DISKUSIA: Joffrey

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 36 příspěvků ]
Autor Zpráva
errnie
Předmět příspěvku: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 říj 2014, 20:52
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
4poziom.slask.pl
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
milé dievčatá, konečne som nabrala odvahu a pridávam aj ja svoju fikciu. Som preto zvedavá, ako sa vám bude páčiť moja prvotina


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA - Joffrey
Napsal: 23 říj 2014, 21:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaaa Errnie, konečně!!! Jdu na to, moc se těším! :oops: :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA - Joffrey
Napsal: 23 říj 2014, 21:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach Errnie!! Tak krásná fikce a táák smutná. Líbí se mi ta autentičnost, syrovost, ponurá zimní atmosféra, studené vězení (musela jsem si kvůli tomu obléct svetr :D), bolest (až jsem se z toho rozkašlala :D), beznaděj, a zároveň Joffreyův nezničitelný duch. Všechnos to přesně vystihla a všechno to z fikce na čtenáře dýchá, takže se nedivím, že s tím někteří mohou mít problém :) . No, i já jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela. Moc se ti to povedlo, ale skoro se bojím psát si o pokračko, i když si ho hrozně přeju!!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA - Joffrey
Napsal: 23 říj 2014, 22:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, Errnie fikce je to pěkně a procítěně napsaná, ale hrozně, hrozně smutná. To samozřejmě vychází z námětu, který jsi si zvolila. Sonda do Joffreovy duše, jeho vzpomínky na Angeličinu lásku a malého synka, to se ti povedlo vyjádřit přesvědčivě. Lidské city a jako kontrast studené vězení, bolest, mučení a Joffreova síla, kterou v budoucnosti Angelika obdivuje v Americe.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 říj 2014, 22:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach Errnie, nadherne avsak samozrejme velmi smutne rozpravanie :cry: :cry: :cry:

naozaj si vystihla tu ponuru atmosferu..ten smutok v dusi
vonku snezi v cele je zima a rovnako chladno je aj v Joffreyovej dusi..zohrieva ho iba spomienka
na jeho lasku....ten plamen co hori v jeho srdci.fnuk :( :cry:

neviem preco ma napadol vers z pesnicky:
V atelieri duse pada sneh..... :(

avsak patri to k pribehu Angeliky a Joffreya .... :oops:

vynechavat smutne veci a tvarit sa ze v zivote sa stavaju iba veci dobre a vesele, to je ulohou cervenej kniznice

a my z toho pribehu cervenu kniznicu robit nechceme, ci ano???? :roll: :evil:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 24 říj 2014, 07:08
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podle mě je to napsané úžasně, a proto se mi to líbí.
Jasně, je to z pochmurného života, ale když se ta pochmurnost dávkuje postupně... Navíc ta tvoje fikce není černočerná, občas do té tmy zabliká bludička. A jak říká Moirra, nechceme červenou knihovnu.

Pokračuj dál!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 25 říj 2014, 20:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, úplně jsi mi vyrazila dech!!
Vůbec jsem nečekala téma - a je pravda, že zrovna v téhle části knihy mi Joffrey hrozně chybí - dokonce snad víc, než Angelice :? Takže ten kousek jsem velmi uvítala. Co se zpracování týká, vůbec nemám vysvětlení pro to, jaktože Angelika přitahuje samé nadané lidi :lol: . Úžasné. Nádherné. Silné.
Čekám bez dechu na pokračko! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 25 říj 2014, 21:02
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem za vaše odozvy dievčatá :oops: :oops:

Dostať sa do väzenia roku Pána 1660 asi nebolo moc príjemné , ktohovie aké to tam naozaj bolo

Joffrey prežil síce neľahké detstvo, ale potom ako mladý si už splnil veľa snov, cestovateľských, vedeckých, ženy, záľuby...
a zrazu bola taká nezávislá osoba uväznená na dlhú dobu do Bastily, musel veľmi trpieť, jeho slobodný duch bol riadne pošliapaný a keď sa s ním nič nedialo,vlastne až do tých Vianoc, keď ho konečne previezli do Justičného paláca, to muselo byť na zúfanie :cry: ....

tak som sa snažila zachytiť jeho smútok, určite sa držal života za každú cenu, aj keď to zúfalstvo určite niekedy na neho doľahlo

myslím, že by stála za úvahu jeho posledná noc pred popravou, ale to by bolo veľmi veľmi veľmi smutné, takže dobrovoľne sľubujem, že ja ho trápiť nechcem.. :mrgreen: :twisted: ...

dasha, ďakujem, to má na svedomí pani AG napísala jeden úžasný román, ktorý nabáda k fantázii


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 25 říj 2014, 21:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, román paní A.G. je opravdu zdroj vyvolávající fantazie. My jsme toho důkazem. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 30 říj 2014, 05:19
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, krásné vyprávění. :oops: :oops: A také velké překvapení, souhlasím s Dashou, kde se to proboha ve vás bere :?: Tolik talentovaných lidí tady :!:

Popravdě, když jsem toto téma otevřela, abych ho přečetla, moje první reakce byla – au, to zrovna nemusím .. :roll: Já totiž mám takový zlozvyk číst od konce, takže jsem automaticky sjela kurzorem dolů, abych zjistila, jak je text dlouhý, a po přečtení poslední věty mi bylo jasné, na jaké téma to je a co mě čeká. Ale v tom, CO mě čeká, jsem se velmi spletla. :shock:

Čekalo mě totiž úžasné vyprávění o tom, jak člověku je, když neví proč je tam, kde je, co se s ním bude dít, jestli přežije a hlavně ta tíha vědomí, že s tím vůbec nic nemůže dělat. Bezmoc, která vládne situaci, musí být pro tak aktivního člověka, který je zvyklý mít věci pod kontrolou a jakým je p.D, horší než fyzická bolest. A bolest lze jen přežít, když si člověk dokáže udržet zdravý rozum a má záchytný bod, který mu v tom pomáhá. A ty jsi svým vyprávěním dokázala, že takovým člověkem p.D byl a svůj „záchytný bod“ vlastnil.
Moc se mi to líbilo, opravdu, napsala jsi to skvěle. :P :P

A určitě piš dál, nenech se odradit tím, že tohle téma zrovna v tuto chvíli není tolik vítané, protože teď je asi nejvíc aktuální užívat si slastí a krás života p.D a jeho nádherných přítelkyň, společně s jejich „utrpením“ pouze ve formě zlomených srdcí a ne duše (či kostí).... jednoho dne tohle krásné vyprávění náležitě ocení i ostatní. Takže já se moc těším už teď, jaké další "tajemství roku 1660/1661" nám ještě poodhalíš :wink: :P :P


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 30 říj 2014, 09:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, tos napsala hezky! Já bych znovu ráda zdůraznila, že se mi tahle fikce mo líbí, Errnie to dokonale vystihla, dokonce je tam i lehká poetičnost (jak je to možné?! :P ) a to že je to smutné téma je věc jiná. Takže já rozhodně si fikce "náležitě cením" už teď, a budu ráda, pokud bude pokračování!


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 05 lis 2014, 19:17
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Errnie, krásné vyprávění. :oops: :oops: A také velké překvapení, souhlasím s Dashou, kde se to proboha ve vás bere :?: Tolik talentovaných lidí tady :!:

A určitě piš dál, nenech se odradit tím, že tohle téma zrovna v tuto chvíli není tolik vítané, protože teď je asi nejvíc aktuální užívat si slastí a krás života p.D a jeho nádherných přítelkyň, společně s jejich „utrpením“ pouze ve formě zlomených srdcí a ne duše (či kostí).... jednoho dne tohle krásné vyprávění náležitě ocení i ostatní. Takže já se moc těším už teď, jaké další "tajemství roku 1660/1661" nám ještě poodhalíš :wink: :P :P
ďakujem fantine, :oops: :oops: ...
aj smutné veci patria k životu, aby sa človek mohol odraziť vyššie a ísť ďalej, myslím, že pre pána D. muselo byť to väzenie naozaj veľmi strašné a musel mať neskutočnú vôľu, že to prežil

a napíšem, napíšem, len nestíham :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 15:43
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pridávam moju fikciu, použila som aj pár citátov z kánonu, lebo mi tam jednoducho pasovali..


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 16:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ach errnie, nadhera.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 17:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádherné mrazivé čtení. Takto nějak jsem si představovala jeho poslední hodiny před "smrtí". Díky té atmosféře nemůžu najít toho pravého smajlíka, takže ještě jedno díky za krásnou zapadající fikci.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 17:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, souhlasím s Terezu mrazivé a působivé čtení. A ten zvrat, kdy se už Joffrey "vyrovná" s tím, že jeho život končí a pak pozná, že tomu tak není. Krásně popsané.
¨
P.S. Něco podobného prožil Dostojevký. A myslím, že také jeden z odsouzených vůdců stavovského povstání. On takový zážitek musí být ve skutečnosti přímo infarktový.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 19:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, téda! Četla jsem to tu před Fantinou mou čechoslovenštinou a mrazilo nás obě dvě! Ano je to smutné, ale je dobré si uvědomit jak moc to pro něj muselo být těžké, abychom mohly lépe pochopit jeho další chování. Fikce se ti moc povedla! Každopádně to už nutně chce, abych konečně dorešeršovala všechny ty vazy a šlachy v koleni, a mohla ho dát opět dohromady ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 19:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach Errnie! ♥

[ img ]

tak nadherne si to napisala, uplne to zapadlo do kanonu....
[ img ]

ano strasne nam tam chybalo vidiet vsetky tie udalosti aj z Joffreyovho uhlu pohladu.....


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 20:26
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem ada1987, tereza, mimi, dauphine, fantina, moirra :oops: ,

dauphine,
dauphine píše:
Ano je to smutné, ale je dobré si uvědomit jak moc to pro něj muselo být těžké, abychom mohly lépe pochopit jeho další chování. Fikce se ti moc povedla!
ja som dlho nemohla prekusnúť (ešte pred rokmi, keď som to čítala prvý krát) a premýšľala som o tom, prečo sa Joffrey neozval Angelike skôr, ale čím som staršia, čím viac obraciam listy v knihách, tým viac to chápem, prečo tak reagoval, prečo sa neozval skôr a hlavne, aký zázrak bol, že prežil a aj keď ho to veľmi zmenilo, stále kdesi hlboko v srdci mu zostali staré čriepky zo starého Joffreya

mimi,
mimi píše:
A ten zvrat, kdy se už Joffrey "vyrovná" s tím, že jeho život končí a pak pozná, že tomu tak není. Krásně popsané.
P.S. Něco podobného prožil Dostojevký. A myslím, že také jeden z odsouzených vůdců stavovského povstání. On takový zážitek musí být ve skutečnosti přímo infarktový.
mňa snáď najviac chytilo za srdce zo všetkých popisoch o jeho úteku zo 4.dielu str. 44 otec Anton hovorí Angelike o úteku grófa a čo všetko musel podstúpiť ,
"Taká nezlomná vôľa robí ľudskému rodu česť, madame! "


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 23 lis 2014, 20:48
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Popravdě moc nevím, co na to říct. Jde mi z toho mráz po zádech, ale jsem za to ráda. Člověk pak to přežití obdivuje ještě více, když je popsané tak reálněji.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 24 lis 2014, 14:48
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem za odozvy,
myslím jeanne, že túto jeho úvahu a myšlienky pekne rozpísala sama pani AG v románe, žil v arabskom svete a hlavne prežil "vlastnú smrť", kým vôbec začal žiť, toto sa neodvažujem zmeniť mojim písaním... :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 24 lis 2014, 16:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
ďakujem za odozvy,
myslím jeanne, že túto jeho úvahu a myšlienky pekne rozpísala sama pani AG v románe, žil v arabskom svete a hlavne prežil "vlastnú smrť", kým vôbec začal žiť, toto sa neodvažujem zmeniť mojim písaním... :mrgreen:
Ano Errnie, ale este mas o com pisat. :writer:
Chyba nam este jeho strastiplna cesta do do Pariza, pobyt v u spovednika ktory ho opatroval
a cesta do Marseille. Neodolam tu prezradit ze Dauphine uz pise cast Marseille, o jeho ceste do Fezu
a jeho liecenie. aaaaach! :ach:

Angelika uz nebude mat 6000 stran ale 20 tisic! :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 24 lis 2014, 17:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:
]

Ano Errnie, ale este mas o com pisat. :writer:
Chyba nam este jeho strastiplna cesta do do Pariza, pobyt v u spovednika ktory ho opatroval
a cesta do Marseille. Neodolam tu prezradit ze Dauphine uz pise cast Marseille, o jeho ceste do Fezu
a jeho liecenie. aaaaach! :ach:

Angelika uz nebude mat 6000 stran ale 20 tisic! :writer:
Když už jste v tom psaní, nechcete děvčata konečně dopsat ten poslední díl? :writer: :writer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 24 lis 2014, 18:55
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ano Errnie, ale este mas o com pisat. :writer:
Chyba nam este jeho strastiplna cesta do do Pariza, pobyt v u spovednika ktory ho opatroval
a cesta do Marseille. Neodolam tu prezradit ze Dauphine uz pise cast Marseille, o jeho ceste do Fezu
a jeho liecenie. aaaaach! :ach:

Angelika uz nebude mat 6000 stran ale 20 tisic! :writer:
moirra, mne už len pri čítaní tých dvoch strán o jeho návrate do Paríža (zo 6.dielu na str. 108-109) stisne hrdlo a mám slzy na krajíčku, čo všetko musel prežiť a je mi z toho smutno...

a mám zato, že pani AG to veľmi pekne popísala, úplne mi to nateraz stačí, keď si to predstavím
citát:
6.diel str. 132 -133
.... sa bývalý zmučený odsúdenec, ako zázrakom vyrvaný z temníc francúzskeho kráľa, ocitol zdravý, telesne zotavený, no s dušou hlboko poznačenou na brehu Stredozemného mora.
Myslel po celé tie roky na svoju ženu Angeliku? Bol muž a už sama príroda ho viedla k mocnému prežívaniu prítomnosti. A navyše sa musel zo všetkých síl snažiť, aby vôbec ostal na žive, a už to bolo naňho dosť. Joffrey de Peyrac prežíval vše také telesné muky, že ani myslieť nemohol.


str.134
neznepokojoval sa, nazdal sa, že sa vrátila k vlastnej rodine a netrpí núdzu. Veď krátko pred katastrofou poveril svojho bývalého spoločníka Molinesa, aby sa postaral o finančné záležitosti mladej ženy, ak by sa on sám dostal do nešťastia.

mám niečo v hlave, ale už nie jeho smutne prežité časy, :writer: skôr niečo veselšie,

juj, ale už sa teším na fikciu od Dauphine,


skôr mám niekedy chuť dať jednu do nosa Desgrezovi :swordplay: , keď jej nepovedal o tom, ako ju Joffrey hľadal a nechal ju, aby sa vydala za Filipa :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 24 lis 2014, 22:47
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
hmmm, nech si tie moje slová obraciam z akejkoľvek strany, nemám pocit, žeby som sa sťažovala, že ma niekto núti písať príbehy.... :disagreement: :shock:

to, čo som sem uverejnila mi jednoducho chýbalo v kanone, o pocitoch Joffreya vo väzení a "posledná" noc pred popravou,
ale, to čo napísala pani AG v 6. dieli pri jeho retrospektívach je pre mňa momentálne zatiaľ dostačujúce, pretože to bolo naozaj smutné obdobie a určite aj on sám ťažko na to spomínal

myslím, že každej z nás sa preháňa v hlave kopec myšlienok, príbehov, ku ktorým nás inšpiruje toto úžasné dielo, čo by bolo, keby..... ;) niekedy stačí zatvoriť oči a už sa tam prevíja film ;) a dej


Nahoru
Profil Citovat
dana.k.scully
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 02 úno 2015, 20:01
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 04 lis 2007, 10:33
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nadherna fanfiction, pridavam se ke vsem, komu presne takova pasaz v knihach chybela, a vubec celkove vic pohledu do jeho nitra a uvah...popsala jste to dokonale, presne takove pocity Joffrey urcite mel, ne snad strach ze smrti a z bolesti, vsak si i predtim vytrpel dost, ale ten pocit krivdy, ty veci, ktere uz nikdy nezazije...priznam se, ze jak jste napsala o Toulouskem slunci, tak jsem mela uplne stazeny krk a tak tak ze jsem se nerozbrecela :cry: Skvela prace! :applaus: :applaus: :applaus:

Moc se primlouvam za dalsi dil, taktez by me zajimalo obdobi tesne po uteku, kdy se lecil z prestaleho utrpeni a planoval a premyslel co dal :)

_________________

Nothing is over, unless you let it go from your heart...


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 16 dub 2016, 13:02
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pridávam jednu malú fikciu, na sobotný večer... ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 16 dub 2016, 23:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach to je krásne Errnie :ach: ...a také strašne smutné... :cry: ,

díky že sme mali možnosť nazrieť do duše veľkomožného pána Rescatora, po tom čo sa dozvedel že Angelika zahynula v púšti.

toto je super ako sa v ňom bijú jeho dve rôzne osobnosti...trubadúr z Toulouse a dobrodruh Rescator....

Už ťa nikdy neuvidím, hovorilo srdce toulouského grófa.
Taký je život, ozval sa v ňom Rescator.
Tak veľmi som ťa ľúbil.
Prešli roky, zmenila sa. Prestaň sa trápiť, gróf toulouský, aj tak to nezmeníš.
Pôjdem hľadať jej hrob. Musím... sa ubezpečiť, či naozaj umrela?
A kde chceš ten jej hrob v púšti hľadať? vysmieval sa Rescator.
Lenže ako sa ubezpečiť? Stopami v prachu?
Našiel by iba prach, ktorý mohol byť celým jeho životom . Márnosť nad márnosť.


Krásne čítanie na sobotný neskorý večer....


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 17 dub 2016, 17:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám se k Moiře. A když Ti tak krásně jde psaní o kritických okamžicích hraběte, mohla by jsi ještě připsat :agree: , co se mu honilo hlavou, když mu Angelika utekla z Kadizu :prayer: . To byla pro něj jistě taky pecka a Ty by jsi to pěkně do třetice zkompletovala.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 17 dub 2016, 17:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Přidávám se k Moiře. A když Ti tak krásně jde psaní o kritických okamžicích hraběte, mohla by jsi ještě připsat :agree: , co se mu honilo hlavou, když mu Angelika utekla z Kadizu :prayer: . To byla pro něj jistě taky pecka a Ty by jsi to pěkně do třetice zkompletovala.
Ano, to s ním muselo zamávat. Ale měl přestat se hrou na schovávanou. ;)
Pěkný popis slovního souboje dvou částí jeho osoby. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 17 dub 2016, 22:45
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra, mimi, Tereza - ďakujem za pekné slová :D :agree:

práve znova čítam 6.diel, a premýšľala som o tom, ako sa cítil Rescator, Joffrey, vo chvíli, keď sa dozvedel o jej smrti, muselo byť pre neho veľmi ťažké, nedať najavo pred všetkými svoje emócie... prežíval to isto osamote, a veľmi ťažko, aj keď si to možno nechcel vôbec priznať


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 18 dub 2016, 10:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc pěkná atmosféra Errnie, strašně ráda si představuju Rescatora v orientálním paláci Mulaje Ismaila ach!


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 07 pro 2018, 15:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Až díky popudu od Moirry jsem objevila tyto fikce a úvodem: děkuji za ně! :)

Nevím, jestli jsem je četla před dvěma lety, kdy jsem se na fóru zjevila poprvé, nebo unikly mé pozornosti, nicméně až nyní jsem si je pořádně mohla vychutnat. (což s ohledem na popisované téma zní divně, nejsem žádný saďour, jen mám ráda doplňování kánonu o scény, které AG nenapsala ;) )

Před pár dny jsem posílala S.O.S. výzvu s prosbou o pomoc při fikčním psaní kvůli mé rozpracované fikci o Desgrezovi, a totiž prosbu o pomoc při psaní prvního setkání Desgreze s Joffreyem de Peyrac v Bastile, kdy se Desgrezovi konečně podařilo vymoci jmenování advokátem, díky kterému konečně mohl navštívit vězně. Protože se nepovažuji za odbornici na p. D., požádala jsem ostatní aktivní členky o konzultaci, a kdybych věděla, že toto téma již bylo naťuknuto, rozhodně bych napsala rovnou Tobě, Errnie ;) .


K první části mám pár technických výhrad:

Aj napriek svojej neutešivej situácii videl pozitívne, že práve k Vianociam dostal milý darček. V tajnosti a za prísnych opatrení ho previezli z Bastily do väzenia Justičného paláca. A večer , keď po dlhých mesiacoch zložil svoje zmorené, vychudnuté a zoslabené telo na tvrdú lavicu, ďakoval osudu,že konečne nemusí spať schúlený na vhkej, stuchnutej slame v malej cele.

V noci, keď nevedel spávať , počúval štrkot reťazí, výkriky, náreky, úbožiakov ako on, rozliehajúce sa zo susedných ciel a mráz mu chodil po chrbte. Posledné dni už len ležal, nevládajúc niekedy ani zjesť nedefinovateľnú hmotu, podobajúcu sa na kašu, ani kúsok suchého chleba, ktorý mu hodili v polorozbitej miske na zem.

Tým, že sa ocitol v Justičnom paláci, znamenalo, že ho čaká súdny proces.


Když jsem si sestavovala osu událostí, které předcházely samotnému jednání před soudem, narazila jsem na to, že naopak v Bastile bylo s Joffreyem zacházeno dobře:

„Viděl jste ho?"
„Koho?"
„Mého muže."
„Oh ne! O tom nemůže být ani řeči, je dokonale utajený. Velitel Bastily ručí hlavou za to, že s nikým nepromluví a nikomu nenapíše."
„A zacházejí s ním dobře?"
„V této chvíli ano. Má dokonce postel a dvě židle a nosí mu jídlo přímo od velitele. Dokonce prý často zpívá a popsal malým kamínkem stěny své cely matematickými vzorci. Taky se pokusil ochočit si dva obrovské pavouky."
„Oh, Joffreyi," usmála se Angelika, ale do očí jí vstoupily slzy.


Takže Joffrey měl velmi slušnou celu i dobré jídlo :) .

Tomu by odpovídaly i jiné informace o Bastile, na které jsem narazila např. v knihách Jeana-Francoise Parota o Nicolasi Le Flochovi. O Bastile je relativně dost i v jediné česky vyšlé knize Spiknutí v ulici Bílých plášťů. Hlavní hrdina do Bastily nechá zavřít / ukrýt jednoho podezřelého, který je i jeho přítelem, aby se mu naopak v jiné věznici nestalo nic zlého a coby svědka ho nikdo nesprovodil ze světa:

Ta (Bastilla) je bezpečnější než věznice, kde je plno chátry, prostitutek a rodin zadržených, které si bez kontroly chodí sem a tam.

A když za ním později šel na návštěvu, cela je popisována takto:

Dlouho (dozorce) rachotil klíči, než nakonec otevřel těžké dubové dveře, vyztužené ocelovými pláty. Nicolase překvapilo, jak je cela rozlehlá. Byla to šestiúhelná místnost a sestupovalo se po ní po třech schodech, čímž působila ještě vyšším dojmem. Další tři schody vedly k úzkému okénku s tlustými mřízemi. Napravo byla dřevěná postel a Nicolase překvapilo, že jsou na ní bílá prostěradla a drogetová pokrývka. Nejprve Semacguse (= to je ten podezřelý) neviděli, byl ukrytý za dveřmi. Když sešli dolů, spatřili ho, jak sedí u stolu hned u krbu. Psal a cvaknutí zámku ho zjevně z práce nevyrušilo. Ozval se jeho arogantní hlas:
"Dali jste si načas! Je tu zima jak v psinci a už mi dochází dřevo!"
(...)
"(...) Vedu si účetnictví, přijde mě to draho, a to ve vězení netrčím nijak dlouho. Čtyři livry, čtyři soldy za stravu, jeden livr za víno, čtyřicet soldů za otop, a toho se ještě načekám a dovolíte-li, že jsem tak přízemní, livr a dva soldy za povlečení a vynášení nočníku. Ta ohavnost, jíž se říká pokrývka a jíž jsem si po svém příchodu do zdejšího hotelu musel posloužit, mě obštastnila tolika hosty, že se musím do krve škrábat. V podstatě si nestěžuji. Na slámě ležet nemusím, uznejte ovšem, že nevinný člověk odnětí svobody snáší těžce. Jak tuším, jsem tu na králův tajný rozkaz, obávám se, že souzen nikdy nebudu a zůstanu zde navěky."


Schválně jsem přidala i druhou část, kdy si vězeň stěžuje na to, jak je vězení drahé. Z toho jasně vyplývá, že pobyt zde si vězni hradili ze svého, a podle toho, jak byli oni nebo jejich rodiny štědré, si mohli pobyt velmi zpříjemnit. To, že pobyt ve vězení byl placený, ostatně říká i Hortenzie Angelice, když jí taktně "naznačuje", aby opustila její dům.

„Možná by mi bylo ve vězení líp. Aspoň bych tam bydlela zadarmo a nikdo by mi nic nevyčítal."
„Nevíš, o čem mluvíš, miláčku," ušklíbla se Hortenzie. „V žaláři se platí deset sous denně a určitě bych je musela platit já, tvá jediná příbuzná."
„To není tak drahé. Je to míň, než ti dávám. A to nepočítám šaty a šperky, co jsem ti věnovala."
„Se dvěma dětmi to bude třicet sous denně..."


Bastila:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bastille
https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b6942770n
https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b84423514/f1.item
http://www.estampes-online.com/en/histo ... tille.html

Bastillu jsem zatím tolik nestudovala, takže netuším, jaké typy cel zde byly, a určitě tam byly i cely špatně vybavené, kde vězeň nemohl mít vlastní nábytek a spal jen na slámě. Plus je otázka, kdo za Joffreye pobyt platil, protože rodina oficiálně nic nevěděla a uvězněn byl v podstatě incognito. Nicméně dle toho prvního citátu z Markýzy Andělů 2 usuzuji, že s ním zprvu zacházeno zle nebylo. Tipovala bych tedy, že až do okamžiku, než král jmenoval soudní porotu, byl Joffrey "jen" uvězněn (aniž by pořádně věděl proč), ale zacházelo se s ním dobře. Ovšem v okamžiku, kdy byla jmenovaná porota, musela být už vznesena obžaloba. A to je podle mne ten moment, kdy se s ním začalo jednat podstatně hůř, neboť francouzský právní systém v té době hodně vycházel ze středověkého práva, kdy se se zatčeným zacházelo jako kdyby už byl shledán vinným (na rozdíl třeba od anglického práva, kde se vina prokazovala u soudu a na obviněného se nahlíželo optikou presumpce neviny). A s ohledem na to, že jednotlivé fáze tehdejšího procesu se prolínaly, bylo naprosto běžné vykonávat výslechy, včetně použití útrpného práva (které se pak ještě praktikovalo po odsouzení k zostření uloženého trestu), ještě před samotným soudním procesem a vynesením rozsudku.

Desgrez dokonce Angelice po své první návštěvě v Bastile, kdy se mu Joffrey svěřil s exorcismem mnicha Béchera, říká Angelice:

„Trpí hodně? Je zoufalý?"
„Je velice statečný, přestože je nesmírně vyčerpán a byl podroben víc než třiceti výslechům."


Tudíž do prosince, kdy Desgrez Joffreye poprvé navštívil, byl hrabě podroben již 30ti výslechům! (Jistě, ne všechny byly útrpné, ale i tak...)

Ovšem i tak bych čekala, že celu mu nechali stejnou, jen ho na výslechy někam odváděli.

Co se tedy vzhledu cely týče, z toho, co jsem vydedukovala při četbě, a vyčetla jinde, bych řekla, že do nějaké vlhké a hnusné díry ho dali právě až po převozu do Justičního paláce. Ve Světlech a stínech Paříže Polačka dokonce vypráví ostatním o celách Justičního paláce:

"Co se tejká vazebních cel, mezi Chateletem a Justičním palácem není žádnej velkej rozdíl.
Ale kobky, to je jiná. Ty v Justičním paláci jsou nejděsivější. Tím spíš, že se dlouho tvrdilo, že v tom paláci, kerej byl postavenej jako obydlí králů a jejich hostů, už dávno žádný kobky nejsou. To mlčení o jejich existenci, co se poruší, jen když voda v Seině pořádně stoupne, ještě zvyšuje tajemnost jejich existence. (…) Sou totiž," ujišťovala všechny Polačka, "v tý strašný věži jménem Žvanilka, přesně pod mučírnou, podle kerý dostala ta věž jméno, protože tam lidi vyžvaněj i to, co nevěděj."


Nemám v ruce originál, takže netuším, zda Polačka mluví o celách přímo v budově Justičního paláce nebo o Conciergerie, nakolik tyto "instituce" byly brány jako synonymum. Protože Joffrey byl podle všeho převezen do Conciergerie, kde byla několik let na to vězněna i markýza de Brinvilliers.

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... rie#p24004

Justiční palác a Bastila ze stránek o Nicolasi Le Flochovi:
http://www.nicolaslefloch.fr/Lieux/PalaisJustice.html
http://www.nicolaslefloch.fr/Lieux/Bastille.htm

Conciergerie:
https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k ... nciergerie

Protože vedením výslechů a předběžným řízením před procesem byli pověřeni sami soudci, věřím, že třeba takový padělatel Bourié, kterému byly slíbeny tři diecéze v případě, že vězeň bude shledán vinným, neváhal Joffreye podrobovat výslechu "jen tak" či aby prokázal pravdivost svých padělaných důkazů. Naposledy pak Joffreye mučili ještě noc před samotným procesem!

Když prošly velkým dvorem a vystoupily po několika schodech, narazily Angelika a její průvodkyně na úředníka, v němž Angelika s údivem poznala advokáta Desgreze. V širokém černém taláru, v límci pod čtverhrannou čepičkou ji skoro vyděsil. Držel v ruce úplně novou tašku, která se zdála plná listin; s vážnou tváří jí oznámil, že právě navštívil vězně v soudním vězení.
„Ví, že budu v soudní síni?" zeptala se Angelika.
„Ne. To by ho mohlo rozrušit. A vy? Slíbíte mi, že neztratíte chladnokrevnost?"
„Slibuju."
„Je... je velice utrápený," řekl Desgrez soucitně. „Strašně ho mučili. Jenže tyhle jasné známky zneužití úřední moci těch, kdo proti němu zinscenovali proces, by mohly soudce dojmout. Budete silná, ať se stane cokoliv?"


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 07 pro 2018, 15:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nicméně jak jsem psala výše, toto jsou výhrady spíše technického rázu, a kdybych to sama teď nečetla a nerozpitvávala do hloubky, nevěnovala bych tomu takovou pozornost ;) . A v podstatě na čtenářský prožitek to nemělo žádný vliv.

K fikci jako takové: Lze vůbec napsat něco, co tu už nepadlo??

Ako veľmi si padol, veľký toulouský gróf. Len preto, že si sa odlišoval od iných. Len preto, že si chcel hrať poctivú hru. Len preto, že si bol bohatší. Len preto, že máš výnimočnú a krásnu ženu. Len preto, že si nemal silu v tú noc zatknutia od nej utiecť.

První část - opravdu mrazivé čtení, při němž čtenáři tuhnout prsty chladem, jak je to sugestivně popsané. Na rozdíl od ostatních zde na fóru tyhle pasáže v knihách nevnímám tak tíživě. Nejen proto, že moje pozornost je cílena na Desgreze :desgrez: , ehm, ale i proto, že vím, že Joffrey nakonec přežije. Nicméně u Tvé fikce jsem nad tím začala přemýšlet z vlastního úhlu pohledu a z toho mrazí ještě víc. Protože vžít se do Joffreyovy situace, kdy Vás ze dne na den seberou, pravděpodobně zmlátí, abyste se v kočáře při převozu necukali, nikdo vám neřekne, oč jde, proč a kam vás vezou, maximálně vám ukážou nic neříkající zatykač s podpisem panovníka, pak zjistíte, že jste v Paříži a zavřeli vás na několik měsíců do Bastily, aniž by s vámi kdokoli prohodil jediné slovo... až nakonec po dlouhé době přijde obvinění, o němž víte, že je naprosto neoprávněné, nesmyslné, vykonstruované... jen proto, že jste si stáli za svým a hrdě drželi hlavu zvednutou, namísto abyste jako jiní natahovali ruku pro almužny králi a rozhazovali jeho peníze...

V Integrale (Popravený u Notre-Dame) to moc hezky říká sám Desgrez:

Na chvíli se zamyslel a pak dodal:
„Mám se vám přiznat? Jeho vzhled mě nejdřív zarazil. Nedovedl jsem pochopit, že vy jste manželkou tohoto muže. Ale jakmile jsme si vyměnili pár slov a jeho zářící oči se upřely do mých, porozuměl jsem... Má na své okolí nesmírný vliv… A dokonce jsem začal chápat skutečnou příčinu jeho uvěznění.“
Desgrez ztlumil hlas, jako by před vlastním odhalením zaváhal:
„Díky všem svým schopnostem, díky všemu, čím je, představuje protikladnou sílu… A proto musí zmizet… A… vy taky.“


(Schválně jsem to nejprve hledala v původní české verzi, kde to ovšem vůbec není! Zato je tam zmínka o těch pavoucích :)

Na chvíli se zamyslel a pak dodal:
„Mám se vám přiznat? Jeho vzhled mě nejdřív zarazil. Nedovedl jsem si představit, že jste žena tohoto muže. Ale jakmile jsme si vyměnili pár slov a jeho zářící oči se upřely do mých,
pochopil jsem... Ach, málem jsem zapomněl! Hrabě de Peyrac mě pověřil, abych vyřídil jeho synovi Florimondovi vzkaz. Až prý se vrátí, přinese mu pro zábavu dva pavouky, které naučil tancovat."
)

Ačkoli byl Joffrey silnou osobností, být zavřený několik měsíců o samotě, moci prohodit slovo jen s vězeňským dozorcem, který mi nosí jídlo, a pak se na mne sesypat výslechy, mučení, nevyspání, bezmoc vůči sadistickému Bécherovi (toho mnicha fakt začínám nenávidět)… věřím, že to by položilo nejednoho člověka, takže určité poraženecké úvahy, zoufalství a bezmoc s beznadějí byly namístě.

Druhá část - řečeno v podstatě v předchozím odstavci. Moc se mi zde líbilo to opakování "jsem nevinný" a jak jsi si s ním hrála - až nakonec to nebyl výkřik zoufalství, ale výkřik zmobilizované vnitřní síly, která Joffreye přiměla k útěku. Jak tu padlo v komentářích přede mnou, smířit se s tím, že je konec, jít na smrt, a najednou zjistit, že život pokračuje a budoucnost je otevřená... to by byl pro leckoho šok a úplně by ho to paralyzovalo a rozhodilo. Ale u Joffreye se probudila jeho vnitřní síla, to, že i když ho srazili, tak poražený nebyl, a nezdolná touha po životě, která ho zachránila i přes jeho zranění.

Dauphine, už jsi nastudovala šlachy a kosti v noze? ;)

Třetí část - Nejprve jsem myslela, že Joffrey čeká, až se s Angelikou setká, že popisuješ okamžiky, kdy s větrem o závod jede do sultánova paláce, aby se setkal se svojí uprchnou otrokyní, za kterou zaplatil v Kandii nevýslovné bohatství... A pak přišlo uvědomění, že Joffrey bojuje s myšlenkou na to, že mu unikla podruhé a tentokrát napořád.

Pominu-li dialog zamilovaného a "sentimentálního" Joffreye de Peyrac s cynickým a zoceleným Rescatorem, líbilo se mi toto:

Keď zatvoril oči, aby im uľavil od pálenia, vybavil sa mu obraz jeho ženy, ale nie ako ju videl naposledy v Candii, ale úplne mladučkú, v deň svadby, s aureolou nádherných zlatých vlasov okolo hlavy.

Srdce rozdelené na dva kusy. Dnes sa rozbilo na stovky malých.


A opět: i když mě to při čtení nebolelo tolik jako Joffreye, protože na rozdíl od něj vím, že ona je naživu a že se nakonec setkají a budou spolu, stejně mne to zasáhlo.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
Napsal: 07 pro 2018, 16:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Když jsem si sestavovala osu událostí, které předcházely samotnému jednání před soudem, narazila jsem na to, že naopak v Bastile bylo s Joffreyem zacházeno dobře:

„Viděl jste ho?"
„Koho?"
„Mého muže."
„Oh ne! O tom nemůže být ani řeči, je dokonale utajený. Velitel Bastily ručí hlavou za to, že s nikým nepromluví a nikomu nenapíše."
„A zacházejí s ním dobře?"
„V této chvíli ano. Má dokonce postel a dvě židle a nosí mu jídlo přímo od velitele. Dokonce prý často zpívá a popsal malým kamínkem stěny své cely matematickými vzorci. Taky se pokusil ochočit si dva obrovské pavouky."
„Oh, Joffreyi," usmála se Angelika, ale do očí jí vstoupily slzy.


Bastillu jsem zatím tolik nestudovala, takže netuším, jaké typy cel zde byly, a určitě tam byly i cely špatně vybavené, kde vězeň nemohl mít vlastní nábytek a spal jen na slámě. Plus je otázka, kdo za Joffreye pobyt platil, protože rodina oficiálně nic nevěděla a uvězněn byl v podstatě incognito. Nicméně dle toho prvního citátu z Markýzy Andělů 2 usuzuji, že s ním zprvu zacházeno zle nebylo.

Tudíž do prosince, kdy Desgrez Joffreye poprvé navštívil, byl hrabě podroben již 30ti výslechům! (Jistě, ne všechny byly útrpné, ale i tak...)
Ovšem i tak bych čekala, že celu mu nechali stejnou, jen ho na výslechy někam odváděli.
Jak si teď dohledávám informace o Bastile z kánonu, tak tam je zmínka hlavně spíše o těch hnusných celách:

Pod lehkým sněhovým příkrovem vypadala obrovská pevnost Bastily ještě ponuřejší a tmavší. Z věží stoupaly k nízkému nebi slabé pramínky šedého dýmu. To si jistě topí správce a strážní. Jenže Angelika si dokázala představit, jak ledově vlhké musí být cely, kde se „zapomenutí“ vězni choulí ve vlhké slámě.

O kousek dál spí ve tmě mohutné vězení Bastila, připomínající obrovskou velrybu uprostřed temného moře.
Na hradbách popotahují vojáci, protože je velice chladno, a měsíc se odráží v malých bronzových kanonech. V podzemních kobkách zapomenuté vězně navštěvují krysy s červenýma očima. O něco výš, v cele obložené koberci a látkovými tapetami, do níž ho dostal zatykač, píše Bussy-Rabutin supliku v alexandrinech králi, aby si od něj vyprosil milost, zatímco jeho sestřenka paní de Sévigné mu ze svého paláce v Templu píše: (…)


Že by tedy Joffreye po zahájení předběžného řízení (od okamžiku, kdy byla formulována obžaloba a sestavena soudní porota) přesunuli do nějaké hnusné cely??


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Joffrey
Napsal: 07 pro 2021, 15:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádherné, mám slzy v očích, prosím o pokračování


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 36 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů