DISKUSE: Šest příběhů jedné noci

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 68 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 28 úno 2015, 21:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
4poziom.slask.pl
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji Errnie. Nápad s třemi Joffreyovými ženami u jednoho stolu byl hrozně rychlý a bylo mi líto, že jsem pro Angeliku víc než ty slzy nedokázala vymyslet.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 28 úno 2015, 21:39
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
taká menšia karma postihla aj pána Rescátora :mask: keď si myslel že Angelika zahynula v púšti a vraj ju dokonca podľa vlastných slov "oplakával" aaach :ach:
plačúci pán Rescator to je niečo pre pána Rochata :mrgreen:
moja drahá, ľúbil som ťa, tak veľmi nekonečne, oplakával som ťa a keď som ťa našiel živú, nezovrel som ťa v náručí... človek je už taký, trpí, potom sa uzdraví, . zabudne, že bolesťou zmúdrel, ....... myslím, že nejako tak bola citácia zo 6. dielu, čo si pamätám


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 28 úno 2015, 21:43
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Děkuji Errnie. Nápad s třemi Joffreyovými ženami u jednoho stolu byl hrozně rychlý a bylo mi líto, že jsem pro Angeliku víc než ty slzy nedokázala vymyslet.
keď ona bola určite veľmi smutná bez neho.... [ img ]
ale ja viem, že tebe vnukne ešte nejaká krásna veselá myšlienka,zápletka, príbeh, kde už budú znova spolu :ach:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 04 bře 2015, 10:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, ach, ach! :ach: :ach: Terezo, ani nevíš jak moc jsem vzdychala a jakou radost jsi mi udělala, když jsi nás z ničeho nic, najednou zavedla na poušť za Joffreyem! Ty fikce s mnoha dějstvími současně ti jdou skvěle! :applaus:

Někdy ji napadala myšlenka, že ty první měsíce manželství, kdy mu vzdorovala a on jí nechával volnost, potřeboval získat čas on sám. Jako by se rozmýšlel, jak s tím novým životem naloží. Jako by zkoušel, kam až může v důvěrnostech s ní zajít a kde jsou hranice v jejich vztahu. A jestli vůbec nějaké existovaly, pak je v den, na který nikdy nezapomene, definitivně zbořil.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 04 bře 2015, 18:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky. Musel se tu noc zase probudit a vzpomínat, když na něho tolik lidí myslelo. :agree: Taková ta telepatie, jako když o někom, koho jsme dlouho neviděli , mluvíme a vzpomínáme na něho a na druhý den ho potkáme.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 29 dub 2015, 19:39
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opět další z nejkrásnějších povídek, jaké jsem četla :applaus: :applaus: :applaus: A vždy mě napadá stejná otázka jako Dashu – jak to děláš? :shock: Nejen námět, který tě napadl, ale především obsah považuji za geniální. :ok:
Slzy mi tekly už od chvíle, kdy Angelika mluví o tom, že ji „opustit musel“... :cry:

Já jsem teda na rozdíl o ostatních čtenářek ráda, že se Angelika v této fázi života nedozvěděla, že všechny ženy vyprávěly o jednom jediném muži. Pokud by se tohle měla někdy dozvědět, tak snad jedině až po návratu do Francie, kdy už bude mít prožité jiné zkušenosti, které takovou informaci dělají malichernou. V době života v Paříži by se její bolest ještě víc umocnila – zkrátka jsem názoru, že někdy je lepší nevědět, alespoň po určitou dobu. ;)

Moc se mi líbilo zhodnocení žen panem Pierrem, kterému také asi nikdy nedojde, že se ve vyprávění jednalo o jednu a tu samou osobu, protože si prostě nepřipustí, že by mohl existovat takový dokonalý muž, ve kterém by byly ukryty schopnosti na splnění různorodých ženských požadavků :D :D

Jedna touží po muži s dokonalým tělem, druhá vzpomíná na někoho, kdo uměl dobře naslouchat a tu třetí okouzlil skvělý vypravěč.

Šestý příběh na závěr povídky prostě neměl chybu. Nejsem si tedy úplně jistá, zda v mých očích dostatečně omlouvá jeho chování po setkání na lodi, ale dokonale mě dojal. Napsala jsi to překrásně. :ach: :ach: :ach:
dasha píše:
Kdyby "opravdová" Angelika v kánonu měla takovouto možnost vzpomínat na muže s velkým "M", kdoví, jestli by jí pak ten Filip nakonec nepřipadal nanicovatý...
No, to on jí asi připadal... ono v Cestě do Versailles těch jejích vzpomínek na Joffreye je relativně hodně a jedna z nejkrásnějších pasáží, kdy na něho vzpomíná, je právě po té tragické svatební noci s Filipem.. tam právě bilancuje, proč miluje právě Joffreye. Jen je mi líto německých čtenářů, protože ti o to nejdůležitější v této pasáži byly v překladu ochuzeni. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 30 dub 2015, 09:39
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za hodnocení. Nápad byl hrozně rychlý po přečtení Dobývání Paříže, říkala jsem si, co by se stalo, kdyby se Ninon, Diane i Angelika sešly v salonu a vyprávěly o své lásce.
Jsme velká rodina, kde drtivě převažují muži a když se sejdeme, často se hrají šachy, karty, poker a každou chvíli padne věta : "Tak se vsaď!" - jako v Pelíšcích. Proto ten Molines a šachy, Angelika a karty a teď se pokouším psát o nějaké sázce.
fantina píše:

Šestý příběh na závěr povídky prostě neměl chybu. Nejsem si tedy úplně jistá, zda v mých očích dostatečně omlouvá jeho chování po setkání na lodi, ale dokonale mě dojal.
Protože mě na té lodi taky štval, opravdu jsem se mu tím příběhem pokusila napsat omluvenku. Jak je vidět z reakcí, zase z toho pan Dokonalý vyšel jako vítěz. Doufám, že ho Moirra konečně dostane na kolena.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 30 dub 2015, 14:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Protože mě na té lodi taky štval, opravdu jsem se mu tím příběhem pokusila napsat omluvenku. Jak je vidět z reakcí, zase z toho pan Dokonalý vyšel jako vítěz. Doufám, že ho Moirra konečně dostane na kolena.
Desgrez nieje jediný od koho sa dozvie pár vecí ktoré ani len netušil. cestovanie rozširuje obzory... :sailor:
Myslím že ani Ninon ho nebude šetriť a ešte je tu pár ukecaných ľudí....
obzory pána Peyraca :scar: + :mask: sa rozširia na domácej pôde tento krát oveľa viacej , ako keby ešte raz pobehal celý svet.... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 03 kvě 2015, 15:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Moje kamarádka plavala v moři a „potkala“ ve vlnách spolužačku, kterou neviděla dvacet let.
Tereza, na toto som ti už dhšie chcela napísať že život píše často príbehy, ktoré by človek v románe považoval za
prehnane konštruované.
Jeden môj kamarát, mal kamaráta s ktorým dávnejšie mali v Luxenburgu spoločnú firmu, potom sa ich životné cesty
rozišli a on sa vrátil do Rakúska. keď bol starší, pokúsil sa ho znovu kontaktovať, ale bezúspešne. Najal preto súkromných detektívov, ale keď ani títo po vyše roku pátrania neboli schopní zistiť o jeho priateľovi celkom nič, vzdal to.
Potom odletel na Safari do Afriky a ako tak pobehoval po buši hľadaný priateľ sa tam pred jeho nosom vynoril z kríkov. :mrgreen:

Ja sama som vo svojom živote zažila nemálo "neuveriteľných" príhod a náhod. neraz som čítala kritiky k Angelike,
kde sa hovorilo že taká žena do ktorej by sa zamilovali vladári a ako na bežiacom páse je hlúpy výmysel.
No treba si prečítať napríklad skutočné osudy jednej z neterí Mazarina, Hortensie Mancini ale aj iných šialených dám. :agree: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 03 kvě 2015, 17:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza, na toto som ti už dhšie chcela napísať že život píše často príbehy, ktoré by človek v románe považoval za
prehnane konštruované.


Jeden takový úsměvný příběh :D , který bude možná vypadat vykonstruovaný,ale opravdu se stal, mám v hlavě do letního bláznivého příběhu. Budete litovat mého hrdinu.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 02 říj 2017, 19:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádherný příběh!

Nečekané setkání žen, kterým všem Joffrey vstoupil do života a zanechal v něm nesmazatelnou stopu... A jen Angelika netušila, že všechny vyprávějí o stejném muži. Moc se mi líbila dohra v podobě toho, nad čím každý z účastníků setkání přemýšlel, když se rozešli domů.

A opět doplnění slepých míst z knihy... AG se moc dopodrobna nevěnuje tomu, jaké to pro Angeliku muselo být coby pro vdovu, nakolik byly její noci osamělé, jak ji pronásledovaly vzpomínky... Úplně z toho na mne padl smutek. Ale konec to vyrovnal.

Terezo, krásné fikce píšeš! :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 03 říj 2017, 00:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji :oops: .
Už když jsem četla knížku, říkala jsem si, jak je možné, že mezi Ninon a Angelikou nikdy nedošlo na řeč o Joffreyovi. A dát ty tři ženy dohromady mě napadlo při čtení Dobývání Paříže po jižansku. Příběh Ninon a Joffreye a potom i Diane a Joffreye byl úžasný a inspirující.
A mladý Peyrac byl jako James Bond - stačilo mu s pár sekund a žádná žena v tom románu neměla šanci. Bylo mi líto takové vzpomínky :zachrana: nechat zapadnout.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 03 říj 2017, 11:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
veru áno, pri spomínajúcej Angelike a snívajúcom Rescatorovi v púšti
nám zrejme všetkým poskočilo srdiečko :ach: :trubadur:

myslela som že ťa možno nainšpiruje na volľné pokračovanie Rescatora snívajúceho v púšti

naša spoločná vízia s Fantinou kde sme spojili to čo nikdy nebolo:
Jofreya ako :mask: Rescatora v pirátskom odeve unášajúceho si Angeliku :eyes: v povestných zlatých šatoch .....


http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... 944#p21944


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 09 črc 2021, 19:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
také romantické, zároveň také dojímavé. Normálne ma bolelo srdce, keď som prežívala Angelikinu bolesť. Ona ho tak veľmi ľúbila, že bez neho pre ňu život naozaj nemal zmysel. :cry: viackrát som rozmýšľala, aké by to bolo, keby Joffrey vyhľadal Angeliku skôr. Ale musím sa zmieriť s tým, že AG to takto chcela a určite na to mala svoje dôvody.

Nepoctíš nás opäť svojou tvorbou, Terezka? Veľmi sa mi páči tvoj štýl, romanticky krásny a presvedčivý. Tú púšť v závere som priam cítila okolo seba, aj Angelikinu prázdnotu, smútok a samotu predtým. :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 09 črc 2021, 21:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  09 črc 2021, 19:57
Normálne ma bolelo srdce, keď som prežívala Angelikinu bolesť.... Tú púšť v závere som priam cítila okolo seba, aj Angelikinu prázdnotu, smútok a samotu predtým. :ach:
Mám radost, kdy někomu udělám radost - děkuji tedy za krásná slova.

Nové čtenářce vždy doporučuji, že pokud bude mít chuť číst další fikce, ať čte od nejstarších a pokud možno nepřeskakovat.Ony totiž na sebe navazují, takže když je někdo čte na přeskáčku, nemusí pobrat souvislosti. A tato fikce navazuje na parádní knihu od Jeanne, která tu už na foru bohužel není - Ninon i Diane Charlotte de Caumont byly v té knize milenkami výstředního toulouského hraběte a Louis de Mornay, markýz de Villarceaux a také i známý malíř má v té knize rovněž své místo. Padnou tam vzpomínky i na Vánoce (rovněž předešlé fikce) a také na mramorovou koupelnu, která se stala dříve předmětem zábavy a diskuze :
viewtopic.php?p=17686#p17686

Co se psaní týká, není to v mém případě vůbec jednoduché. Jsem naprostý amatér, co napsal jen to, co je tady na foru a času na nějaké psaní je pramálo. Ale inspirovaly mě fikce, které jsem tady náhodou objevila a tak jsem se odvážila a přidala se. Snažila jsem se zaplnit nějaká "bílá" místa, taková, která mi ležela v hlavě. Třeba první společné Vánoce, narozeniny, vztah Angeliky a Ninon. Do Ameriky se nepouštím, tam jsem hodně ztrácela nit. Krásně pro mě ty chaotické události dává do souvislostí Moirra svými příspěvky, zač jí patří velký dík.

Ale je pravda, že mám v hlavě ještě jednu nezodpovězenou otázku - ta ale musí dozrát...


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 10 črc 2021, 12:21
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásný závěr !!! Joffrey touží získat svou ženu zpět, ale ještě si počká, než se jeho touha náplní. Velká škoda, že se okamžitě nepokusil svou touhu zrealizovat. Byla by to zajímavá alternativa příběhu. Jaká otázka ti leží v hlavě, Terezo ? Těším se na tvou další fikci


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 11 črc 2021, 19:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  10 črc 2021, 12:21
Krásný závěr !!! Joffrey touží získat svou ženu zpět, ale ještě si počká, než se jeho touha náplní. Velká škoda, že se okamžitě nepokusil svou touhu zrealizovat. Byla by to zajímavá alternativa příběhu. Jaká otázka ti leží v hlavě, Terezo ? Těším se na tvou další fikci
Děkuji za pochvalu fikce. Myslím, že než Joffrey vyslal posla, který mu měl přinést informace o manželce a dětech, musel na ně už často myslet.

Oprostit se při čtení takovýchto knih od našeho myšlení z 21. století je někdy zajímavé - jakou informaci my získáme či někam doručíme několika kliknutím v telefonu jim trvalo měsíce nebo i roky, a to nemluvím o tom, že zpráva "občas" nedoputovala z nejrůznějších důvodů tam, kam měla.

Jaká otázka mi leží v hlavě,omlouvám se, ale to neprozradím. Vím kam ten příběh patří, jak skončí, kdo v něm bude vystupovat, ale než si atmosféru tohoto příběhu doladím a hlavně než to napíšu , tak to pěkně dlouho potrvá - nemám teď vůbec, ale vůbec čas.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 12 črc 2021, 12:58
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo,O pokroku a rozdílech v oblasti šíření a předávání informací v 17.a 21.století jsem v souvislosti s Angelikou přemýšlela mnohokrát. :) Dnes by měl vše jako dlani díky sociálním sítím. :D


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 68 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron