DISKUSE: Mademoiselle Chocolat

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 123 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 16 říj 2016, 09:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Není nic lepšího, než si dát ráno kávu, přečíst si tak krásné a něžné :ach: pokračování a potom se vydat do haly mezi spocené muže, ze kterých v důsledku zvýšené hladiny testosteronu a adrenalinu vypadne občas i jadrnější slovo.

Terezo, jsem ráda, že pokračování Ti zpříjemnilo dnešní ráno. A ta jadrná slova občas člověk slyší i z něžných dívčích úst. :agree:


Prosím :prayer: , mohla by mu po tom úderu do hlavy přibýt další jizva?
Nechci moc prozrazovat dopředu, ale ztráta vědomí nemusí být jen v důsledku úderu do hlavy. A pokud by to tak bylo , měl by asi jizvu spíše mezi hustými vlasy. Ale třeba na čele? Když myslíš, že jich má málo? :?:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 16 říj 2016, 10:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

Nechci moc prozrazovat dopředu, ale ztráta vědomí nemusí být jen v důsledku úderu do hlavy. A pokud by to tak bylo , měl by asi jizvu spíše mezi hustými vlasy. Ale třeba na čele? Když myslíš, že jich má málo? :?:
Muž, který nemá jizvy, jako by nežil. :agree:
Mohl by břinknout čelem o desku stolu a hned by byla jedna jizvička navíc. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 říj 2016, 19:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokracko samozrejme znovu nezklamalo! Opet plne pusobivych detailu. A labuti jsem si vsimla, perfektni! :mrgreen: Jsem zvedava co se bude dit s panem hrabetem, snad z toho nenadaleho prepadeni nebude prilis rozechvely. :P


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 30 říj 2016, 21:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Pokracko samozrejme znovu nezklamalo! Opet plne pusobivych detailu. A labuti jsem si vsimla, perfektni! :mrgreen: Jsem zvedava co se bude dit s panem hrabetem, snad z toho nenadaleho prepadeni nebude prilis rozechvely. :P
Dauphine, díky za komentář. Jsem ráda, že se Ti pokračko líbilo.
Jsem zvědavá jestli pokračování, tak jak ho zatím promýšlím, zaujme. :?:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 14 pro 2016, 15:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jak to vypadá s tou detektivní zápletkou? Nebylo by příhodné vypůjčit si nějaké postavy z jiných fikcí? Třeba z Okouzlujícího života.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 17 pro 2016, 19:28
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, detektivní zápletku jsem plánovala při začátku psaní. Pak se mi to nějak nelíbilo. Rozhodla jsem se pro tajemno. Ale asi tu detektivku v uvozovkách nějak stručně sepíšu. Musím si ještě prohledat v googlu. K tajemnu se snad taky dostanu jen nevím kdy. :?: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 18 pro 2016, 20:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nevadí, i pokračko bez (jakékoli) zápletky se počítá, tak nepřestávej a klidně zůstaň u šatiček a marcipánu! :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 19 pro 2016, 16:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Nevadí, i pokračko bez (jakékoli) zápletky se počítá, tak nepřestávej a klidně zůstaň u šatiček a marcipánu! :agree:
Detektivní záletka mi v knížkách vyloženě chyběla - i ta ďáblice byla nakonec lehcce předvídatelná, když Anne nazvala knihu Angelika a ďáblice!! :disagreement:
To je prostě naprd. Já bych si moc ráda přečetla detektivní minipříběh, samozřejmě s pěkným a romantickým koncem! :ach: :trubadur: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 19 pro 2016, 17:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Detektivní záletka mi v knížkách vyloženě chyběla - i ta ďáblice byla nakonec lehcce předvídatelná, když Anne nazvala knihu Angelika a ďáblice!! :disagreement:
Tak to je pravda! Jestli se mi něco na knížkách o Angelice nelíbí, pak to jsou názvy, buď vyzrazují pointu knihy (ďáblice, láska a vlastně téměř všechny ostatní) a nebo vyznívají jako jednoduchá červená knihovna. I když chápu, že v době, kdy byly napsané, byly takové názvy asi módní, normální.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 19 pro 2016, 17:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
dasha píše:
Detektivní záletka mi v knížkách vyloženě chyběla - i ta ďáblice byla nakonec lehcce předvídatelná, když Anne nazvala knihu Angelika a ďáblice!! :disagreement:
Tak to je pravda! Jestli se mi něco na knížkách o Angelice nelíbí, pak to jsou názvy, buď vyzrazují pointu knihy (ďáblice, láska a vlastně téměř všechny ostatní) a nebo vyznívají jako jednoduchá červená knihovna. I když chápu, že v době, kdy byly napsané, byly takové názvy asi módní, normální.
No a v Slovenčine ešte aj názvy kapitol dopredu prezrádzajú čo sa bud diať. :|
Vo Francúzštine síce názvy kapitol existujú tiež, ale sú celkom vzadu v knihe, ako zoznam,
čo je náhodou super.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 19 pro 2016, 20:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Nevadí, i pokračko bez (jakékoli) zápletky se počítá, tak nepřestávej a klidně zůstaň u šatiček a marcipánu! :agree:
Ráda bych se od toho taky jednou odpoutala. Doufám, že i k tomu jednou snad dospěji. ;)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 20 pro 2016, 14:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ráda bych se od toho taky jednou odpoutala. Doufám, že i k tomu jednou snad dospěji. ;)
Jasně Mimi, netlač na pilu a buď sama sebou, ono se to vyvine. ;)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 09 čer 2017, 23:00
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ahoj Mimi, kedy bude pokracko?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 10 čer 2017, 21:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem po dlouhé době pokračování. Nevím, jak uspěji, protože posílám Joffreye do Prahy. Musím si ještě něco nastudovat o Habsburcích a době po roce 1650 v Čechách.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 11 čer 2017, 22:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to bylo opravdu tajemné čtení.
Že by šlo o nějaký odkaz Tycha Brahe? To jsem zvědavá, jak si Angelika poradí s češtinou. Bude odkázaná jen na pana D a ten si to jistě užije/využije/zneužije. Ale dovolená s panem de Peyrac bude stát určitě za to a vůbec nepochybuju, že bude nezapomenutelná.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 12 čer 2017, 20:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, tu češtinu Angelika moc potřebovat nebude. V té době se zde usazovali šlechtici z ciziny. Ti mluvili německy, někteří italsky, španělsky a i francouzsky. Vzdělanci běžně používali latinu. Němčinu ji učil v dětství Vilém. Takže by se teoreticky mohla domluvit. Joffrey s jazyky problém mít nebude. Jestli uměl i česky to nevím. Ale ve fikci by mohl. A Joffrey jí může lehkou formou konverzace učit. ;)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 12 čer 2017, 23:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super pokracko Mimi! Navrhuju rychlokurz cestiny, za kazde naucene slovicko jedno marcipanove srdce! :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 13 čer 2017, 18:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Wow Mimi! Tentokrát si ten dej poriadne roztočila :ok:

Šup a čoskoro máme Joffreya :scar: tam kde sme ho chceli (či nechceli?) mať! V Prahe! :ach:

No ja si myslím že tí ctení maskovaní páni ešt zažijú poriadne prekvapenie ....
Ono totižto vždy keď sa Joffrey de Peyrac naoko vzdá, a je krotký ako baránok, už v duchu kuje tisíce piklov ako
zo svojim protivníkom zatočí ....

ak si dobre spomínam hral sa na polomŕtveho na ľoďke na Seine aby sa onedlho vynoril v Stredomorí ako Rescator :mask:
a potápal kráľovské Galéry :king: :sailor: ..... alebo na Gouldsboro keď sa Hugenoti zmocnili lode .... ani sa poriadne nespamätali a už stáli na nábreží Novej zeme s putami na rukách ....
Je mi jasné že ani toto Joffrey tým pánom len tak ľahko nedaruje a už sa teším čo vymyslí. Do Prahy samozrejme pôjde, kvôli Angelike ale aj zo zvedavosti ....
No české dejiny podrobne načítané bohužiaľ nemám (zato ovládam francúzske lepšie ako kdektorý rodený Francúz)... ale bolo by skvelé keby v tom čase v Prahe mali nejakého pološialeného Arcibiskupa ... a keby po po ceste tam stretol aj nášho obľúbeného Arcibiskupa Toulouského :priest:
ktorý sa tam práve tiež vybral .... a samozrejme by mohol zo sebou zobrať aj verného Kouassibu - ktorý v tých časoch , obrovský a čierny ako uhoľ, istotne v Prahe bude rarita :maur: a samozrejme Andijosa! :courtier: to bude dokonala párty! duúfam že už v tých časoch v Čechách varili dobré pivo :D :D

no nejak som zas popustila uzdu svojej fantázii :lol:

ale akosi tuším že s toho ešte bude skvelá detektívka :potapec: ale dúfam že kvoli tomu neprídu skrátka aj romantické scény :trubadur: ktoré v tvojich príbehoch máme tak radi ...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 13 čer 2017, 19:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Super pokracko Mimi! Navrhuju rychlokurz cestiny, za kazde naucene slovicko jedno marcipanove srdce! :twisted:
Dauphine, jsem ráda, že se ti pokračko líbilo. Díky.

Rychlokurz češtiny formou za naučené slovíčko marcipánové srdíčko by mohlo mít následky. Angelika by mohla nechtěně přibrat a asi by se jí začaly kazit zuby. Navíc by jí časem bylo i špatně od žaludku. :mrgreen:
Ale za zvládnutou lekci by si odměnu určitě zasluhovala. ;) :love:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 13 čer 2017, 19:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, díky za obsáhlý a potěšující komentář.
Náš pan Dokonalý bude samozřejmě bojovat. Své záměry a plány neprozradí. Bude se také snažit ze všech sil chránit Angeliku. :swordplay:
Arcibiskup, Kouassiba a Bernard v Praze, tak to slíbit nemůžu, ale nikdy neříkej nikdy. :slzici: :writer:

Dějiny 17. století je tak trochu můj koníček. Proto taky chodím na fórum o Angelice. České dějiny této doby to je opravdu pro mě hodně zajímavé. O době po konci třicetileté války až do vlády Marie Terezie se ale moc nepíše. Tak mám možnost si zafantazírovat. Dvůr sídlil ve Vídni, proti době Rudolfa II. byla Praha provinční město. Klid je ovšem jen zdánlivý. Vždy se míří Joffrey a Angelika.

A na tu romantiku by také mohlo dojít. :eyes: :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 13 čer 2017, 20:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Dějiny 17. století je tak trochu můj koníček. Proto taky chodím na fórum o Angelice. České dějiny této doby to je opravdu pro mě hodně zajímavé. O době po konci třicetileté války až do vlády Marie Terezie se ale moc nepíše. Tak mám možnost si zafantazírovat. Dvůr sídlil ve Vídni, proti době Rudolfa II. byla Praha provinční město.
No Mimi Viedenské dejiny mám tiež dosť načítané (veď bývam čo by kameňom dohodil od Paláca Belvedere,
ktorý je palácom Prinza Eugena ktorý bol synom grófky de Soisson, čo od Angeliky kúpila Kouassi-Bu. V lete veľmi rada
sedávam v tieni jeho záhrad (je tam aj botanická záhrada) a čítam historické knihy či píšem fikcie. Rada ti ho ukážem
ak sa predsa len niekedy rozhodneš zavítať ku mne na návštevu do Viedne.
Sľúbujem že sa pustím konečne aj do čítania českých dejín tohto obdobia. :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 13 čer 2017, 20:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za pozvání. Snad se někdy ještě do Vídně znova podívám.
Zahrady u paláce Belvedere jsou půvabné.
Schönbrunn je také nádherný. Palác i zahrada.
A parky blízko Hofburgu. To je myslím v českém překladu Lidová zahrada.
O Habsburcích také hodně čtu. Proto chci zmínit korunovaci Leopolda I. českým králem. On to byl panovník umění milovný a snažil se vyrovnat Ludvíkovi XIV. Ale král Slunce byl jen jeden.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 20 črc 2017, 15:00
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Možno trochu odbočím od témy, ale pasuje to do príbehov o čokoláde a mademoiselle ...
je to síce moderné, ale hlavná hrdinka je Francúzka, varí čokoládu a volá sa, ako inak Angelika...

https://www.csfd.cz/film/295839-laska-s ... y/prehled/ ;)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 123 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron