DISKUSE: Mimi - Katarína fikce

Odpovědět   Stránka 6 z 6  [ 297 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 24 pro 2018, 12:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Četla jsem i včera a děkuji za milý předvánoční dárek. I když se Pierre musel "na kuráž" posilnit, líbí se mi, že v podobě nočního vloupání dal průchod svým potlačovaným citům a vášni. Jen by mne zajímalo, co by dělal, kdyby se Katarína neprobudila. Vlezl by si k ní pod peřinu a probudil ji jako Růženku? ;) A byla by rozespalá Katarína přistupnější??? ;)

"Zval jsem Vás na dnešní noc k sobě, ale Vy jste odmítla. Když nejde hora k Mohamedovi, musí jít on k hoře. Nebo je to naopak, ale na tom nezáleží. Přišel jsem za Vámi."

Tohle je výborná hláška! :applaus:

Pierre trochu nejistě vstal a tiše se zasmál:
"Madame, Vaší pověsti by to také neprospělo. Myslím, že naše šance na úspěch jsou vyrovnané."


Není nad to, když proti ženské hrdince někdo otočí její argumenty :mrgreen: .

Teď, když jsme spolu prožili noc.

Přesně tak! A já doufám, že si Katarína ty zelené šaty nakonec obleče!

P.S.: Ta muchlovačka mohla být odvážnější... Pierre se jaj vidno umí ovládat i připitý a je to skutečný kavalír :).

P.S.: Bude ještě námi vytoužený souboj??


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 25 pro 2018, 11:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
K čtení fikcí jsem se dostala teprve dnes a s radostí musím konstatovat, že jsem si rozbalila další vánoční dárek.

Katarínino noční dobrodružství n e m á c h y b u !!!!
Pierre byl písklý tak akorát, zachoval si vtip a humor a Katarínino mateřsky-ochranitelské gesto, kdy Pierra přikryla pláštěm, bylo kouzelné!

Prsten na ruce a zelené šaty prostě musí být!!! I když nějaká překážka, třeba souboj před divadlem (Pierrův, Katarínin, nebo obou proti přesile), by se vzhledem k tomu, že má Katarína dar komlikovat jednoduché věci, docela hodila.

Mimi, to bylo opravdu moc pěkné pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 25 pro 2018, 15:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji všem za milá hodnocení mého vyprávění o nočním setkání Kataríny a Pierra. :agree:
ada1987 píše:
mimi-krasne pokracko, som spokojna. :ach: aspon ty doprajes Katarine trosku stastia, ked ja nie. :mrgreen:
Ado, záleží jen na Tobě, jaký osud svoji hrdince přichystáš. Ty ji přece můžeš v Rusku dopřát to, co ji dosud život upíral. Věřím, že dobré zakončení jejího osudu by se líbilo nejen mě. :prayer: :katarina:
dasha píše:
Ke Kataríně to muselo být vysoko, že se Pierre cestou tak unavil. To je trochu škoda :oops: Ale zase se nikam nepropadl a odešel celý. Pokud Katarína přijme jeho nabídku, možná se dočkáme i manželského štěstí! :love:
Dasho, já si představuji,že Katarína měla ložnici v prvním patře a velké francouzské okno vedlo na terasu a z ní potom schody do zahrady. Katarína tak mohla hned ráno seběhnout a projít se v zahradě. Pierra spíše unavil alkohol, kterým si dodal odvahu k noční návštěvě. Jak to bude s nabídkou a manželským štěstím, to zatím neprozradím. Já moc nefandím špatným koncům. Ve fikci si můžu užit romantiky, tak proč to nevyužít. ;) :mrgreen:
PenelopaW píše:
Četla jsem i včera a děkuji za milý předvánoční dárek. I když se Pierre musel "na kuráž" posilnit, líbí se mi, že v podobě nočního vloupání dal průchod svým potlačovaným citům a vášni. Jen by mne zajímalo, co by dělal, kdyby se Katarína neprobudila. Vlezl by si k ní pod peřinu a probudil ji jako Růženku? ;) A byla by rozespalá Katarína přistupnější??? ;)

To je tak trochu námět na silvestrovské vyprávění, třeba to některá z nás zpracuje. :lol:
Penelopa píše:
b][Pierre trochu nejistě vstal a tiše se zasmál:
"Madame, Vaší pověsti by to také neprospělo. Myslím, že naše šance na úspěch jsou vyrovnané."
[/b]

Není nad to, když proti ženské hrdince někdo otočí její argumenty :mrgreen: .

Pierre nezapře bývalého vojáka, který umí využít protivníkovu slabost ve svůj prospěch. :agree:

Teď, když jsme spolu prožili noc.

Přesně tak! A já doufám, že si Katarína ty zelené šaty nakonec obleče!

Tak do se dozvíme až v dalším vyprávění. Je třeba vydržet. :?:

P.S.: Ta muchlovačka mohla být odvážnější... Pierre se jaj vidno umí ovládat i připitý a je to skutečný kavalír :)

Já dopřávám Kataríně muže, který má v sobě touhu, ale dovede se také chovat. :ach:

P.S.: Bude ještě námi vytoužený souboj??

Jak to bude se soubojem, to ještě budu muset promýšlet. Já už měla v podstatě představu o ději až do konce v kostce připravenou.

Tereza píše:
Katarínino noční dobrodružství n e m á c h y b u !!!!
Pierre byl písklý tak akorát, zachoval si vtip a humor a Katarínino mateřsky-ochranitelské gesto, kdy Pierra přikryla pláštěm, bylo kouzelné!


Chtěla jsem, aby Pierre nebyl jen takový salonní nápadník, ale udělal i něco, co zrovna asi není podle bontonu. Jak to zapůsobí na Katarinu se dozvíte v dalších vyprávěních. Katarina přikryla Pierra pláštěm, protože on v ní zkrátka probouzí tyhle skryté instinkty. :agree:

Jestli Katarína obleče zelené šaty, nechá si prsten a nějaký souboj jí, Pierrovi, nebo oběma zkomplikuje osud, tak to zase až v příštích dílech. :katarina: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 26 pro 2018, 16:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

Jestli Katarína obleče zelené šaty, nechá si prsten a nějaký souboj jí, Pierrovi, nebo oběma zkomplikuje osud, tak to zase až v příštích dílech. :katarina: :writer:
no to som teda napnutá :P

pekné a prekvapujúce pokračovanie - avšak trochu som bola sklamaná že sa Katarína ráno nezobudila s Pierom vedľa seba - veď vo svojej opilosti a rozospatosti sa v noci mohol presunúť z nepohodlného kresla do pohodlnej postele ....
Katarína by si to ráno v prvom momente rozospatá a možno aj preto že sa jej v noci snívali nejaké zaujímavé súvislosti k jej vedeckým prácam a v hlave jej už vírili nové výpočty, ani nevšimla a keď by napokon zaklopala v pravidelne určenom čase slúžka z ranným bylinkovým čajom povedala by "vstúpte"

a hups! už by nikdy nikomu nevyhovorila :katarina: že s Pierom nič nemala :twisted:

No nič popustila som zasa uzdu mojej bujarej fantázii ....

takže si dovoľujem doplniť aj toto:

PS: "Ano, máte pravdu." Souhlasil hrabě de Blanchairt. Otočil se, rychle přešel k oknu, otevřel ho a velmi tiše seběhl po schodech terasy do zahrady.

a práve v tom momente prichádzal cez dvor posol z Hoffburgu :twisted: :P


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 27 pro 2018, 19:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

pekné a prekvapujúce pokračovanie - avšak trochu som bola sklamaná že sa Katarína ráno nezobudila s Pierom vedľa seba - veď vo svojej opilosti a rozospatosti sa v noci mohol presunúť z nepohodlného kresla do pohodlnej postele ....
Katarína by si to ráno v prvom momente rozospatá a možno aj preto že sa jej v noci snívali nejaké zaujímavé súvislosti k jej vedeckým prácam a v hlave jej už vírili nové výpočty, ani nevšimla a keď by napokon zaklopala v pravidelne určenom čase slúžka z ranným bylinkovým čajom povedala by "vstúpte"

a hups! už by nikdy nikomu nevyhovorila :katarina: že s Pierom nič nemala :twisted:
Tak to by potom Katarina vypila bylinkový čaj, vstala a na chvíli se vzdálila. Vrátila by se oblečená a s dvěma kordy. Místo pozvání na snídani by rozespalého Pierra vyzvala na souboj. Kdo by vyhrál? :swordplay:
P.S. Pierre by se do její postele přesunul oblečený, jen by se zul. :P

Moirro, děkuji za hodnocení.

Posel z Hoffburgu by mohl přinést vzkaz, že z Ameriky přijíždí - víte kdo- a z Ruska Dimitrij. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 pro 2018, 18:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Posel z Hoffburgu by mohl přinést vzkaz, že z Ameriky přijíždí - víte kdo- a z Ruska Dimitrij. :mrgreen:
A tohle mne zaujalo! Líbí se mi představa souboje mezi Dimitrijem a Pierrem o Katarínu! A proto volám na dostatečně bláznivé autorky: betafikce! Beta-Fikce! B-E-T-A-F-I-K-C-E!!!

Kdyby do souboje vstoupil i pan Dokonalý aka Rescator, který by se rozhodl bránit čest bývalé manželky, bylo by to úplně dokonalé... :prayer: ale taky už totální fantasmagorie :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 03 bře 2019, 20:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po delším odmlčení přidávám něco málo vyprávění o Kataríně. Pokud chcete vědět, jak se rozhodla po Pierrově noční návštěvě, tak najdete odpověď. Osud ale Kataríně asi nebude tak příznivý, jak by si přála. To ale až v příštích částech.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 04 bře 2019, 09:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hurá!!! :ok: Za sebe jsem ráda, že Katarína oblékla to, co oblékla. Ovšem Pierrovo rozstonání mne trápí, doufám, že to nebude nic vážného, jak avizuješ... :?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 04 bře 2019, 15:00
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
kratke, ale pekné. snad Pierre neumrie. ja som sice za badendy, ale toto by bolo smutne.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 04 bře 2019, 18:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Po delším odmlčení přidávám něco málo vyprávění o Kataríně. Pokud chcete vědět, jak se rozhodla po Pierrově noční návštěvě, tak najdete odpověď. Osud ale Kataríně asi nebude tak příznivý, jak by si přála. To ale až v příštích částech.
no už zasa sa úbohej Kataríne :katarina: lepí smola na päty?
konečne sa rozhodla a ..... ????


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 04 bře 2019, 18:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sotva u Kataríny roztály ledy a konečně se rozhoupala, tak přijde - ani se mi to nechce vyslovit - další rána :evil: . Doufám, že vyhrne sukně a bude hned utíkat za Pierrem a zúročí své znalosti na poli medicínském.
Jen nás Mimi dlouho nenapínej a šup sem s dalším pokračováním!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 04 bře 2019, 19:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, Ado, Moirro a Terezo, děkuji za příspěvky ke krátkému vyprávění o Kataríně. :katarina:
Mohla jsem si to ulehčít, nechat je padnout si do náručí a dopřát jim, aby šli společně životem. :love: :ach:
No, myslím si, že je třeba, aby Katarína projevila svůj temperament a byla trochu aktivní. Proto ještě nekončím. Nemám ráda špatné konce, tak Pierre nezemře. Více zatím neprozradím.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 19 kvě 2019, 20:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem další pokračování vyprávění o Kataríně a Pierrovi.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 19 kvě 2019, 21:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Přidala jsem další pokračování vyprávění o Kataríně a Pierrovi.
Jupííí!!! :applaus: :ach:

Přečteno jedním dechem a samozřejmě VOLÁM PO POKRAČOVÁNÍ! Doufám, že nebude zase až za půl roku ;) . Nechci svým komentářem spoilerovat ostatním, ale jsem napnutá jak kšandy. Nejen, kdo je ten samozvaný pruský aristokrat, ale taky co je pravdy na tom, co říkal (že by se Pierre bil s Peyrakem? :prayer: ), a co se doopravdy stalo Pierrovi. Čichám nějakou dvorskou intriku!

:katarina: ode mne získává palec nahoru za to, že se rovnou tituluje snoubenkou a že si nenechá věšet bulíky na nos. Však ona vydesgrezuje :desgrez: pravdu! ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 19 kvě 2019, 22:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, jsem ráda, že jsem se Ti vyprávěním zavděčila. ;)
Budu se snažit domyslet a dopsat pokračování, jak mi to vyjde, co nejdříve. Nesouhlasím, že interval od minulého dílu byl půl roku. Ten byl ze začátku března. :disagreement:
Katarína se nedá a uvažuje logicky. A je to odvážná žena. Určitě na nėco přijde. :katarina: :find:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 19 kvě 2019, 22:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, tomu říkám příjemné překvapení. A protože vůbec netuším, co se za těmi záhadnými událostmi skrývá, nezbývá mi nic jiného, než věřit v brzké pokračování.
A přidávám se k Penelopě - Katarína označila sama sebe snoubenkou, což i mě nesmírně potěšilo. Pěkně nám prokoukla, holka jedna vídeňsko- toulouská.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 19 kvě 2019, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, díky za hodnocení. Doufám, že další vyprávění budu moci brzy dodat. Budoucnost ukáže, jak se Katarína :katarina: dokáže poprat s osudem. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 20 kvě 2019, 10:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Budu se snažit domyslet a dopsat pokračování, jak mi to vyjde, co nejdříve. Nesouhlasím, že interval od minulého dílu byl půl roku. Ten byl ze začátku března. :disagreement:
Subjektivně se mi to čekání zdálo mnohem delší 8) ;) .


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 20 kvě 2019, 22:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pekne pokracko. :applaus: :applaus:
aj ja doladujem svoju jednorazovku, mozno bude hotova uz tento tyzden. max. buduci. :writer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 21 kvě 2019, 18:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
pekne pokracko. :applaus: :applaus:
aj ja doladujem svoju jednorazovku, mozno bude hotova uz tento tyzden. max. buduci. :writer: :writer:
Ado, jsem ráda a díky.

To je moc prima. :applaus: :katarina:
Na tvoje vyprávění se už moc těším a jsem pořádně napnutá. Dopřej prosím Kátě aspoň trochu štėstí. :prayer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 21 kvě 2019, 19:52
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na tvoje vyprávění se už moc těším a jsem pořádně napnutá. Dopřej prosím Kátě aspoň trochu štėstí. :prayer: :writer:[/quote]

ani omylom, Mimi! :slzici: na habbyendy si tu ty!! :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 26 dub 2020, 20:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na srazu jsem slíbila, že budu pokračovat v osudech Katariny a Pierra. Tak jsem přidala pokračování. Doufám, že čtení Vám zpříjemní příští týden. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2020, 09:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ÓÓÓ! Já jsem za to pokračování moc ráda, i když mne opět zanechalo rozjitřenou a v nejistotě... Intriky mezi diplomaty, podplacená služebná, Pierre v deliriu a dcerka kdoví kde... Katarína, která zprvu o svém milém pochybovala, snad převezme iniciativu a ukáže tvrdou vůli během vyšetřování a zjednávání spravedlnosti ;).


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2020, 09:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jůůů další pokračko, na to jsem se těšila! Téda, tolik dějových zvratů nemá snad ani Dumas - souboj, napadení, podplácení, unášení, utíkání... a Katarína se stále nemůže dobrat rozuzlení. Už bych jí nějaký sladký srdíčkový happy end vážně přála. Nezbývá než doufat. :agree: Alespoň, že je na každou situaci adekvátně oblečená. 8)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2020, 12:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo a Dauphine, děkuji za hodnocení vyprávění o dalších osudech Kataríny. :katarina:
Já už jsem měla dříve cukání nechat ji a Pierra padnout si do náruče a žít šťastně do konce života. :love:
Měla bych klid a nemusela nic vymýšlet. :D
No, ale trochu by mi chyběla, tak jsem to natáhla. ;)
Katarína ví, že každá situace vyžaduje přípravu a nepodceňuje ani správné oblečení. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2020, 17:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jen jsem (bez znalosti toho, co předcházelo), rychle nakoukla a vypadá to moc dobře! Náhodou, dobré šaty dokáží vyřešit hodně a zde jsem Kataríně záviděla hlavně její jazykovou výbavu. Zápletka mi připomněla jeden můj oblíbený román, tak třeba než bude pokračování, už budu mít načtené předchozí kapitoly.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2020, 19:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, jsem ráda, že se ti vyprávění líbilo.
Já jsem zápletku promýšlela dlouho a měla více verzí, ale nakonec jsem se rozhodla pro tuto. Žádnou knihu, která by mě inspirovala, jsem nečetla. Jazykově Katarinu vybavila Ada, já to jenom přejímám.
Katarina už i v mém vyprávění prošla kus Evropy, tak uvidíme, kde nakonec zakotví. :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 dub 2020, 09:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi,
toto pokračování jsem si (jako vždy) užila. Bylo napínavé. Katarínin snoubenec v ohrožení, jeho dcerka v podstatě také v ohrožení, Katarína by si měla dávat opravdu velký pozor. A ten závěr byl perfektní - jako poslední sekundy v tom nejlepším seriálu - střih a záběr na špehující ženu s prádlem :ok: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 dub 2020, 11:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo,
Jsem ráda, že jsi si vyprávění užila. Díky, to mě těší. Doufám, že stejně tak to bude u dalších vyprávění. :writer: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 dub 2020, 11:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Všem čtenářkám příběhu o Kataríně a Pierrovi. Jaký konec byste si přály?

Katarína a Pierre se vezmou/ rozejdou.

Pokud budou spolu, kde budou žįt?
a) Zůstanou ve Vídni, Pierre zůstane vyslancem Ludvíka XIV
b) vrátí se do Francie na Pierrovo panství
c) vrátí se do Francie, král Pierra povolá ke dvoru jako rádce, aby uplatnil válečné zkušennosti
d) někde jinde


Těším se na Vaše nápady.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 dub 2020, 12:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Katarína a Pierre se vezmou/ rozejdou.

Pokud budou spolu, kde budou žįt?
a) Zůstanou ve Vídni, Pierre zůstane vyslancem Ludvíka XIV
b) vrátí se do Francie na Pierrovo panství
c) vrátí se do Francie, král Pierra povolá ke dvoru jako rádce, aby uplatnil válečné zkušennosti
d) někde jinde
JEDNOZNAČNĚ A BEZ DISKUSE: Vezmou se! :love:
Samozřejmě by tomu mělo předcházet mnoho peripetií, včetně vydírání, soubojů, možná i pokusů o otravu??

Druhá otázka je otázkou do pranice... Mně by se líbilo, kdyby se vrátili do Francie, třeba jen na čas, a Katarína se setkala se svým prvním manželem. Taky by mohli vést diplomatický dobrodružný život, stát se Ludvíkovými agenty a cestovat po celém světě :prayer: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 dub 2020, 12:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo,
Ještě dotaz hlavně pro Tebe. Jako odborníci na pana advokáta a později kapitána královské policie.
Napadlo mě, že by mohla Katarína požádat o pomoc Desgreze. Je to taková fantazie, že by zrovna přijel do Vídně, třeba hledat traviče, nebo no král něčím pověřil?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 dub 2020, 21:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Svatba, jedině svatba!
A já jsme pro Videň, to je tady na webu takové pole neorané.
A mohl by se pochlapit i Joffrey a poslat své ex nějaký skvělý svatební dar - a nebo dokonce dva - jeden nějaký "Katarínovský" a jeden pěkně "Joffreyovský."


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 28 dub 2020, 22:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja jsem pro svatbu na nejakem zamku u Vidne (Presporku) se vsi paradou, platky ruzi, nezne saty, slehackovy dort, kvetinky, pavi a labute, poradne vyznani lasky od Pierra... Katarina se poprve v zivote bude citit jako krehka vila, bude dobrou zenuskou a matkou pro Pierrovu dceru. Chybi mi poradna porce romantiky. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 30 dub 2020, 08:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Penelopo,
Ještě dotaz hlavně pro Tebe. Jako odborníci na pana advokáta a později kapitána královské policie.
Napadlo mě, že by mohla Katarína požádat o pomoc Desgreze. Je to taková fantazie, že by zrovna přijel do Vídně, třeba hledat traviče, nebo no král něčím pověřil?
Teoreticky to možné je. Prakticky to ještě nemám tak nastudované, Desgrez hodně působil v Paříži, kde fungoval jako strašák, jinak dost po Francii zatýkal Hugenoty. Nicméně v knize The Oracle Glass je poslán po stopách uprchlé hraběnky de Soisson, které všelijak škodí (vypustí v kostele na mši pytel černých koček, aby to vypadalo, že je čarodějnice). Takže incognito by klidně mohl být poslán do Vídně, spojit se s Katarínou a najmout ji jako agentku v královských službách ;). Ostatně, kdo jiný by k tomu byl povolaný? U dvora se příliš nepohybovala, takže je málo známá. Přitom se ale v dvorském prostředí orientuje, zná zvyklosti i etiketu, nuance správného odívání. Zná jazyky a pálí jí to. A s Pierrem by tvořili ideální dvojici, protože ten je zase mistrem přetvářky, převleků a hledání cizích tajemství.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 30 dub 2020, 08:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopol, díky za obsáhlou odpověď.
Byla to jenom taková blesková myšlenka. Já jsem ale myslela opačnou situaci. Desgrez bude poslán do Vídně Ludvíkem XIV. a pomůže Katarině a Pierrovi. Odhalit, co se v paláci vyslanectví děje. No, uznávám, že je to divočina. :slzici:
Ovšem Pierre je poddaný francouzského krále a ten by mu mohl chtít pomoci. Tak proto mě tohle napadlo. Pan policista by si udělal výlet. :desgrez:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 30 dub 2020, 09:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Já jsem ale myslela opačnou situaci. Desgrez bude poslán do Vídně Ludvíkem XIV. a pomůže Katarině a Pierrovi. Odhalit, co se v paláci vyslanectví děje.
Desgrez (myslím teď toho historického) byl považován za špičku v oboru, takže proč by nemohli vyslat zrovna jeho?

A já dodávám: Proč by pak on nemohl, až to všechno skončí, naverbovat Katarínu s Pierrem do Colbertových služeb? ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 30 dub 2020, 09:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
mimi píše:
Já jsem ale myslela opačnou situaci. Desgrez bude poslán do Vídně Ludvíkem XIV. a pomůže Katarině a Pierrovi. Odhalit, co se v paláci vyslanectví děje.
Desgrez (myslím teď toho historického) byl považován za špičku v oboru, takže proč by nemohli vyslat zrovna jeho?

A já dodávám: Proč by pak on nemohl, až to všechno skončí, naverbovat Katarínu s Pierrem do Colbertových služeb? ;)
Penelopo, díky za tip. Tak jsem tu nastínila možný vývoj pokračování. Ty jsi zase navrhla pěkný a celkem logický závěr vyprávění.
P.S. Já už bych si chtěla dočíst Adin konec vyprávění. :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 02 kvě 2020, 20:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
A ten závěr byl perfektní - jako poslední sekundy v tom nejlepším seriálu -
střih a záběr na špehující ženu s prádlem :ok: .
Súhlasím - kto to asi mohol byť? A v koho službách?

ja som si fikciu prečítala už pred pár dňami ale zabudla pridať komentár. Pekné a napínavé pokračko :ok:

Katarína by sa mal poriadne namíchnúť a dať veci doporiadku. Dúfam že nás tentokrát nenecháš tak dlho čakať ako naposledy.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 03 kvě 2020, 09:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:
A ten závěr byl perfektní - jako poslední sekundy v tom nejlepším seriálu -
střih a záběr na špehující ženu s prádlem :ok: .
Súhlasím - kto to asi mohol byť? A v koho službách?

ja som si fikciu prečítala už pred pár dňami ale zabudla pridať komentár. Pekné a napínavé pokračko :ok:

Katarína by sa mal poriadne namíchnúť a dať veci doporiadku. Dúfam že nás tentokrát nenecháš tak dlho čakať ako naposledy.
Moirro, děkuji za komentář a jsem ráda, že si ti vyprávění líbilo. V hlavě už promýšlím další pokračování. Ráda bych brzy dovedla vyprávění ke konci.

P.S. Většina z Vás si přeje, aby Katarina a Pierre zůstali spolu. Každá máte ale jinou představu, kde by měli spolu žít.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 03 kvě 2020, 13:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

P.S. Většina z Vás si přeje, aby Katarina a Pierre zůstali spolu. Každá máte ale jinou představu, kde by měli spolu žít.
No to ano. :P A rada by som si prečítala aspoň jedno stretnutie z Joffreyom.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 03 kvě 2020, 14:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
mimi píše:

P.S. Většina z Vás si přeje, aby Katarina a Pierre zůstali spolu. Každá máte ale jinou představu, kde by měli spolu žít.
No to ano. :P A rada by som si prečítala aspoň jedno stretnutie z Joffreyom.
Dávala jsem několik návrhů, kde by měli, pokud se vezmou, žít.
Každá odpověď byla jiná. Kde bys viděla jejich domov, Moirro?
Vídeň, Paříž, Versailles, Pierrovo panství?

Setkání s Joffreyem, no jejich vztah je v mém vyprávění nedořešený. Bylo by dobré, kdyby se někde setkali a letos si vyříkali. :katarina: :mask:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 24 říj 2020, 20:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V tomto pochmurném čase by mně ( a nejen mně) zvedli Pierre a Katarína určitě náladu :agree: :agree: :agree: . Nemáš Mimi v šuplíku alespoň kousek pokračování :prayer: ?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 14 lis 2020, 22:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
V tomto pochmurném čase by mně ( a nejen mně) zvedli Pierre a Katarína určitě náladu :agree: :agree: :agree: . Nemáš Mimi v šuplíku alespoň kousek pokračování :prayer: ?
Terezo, v šuplíku nic nemám, spíš zatím v hlavě. Pokouším se to nějak dát dohromady, ale nemůžu se soustředit. :disagreement:
Můza si někde lítá a já bych ji zrovna potřebovala. :writer:
Doufám, že se to brzy změní.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 15 lis 2020, 17:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, v šuplíku nic nemám, spíš zatím v hlavě. Pokouším se to nějak dát dohromady, ale nemůžu se soustředit. :disagreement:
Můza si někde lítá a já bych ji zrovna potřebovala. :writer:
Doufám, že se to brzy změní.
Je to úplně jasné, múza je u Penelopy, která ji na svou únikovku totálně vyždímala, takže si myslím, že múza teď leží v bezvědomí a potřebuje resuscitaci :tongue:
Zkusila bych pro začátek ten svařák podle Velkého Matyáše - třeba to múzu přivábí zpět! :twisted: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 16 lis 2020, 20:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Zkusila bych pro začátek ten svařák podle Velkého Matyáše - třeba to múzu přivábí zpět! :twisted: :writer:
:lol: :lol: svařák podle Velkého Matyáše? to znie skvele ... mas rezept? :la-polak-fun:

ja som raz dostala od teba Dashi ten najlepsi peceny caj ever :ok: - a basnila som o nom mojemu synovi- ze to je najlepsi ovocny caj aky som kedy pila - a on si k tomu prinuchol a vravi: no jasne ked je v tom alkohol! :slzici: mne to nejako uslo


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
Napsal: 31 pro 2020, 14:31
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
mimi píše:
Terezo, v šuplíku nic nemám, spíš zatím v hlavě. Pokouším se to nějak dát dohromady, ale nemůžu se soustředit. :disagreement:
Můza si někde lítá a já bych ji zrovna potřebovala. :writer:
Doufám, že se to brzy změní.
Je to úplně jasné, múza je u Penelopy, která ji na svou únikovku totálně vyždímala, takže si myslím, že múza teď leží v bezvědomí a potřebuje resuscitaci :tongue:
Zkusila bych pro začátek ten svařák podle Velkého Matyáše - třeba to múzu přivábí zpět! :twisted: :writer:

aha, takze muza bola u Penelopy a teraz sa z toho chuda doteraz nespamatala. a ja sa divim, kde stale "lieta". chcem dokoncit Katarinu, neda sa, chcem písat poviedky o Star Trek-u. :writer: nic! :cry: uz aspon pol roka som nenapisala ani písmeno. :( :(


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 6 z 6  [ 297 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů
cron