DISKUSE: Montpellier

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 77 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 28 pro 2017, 18:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Znovu jsem si díky tomu prohlédla hlavní dominanty Toulouse včetně Parlamentu. Je to opravdu velmi krásné město.
A také jsem si prošla Postavy v Angelice a rod J.d.P., abych si připomněla, kde jsi vzala všechna ta křestní jména členů rodiny.Odvodila jsem si jen jméno jeho matky. Předpokládám, že zbytek je Tvá fantazie :idea: :?:
Díky Tereza ...

Ano - mená sú moja fantázia - ale držala som sa krstných mien ktoré by v tom období boli na juhu Francie
dôveryhodné plus u Joffreyového Otca, ktorý bol priamy potomok veľkých grófov Toulouskych som si poslúžila menom jedného z predkov:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Alfons_Jordan_z_Toulouse

Čo sa týka ružového mesta, už dlho som nič nepridala a pritom som medzičasom urobila toľko objavov!
A tiež o histórii grófov Toulouskych!

zaujala ma aj táto veta:

Poté se vydal na cestu do Jeruzaléma,kde ponechal v péči templářského řádu čtrnáctiletého syna Raimonda, snad, aby se pocvičil v bojovém umění.....

Grófi Toulouský boli vždy blázniví, výstrední a opradení legendami a tajomstvami ...
a nieje čudo že sa stýkali s Templármi a snažili sa chrániť Albeginských ....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 28 pro 2017, 19:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, knihy paní A.G. měly vliv i na mě. Díky nim jsem se znovu vrátila ke svému zájmu o historii, hlavně období 17. století. A mám díky Vaším příspěvkům možnost se inspirovat a dozvídat stále něco nového. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 29 pro 2017, 11:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak jsem do víkendu nevydržela a dala to včera přes manželův telefon :) . Za mne jediná (a zásadní) výtka: Je to moc krátké!!! :tongue: Musíš toho přidat ještě víc! S tímhle si do konce roku nevystačím! :)

Jinak samozřejmě nej batmanovská scéna :slzici: . A co se prvního milování týče - po přečtení jiných (včetně vlastních) fikcí jsem čekala větší opis aktu, ale na druhou stranu jsem ráda, že nebyl a že zůstalo u jemné představy něžného prvního milování. Jak jsem říkala doma svému muži, nechápu trend současných seriálů ukazovat vše "in natura", od sexu po nejhrubší násilí. Osobně preferuji náznaky, kdy zapracuje fantazie diváka / čtenáře a dodá zobrazenému / čtenému vlastní přidanou hodnotu...

A teď si jdu přečíst tu zrzavou paruku! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 02 led 2018, 14:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Úvahy o "in natura" hodnotě u někoho, kdo by dokázal napsat in natura knihu zaměřenou na téma toaleta/vyměšování/hygiena atd.? :lol:
Záleží též na tom, jak o tom píšeš :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 03 led 2018, 13:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
PS: Uvádí se, že edukativní potenciál in natura trendu spočívá v tom, že lidi vede k vnímání reality, která není krásná, dokonalá, perfektní... namísto nereálných ideálů
WOW! vynikajúce kritické zhrnutie Jeanne .... :ok:

ja pridám ešte trošku oleja do ohňa:

kvôli neuveriteľnej otupenosti zmyslov posledných generácii na tejto planéte sú filmy, knihy, počítačové hry
čím ďalej tým viac a viac sadistickejšie, rýchlejšie, perverznejšie .....

kto neustále pozerá na násilie in natura, či už v realite kde je vojna a rozvinutý folklórny sadizmus,
alebo v televízii či na nete, začne ho po čase považovať za niečo normálne .... pretože biologický robot
v ktorom býva naša duša nerozlišuje medzi realitou a fikciou ....

a napokon čo je vlastne realita? kto s nás môže zo 100 percentnou istotou povedať že práve teraz nie sme
účastníkmi nejakej 4D matrixovej počítačovej hry :P :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 03 led 2018, 18:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Jinak samozřejmě nej batmanovská scéna :slzici: . A co se prvního milování týče - po přečtení jiných (včetně vlastních) fikcí jsem čekala větší opis aktu, ale na druhou stranu jsem ráda, že nebyl a že zůstalo u jemné představy něžného prvního milování. (...) Osobně preferuji náznaky, kdy zapracuje fantazie diváka / čtenáře a dodá zobrazenému / čtenému vlastní přidanou hodnotu...
Diky za skvelý komentár - ano aj ja si myslím že sú veci ktoré by sa radšej mali prenechať fantázii čitateľa či diváka :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 04 led 2018, 10:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
A to je to co nás AG všechny dobře naučila: Rámovat historické poznatky do románových vyprávění.
Presne tak. V tomto je AG úžasná učiteľka. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 16 led 2018, 02:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé dámy, pridávam druhú časť Vianočno-Silvestrovskej trilógie.

Už sa piluje na tretej, aby sa odsilvestrovať v Toulouse stihlo najneskoršie do konca januára. :mrgreen: :potapec:

A pozor! Posledná časť by mohla byť aj tak trochu výbušná! :scientist:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 16 led 2018, 10:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
- Nič sa neboj. Odvetil jeho priateľ vysmiaty od ucha k uchu. Iba s ňou tak trochu žartujem. Veď dobre vieš že nieje povoľná ako iné dievčatá. Ba čo ešte! Keď jej niečo nieje po vôli, radšej by som sa bil s troma španielskymi žoldniermi odrazu, ako sa vystaviť jej hnevu.
- A potom ešte chodil po dome s prázdnym žalúdkom. Zahundral ako záver svojho monológu len tak sám sebe pod nos, ale jeho priateľ ho dobre počul a rozosmial sa.
- No len sa smej! Minulý rok v lete, keď si tu nebol, to si sa zrejme bol práve vŕtať v tej príšernej bani s tým Nemčúrom, mi takú pleskla varechou že som mal týždeň sinku na čele a potom mi ešte za trest nakladala celý týždeň celkom rovnaké porcie ako ostatným. Vieš si to predstaviť? Na konci týždňa som bol vyhladovaný ako Pikardský pluk po týždni bez proviantu.
:slzici: :slzici: :slzici:
moirra píše:
Napokon, podobne ako jej manželovi, jej nikdy veľmi nezáležalo na tom čo si kto hovorí. Veď ľudia neustále menia svoje názory, zo dňa na deň, z hodiny na hodinu, ba niekedy aj z minúty na minútu. Myšlienky a pohnútky priemerných ľudí sú vrtkavé akoby ich prinášali a odnášali motýlie krídla. Priletia, na chvíľu si pobudnú, a potom zasa odletia aby ich vystriedali úvahy iné, často celkom protichodné ako tie pôvodné.
:ok: Přesně vystihnuté! Obdivuji Tvůj styl psaní, kde stejně jako AG dokážeš mezi příběh vsunout nejen humor, ale i obecně platnou moudrost a ještě ji naformulovat tak parádně.
moirra píše:
A pozor! Posledná časť by mohla byť aj tak trochu výbušná! :scientist:
Něco mi říká, že by to tentokrát mohla schytat katedrála sv. Štepána, určitě jsi rešerše nehledala jen tak pro nic za nic ;) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 16 led 2018, 18:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Srdečná vďaka za milý feedback :ach:
PenelopaW píše:
Něco mi říká, že by to tentokrát mohla schytat katedrála sv. Štepána, určitě jsi rešerše nehledala jen tak pro nic za nic ;) .
no jo ... ale rieka :sailor: je opačným smerom ako ctená katedrála :twisted: :twisted: ....
Citovat:
Iba tesne pred polnocou palác na chvíľu stíchne, pretože sa všetci presunú k rieke.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 16 led 2018, 19:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opět jsem si krásně početla, Moirro.
Hrozně mě na tom příběhu baví, když si představím, jak ten mladík provokoval "staré struktury" v Toulouse už před odjezdem do ciziny.
A i mně vrtá hlavou, proč směřuje ten ohňostroj k řece.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 16 led 2018, 22:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, krásné vyprávění o časech Joffryova mládí. Věrohodné vylíčení rodiny a přátel. :applaus: :ok:
Samozřejmě mě pobavil požitkář Bernard a jeho obavy, aby nehladověl. Stejné porce jako měli ostatní musel být pro něho opravdu krutý trest. :courtier:
Také jsem zvědavá na ohňostroj. Těším se na další pokračování. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 16 led 2018, 22:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky Tereza. :potapec:
Tereza píše:
A i mně vrtá hlavou, proč směřuje ten ohňostroj k řece.
No to má historické aj technické dôvody. ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 16 led 2018, 23:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, krásné vyprávění o časech Joffryova mládí. Věrohodné vylíčení rodiny a přátel. :applaus: :ok:
Také jsem zvědavá na ohňostroj. Těším se na další pokračování. :agree:
ďakujem Mimi :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 31 led 2018, 11:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně jsem se dostala k přečtení dalšího pokračka, které se opět moc podařilo. Zejména drahoušek Andijos v laboratoři je neodolatelný! :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 18 úno 2018, 13:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Poslednú časť Toulouskej fikcie uvediem jednoducho dvoma citátmi z kanonu:

Prvý:

Arcibiskup se přezíravě zasmál.
"To je pravda. Ale šlechtické tituly ještě neznamenají bohatství. Rodiče vašeho manžela byli
tak chudí, že ten překrásný palác, v němž dnes žijete, byl ještě ani ne před patnácti lety úplně na
spadnutí. Pan de Peyrac vám nikdy nevyprávěl o svém dětství?"
"Ne...ne," zrozpačitěla Angelika, kterou vlastní neznalost úplně zaskočila.
"Byl nejmladší z rodiny a tak chudý, že musel v šestnácti letech odplout do dalekých zemí a
dlouhá léta o něm nebylo ani vidu ani slechu.


Nábrežie pri Basilike Daurade Toulouse:

[ img ]

Manžel si všiml, jak je zděšená. Usmál se na ni úsměvem, který mu sice podivně zkřivil tvář, ale v němž zasvitly bělostné zuby.
"Odpustte, madame, že se takhle dohadujeme před vámi. Arcibiskup a já jsme důvěrní nepřátelé."
"Žádný člověk není můj nepřítel," vykřikl rozzlobeně arcibiskup. "Kam se poděla láska k
bližnímu, která musí obývat srdce každého služebníka božího? Pokud vy mě nenávidíte, já k vám
nenávist necítím. Ale cítím ve vaší přítomnosti strach pastýře o ovečku, která bloudí, a pokud
nebudete naslouchat mým slovům, budu umět oddělit zrno od plev."


Pont Neuf v Toulouse - na lavej strane Basilika Daurade (bazilika čiernej madony) na pravej strane vidíme víťazný oblúk na moste a nemocnice Hotel Dieu:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 18 úno 2018, 19:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Velmi příjemné, roztomilé pokračko, Moirro! :ach: A za rozkošného budoucího arcibiskupa máš angelikologický plusový bodík navíc. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 18 úno 2018, 20:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to bylo moc pěkné počtení. Vylíčení ohňostroje, že jsem si to dokázala živě představit. :applaus: :ok:
Snaha pana Benoita uškodit a následné potrestání, tak to bylo ve stylu " Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." :agree:
A hezky popsaný vztah Joffreye a jeho matky. :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 19 úno 2018, 10:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přiznám se, že jsem od mladého pána čekala spíš nějakou novoroční ohňostrojovou lumpárnu , ale byla jsem mile překvapena, že se jednalo o oficiální akci.
Jsem ráda Moirro, že jsi přidala obraz kamennného mostu, krásně jsem si Tvé vyprávění dovedla představit.
A také jsem si jako člen protestantské rodiny osvěžila pověsti o Černé Madoně :agree: .
Vážně bylo dříve zvykem oddělit v paláci křídla pro ubytování mužů a žen? :?:

A vzhledem k tomu, že víme, jaký byl Joffreyův návrat z cest domů, toto se mi četlo moc těžko :
Grófka de Peyrac mu odhrnula nežným pohybom dovoleným iba matkám a milenkám neposlušnú čiernu kučeru z čela. Jej malá nežná ale pevná dlaň spočinula na jeho ruke. Vzal ju do svojej a spiklenecky stisol. Chvíľku tak sedeli bez pohnutia. Grófka nevravela nič no pohľad jej fialkových očí hovoril sám za seba.
Mladý Gróf de Peyrac zvraštil obočie.
- Mama o tomto sme sa už nespočetne veľa krát bavili. Nie nemôžem tu zostať!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 20 úno 2018, 20:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vďaka za komentáre, holky :ach:

No, všetko sa vyvinulo tak trochu nečakane avšak myslím že to aj tak trochu osvetľuje
začiatky nevraživosti budúceho arcipiskupa Toulouskeho ;)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 21 úno 2018, 13:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ráno jsem využila delšího spánku dětí a konečně si dala poslední zveřejněnou kapitolu. Také bych z Joffreyovy strany čekala nějakou neplechu, ale aspoň Andijos nezklamal :slzici: . Chudák Joffrey v tom tentokrát byl nevinně :) , a přesto se budoucí zášť obrátila proti němu. Ale maska fauna?? :slzici: :slzici: :slzici: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 21 úno 2018, 18:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ráno jsem využila delšího spánku dětí a konečně si dala poslední zveřejněnou kapitolu. Také bych z Joffreyovy strany čekala nějakou neplechu, ale aspoň Andijos nezklamal :slzici: . Chudák Joffrey v tom tentokrát byl nevinně :) , a přesto se budoucí zášť obrátila proti němu. Ale maska fauna?? :slzici: :slzici: :slzici: :ok:
No Joffrey aj takú malú neplechu spravil, takú menšiu provokáciu keď robil ohňostroj,
som bola zvedavá či si to niekto všimne. Preto som nepovedala doteraz nič, Arcibiskup :priest:
jeho asistent a pár dôležitých pánov mesta si to určite všimli ... schválne či niekto vie čo to bolo? :twisted: :twisted:

A inak Andijos :courtier: bol aj rok predtým na Silvestra predsa zodpovedný za to že Arcibiskup a jeho asistent Benoit Fontenac boli namosúrení na Joffreya :P :P


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 21 úno 2018, 19:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, napadlo mě, že to mohl být ten vítězný oblouk, co se na chvilku proměnil v ohnivou bránu, připomínající vstup do pekla.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 21 úno 2018, 22:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A co barva ohňostrojové růže?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 22 úno 2018, 22:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ani jedno ani druhé - víťazný oblúk bol postavený na počesť kráľa

vysvetlenie: pretože vraj "financoval" most
(hoci sa kráľovská správa ujala iba finalizácie a to z daní ktoré jeho vyberači vybrali v Toulouse a Languedocu )
po tom čo sa prvé spoločenstvá ktoré tento projekt financovali pre neustále problémy a naťahovanie projektu
ocitli vo finančnej tiesni (tja oni nemali možnosť zvýšiť dane alebo vymyslieť nejaké nové)

Takže Joffrey zasa v podstate poriadne, tak trochu Fouquetovsky provokoval, a provokáciu zmiernil iba kvôli matke:

Nad oblúkom sa zjavil zlatý kruh z plameňov a v jeho strede zažiaril krvavočerveno štvorramenný kríž – znak mesta ale predovšetkým starodávny symbol grófov Toulouskych (...) nasledovala veľká zlatá koruna a vzápätí v kovovej modrej zažiarili panovníkove ľalie.

Správne to malo byť po otvorení víťazného oblúka na počesť kráľa naopak: A som si istá že za to ešte bude mať dútky.
V prvom rade kráľovská koruna a ľalie - až potom znaky Grofov Toulouských ... veď si povolenie robiť tam ohňostroj istotne
odôvodnil že na počesť nového mostu a kráľa ...

Inak toto je znak Toulouse:

[ img ]

Tie :king: ľalie čo tam pridali sú tam ako päsť na oko! :P

V strede štvorramenný kríž - znak grofov Toulouskych. na pravej strane Narbonský kaštieľ - hrad grófov Toulouskych.
Zrejme aby s toho mal niečo aj Arcibiskup :priest: - na ľavej strane to má byť katedrála St. Sernin.

A ten baránok boží vraj bol pôvodne poriadne rohatý baran, ibaže sa časom pokresťančil a je tam v umiernenej verzii. ;)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 22 úno 2018, 22:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A já hledala nějakou záludnost! To bylo jasné, že nejprve měl vzdát hold králi, vždyť to tam bylo v podstate napsané :) :) :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Montpellier
Napsal: 22 úno 2018, 23:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, napadlo mě, že to mohl být ten vítězný oblouk, co se na chvilku proměnil v ohnivou bránu, připomínající vstup do pekla.
No to nieje zlý postreh Mimi.
PenelopaW píše:
A co barva ohňostrojové růže?
no to sa budeš musieť spýtať Joffreya :twisted: máš nejakú teóriu? ... myslím že to bol symbol nejakej dôležitej udalosti
ktorá sa stala v ten rok v Joffreyovom živote .. biela farba je farba nevinnosti ....
PenelopaW píše:
A já hledala nějakou záludnost! To bylo jasné, že nejprve měl vzdát hold králi, vždyť to tam bylo v podstate napsané :) :) :) .
no veru: ak tam vôbec v ohňostroji zamontoval nejaké kráľovské znaky tak len kvôli matke
takže keby jej nebolo on :mask: by ich bol dokonca kľudne vypustil :slzici:

keď sa na to pozrieme v kontexte 17 storočia a problémov ktoré mal panovník s Toulouse a južanmi takmer neustále
bola aj tá prehodená schéma provokácia ktorá mu mohla narobiť poriadne patálie...

škoda že nevidím čo presne si v ten večer zapsali vtedajší Toulouský Arcibiskup a jeho horlivý asistent do notesa .. .ale možno sa to ešte dozvieme :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 77 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů
cron