DISKUSIA: Prvá manželka

Odpovědět   Stránka 8 z 8  [ 395 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 14 5 6 7 8
Katarína si balí veci a odchadza z Toulouse. Kam ju mám poslat?
Rusko
  
38% [ 3 ]
Anglicko
  
0% [ 0 ]
India (Persia)
  
25% [ 2 ]
Turecko - Istanbul
  
13% [ 1 ]
Paríž a Versailles
  
13% [ 1 ]
Čechy - Praha
  
0% [ 0 ]
Madagaskar
  
13% [ 1 ]
Celkem hlasů: 8
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 13:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
:katarina: Tak Katarína sa dočká svojej svadobnej noci! :love: :ach:
z milostnej scény ktorá prebehla až prekvapivo hladko a Joffrey sa choval viac ako slušne ma nesmierne pobavilo toto:

Zahryzla sa mu do krku, aby .....

už som sa skoro zľakla že máme vampírie pokračko ...no z ďalšieho pokračovania je jasné že Katarína netrafila artériu a ani to zrejme nebolo jej cieľom ...

ada1987 píše:
Takto sa dni menili v tyzdne a tie v mesiace. Vasnive noci sa striedali s dnami, ked sa obaja manzelia tvarili, akoby sa nic nestalo. Jedneho rana, ked sluha Phillipe priniesol lakave briosky s kremom, sa stalo nieco, co sa uz dlho dalo predpokladat. Akonahle grofka zacitila ich vônu, chytila sa za usta a vybehla von.
Už sa zlomyseľne teším ako to bude musieť Joffrey vysvetlovať svojim kamarátom - keďže doteraz robili všetko inkognito - najneskoršie keď sa narodí malá Katarína :katarina: alebo malý Joffrey z nápadnou podobou po matke :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 14:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, pokračování se mi líbilo. Katarína se dočkala. Tohle bylo realistické vypávění o aristokratickém manželství, které vzniklo z pragmatických důvodů. Pan hrabě splnil svou povinnost. Jestli jsem to dobře pochopila, tak i další noci po splnění povinnosti nechával Katarínu samotnou. To mi bylo Katky trochu líto.
Po čase o sobě dává vědět budoucí potomek, který je na cestě. Líbil se mi závěr, kdy Joffrey dá manželce najevo, že ví, o co jde. Kataríně přeji, aby všechno proběhlo v pořádku a brzy se ona i manžel mohli těšit z narození zdravého děťátka. :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 15:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Tohle bylo realistické vypávění o aristokratickém manželství, které vzniklo z pragmatických důvodů. Pan hrabě splnil svou povinnost. Jestli jsem to dobře pochopila, tak i další noci nechával Katarínu samotnou.
No vďaka Liselotte z Pfalzu zvanej oficiálne Alžbeta Šarlota Falcká, a jej rozsiahlej zachovanej korešpondencie,
sme sa dozvedeli ako to môže pri takých aranžovaných manželstvách vyzerať. a aj to že nejedno manželstvo toho času veru vyzeralo oveľa horšie ako to za ktoré sa Katarína ľutovala.

perličkou z histórie zostáva že jej manžel, Monsieur, kráľov brat, si pred pohlavným aktom s predstaviteľkami nežného pohlavia, s ktorými zrejme spával iba keď mal plodiť potomkov omotával svoj pohlavný úd ružencom! :slzici:
Liselotta po jeho smrti, bez toho aby si ich prečítala, spálila dopisy od jeho milencov, aby sa nedostali cudzím ľuďom do rúk.

No jedno mala Liselotta (ktorá bola podľa pani Sevigne ale aj podľa Madame de la Fayette a mnohých ďalších inteligentná, duchaplná a mala skvelý humor, o čom sa môžeme dodnes presvedčiť čítaním jej korešpondencie) s Katarínou :katarina: spoločné:

Nedostatok krásy. Sama o sebe hovorí že sa veľmi zriedka na seba pozerá do zrkadla, pretože po celý svoj život bola viac či menej škaredá, a sama opisuje svoju tvár ako: "Bärenkatzenaffengesicht" čo je zasa jedno zo šialených nemeckých zložených slov v preklade medveďo-mačkovito-opičia tvár. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 15:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, Liselotte byla žena vtipná a realistická. Přijala věci takové, jaké byly. Někde jsem četla, že po splnění povinností, zůstali s manželem přátelé a celkem dobře spolu vycházeli. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 16:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, Liselotte byla žena vtipná a realistická. Přijala věci takové, jaké byly. Někde jsem četla, že po splnění povinností, zůstali s manželem přátelé a celkem dobře spolu vycházeli. :agree:
Určitú dobu vskutku spolu dobre vychádzali. kým proti nej nezačali v plnej zbroji intrigovať priatelia a milenci Monsieura,
ktorí sa obávali ktoviečoho, a spravili jej zo života peklo. Dosť dlhú dobu si udržala kráľovú priazeň (ako priateľka),
ktorú však neskoršie znovu stratila pretože sa nezniesla s Maintenonkou.

Tiež smutnú pozíciu v aranžovanom manželstve mala samotná kráľovná, ktorá vraj bola v skutočnosti oveľa škaredšia
ako na portrétoch a vraj aj akosi zdegenerovaná (preto vraj bola taká malá), ako to často býva v rodinách kde sa neustále brali pokrvní príbuzní.

Jedným slovom, manželstvá z lásky, hlavne medzi šľachticmi, boli v 17 storočí absolutná vzácnosť. ;)

Veď aj Joffrey vraví Villedavrayovi že mal v tomto ohľade obrovské šťastie.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 16:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Manželství spíše z rozumu byla uzavíráná ještě v době před druhou sv. válkou celkem běžně. Hlavně mezi bohatými.
Joffrey sám nepočítal s tím, jaké city v něm jeho žena probudí. :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 18:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, toto pokračování se Ti moc povedlo. Ani jeden z hlavních aktérů nepřekročil svůj stín, žádné šokující překvapení se nekonalo - a to je dobře. I kdyby mi moje fantazie jela na více než plné obrátky, Ti dva prostě z mého pohledu nemají šanci na jiný společný život než formální. Kataríně prostě chybí sex-appeal, s tím se nedá nic dělat.
Záhadou pro mě je, co bude dál, když je dítě na cestě. Jsem moc zvědavá na další pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 19:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nejprve reakce na diskusi:
moirra píše:
mimi píše:
Moirro, Liselotte byla žena vtipná a realistická. Přijala věci takové, jaké byly. Někde jsem četla, že po splnění povinností, zůstali s manželem přátelé a celkem dobře spolu vycházeli. :agree:
Určitú dobu vskutku spolu dobre vychádzali. kým proti nej nezačali v plnej zbroji intrigovať priatelia a milenci Monsieura,
ktorí sa obávali ktoviečoho, a spravili jej zo života peklo. Dosť dlhú dobu si udržala kráľovú priazeň (ako priateľka),
ktorú však neskoršie znovu stratila pretože sa nezniesla s Maintenonkou.
V tomto směru popisuje vztah Liselotte a jejího manžela Benzoni v "Čase travičů". Když hlavní hrdinka přichází do Palais Royal, tak to je tam plné harmonie a přátelství, v druhém díle už je Liselotte pomalu a jistě odstřihována ode dvora - Benzoni jako strůjce intrik předkládá Maintenonovou a rytíře de Lorraine.

K samotné fikci:
ada1987 píše:
co sa týka opisov milostnych scen, tak tie neovladam, tak budte prosim zhovievave. :writer: Táto kapitola sa rodila naozaj tazko. :oops:
A já bych řekla, že jsi to napsala velmi dobře. A i když se kapitola psala s obtížemi, na výsledku to není vůbec znát!
mimi píše:
Tohle bylo realistické vyprávění o aristokratickém manželství, které vzniklo z pragmatických důvodů.
Souhlasím s Mimi. Katarína i Joffrey si rozumí intelektuálně, respektují jeden druhého, ale láska a vášeň v manželství (minimálně z jeho strany) chybí... Trochu je mi to líto, já bych Kataríně přála prožít oboustrannou hlubokou lásku, ale holt to asi nebude ze strany pana hraběte de Peyrac :| .

Sakra, Ado, že Ty jí nedopřeješ ani trochu vzájemných něžností po splnění povinnosti! :disagreement: ;) Vždyť je naprosto jasné, že ona Peyraca ráda má a že po tom touží! :evil: A z Joffreyových rozpaků po první společné noci mi vyplynulo, že on sám se kvůli tomu cítil provinile. To ho Katarína opravdu tak moc odpuzuje??

Ve mně tahle kapitola vyvolala spoustu otázek stran jejich vzájemného vztahu, ale i s ohledem na Angeliku:

Neprobudily v Kataríně Joffreyovy zkušené dotyky tu správnou odezvu, aby se odvázala a při příští návštěvě ho příjemně překvapila? Předpokládám, že takový milenec jako on by dokázal zapálit plameny lásky v kterékoli ženě, vlastní manželku nevyjímaje? (V textu se navíc objevuje slovní spojení "vášnivé noci", které mi dává jistou naději. To byli oba tak sešněrovaní tím, že se MUSELI vzít, že i když si v noci užívali, přes den se chovali, jako kdyby se nechumelilo?)

Líbilo by se mi širší rozpracování toho, jak by si k sobě po nočních návštěvách hledali cestu - překonávání trapného mlčení, hledání témat ke konverzaci, … koneckonců vždy mohou skončit u vědy ;) .

Zdálo se mi, že těhotenství oba vítají...

Když sňatek byl naplněn a zřejmě bude završen i narozením dědice, z jakých důvodů nakonec manželé požádají o anulaci? Nehodláš doufám nechat Katarínu potratit?! :shock:

Jak to bude s "druhou manželkou"? Předpokládám, že časově se nacházíme "před" Angelikou??

A mohla bych pokračovat dalšími a dalšími otázkami, ale kdybys na všechny odpovídala, nestíhala bys psát dál a já předpokládám, že další dějový vývoj už máš v hlavě ;) .


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 črc 2018, 20:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
penelopaW-nie potratit ju nenecham, :disagreement: to by som jej neurobila!! :disagreement:
ohladom "vasnivych noci"- to som nechcela prilis rozpisovat, kedze ako som spomenula, co sa tyka opisu milostnych scen, tie mi nejdu, bola som rada, ze som "zlepila" toto. :writer: :writer:
Katarine ako panne bolo trapne rozoberat ich spolocne noci a ked sa J. k nicom nemal... :roll:
Samozrejme, ze tehotenstvo obaja uvitali, :applaus: ved to bola ich POVINNOST!! :slzici:
Nachadzame sa v obdobi pred Angelikou, takze sa nechajte prekvapit, ako to poriesim. :ok:

p.s. anulacia nebude, ani rozvod (neviem, ci v tych casoch take nieco medzi slachtou existovalo(
p.s.2 nezabudnite na moju "zalubu" ve špatnych koncech :disagreement: takze ziadny happy-end! :katarina: musí prist predsa Angelika, ked ideme podla knihy. :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 12:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Samozrejme, ze tehotenstvo obaja uvitali, :applaus: ved to bola ich POVINNOST!! :slzici:
Ale to neznamená, že neměli radost, že do domu přijde dítě ;) . I z povinnosti naplnit manželství může vzejít vzájemná radost ;) .
ada1987 píše:
penelopaW-nie potratit ju nenecham, :disagreement: to by som jej neurobila!! :disagreement:
Ufff. Ovšem další úvahy už mi nedávají příliš nadějí, ale možná to vidím moc černě...
ada1987 píše:
p.s. anulacia nebude, ani rozvod (neviem, ci v tych casoch take nieco medzi slachtou existovalo
Velmi matně si vybavuji z dějepisu (půjdu vrátit všechny své tři diplomy z historie), že rozvody byly povoleny papežským stolcem jen na nejvyšší, tzn. královské úrovni, a jen za hodně složitých podmínek. V Anglii si kvůli tomu raději vytvořili vlastní náboženství :mrgreen: . U šlechty mohla fungovat rozluka (tzn. odloučení manželů "od stolu a lože"), nepohodlná manželka se mohla uklidit do kláštera, ale další sňatek nebyl možný. Manžel však mohl legitimizovat potomky vzešlé z mileneckých svazků.

Ovšem pokud se Katarína nebo Joffrey znají s papežem, tak mohou dostat výjimku ;) .
ada1987 píše:
Nachadzame sa v obdobi pred Angelikou, takze sa nechajte prekvapit, ako to poriesim. :ok:

p.s.2 nezabudnite na moju "zalubu" ve špatnych koncech :disagreement: takze ziadny happy-end! :katarina: musí prist predsa Angelika, ked ideme podla knihy. :eyes:
Doufám, že nehodláš Katarínu odpravit? Protože jiný konec manželství než smrt mne nenapadá :o . A pokud to vezme tento směr, pak doufám, že půjde o smrt domnělou!

...ovšem pak by Angeličino manželství nebylo legitimní, kdyby Katka byla pořád naživu... Nooo, působíš mi v hlavě pěkný zmatek, to jsem zvědavá, jak se to vyřeší! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 13:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, píšeš, že nemáš ráda dobré konce. Neodvażuji se napsat, jaký konec mě napadá. :disagreement:
Jsem napnutá, jakto vyřešíš. :?: :katarina: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 16:39
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Velmi matně si vybavuji z dějepisu (půjdu vrátit všechny své tři diplomy z historie), že rozvody byly povoleny papežským stolcem jen na nejvyšší, tzn. královské úrovni, a jen za hodně složitých podmínek. V Anglii si kvůli tomu raději vytvořili vlastní náboženství :mrgreen: . U šlechty mohla fungovat rozluka (tzn. odloučení manželů "od stolu a lože"), nepohodlná manželka se mohla uklidit do kláštera, ale další sňatek nebyl možný. Manžel však mohl legitimizovat potomky vzešlé z mileneckých svazků.
-vracat nic nemusis, o tejto moznosti viem, ale toto nebude ten pripad

-a ani J. ani K. sa s papezom nepoznaju.

nechajte sa prekvapit. :ok: :writer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 17:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
.......ale toto nebude ten pripad

-a ani J. ani K. sa s papezom nepoznaju.

nechajte sa prekvapit. :ok: :writer: :writer:
"Ak existujú dve možnosti, vy vynájdete tretiu" povedal raz pápež Joffreovi ...

obaja páni ani vo sne netušili že príde Katarína :katarina: a vynájde možnosť štvrtú ........a možno aj piatu a šiestu .... 8)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 18:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra-pravda! :tongue: :D Na Katarinu nikto nema. :katarina: Ani J. s arcibiskupom. :slzici: :slzici:

mimi-ako si na tom s pokrackom? :writer: môzem v najblizsom case nieco ocakavat? :writer: alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 18:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:
Ó, neplánovaný spoiler! Katarína čeká kluka! :ok:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 19:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
ada1987 píše:
alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:
Ó, neplánovaný spoiler! Katarína čeká kluka! :ok:
penelopaW-vtedy este ultrazvuk neexistoval. :D Ale mas pravdu! :ok: a je to vonku! :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 19:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
moirra-pravda! :tongue: :D Na Katarinu nikto nema. :katarina: Ani J. s arcibiskupom. :slzici: :slzici:

mimi-ako si na tom s pokrackom? :writer: môzem v najblizsom case nieco ocakavat? :writer: alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:
Ado, na pokračování o Kataríně a Pierrovi bych ráda pracovala během tohoto prodlouženého víkendu. Snad se k tomu dostanu, ale zatím to mám ještě jenom v hlavě.
Tvoje vyprávění očekávám s napětím a myslím, že nejen já. :writer: :katarina:

P.S. Takže to bude malý pan hrabě.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 19:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:writer: ale vynara sa otazka, co sa stalo s babatkom, ked je dedicom "Angelikin" Florimond? :?:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 03 črc 2018, 20:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
:writer: ale vynara sa otazka, co sa stalo s babatkom, ked je dedicom "Angelikin" Florimond? :?:
To přece záleží na tom, co se stane s Kataríniným a Joffreyovým manželstvím ;) .

Třeba se Katarína zahledí jinde, a pak se zjistí, že celý jejich svazek byl kvůli písařově chybě neplatný, a tak jí dá Peyrac volnost a synovi připíše nějaké majetky, které pak :katarina: nabídne králi za Joffreyův život :) .

Já prostě moc moc moc chci nejen potkat Desgreze :desgrez: :ach: , ale taky štěstí v lásce pro Katarínu! To první se mi asi jen tak nezadaří, ale dopřejte mi sakra aspoň to druhé :mrgreen: . Nechcete pak s Mimi nějak spojit příběhy a vložit do Kataríniných osudů Pierra? Ten je mi sympatický ;) .


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 04 črc 2018, 19:54
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
anketa, damy!! :writer: Cez vikend pridam dalsiu kapitolu. Chcete si precitat o narodeni buduceho toulouskeho grofa alebo o prichode Katariny do Ruska? :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 04 črc 2018, 19:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
anketa, damy!! :writer: Cez vikend pridam dalsiu kapitolu. Chcete si precitat o narodeni buduceho toulouskeho grofa alebo o prichode Katariny do Ruska? :katarina:
Já si chci přečíst obojí :roll: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 04 črc 2018, 20:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
ada1987 píše:
anketa, damy!! :writer: Cez vikend pridam dalsiu kapitolu. Chcete si precitat o narodeni buduceho toulouskeho grofa alebo o prichode Katariny do Ruska? :katarina:
Já si chci přečíst obojí :roll: .
Přidávám se, já také. Obojí je napínavé. :?:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 04 črc 2018, 20:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
PenelopaW píše:
ada1987 píše:
anketa, damy!! :writer: Cez vikend pridam dalsiu kapitolu. Chcete si precitat o narodeni buduceho toulouskeho grofa alebo o prichode Katariny do Ruska? :katarina:
Já si chci přečíst obojí :roll: .
Přidávám se, já také. Obojí je napínavé. :?:
a ktore ako prve? :writer: :writer: jedno pokracko bude cez vikend a druhe buduci tyzden. :writer: :writer: :katarina: :katarina: :tongue:

p.s. mimi, ty tiez. nech tu nie som s Katkou sama. :katarina: tiez som zvedava na Pierra.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 04 črc 2018, 21:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokud se mám tedy rozhodnout, tak s těžkým srdcem volím varianta Katarína + Joffrey = děťátko :) .

A přidávám se k výzvě na Mimi - už se mi po Pierrovi stýská a chci se dočíst, jak Kataríně vytřel zrak, když přijela do Vídně a už na ni před Hofburgem čekal ;) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 04 črc 2018, 21:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám se k Penelopě. Volím stejnou variantu. :ach: :katarina: :writer:

Doufám, že něco napíšu. Pierre, ale před Hofburgem asi hned nebude. Chci dát Kataríně trochu možnost udělat si inventuru v sobě samé a i s rodinou. :disagreement:
Nějaké překvapení jí ale Pierre ještě připraví. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 17:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
a mame tu pokracovanie :writer: :writer: narodi sa maly grof a... :prayer: ako skonci Joffreyov vztah s Katarinou? :katarina:
Viem, ze Joffrey by sa takto nespraval, ale co uz :tongue:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 19:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po týdnu, kdy jsme v rodině prožívali smutné události a rozloučili jsme se s blízkou osobou, přijedu domů, uvařím si kávu, vlezu tady a - takový konec Kataríny.
V tomto posledním týdnu jsem snad stokrát slyšela - takový je život, patří k němu i smrt. Podvědomí se sice brání, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat.
Tak nějak jsem sice tušila, že jediná šance, jak legálně ukončit vztah s Katarínou, je nechat ji zemřít, ale věřím, že se dočkám nějakého spin-offu.
Jen toho Cantora nemůžu skousnout. Nějak nevěřím, že by dal J.de P. v dalším manželství druhorozenému synovi stejné sméno. Ale geniání pan Svěrák to v Obecné škole také udělal, tak proč nakonec ne. Dokonce i já mám křestní jméno po sestře mé maminky, které zemřela ve čtyřech letech.

Konec s pesimistickými řečmi, jdu na fotbal a na pivo.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 20:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada napsala poslední vyprávění První manželky tak, jak jsem tušila. Nebyla jsem jediná, Tereza píše to samé ve svém příspěvku. Název sám nabízel jen dvě řešení, anulování manželství z důvodu nenaplnění, nebo tuto možnost.
Také mě překvapilo jméno chlapečka, které je stejné jako jméno druhého syna s Angelikou. Ale Angelika v Americe sama navrhla jméno Charles-Henri po zabitém synovi pro první miminko, které se narodilo po přistání. Takže proč ne.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 20:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
a mame tu pokracovanie :writer: :writer: narodi sa maly grof a... :prayer: ako skonci Joffreyov vztah s Katarinou? :katarina:
Viem, ze Joffrey by sa takto nespraval, ale co uz :tongue:
Nu, prokaučovala jsem už možnost reagovat jako první - příspěvek jsem četla ve vlaku cestou z výletu, protože už jsem byla fakt nedočkavá, ale kolísavé jizerskohorské připojení mi neumožnilo se rozepsat.

Moje první reakce byla: Tyyyy jo! Ada je hustááá!!!

Ovšem pak přišel odstup a druhá reakce: WTF?!?! :disagreement: :disagreement: :disagreement: To jako vážně?! :disagreement: :disagreement: :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 20:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jméno Cantor mne taky zaujalo, též bych netipovala, že by tak Joffrey pojmenoval i druhé vlastní dítě. Ale to byl jen detail. Pěkně napsáno, jen ten obsah mi nevoní...


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 20:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza- to mi je luto, ale je to pravda, ze taky je zivot a k zivotu patri aj smrt. Niekde som citala taky vtip, ze iba dve veci su v zivote iste-smrt a platenie dani.
Inak prajem vela sil.
-pozeras MS alebo nejaku nejaku sukr. ligu? Ja idem fandit Chorvatom, pretoze ti jedini môzu zastavit Anglicanov s tym ich antifutbalom. Ved na to sa ani neda pozerat. :disagreement: :disagreement:

mimi-co sa tyka mena, pokial si dobre pamatam, tak J. chcel dat prvorodenemu synovi meno Cantor podla nejakeho trubadura, ale kedze sa Florimond narodil pocas kvetinovych slavnosti, tak mu dali ine meno. (dufam, ze som si to dobre zapametala, a ak nie, bite ma jemne(

Uz na zaciatku pisania mojej poviedku PM, som mala dva konce. Prvy- anulacia, ktory som napisala. Toto bola druha moznost. Takze ste si mohli precitat obidve. V tych casoch sa umieralo pri pôrodoch bezne a bolo jedno, ci ide o slachticnu alebo sedliacku. Dokonca aj ked umrelo dieta, mnohi povedali "Pan Boh dal, Pan Boh vzal." Preto mali zeny vela deti, pretoze sa nevedelo, kolko z nich sa dozije dospelosti. vid Maria Terezia.

Nejako som sa rozpisala, vsak! :writer: :writer: :slzici:

Buduci tyzden bude stretnutie Katariny s manzelom. :katarina: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 22:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Nicméně, mě osobně zklamala, že není lepší než Peyrac v tom, že to coby vědkyně (=čarodějnice) nedotáhla k upálení na Place de Greve, které jak víme, dává lidem prostor na druhý život po prohlášení za mrtvé. A ten druhý je pak sakra cool - můžete nudně potápět lodě králi ve sklenici vody jako Rescator nebo odplavat po Volze na Sibiř a udělat ze sebe Katarinu Velikou!

vino je zradne, damy!! :mrgreen: :tongue: aj ked je pravda, ze v nom je pravda! :D ale ziadne "zazracne" zmrtvystanie nebude. :disagreement: jedine, ak nieco napisete vy alebo Mimi. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 07 črc 2018, 23:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
ada1987 píše:
jeanne píše:
Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Nicméně, mě osobně zklamala, že není lepší než Peyrac v tom, že to coby vědkyně (=čarodějnice) nedotáhla k upálení na Place de Greve, které jak víme, dává lidem prostor na druhý život po prohlášení za mrtvé. A ten druhý je pak sakra cool - můžete nudně potápět lodě králi ve sklenici vody jako Rescator nebo odplavat po Volze na Sibiř a udělat ze sebe Katarinu Velikou!
vino je zradne, damy!! :mrgreen: :tongue: aj ked je pravda, ze v nom je pravda! :D ale ziadne "zazracne" zmrtvystanie nebude. :disagreement: jedine, ak nieco napisete vy alebo Mimi. :writer:
Ale my se těšíme na pokračování Kataríny v Rusku. To tedy půjde paralelně?
nie, tato poviedka skoncila. Bol to alternativny koniec. Zabudla som napisat Koniec. ZOPM je volne pokracovanie PM po anulovani a navrate do Prešporku.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 09:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Přiznávám, že i mne to napadlo, byť další text mi vzal naději doufat. Každopádně představa Kataríny :katarina: , probudivší se z katatonie a drápající se z krypty mi přišla natolik děsivá, že jsem ráda, že ji nikdo neuchopil a nerozpracoval. (Na to jsem v pubertě přečetla příliš mnoho povídek Edgara Alana Poea.) Navíc počítám, že by se k životu probudila až v době Joffreyova manželství s Angelikou :eyes: , protože jinak by milovaného muže neopustila. Kdyby viděla, že je šťastný s jinou, nechala by ho jít... v opačném případě by musela trpět amnézií a nepamatovat si, jak se do rodinné hrobky dostala, aby se vydala na novou životní dráhu ;) .

Za mne zatím vede verze s anulací manželství a Pierrem, ale počkám si na ruskou linii ;) 8) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 10:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Nicméně, mě osobně zklamala, že není lepší než Peyrac v tom, že to coby vědkyně (=čarodějnice) nedotáhla k upálení na Place de Greve, které jak víme, dává lidem prostor na druhý život po prohlášení za mrtvé. A ten druhý je pak sakra cool - můžete nudně potápět lodě králi ve sklenici vody jako Rescator nebo odplavat po Volze na Sibiř a udělat ze sebe Katarinu Velikou!
ada1987 píše:
[vino je zradne, damy!! :mrgreen: :tongue: aj ked je pravda, ze v nom je pravda! :D ale ziadne "zazracne" zmrtvystanie nebude. :disagreement: jedine, ak nieco napisete vy alebo Mimi. :writer:
Mimi má bujnou fantazii, tak mě napadlo toto:
Joffrey je rozladěný z toho, co mu řekla Katarína. V paláci se nečekaně objeví Carmencita. Oznámí, že se přišla rozloučit, protože odjíždí s manželem do Paříže. Chce si s ním vypít pohár vína na rozloučenou. V okamžiku, když se Joffrey otočil, tak mu do vína něco nalila. J. a C. vypijí víno a Carmencita odejde. Joffreye přemůže únava a malátnost. Dá si šlofíka a prospí den a noc. Zdá se mu o naplnění manželství, které potom tak smutně skončí. Když se probudí rozhodne se manželství ukončit.

P.S. Penelopo, těší mě, že se Ti líbí příběh Kataríny a Pierra. Něco už píšu, jen nevím, jestli už v těch fikcích nebude trochu zmatek. To nechám na rozhodnutí Vás tady na fóru.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 10:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Mimi má bujnou fantazii, tak mě napadlo toto:
Joffrey je rozladěný z toho, co mu řekla Katarína. V paláci se nečekaně objeví Carmencita. Oznámí, že se přišla rozloučit, protože odjíždí s manželem do Paříže. Chce si s ním vypít pohár vína na rozloučenou. V okamžiku, když se Joffrey otočil, tak mu do vína něco nalila. J. a C. vypijí víno a Carmencita odejde. Joffreye přemůže únava a malátnost. Dá si šlofíka a prospí den a noc. Zdá se mu o naplnění manželství, které potom tak smutně skončí. Když se probudí rozhodne se manželství ukončit.
Haha, čteš mi myšlenky - taky mne napadlo vzít to jako v Dallasu, kdy se Pamela probudila a našla Bobbyho ve sprše, takže všech asi 150 dílů předtím se jí jako jen zdálo ;) .
mimi píše:
P.S. Penelopo, těší mě, že se Ti líbí příběh Kataríny a Pierra. Něco už píšu, jen nevím, jestli už v těch fikcích nebude trochu zmatek. To nechám na rozhodnutí Vás tady na fóru.
Nekoukala jsem na to, jak to holky rozdělily, ale pokud je pro Tvojí verzi příběhu paralelní vlákno, kde na sebe příspěvky chronologicky navazují, tak to dáme ;) .
PenelopaW píše:
jeanne píše:
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Každopádně představa Kataríny :katarina: , probudivší se z katatonie a drápající se z krypty mi přišla natolik děsivá, že jsem ráda, že ji nikdo neuchopil a nerozpracoval.
Celé dopoledne mi teď v hlavě zní toto: https://www.youtube.com/watch?v=kgbzJRA1fLw


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 11:06
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
jeanne píše:
Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Přiznávám, že i mne to napadlo, byť další text mi vzal naději doufat. Každopádně představa Kataríny :katarina: , probudivší se z katatonie a drápající se z krypty mi přišla natolik děsivá, že jsem ráda, že ji nikdo neuchopil a nerozpracoval. (Na to jsem v pubertě přečetla příliš mnoho povídek Edgara Alana Poea.) Navíc počítám, že by se k životu probudila až v době Joffreyova manželství s Angelikou :eyes: , protože jinak by milovaného muže neopustila. Kdyby viděla, že je šťastný s jinou, nechala by ho jít... v opačném případě by musela trpět amnézií a nepamatovat si, jak se do rodinné hrobky dostala, aby se vydala na novou životní dráhu ;) .

Za mne zatím vede verze s anulací manželství a Pierrem, ale počkám si na ruskou linii ;) 8) .

Jezkovy zraky, co vy mi z nej urobite! :disagreement: nejakeho upira, ktory sa vyhrabe z rakvy! To, ze K. zahryzla J. do krku pocas svad. noci neznamena, ze ma cervene oci, ako upiri z Twilight. :lol: Ani ziadna Buffy na nu necaka. :lol: :lol:
dufam, ze sa toho niektora z vas nechyti :writer: a nebudeme mat tu upiriu grofku Katarinu de Peyrac. :katarina: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 11:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
dufam, ze sa toho niektora z vas nechyti :writer: a nebudeme mat tu upiriu grofku Katarinu de Peyrac. :katarina: :katarina:
I když mám taky značně bujnou fantazii, tohle by mi přišlo moc. V rámci nějaké humorné mikrofikce budiž, ale jakožto seriózní příběh nikoli. Jsem ochotná se ještě smířit s Katarínou, která se probudí s amnézií v hrobce, neví odkud je, ani že byla vdaná, a když si to vše uvědomí, nechá Joffreyovi jeho nový život, který zatím našel po boku Angeliky. Ale i to je přitažené za vlasy a zavání to fantasmagoriemi :roll: . Takže se vší úctou k paralelním dějovým liniím, na smrt malého Cantora i Kataríny jdu zapomenout a jdu čekat na a) Mimiinu verzi s Pierrem a b) Adinu verzi Kataríny v Rusku.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 12:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
penelopaW-ja som to myslela ako vtip :mrgreen: :lol: samozrejme, ze taku kravinu ako K. ako upirku alebo to, ze sa prebudi v hrobke, nenapisem. :writer: ved je to blbost! :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 13:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Jezkovy zraky, co vy mi z nej urobite! :disagreement: nejakeho upira, ktory sa vyhrabe z rakvy! To, ze K. zahryzla J. do krku pocas svad. noci neznamena, ze ma cervene oci, ako upiri z Twilight. :lol: Ani ziadna Buffy na nu necaka. :lol: :lol:
dufam, ze sa toho niektora z vas nechyti :writer: a nebudeme mat tu upiriu grofku Katarinu de Peyrac. :katarina: :katarina:
no ono je to dosť lákavá téma :roll: :potapec: hoci aj Katarína veľká v Rusku by neboa od veci :mrgreen:

a okrem toho Katarína sa prezradila:
jeanne píše:
1) "Já to vím, lépe, že umírám..." Katarína poučující Peyraka, že to snad ví líp. Jo, tady se Katarína docela prozradila, že má ještě dost sil.
inak fikce je pekne napísaná, ale aj mňa poriadne zarazil jej obsah....

Joffrey, presnejšie povedané Rescator :mask: , keď si teda presne spomínam, Angeliku :eyes: takto veru neoplakával, keď sa nazdával že je mŕtva .... :disagreement: :shock:
alebo že by sme s kanónu niečo nesprávne pochopili? :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 14:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já si také nepamatuji, že by Angeliku oplakával. Ale kdyby takto smutně skončilo narození Florimona, to si vůbec netroufám odhadnout Joffreyovu reakci. Vzpomínám si také, jak po narození dvojčat na kolenou prosil ty dvě léčitelky, aby zachránily A. a malá dvojčátka. Pokud není něco přesné, tak to bude tím, že už jsem to četla před nějakou dobou, ale myslím, že to tak bylo.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 17:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě přišlo nepravděpodobné, že by se Katarína, coby lékařka amatérka, na tuto eventualitu nepřipravila: Příběh by mohl začínat nenápadně: "Jednoho dne Katarina zapomněla v laboratóriu umýt zkumavky..." a následovalo by samozřejmě objevení penicilinu a o zásadách antisepse netřeba hovořit.
Ale chápu, že jsi potřebovala příběh uzavřít a zhostila ses toho se ctí. Je od tebe milé, že jsi dopřála Katarině na sklonku života zažít ještě manželské štěstí. Katarinu těhotenství zjemnilo, přestala katarinovat a připadala si šťastná a úspěšná, že v rámci možností splnila svůj úkol, takže byli vlastně všichni spokojení... možná až na arcibiskupa! :priest:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 08 črc 2018, 18:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Mě přišlo nepravděpodobné, že by se Katarína, coby lékařka amatérka, na tuto eventualitu nepřipravila: Příběh by mohl začínat nenápadně: "Jednoho dne Katarina zapomněla v laboratóriu umýt zkumavky..." a následovalo by samozřejmě objevení penicilinu a o zásadách antisepse netřeba hovořit.
Ale chápu, že jsi potřebovala příběh uzavřít a zhostila ses toho se ctí. Je od tebe milé, že jsi dopřála Katarině na sklonku života zažít ještě manželské štěstí. Katarinu těhotenství zjemnilo, přestala katarinovat a připadala si šťastná a úspěšná, že v rámci možností splnila svůj úkol, takže byli vlastně všichni spokojení... možná až na arcibiskupa! :priest:
no urcite! :disagreement: :disagreement: a pripravila by Fleminga o slavu! :evil: :evil:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 14 črc 2018, 19:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ada1987 píše:
.......ale toto nebude ten pripad

-a ani J. ani K. sa s papezom nepoznaju.

nechajte sa prekvapit. :ok: :writer: :writer:
"Ak existujú dve možnosti, vy vynájdete tretiu" povedal raz pápež Joffreovi ...

obaja páni ani vo sne netušili že príde Katarína :katarina: a vynájde možnosť štvrtú ........a možno aj piatu a šiestu .... 8)
V mé ranní somnambulní hodince nespavosti jsem měla vizi... Katarína porodila, nezemřela, ba naopak si děťátka užívala s manželem. Leč jednou se z její pravidelné projížďky vrátil samotný kůň bez jezdkyně. Toulouská hraběnka byla unesena! Svoji kůži nedala lacino, ale těch neřádů byla přesila. Joffrey se pustil do pátrání, ale jeho žena se pokusila o vlastní záchranu též. Únosce se jí podařilo zpacifikovat, ale při potyčce utrpěla zranění hlavy a ztratila paměť. Probudila se zbrocená cizí krví mezi mrtvými těli únosců v cizím státě. Žádný div, že z toho utpěla šok a vyvodila chybné závěry, takže se vydala opačným směrem, než na Toulouse. Jejího syna si vyžádala ku výchově její rodina, takže byl odeslán do Uher. Tím se vysvětluje, že se s ním Angelika nikde nepotkala. Katarína byla po nějaké době prohlášena za mrtvou, takže hrabě se legálně mohl oženit znovu. Po konfiskaci majetku králem synovi z prvního manželství zůstalo jen dědictví po matce, ale Joffrey na něj myslel coby Rescator a zajistil ho z těchto zdrojů. Čímž se vysvětluje, proč si chlapec nenárokoval práva prvorozeného po návratu Peyracových z Nového světa. A Katarína? Ta prožila četná dobrodružství a když se jí paměť vrátila a dala manžela vyhledat, uzřela, že s druhou manželkou je šťastnější, a čestně vyklidila pole. Navštívila papeže a s ohledem na takto mimořádné okolnosti se jí podařilo manželství s Joffreyem zrušit, čímž se jeho sňatek s Angelikou stal platným. Její syn tak sice právně získal status nelegitimního, ale s ohledem na jeho finanční zajištění to beztak bylo každému fuk.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 14 črc 2018, 19:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ha ha :lol: Penelopa ranni fantazmagoricka fikce na Katarinu :ok: je bozi :ach: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 8 z 8  [ 395 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 14 5 6 7 8
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů