DISKUSIA: Prvá manželka

Odpovědět   Stránka 5 z 8  [ 395 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 13 4 5 6 7 8 »
Katarína si balí veci a odchadza z Toulouse. Kam ju mám poslat?
Rusko
  
38% [ 3 ]
Anglicko
  
0% [ 0 ]
India (Persia)
  
25% [ 2 ]
Turecko - Istanbul
  
13% [ 1 ]
Paríž a Versailles
  
13% [ 1 ]
Čechy - Praha
  
0% [ 0 ]
Madagaskar
  
13% [ 1 ]
Celkem hlasů: 8
Autor Zpráva
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 dub 2015, 19:41
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
4poziom.slask.pl
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ado, bude nejake zaverecne pokracko, nebo to Katarina uz vzdala?
dauphine-katarína to nevzdala, vzdala som to ja. Nebudem uz zverejnovať dalsie casti, kedze "môj" J. nespadá do vašej sablony, a mna uz nebaví čítat komentáre typu "toto by J. neurobil a takto by sa J. nesprával", ff je o tom, aby som si charakter postavy prispôsobila ako mne vyhovuje. Príbeh o kataríne sa odohráva pred Angelikou a pred jej zoznamením s J., a kedze sa charakter človeka vyvíja aj J. povaha je trochu odlišnejsia ako v knizke. Ale čo má spoločné kniha napr. s Dashiným dielom Angelika 21.storočia, to naozaj neviem. To J. a A. zili az doteraz? keby ste mali vyhrady k môjmu stýlu písania, ze by som písala zle, tak nepoviem ani slovo. ved chybami sa clovek učí. ale tu je problem s postavami ako takymi a tie "moje" ja menit nemienim. preto si uz len prečítam nove diely poviedok, ktore ma zaujali.
navyše ma A. už tak "neberie", mam uz iný serial ku ktoremu pisem ff.
obe PM su napisané, ale zverejnovat uz zrejme nebudem.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 14 pro 2016, 15:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, nebylo by přece jen možné, abys dopsala, jak to bylo s Katarínou? Je to už hodně dlouho, ale myslím, že nám pořád chybí k úplnosti. :writer: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 14 pro 2016, 17:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám se k prosbě Dauphine, myslím, že většina z nás své sžíravé komentáře už přehodnotila... :oops: :prayer: :oops:
A po Kataríně se nám stýská, tak se nenech prosit - vždyť jsou Vánoce!!! :priest: :writer: :priest:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 15 pro 2016, 14:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, také se přidávám se žádostí o dokončení příběhu o Kataríně. :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 16 pro 2016, 16:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano - veru Katarína nám skutočne chýba!
Dúfame že bude nový príbeh.... :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 16 pro 2016, 20:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dobry vecer, damy! Je mi luto, ale darcek k Vianociam v podobe pokracovania pribehu o Katarine nedostanete. (asi ste neboli dobre, ha( :lol:
ale vazne!! ako som uz pisala, Angelika ma uz prestala bavit, teraz sa sustredujem na pisanie ff o Star Trek-u. navyše cele tyzdne som v Nemecku, kde pracujem ako opatrovatelka, takze casu nemam nazvys.
sice sa vravi-Nikdy nehovor nikdy- ale na 90% uz ziadne pokracko nebude. Mala som ho napisane rovnako ako Prvu manzelku ci Slecnu de Peyrac, ale nemôzem ho najst. Navyse ako som po sebe citala jednotlive kapitoly, zistila som, ze by sa pribeh odohraval uplne inak a ja by som vela veci vypustila ci opravila. Ale to je teraz jedno.
Kazdopadne, aby sme sa drzali predlohy, J. nebol v case sobasu s A. vdovec, takze manzelstvo bolo anulovane. J. by ku kuncu pribehu zistil, ze jeho manzelka pise vedecke knihy a vydava ich pod synonymom Ragodeli. (zmienka o nom je v 3. kapitole( K. by mu po case poslala aj obrazok, ktory namalovala. (ako som to napisala v pokracku z 1.1.2015 ako ff na ff od Jeanne.
Koniec bol nasledovny. Nikdy ste nerozmyslali nad tym preco kral nedal popravit J. ako to mal pôvodne v umysle? kralovska pokladnica bola stale prazdna a zlata bana kdesi v strede Europy by sa zisla, nie? Ak K. slubila darovat banu za J. zivot s tym, ze J. nikdy nevstupi na francuszku pôdu, kral by sa dal urcite nahovorit na "maly" podvod s inym odsudencom, ktoreho dal upalit namiesto J. A A. by sa o nicom nedozvedela.
rozmyslala som aj nad verziou, pri ktorej by sa K. zabila padom z kona, na ktorom jazdievala (zmienka v 2.kapitole(, ale tuto moznost som rychlo zavrhla. J. by bol potom vdovec, ale o tom nebola v knihe ani zmienka.
Tento pribeh by nebol podla kanonu, ale vtedy sa mi to tak pacilo.

Ja osobne by som si rada precitala nejake pokracka od Moirry ci Mimi. Alebo tiez nejake ruske ctenrske sny, ktore nad slubovala uz pred rokom.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 16 pro 2016, 22:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
dobry vecer, damy! Je mi luto, ale darcek k Vianociam v podobe pokracovania pribehu o Katarine nedostanete. (asi ste neboli dobre, ha( :lol:
ale vazne!! ako som uz pisala, Angelika ma uz prestala bavit, teraz sa sustredujem na pisanie ff o Star Trek-u. .
Je to tak, neboli sme príliš dobré :twisted: :prayer: :twisted: . Ale myslím, že bychom se mohly dohodnout na kompromisu - nemohla by Katarina vystupovat v té nové FF Star Treku, třeba jako člen posádky Enterprise? Se svými futuristickými vynálezy by jistě dosáhla vynikajících výsledků a možná by změkl i kapitán Kirk :ach: :mask: :ach: (z nedostatku smajlíků nahrazen Rescatorem, no v podstatě jsou si dost podobní, Angelice také připadal často chladný).

Děkujeme za nástin děje, škoda, že to nebylo zbeletrizované, ale lepíš než nic, no. :applaus: S tou výměnou bani za Joffrejův život to byl naozaj dobrý nápad - a otvírá to celou řadu situací, kdy by se Katarina mohla cítit nedoceněná, i když to by muselo být nezbytně podmíněno možností, že se s Joffreyem zase sejde. No, on to třeba někdo napíše. :tongue:

Každopádně jsme rády, že jsi na nás úplně nezanevřela, hezké svátky a občas dej vědět, co je ve Tvém světě FF nového! :trubadur: :writer: :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 16 pro 2016, 22:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha- K. by so svojim vedomostami "vopchala do vacku" aj pana Spocka ci komandera Data. :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 16 pro 2016, 23:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
dasha- K. by so svojim vedomostami "vopchala do vacku" aj pana Spocka ci komandera Data. :lol: :lol:
Myslím, že je to přesně to, co Star Trek potřebuje! Ado neboj se toho. :ok:

A díky za nastínění Katarínina osudu! Nechápu, že nám nedošlo, že Ragodeli je vlastě Katarína, to je báječné rozuzlení! A epizoda s darovaným srdcem, pardon vlastně obrazem, už má v Katarínině příběhu dávno své místo.
Pád z koně by byl samozřejmě důstojné zakončení jejího epického životního příběhu, ale bylo by škoda, si takhle zničit možnost na další možná pokračka. Líbí se mi Dashin návrh, na setkání s Joffreyem po x letech. Prostě mi na to plynule navazuje Katarína ve Středomoří. Měla by tam konečně možnost plně rozvinout své talenty a navíc by byla úplně v bezpečí, protože by jí nehrozil únos do harému. Konečně by žila život silné a nezávislé ženy a Joffrey by pak třeba litoval že jí nedokázal docenit, když měl možnost. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 01:44
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
sice sa vravi-Nikdy nehovor nikdy- ale na 90% uz ziadne pokracko nebude. Mala som ho napisane rovnako ako Prvu manzelku ci Slecnu de Peyrac, ale nemôzem ho najst. Navyse ako som po sebe citala jednotlive kapitoly, zistila som, ze by sa pribeh odohraval uplne inak a ja by som vela veci vypustila ci opravila. Ale to je teraz jedno.
Já bych si také moc ráda přečetla pokračování, ten tvůj koncept se mi líbí, zní dost zajímavě :agree: Nemyslím, že by bylo nutné z předchozích příběhů něco vypouštět, důležitější je ty příběhy dokončit. A to nám prostě chybí :cry: Třeba to, co jsi měla připravené, jednou zase najdeš ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 11:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neviem sa rozhodnúť medzi Katarinou v Startreku :mask: a Katarinou v Stredomorí :sailor: - :roll: :roll:
najlepšie bude napísať pokračká obidve!

A som rada ze si nám aspoň v skratke napísala rozuzlenie príbehu -

Ak som toto správne pochopila:
ada1987 píše:
Kazdopadne, aby sme sa drzali predlohy, J. nebol v case sobasu s A. vdovec, takze manzelstvo bolo anulovane. (...)
Koniec bol nasledovny. Nikdy ste nerozmyslali nad tym preco kral nedal popravit J. ako to mal pôvodne v umysle? kralovska pokladnica bola stale prazdna a zlata bana kdesi v strede Europy by sa zisla, nie? Ak K. slubila darovat banu za J. zivot s tym, ze J. nikdy nevstupi na francuszku pôdu, kral by sa dal urcite nahovorit na "maly" podvod s inym odsudencom, ktoreho dal upalit namiesto J. A A. by sa o nicom nedozvedela.
rozmyslala som aj nad verziou, pri ktorej by sa K. zabila padom z kona, na ktorom jazdievala (zmienka v 2.kapitole(, ale tuto moznost som rychlo zavrhla. J. by bol potom vdovec, ale o tom nebola v knihe ani zmienka.
Tento pribeh by nebol podla kanonu, ale vtedy sa mi to tak pacilo.
Ak som to správne pochopila...tak Joffrey pred tým ako prišiel do Toulouse a vzal si Angeliku žil vo vyhnanstve na Slovensku? :roll: :roll:

A ešte k tomuto:
Citovat:
Nikdy ste nerozmyslali nad tym preco kral nedal popravit J. ako to mal pôvodne v umysle?
samozrejme že rozmýšľali - pre mňa osobne sa to celé vysvetlilo vo fikcii tuto:

Kráľovstvo Francúzke - Tri návštevy


----------------------------


PS:
Citovat:
Ja osobne by som si rada precitala nejake pokracka od Moirry ci Mimi. Alebo tiez nejake ruske ctenrske sny, ktore nad slubovala uz pred rokom.
Pokračká budú... už mám veľa rozpísaných ... ale ako vieš tento rok som bola veľa na cestách - medziiným aj po stopách Angeliky vo Francii a Stredomorí.... myslím že obidve neskonale radi cestujeme - toto máme spoločné - a ja som odkedy mi pred viac ako štyrmi rokmi umrel partner skoro nikam nechodila....

čo sa týka prekladov ruských fikcií mala som dôležitejšie angelikologické preklady ako toto - prekladanie je drina, kto neverí nech si sám skúsi - tri krát rýchlejšie vymyslím vlastný text fikcie ako čo preložím cudzí, tak, aby to malo hlavu a pätu ....


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 12:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra,

Star Trek sa mi pise velmi tazko-aspon vsetky tie technicke zalezitosti- a Stredomorie!? to nie je "moja salka kavy." Tam by som Katu nedala. co by tam robila? ona nech zostane pekne v Europe. :mask:


Nie, nie! J. nežil na Slovensku. (To by som ho uz radsej poslala do Prahy( Zabudla som napisat, ze K. pri rozhovore s kralom slubila, ze J. odvedie do Spanielska. (kedze poviedku som stratila, tak si to uz presne nepamatam(
J. potom usiel (neviem, ci to bolo spomenute aj v knihe, tuto cast som pisala na zaklade filmu(, takze kral nemal banu, kedze nedodrzal podmienku a K. nemala byvaleho manzela.


co sa tyka prekladov, zaujimave, ze mne ide prekladanie lahsie nez pisanie vlastnych textov. Ja 3x rychlejsie prelozim poviedku ako nieco napisem. Najma ked si muza vezme dovolenku. :writer:

p.s. buduci rok planujem ist s rodicmi do Ruska-Moskva a Petrohrad.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 13:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
p.s. buduci rok planujem ist s rodicmi do Ruska-Moskva a Petrohrad.
och tam sa chystám už sto rokov - či sa to niekedy splní neviem. ale ak sa tam niekedy vyberiem,
istotne pochodím všetky Antikvariáty aby som doplnila knižnú zbierku v angelikologickom múzeu :D
Citovat:
co sa tyka prekladov, zaujimave, ze mne ide prekladanie lahsie nez pisanie vlastnych textov. Ja 3x rychlejsie prelozim poviedku ako nieco napisem. Najma ked si muza vezme dovolenku. :writer:
no tak to je skvelé - tak by si nám mohla pár zaujímavých ruských fikcií preložiť ty :ok:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 13:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra- ale ja prekladam len nemecke poviedky. Ved neovladam ani azbuku.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 16:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ženy, vy se orientujete i ve Star Treku? Nene! Původní série miluju od páté třídy (ačkoli uznávám, že hlavně knižně, tehdy byly dostupné jen filmy)! Vy mne nepřestanete udivovat (a to v pozitivním slova smyslu) :oops: :applaus: :oops: :applaus: :oops: :ach: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 18:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Katarina v Petrohradu by mohla být úžasná vánoční mini fikce. Nebo raději v Moskvě? Moskva by pak měla slavnější balet než celý Petrohrad... A myslím, že by jistě mohla potkat cara a postavit se mu.
Že by päťdielny ruský knižný seriál (plagiát) dostal konkurenciu ?????

PS: pre tie čo niesu v obraze v Rusku vyšlo 5 kníh o Angelike ktoré neboli od pani Anne Golon

Angelika v Moskve a
Angelika a Ruska Cárovná.
Angelika a Moskovský Astrológ
a potom ešte nejaké ktorých názvy spamäti neviem
zdá sa mi že Angelika a Cárovič Peter ....a posledná ???
mám ich niekde uložené .....


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 19:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ženy, vy se orientujete i ve Star Treku? Nene! Původní série miluju od páté třídy (ačkoli uznávám, že hlavně knižně, tehdy byly dostupné jen filmy)! Vy mne nepřestanete udivovat (a to v pozitivním slova smyslu) :oops: :applaus: :oops: :applaus: :oops: :ach: .
môzeme pokecat aj sukromne. poslala som ti spravu.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 19:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ženy, vy se orientujete i ve Star Treku? Nene! .
No právěže moc ne :oops: Já znám Star Trek pouze zprostředkovaně díky Bing Bang Theory (proto jsem si taky spletla Kirka se Spockem :tongue: :shock: :tongue: ), ale Katarina, naše nejoblíbenější postava z fanouškovských vyprávění, ta se vyzná ve všem! Ovšem nechci ti plést hlavu, když jsi teprve u Quebeku z původní série, to už je "vyšší dívčí".


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 19:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
PenelopaW píše:
Ženy, vy se orientujete i ve Star Treku? Nene! .
No právěže moc ne :oops: Já znám Star Trek pouze zprostředkovaně díky Bing Bang Theory (proto jsem si taky spletla Kirka se Spockem :tongue: :shock: :tongue: ), ale Katarina, naše nejoblíbenější postava z fanouškovských vyprávění, ta se vyzná ve všem! Ovšem nechci ti plést hlavu, když jsi teprve u Quebeku z původní série, to už je "vyšší dívčí".
no Dasha! Ako si si mohla pomylit Kirka so Spockom, to nechapem! Ved Spock je mimozemstan! (sice polovicny, ale to je bezvyznamny detail(

Keby si si splietla Romulana a Vulkanca, pochopim. Obaja maju špicate uši, cierne vlasy a zelenu krv. Ale spliest si cloveka a Vulkanca?! To je ako pomylit si Angeliku a Carmencitu.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
dasha píše:
PenelopaW píše:
Ženy, vy se orientujete i ve Star Treku? Nene! .
No právěže moc ne :oops: Já znám Star Trek pouze zprostředkovaně díky Bing Bang Theory (proto jsem si taky spletla Kirka se Spockem :tongue: :shock: :tongue: ), ale Katarina, naše nejoblíbenější postava z fanouškovských vyprávění, ta se vyzná ve všem! Ovšem nechci ti plést hlavu, když jsi teprve u Quebeku z původní série, to už je "vyšší dívčí".
no Dasha! Ako si si mohla pomylit Kirka so Spockom, to nechapem! Ved Spock je mimozemstan! (sice polovicny, ale to je bezvyznamny detail(

Keby si si splietla Romulana a Vulkanca, pochopim. Obaja maju špicate uši, cierne vlasy a zelenu krv. Ale spliest si cloveka a Vulkanca?! To je ako pomylit si Angeliku a Carmencitu.
Právě se mi orosilo čelo, protože abych mohla v tomto vláknu s Vámi držet krok, musela bych podle Wikipedie shlédnout 80 jedeapadesátiminutových opizod a 12 celovečerních filmů. :shock:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 20:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
jeanne píše:

Katarina v Petrohradu by mohla být úžasná vánoční mini fikce. Nebo raději v Moskvě? Moskva by pak měla slavnější balet než celý Petrohrad... A myslím, že by jistě mohla potkat cara a postavit se mu.
Že by päťdielny ruský knižný seriál (plagiát) dostal konkurenciu ?????

PS: pre tie čo niesu v obraze v Rusku vyšlo 5 kníh o Angelike ktoré neboli od pani Anne Golon

Angelika v Moskve a
Angelika a Ruska Cárovná.
Angelika a Moskovský Astrológ
a potom ešte nejaké ktorých názvy spamäti neviem
zdá sa mi že Angelika a Cárovič Peter ....a posledná ???
mám ich niekde uložené .....
Moirro, velmi mě zaujal název knihy Angelika a Moskovský astrolog. Ten astrolog se určitě velmi podobá Joffreyovi a pokud by to tak nebylo, byla bych velmi zklamaná.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 20:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak to dopadlo s Katarínou. To, že ona byla slavný vědec a hlavně téma záchrany Joffreye před hranicí. Když jsi fikci neukončila tak jsem si ve své bujné fantazii vymyslela vlastní konec. Katarina navrhla anulaci manželství. Joffrey jí vrátil důl a ona se usadila bohatá ve Vídni. Nechala postavit nemocnici a díky hraběti se stala samostatná a sebejistá. Pak se objevil i muž, který jí připomínal hraběte a tak se i ona dočkala. :love:

Doufám, že si ode mě ještě nějakou fikci přečteč. Mám jich několik rozepsáno. Mohla bych si to dát do nového roku jako předsevzetí. :slzici:


Terezo, se Star Trekem na tom taky nejsem skvěle. To přiznávám bez mučení.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 21:41
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi-tvoje poviedky si vzdy rada precitam. Najma Co vo filmech nebylo. Tvoja verzia K. konca je takisto zaujimava.

tereza- staci pozriet http://www.startrek.cz alebo http://www.kontinuum.cz/databaze
alebo sa opytaj mna. co sa tyka knih, mam ich doma 15. minuly tyzden som si kupila dalsie styri, ktore prisli z CR, takze postovne stalo viac ako knihy samotne.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 21:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Právě se mi orosilo čelo, protože abych mohla v tomto vláknu s Vámi držet krok, musela bych podle Wikipedie shlédnout 80 jedeapadesátiminutových opizod a 12 celovečerních filmů. :shock:
No veď práve - ja som s toho nejaké videla pred rokmi rokúcimi - Kirka zo Spockem si nepopletiem,
aj Vulkána poznám ale inak sa moc nevyznám, takže prenechávam expertkám.
mimi píše:

Moirro, velmi mě zaujal název knihy Angelika a Moskovský astrolog. Ten astrolog se určitě velmi podobá Joffreyovi a pokud by to tak nebylo, byla bych velmi zklamaná.
No dvaja Joffreyovia v jednej knihe? :shock: :roll: Fakt si to niekedy budem musieť aspoň zbežne prečítať


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 17 pro 2016, 21:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, v ruských knihách, které nenapsala paní A. Golon, vystupuje také Joffrey?
Takže oba hrdinové se ocitli v Rusku?
moirra píše:
Vidina ze by sa Joffrey :mask: + :scar: ocitol v Rusku mi príde nesmierne lákavá. :ok:

Niekde som to tu písala viem ze som zbezne prebehla iba jednu z tých knih - ani už neviem ktorú,
a tam bola bohužial Angelika v Rusku iba sama.
Momentálne nemám na co čas aby som ich čítala, lebo najprv chcem poprekladať veci z Ruskych Integrale
ktoré u nás nevyšli - co som už aj začala - vid napríklad stat s Ninon ktorú som dala do chýbajúce odseky Angelika
cesta do Versailles. ;)

Keďže máme ešte kopu nedokončených prekladov na web do Angličtiny aj Nemčiny, moc času mi
veru na čítanie tých ruských plagiátov nezostáva. Ale snáď jedného dňa.

Tie knihy sa dajú stiahnuť. Rozumieš rusky Mimi? :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 pro 2016, 12:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, azbuku jsem kdysi uměla, ale mohla bych to někdy znovu zkusit. Jinak dík za odpověď.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 pro 2016, 14:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi o tých ruských plagiátoch sme sa bavili v položke

Odvozená díla a jiné PLAGIÁTY

tuto:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=1&t=663

ako vidím spomínam tam že som si stiahla
šialené knihy Angelika a moskovský Černokňažník (veštec) a Angelika a Ruská Cárovná v Moskve.
Ak má niekto záujem - môžem dodať :evil: :evil:

pozor :!: v poslednom príspevku Odvozená díla a jiné PLAGIÁTY
prezrádzam z obsahu čo tam v Moskve Angelika vyvádzala! :witch:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 pro 2016, 20:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Když jsi fikci neukončila tak jsem si ve své bujné fantazii vymyslela vlastní konec. Katarina navrhla anulaci manželství. Joffrey jí vrátil důl a ona se usadila bohatá ve Vídni. Nechala postavit nemocnici a díky hraběti se stala samostatná a sebejistá. Pak se objevil i muž, který jí připomínal hraběte a tak se i ona dočkala. :love:
To zní skvěle! Byla by škoda to nesepsat, alespoň jako mini fikci. Každé pokračko o Kataríně bude nadšeně přijato! :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 pro 2016, 22:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:

Keby si si splietla Romulana a Vulkanca, pochopim. Obaja maju špicate uši, cierne vlasy a zelenu krv. Ale spliest si cloveka a Vulkanca?! To je ako pomylit si Angeliku a Carmencitu.
Odteraz bude m každému zarezávať do ruky či má zelenú krv. :mrgreen: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 pro 2016, 22:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Právě se mi orosilo čelo, protože abych mohla v tomto vláknu s Vámi držet krok, musela bych podle Wikipedie shlédnout 80 jedeapadesátiminutových opizod a 12 celovečerních filmů. :shock:
Nie Tereza, aby si s nami mohla držať krok musíš v prvom rade dočitať Katarínine dobrodružstvá :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 18 pro 2016, 23:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:

Právě se mi orosilo čelo, protože abych mohla v tomto vláknu s Vámi držet krok, musela bych podle Wikipedie shlédnout 80 jedeapadesátiminutových opizod a 12 celovečerních filmů. :shock:
Nie Tereza, aby si s nami mohla držať krok musíš v prvom rade dočitať Katarínine dobrodružstvá :potapec:
Ale ty já četla. :agree: Ovládala :swordplay: a :scientist: a :trubadur: a jistě i :sailor: . Jen se jí nedostávalo :zachrana:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 pro 2016, 09:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ada1987 píše:

Keby si si splietla Romulana a Vulkanca, pochopim. Obaja maju špicate uši, cierne vlasy a zelenu krv. Ale spliest si cloveka a Vulkanca?! To je ako pomylit si Angeliku a Carmencitu.
Odteraz bude m každému zarezávať do ruky či má zelenú krv. :mrgreen: :twisted: :twisted:
staci skontrolovat tvar uši, nemusis vsade behat s nozom a rezat ludom do ruky.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 pro 2016, 09:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
moirra píše:
Tereza píše:

Právě se mi orosilo čelo, protože abych mohla v tomto vláknu s Vámi držet krok, musela bych podle Wikipedie shlédnout 80 jedeapadesátiminutových opizod a 12 celovečerních filmů. :shock:
Nie Tereza, aby si s nami mohla držať krok musíš v prvom rade dočitať Katarínine dobrodružstvá :potapec:
Ale ty já četla. :agree: Ovládala :swordplay: a :scientist: a :trubadur: a jistě i :sailor: . Jen se jí nedostávalo :zachrana:

Tereza, uz som o tom raz pisala. Mala vari sediet pred zrkadlom a plakat nad tym, ze nie je pekna? Mala vari vysivat? Mala slaby zrak aj bez toho. Nasla si svoje zaujmy a tym sa venuje. J. sa tiez nevenuje typickym zalubam muza svojej doby. Alebo aj Andijos sa venoval :scientist: :trubadur: ?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 pro 2016, 10:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
moirra píše:
ada1987 píše:

Keby si si splietla Romulana a Vulkanca, pochopim. Obaja maju špicate uši, cierne vlasy a zelenu krv. Ale spliest si cloveka a Vulkanca?! To je ako pomylit si Angeliku a Carmencitu.
Odteraz bude m každému zarezávať do ruky či má zelenú krv. :mrgreen: :twisted: :twisted:
staci skontrolovat tvar uši, nemusis vsade behat s nozom a rezat ludom do ruky.
Dobre, myslím že najmenej jedného kamaráta so špicatými ušami máme - ale ako mám teraz vedieť či je to Romulan
alebo Vulkanec? :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 pro 2016, 16:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
a nešlo by prosím to zařazení ras s ušima a bez uší dodat do té sci-fi fikce s Angelikou nebo Katarínou nebo kýmkoli? Mohly bychom se tak naučit, jak je rozlišovat?
Týjo, dobrý nápad - je to celkem ostuda, že se neorientujeme. :idea: :disagreement: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 19 pro 2016, 20:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra-rozlisit obe rasy je jednoduche. Ten, kto podvihne obocie, je Vulkanec. ten, kto ti strelí "po papuli", je Romulan. R. su ovela horkokrvnejsi nez V.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 21 pro 2016, 11:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pana beka :!: :roll: :idea: :idea:

To v tom Univerze teda vyzerá! :shock: :shock:

I keď mne momentálne stačí viac ako dosť tento svet plný bláznov, fikciu kde by si nám
pomiešala Joffreya, Vuckáncov, Romulancov a katarínu by som si prečítala z nefalšovaným nadšením. :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 21 pro 2016, 14:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987: Myslím, že výstupem předchozích příspěvků nejsou ani tak nejasnosti v anatomii mimozemšťanů ubývajících univerzum ST, ale požadavek na další fikci ke čtení :) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 21 pro 2016, 14:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, i já se přidávám. :agree: :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 21 pro 2016, 20:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, i já se přidávám. :agree: :prayer:
je mi luto, damy, ale A. u mna konci. ako som uz napisala, poviedky na tuto temu uz pisat nebudem. ak by niekto mal zaujem o moje poviedky, ale z inych serialov, môze mi poslat e-mail, a ja mu ich poslem.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 22 pro 2016, 21:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nedalo mi to a napsala jsem malou část o životě Kataríny po zrušení manželství. Nebyla to původně moje fikce a tak je to asi jiné vyznění, než by bylo Adino.
Kataríninu sestru jsem překřtila na Isabelu.

Ado, ja opravdu škoda, že svou hrdinku neumístíš do budoucnosti.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 pro 2016, 23:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super Mimi, jsem ráda že alespoň ty jsi Katarínu "oprášila" a zpříjemnila nám předvánoční čas. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 25 pro 2016, 18:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine a Jeanne, těší mě, že se Vám kraťoučké vyprávění o Katarině líbilo. Pročetla jsem si v rychlosti, co jsem už dříve napsala. Snažila jsem se navázat. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 24 dub 2017, 17:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ufff, konečně jsem dohnala vzdělání a přečetla původní Katarínu. Myslím, že Ada má velmi čtivý a kultivovaný styl psaní (při čtení nejrůznějších fan fiction např. ze světa Harryho Pottera, jsem už viděla ledasco). Jen se musím přiklonit k těm, které píšou, že "její" Joffrey neodpovídá moc tomu knižnímu. Osobně nevěřím tomu, že by se muž jeho formátu s jeho zkušenostmi a jeho charakterem takhle choval k ženě, kterou si vzal za manželku, i kdyby jen pro majetek.

Katarína na mne působí jako renesanční žena, což o to, to bych přijala, ale už mi do tohoto jejího obrazu nesedí nedostatek sebeúcty, kterým oplývá. Nemluvě o tom, že pokud byla dcerou význačného rodu, druhého po Habsburcích v monarchii, že by o ni nebyl zájem mezi muži i přes její vzhled. Celá postava tak na mne působí hodně rozkolísaně - na jednu stranu vzdělaná, inteligentní, deklaruje se že sebevědomá, ovládá mnoho mužských dovedností, které spíše imponují, než by z ní dělaly nějakou "zrůdu", na druhou stranu nehezká natolik, že se ani její manžel nepřekoná a nenaplní manželství.

A vůbec celý příběh je hodně rozkolísaný. Nebyla jsem u toho, když se tvořil a jednotlivé kapitoly reagovaly na dění v jiných částech fóra, takže ho posuzuju jako celek bez nějakého pozadí. Nechce se mi věřit, že by Peyrac vedl rozhovor o ženě, o níž je navíc výše psáno, že jí dal své srdce, se svými přáteli, i kdyby opilý. A po takovémhle "zvratu" v příběhu bych spíše čekala nějaké usmíření a happy end, nikoli to, že se hlavní hrdinka vrátí domů - i když dokonalá, inteligentní atp. atd., tak má z ostudy kabát...


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 09 kvě 2017, 14:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW-dakujem za kritiku. Prvu manzelku som zacala pisat pred takmer tromi rokmi, takze s odstupom casu sa na poviedku ako taku pozeram viac kriticky. Dámam na fore vsak prekaza charakter Katariny, ale s tym ja uz nic nespravim.
Kapitola môjho zivota co sa tyka Angeliky je definitivne uzavreta. Ak chces vediet, ako sa pribeh skoncit, pozri si 15. stranu v tejto diskusii.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 09 kvě 2017, 17:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Ak chces vediet, ako sa pribeh skoncit, pozri si 15. stranu v tejto diskusii.
Četla jsem ;) , ale takhle v kostce to nenahradí večer strávený nad čtením fikce :roll: .


Každopádně myslím, že námět první manželky "před Angelikou" je hodně zajímavý. Škoda, že nemáš ráda dobré konce, takhle nám je musí sepsat Mimi :) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 09 kvě 2017, 22:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
ada1987 píše:
Ak chces vediet, ako sa pribeh skoncit, pozri si 15. stranu v tejto diskusii.
Četla jsem ;) , ale takhle v kostce to nenahradí večer strávený nad čtením fikce :roll: .


Každopádně myslím, že námět první manželky "před Angelikou" je hodně zajímavý. Škoda, že nemáš ráda dobré konce, takhle nám je musí sepsat Mimi :) .
Naprosto souhlasím, stručný obsah nenahradí pěkné počtení. :disagreement:
Ado, s odstupem času bys mohla fikci vybrousit a dopracovat do konce. My bychom si rády početly. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 10 kvě 2017, 17:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
o tom velmi pochybujem, Mimi, ja som totiz uz aj zabudla, ako presne mala PM vyzerat. vies, kolko rozpisanych poviedok co som citala, autorky nedokoncili? Uz tri mesiace chodievam kazdy den na ff stranku o Star Trek-u a nic. A nemôzem ani autorke napisat, lebo neviem po anglicky.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 10 kvě 2017, 20:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, to že jsi zapoměla, jak měla původnê fikce vypadat, myslím zase tolik nevadí. Dopsat bys to mohla podle svých dnešních představ. ;) :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 04 čer 2017, 23:05
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, to že jsi zapoměla, jak měla původnê fikce vypadat, myslím zase tolik nevadí. Dopsat bys to mohla podle svých dnešních představ. ;) :writer:
ale vadí! aspon mne. ked uz k tomu nemam vztah, tazko sa mi pise. sice nic neznasam viacej ako nedokoncene poviedky-najma tie, o ktore je medzi citatelmi zaujem. ale lepsie je to nechat takto, ako napisat nejaku hlupost, ku ktorej by ste mali este vacsie vyhrady.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 5 z 8  [ 395 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 13 4 5 6 7 8 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů