DISKUSE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 78 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 12 led 2015, 22:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
4poziom.slask.pl
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Jistě myslíš tu verzi s Butlerem - v tom případě bych Ti s ohledem na Dauphine ani nic jiného nedoporučovala :) :ach:
Přesně tu verzi myslím. A já si dřív říkala, než jsem se tady vrtla, koho mi připomíná Fantom a proč je mi sympatický. A on je Rescator a hrabě d. P. dohromady. A když si představím místo tmavých vlasů Christine ty Angeličiny, tak mám tu část od Moirry a Dauphine :... Něčí prsty odhrnuly tu nádheru a ona ucítila teplý dotek rtů na svém krku. Vdechovala tu známou vůni orientálního parfému, tabáku a fialkových pastilek. Zachvěla se a natáhla ruku k jeho obličeji. Nahmatala něco tvrdého. Vymanila se z jeho objetí a otočila se....dokonce vizuálně krásně zpracováno.

Pro ty, kteří to neviděli(závěrečná scéna 7.35):

https://www.youtube.com/watch?v=lk6djcAPGvo
A nemohu se zbavit dojmu, že to Christine v tom závěrečném duetu myslí vážně - kdo by nepodlehl tomu tajemnému muži ?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 14 led 2015, 11:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Rochatův Eden je jistě velice lákavé místo, jen by mě tam na Angeličině místě děsilo těch 198 porodů! :shock: To číslo je tak obludné, že se obávám, že snad ani nemohla zvládat tu poměrně náročnou údržbu masky, zejména s vonnými oleji, jistě lisovanými zastudena.. 8)
Dasho, obávám se, že složitost 198 porodů Rochatovi opravdu nedošla :mrgreen: a jestli ano, tak mu to bylo docela jedno, důležité přece je, že by tím byl Rescator oslaven. A pak kdo by odolal 99 roztomilým, malinkatým Rescatorkům s růžky??! :lol: :lol: Ale mohla by ses za ním teleportovat a pokusit se mu trochu napravit hlavu, haha to by mohla být dost zábavná fikce - Dasha a Rochat debatující o porodech paní Rescatorové. :twisted:

Část s odhozením masky jsem samozřejmě vymysela já (Moirro, to jsem nevěděla, že máš podobné kacířské myšlenky. :twisted: :twisted: ), chtěla jsem maskologickou veřejnost šokovat. Ovšem je něco jiného hodit masku do kouta, když víme, že si jí zas druhý den sebere a vezme na obličej (po přeleštění, samozřejmě) a něco jiného je utopit masku v moři, kde jí asi těžko najde.

Co se týče Fantoma opery, zatím každý s kým jsem se o tom bavila fandil Fantomovi, je vidět že se bavím jen s lidma co to mají v hlavě srovnané :mrgreen: :mrgreen:, neříkejte mi, že by lidi nefandili i maskovanému Rescatorovi, kdyby ho znali! Vždyť je to notabene to samý a k tomu je ještě Rescator sympatičtější. ;)
Verze s Butlerem je úžasně rescatorská :D jiné verze snad ani neexistují pokud nepočítám záznam muzikálu. A pak jsou už jen filmy podle knihy, ne muzikály, tam jsem viděla jeden a byl fakt hodně špatný...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 14 led 2015, 19:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přehrála jsem si scénu, kterou doporučuje Tereza. Scéna je úžasně rescatorovská, jak píše Dauphine. Musím si zase znovu přehrát celý film. Knihu už jsem začala číst. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 04 bře 2015, 09:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kedže som sa do tohto dielu moc nemontovala apretože Dauphine sa viac menej Rescator a Rochat osamostatnili
a viedli si vlastne dialogy, pisem aj ja svoj komentár.

Nič nieje lepšie ako sa pred spaním ešte raz poriadne zasmiať, a veru že som sa nad "manželskými scénami", ktoré
robí zúfalý pan Rochat Rescatorovi :mask: poriadne pobavila. :slzici:

A to ešte Rochat [ img ] nevie že to najhoršie naňho ešte len čaká.

PS: Jeanne díky za ten tip. ani ja som ešte nevidela ten film.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 04 bře 2015, 09:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
PS: Co ta bradka!? :shock:
Ha-ha, ještě jsi neslyšela, že Rescator je čaroděj? :twisted: :twisted:

Dámy, děkuji za tak úžasné feedbacks! :oops: :oops: Zjišťuju že psát dialog je podstatně jednodušší, když vám ho začnou "psát" samy postavy. ;)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 04 bře 2015, 10:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
PS: Můžu si v naší inscenaci zahrát pana Rochata, prosíííím!?
Ha ha, tak to budeme muset uspořádat konkurz na Rochata, protože už se o něj hlásila i Moirra. :D A nebo uděláme rovnou dvě představení, protože divadelních inscenací se stejně nemůžeme nikdy nabažit. :idea:

Film si určitě pustím! Blbec k večeři byl totiž taky fajn. :twisted:

A co se týče bradky, minulý večer jí možná taky měl, jen v tom šeru nebyla rozpoznatelná. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 04 bře 2015, 11:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já bych si občasně zahrála i pana dokonalého, když už mi tvrdíte, že jsem občas obdobně děsivá. :mask:
Tak to, myslím, také nebude nikdo nic namítat. Přiznejme si, moje herecké kvality nejsou valné. :mrgreen: Nejlíp mi jsou ty potápěcí brýle a pak vázání turbanů, takže mě můžeš, jakožto pana dokonalého, směle alternovat. ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 04 bře 2015, 12:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som ten film nikde nenasla :disagreement: ...vy viete kde sa da najst?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 04 bře 2015, 18:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já mám pro Rescatora hroznou slabost a toto:

Jako již mnohokrát předtím, i dnes opsal černý plášť elegantní křivku okolo svého nositele.

si úplně perfektně představuju. Taky bych z toto gesta byla paf. :agree: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 05 bře 2015, 20:37
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
super príbeh dauphine, len sa to práve muselo skončiť, keď pán Rochat išiel stratiť reč, alebo odpadnúť od úžasu.... :D :mrgreen: :ok:
som zvedavá, ako bude reagovať, lebo pán Rescator ho teda riadne "ponaťahoval" :P


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 17 bře 2015, 00:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Porce Rochata extra pro drahou nedočkavou kolegyni Jeanne ;) A dokonce jsem docela dodržela termín, že? Velký podíl má na tom Moirra, která mě nádherně nakopla úžasnými nápady a náměty. Děkuji ;).

A stejně doufám, že vás ti dva ještě trošku potrápí. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 17 bře 2015, 10:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine,
síce som ti dala nejaký ten tip, ale spisovateľ si jednoznačne v tomto prípade ty.

A čo sa mňa týka, ja som sa výborne pobavila a s chuti zasmiala. A smiech je po láske najlepšia medicína.
Podľa tvojich skvelých opisov som mala Rochata
doslova pred očami. To že má masku v ruke a je ňou taký nadšený že mu ani nepríde že pri ňom
sedí Rescator bez masky, to je typický pán Rochat. :slzici:

A toto :
„Ne vy… vy nemůžete být… nemáte rohy!“
„Ty jsem neměl nikdy.“
„Dokažte to!“
Rozesmál se.
„Mám dokázat, že nemám rohy?“
Rochat zaúpěl a složil hlavu do dlaní. HA-HA-HA :lol: :lol:

Aaach, chudák pán Rochat! :cry: Kto ho teraz bude hľadať zúfalého a strateného v nočných uličkách Paríža? :|


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 17 bře 2015, 20:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
„Takže vy už nejste Rescator?“ opakoval nahlas a hlas se mu pomalu zesiloval. „Vy jste si dovolil hodit svou slavnou minulost za hlavu?! Zpronevěřil jste se mu!“
Křičel: „Odložil jste masku, přestal jste děsit lidi a brázdit moře. Všechno jste to vyměnil za básnění s dámami v salónu, plesy a hodiny tance! Ach jak jste mohl! Zlomil jste mi srdce! Proč jen jsem se toho musel dožít! Kdo se vás prosil, abyste odkládal masku?! To je konec, Rescator je mrtvý!“ vzlyk. „Vůbec si nevážíte své slavné minulosti, nepovažujete si Rescatora… děláte si z něj legraci… ve svém salónu!“


Dauphine, tak tomu říkám Ztracené iluze pana Rochata.

Při posledních slovech Rochat hystericky vykřikl a než stačil Peyrac cokoliv udělat, vyřítil se z místnosti a zmizel kdesi v uličkách Paříže.

Jsem moc zvědavá, jak se s tím ten mluvka a fantasta vyrovná. :?: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 17 bře 2015, 20:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Termín? :shock: Ani nechci pomyslet, kde by byl panu Rescatorovi konec, kdybych tě každý dem nedočkavě nepopoháněla. Nejen, že si ten nevděčník Peyrac neváží sám sebe, ale aby si i jistá členka společnosti pro výzkum a osvětu pana dokonalého a současně představitelka několika nejvyšších funkcí v příslušných úřadech, nevážila příležitostí šířit jeho slávu!? Tak to už je příliš! Pan Rochat má slabé nervy, sám to všechno nezvládne a já už ti nejednou říkala, že je škoda každého dne, kdy nesepíšeš další kus o životě velkomožného pana Rescatora a jeho plášťologických nástupech na scénu!
:twisted:
No tohle :shock: ty se na mě snažíš pouštět hrůzu jako pan Rescator na pana Rochata, že jo? :mrgreen: :mrgreen: To mi lichotí, ale pozor, ať nevylekáš ostatní, víš jak na tom s tou svou děsivostí jsi... :twisted: :lol: :lol:

Jinak, nezapomínejme, že Rochat je extrovertní cíťa a rád střídá nálady, názory i životní hodnoty stejně rychle jako ponožky... :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 17 bře 2015, 21:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda Dauphine, myslím, že mi nikdy nebylo Angeliky líto tolik, jako mi teď bylo líto Rochata - a že mi jí nebylo málo líto... :prayer:

„Na mou počest?! Na mou počest! Ale to byste měl dělat hlavně kvůli sobě! Už vůbec nejste děsivý! Ach, celou dobu jsem věřil přeludu. Co jsem komu udělal, že jsem přilnul k člověku, který si sám sebe nepovažuje?!“

Jen se obávám, aby nedošlo k nejhoršímu a aby si náš snílek třeba nezvolil za nový idol vévodu de la Fierté a nezačal sepisovat jeho paměti to tom, jak brázdil Středozemní moře! Prosím, buď na Rochata hodná. Třeba by mohl potkat Florimonda, Rescatorovo mladší alter ego, zamilovat se do něj platonicky, jak to umí jen on, násilím mu nasadit masku a přinutit ho vyplout na moře... :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 17 bře 2015, 22:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Prosím, buď na Rochata hodná. Třeba by mohl potkat Florimonda, Rescatorovo mladší alter ego, zamilovat se do něj platonicky, jak to umí jen on, násilím mu nasadit masku a přinutit ho vyplout na moře... :sailor:
:slzici: :slzici: Ubohy Florimond, vzdy to strhne namiesto fotra, ako vtedy ked ho boleli lytka,
bol cely premrznuty, a nikto si ho nevsimal. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 18 bře 2015, 18:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To aby se do ulic vydal Rochata hledat samotný Desgrez, nikdo jiný ho po té katastrofě nemá šanci najít. :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 18 bře 2015, 19:35
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

:slzici: :slzici: Ubohy Florimond, vzdy to strhne namiesto fotra, ako vtedy ked ho boleli lytka,
bol cely premrznuty, a nikto si ho nevsimal. :roll:
och moirra, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :slzici: :ok: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 29 dub 2015, 19:41
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha ha, neskutečně jsem se nasmála :slzici: :slzici: Úchvatně napsané dialogy, jen co je pravda :agree: :D Fakt ti to Dauphine jde skvěle! :ok: A jak jistě víš, zbožňuju Rescatora a jeho tajemnost, takže s drahým pane Rochatem naprosto soucítím – taková tragédie, přestat být tajemný a děsivý, to je opravdu neodpustitelné :o :o A jako vrchol všeho si ještě klidně založí rodinu a žije si šťastně a spokojeně :slzici: :slzici:

Hodně mě pobavilo tohle:
„Peyraku!“ zařval. „Kam jste dal Rescatora?!

No, ty jsi taky další adept na otázku – Kam na to chodíš? :shock: Ostatně, to asi není tak důležité, hlavní je, že ať už ty nápady bereš kdekoliv, vždycky to stojí za to :applaus: :applaus: :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 22 kvě 2015, 00:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posilam pozdravy z jizvologickeho minisrazu z Vidne, kde me Moirra zahlcuje skvelymi, silenymi napady a jako bonus pridavam finalni pokracko, kdyby to jeste nekoho po tolika mesicich zajimalo :D Kdo si nepamatuje kde se vzali zvrhlici, necht si prosvisti fikce na fikci od Jeanne, ktere jsou pridane fialovym pismem.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 23 kvě 2015, 21:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já jsem tušila, že vezme Peyrac svého největšího obdivovatele na milost! A tři pardálové pěkně utřeli. A taky pěkně těmi řečičkami riskovali( i když po letech se kdejaké ostří obrousí), ale připomínat Rescatorovi tyto události, to bylo na hraně :agree: :D

„A jednal jsem přesně podle Peyrakových zásad, myslím, že kdyby mě tenkrát viděl zachraňovat tu nádhernou zoufalou dámu, musel by být, jakožto můj učitel na mne hrdý.“
Pánové se zlomyslně rozesmáli.
„To já na nějaké Peyrakovy zásady kašlu,“ ozval se Vivonne také již řádném v alkoholovém opojení a praštil pohárem do stolu. „Uznávám jen své zásady, jsou osvědčené a spolehlivé! A kašlu na zachraňovaní manželek pochybných čarodějů! Proto jsem také svou zelenookou krásku pozval na mou loď, kde jsme se mohli oddávat Venušiným radovánkám bez obav a daleko od zvědavých nebo žárlivých očí, musím říct, že jsem nikdy neudělal nic lepšího… No řekněte, existuje snad lepší záchrana majetku? Mohl s tím něco Peyrac dělat?!“


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 23 kvě 2015, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ale co naše paměti?“ zavolal na ně opět Lauzun se zkřiveným psím obličejíkem zhrzeně sledoval oba odcházející pány.
Rozčileně vyskočil.
„Jak je možné, že ač uděláte cokoliv, vždycky vám každý odpustí?! Nezasloužíte si to! Jen si nemyslete Peyraku, že jste snad lepší než my!“ křičel za ním.
Rochat spokojeně odcházel s panem de Peyrac.
„Je mi líto pánové,“ houkl ještě na ně a ani se neobtěžoval ohlédnout se. „Budete si muset sehnat někoho méně schopného, ti nejlepší už jsou zabraní!“


Hezké a vtipné vyústění příběhu. :agree: :applaus:
Kdo se směje naposled... :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 24 kvě 2015, 18:53
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, krásne, veselé.. ..
hlavne sa mi páčia "tí" :mrgreen: traja páni, ako si podávali minulosť Peyraca a robilo im to zjavne radosť pospomínať na temné časy a minulosť "nenávideného" grófa :mrgreen: a normálne sa v tom rochnili :mrgreen:

Pan de Peyrac shodil kápi svého temného pláště a nasadil si svůj nádherný klobouk s rudými péry.... oooo, áááááno,viem, červené perá :mrgreen: :lol: a úplne si to viem predstaviť, s akou eleganciou si ho nasadil :mask:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 24 kvě 2015, 20:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, Dauphine, ty si jednoducho majsterka tisíc a jedna nástupov vznešeného pána Rescatora :mask: ,
a každý nástup je jedinečný a iný.... :ok:
a v tomto pokračku sú hneď nástupy dva!!!! aaach! :ach:

bolo veľa veselých momentov, konečne z tých pánov vyliezli za akého otravného kedysi Peyraca považovali a ako naňho žiarlili ....ale ke(d mám niečo vybrať...mňa teda ohromne pobavilo ako Rescator uzemnil Vivonneho :lol: :lol:

Oproti tomu Vivonne rudý ponížením pohlížel z Rochata na Lauzuna a Villarceauxe a jako by se rozmýšlel, komu má za tak drzou poznámku utrhnout hlavu.
„Na to, že jste býval admirálem námořnictva Jeho Veličenstva, máte velice špatný orientační smysl, pane de Vivonne,“ ozval se posměšný hlas znovu. „Ale to není žádná novinka.“
Vivonne rudý vzteky a ponížením se supící rozhlížel okolo sebe a bezmocně hledal majitele toho hlasu.
A náhle se to stalo.
Ta tmavá postava v černé kápi sedící zády k nim u vedlejšího stolu, kde až doposud poklidně kouřila dýmku se, otočila. Nad čtyřmi společníky, jako by se vzdouvala obrovská černá duna.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 22 srp 2018, 14:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opět: Výborné čtení! Obdivuji Tvoji slovní zásobu (osobně zbožňuji, když vhodně zvolený přívlastek umocní podstatné jméno a povýší vyznění věty o několik levelů výš) i styl psaní. Čtení mi sice mírně nabourávaly drobné překlepy či chybky, ale celkové vyznění příběhu i nápad je zatlačily do pozadí.

Mám jen dvě technické:

a) Tehdy se asi slovo "fanoušek" (které v jednom případě užije zdrcený pan Rochat) neužívalo, osobně bych nahradila spíše slovem "příznivce" nebo "stoupenec", nemám moc ráda uvádění současných pojmů (byť jsou vystihující) v historické fikci z jiné doby... (stejně tak jako když Jeanne užila u Lauzuna a jeho milostných úspěchů pojmu "gay")

b) Pokud by Desgrez dorazil na Peyrakův večírek, tak podle mne incognito, popř. v masce (šlechtici běžně chodívali do divadel v maskách, pokud nechtěli být poznáni, např. byli-li tam s milenkou). Ono je to tuším naznačeno v jednom z posledních dílů kánonu, že pokud by se s Angelikou u dvora setkal, tak by se k sobě nehlásili, maximálně by jí věnoval významný pohled a pousmání (nepamatuji si přesnou citaci). Beru to i z jeho kariérního pohledu - coby policista (a navíc tak zprofanovaný účastní v Travičské aféře, kdy s de La Reyniem zatýkali ty nejurozenější a nejvýše postavené) by se veřejnými styky s mocnými šlechtici mohl kompromitovat a dostat do řečí. A naopak by kompromitoval i Peyrakovy - že se stýkají s policií by se velmi rychle rozkřiklo a na důvěryhodnosti pana hraběte coby módního kontaktu v Paříži by to značně ubralo... Ale to je jen drobný detail a předpokládám, že Desgrezova účast po boku Ninon vychází z Moiřiny fikce ;) .

Musím před Tebou smeknout klobouk, protože všechny fikce z Tvého pera (vsadím se, že obarveného na ďábelskou rescatorovskou čerň, možná s akcenty rudé?) jsou velmi kvalitní, plastické, čtivé a obsahují kombinaci správné dávky kánonu s vlastní invencí a hlavně humorem. Piš dál! :prayer:

:applaus: :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 29 črc 2021, 09:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bravo! :applaus: :applaus: :applaus: Celý čas, čo som čítala tento príbeh, som mala na tvári úsmev od ucha k uchu. Ste sa riadne na úbohom Rochatovi „vydováděli“, dievčatá! Vraj, „tí najlepší sú už obsadení“ :slzici: Viac takýchto fikcií a svet bude krásny! Ďakujem!

Poznámka len tak na okraj ku všetkým fanfiction na tejto stránke: páči sa mi, že tu máme vnímaný Angelikin (a Angelikin a Joffreyho) príbeh aj z pohľadu tretích osôb. Je to vždy osviežujúce a zábavné vidieť, ako sa na to pozerajú ostatné postavy, ktoré poznajú z histórie rodiny de Peyrac/Rescatora iba určité úlomky a z toho sa snažia predstaviť si celok. Napríklad taký kapitán Jason, čo ten všetko vedel o Rescatorovi? Vedel aspoň jeho pravé meno? Poznal Cantora? Nedal si dokopy jeho podobu so zelenookou otrokyňou, ktorú silne podozrieval, že za jej vzťahom s kapitánom Gouldsbora je čosi viac, ako len batistan v Kandii? (čítala som teraz veľa variácií na tému Stredomorie, tak ma napadol práve tento príklad s Jasonom.)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 02 srp 2021, 23:36
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Při čtení této fikce mi také od smíchu tekly slzy. Pan Rochat viní Angeliku, že opustila Rescatora pro hraběte de Peyrac. Pravda o skutečné identitě Rescatora pro něj byla šok. Vzpamatuje se z něj pan Rochat ? Díky za za zábavnou fikci


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Rochat v Beautreillis - moirra, dauphine
Napsal: 07 srp 2021, 21:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky dámy že ste si našli čas napísať feedback.

No to ma teší že tie fikce ešte aj po takom dlhom čase ešte niekoho pobavili. :mrgreen:

Ono námety na ne vznikali v časoch keď Dauphine boal ešte často vo Viedenskom Wapassu. Veľkúčasť sme vymýšlali v záhradách paláca Belvedere.

PS: Ja už som j pomaly zabudla čo sme v nich písali, tam možno že niekedy pri ich opätovnom čítaní pobavím sama seba. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 78 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů