DISKUSE: Mimi - Katarína fikce

Odpovědět   Stránka 4 z 6  [ 297 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 29 dub 2018, 21:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, díky za pochvalu.
Já jsem moc zvědavá na Tvoje vyprávění osudu Kataríny v Rusku. :katarina: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 30 dub 2018, 16:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Přidávám trochu povídání o Kataríně. Už jsem to chtěla ukončit, ale ještě bude nějaké další vyprávění.
...a já jsem moc ráda, že jsi tento příběh nijak předčasně či tragicky či jakkoliv jinak neukončila. Léčba šokem (anulace sňatku) této Kataríně docela prospěla, i Desgrez si toho všiml :
Kapitán Desgrez se na ni překvapeně podíval. Její ženská reakce ho trochu udivila. Napadlo ho, že když se nechová odměřeně, tak je i docela půvabná. :ok:

A tady Desgrez opět zabodoval :
Francois Desgrez si všiml její bledosti. Nabídl ji, aby se posadila a nechal přinést nějaké zákusky a víno. Napadlo ho, že je mu asi souzeno pomáhat Peyracovým manželkám. :slzici:

A také si získala přítelkyni - je sympatické, že se dokázala povznést nad to, že Charlotte bývala kdysi Joffreyovou milenkou, což by leckterá jiná žena jen těžko vstřebávala. Katarína i Charlotte má palec nahoru :ok: .

Těším se na pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 30 dub 2018, 23:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
mimi píše:
Přidávám trochu povídání o Kataríně. Už jsem to chtěla ukončit, ale ještě bude nějaké další vyprávění.
...a já jsem moc ráda, že jsi tento příběh nijak předčasně či tragicky či jakkoliv jinak neukončila. Léčba šokem (anulace sňatku) této Kataríně docela prospěla, i Desgrez si toho všiml :
Kapitán Desgrez se na ni překvapeně podíval. Její ženská reakce ho trochu udivila. Napadlo ho, že když se nechová odměřeně, tak je i docela půvabná. :ok:

A tady Desgrez opět zabodoval :
Francois Desgrez si všiml její bledosti. Nabídl ji, aby se posadila a nechal přinést nějaké zákusky a víno. Napadlo ho, že je mu asi souzeno pomáhat Peyracovým manželkám. :slzici:

A také si získala přítelkyni - je sympatické, že se dokázala povznést nad to, že Charlotte bývala kdysi Joffreyovou milenkou, což by leckterá jiná žena jen těžko vstřebávala. Katarína i Charlotte má palec nahoru :ok: .

Těším se na pokračování.

Ó, i já děkuji za pokračování Kataríniných osudů a další vstup oblíbence :desgrez: do příběhu. Ta hláška o pomáhání Peyrakovým manželkám je výborná! :slzici: Desgrez byl tentokrát v lehce frivolní náladě, když žertoval na téma Katarínina milostného života - vcelku se divím, že to Katarína brala tak s klidem :twisted: .

Mám jen technické dotazy k ději:

"No, baron de Blanchairt je volný a nyní i zajištěný muž. (...)"
Nevybavuji si - bylo toto vysvětleno? Když se přece s Katarínou setkali poprvé, byl oblečen jako "trhan".

... ale už jsem to dohledala, pracoval v převleku v utajení! 8)

Po návratu z jedné z cest se roznesla zpráva, že se znovu oženil s velmi bohatou cizinkou. Jeho první žena, ale nezemřela.
Nebyla Katarína první ženou? :shock: Pořád žiju v nějakém bludu, že příběh začínal PŘED Angelikou?

Nějak se motám v časovém zařazení příběhu... :?

Jinak oceňuji, že Katarína se odvážila lehce zaflirtovat a probouzí se v ní ženská stránka. Baronovi /trhanovi v utajení/ fandím a doufám, že brzy dojde na další polibky!!!


A nebyla bych to já, kdyby mi to nedalo: Mám rodinu. Nedávno se mi narodila dcera. Musím chránit ji a svou ženu.

Mám sice své teorie, ale budu moc moc škemrat a moc moc doufat, že to zabere, a že přihodíš svoji verzi, tzn. že se Katarína setká třebas i s paní Desgrezovou a miminem :prayer: . Mohla by na návštěvu k nové přítelkyni, která bydlí ve stejné čtvrti jako Desgrezovi, a potkat se s jeho ženou. A nebo při odchodu z místnosti, kterou pan policajt používá jako úřadovnu, narazit na jeho ženu u něj doma ;) . Což mne automaticky vede k tomu, že :desgrez: měl štěstí, že na jeho ženu u něj doma nenarazila Angelika, když s ním strávila noc po nezdařeném výslechu pana de La Reynieho :tongue: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 01 kvě 2018, 08:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, jsem ráda, že se Ti další vyprávění o Kataríně líbilo. Měla jsem už dlouho vymyšlený závěr, ale pořád se k tomu nemohu dopracovat. Chybí mi to, co bylo před tím. Tak to doplňuji a piluji.
Nemohla jsem nepřidat setkání s Desgrezem. Jak vidím udělala jsem dobře. :mrgreen:

Vztah Kataríny a Charlotte já vidím jako dvou žen, které jsou na stejné lodi. Charlotte je realistka a Katarína také pochopila, že tahle kráska byla jen jedna z těch, které na krátkou dobu prošla životem muže, který byl jejím manželem jen na papíře.


Penelopo, díky za hodnocení pokračování příběhu. Jsem ráda, že se Ti líbilo setkání s Desgrezem. Jeho žertování vyplynulo tak trochu z dojmu, jaký na něho tentokrát Katarína učinila. Ona reagovala tím, že mu vysvětlila, že věc se měla jinak, než si společnost v salónu myslela. :lol:

K těm technickým poznámkám:
Ano, baron de Blanchairt se na jihu pohyboval v přestrojení. Měl za sebou v minulosti službu v armádě. Když se potkal s K. Tak byl zvěd jeho veličenstva. Tahle práce byla vždy dobře placená, pokud dotyčný přežil. Proto byl zajištěný a mohl uvažovat o nové rodině. Byl taky vlastně dobrodruh a proto ho mohla přitahovat odvážná jezdkyně.

Děj jsem trochu změnila oproti Adinu vyprávění. Inspirovala mě fikce od Moirry. Joffrey myslel, že je vdovec a oženil se s Katarínou pro zlaté doly. Pak zjistil, že jeho první žena žije a tak se za ní tajně vydal. Takže první manželka byla Angelika, nikoliv Katarína. Uznávám, že jsem to asi trochu zkomplikovala. Prostě jsem to oproti Adinině vyprávění prohodila. Katarína se ocitla v Toulouse až po Angelice. Nechtěla jsem jenom kopírovat původní vyprávění o Kataríně.

Fandíš baronovi de Blanchairt, to jsem ráda. Uvidíme, jak se mu bude dál dařit a jestli si zaslouží nejen naší přízeň ale i Kataríny. :?: :ach: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 01 kvě 2018, 09:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
A nebyla bych to já, kdyby mi to nedalo:

Mám rodinu. Nedávno se mi narodila dcera. Musím chránit ji a svou ženu.

Mám sice své teorie, ale budu moc moc škemrat a moc moc doufat, že to zabere, a že přihodíš svoji verzi, tzn. že se Katarína setká třebas i s paní Desgrezovou a miminem :prayer: . Mohla by na návštěvu k nové přítelkyni, která bydlí ve stejné čtvrti jako Desgrezovi, a potkat se s jeho ženou. A nebo při odchodu z místnosti, kterou pan policajt používá jako úřadovnu, narazit na jeho ženu u něj doma ;) . Což mne automaticky vede k tomu, že :desgrez: měl štěstí, že na jeho ženu u něj doma nenarazila Angelika, když s ním strávila noc po nezdařeném výslechu pana de La Reynieho :tongue: .
Penelopo, ten nápad o setkání Kataríny s paní Desgrezovou a miminkem je hezký, ale nějak nevím, kam bych ho zařadila. Možná něco vymyslím. To, co mám připraveno, se k tomu moc nehodí.

Setkání Angeliky s jeho ženou ve třetím díle být nemohlo. Pokud si vzpomínám, tak na začátku čtvrtého dílu se píše, že ještě ženatý nebyl. :disagreement:

Nezkrotná Angelika

Odjezd

(I)

Kočár policejního kapitána Desgreze projel hlavní branou jeho soukromého paláce, poskočil na hrbolatém dláždění ulice Commanderie a zamířil na předměstí Saint-Germain. Nebyl to sice nejluxusnější, přesto však drahý vůz z tmavého vyřezávaného dřeva; záclonky na dveřích, většinou zatažené, měl vyšívané zlatem. Dva grošáci, kočí, sluha zkrátka klasický kočár vysoko postaveného úředníka, bohatšího, než hodlá dát najevo, jemuž sousedé mohou vyčítat pouze to, že se ještě
neoženil. Hezký muž, jako je on, pohybující se v nejvybranější společnosti, by měl mít po boku jednu z těch poslušných měšťanských dívek, šikovných a ctnostných, které mrzuté matky a tyranští otcové plodí ve stínech týchž domů na předměstí Saint-Germain.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 01 kvě 2018, 10:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
PenelopaW píše:
A nebyla bych to já, kdyby mi to nedalo:

Mám rodinu. Nedávno se mi narodila dcera. Musím chránit ji a svou ženu.

Mám sice své teorie, ale budu moc moc škemrat a moc moc doufat, že to zabere, a že přihodíš svoji verzi, tzn. že se Katarína setká třebas i s paní Desgrezovou a miminem :prayer: . Mohla by na návštěvu k nové přítelkyni, která bydlí ve stejné čtvrti jako Desgrezovi, a potkat se s jeho ženou. A nebo při odchodu z místnosti, kterou pan policajt používá jako úřadovnu, narazit na jeho ženu u něj doma ;) . Což mne automaticky vede k tomu, že :desgrez: měl štěstí, že na jeho ženu u něj doma nenarazila Angelika, když s ním strávila noc po nezdařeném výslechu pana de La Reynieho :tongue: .
Setkání Angeliky s jeho ženou ve třetím díle být nemohlo. Pokud si vzpomínám, tak na začátku čtvrtého dílu se píše, že ještě ženatý nebyl. :disagreement:
To je to, co řešíme už dlouho - jestli AG vůbec o jeho sňatku a rodinném životě věděla :? . Podklady a informace, které máme k dispozici my, nemusely být v době, kdy psala Angeliku, vůbec badatelsky přístupné a známé... Pokud se skutečný Desgrez ženil cca rok před narozením dcerky, tak by to s literární časovou osou sedělo (nikde není řečeno, kdy se do paláce na předměstí Saint Germain stěhoval). Ovšem víme, že prokazatelně byl ženat v době, kdy Angelice vyznával v La Rochelle lásku! :twisted:
mimi píše:
Penelopo, ten nápad o setkání Kataríny s paní Desgrezovou a miminkem je hezký, ale nějak nevím, kam bych ho zařadila. Možná něco vymyslím. To, co mám připraveno, se k tomu moc nehodí.
Já jsem skromná ;) . Za mne to může být klidně jen něco ve smyslu, že v okamžiku, kdy Katarína sedala do kočáru, všimla si, že k vstupní bráně přijíždí jiný kočár a usoudila, že v něm jede paní Desgrezová. Byla zvědavá, s jakou ženou se muž jako on mohl oženit, a tak dala kočímu pokyn, aby vyčkal (branou by stejně dva kočáry vedle sebe projet nemohly, takže ten Katarínin dal nově přijíždějícímu přednost) a diskrétně poodhrnula záclonky, aby si Desgrezovu manželku prohlédla... A pak už můžeš psát dál své vyprávění ;) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 01 kvě 2018, 11:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, to je hezký nápad. Mohla bych na to navázat Katčinými úvahami o životě, vztahy v její rodině apod.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 01 kvě 2018, 14:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Penelopo, to je hezký nápad. Mohla bych na to navázat Katčinými úvahami o životě, vztahy v její rodině apod.
:applaus: Ano prosím! :prayer: :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 02 kvě 2018, 11:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Nevím, zda se už neopakuji, ale Lidožrout kdysi prohlásil, pokud něco dobře znevážíš, znevážíš to už napořád - takže já, kdykoli slyším nějakou romantickou píseň v italštině, západ slunce, gongoly, atd, slyším toto: https://www.youtube.com/watch?v=Z-KAsxm1Occ
je to rozkošná paródia, avšak niesom si istá či je autorom pesničky známe že pasta je v taliansku quasi predjedlo, lepšie povedané prvé hlavné jedlo (primi piatti) - druhé býva väčšinou poriadna flákota mäsa (secondi piatti), v čom teda nijako nezaostávajú za Slovákmi a Čechmi - a keď k tým duplo hlavným chodom ešte prirátame predjedlo, šalát a dolci (dezert)
to už by nejeden našinec dávno ležal pod stolom ;) :P ale uznávam že našinec si necháva ešte miesto v bruchu na svojich
pár polritráku :twisted: :twisted:
Tereza píše:
Léčba šokem (anulace sňatku) této Kataríně docela prospěla, i Desgrez si toho všiml: Kapitán Desgrez se na ni překvapeně podíval. Její ženská reakce ho trochu udivila. Napadlo ho, že když se nechová odměřeně, tak je i docela půvabná. :ok:
A tady Desgrez opět zabodoval: Francois Desgrez si všiml její bledosti.......Napadlo ho, že je mu asi souzeno pomáhat Peyracovým manželkám. :slzici:
Pekné pokračko Mimi

Tiež si myslím že to rýchle ukončenie ilúzií Kataríne prospelo - veď byť niekym opustený nieje iba Katarínina záležitosť, ale zažili to už milíóny mužov a žien sveta v o všetkých kútoch sveta a vo všetkých epochách .... :?

a tiež myslím že dokonale žensky sa Katarína :katarina: zachovala aj v tom keď sa pýtala či je Peyracova bývalá manželka pekná ....

už sa teším na Katarínine ďalšie dobrodružstvá, hlavne na pokračovanie jej vzťahu s barónom Blanchairtom a jeho dcérou :mrgreen: :ach:

PS:
toto ma ohromne pobavilo:
Tak ako bol Joffrey vždy tak trochu záchranca zúfaliek tak Desgrezovi prischla záchraná zúfaliek ktoré ako na bežiacom páse Peyrac vedomky alebo nevedomky vyrába .... :ok: :slzici: :lol: :lol:

ktovie koľko takých ešte pobehuje kdesi v stredomorí :sailor: a vôbec po svete :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 02 kvě 2018, 20:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za milé hodnocení mého pokračování vyprávění o Kataríně.
Těší mě, že vývoj hrdinčiny osobnosti a jejího chování se setkal u Vás čteňářek s kladným ohlasem. :katarina:
Moc už mě toho nenapadá, ale něco ještě sepíšu. :writer:


PS:
Zoufalky by mohly založit třeba nějaký spolek a vždy jednou ročně uspořádat setkání v některém přístavu ve Středomoří. :slzici: :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 03 kvě 2018, 17:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tak ako bol Joffrey vždy tak trochu záchranca zúfaliek tak Desgrezovi prischla záchraná zúfaliek ktoré ako na bežiacom páse Peyrac vedomky alebo nevedomky vyrába .... :ok: :slzici: :lol: :lol:
Už vidím, jak na Pont Notre Dame před domem Desgreze stojí dlouhá řada dam a trpělivě čeká, až na ně přijde u Desgreze řada - přesně takový výjev, jak fronta na mandarinky a toaleťák za Komanče :agree:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 03 kvě 2018, 20:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
moirra píše:
Tak ako bol Joffrey vždy tak trochu záchranca zúfaliek tak Desgrezovi prischla záchraná zúfaliek ktoré ako na bežiacom páse Peyrac vedomky alebo nevedomky vyrába .... :ok: :slzici: :lol: :lol:
Už vidím, jak na Pont Notre Dame před domem Desgreze stojí dlouhá řada dam a trpělivě čeká, až na ně přijde u Desgreze řada - přesně takový výjev, jak fronta na mandarinky a toaleťák za Komanče :agree:
:slzici: Chudák Desgrez. Není divu, že pak musel policejní povinnosti vykonávat po nocích, když měl přes den tak napilno. Je možné, že nezachraňoval jen Peyrakovy zoufalky, co my víme, za jaké zásluhy ho pan de La Reynie VE SKUTEČNOSTI jmenoval svým zástupcem :?: :!: ;) .

A moje fantazie, která někdy (pořád) žije vlastním životem už pracuje a vidím :desgrez: jako freudiánského terapeuta. Z místnosti odejde spokojená dáma, zarudlá líčka maskující krajkovým kapesníčkem, hlavu skloněnou a cupitá hbitě pryč. Z lavičky na odpočívadle se zvedá další dáma a vchází do místnosti. Desgrez znaven sedí za stolem, ťuká husím brkem o papír, pokyne jí, aby si lehla na kanapátko a vypověděla mu, jaké hanebnosti na ní pan hrabě napáchal. Dáma vypráví, Desgrez pozorně poslouchá, hlavu podepřenou rukou, trochu si zaklimbá, uklouzne mu loket, ale než se stačí praštit bradou o stůl, vzpamatuje se a znovu zdvořile předstírá zájem. A když dáma skončí, podá jí kapesník, aby se vysmrkala, načež se zvedne a se slovy: "Tak ať už je to za námi!" začne sundávat kabát :mrgreen: .

A bylo by tím vysvětleno, odkud královská policie bere drby a zákulisní informace!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 04 kvě 2018, 22:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, ano, přídávám se. :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 05 kvě 2018, 11:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dodejte mi nějaké zoufalky a jejich příběhy a já mohu zkusit dodat Desgreze :desgrez: . Může se to jmenovat "Zoufalé manželky" :) .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 06 kvě 2018, 17:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Dodejte mi nějaké zoufalky a jejich příběhy a já mohu zkusit dodat Desgreze :desgrez: . Může se to jmenovat "Zoufalé manželky" :) .
Tady jsou ty, které jsou pro mě nejzmánější : "V Paříži v extázi" od Jeanne jich bylo nejméně 6, na které si dobře vzpomínám. Madame de Montchevreuil, madame de Gondi, Anne Marie de Morant, rychlovka se služkou, tajenmá obchodnice a Diane (a to se jednalo v podstatě jen o jeden výlet do Paříže). Ninon mezi zoufalky spíš nepočítám, i když techtle mechtle s Desgrezem nelze vyloučit a do řady před Desgrezův barák bych ji možná také postavila - pan Dokonalý byl přece jen výjimečný zjev.
Do Paříže se mohly přestěhovat i některé dámy z mých fikcí "Gaskoňská sázka", tyto hysterky z Joffreyovy svatby, které si rozebírali Joffreyovi přátelé, byly přece typické zoufalky. Pak jsem vzala do úst i Séline,které se hrabě zbavil v "Čtyřech ženách" ihned poté, co si dal s Molinesem šachovou partii o slečnu Angeliku. A nesmím zapomenout na žárlivé ženy z Vánočního příběhu a na první milenku mladého pana Peyraca, kterou tak krásně vylíčila Moirra.
Když to vezmu kolem a kolem, jakmile se praktiky z mostu Pont Notre Dame rozkřikly po celém království, tak se tam před domem Desgreze asi děly věci!
A Carmenchita a Sabine stály frontu možná každý den :agree: .

Pro ty, kteří na vlastní kůži nezažili jiné fronty, než u pokladny v Kaufu, bych ráda přiblížila atmosféru nekonečných řad na banány, jiné než kubánské pomeranče, atd. Mezi čekateli se většinou plkalo o všem možném, a pokud se zboží vyprodalo, fronta se rozešla, aby se na druhý den stálo znovu.
Napadá mě, že stejný průběh mohly možná zažívat čekatelky na Pont Notre Dame, jakmile toho měl Desgrez dost a zavřel svou "úřadovnu".


P.S.V sobotu odpoledne a v neděli by mohl mít Desgrez zavřeno a také bych se přimlouvala za nějaký sanitární den.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 06 kvě 2018, 19:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Ninon mezi zoufalky spíš nepočítám, i když techtle mechtle s Desgrezem nelze vyloučit a do řady před Desgrezův barák bych ji možná také postavila - pan Dokonalý byl přece jen výjimečný zjev.
Však mne už napadlo, že takto se s Desgrezem vůbec seznámila :lol: . Moirra je přece dala dohromady jako milence ve svém Království francouzském... ;)
Tereza píše:
Když to vezmu kolem a kolem, jakmile se praktiky z mostu Pont Notre Dame rozkřikly po celém království, tak se tam před domem Desgreze asi děly věci!
Však já bych tam stála už od rána jako některé grupies ve frontě na lístky na koncert oblíbené kapely... 8) (Moje sestřenka takhle kdysi jela na Jacksona, coby pro holku z vesnice, která jela na vlastní pěst, to bylo do Prahy docela dobrodružné... žel omdlela hned na začátku, takže z božského Michaela neměla nic, a ještě jí okradli... Ale na druhou stranu, jela si tam pro zážitek na celý život, a tuhle vzpomínku jistě nevymaže...)
Tereza píše:
A Carmenchita a Sabine stály frontu možná každý den :agree: .
Sabine mne taky napadla. Neodjeli s manželem z Quebecku do Francie? Matně si vybavuji, že ano... Nebo to byla Bérangère-Aimée de La Vaudière??
Carmencita by si musela říct o opušťák z kláštera a je otázka, jestli by ji Desgrez nevyrazil, kdyby mu v úřadovně začala zase plivat mýdlové bubliny...
Tereza píše:
P.S.V sobotu odpoledne a v neděli by mohl mít Desgrez zavřeno a také bych se přimlouvala za nějaký sanitární den.
Jakožto zkušený praktik měl jistě své úřední hodiny a ctil neděli jako den určený Bohem k odpočinku.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 07 kvě 2018, 19:31
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Asi budu jediná, která má na zoufalky trochu jiný názor. :disagreement:

V kánonu to vlatně byla hlavně Carmencita, ale ta byla spíš posedlá a uražená, že už ji Joffrey nechce.
Sabine si na něho myslela, ale nevyšlo jí to. Tak si zoufala 20 let, až se dočkala. Tu ale vyléčil Joffrey a vlastně mu mohl být její manžel vděčný. :slzici:
Potom asi to ženy, kterým jako Rescator pomohl z otroctví. A v Americe ho uháněly všelijaké vypočítavé ženy.

Jinak ženy z různých fikcí zase neměly důvod k zoufalství. Byly vdané, měly i další vztahy, takže si moc nadějí dělat nemohly.
Ninon bych mezi ně neřadila a Diana si šla svou cestou.

To samozřejmě nevylučuje možnost nechávat se utěšovat v Desgrezově domě s romantickým výhledem na Seinu. :desgrez: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 10:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem další pokračování Kataríniných osudů. Hrdinka učinila rozhodnutí, ale konec to ještě není. Snad se na mě nebo spís Katarínu nebudete moc zlobit. Ale je tu ještě přece její nový ctitel. Tak uvidíme, co bude dále.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 11:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se tedy trochu hněvám, mám pocit, že si Katka šlape po štěstí, pže baron na mne působil dojmem, že jeho zájem je opravdový. Nuž ještě uvidíme, kam se to bude ubírat!

Děkuji za zmínku o paní Francois Desgrezové. Ty kaštanové vlasy mi dávají naději, že bych to mohla být já :D. A miminko mne přivedlo k tématu, jak to vlastně bylo s výchovou dětí v té době. Hortenzie měla - tak jako jiné Pařížanky - děti na venkově u kojné. Když odrostly, dívky šly zpravidla do kláštera, chlapci mohli mít domácího učitele, odrostlejší šli na studia... Ale to je povětšinou záležitost majetnějších vrstev, zajímalo by mne, jak to měla střední třída a ti ne-bohatí... A jaký tehdy obecně byl vztah k dětem.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 11:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, Katarína si možná šlape po štěstí, ale je tu ještě pan baron. Je to bývalý voják, tak by měl jednat jako chlap.
Také už mám trochu promyšleno pokračování a příště objasním, proč ho král pozval do Versailles. :katarina:

O výchově dětí se nejvíce informací najde o šlechticích. Četla jsem spíše o české šlechtě v 16. a 17. století.
Měšťany se moc historici nezabývají.
Moje představa je, že rodina postavení jaké měl Desgrez, si najala kojnou, chůvu, pak se asi postarali, aby dcera měla určité vzdělání jako ostatní dcery úředníků ve službách království. Větší péče o vzdělání byla určena synům.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 13:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
chapem, ze Katarína sa nechce tretíkrat "popalit" (aj ked ako sa vraví do tretice vseko dobre( 1.-krat ju zosmiesnil slachtic v Presporku, 2.-krat nevydarene manzelstvo so J. K.uz proste nechce viac riskovat.
Realizovat sa môze aj inak, napr. vo Viedni, ci inam, kde sa bude citit uzitocna.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 20:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katarína by měla znát krátký vtip pro ženy : "Chcete krásného, charizmatického, urostlého muže, který Vám bude každý den nosit květiny a říkat, že Vás miluje? Pokud ano, tak si pusťte Barrandov od 16.40 hodin."

Pokud by Katarína náhodou potřebovala ještě od někoho radu, co má dělat dál, mohla by si dojít i za Angelikou. Dokonce i ta stála pevně na zemi, a to by si mohla dovolit vzhledem ke svým půvabům i docela jiné úvahy o panu Dokonalém : Muže, jehož milovala, ještě do všech podrobností neznala. V podstatě právě ona v sobě nedokázala úplně odstranit nedůvěru, které v ní vyvolalo jejich dlouhotrvající nedorozumění. Po pochybnostech o tom, že v něm probouzí takovou vášeň, poté, co se vrhla do opojného objevování milostné slasti, se najednou začala bát. Zdálo se jí, že skutečnost, že ji miluje, je natolik výjimečná a jako ze světa pohádek, že se ptala sama sebe, zda se jí to všechno jen nezdá. Až se z toho snu probudí a odhalí smutnou pravdu, jež jí byla předpovězena, trest ji nemine.
Má právo ho tak vášnivě milovat? Být tak šťastná? Neodvrhne ji a neodejde za jinými milostnými dobrodružstvími? Je hezké, že tvrdí, že nikdy nemiloval jinou ženu do té míry, aby jí ukázal svou laboratoř a mluvil s ní o matematice, ale Angelika zůstávala skeptická a propadala žárlivosti na minulost, což ho rozesmávalo a zároveň tajně těšilo.
Ten pocit se postupně vytrácel. Přijala svou lásku jako milost, kterou by bylo hřích odmítat.


Jěště že jsou chlapi většinou tvrdohlaví - tudíž sázím na barona. Ta její první vize poklidného života totiž není vzhledem k jejím možnostem vůbec špatná :agree: .
P.S. Nějaké naplácání na zadek :prayer: od barona by Kataríně jen prospělo :mrgreen:

Těším se na pokračování - a moc ráda bych se na Katarínu podívala tentokrát také očima barona.:prayer:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 20:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Těším se na pokračování - a moc ráda bych se na Katarínu podívala tentokrát také očima barona.:prayer:
Ovšem to je výzva! To by mohlo být zajímavé uchopení příběhu a já nejsem vůbec proti! Výborný nápad, Terezo ;) .

Co se naplácání týče... mé preference jsou veřejně známé, takže i tento návrh bych neodsuzovala :prayer: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 20:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
chapem, ze Katarína sa nechce tretíkrat "popalit" (aj ked ako sa vraví do tretice vseko dobre( 1.-krat ju zosmiesnil slachtic v Presporku, 2.-krat nevydarene manzelstvo so J. K.uz proste nechce viac riskovat. Realizovat sa môze aj inak, napr. vo Viedni, ci inam, kde sa bude citit uzitocna.
Ado, takto je možné vysvětlit hrdinčino chování. Obavy a strach riskovat. Hledání dalších možností, jak být užitečná. Příběh ještě nekončí, tak kdo ví, co bude dál.

Terezo, takovou reakci na další příběh o svérázné Kataríně jsem čekala. :agree: :katarina: Uznejte, ale, že kdybych ji hned nechala hned přijmout baronovu nabídku, nebyla by to trochu škoda? :mrgreen: Padli by si do náručí a byl by šťastný konec? :love: :?:

Připravuji pokračování, kde se budu věnovat právě Pierrovi.
PenelopaW píše:
Tereza píše:
Těším se na pokračování - a moc ráda bych se na Katarínu podívala tentokrát také očima barona.:prayer:
Ovšem to je výzva! To by mohlo být zajímavé uchopení příběhu a já nejsem vůbec proti! Výborný nápad, Terezo ;) . Co se naplácání týče... mé preference jsou veřejně známé, takže i tento návrh bych neodsuzovala :prayer: .
Naplácání, to je dobrý nápad, cha, cha. Katarína je důkaz, že žena neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane.

Ale musím souhlasit i s Adou, prostě má obavy, je ovlivněna špatnými zážitky z minulosti.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 21:47
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza-tiez si myslim, ze pohlad barona by bol zaujimavy

čo sa tyka vyprasku, ten by som neodporucala :disagreement: :disagreement: K. by mohla schmatnut kord alebo nejaku inu zbran a dotycny by to nemusel prezit. :swordplay: :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 kvě 2018, 22:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, tak Katarína sice ovládá kord a jiné zbraně, ale Pierre je bývalý voják a zvěd. Ten by asi nebyl lehký oříšek. :disagreement: :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 28 kvě 2018, 00:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souboj mi připadá naprosto geniální!!!! Baron by se pokusil vzpurnou Katarínu zkrotit, Katarína by naň vytáhla kord, on by byl překvapen, možná by se i trochu ušklíbl (žena a šerm??), ale záhy by byl nucen se bránit. Během souboje by mu učarovala ještě víc, ale nakonec by ji porazil, čímž by zase stoupl v ceně u ní. Takové řešení milostného sporu po katarínovsku! :)

Je fakt, že v tomhle ohledu původní Katarína poněkud "vyměkla" a "zženštila". Kromě některých rozhodnutí, nad kterými si trháme vlasy, se spíše nimrá ve svých pocitech a je víc dívčí (což není na škodu), takže by konečně mohla ukázat i své divoké Já. Pořádná scéna plná šermu a chemie by pomohla jí i Pierrovi dostat vzájemný poměr na další metu ;).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 11 čer 2018, 21:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
prepáč Mimi že píšem komentár až teraz ... fikci som si prečítala už dávnejšie ale akosi mi vyfučalo z hlavy že som nepridla komentár ktorý som chcela ale bola som ten večer už moc unavená ....
mimi píše:
Hrdinka učinila rozhodnutí, ale konec to ještě není.
no to teda dúfam ! naozaj sa spolieham na tvrdohlavosť a neústupnosť pána baróna že tentokrát sa kataríne
nepodarí tak jednoducho utiecť :ok:

Polačkovsky vyjadrené život samotný je životu nebezpečný už od samého počiatku a kto nič neriskuje nič nezíska -
takže Katarína by si mohla konečne uvedomiť že tisíce a tisíce ľúdí sa trpko sklamalo v láske ale napriek tomu veľa z
nich v inom vzťahu našli svoje šťastie ... a napokon zúfaliek ktoré si trhajú vlasy že nedostali Joffreya je celý regiment -
takže toto jedno by vôbec nemala brať osobne .... veď v 17 storočí bolo u šľachty viac ako bežné že sa sňatky neuzatvárali z lásky ale z majetkových prípadne strategických dôvodov .... a podobný osud ako Katarínin tiež zdieľali zástupy žien a v neposlednom rade aj samotná francúzska kráľovna :king: ....
mimi píše:
Pojede do Vídně, bude žít v paláci, který patří její rodině.
ha ha - no tak budem mať návštevu :ok: :la-polak-fun: :applaus:
mimi píše:
Katarína si možná šlape po štěstí, ale je tu ještě pan baron. Je to bývalý voják, tak by měl jednat jako chlap.Také už mám trochu promyšleno pokračování a příště objasním, proč ho král pozval do Versailles. :katarina:
Katarína si ne možná ale celkom určite tentokrát šlape po štěstí :katarina: ale to by nebola Katarína keby to tak nebolo ...
veď keby všetko dobre dopadlo nemohla by už Katarínovať (ľutovať sa aká je zúfalka) čo sa jej medzičasom stalo železným zvykom .... :twisted: :applaus:

teším sa na pokračovanie a ostávam s pozdravom s ktorého sa už stalo zaužívané heslo:

v každej z nás je kúsok Kataríny :mrgreen:

A nedá mi sa zlomyseľne nazaškeriť nad Terezinim výrokom:

P.S. Nějaké naplácání na zadek :prayer: od barona by Kataríně jen prospělo :mrgreen:

PS: rozkošný obraz Desgreza s rodinkou :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 11 čer 2018, 22:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Už vidím, jak na Pont Notre Dame před domem Desgreze stojí dlouhá řada dam a trpělivě čeká, až na ně přijde u Desgreze řada - přesně takový výjev, jak fronta na mandarinky a toaleťák za Komanče :agree:
PenelopaW píše:
A moje fantazie, která někdy (pořád) žije vlastním životem už pracuje a vidím :desgrez: jako freudiánského terapeuta. Z místnosti odejde spokojená dáma, zarudlá líčka maskující krajkovým kapesníčkem, (...) A když dáma skončí, podá jí kapesník, aby se vysmrkala, načež se zvedne a se slovy: "Tak ať už je to za námi!" začne sundávat kabát :mrgreen: .........

......A bylo by tím vysvětleno, odkud královská policie bere drby a zákulisní informace!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ano ano tak presne toto chcem čítať aj ja ! :prayer:
PenelopaW píše:
Dodejte mi nějaké zoufalky a jejich příběhy a já mohu zkusit dodat Desgreze :desgrez: . Může se to jmenovat "Zoufalé manželky" :) .
To stojí za úvahu - na začaitok by stačilo spočítať tie s kanónu plus Katarína - ach :katarina:
Katarínu na gauči u Desgreza! to by bolo niečo! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 16 čer 2018, 21:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za hodnocení mého pokračování. Jsem ráda, že se Ti vyprávění líbilo.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 19 čer 2018, 19:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Ale já bych jí zatleskala :applaus: především za to, jak utřela Joffreye : teoretizujete vo svojej Skole lasky, a k praxi máte daleko.:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Co by asi tak pan hrabě udělal, kdyby byla Katarína těhotná ( teda s někým jiným) :?: Vím, že je to pod její úroveň, ale .......možná by se k něčemu pan hrabě odhodlal, kdyby měl nůž na krku. :mrgreen

Katarína je nyní bojovná a podle mě se už tolik netrápí. Pana hraběte dokázala pěkně utřít. :applaus: :slzici: :katarina:

Na mě sedla romantická můza a napadlo mě, že za tím je možná malé nevinné a romantické Katarínino tajemství. Je to trochu jiná verze vztahu s Pierrem. Dítě s jiným nečeká, ale pan hrabě měl alespoň jeden zkažený večer. :slzici:

Posílám první část. :ach: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 19 čer 2018, 21:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi-velmi pekna a romanticka cast na skraslenie vecera. :ach: :ach: ja teraz tiez pisem pokracovanie k mojej poviedke. :love:
(Aj keby som sa radsej vratila s Katarínou do Ruska, ale tam su teraz MS vo futbale, tak Katarina musi cakat. Ani s jej peniazmi a znamostami sa tam teraz tak lahko nedostane.( :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 19 čer 2018, 22:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Na mě sedla romantická můza a napadlo mě, že za tím je možná malé nevinné a romantické Katarínino tajemství. Je to trochu jiná verze vztahu s Pierrem. Dítě s jiným nečeká, ale pan hrabě měl alespoň jeden zkažený večer. :slzici:

Posílám první část. :ach: :katarina:
Olalá, Katarína :katarina: se nezdá! :shock:

Ne, že bych jí nějakou tu nevinnou muchlovačku s Pierrem nepřála, ale víc se mi líbila (a i mi k ní seděla) verze, kde se s ním začala sbližovat až se zlomeným srdcem. Pierre takhle působí tak trochu jako ten, kdo využívá situace, nic neriskuje a svádí ženu, která je vdaná za někoho jiného. Kdežto v původní verzi mi ty jeho city přišly nějaké víc ryzí, mohl využít veškerý svůj um (a ne jen obrátit ve svůj prospěch zklamání z nenaplněného manželství), a i když jistě věděl, že Katarína je bohatá nevěsta, přišlo mi, že ji má rád pro ni samou...

Taky mi moc nevoní představa pana hraběte, jak a) podvádí svoji manželku s "volnými dámami" (připadá mi, že on není ten typ - že i kdyby se oženil pro majetek a Katarína se mu vyloženě hnusila, bral by vůči ní alespoň nějaké ohledy a ne ji okatě podváděl - přece jen si ji váží i pro jiné věci), b) nosí parohy.

Ale to je můj názor a neber ho prosím jako kritiku ;) . Jen za mne bych se držela té "původní Kataríny", pro kterou jsou tělesné prožitky něco lehce děsivého a k nimž je nedůvěřivá, která si léčí srdce zlomené Joffreyem, s nímž si ale rozuměla intelektuálně a s nímž by mohli zůstat přáteli, kdy si jeden vážili druhého a neudělali by nic, čím by ho cíleně ranili, a která postupně začíná odhalovat svoje křehčí já až v okamžiku, kdy na ty správné struny udeří Pierre. Strašně moc bych si přála, aby sice ještě pořád vzdorovala, ale už čím dál méně (za mne je nej ta scéna, kdy ji Pierre políbí a jí to zanechá v hlavě a v duši zmatek), až by se nakonec poddala :ach: .

Ado, samozřejmě jsem natěšená i na ruskou verzi Kataríniných dobrodružství ;) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 19 čer 2018, 22:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, jsem ráda, že se Ti malé vyprávění o Kataríně líbilo. Inspirovala mě Tvoje fikce o setkání s Carmencitou a rázný rozhovor s manželem. Napadlo mě, že její malé a celkem nevinné tajemstvī jí zvedlo sebevědomí. :katarina:
Jinak se moc těším na Tvoje další pokračování. Jsem hrozně zvědavá na její osudy v Rusku. :writer:

Penelopo, ujišťuji Tě a ostatní čtenářky, že verzi o postupném sbližování K. a P. jsem neopustila. Připravuji jedno pokračování, které bude věnováno jen panu baronovi. :writer:
K napsání tohoto kraťoučkého vyprávění mě inspirovala Adina poslední povídka a úvahy Terezy, co by hrabě dělal, kdyby K. čekala dítě s jiným. Katarína si zatím dopřála trochu toho, co jí chybělo. A dodalo jí to sebevědomí. Tak řekla manželovi svůj názor. Katarína je také jen žena a tak prostě malinko ztratila hlavu. Pan hrabě parohy nenosí, k tomu se K. nesnížila. Jestli ji má Pierre opravdu rád, tak o tom ona zatím prostě nedumá. Osamělý muž a žena, o kterou nestojí manžel, kdo by se jim divil. Hodně bohatý člověk, áť muž nebo žena, to také nemá ve vztahu jednoduché. Pochybnost o lásce nebo touze po majetku se nabízí. Ale K. by mohla lehko podlehnout. :?:
Nevěra ženy byla vždy přísněji souzena než muže. Pan hrabě se ve fikci moc šlechetně nechová. Katarína ví o jiných ženách, vždyť mu to sama řekla.

Samozřejmě mě těší, že se Ti líbí "původní verze" vyprávění o postupném sbližování K. a P. A budu v ní pokračovat. :ach: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 20 čer 2018, 16:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně se představa, že Katarína nakonec nasadí hraběti parohy, docela líbí. Vzal si ji ze zjištných důvodů, kašle na ni, tak jaképak ohledy.
Jen bych mu radila, aby se stačil rozvést dřív, než bude mít ve svém Paláci trubadúrské poezie kukaččí dítě. :agree:
U mě Katarína opět zabodovala -vždyť které ženě se podařilo zkazit mu večer?

Jinak samožřejmě preferuji původní verzi K + P .

Mám takovou drobnou technickou připomínku - nemohlo by se vlákno s Katarínou nějak rozdělit, ať jdou jednotlivé příspěvky chronologicky za sebou? Tedy něco jako verze Ady, Mimi a Jiné příběhy?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 20 čer 2018, 22:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Katarínino tajemství

Ano, ona ošklivá a manželem přehlížená má své tajemství. Když se dnes v paláci objevila vévodkyně Carmencita, tak se trochu lekla. V jednu chvíli ji napadlo, že ji přišla vydírat. Katarína se už několikrát na svých vyjížďkách setkala s mužem. Je zarostlý a má chatrné oblečení, ale pro ni je ten nejkrásnější. Tajně ho navštěvuje ve staré zřícenině v lese. (...). Ten muž slouží v armádě a plní zde v kraji nějaké poslání. Je to chudý šlechtic, jmenuje se baron Pierre de Blanchairt. Je vdovec a má v Paříži v klášteře malou dcerušku..
už je tu toľko verzií že sa mi z toho zatočila hlava .. kde sem sa vlastne prvý krát stretli z Barónom ???? v nejakej staršej, nedopísanej fikčnej sérii, či nie? :roll: :roll:

PS: knižnému Joffreyovi by veru neušlo že sa jeho žena z niekym stretáva .... ale možno to dokonca vedel a ignoroval to?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 20 čer 2018, 22:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Mně se představa, že Katarína nakonec nasadí hraběti parohy, docela líbí. Vzal si ji ze zjištných důvodů, kašle na ni, tak jaképak ohledy.
Jen bych mu radila, aby se stačil rozvést dřív, než bude mít ve svém Paláci trubadúrské poezie kukaččí dítě. :agree:
U mě Katarína opět zabodovala -vždyť které ženě se podařilo zkazit mu večer?

Jinak samožřejmě preferuji původní verzi K + P .

Mám takovou drobnou technickou připomínku - nemohlo by se vlákno s Katarínou nějak rozdělit, ať jdou jednotlivé příspěvky chronologicky za sebou? Tedy něco jako verze Ady, Mimi a Jiné příběhy?
Terezo, jsem ráda, že u Tebe Katarína zabodovala.
Navrhuješ vlákno vyprávění rozdělit. Já bych z fikcí mohla vyjmout původní verzi K+P. Bylo by to přehlednější.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 20 čer 2018, 23:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ešte ma napadlo že práve toto by som chcela vidieť napísané: :prayer: :prayer:
mimi píše:
Ado, tak Katarína sice ovládá kord a jiné zbraně, ale Pierre je bývalý voják a zvěd. Ten by asi nebyl lehký oříšek. :disagreement: :swordplay:
:ok: :ok:

a dopadnúť by to samozrejme moho aj takto:
PenelopaW píše:
Souboj mi připadá naprosto geniální!!!! Baron by se pokusil vzpurnou Katarínu zkrotit, Katarína by naň vytáhla kord, on by byl překvapen, možná by se i trochu ušklíbl (žena a šerm??), ale záhy by byl nucen se bránit. Během souboje by mu učarovala ještě víc, ale nakonec by ji porazil, čímž by zase stoupl v ceně u ní. Takové řešení milostného sporu po katarínovsku! :) :swordplay:
ale MIMI fantázii sa samozrejme medze nekladú! :applaus:

PS: roztriediť by to musel niekto kto sa v tom vyzná - ja už som sa prestala vyznať čo ide a nejde po sebe a ako by to správne patrilo .....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 20 čer 2018, 23:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, představa hodnocení výkonu pana hraběte o svatební noci mi připoměla film Svatby pana Voka s Milošem Kopeckým.
Tam mu po první společné noci jeho nastávající Kateřina z Ludanic říka, že je šťastná, protože všechny pověsti o jeho milostném umění přeháněly. :ok: :slzici: :slzici:

P.S. Shoda křestních jmen. ;)

Moirro, v tom kratičkém vypravování jsem použila trochu z fikce o K. a P, kterou už delší dobu píši.

Přání napsat o souboji, je dobrý nápad. Jenže nikdy jsem souboj nepopisovala, ale třeba sedne můza. :writer:

K roztřídění navrhuji moje vyprávění o K. a P. Vyjmout a založit nové vlákno. To bych snad mohla sama, nebo to není možné. Jednotlivé díly by šly za sebou.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 21 čer 2018, 17:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Přání napsat o souboji, je dobrý nápad. Jenže nikdy jsem souboj nepopisovala, ale třeba sedne můza. :writer:
no ale to si pusti nejaké mušketierske filmy, a hneď máš pred očami hromadu súbojov ktorými sa môžeš inšpirovať ....

a napokon Dumas ich opísal v knihách viac ako dosť :swordplay:

môj tip:

film "Julie, Chevalier du Maupin" kde Sarah Biasini, dcéra rakúskej herečky Romy Schneiderovej hrá
mladú ženu prezlečenú za muža a hodne tam aj šermuje pokiaľ si správne spomínam

https://korzar.sme.sk/c/4612376/dcera-r ... matky.html

toto síce nieje Katarína - tá by samozrejme vyhrala :katarina: :swordplay: ale ajtak:

https://www.youtube.com/watch?v=ofmBgLEsthU

zhoda mien čo sa týka herečky čiste náhodná :mrgreen:

ale tak trochu Katarína :katarina: contra maskovaný rescator :mask:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 21 čer 2018, 17:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, díky za tipy vizuzuální i psané. Už jsem si říkala, že se poradím s klasiky. Malou kostřičku už mám, ale ještě to nechám uzrát. :agree: :swordplay: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 23 čer 2018, 14:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
damy, kam mam pridat pokracko poviedky Necakana navsteva? sem do Miminych?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 23 čer 2018, 15:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, já nevím. Pokusím se zkopírovat vyprávění o Kataríně a Pierrovi a založit novou složku. Tu bych nazvala Katarína a Pierre. Právě pracuji na pokračování. Ten Katarínin sen není moc vydařený a tak ho klidně ignoruj. Ale to je jen moje doporučení. Nevím, co na to ostatní.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 23 čer 2018, 22:06
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
mimi píše:
ada1987 píše:
damy, kam mam pridat pokracko poviedky Necakana navsteva? sem do Miminych?
Ado, já nevím. Pokusím se zkopírovat vyprávění o Kataríně a Pierrovi a založit novou složku. Tu bych nazvala Katarína a Pierre. Právě pracuji na pokračování. Ten Katarínin sen není moc vydařený a tak ho klidně ignoruj. Ale to je jen moje doporučení. Nevím, co na to ostatní.
mimi-tak ja to pridam sem. Poviedka bude mat este 1-2 kapitoly, uvidim, ako sa mi to podari rozdelit, a ci bude 2. cast dost dlha. este treba trochu uprav a buduci tyzden by malo byt hotovo. :katarina: :katarina: :writer:
Ne, prosím. Držte se každá svých příspěvků.

Mimi má teď své příspěvky na téma Katarína v tomto vláknu, kterých není zas tak mnoho a tudíž mohou zůstat pohromadě. Čili není nutné dále toto téma dělit a v klidu může pokračovat v příběhu s Pierrem zde vč. stejnojmenné diskuze = téma ve Čtenářských snech "Mimi - Katarína fikce".

Adiny příspěvky jsou přesunuty do tématu "Prvá manželka", kam patří (část Čtenářské sny). Pokud se ještě stále můžeme dozvědět nějaké pikantnosti ze života Kataríny z doby jejího manželství s panem hrabětem, a to z pera její stvořitelky, bude lepší, když si je přečteme na jednom místě. Takže zatím není důvod zakládat pro tento originál nové vlákno na stejné téma.

Ostatní odvozené příběhy od jiných uživatelů na téma Katarína jsou přesunuty do tématu vč. stejnojmenné diskuse s názvem "Katarína - jednorázové minifikce".


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 23 čer 2018, 22:16
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina-dakujem za vysvetlenie.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 24 čer 2018, 07:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, díky za vyřešení.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 24 čer 2018, 09:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Omlouvám se, že jsem Vám způsobila takové komplikace.
Jen jsem se trochu v těch příbězích a jejich odbočkách trochu ztrácela a myslela jsem, že pokud zde zavítá někdo nový, nemá šanci se ve fikci o Kataríně zorientovat.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 24 čer 2018, 21:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem pokračování vyprávění o Katarině a Pierrovi. Tento díl je věnován hlavně jemu. V této fikci možná trochu zasáhne do osudů hrdinů sám král Ludvík XIV. Jen na ten souboj je ještě trochu brzo. Přeji příjemné čtení.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 24 čer 2018, 22:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
velmi pekne pokracko. tesim sa na Vieden. :katarina: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 24 čer 2018, 23:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, díky. Já se také těším na Tvoje další vyprávění. Hlavně to o osudech K. v Rusku. :katarina: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 6  [ 297 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 12 hostů