DISKUSE: Henrietta

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 117 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
Tereza
Předmět příspěvku: DISKUSE: Henrietta
Napsal: 20 lis 2015, 19:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
4poziom.slask.pl
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Blíží se Vánoce, pokusila jsem se o adventní příběh. Vkládám první část.
V adventním čase jsem těm dvěma poslala do Toulouse návštěvu - a jak jinak, než na jedinou noc.
Snad někomu zpříjemním dlouhý večer.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 lis 2015, 22:39
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oooooch, Tereza, ďakujem, za krásny príbeh a za to, že si mi dnes krásne spríjemnila a ožiarila dnešný deň... :ok:
zase si nádherne rozohrala nový príbeh, načala kúsok z minulosti AaJ
milujem tvoje príbehy, niekedy mám pocit, akoby ste boli s moirrou prepojené s pani AG, pretože keď čítam vaše príbehy, presne zapadnú do kanonu...
som zvedavá, ako to bude pokračovať... čo sa ešte odohrá v paláci Veselého poznania...čo sa tam zamotá :D :mrgreen: , nielen hlava pani domácej od všelijakých myšlienok ..... :?:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 lis 2015, 22:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem ráda, jestli se Ti začátek adventního příběhu líbil. Doufám, že Henrietta překvapí a Robert jako Joffreyův přítel nezklame.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 21 lis 2015, 21:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, zajímavě rozehraný příběh. Líbily se mi popisy sokolnictví. Mám dravé ptáky ráda. Dnes se hodně předvádí na různých akcích nebo zámcích. Pěkně mi to zapadá do období podzimu. :agree:
Jsem zvědavá, jak se vše bude vyvíjet. Čím nás překvapí madame Henrietta a mladý pan Robert. :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 lis 2015, 00:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásne počteníčko Tereza. :ok:

Okrem iného ma neskonale pobavilo toto:

Hrabě se pousmál : „To víš, rod potřebuje dědice.“
„Jaká je? Měl jsi vždycky dobrý vkus,“ vyzvídal Robert.
„Nechej se překvapit,“ pobaveně dodal jeho přítel.
„Jsem vážně zvědavý. Když jsem byl u Tebe naposledy před třemi lety na Tvé škole lásky, motalo se kolem Tebe velmi důvěrně několik krásných žen. Ještě dnes si pamatuju některá jejich jména. Která Ti teď dělá společnost? Znám ji?“
„Tak to se nechej překvapit také,“ rozesmál se už nahlas Peyrac.


Som zvedavá ako sa príbeh bude vyvíjať, aj ten Hentrietin samozrejme. :roll: :mrgreen:

A neodolala som samozrejme nelinknúť toto:

[ img ]

Pochádza to z tohto obalu:

http://angelique.international/obaly_de ... _book5.jpg

Přílohy
[ attachment ]
sokoliarka 222.jpg (80.83 KiB) Zobrazeno 16305 x


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 lis 2015, 02:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, zajímavě rozehraný příběh. Líbily se mi popisy sokolnictví. Mám dravé ptáky ráda. Dnes se hodně předvádí na různých akcích nebo zámcích. Pěkně mi to zapadá do období podzimu. :agree:
Jsem zvědavá, jak se vše bude vyvíjet. Čím nás překvapí madame Henrietta a mladý pan Robert. :?:
Díky. To sokolnictví mě napadlo, když jem byla právě na předváděcí akci .
Taky jsem přemýšlela, čím by se tito docela rozdílní lidé mohli v Toulouse bavit - bez všech technických vymožeností naší doby a v době, kdy Joffrey tajil zpívání. Něco jsem jim tedy vymyslela. A matka a syn - to je vděčné téma :evil: .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 lis 2015, 02:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:


Okrem iného ma neskonale pobavilo toto:

„Jsem vážně zvědavý. Když jsem byl u Tebe naposledy před třemi lety na Tvé škole lásky, motalo se kolem Tebe velmi důvěrně několik krásných žen. Ještě dnes si pamatuju některá jejich jména. Která Ti teď dělá společnost? Znám ji?“
„Tak to se nechej překvapit také,“ rozesmál se už nahlas Peyrac.[/i]

Díky Moirro. Robert přijíždí po třech letech a neví nic o poměrech v paláci. Jedna věc mi vždycky v knize vadila : jak mohl před Angelikou utajit zpívání? To se nikdo neprokecl? To mu to žádná bývalka neudělala natruc? A co takové náhodné návštěvy jako Robert?
A děkuji za obrázky. To byla trefa.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 lis 2015, 14:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Jedna věc mi vždycky v knize vadila : jak mohl před Angelikou utajit zpívání? To se nikdo neprokecl? To mu to žádná bývalka neudělala natruc? A co takové náhodné návštěvy jako Robert?
No narážok bolo viac ako dosť. Chuva Fantina Angelike vravela že gróf vraj ženy priťahuje čudesným spevom.
A Lauzun zasa vravel niečo v zmysle aby zlatý hlas kráľovstva nestratil najvyšší tón, a Andijos ho pri tých jeho
žvástoch nakopol. :agree: :lol:
Angelikyna komorná Margot o svadobnej noci vravela že gróf zariadi aby jej zlatý hlas kráľovstva spieval v súkromí.

A tuto si to vraví sam Angelika: Joffrey de Peyrac přitahoval ženy, to Angelika nemohla popřít. To, co ji první dny strašlivě udivovalo, nyní chápala. (...) S pocitem závrati si vzpomněla na znepokojující upozornění: hrabě láká mladé ženy podivuhodným zpěvem… :trubadur:
O tomto uvažoval pred tým ako jej prišiel spievať preoblečený do záhrady pri altánku.
Takže indícii bolo viac ako dosť. :agree:

V mojej fikcii mladému Joffreyovi Agostinho povedal:
Zapamätaj si čo aj mňa naučil celý môj život: Nikdy nevyťahuj všetky svoje tromfy naraz.
- Zapamätám si to.


A pokiaľ si spomínam aj v tvojej Joffrey uvažoval rovnako:
Své velké trumfy – Zlatý hlas království a básnění – dnes ještě rozhodně nehodlal vyložit na stůl do té neskutečně vzrušující hry o její srdce.

No nebol by to býval diabolský Peyrac ak by si to nebol vedel zariadiť, aby sa to Angelika s tým jeho spevom dozvedela až keď on uzná za vhodné. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 lis 2015, 15:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, Moirro, já si myslím, že Angelika po tom zas až tolik nepátrala. Když se zamyslím nad vývojem jejího života, tak svatbou s Joffreyem se její život změnil úplně od základu.
Dětství s venkovskými dětmi uprostřed přírody, zájem o léčivé rostliny, život ve skromných poměrech.Pak několik let v klášteře a potom hned sňatek s neznámým a tajemným mužem. Poznání, že opravdu kulhá a je zjizvený. Strach, který v ní vyvolával. A také život v přepychu, Joffreovo dvoření a postupné dobývání. Já myslím, že měla dost práce sama se sebou a prostě si některé narážky nedala do souvislostí. Musela se s tím vším nějak sama srovnat, a proto ji mohl manžel překvapit, když jí v masce a převleku zpíval a pak sváděl v zahradě.
Tak nějak si to vysvětluji já. :mask: :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 lis 2015, 15:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To všechno je fakt, :agree: ona poněkud vyděšená a raději si ho nevšímá, on dávkuje trumfy po částech. Měla jsem na mysli to , že se někdo z okolí neukecl "na tvrdo." Ale ocitnout se v nemilosti u Peyraca by asi nikdo neriskoval. Něco na to téma zpívání jsem do fikce vložila.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 lis 2015, 21:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám další část adventní ho příběhu. Večer v Toulouse začíná. Už jsem s Angelikou hrála karty, tak teď i kostky. Snad mohu popřát veselé čtení pro dlouhý večer.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 lis 2015, 22:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásně napsáno, ostatně jako vždy :). Představuju si interesantní starší dámu, něco jako Judy Dench ve filmu Čokoláda, jak zkoumavě hledí na toulouského pána a jsem zvědavá, jaký je jeho plán pro ten večer :


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 lis 2015, 22:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Představuju si interesantní starší dámu, něco jako Judy Dench ve filmu Čokoláda, jak zkoumavě hledí na toulouského pána a jsem zvědavá, jaký je jeho plán pro ten večer :
Děkuji za hezkou volbu Henrietty, samozřejmě věk ve fikci je něco přes padesát, a co se týká pána domu, snad má něco v rukávu :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 24 lis 2015, 22:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Uf musela som sa zasa pre istotu pozrieť na začiatok fikcie ..to bol "advent v roce 1656" ?

UF! :roll: :twisted: a to Joffrey pred ešte nedotknutou Angelikou rozprával o nahých černoškách z Indie? :mrgreen:

Páči sa mi však že tvrdohlavá Angelika :eyes: nechce ani zasevt ísť spať, a už sa teším ktorý bozk porozpráva.
Ale samozrejme aj na príbehy ostatných prítomných. Aký príbeh asi bude mať 50tnička Henrieta? :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 24 lis 2015, 23:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Uf musela som sa zasa pre istotu pozrieť na začiatok fikcie ..to bol "advent v roce 1656" ?

UF! :roll: :twisted: a to Joffrey pred ešte nedotknutou Angelikou rozprával o nahých černoškách z Indie? :mrgreen:
Ten příběh úplně schválně napráskala Blanche, on pouze uvedl na pravou míru to, že to bylo v Indii. Jak je o něm známo, je precizní v zeměpise. :lol: Netaktnost k novomanželce bych mu nedovolila . :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 25 lis 2015, 19:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Ten příběh úplně schválně napráskala Blanche, on pouze uvedl na pravou míru to, že to bylo v Indii. Jak je o něm známo, je precizní v zeměpise. :lol: Netaktnost k novomanželce bych mu nedovolila . :agree:
No dúfam že Blanche táto drzosť iba tak ľahko u Joffreya neprejde. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 25 lis 2015, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
No dúfam že Blanche táto drzosť iba tak ľahko u Joffreya neprejde. :twisted: :twisted:
S tím musel počítat, že se žárlivky občas ozvou a sem tam někdo něco jadrného utrousí. Minulost nelze zapřít.

A co s Blanche? Jak znám chlapy, drží spolu. Potrestá ji Robert. :zachrana: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 25 lis 2015, 20:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, tak jsem zvědavá, jak budou padat kostky. :?:
A nejvíc samozřejmě na madame Henrittu.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 25 lis 2015, 20:25
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som taka napata na pokracko ... Myslite si, ze sa prida aj Angelika :?:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 25 lis 2015, 22:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Ja som taka napata na pokracko ... Myslite si, ze sa prida aj Angelika :?:
A má o čem mluvit??? :?: :?: :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 25 lis 2015, 22:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, tak jsem zvědavá, jak budou padat kostky. :?:
A nejvíc samozřejmě na madame Henrittu.
Byl to boj, kdo se vejde do časového limitu do třetí ranní.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 25 lis 2015, 22:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Katra píše:
Ja som taka napata na pokracko ... Myslite si, ze sa prida aj Angelika :?:
A má o čem mluvit??? :?: :?: :?: :?:
No vsak to .... :? Tak teraz rozmyslam ci vydrzi tam sediet a pocuvat az do konca :)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 27 lis 2015, 16:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám pokračování. Snad se Vám příběhy různých polibků budou líbit.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 27 lis 2015, 18:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Prijemné čítanie na studené neskorojesenné večery Tereza.
Práve som začala rozmýšľať ktorý bozk mňa najviac očaril. :shock: :roll: :lol:

Samozrejme že z napätím očakávam čo bude rozprávať Angelika.
Ozaj, koľko bozkov sa vlastne ušlo pred Joffreyom Angelike v kanóne, a ktorý bol celkom prvý?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 27 lis 2015, 18:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Prijemné čítanie na studené neskorojesenné večery Tereza.
Práve som začala rozmýšľať ktorý bozk mňa najviac očaril. :shock: :roll: :lol:

Samozrejme že z napätím očakávam čo bude rozprávať Angelika.
Ozaj, koľko bozkov sa vlastne ušlo pred Joffreyom Angelike v kanóne, a ktorý bol celkom prvý?
Děkuji. S těmi všemi polibky Angeliky jsi mě zaskočila. Budu je muset všechny dohledat, ale kdo a co bude ještě vyprávět, tak to se budu snažit Vás překvapit. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 27 lis 2015, 18:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Děkuji. S těmi všemi polibky Angeliky jsi mě zaskočila. Budu je muset všechny dohledat, ale kdo a co bude ještě vyprávět, tak to se budu snažit Vás překvapit. :agree:
No Tereza ja som tým zaskočila aj sama seba, lebo okrem toho bozku keď bola v kláštore v Poitiers, si žiadny
iný z kanónu pred Joffreyom nepamätám. Bozkával ju Nicolas? Filip? :shock: :roll:

No naša Errnie by to asi vedela z fleku, a Dasha asi tiež. :agree:

Tuto som k tomu otvorila tému:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 473#p19473

A inak matematik Pierre de Fermat bol super výber, dokonca aj vieme ako sa volala jeho manželka: Louise de Long,
bral si ju keď mala necelých šestnásť rokov, bola od neho o 8 rokov mladšia a mali spolu až 8 detí z ktorých sa dospelého veku dožilo päť. Keď Toulouse viackrát po sebe zachvátila morová epidémia, na ktorý podla mojej teórie umrela aj Joffreyova matka a jeho bratia, pretože vtedy to vraj skosilo desatinu obyvateľstva mesta , aj on ho dostal, ale sa vyliečil.

Zaujímavé je aj to že posledná epidémia, v ktorej sa on nakazil bola v Toulouse iba 2 roky pred Angelikynou svadbou, v roku 1653. Epidemiu prežil a zomrel v roku 1665.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 28 lis 2015, 20:44
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

A inak matematik Pierre de Fermat bol super výber, dokonca aj vieme ako sa volala jeho manželka: Louise de Long,
bral si ju keď mala necelých šestnásť rokov, bola od neho o 8 rokov mladšia a mali spolu až 8 detí z ktorých sa dospelého veku dožilo päť. Keď Toulouse viackrát po sebe zachvátila morová epidémia, na ktorý podla mojej teórie umrela aj Joffreyova matka a jeho bratia, pretože vtedy to vraj skosilo desatinu obyvateľstva mesta , aj on ho dostal, ale sa vyliečil.

Zaujímavé je aj to že posledná epidémia, v ktorej sa on nakazil bola v Toulouse iba 2 roky pred Angelikynou svadbou, v roku 1653. Epidemiu prežil a zomrel v roku 1665.
Fermat byl blízký přítel Vám známého Blaise Pascala z Dobývání od Jeanne, byli to spoluzakladatelé Teorie pravděpodobnosti :ok:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 29 lis 2015, 20:33
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereta, krásny advetný čas..znova jedna krásna príhoda z tvojho pera... :ok:
musím však hneď na začiatku povedať, že sa mi neskutočne páči vaše české slovíčko "promnul"... v tomto význame kostky...
znova sa v paláci objavili ženy, tentokrát aj žena v "rokoch", čo je super, je mi jasné, že aj ju očarila osobnosť grófa a hlavne som veľmi veľmi zvedavá, aký príbeh nám rozpovie ona...
či sa dostane k slovu pán dokonalý, to veru neviem, lebo možno už bude vypršaný čas... :?:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 29 lis 2015, 22:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
Tereta, krásny advetný čas..znova jedna krásna príhoda z tvojho pera... :ok:
musím však hneď na začiatku povedať, že sa mi neskutočne páči vaše české slovíčko "promnul"... v tomto význame kostky...
znova sa v paláci objavili ženy, tentokrát aj žena v "rokoch", čo je super, je mi jasné, že aj ju očarila osobnosť grófa a hlavne som veľmi veľmi zvedavá, aký príbeh nám rozpovie ona...
či sa dostane k slovu pán dokonalý, to veru neviem, lebo možno už bude vypršaný čas... :?:
Jsem ráda, že se ti první příběhy o polibcích líbily.
Jedna věc je jasná - na všechny nedojde. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 30 lis 2015, 13:48
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Jsem ráda, že se ti první příběhy o polibcích líbily.
Jedna věc je jasná - na všechny nedojde. :agree:
to je jasné :mrgreen: a práve to je napínavé, na koho sa to neujde... buď Angelika, alebo ... no nechajme sa prekvapiť... možno sa to ešte všetko samé zamotá.. ktohovie :evil:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 30 lis 2015, 15:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
Tereza píše:
Jsem ráda, že se ti první příběhy o polibcích líbily.
Jedna věc je jasná - na všechny nedojde. :agree:
to je jasné :mrgreen: a práve to je napínavé, na koho sa to neujde... buď Angelika, alebo ... no nechajme sa prekvapiť... možno sa to ešte všetko samé zamotá.. ktohovie :evil:
Mňa osobne by veľmi mrzelo ak by sa Angelika nedostala k slovu....dúfala som že sa možno dozvieme
niečo čo s kanónu nevieme.... :prayer:

A Joffrey ten nech radšej mlčí....takto dostávať svoju mladú nevinnú ženušku do rozpakov! :potapec:
PS: ja som si vžd bola akosi istá že podobne ako zakázal rozprávať o jeho speváckom talente, tak by tiež nemali odvahu
rozprávať pred angelikou o jeho milostných dobrodružstvách...tej Blanche by sa malo poriadne podkúriť :agree: :evil:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 30 lis 2015, 16:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Mňa osobne by veľmi mrzelo ak by sa Angelika nedostala k slovu....dúfala som že sa možno dozvieme
niečo čo s kanónu nevieme.... :prayer:

A Joffrey ten nech radšej mlčí....takto dostávať svoju mladú nevinnú ženušku do rozpakov! :potapec:
PS: ja som si vžd bola akosi istá že podobne ako zakázal rozprávať o jeho speváckom talente, tak by tiež nemali odvahu
rozprávať pred angelikou o jeho milostných dobrodružstvách...tej Blanche by sa malo poriadne podkúriť :agree: :evil:
Hra je hra. Komu padne nejmíň, bude muset vyprávět. :agree:

A já bych si ho naopak ráda vychutnala, na jakou vypravěčskou kartu by v přítomnosti své ženy vsadil, kdyby náhodou musel vyprávět.
Určitě všechny klepy neohlídal, zejména ty za jeho zády. Bylo to stejné jako dnes.
Tady si spíš myslím, že se neztrapňoval nějakými příkazy, aby lidé mlčeli, ale spoléhal na taktnost svých hostů.

Přišít Angelice nějaké milostné dobrodružství, to snad ani není v lidských silách -a možná Tě s vyprávěním o polibcích překvapím. Spousta věcí není totiž takových, jak na první pohled vypadají. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 30 lis 2015, 21:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, hezky jsi to vyprávění namíchala. Příběhy smutné i veselé. A Bernardovo vyprávění o polibcích se pojilo s kuchyní a i s jídlem. :agree:
Jsem zvědavá na koho se dostane a naopak. A jakou úlohu má madame Henrietta, když se vyprávění jmenuje podle ní. :?: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 01 pro 2015, 17:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, hezky jsi to vyprávění namíchala. Příběhy smutné i veselé. A Bernardovo vyprávění o polibcích se pojilo s kuchyní a i s jídlem. :agree:
Jsem zvědavá na koho se dostane a naopak. A jakou úlohu má madame Henrietta, když se vyprávění jmenuje podle ní. :?: :ok:
Díky. Pro Bernarda mám slabost, vždycku mu dopřeju :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 01 pro 2015, 17:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Díky. Pro Bernarda mám slabost, vždycku mu dopřeju :D
To som rada že mu dopraješ :applaus: vieš dobre že Andijos :courtier: je môj obľúbenec. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 01 pro 2015, 18:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:
Díky. Pro Bernarda mám slabost, vždycku mu dopřeju :D
To som rada že mu dopraješ :applaus: vieš dobre že Andijos :courtier: je môj obľúbenec. :mrgreen:
Můj také. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 02 pro 2015, 18:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám další část - vyprávění Henrietty.
Musím poznamenat, že pointa jejího příběhu měla inspiraci v povídce jednoho francouzského velikána. Snad mi to Vy i Maupassant odpustíte.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 03 pro 2015, 19:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza, Maupassant aj ty píšete vynikajúco 3:)

Prečítala som si to už včera no nedostala som sa už k tomu napísať aj komentár.

Úbohý Robert! :lol: :lol:
Tja dámy, ktorá z vás sa už v skutočnom živote podelila so synom o svoje milostné dobrodružstvá? :twisted: :twisted:

I keď mi je ľúto že Angelika nemusí rozprávať príbeh, z napätím čakám na ďalšie pokračovanie a na to
čo nám porozpráva Joffrey. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 03 pro 2015, 19:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Úbohý Robert! :lol: :lol:
Tja dámy, ktorá z vás sa už v skutočnom živote podelila so synom o svoje milostné dobrodružstvá? :twisted: :twisted:

I keď mi je ľúto že Angelika nemusí rozprávať príbeh, z napätím čakám na ďalšie pokračovanie a na to
čo nám porozpráva Joffrey. :ok:
Děkuji za komentář.
Angelika odmítla jít spát a Henrietta byla zvědavá, jak to chodí u Peyraca. Tak teď holky musí "pykat" za troufalost. Angelika si bude muset vybrat, co bude chtít slyšet. :agree:
A Henrietta byla vdova, Robert nebyl žádné dítě tak co by ho pořád šetřila :D .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 08 pro 2015, 17:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám další díl adventního příběhu, blížím se k závěru.
Nikdo není dokonalý, ani pan Dokonalý :agree: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 pro 2015, 17:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdá sa že v predvianočnom zhone (a čase všelijakých koncoročných uzávierok) nikto nemá čas čítať,
alebo aspoň napísať komentár.
Aj ja sa k tomu dostávam až teraz.

Tá Joffreyová matka sa nezdá :lol:
Měl jsem odejít na studia a matka usoudila, že je nejvyšší čas, abych své nadšení pro všechno nové zacílil do nové neprobádané oblasti.“

Nieje to náhodou práve to čoho sa matky všeobecne u študujúcich synov obávajú? Že zacielia svoje bádanie tak veľmi do novej oblasti :zachrana: že ich už pôvodné štúdium nebude zaujímať? :P

A ten záver! Ach .... :ach:

Myslím že všetky milujeme keď sa v časoch Toulouských Peyrac niekde tajomne vynorí z tieňa.
Z napätím čakám o čo budú hrať a aj na to kto tento krát prehraje. :mrgreen: :potapec:

Inak zdá sa že tvoje rozprávanie z Joffreyovej pubertálnej mladosti je v celkom dobrej symbióze
s tým mojim z Montpellieru. Nezaškodilo by sa dozvedieť viacej o jeho (ne)podarených bratoch.
Nemyslíte dievčence...nikto ich tu nespomína, a ja som presvedčená že v 13tich ešte v žiadnom prípade nebol jedináčik....
no zrejme budú mať obaja premiéru až v mojom Montpellierskom pokračku 3:) 3:)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 pro 2015, 21:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Tá Joffreyová matka sa nezdá :lol:
Měl jsem odejít na studia a matka usoudila, že je nejvyšší čas, abych své nadšení pro všechno nové zacílil do nové neprobádané oblasti.“

Nieje to náhodou práve to čoho sa matky všeobecne u študujúcich synov obávajú? Že zacielia svoje bádanie tak veľmi do novej oblasti :zachrana: že ich už pôvodné štúdium nebude zaujímať? :P
Díky za čas.
Vůbec nic o té dámě nevím, tak jsem zkusila variantu - když už se chlapec z těch lapálií vylízal, tak ať je první pokušení pěkně doma pod dohledem. :agree: Vždyť jak dopadl chudák Filip, když si ho máma nevšímala :(
A vůbec si neuvědomuju, kde byla v knize zmínka o sourozencích. Myslím, že někde v 1.díle pár vět - tedy dvě věty. :( Na nic víc si nevzpomínám.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 12 pro 2015, 19:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, povídku od Maupassanta, kterou jsi použila ve vyprávění madame Hennrietty také znám. Pěkně jsi to oboje spojila. :agree:

Joffreovo vyprávění mě hodně zajímalo. V kánonu o jeho dětství, mládí a životě před svatbou víme opravdu málo. Ani o jeho milostných vztazích se konkrétně moc nepíše. Angelika odhalila jen náhodně Carmencitu.
A madame Henrietta jako žena a matka syna se do jeho vyprávění nejlépe vcítila. :ok: :ok:
Teď jsem hlavně zvědavá, o co budou hrát s Angelikou? :?: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 12 pro 2015, 19:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

Joffreovo vyprávění mě hodně zajímalo. V kánonu o jeho dětství, mládí a životě před svatbou víme opravdu málo. Ani o jeho milostných vztazích se konkrétně moc nepíše. Angelika odhalila jen náhodně Carmencitu
Děkuji za komentář.
Moc toho o svých pletkách před ženou na světlo světa určitě pustit nechtěl, kdyby tam nebyla, to by byl asi jiný fofr. :agree: :agree:
A Henrietta ještě neřekla poslední slovo.

A jsem ráda, že je hodně těch, kteří Maupassanta znají. :ok: Ta povídka se jmenuje "Znamení", a pro toho, kdo ji nezná, vřele doporučuju. Sotva tři - čtyři stránky a skvěle se pobavíte.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 pro 2015, 19:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Vůbec nic o té dámě nevím, tak jsem zkusila variantu - když už se chlapec z těch lapálií vylízal, tak ať je první pokušení pěkně doma pod dohledem. :agree: Vždyť jak dopadl chudák Filip, když si ho máma nevšímala :(
A vůbec si neuvědomuju, kde byla v knize zmínka o sourozencích. Myslím, že někde v 1.díle pár vět - tedy dvě věty. :( Na nic víc si nevzpomínám.
No o Joffreyovej matke toho veru z kanónu veľa nevieme :disagreement: samotná Angelika vždy počúvala zo zatajeným dychom keď sa jej manžel aspoň trochu rozhovoril o minulosti. Čo si ja pamätám z kanónu je že mala Anglických predkov
a preto bol vraj Joffrey taký vysoký. Idem asi otvoriť rubriku o tom čo vieme z kanónu o Joffreyovej minulosti pred Angelikou.

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=669

V porovnaní z úbohým Filipom mal Joffrey istotne skvelú matku. Po niekom predsa musel byť silná osobnosť :twisted:

V každom prípade sa už neviem dočkať čo zasa ten krivý diabol vymyslel a o čo budú hrať. :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 pro 2015, 18:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám předposlední část.

Moirra si dala tolik práce, aby mi vysvětlila, kudy se dostat až na vyhlídku věže. A já jsem to odbyla několika větami, protože mi popisy míst nejdou a nebylo to kostrou toho příběhu.

Snad mi to odpustí a až se někdy zase potkáme, půjde se mnou i tak na kafe.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 pro 2015, 20:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach ...Tereza :ach: , na kafe s tebou samozrejme pôjdem..... udrela si u mňa na správnu strunu: pokračko som prečítala jedným dychom. :agree: :ok:

aach pozorovať spolu hviezdy [ img ] a čakať na svitanie...

[ img ]

. A abych se ujistil, že se s mými penězi nakládá podle mého přání, prohlédl jsem si opravenou zvonici v doprovodu samotného arcibiskupa.“ :slzici:

Už len chýba aby sa nečakane zjavil :priest: arcibiskup v doprovode svojho šialeného mnícha! [ img ] :lol:

No asi som ti mala prezradiť že katedrála v noci nikdy nebýva prázdna (boli v nej aj nejaké obytné miestnosti) a tiež že na námestí pred katedrálov bol seminár takže sa to tam celé muselo hmíriť mníchami. Som zvedavá ako sa z toho v pokračku vymotáš! Hádam len všetci enodcestovali na výlet po stopách Arcibiskupového idolu, šialeného Monforta?

A postavu zvonára Petita si asi niekedy od teba vypožičiam. [ img ]

toto dokonale zapadá do mojej fikcie Z časov Toulouskych keď an Monfortových slávnostiach "staršilo vo veži", čiže kostolný zvon vyzváňal celkom sám:

„Vy tady nejste poprvé!“ překvapeně zvolalaAngelika ........ a okamžitě přidala další postřeh : „ A kdy jste tady byl bez jeho vědomí? Pohybujete se tady s naprostou jistotou. A máte i klíče. “

Nieže by som sa vyhrážala, ale ak tam nepríde Arcibiskup, :swordplay: vyhlásim ťa za červenú knižnicu :mrgreen:

-------------------------------------------------------------------------------------------

PS pod čiarou: Pre tie čo ešte nečítali: Videa, fotky okolo zvonice a výhľadu z katedrály tuto:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 3&start=30

apoň pochopíte aký výhľad mal arcibiskup [ img ]
a Angelika tiež asi pochopí prečo dal Joffrey všade ansadiť vysoký živý plot stromy kríky a popínavé ruže :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 pro 2015, 20:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky za komentář.
Malý podlý plán, jak z toho vybruslit už mám, ale na závěr si musíš počkat, mám ho jen v hlavě a v dalších dnech budu mít tolik akcí, že bych lehce zapadla do té trojky sluha-zvoník- velitel stráží. Takže závěr asi až po svátcích.

Samozřejmě jsem přemýšlela, jak vyklidit v noci katedrálu, pokud jsem se svým jazykovým vybavením :lol: dobře dohledala, bylo sídloarcibiskupství jinde. Takže se tam arcibiskup nemohl motat, to by totiž nepřežil a co potom?
No a mniši na náměstí mě v adventním čase vůbec netrápí, mešní víno má v tomto období největší grády a po ránu a v prvních chladných dnech jsou pěkně zalezlí. Udolat zvoníka tedy stačilo. Nezapomeň, že Kouassi-Ba hlídá, jestli je čistý vzduch. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 pro 2015, 21:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Samozřejmě jsem přemýšlela, jak vyklidit v noci katedrálu, pokud jsem se svým jazykovým vybavením :lol: dobře dohledala, bylo sídloarcibiskupství jinde. Takže se tam arcibiskup nemohl motat, to by totiž nepřežil a co potom?
No to si vygooglovala správne, myslím že som to už niekde spomínala že arcibiskupským sídlom bola Katedrála svatého Štěpána (fr. Cathédrale Saint-Étienne) a vedľa nej sa nachádzal arcibiskupský palác.

Avšak katedrála St. Sernín mala vždy výsostné postavenie a slávili sa v nej omše honosnejšie ako v Katedrále svatého Štěpána (fr. Cathédrale Saint-Étienne). Pokiaľ sa mne podarilo vyrešeršovať, naozaj tam boli obytné miestnosti, zrejme správca, farár či také niečo a nejakí seminaristi. A podozrievam Arcibiskupa :priest: že tam určite mal svoj náhradný byt. :twisted: Chcelo by to viac rešerší. :roll:

Jedno je však isté: Je to jedna z posvätných katedrál cesty pútnikov do Santiaga de Compostela, a v tých musí neustále, deň a noc niekto byť! TAKŽE MÁŠ PROBLÉM :mrgreen:
Ale ja som si istá že tento pán to porieši: :scar: ......ozaj škoda že si Angelika a Joffrey nedali masky :D :mask:

Takže uvidím ako z toho vykorčuluješ :twisted: už sa veľmi teším na pokračko :mrgreen:

dala som info sem:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 539#p19539

Inak tu sú na fotke obidve katedrály: Som si istá že vieme jednoznačne rozlíšiť ktorá je ktorá.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 pro 2015, 22:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já věděla, že se pohybuju na tenkém ledě, připravila jsem plán B pro případ, že mi to neprojde :twisted:
Vždy se dá najít sofistikované řešení , zejména pokud jde o ministranty a faráře. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 117 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů
cron