme aj sľúbil. :trubadur:
Zrejme odpovedal z hľadiska duše a nie smrteľného tela. Veď či jej namiesto prisahania vernosti až do smrti nesľúbil lásku na večnosť, keď jej na prst nastokol novú obrúčku? aach :trubadur:

Otevřel pouzdro a ona uviděla na sametové podložce dva snubní prsteny. Jeden si navlékl sám, jako tenkrát v Toulouse, druhý navlékl jí. Políbil jí obě ruce a vášnivě zašeptal:
„Na život a na smrt a na věky, moje drahé dítě, moje lásko, moje milovaná ženo.“
:love:

Myslím že ak by naopak Angelika umrela skôr, toto by už ani Joffrey nerozchodil. veď či si nekľakol na kolená keď sa bál o jej život po pôrode dvojičiek? Či jej nevravel že teraz by už bez nej nedokázal žiť? Aaaach :ach:

Takže neostáva nič iné ako im vymyslieť štýlovú spoločnú smrť. A ja som si ju už dávnejšie sama pre seba vymyslela.
V tom čase by mohli ťažko umrieť pri páde lietadla či pri autonehode a to by ani nebolo také štýlové ako toto:

[ img ]

Niečo ako:
Do lode sa hrnula všetkými otvormi voda. V tejto búrke ďaleko na šírom mori nemalo vôbec význam spúšťať na vodu záchranné člny. More by ich zhltlo ako orechovú škrupinku.
Angelika uprela na Joffreya svoje ešte stále nádherné zelené oči:
Nebojím sa búrok, a nebojím sa ani smrti. Nebojím sa ničoho, iba keď ste vy so mnou. Bála by som sa iba ak by som mala ostať bez vás sama, láska moja.......


Proste spojení navždy v oceáne lásky...aaach :ach: niekto povie gýč ale mne sa to páči.....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 27 úno 2015, 18:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Az tak casto nebyva smrt na infarkt prijemna smrt, clovek moze mat predtym
ukrutne bolesti a dusit sa.
Ja uz som sa ako decko raz topila, takze sa mi ta smrt utopenim vobec nezdala az taka hrozna :disagreement:
ale chapem ze inym sa hrozna zdat moze. :agree:

Takze vlastne zostava v smrt v spanku co je ale velmi zriedkavy ukaz. :roll:

A potom je, v dnesnej dobe este zriedkavejsi ukaz, takzvana prirodzena smrt.
V tele sa nenajdu ziadne priznaky infarktu ani ineho poskodenia a osoba jednoducho
doslova ako sa povie "vydychne dusu".

Este by som naokraj chela povedat ze ludia ktori sa vskutku miluju a stravili spolu velku cast svojho zivota,
a uz su stari, vacsinou nasleduju do roka svojho partnera ak tento umrie. Aj tychto pripadov som zazila
v zivote uz dost osobne a istotne nielen ja.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 28 úno 2015, 19:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
téééda moirra, tak toto bola spŕška historických faktov, smekám klobúk, v tomto si neprekonateľná :applaus: , super zrešeršované, nádherné priblíženie histórie... wau...
vidno, že Joffrey zostarol do múdrosti... vedel odpusiť, zabudnúť, pochopiť... a rozhovor dvoch "veľkých" mužov, ktorí zostarli v poznaní...

aj keď si vôbec neviem predstaviť žeby, ako to on tvrdil, v prípade žeby nebol bohatý, vodným staviteľom :disagreement: .. to mi teda k nemu nepasuje... skôr možno staviteľ lodí.... v každom smere je dobre, že sa narodil kým sa narodil... :D

ako píše Tereza, určite mal charizmu Seana Connery (ách... :oops: ) alebo Dustina Hoffmana, oni vedeli ako správne zostarnúť :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 28 úno 2015, 21:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

aj keď si vôbec neviem predstaviť žeby, ako to on tvrdil, v prípade žeby nebol bohatý, vodným staviteľom :disagreement: .. to mi teda k nemu nepasuje... skôr možno staviteľ lodí.... v každom smere je dobre, že sa narodil kým sa narodil... :D
ďakujem Errnie za feedback....

no Joffrey to tvrdí sám v kanóne že ak by sa mu nebolo podarilo zbohatnúť, bol by sa stal kráľovským vodným
inžinierom, lebo ho bavila hydraulika a ja som si istá že aj pri tej práci by nebol ostal chudobný....
veď aj Pierre-Paul Riquet zabezpečil svojmu potomstvu výber poplatkov z kanála du Midi ktorý vybudoval.....

avšak u Joffreya :mask: nikdy nevieme či to myslel vážne, alebo si z nás v kanóne iba uťahoval :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 28 úno 2015, 21:58
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
no Joffrey to tvrdí sám v kanóne že ak by sa mu nebolo podarilo zbohatnúť, bol by sa stal kráľovským vodným
inžinierom, lebo ho bavila hydraulika a ja som si istá že aj pri tej práci by nebol ostal chudobný....
veď aj Pierre-Paul Riquet zabezpečil svojmu potomstvu výber poplatkov z kanála du Midi ktorý vybudoval.....

avšak u Joffreya :mask: nikdy nevieme či to myslel vážne, alebo si z nás v kanóne iba uťahoval :lol:
on by mal úspech asi vo všetkom, čoho by sa chytil, lebo mu to pálilo... :idea: :scientist: ...
aj keď v 10. dieli , od str. 191, hrali "hru" čím by ste chceli byť? a tam spomína, že by bol rád bezvýznamným človekom oddaným sám sebe a svojim vedeckým pokusom v ústraní nejakého laboratória


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 04 bře 2015, 10:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Niečo ako:
Do lode sa hrnula všetkými otvormi voda. V tejto búrke ďaleko na šírom mori nemalo vôbec význam spúšťať na vodu záchranné člny. More by ich zhltlo ako orechovú škrupinku.
Angelika uprela na Joffreya svoje ešte stále nádherné zelené oči:
Nebojím sa búrok, a nebojím sa ani smrti. Nebojím sa ničoho, iba keď ste vy so mnou. Bála by som sa iba ak by som mala ostať bez vás sama, láska moja.......


Proste spojení navždy v oceáne lásky...aaach :ach: niekto povie gýč ale mne sa to páči.....
Ach není to kýč, ale je to strašně, strašně smutné! Osobně bych nechtěla aby Angelika a Joffrey utonuli na moři, byl by to příliš smutný konec celé románové série. Představuju si, že umřeli klidně ve spánku, v náručí a s jemným, posledním úsměvem na tváři. V Toulouse, kde je spousta slunce a květin. Bez bolesti, bez dlouhého uvadání, bez starobních nemocí, bez lítosti, dva lidé, co už si všechno vyřešili, zažili tolik, že víc už zažít nemohli, milovali jeden druhého až do konce a spolu klidně a ještě v plné parádě odešli. To je konec, který bych sice obrečela, ale nebyla bych nešťastná, jako kdyby utonuli na lodi.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 04 bře 2015, 16:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Představuju si, že umřeli klidně ve spánku, v náručí a s jemným, posledním úsměvem na tváři. V Toulouse, kde je spousta slunce a květin. Bez bolesti, bez dlouhého uvadání, bez starobních nemocí, bez lítosti, dva lidé, co už si všechno vyřešili, zažili tolik, že víc už zažít nemohli, milovali jeden druhého až do konce a spolu klidně a ještě v plné parádě odešli.
No v modernej dobe by som povedala ze sa im pokazil plynový bojler. V tamtej dobe to musel byt iba zlý ťah na komíne
ku kozubu. :twisted: :twisted:
Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn bez chuti a zápachu..... a človek môže aj zaspať z úsmevom na tvári...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 04 bře 2015, 21:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No já jsem zastáncem toho, že konec knihy by měl být romantický, takže kašlu na realistické, nejpravděpodobnější příčiny smrti a jednoduše jsem pro pohádkový motiv - umřeli asi na stáří a ve spánku. Hotovo. Něco na způsob báje Filémon a Baukis. ;)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 29 dub 2015, 19:36
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je to skutečně hodně nabité historickými událostmi, ale bohužel asi právě proto se mi to velmi těžko četlo a nějak jsem se do děje nedokázala ponořit. Mně je potřeba takovéhle náročné a složité věci dávkovat po kouskách, jinak se v tom ztrácím... to víš, když to není seřazené v tabulce nebo časové ose ... :lol: :lol: :lol:
Ale příběh se mi moc líbil... :applaus: :applaus: Bylo zajímavé číst o dvou zralých mužích, kteří se bez bázně a hany baví o svých životních poutích. Napsala jsi to moc hezky a ještě ke všemu jsi tento ústřední pár vykreslila velmi zábavně – bezzubý král a kulhající šarmantní vévoda ... ach, to musel být pohled :slzici:
Jen nevěřím, že v té době měl Joffrey vlasy ještě pořád černé, šediny dostihnou každého a i u těch nejodolnějších přebírají po šedesátce vládu nad vzhledem. Navíc si ho s šedivými vlasy představit umím a jsem přesvědčená, že by mu slušely stejně, jako sluší již zmiňovaným elegánům současnosti (S. Connery atd.) ;)

Já ve svých představách teda tak daleko ještě nikdy nedošla – ani k tomu, že by se Joffrey setkal s králem, ani k úvahám o tom, jaká smrt by mohla potkat A & J. Protože dokud jsem nenarazila na tento web a fórum a netušila, že je „v plánu“ závěrečný díl do AG a návrat Angeliky do Francie, tak moje představy o jejich společném životě vždy končily návratem Joffreye do Gouldsbora a jejich dožitím na americké půdě. Asi se budu muset už konečně přeorientovat na „realitu“... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 29 dub 2015, 21:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Jen nevěřím, že v té době měl Joffrey vlasy ještě pořád černé, šediny dostihnou každého a i u těch nejodolnějších přebírají po šedesátce vládu nad vzhledem. Navíc si ho s šedivými vlasy představit umím a jsem přesvědčená, že by mu slušely stejně, jako sluší již zmiňovaným elegánům současnosti (S. Connery atd.) ;)
Pssst... neprezrádzaj Joffreya, istotne vynašiel nejakú magickú formulku :scientist:
ktorá mu udržuje vlasy takmer bez šedín :slzici:


no asi som si celkom neuvedomila koľko má rokov.... :tongue:

PS: História na americkej pôde im nedovolí zostať tam, veď napríklad už onedlho zapichne na Gouldsboro svoju vlajku Cadillac
a myslím že aj niekde v Interview pani AG spomína že sa vrátia do Francie. Takže čas si na to zvykať Fantina :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 27 kvě 2015, 14:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Jen nevěřím, že v té době měl Joffrey vlasy ještě pořád černé, šediny dostihnou každého a i u těch nejodolnějších přebírají po šedesátce vládu nad vzhledem. Navíc si ho s šedivými vlasy představit umím a jsem přesvědčená, že by mu slušely stejně, jako sluší již zmiňovaným elegánům současnosti (S. Connery atd.) ;)
Fantina, oneskorene, ale dovolujem si predsa len protestovat. :mrgreen:

Priatel umrel ked mal 72 rokov, v predu uz mal sice
plesinu, ale vzadu mal este vlasy cierne ako havran, len par bielych vlasov v nich mal. Existuje o tom dost dokazov v podobe Videi a fotiek.
Poznala som este par ludi ktori mali okolo 70 tky este velmi malo sedive vlasy, a naopak kamarata co ich mal skoro celkom sedive uz ako 27 rocny.
Joffrey ma v mojej fikcii 68 rokov.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 59 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů
cron