DISKUSE: Šest příběhů jedné noci

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 68 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
Tereza
Předmět příspěvku: DISKUSE: Šest příběhů jedné noci
Napsal: 13 úno 2015, 16:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
4poziom.slask.pl
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
I když je Valentýn pro mě nic neříkající svátek, neodolala jsem a něco o lásce jsem připsala. Okouzlila mě Diane a tak jsem si ji "vypůjčila." Je to trochu z "jiného soudku", snad se bude příběh líbit.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 13 úno 2015, 19:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Diky za komentář. Diane byla tak skvělá, že si o to místo u stolu sama řekla. A s Angelikou mám už nějaké plány, ale vzhledem k tomu, že má láska mnoho podob, nevím, nevím, jestli mi za takový večer poděkuje.

A tu novou verzi pošli. Sama jsem zvědavá, jak jsi z toho Joffreyova stínu dokázala vystoupit.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 14 úno 2015, 19:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, už jako tradičně, velice příjemné, pěkné vyprávění! :ok: Má to příjemnou atmosféru, která mě okamžitě vtáhla do děje. Moc se mi líbila bolestná vzpomínka na šťastné toulouské časy, možná taky proto, že v kánonu nejsou příliš rozvedeny Angeličiny pocity po Joffreyově "smrti". A je fajn, že ses pustila do období, které je v kánonu dost osekané. No, jsem zvědavá jak se to všechno bude dál vyvíjet! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 15 úno 2015, 18:22
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, nádherná fikcia, teraz pre zmenu trápime znova Angeliku, v každom smere čakám, ako to vlastne s tou hrou v kartách dopadne... pretože v knihách sa síce spomína, že Angelika a Ninon boli priateľky, len tam stále nebolo napísané, či vôbec Ninon vedela, kto bol jej manžel :?: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 15 úno 2015, 18:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
Terezo, nádherná fikcia, teraz pre zmenu trápime znova Angeliku, v každom smere čakám, ako to vlastne s tou hrou v kartách dopadne... pretože v knihách sa síce spomína, že Angelika a Ninon boli priateľky, len tam stále nebolo napísané, či vôbec Ninon vedela, kto bol jej manžel :?: :shock:
Terezo, tvoje fikce je napínavá, jsem zvědavá na vývoj.
Také jsem si říkala, zda Ninon věděla něco o Angeličině minulosti. :?:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 15 úno 2015, 18:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
errnie píše:
Terezo, nádherná fikcia, teraz pre zmenu trápime znova Angeliku, v každom smere čakám, ako to vlastne s tou hrou v kartách dopadne... pretože v knihách sa síce spomína, že Angelika a Ninon boli priateľky, len tam stále nebolo napísané, či vôbec Ninon vedela, kto bol jej manžel :?: :shock:
Terezo, tvoje fikce je napínavá, jsem zvědavá na vývoj.
Také jsem si říkala, zda Ninon věděla něco o Angeličině minulosti. :?:
to by aj mňa veľmi zaujímalo :)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 15 úno 2015, 19:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já mám "pocit", že jsou lidé k Ninon hodně upřímní, protože ví, že je diskrétní a nebude je soudit, takže přirozeně ví hodně věcí o svých přátelích, tedy i to kdo je Mme Morens. Otázka je, jestli Mme Morens vůbec ví jaké vztahy byly mezi Louisem, Dianou, Ninon a panem dokonalým. :D
Přesně tuto otázku jsem si položila, když jsem si postavila nejdřív kostru celého příběhu - co o sobě tito lidé u stolu ví a kam jsou schopni zajít.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 15 úno 2015, 20:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Přesně tuto otázku jsem si položila, když jsem si postavila nejdřív kostru celého příběhu - co o sobě tito lidé u stolu ví a kam jsou schopni zajít
.

Měli by vůbec odvahu hovořit o svých vztazích v minulosti k muži, který byl oficiálně upálen jako čaroděj? :?:
Samozřejmě ve vypravování lze změnit jméno, nezmínit se o vzhledu, ale osobnost tak výjimečného muže by asi i ve vypravování vyplula na povrch. :!:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 15 úno 2015, 22:28
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Měli by vůbec odvahu hovořit o svých vztazích v minulosti k muži, který byl oficiálně upálen jako čaroděj? :?:
Samozřejmě ve vypravování lze změnit jméno, nezmínit se o vzhledu, ale osobnost tak výjimečného muže by asi i ve vypravování vyplula na povrch. :!:


Možná ano :agree: , možná :disagreement: . Když posadíte k jednomu stolu i dnes manželku a milenku a budou mluvit o "svém" muži, ani často nepoznáte, že se jedná o tutéž osobu. Ale už jsem je tam posadila, tak se s tím budu muset nějak popasovat. Vždyť i pan dokonalý tvdil, že se ke každé ženě má přistupovat jinak.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 15 úno 2015, 22:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, u stolu nesedí jen ženy, ale i muž, který ho v minulosti znal. Já neměla na mysli jen vztahy bývalé milenky a manželka, ale hlavně to, zda by se vůbec nebáli mluvit o někom, kdo byl upálen jako čaroděj na hranici. Ale možná se dívám na tvou fikce z jiné strany.

Samozřejmě jsem zvědavá, co se dozvím. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 17 úno 2015, 18:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Rozehrála jsem karetní partii. Hezký večer.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 17 úno 2015, 19:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, tvoje fikce je napínavá, jsem zvědavá na vývoj.
Také jsem si říkala, zda Ninon věděla něco o Angeličině minulosti. :?:
To som aj ja zvedavá a tajne dúfam že sa tá ich hra nezvrhne na 50 odtieňov nejakej perverzity, lebo v tom si ja
Angeliku pri najlepšej vôli neviem predstaviť.
(to čo si tu dala práve teraz som ešte nečítala, toto je komentár k prvému dielu ktorý som štýlovo čítala u zubárky v čakárni)

Páčila sa mi tvoja bolestná spomienka na sladké Toulouské časy :ach:

PS: Čo sa týka Angelikynej minulosti, jej tvár nebola z tých na ktoré sa zabúda,
na svadbe v Saint.Louis ju videlo pol kráľovstva, takže pochybujem že by všetci zrazu boli takí hlúpi a slepí že
by bývalú grófku de Peyrac nikto nespoznal a Ninon sa to nedozvedela.
Teda aspoň v skutočnom živote by niečo také bolo absolútne vylúčené.
Ak Ninon aj o tom mlčala, bolo to z taktnosti. V mojej fantázii sa samozrejme skôr či neskôr o Joffreyovi porozprávajú. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 17 úno 2015, 19:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza pekné pokračovanie a samozrejme aj smutné....

....... Rozhodně neměla v úmyslu se nikomu svěřovat. Ani dnes, ani jiný den. Čím je má pobavit? Že jediný muž , kterého milovala, byl upálen na náměstí de Greve ? Nebo má vyprávět o Nicolasovi, jehož hrubou náruč přijala výměnou za svůj život? O noci strávené s kapitánem pro záchranu dětí......


Nuž som zvedavá či Angelika pôjde k spovedi :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 17 úno 2015, 20:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, pěkně rozehraná partie karet. Jsem moc zvědavá, co bude Angelika vypravovat a jak celý večer skončí. :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 17 úno 2015, 22:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A ja som sa dozvedela prečo sa nám od Villarceauxa zachoval obraz z holou
Maintenonkou ale žiadny z Ninon. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 17 úno 2015, 22:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem ráda, jestli jste si čtení užily.
Posadit tři výrazné Joffreyovy ženy k jednomu stolu bylo lákavé, ale teď se mi to těžko dopisuje, protože i s Louisem je jasné, že by to mohl být scénář : já vím, ty víš, on ví, my víme ....musím to nějak rozseknout.

Rozhodnutí hrát příběhy o lásce bylo od Diany a Ninon rychlé a spontánní , tak zatím nemají čas o ničem příliš přemýšlet - na rozdíl ode mě.
Nostalgie a nadhled, jak napsala Jeanne, taky k lásce patří. Snad v tom Angeliku příliš nevymáchám.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 18 úno 2015, 09:16
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och Terezo, nádherný príbeh :applaus: ... len sa to vždy musí v tom najlepšom skončiť :mrgreen: :agree: ... a zas musím čakať nejakú tú dobu na rozuzlenie... naozaj som zvedavá, aký príbeh rozpovie Angelika...


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 18 úno 2015, 09:47
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
och Terezo, nádherný príbeh :applaus: ... len sa to vždy musí v tom najlepšom skončiť :mrgreen: :agree: ... a zas musím čakať nejakú tú dobu na rozuzlenie... naozaj som zvedavá, aký príbeh rozpovie Angelika...
Díky.
Už jsem začala psát a pro jistotu jsem si nachystala kapesníček (jako Diane Keaton v Lepší pozdě nežli později :D :D :D )


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 18 úno 2015, 17:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Díky.
Už jsem začala psát a pro jistotu jsem si nachystala kapesníček (jako Diane Keaton v Lepší pozdě nežli později :D :D :D )
Takže asi Angelika na spoveď nepôjde keďže treba chystať kapesníčky. :idea:

Ináč zbožnujem ten Film. Jack Nicholson ako skrotený diabol. :twisted:
Super že si mi ho pripomenula, musím si zasa raz pozrieť.
Že by som ho tentoraz riskla z českým dabingom? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 18 úno 2015, 18:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opožděný komentář k oběma příběhům - Terezo, nechápu, kam ty na to chodíš! :ach: :ach: :ach: (a to jsem v zásadě proti srdíčkům!)
Už jen samotná zápletka je prostě trefa do černého - dokázala jsi krásně vytěžit Dobývání Paříže a navázala na ně, ach, prostě fenomenálním způsobem. Kdyby "opravdová" Angelika v kánonu měla takovouto možnost vzpomínat na muže s velkým "M", kdoví, jestli by jí pak ten Filip nakonec nepřipadal nanicovatý... :roll: Já totiž vůbec nepochybuju o tom, že pokud dojde na Angeličino vyprávění, bude vzpomínat na stejného muže jako Diane a Ninon :love: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 18 úno 2015, 19:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Já totiž vůbec nepochybuju o tom, že pokud dojde na Angeličino vyprávění, bude vzpomínat na stejného muže jako Diane a Ninon :love: .
Myslím si to samé. Napadlo mě, co by mohla Angelika vypravovat. Tak jsem zvědavá, jestli jsem to uhádla :?:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 18 úno 2015, 22:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak mi potom napíšeš, jestli jsi to trefila. :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 21 úno 2015, 12:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám předposlední část. Jsem zvědavá, jestli někdo uhodl, o čem bude Angelika vyprávět. A že vyprávět bude, o tom snad nikdo nepochyboval. Doufám, že mohu popřát hezké čtení.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 21 úno 2015, 12:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, začátek navodil atmosféru tajemna. Krásné. Jsem moc zvědavá na to, jak to celé dopadne. Vzpomínky milující manželky na osudového muže jejího života. Ona vypráví o stejném a zaroveň i jiném muži než Ninon a Diane. :love: :writer:

P.S. uhodla jsem jen částečně, jen to, že zmiňnuje sázku, že přijde sama k Joffreyovi. Jinak jsem si myslela na to, jak se Joffrey přestrojil za trubadúra, aby si ukradl polibek od vlastní ženy. Na scénu s koupáním jsem sice také vzpomněla, ale nějak jsem to s tímto vypravováním nespojila. Přitom se to logicky nabízelo, je to motiv z tvých fikcí.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 21 úno 2015, 17:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Původně jsem chtěla tu Valentýnskou fikci skončit u stolu, ale viděla jsem film Památkáři (2. světová válka,Matt Damon, George Clooney ) a tam jedna tajemná Pařížanka sváděla Matta :ach: a řekla něco jako : Paříž v noci nemá žádná pravidla. Tak jsem si řekla, noc je ještě mladá a budou hrát ještě chvíli bez pravidel.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 21 úno 2015, 19:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásné. Jsem ráda, že tam zaznělo, že i Joffrey Ninon salón navštívil. A moc by se mi líbilo, kdyby se nějakým způsobem provalilo, že všechny ženy vyprávěly o stejném muži. ;) Vím, jak je to laciné, ale zase na druhou stranu - Ninon byla sice diskrétní, ale určitě i dobře informovaná, tak přece vůbec není nepravděpodobné, aby se nedozvěděla něco z Angeličiny minulosti!


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 21 úno 2015, 21:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Krásné. Jsem ráda, že tam zaznělo, že i Joffrey Ninon salón navštívil. A moc by se mi líbilo, kdyby se nějakým způsobem provalilo, že všechny ženy vyprávěly o stejném muži. ;) Vím, jak je to laciné, ale zase na druhou stranu - Ninon byla sice diskrétní, ale určitě i dobře informovaná, tak přece vůbec není nepravděpodobné, aby se nedozvěděla něco z Angeličiny minulosti!
Tu Joffreyovu návštěvu u Ninon bych nemohla zapřít, myslím, že někde na konci Toulouské svatby o tom Joffrey Angelice říká. V tom měla jasno. (Teda pokud si to z knihy dobře pamatuju.)

A kdybych byla Angelika, tak bych to, že všechny mluví o něm, alespoň v ten večer nechtěla vědět. Měla toho dost. I když samozřejmě věděla, že než si ho vzala, byl to pěkný sukničkář.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 21 úno 2015, 21:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pekné pokračovanie. Až ma pri čítaní bolelo srdiečko spolu z Angelikou. :ach:

To aby sa Angelika v ten večer dozvedela že aj zvyšné dve dámy spomínali na jej muža, by som jej ani ja neželala. :disagreement:
Avšak toto mi v mojich predstavách dokonale zapadlo do mojej fikcie z Joffreyovej návštevy Ninon v Paríži,
ktorú som kedysi dávno strčila medzi prvými, takže v mojej fantázii Ninon ktorá doteraz snáď iba tušila kto je pani Morens,
práve pochopila kto je tá žena. :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 22 úno 2015, 12:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Avšak toto mi v mojich predstavách dokonale zapadlo do mojej fikcie z Joffreyovej návštevy Ninon v Paríži,
ktorú som kedysi dávno strčila medzi prvými, takže v mojej fantázii Ninon ktorá doteraz snáď iba tušila kto je pani Morens,
práve pochopila kto je tá žena. :eyes:
Moirro, to je dokonalé, nekýčovité a elegantní řešení - Ninon to do sebe zapadne, jako jediné! Ach!!! :ach:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 22 úno 2015, 12:35
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och Terezo, tak to bolo "nádherné vyprávění"... krásne si spojila kánon, tvoj príbeh a fikcií z tohto fóra.... :applaus: :ach: ...
páčilo sa mi, ako si krásne vystihla jeho charakter, keby bol v Paríži... spieval, zabával spoločnosť.....
taký sladkobôľny príbeh, aj mne stislo srdce, keď spomínala Angelika na Joffreya... aj keď ho nepomínala často a chcela zabudnúť.... :cry:
výborná rozohratá partia v kartách... :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 22 úno 2015, 13:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

taký sladkobôľny príbeh, aj mne stislo srdce, keď spomínala Angelika na Joffreya... aj keď ho nepomínala často a chcela zabudnúť.... :cry:
nemyslím si že chcela zabudnúť, Errnie, ako by aj mohla....avšak vždy keď naňho príliš veľa myslela stratila chuť do života

krásne to vyjadril Desgrez:

Dívejte se vždycky kupředu. Nikdy se neohlížejte do minulosti. Nepřevracejte minulý popel… Vítr ho už roznesl…
Neboť pokaždé, když pomyslíte na minulost, budete mít touhu umřít. A já nebudu vždycky po ruce,
abych vás probudil včas…“
aaach :ach: :( chúďatko Angelika


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 22 úno 2015, 13:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem ráda, že se Vám fikce líbí. A to, jestli to Ninon sepne nebo ne, tak to Vás možná překvapím. Už jsem to naskládala do hlavy. A vztah Angeliky a Desgreze byl skvělý. Pan dokonalý by mohl klidně v Beautreillis žárlit. Trochu bych mu to i přála.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 22 úno 2015, 13:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
moirra píše:
Avšak toto mi v mojich predstavách dokonale zapadlo do mojej fikcie z Joffreyovej návštevy Ninon v Paríži,
ktorú som kedysi dávno strčila medzi prvými, takže v mojej fantázii Ninon ktorá doteraz snáď iba tušila kto je pani Morens,
práve pochopila kto je tá žena. :eyes:
Moirro, to je dokonalé, nekýčovité a elegantní řešení - Ninon to do sebe zapadne, jako jediné! Ach!!! :ach:
ďakujem Dasha, keďže sa Joffrey Ninon priznal z tou hlúpou stávkou musela v sekunde pochopiť....

z kanónu si pamätám ako Ninon vravela Angelike že v jej očiach si prečítala že zažila veľkú lásku.....a Angelika
jej odpovedá že ten muž už nežije....a Ninon sa viacej nevypytuje pretože napriek tomu že sa stali blízkymi priateľkami
vycítila že o tom nechce podrobne roprávať....

PS: Bude pokračko Tereza? Super!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 22 úno 2015, 14:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teraz ma v skutku zaujíma, či pani AG nejako vzťah Ninon a Angeliky v Integrale rozviedla. Ale ako na potvoru mi
práve ten diel chýba. Mám prvých päť v Češtine a posledný diel "vojna v Čipkách" Kindle v Ruštine.

Takže musím súrne zohnať "Le chemin de Versailles"

...ach myslím že už som zohnala, teda aspoň v ruštine. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 22 úno 2015, 21:57
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
nemyslím si že chcela zabudnúť, Errnie, ako by aj mohla....avšak vždy keď naňho príliš veľa myslela stratila chuť do života
:disagreement: :disagreement:
veru áno, chcela, pani AG to predsa píše v 3. dieli... z Angelika a kráľ,
keď hovorí kráľovi, str. 592
"Chcela som, áno, potichu to priznávam, chcela som zabudnúť. Tak rada som mala život! Cítila som sa primladou, aby som sa pripútala k mŕtvemu.

to s Desgrezom sedí, - áno, vždy ju včas zachránil :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 23 úno 2015, 21:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, obě pokračování jsem sledovala se zatajeným dechem! Ale přiznám se, že už nevím co k tomu psát, všechno co bych eventuálně chtěla říct, už tu zaznělo a pak, u tvých fikcí prostě nelze mít jakékoliv námitky, takže jediné, co mi zbývá, je připojit se k :applaus: :applaus: :applaus: a :ach: :ach: . ;) Začínám fakt hodně žárlit, protože píšeš prostě perfektně! ;) :lol:

A co se týče toho, zda-li by se mělo provalit že všechny dámy mluví o tom jednom - panu dokonalém, říkám NE. A ne z důvodu že bych nechtěla někoho ranit, ale přijde mi, že už by to bylo příliš velké a trochu kýčovaté zbožťování pana dokonalého (vím, že pan Rochat by tvrdě odporoval, ale já přeci nejsem pan Rochat tak si dovolím mít svůj vlastní názor. :twisted: )


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 23 úno 2015, 22:31
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky za pochvalu. Kdyby jsi jen věděla, jak ten závěr ze sebe potím a co jsem už všechno poškrtala! A ten nápad - za všechno může vlastně Jeanne a Diane -moc se mi líbila její povaha, rodinné vazby, pan dokonalý a jejich hry. Díky ní se dalo vystoupit z kánonu.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 16:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám závěr - těch šest skutečných příběhů, o kterých jsem chtěla psát. Jeanne mě zkušeně prokoukla, že se budou odehrávat v jejich vzpomínkách, ale jsem ráda, že Vám ta drobná početní nesrovnalost - 5 hráčů u stolu ale šest příběhů v jedné noci - možná unikla. :D
Angeličin příběh :oops: se odehrál v koupelně, jejíž architektkou je Moirra. Vybrala tu koupelnu pro Joffrey v sekci Čtenářské výtvory - Palác veselého poznání - 15.ledna 2015. Jestli si nevzpomínáte, tak se podívejte, je nádherná a už tenkrát jsem věděla, že jestli ještě něco napíšu, pošlu Angeliku a Joffreye do té mramorové koupelny.

Snad mohu popřát hezké čtení.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 18:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, tvoje fikce bych mohla číst každý den!!! Nádherné nápady - umíš vedle sebe postavit nové, nečekané, a přesto logické souvislosti. Umíš mě dojmout i pobavit zároveň!

„Představ si, je teď pěkně nudný. V Paříži se neukáže, z Toulouse skoro nevyleze, je z něj manžel a otec a s ženuškou vypadají vážně zamilovaně. Zase provokuje.“
Dokonalé zhodnocení situace - takovou provokaci od ďábelského hraběte z Toulouse jistě nečekal ani arcibiskup :priest: :slzici:

Je tedy na čase přiznat pravdu -Joffreyi, to ty jsi tenkrát dobyl Paříž.
Jsem ráda, že mu jeho starý sok po letech přiznal "in memoriam" alespoň tuhle poctu, ach, jak dojemné!


Poslouchala, podívala se na něho jasnýma očima a poznamenala : „Mohou vůbec vedle sebe existovat dva silní muži, aniž by stále měřili své síly?“
To je Angelika - preciózka!!! Takhle si jí podle knížky představuju, když jí líčí jako duchaplnou ozdobu salónů. Milá drobnost ;)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 18:31
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Proboha tohle byla ta nejšílenější fikce, jakou jsem kdy četla. Od té části, kdy se Angelika probouzí uprostřed Paříže, zatímco na severu Afriky se probouzí on, jsem přes slzy nic neviděla a posmrkovala až po poslední řádky. Tohle byl vrchol veškeré fikční tvorby na tomto webu! Dokonale propojené momenty toho, jak většina z nich ví, o kom mluvil ten druhý (jen tady je mi docela líto Angeliky, že nemá jejich znalosti, v jakém je kdo s kým vztahu, zatímco oni o ní vědí všechno).
Nemohli bychom dát dohromady Angeliku s Louisem? Nebude to skutečná náhrada, to nebude nikdo, ale přece jen by si v té nekonečné samotě mnoha let zasloužila nějaký zajímavější vztah.
Kombinatorika mi vždycky šla :agree: Jsem z té noci tak vyčerpaná jako Angelika, že momentálně budu také dohánět práci a čtení knih, které jsem díky psaní odložila. Ten nápad s Luisem není marný, jen se mi tam montuje pořád pan dokonalý. Ach jo.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 18:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tereza píše:
Kombinatorika mi vždycky šla :agree: Jsem z té noci tak vyčerpaná jako Angelika, že momentálně budu také dohánět práci a čtení knih, které jsem díky psaní odložila. Ten nápad s Luisem není marný, jen se mi tam montuje pořád pan dokonalý. Ach jo.
A taky to vypadá, že jsi mi vyfoukla úřad zkažeností pana dokonalého, kam se hrabu, paní předsedkyně. :oops:
Jestli se podaří dostat Dobývání Paříže do reálné podoby, tak druhý díl píšeme společně! Ostatně posílám aktuální verzi na mail. :D
Nemohu přijmout žádný úřad, protože:
a) píšu o jeho zkaženosti pouze v náznacích
b) nedokážu vyplnit žádný formulář často ani napotřetí


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 19:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Posílám závěr - těch šest skutečných příběhů, o kterých jsem chtěla psát. Jeanne mě zkušeně prokoukla, že se budou odehrávat v jejich vzpomínkách, ale jsem ráda, že Vám ta drobná početní nesrovnalost - 5 hráčů u stolu ale šest příběhů v jedné noci - možná unikla. :D
Angeličin příběh :oops: se odehrál v koupelně, jejíž architektkou je Moirra. Vybrala tu koupelnu pro Joffrey v sekci Čtenářské výtvory - Palác veselého poznání - 15.ledna 2015. Jestli si nevzpomínáte, tak se podívejte, je nádherná a už tenkrát jsem věděla, že jestli ještě něco napíšu, pošlu Angeliku a Joffreye do té mramorové koupelny.

Snad mohu popřát hezké čtení.
Och to je nádhera Tereza! táto fikcia je dokonalý skvost...je v nej humor nostalgia, pikantnosť i romantika :ach: za toto si aj ty zaslúžiš ružu
[ img ]

Kúpelňu si využila úžasne, krásne a romanticky :ach: som rada že sa ti páčila .....najradšej mám takéto sex-scény, sú dostatočne pikantné,
ale ešte stále nechávajú našim hrdinom vlastný intímny priestor, patriaci iba im....

milujem pána dokonalého ako sa plýži nočnými chodbami z ružou [ img ]...ups teraz neviem..mal ju v letohrádku zuboch či v ruke ?????

ach som rada že sa to napokon prevalilo :roll: :

Zůstala jako omráčená. Tak kouzlu této ženy tenkrát podlehl nezkrotný jižan! To kvůli Angelice si k ní přišel pro podporu a byl bezradný jako malý kluk!

skôr či neskôr sa to muselo tak či tak stať....

a toto :
(Ninon) Příliš potichu a opatrně se pod její střechou před lety mluvilo o jeho zatčení a odsouzení. V den, kdy ho vedli na smrt, zavřela svůj salon . Seděla schoulená v posteli a rukama objímala kolena. Třásla se zlostí, pocitem bezmoci a hřbetem ruky stírala slzy, které se nedaly zastavit.

a tiež chúďatenko Angelika :eyes:

[ img ] [ img ] [ img ]

ach a ten záver: :trubadur:
Rozzlobeně odhodil nedopalek do písku. Otočil hlavu směrem k severu a v duchu změřil tu vzdálenost, která je dělí. Zničeně vydechl…je to více než dva tisíce kilometrů. Kde jsi, Angeliko? A o čem se ti dnes v noci zdálo, lásko?

[ img ]
nádhera!

PS: pridavam link na kúpeľňu aby ju čitateľky zbytočne nehľadali:

http://www.relaischateaux.com/RelaisCha ... a-1-gd.jpg


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 20:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Nádherné nápady - umíš vedle sebe postavit nové, nečekané, a přesto logické souvislosti. Umíš mě dojmout i pobavit zároveň!
Díky za pochvalu. Nějak jsem v těch fikcích, co jsem napsala viděla mezery a strčila jsem je do Dobývání Paříže. A taky jsem si hned všimla té krásné linie - nahá Angelika u bazénu, nahá Ninon na zámečku, nahá Diane u pexesa. I když která ženská byla s panem dokonalým oblečená, že? Proto ty souvislosti. Já jsem takový šťoural. :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 20:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tereza píše:
Díky za pochvalu. Nějak jsem v těch fikcích, co jsem napsala viděla mezery a strčila jsem je do Dobývání Paříže. A taky jsem si hned všimla té krásné linie - nahá Angelika u bazénu, nahá Ninon na zámečku, nahá Diane u pesesa. I když která ženská byla s panem dokonalým oblečená, že? Proto ty souvislosti. Já jsem takový šťoural. :D
:lol: :lol: :lol: No, já teda nevím, v čem že jsi s ním diskutovala o matematice? :D Hmm, asi ho budu muset osobně požádat o vydání knihy o něm, po panu Rochatovi už je snad zvyklý na všechno. 8)
Bohužel sebereflexe je nutná :agree: . I když mám postavu "vzhledem k věku a dětem" slušně vysportovanou a strčím fyzičkou do kapsy mladice, pan dokonalý by se na lodi na mě nedíval jako na Abigail, ale jako na tu protestantskou dámu, co jí půjčoval knihy o matematice. :agree: :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 20:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádhera ... krása .... super .... čítala som to so slzami v očiach ...


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 21:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Kúpelňu si využila úžasne, krásne a romanticky :ach: som rada že sa ti páčila .....najradšej mám takéto sex-scény, sú dostatočne pikantné,
ale ešte stále nechávajú našim hrdinom vlastný intímny priestor, patriaci iba im....

Jsem moc ráda, že se ti fikce líbila. A to v té koupelně jsem opravdu psala s myšlenkami na tebe (i když ty řeči to je pro tu či to je pro onu nemám moc ráda), nejen proto, že jsi do paláce umístila tu mramorovou koupelnu, ale i proto, že při nějaké souhře náhod by se naše maminky mohly potkat v porodnici (zase kombinuju)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 27 úno 2015, 21:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
A to v té koupelně jsem opravdu psala s myšlenkami na tebe (i když ty řeči to je pro tu či to je pro onu nemám moc ráda), nejen proto, že jsi do paláce umístila tu mramorovou koupelnu, ale i proto, že při nějaké souhře náhod by se naše maminky mohly potkat v porodnici (zase kombinuju)
Ďakujem.. :D cením si to
samozrejme že s tými ružovými lupienkami [ img ]si zasa raz mala pravdu:

[ img ]

hm...tiež august? ale že by aj ten istý rok? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 28 úno 2015, 16:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Docházím k závěru, že postava Pierra mezi staré známé víc než dokonale zapadá a moc se ti podařil. :)
A zdá se, že to bylo tak moc dojemné právě kvůli tomu, že na něj všichni vzpomínají po tolika letech a všichni v tom smyslu, jak zasáhnul do jejich života a jeho dalšího směřování...
A jestliže už tenkrát netušil, v kolika fantaziích dam právě vystupoval, tak teď by se divil ještě víc, pod kolika střechami Paříže se na něj zrovna vzpomíná. :mrgreen:
Jsem za Pierra ráda, jestli se líbil. Potřebovala jsem "cizí prvek", abych ty příběhy dokázala spojit, bez něčeho zvenčí jsem kostru karetní hry a noci poté vůbec nedokázala nakombinovat. Někoho, kdo je Angelice blízký, když se drápe nahoru jako ona, kdo stojí pevně nohama na zemi a kdo je tak daleko od všech, protože ho nějaká přílišná čest a trubadúrství nechává chladným. Takový civilní pohled, aby celá fikce nebyla tak "sladkobolná".

A panu dokonalému jsem chtěla napsat tak trochu alibi pro jeho chování k Angelice po cestě do Nového světa. Jen mám obavy, že v mých fikcích nějak moc kouří- aby se dožil všech těch krásných konců, co řešíte v jiném vláknu (tam přispívat nemohu - tato láska je prostě věčná :D )


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 28 úno 2015, 19:29
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och, Terezo, nádherné :applaus: , sladkobôľne, úžasné.... píšeš nádherne, tvoje príbehy sa čítajú jedným dychom a vždy mi je ľúto, keď je záver :( ...
najviac ma fascinuje ako dokážeš spojiť ich príbehy.... čo práve v tej chvíli, preživa Angelika a v tej istej, Joffrey... aj keď sú vzdialení, predsa len spojení... :ach:
mne bolo vždy ľúto Angeliky, pretože roky jej chýbal a myslela si , že zomrel [ img ], kdežto Joffrey mal oproti nej jednu výhodu, vedel, že žena, ktorú miluje, žije (veď si to dal aj zistiť)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Šest příběhů jedné noci
Napsal: 28 úno 2015, 21:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
mne bolo vždy ľúto Angeliky, pretože roky jej chýbal a myslela si , že zomrel [ img ], kdežto Joffrey mal oproti nej jednu výhodu, vedel, že žena, ktorú miluje, žije (veď si to dal aj zistiť)
och chúďatko celé tie roky si to myslela.... bolo to strašne romantické keď 10 rokov po poprave Angelika Kráľovi :king: povedala že miluje Joffreya de Peyrac.... :scar:

taká menšia karma postihla aj pána Rescátora :mask: keď si myslel že Angelika zahynula v púšti a vraj ju dokonca podľa vlastných slov "oplakával" aaach :ach:
plačúci pán Rescator to je niečo pre pána Rochata :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 68 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 10 hostů
cron