DISKUSE: Vánoční a silvestrovské příběhy

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 57 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 18:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
4poziom.slask.pl
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádherné Dauphine! :ok: :ok: V tvé fikci na mou fikci padly tři věci, které jsem nachystala pro manžele Peyracovy na půlnoční 1656. To budeme krásně propojené! Tomu říkám kouzlo Vánoc!


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 18:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne- nemam viac čo dodať! povedala si vsetko, co som chcela ja. :ok:
dauphine- nadherna mini-fikcia! :ok: :lol: dokonca krajsia ako Terezina(samozrejme tym nechcem naznačit, ze Terka nepise super, prave naopak! :applaus: :applaus:
este taky detail, dauphine-spominala si vianocny stromcek(J. si tam bude čítat pamflety), ale pokial viem, vianocne stromceky zacali prenikat do inych statov ako Nemecko-odkial pochadzajú až v 18.a 19. stor. ale to len na okraj!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 18:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo a Dauphine, obě Vaše fikce jsou super a krásně se doplňují. :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 18:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super fikce, a hlavně super nápad, pojmout je takto tematicky - jak píše Jeanne, myslím, že jsme právě otevřely nové téma, díky kterému máme vyhlídku bavit se ještě hodně dlouho! :D
Nejvíc mě dojala také scéna s matkou - té je v kánonu věnováno překvapivě málo místa, ale Angelika jasnozřivě v Quebeku usuzuje, že je Sabine nebezpečná, protože se jí podobá. Pobavila také scéna se slovíčky, a Dauphine tomu jen nasadila korunu! :ok:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 19:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dámy, jsem ráda, že jste se pobavily. :D

A protože nám chudáček Moirra stoná, dovolím si zasuplovat jí a trošku rozšířit osvětu o Toulouse. :D Zde je obrázek toulouské baziliky Svatého Saturnina přesně z pohledu kde stál Joffrey, ještě si jí představte přeplněnou lidmi a můžete si hrát na pana dokonalého. :mrgreen: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Sernin.jpg

Ado, taky mě tvá námitka napadla, přiznám se, že jsem se při psaní vykašlala na jakékoliv rešerše a psala čistě spontálně, takže je klidně možné, že máš pravdu. Netuším o historii vánočních stromků nic, tím méně ve Francii 17. století. Teď jsem projela wikipedii, kde se zmiňuje, že ozdobené stromky byly i v 16. století, takže se zamhouřenýma očima to snad vydržíme, zvlášť když bude mít pan dokonalý vedle toho stromku stylový sexy doutník. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 pro 2014, 19:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 20:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ve skrytu duše jsem doufala, že toto téma vyprovokuje další příběhy. :D
Tolik možností! A co teprve Silvestr a tradiční a většinou zbytečná předsevzetí!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 pro 2014, 20:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.
Jeanne, tohle je narychlo napsaná fikce s vánoční tématikou. Jak píši výše, tak by hrdinové mohli vánoce prožít.
Napadlo mě, že by možná bylo dobré založit téma Vánoce A. a J. a jednotlivé fikce tam dávat.

Nevím, zda moje pokračování, které zatím tvoří, tě nezklame. Ale myslím si, že i motiv rádoby formálního manželství dvou silných osobností, může být pojat jinak, než tomu bylo v kánonu. :?:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 pro 2014, 20:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, děkuji za pochvalu. Je to opravdu hodně rychle napsaná fikce s vánoční atmosférou.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 pro 2014, 20:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Než to stihnu dopsat, žasnu, jak se krásně do mé hrubé verze trefujete některými útržky. Ten muž z nás už bude mít trauma, jak ho začínáme mít přečteného. :D
A také se už těším, kdy se vrátím do čokoládovny.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 20:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, já nevím, má zasnoubený pan dokonalý ještě právo trávit vánoční čas se svými milenkami? :?: :?: Jeanne, by nám to mohla osvětlit :twisted: a protože je strašně rychlá a střílí nám dokonalou fikci každý týden, myslím, že by nám mohla napsat i nějakou zvrácenou silvestrovskou, nebo třeba Silvestr v Akádii, hmm? S Jeromem (po kterém se mi mimochodem stýská), maskovaným panem dokonalým a Florimondem?? :twisted: :D :D A Moirra, až se uzdraví, by nám mohla sepsat nějaký super veršovaný pamflet :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 pro 2014, 21:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, tys to taky vzala útokem :mrgreen: :mrgreen: romantická vánoční fikce, ale jinak musím souhlasit s Jeanne.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 pro 2014, 21:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Ten muž z nás už bude mít trauma, jak ho začínáme mít přečteného. :D
A také se už těším, kdy se vrátím do čokoládovny.
Terezo, já myslím, že pana Dokonalého alespoň já úplně přečteného mít nebudu. Ať už v kánonu nebo ve fikcích, mě pořád něčím překvapuje. Třeba něco čtu v knihách poněkolikáté a najednou zjistím, že jsem zjistila něco dalšího, co mi předtím uniklo.
Na dalším pokračování v čokoládovně už pracuji, snad ho brzy dopíšu


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 pro 2014, 21:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi,co si myslim o napade napisat nejakú vianocnu fikciu j. a kataríny?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 07 pro 2014, 21:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, napsala jsem narychlo fikci na téma vánoce a spojila motiv jedné mé fikce, kánonu a také vzpomínku na Joffreyovu matku z fikce od Terezy. Tuhle část přesunu do vánočních fikcí, protože jako vyústění fikce o čokoládovně, to vlastně není, jen taková fantazie, jak by se to mohlo hezky o vánocích udát.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 21:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Dauphine, to myslíš vážně, že by začal držet celibát, hned jak podepsal smlouvu na svatbu s někým, koho ani neviděl? :shock: :twisted: :prayer: Takže zvrácené fikce se vám zachtělo? :shock: :agree: :twisted: :zachrana: :tongue: :roll: :lol: :writer:
Hmm, asi ne no. Mohl by se tomu cynicky vysmívat u vánočního stromku :mrgreen: s nějakou krásnou dámou, Andijosem a jeho milou, utahovat si z toho jak bude jeho nastávající vyděšená, protože jí jím strašili (jak je to ostatně v knize) a jiné elegantně-cynické zvácenosti malého kroužku přátel. Mohla bys to pojmout jako procvičovací etudu na téma cynismu a ironie pana dokonalého, když sis tak strašně stěžovala, že ti to nejde psát. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 07 pro 2014, 21:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ale musím se přiznat, že jsem nenapravitelně zoufalá, sotva jsem tu prohlásila, že tohle bude fantasmagorie bez rešerší, už jsem byla v ročence četnosti sněhových srážek v Toulouse 1654...
Hahahahaha :lol: :lol: tak teď jsi mě opravdu rozesmála. :D :D No to jsem zvědavá, co z toho vznikne... Joffrey si bude hrát v laboratoři na meteorologa :?: :?: :P :scientist:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 07 pro 2014, 22:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Mimi, tys to taky vzala útokem :mrgreen: :mrgreen: romantická vánoční fikce, ale jinak musím souhlasit s Jeanne.
Dauphine, asi jsem měla víc zdůraznit, že jsem něco vybrala z fikce o mademoiselle Chocolat, něco z kánonu a přidala motiv z fikce Terezy o Joffreyově matce. Je to taková rychlofikce s tématikou vánoc, kam jsem dala trochu romantiky, jak by mohly jejich vánoce vypadat.
ada1987 píše:
mimi,co si myslim o napade napisat nejakú vianocnu fikciu j. a kataríny?
Ado, proč ne. Jsem zvědavá, co tě napadne. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 01:18
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ale protože jsem prostě dramatická, měla jsem potřebu tuto část ještě dramaticky rozvést a tak díky tobě vznikla malá fikce na fikci, která je tak trochu omluvou za mou dlouhou odmlku.
:priest: :priest: :priest:
Ha ha, teda Dauphine, ty jsi to zase rozjela :!: :lol: :lol: A nejen úchvatnou ff na ff, ale i tuhle diskuzi. Člověk neví, čemu se má smát dřív :mrgreen: :mrgreen:
Takže, nádherná mini pasáž o příchodu p.D do kostela :ok: :applaus: :applaus: Je vidět, že jsi machr na dramatické nástupy svého oblíbence a ne nadarmo jsi předsedkyní jeho fanklubu :agree: :D :D
Pěkně sis p.D. vychutnala a ještě víc si on vychutnal všechnu toulouskou smetánku a zhrzené milenky :lol: :lol: :lol:
mimi píše:
Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.
Tak mně nezbývá nic jiného než závidět .. tento úkol já osobně asi nesplním :? Mimi, moc hezká varianta Vánočního večera A&J :eyes: & :scar:
Na to, že jsi to spáchala tak rychle, je to moc hezký příběh s velmi milými vánočními dárky :agree: :applaus:
dauphine píše:
Jeanne, by nám to mohla osvětlit :twisted: a protože je strašně rychlá a střílí nám dokonalou fikci každý týden, myslím, že by nám mohla napsat i nějakou zvrácenou silvestrovskou, nebo třeba Silvestr v Akádii, hmm?
Ano :!: Ano :!: Prosím :!: :prayer: Jeanne, já chci Silvestra v Akádii :!: :agree: :mrgreen: A Florimond nám udělá ohňostroj :twisted:
Přestaň dělat rešerše na počasí v Toulouse a pusť se do rešerší sněhových vánic na kanadském pobřeží :!: :writer: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 08 pro 2014, 07:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Dámy, jsem ráda, že jste se pobavily. :D

A protože nám chudáček Moirra stoná, dovolím si zasuplovat jí a trošku rozšířit osvětu o Toulouse. :D Zde je obrázek toulouské baziliky Svatého Saturnina přesně z pohledu kde stál Joffrey, ještě si jí představte přeplněnou lidmi a můžete si hrát na pana dokonalého. :mrgreen: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Sernin.jpg

Ado, taky mě tvá námitka napadla, přiznám se, že jsem se při psaní vykašlala na jakékoliv rešerše a psala čistě spontálně, takže je klidně možné, že máš pravdu. Netuším o historii vánočních stromků nic, tím méně ve Francii 17. století. Teď jsem projela wikipedii, kde se zmiňuje, že ozdobené stromky byly i v 16. století, takže se zamhouřenýma očima to snad vydržíme, zvlášť když bude mít pan dokonalý vedle toho stromku stylový sexy doutník. :mrgreen:
Dauphine nádherná dramatická Vianocna Fikcia....Aaaaach! :ach: Tie Peyracove dramatické nástupy nenapíše žiadna ako ty! aaach! :ach:

Až jednou budu chtít arcibiskupa opravdu nazlobit, rozesměju se v katedrále, pomyslel si pobaveně.
Ne, nedá jim odpověď na jejich otázku. Ať se rojí konspirační teorie, ať se rodí dohady a drby, ať pisálci napíšou nějaký kousavý pamflet, s chutí si ho přečte s doutníkem v ústech u vánočního stromku.


Dauphine: Ada ma pravdu, vianočne stromčeky v tom čase v kostoloch ani omylom nebývali. Ale zato jasičky z Ježiškom a honosná kvetinová výzdoba. Mám to už dávnejšie podrobne pozistovane, pretože už dávnejšie mam rozpísane Vianoce 1657 v Bearne . Preco v Bearne? pretože v Toulouse je sneh v priemere iba 7 dni v roku, a to takmer nikdy v čase Vianoc, skôr koncom Januára. Chcela som Angelike dopriat biele Vianoce a Joffreyovi jeho spomieky na biele Vianoce z detstva v Bearne.

Jeanne: Na otázku či v Toulouse sneží napriklad jeden Okcitanec-Toulousan odpisal:
Áno, je tu sneh, v priemere 7 dní v roku. Toulouse sa nachádza na sútoku troch klimatických oblastí; oceánskej, kontinentálnej a Stredomorskej. Z tohto dôvodu, sa ružovému mestu dostane každého druhu počasia, aj trošku snehu.

Samozrejme že na priľahlých, vysoko položených vrchoch okolo Toulouse snehu býva dosť, dokonca neďaleko Toulouse su lyžiarské strediská.

Tereza: Keďže mam Toulouse už veľmi podrobne zrešeršované, a katedrálu špecialne, kvôli antislávnostiam musím ešte dodať že prvý organ (varhany) vybudovali v katedrále až v roku 1674. :priest: Odvtedy dva krát prebudovali, zväčšili a rožšírili. Ale tá stará časť je dodnes súčasťou tej novej. Na čom hrávali predtým sa mi zatiaľ zistiť nepodarilo, asi im tam napíšem mail z dotazom. :twisted: Zisťovala som to preto, lebo som mu chcela dať na antislavnosti dramatický výstup v basilike St.Sernin za zvuku varhanov......tak som si išla overiť či tam v tom čase boli. Čiže dramatický nástup za zvuku varhanov bude mať Peyrac až v Kráľovstve Francúzkom - po jeho návrate do Toulouse. ten mi musíš napísať, Dauphine! :priest: :priest:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 08 pro 2014, 07:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
jeanne píše:
Ale musím se přiznat, že jsem nenapravitelně zoufalá, sotva jsem tu prohlásila, že tohle bude fantasmagorie bez rešerší, už jsem byla v ročence četnosti sněhových srážek v Toulouse 1654...
Hahahahaha :lol: :lol: tak teď jsi mě opravdu rozesmála. :D :D No to jsem zvědavá, co z toho vznikne... Joffrey si bude hrát v laboratoři na meteorologa :?: :?: :P :scientist:
Ha-ha :lol: :lol: No ja som tiež taký šialený poctivec ako ty. Dobre že som si nezačala zisťovať aké trenírky nosili arcibiskupi v tom čase pod sutanou.(Zistila som že zrejme vôbec žiadne) :twisted: :priest: Práve pri písaní historických fikcii, ak chce človek písať dôveryhodne, zaberú najviac času rešerše.

PS: Preboha, kde si našla tú ročenku snehových zrážok v Toulouse 17 storočia?????? :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 08 pro 2014, 08:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
No, já nevím, má zasnoubený pan dokonalý ještě právo trávit vánoční čas se svými milenkami? :?: :?: Jeanne, by nám to mohla osvětlit :twisted: a protože je strašně rychlá a střílí nám dokonalou fikci každý týden, myslím, že by nám mohla napsat i nějakou zvrácenou silvestrovskou, nebo třeba Silvestr v Akádii, hmm? S Jeromem (po kterém se mi mimochodem stýská), maskovaným panem dokonalým a Florimondem?? :twisted: :D :D A Moirra, až se uzdraví, by nám mohla sepsat nějaký super veršovaný pamflet :mrgreen:
Aha, takže Toulouskeho básnika Špínu sa ti zachcelo??? :twisted: :twisted: Budem musieť zistiť, či v tom čase mali v meste nejakého známeho pamfletára (tých zrejme malo každé mesto), a keď nie, nejakého si už vyrobím.

Áno, áno! Silvester v Akádii z Florimondovym ohňostrojom [ img ]
by Jeanne naozaj mohla napísať.[ img ]

A tí čo si chcú Joffreyov dramatický výstup lepšie predstaviť, sa možu v katedrále poprechádzať:

http://www.visites-panoramiques.com/bas ... louse.html


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 08 pro 2014, 09:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.

Mimi, rozkošná, sladunká Vianočná fikcia na zohriatie srdiečka :love: :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 13:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oooh Moirro, to je bombastiký nápad, dopřát panu dokonalému dramatický nástup za zvuku varhan, rozhodně to musíme využít ve fikci o arcibiskupovi v garonnském letohrádku, pokud jsi už tedy nevymyslela jiný moment uplatnění ve svých fikcích ;). Už to vidím... :twisted: :twisted: :ach: a mám pár dalších zlepšovacích tipů, které mě bohužel napadly až po sepsání téhle mini fikce, jako hůl o kterou se dramaticky opírá (je škoda že jí víc nevyužíval, v knize je jen jedna zmínka, musíme to napravit, doufám, že nakonec i Jeanne bude zbožňovat jeho kulhání :twisted: ), arcibiskupovo ošidné kázání atd.

Jsem ráda že ses pobavila při čtení, já se při psaní bavila moc! :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 17:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: ten se ti Moirro, teda opravdu povedl, válím se tu smíchy. :slzici: :slzici:

Svätí muži nášho mesta
Vedia z akého je cesta.
Súťažiť nemôže ani diabol
S ním v jeho skazenosti
A zlato vraj vyrába
Výhradne z ženských kostí.


:ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 17:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, krásně napsané. Ty umí skládat verše a navíc ještě vtipné verše. Máš můj obdiv. :ok: :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 17:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
uzasne, moirra! :trubadur: :trubadur: :applaus: :applaus: chudak arcibiskup :priest: :priest: (prečo tu nie je tlieskajúci smailik)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 17:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Oooh Moirro, to je bombastiký nápad, dopřát panu dokonalému dramatický nástup za zvuku varhan, rozhodně to musíme využít ve fikci o arcibiskupovi v garonnském letohrádku, pokud jsi už tedy nevymyslela jiný moment uplatnění ve svých fikcích ;). Už to vidím... :twisted: :twisted: :ach: a mám pár dalších zlepšovacích tipů, které mě bohužel napadly až po sepsání téhle mini fikce, jako hůl o kterou se dramaticky opírá (je škoda že jí víc nevyužíval, v knize je jen jedna zmínka, musíme to napravit, doufám, že nakonec i Jeanne bude zbožňovat jeho kulhání :twisted: ), arcibiskupovo ošidné kázání atd.

Jsem ráda že ses pobavila při čtení, já se při psaní bavila moc! :D
K tomu nástupu by som ešte chcela podotknúť že pri svojich rešeršiach som zistila že Joffrey nikdy nechodil do katedrály vchodom pre obyčajných srmtelníkov, ale tak ako mu to náležalo právom jeho vysokého rodu, bočným vchodom ktorý sa nazýva Brána Toulouských grófov. Táto sa nachádza na južnej strane Baziliky St.Sernin, celkom vpredu, po pravej strane
oltára, :priest: takže ho nikto nemohol prehliadnuť keď vchádzal, ani nikto nepotreboval otáčať hlavu dozadu. :twisted: :twisted:

Stavím sa že si dával načas, prichádzal ako posledný, možno pred vchodom ešte labužnícky dofajčil cigaru, pretože jeho čestné miesto v katedrále, ktoré mu zasa na arcibiskupovú zlosť :priest: právom jeho vysokého rodu patrilo, mu nikto nemohol (a ani by si ani omylom nedovolil) zabrať. :twisted:

Podrobné info o vchode a krypte Toulouskych grófov aj z mapkami a fotografiami dodám po zverejnení rozprávania o Monfortových anti-slávnostiach. ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 17:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, Dauphine, Mimi, Ada ďakujem, som rada že ste sa pobavili.... :D

Jeanne, možno som bola v minulom živote v 17 storočí zlomyselný pamfletár..... :writer: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 17:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra- ja to to vedela!
jeanne- moja bude zrejme v strede týzdna, uvidíme, ako to s tou Katou urobim!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 19:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, děkuji a těší mě, že se ti moje vánoční rychlofikce líbila. :agree:

Moirro, děkuji, že se ti líbila moje rychlá vánoční fikce, která je podle tebe na zahřátí srdce. Tak jsem to také zamýšlela. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 19:47
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi, tak krásne, sladko romatnické :love: :ach: .... hlavne ten najkrajší (a nielen) vianočný darček


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 19:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, díky za pochvalu. Jsem ráda, že se ti fikce líbila. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 19:51
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra, ty si proste úžasný básnický talent!!!!!!!! :ok:
úžasné.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 08 pro 2014, 20:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra, ty si proste úžasný básnický talent!!!!!!!! :ok:
úžasné.... :lol: :lol: :lol: :lol:
vďaka Errnie. teší ma keď dokážem rozosmiať :D

tentokrát bola na vine Dauphine....
ona vymyslela že treba napísať "pamflet" :priest:

vlastne sa mi páči ako tu v poslednom čase všetko vzniká reťazovou reakciou..... :scientist:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 23:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem další fikci na téma Vánoc. Pokusila jsem se v něm napsat pamflet, ale ne ve verších.
V mé fikci měl být Joffrey závistivci ponížen, ale nepovedlo se. Snažila jsem se vyhnout sentimentu. Jestli se mi to povedlo, nechám na Vašem posouzení.
Použila jsem i prvky z nového filmu. Tam Vánoce nebyly a já jsem je doplnila. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 12 pro 2014, 08:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
velmi pekné, mimi! :applaus: :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 13 pro 2014, 17:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Přidala jsem další fikci na téma Vánoc. Pokusila jsem se v něm napsat pamflet, ale ne ve verších.
V mé fikci měl být Joffrey závistivci ponížen, ale nepovedlo se. Snažila jsem se vyhnout sentimentu. Jestli se mi to povedlo, nechám na Vašem posouzení.
Použila jsem i prvky z nového filmu. Tam Vánoce nebyly a já jsem je doplnila. :writer:
Mimi Arcibiskup sa bude tesit, ze zrejme predsa len jeho prihovory mali ucinok :priest:

Čím nás letos překvapí Velký kulhavec? celkom istotne by sa v tom Toulouse, vsetci,
vratane arcibickupa :priest: doslova pekelne nudili, keby ho tam nemali.

Istotne lepsie ako Zeitounova verzia. Tu aspon naozaj prisla za nim sama, namiesto aby
mu rozkazovacne oznamila "dnes budeme spolu spat"....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 13 pro 2014, 18:31
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, v Zeitounově verzi mě zaujal Joffreyův návrh na anulování manželství. To by bylo opravdu velkorysé gesto. A ráda vymyšlím, co by kdyby, tak jsem si trochu představila, kdyby Angelika skutečně odjela, i když jen na kratší dobu. A kombinace s Vánocemi by byla pro všechny jeho závistivce a nepřátele ideální. Možná se i arcibiskup připravoval nějaké kázání na tohle téma. :priest:
A pak J. a A. společně přijdou na půlnoční. A zase jim to nevyšlo. :disagreement:

Mě v tomhle filmu právě chybí u Angeliky ta ženskost, jemnost, umění používat vrozenou
svůdnost a zkoušení trochy koketerie. Kdybych já mohla ovlivnit scénář, tak bych jí právě dodala trochu umu otočit si manžela kolem prstu, ale jen lehce. Ne se snažit to zneužít nebo rozkazovat. A Joffrey jejímu kouzlu podléhá, ale pořád je to ten náš pan D. z kánonu, který je silná osobnost. Proto ženy přitahuje. A taky si myslím, že po odloučení by honem neskončili ve vášnivém objetí, ale pěkně by to vyzrálo. :love:
Ještě bych chtěla stručně napsat o dalších vánočních svátcích a konci roku a ukázat, že A. umí jednat trochu diplomaticky.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 13 pro 2014, 20:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Mě v tomhle filmu právě chybí u Angeliky ta ženskost, jemnost, umění používat vrozenou
svůdnost a zkoušení trochy koketerie. Kdybych já mohla ovlivnit scénář, tak bych jí právě dodala trochu umu otočit si manžela kolem prstu, ale jen lehce. Ne se snažit to zneužít nebo rozkazovat. A Joffrey jejímu kouzlu podléhá, ale pořád je to ten náš pan D. z kánonu, který je silná osobnost. Proto ženy přitahuje. A taky si myslím, že po odloučení by honem neskončili ve vášnivém objetí, ale pěkně by to vyzrálo. :love:
tak s tymto absolutne suhlasim, istotne by sa ihned nehodili jeden druhemu okolo krku, na to boli prilis hrdi a tvrdohlavi...
musi to dozriet.... aj v mojej verzii, ked sa Joffrey uzdravil dal si este trosku nacas.......
az si Angelika uz zacala robit starosti...dokonca aj v kanone si Angelika hovori ze "situacia sa otocila"

a to ze knizna Angeliak bola napriek svojej neskrotnej povahe stelesnena zenskost a povab mi v Zeitounovom
filme absolutne chybalo rovnako ze u Joffreya nedokazal vykreslit vystrednu, silnu sarkasticku osobnost
vychyreneho Toulouskeho grofa....

samozrejme ze napad z anulovanim manzelstvom zaujal aj mna, takze som ho zamontovala do mojej fikcie...v tom filme bolo napriek vsetkemu par svetlych momentov ako napriklad vydarena scena ked kral prichadza a hrmocu koce a vtaky v lese sa rozletia...bolo to ako kolesa osudu prichadajuce znicit ich stastie....ozaj vydarena scena


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 15 pro 2014, 03:47
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo, tady se to teda zase rozjelo :!: :shock: :D :D
Vůbec vás nestíhám číst, dámy! Kde na to ten čas berete? Musíme už konečně sestrojit ten stroj času – ale nejdříve ho použijeme na to, abych já ten svůj čas mohla zastavit – alespoň na pár dní. A teprve pak se použije na kolektivní cestování (.. protože já si chci taky šáhnout .. :lol: :lol: )

Tak já to vezmu postupně .. ;)

@moirra: Ha, ha, nádherné vánoce „krivého diabla“! :applaus: :applaus: :applaus:
Moirro, obávám se, že díky svému básnířskému talentu jsi si vysloužila titul „dvorní pamfletář“ :twisted: , stejně jako si Dauphine po zveřejnění reportáže ze srazu vysloužila titul „dvorní reportér“.
Pamflet je prostě úžasný! :ok: :ok:

@mimi: Tak tahle povídka mi přišla docela dost zajímavá – celkem šikovně jsi propojila vánoční fikce všeho druhu s novým filmem, kterému jsi dala vlastní děj a mistrně z toho všeho vytěžila další vánoční triumf pro pana D. Povedlo se ti to :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 15 pro 2014, 18:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Tak tahle povídka mi přišla docela dost zajímavá – celkem šikovně jsi propojila vánoční fikce všeho druhu s novým filmem, kterému jsi dala vlastní děj a mistrně z toho všeho vytěžila další vánoční triumf pro pana D. Povedlo se ti to : :ok:
Fantino, jsem ráda, že ti tahle povídka přijde zajímavá. Jak už jsem psala v diskusi s moirrou, tak mě k tomu inspiroval návrh na anulování manželství, který zazněl ve filmu. A představa Joffreye bez manželky a k tomu různí závistivci, kteří se těší na jeho ponížení. A on naopak triumfuje.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 26 pro 2014, 18:27
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pridávam malú vianočnú fantáziu, prajem príjemné čítanie


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 26 pro 2014, 19:05
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Mimochodem, 24.12.1683 byla sobota. ;)
http://calendar.zoznam.sk/birthday_cale ... hp?hy=1683
Ďakujem jeanne, že sa ti to páčilo :P ,

ja som si našla podľa tohto http://www.kalenderland.com/online/jahr ... 3&offset=2
aj tu http://habibur.com/hijri/ce-1683/12/ kalendára :shock: :roll: , preto som to použila na piatok ,
tak to ešte musím preskúmať, prečo sa odlišujú :?:

tak som to pozerala a v tom kalendári čo si dala link všetky dni začínajú rovnako, 1. deň pripadá v každom mesiaci vždy na štvrtok , 24. aj 31. deň na sobotu :?: nemajú tam nejakú chybu? :?:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 26 pro 2014, 19:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
errnie píše:
tak som to pozerala a v tom kalendári čo si dala link všetky dni začínajú rovnako, 1. deň pripadá v každom mesiaci vždy na štvrtok , 24. aj 31. deň na sobotu :?: nemajú tam nejakú chybu? :?:
Očividně mají, ještě, že jsi to vzala tak zodpovědně, zatímco já koukla jen ze zvědavosti a víc to nekontrolovala. ;)
V každém případě jsem si pak dala tvůj příběh ještě jednou, s vědomím, že jsme v roce 1683 a užila si ho (bez ohledu na pátek či sobotu) :D
musela som si dopredu urobiť rešerše :mrgreen: :mrgreen: :lol: , nemôžem si urobiť hanbu povesti desgrezovania, :mrgreen: :mrgreen:
jasné, že to nie je dôležité, dôležitý bol rok a hlavne to, že konečne boli spolu :ach: :ach: :love: :love:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 27 pro 2014, 18:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, příjemná fikce pro vánoční čas, i když se musím přiznat, že mě ty tvé "joffreyovské" jdou nějak víc do duše. ;) Osvětlíš nám, co to bylo za úkol, který Joffreye zdržel??


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 27 pro 2014, 19:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, hezká romantická fikce o vánočním čase v roce 1683. :D :love:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 27 pro 2014, 22:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie rozkosna romanticka Vianocna fikcia zo zahadnou zapletkou....aach :ach:

Prudko sa posadila, s rukami na búšiacom srdci, naberala dych. V šere končiaceho sa dňa zamrkala očami zvykajúc si na svetlo, ktorý vydávali dohárajúce polená. Pred sebou zbadala, kľaciac, s rukou trubadúrsky položenou na zohnutom kolene a diabolsky sa usmievajúc, manžela.
„JOFFREY???!!!" vykríkla. „Čo tu robíte?"
Od šoku, že ho vidí sa jej skoro urobilo nevoľno.
„Plním si svoje manželské povinnosti,“ usmial sa veľavýznamne a dvihol pritom pravé obočie.


Ale kdeze to kral toho Joffreya poslal? Ze by do PRAHY???? :roll: :shock: :shock:

O tom nam teda musis napisat! :writer:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 28 pro 2014, 02:00
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, moc krásný vánoční příběh :applaus: Opravdu nečekané a nádherné překvapení – prostě jako vánoční dárek pod stromečkem :ach: :ach:
To se ti opravdu povedlo. Úžasně jsi nás přenesla až do Království Francie :ok: Jeanne má pravdu, však vy tu knihu jednou do kupy dáte ... :tongue:
Moc se mi to líbilo :agree: :applaus:

PS: 24.12.1683 byl opravdu pátek. Já k zjišťování dnů v týdnu pro určité datum používám už léta Outlook ;)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 30 pro 2014, 19:05
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem dievčatá,

dauphine - je pravda, že na tomto fóre je to reťazová reakcia, každá jedna fikcia vytvára novú fickiu a nabáda k snívaniu, lebo po prečítaní tej tvojej o Rochatovi, v zmienke, ako tancovali J a A spolu v zámku de Beautreillis , a keďže už sú v 1683 znova vo Francúzsku, čo je predsa samozrejmé :ach: , tak som len trochu popustila moju fantáziu, že aký vianočný darček by si mohol p.D pre svoju ženu pripraviť :trubadur:
dauphine píše:
Errnie, příjemná fikce pro vánoční čas, i když se musím přiznat, že mě ty tvé "joffreyovské" jdou nějak víc do duše. ;) Osvětlíš nám, co to bylo za úkol, který Joffreye zdržel??
prezradím, kam bol Joffrey poslaný, ale do Prahy to nebude, veď to mal predsa zakázané :o a sľúbil to Angelike :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 57 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron