Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 87 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 17:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
4poziom.slask.pl
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ja bych to i nechala, ale nerozbihala okolo dej. Obavala bych se toho, ze v tomhle pripade by ho zachranit nemohli. To uz je jina liga. Proste by prijel do Prahy, setkal by se s Becherem, ten by mu pred smrti predal tajemstvi a Joffrey by odjel. On by to snad Joffrey Angelice ani nerekl a ta by to zjistila zpetne. Udelala bych to jako hodne utajenou akci. To, kdo by ho ohrozoval, bych zasadne nerozebirala. Nemusi si ctenar take vsechno precist primo v tehle knize. At mu zustane nejake nerozlustene tajemstvi.

Predpokladam, ze dalsim vhodnym strazcem v rade by byl spis Cantor, ktery by to tajemstvi podedil.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 18:56
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja som myslela skôr Florimonda, myslím, že má bližší vzťah k vede a viac sa "potatil". je celý žhavý do baní, nerastov a tak. skôr by mi to pristalo jemu. avšak môžeme dať hlasovať.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 19:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Abulienka píše:
ja som myslela skôr Florimonda, myslím, že má bližší vzťah k vede a viac sa "potatil". je celý žhavý do baní, nerastov a tak. skôr by mi to pristalo jemu. avšak môžeme dať hlasovať.
Aha, a ja myslela na Cantora, ze ma bliz k mysticnu. Ja takhle na Florimonda ani nemyslim. Hm, tak adepti by byli oba dva :). Souhlasim s hlasovanim :lol:

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 bře 2014, 20:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše:
Tá teória sa mi celkom páči. Aj keď ja dúfam, že ostanú vo Francúzsku. Mne sa Angelika viac hodí do palácov a civilizovanej :wink: krajiny, nie do dreveníc v Akádii. Ale to je len môj skromný názor, ktovie, čo by naň povedala pani Golonová ...
Anne Golonova vravela, ze uz predtym ako Angeliku vobec zacala pisat, vedela ze Angelika jedneho dna odide do Ameriky.
Ale tiez velmi dufam, ze sa vsetci vratia do Francuzka, lebo by si uz zasluzili aj trosku pokojneho zivota v rodinnom kruhu. Divocin uz pozazivali viac ako dost.
Bolo by pekne vidiet ako sa stretnu z kralom, z Ninon, Desgresom anovou kralovnou, ktora byvala kedysi Angelikinou blyzkou priatelkou a mozno aj s Andijosom, ktory v knihe neumrel.....
Dufam ze to naozaj Anne este napise, lebo uz ma velmi pokrocily vek.
INAK! si to dievcata budeme si to musiet napisat sami !!!!!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 bře 2014, 14:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Precious píše:
Dufam ze to naozaj Anne este napise, lebo uz ma velmi pokrocily vek.
INAK! si to dievcata budeme si to musiet napisat sami !!!!!
Já se obávám, že Anne už ve svém věku sotva zvládne vystavět a napsat tak očekávaný díl, plný složitých konstrukcí a narážek na minulost.
Na druhou stranu vím, že už je tady nás, ce se pokoušíme o nějakou fan fiction, docela dost, možná bychom to zvládly, co myslíte, dámy? :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 bře 2014, 18:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano Dasha! Myslim ze spolocnymi silami by sme to aj zvladli.

Ale stale este dufam ze sa napokon toho posledneho dielu dozijeme z pera pani Golonovej. Je to jej celozivotne dielo, a obdivujem ju za rozsiahle reserse, ktore kvoli tomuto romanu urobila. Z neoverenych zdrojov som zacula ze vraj posledny diel uz je napisany, len ho nechce este vydat, kym nevyjdu tie ostatne Angelika Integrale. Ale kto vie. Inak nebolo by to prvy krat, keby pokracovanie nejakej slavnej knihy napisal niekto iny. Spomenme si napriklad na Odviate vetrom. Anne Golonova si Angeliku vzdy zelala sfilmovanu takym stylom, bohuzial tento sen sa jej neslpnil. Odviate vetrom bolo skutocne naozaj autenticky sfilmovane podla knihy.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 bře 2014, 20:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zaujalo ma to meno, že Bécher. kebyže Angelika počuje, že sa má Peyrac stretnúť s Bécherom, ktorý sa pokúša transmutovať zlato, tak by bola dobre vyplašená. Zhrozila by sa, že sa všetko začína zase a šla by si nohy zodrať, len aby dohrmela do Prahy včas.

Abulienka, vobec mi to nepripada az taka kravina.
A to si teda pis ze ak by Angelika pocula kombinaciu slov : Joffrey, Praha, Becher a transmutacia zlata, tak by sa jej asi hned podlomili kolena.
Viem plynule anglicky aj nemecky, a eset par inych jazykov takze mozem este co to o tom Becherovi pozistovat (asi v tej Prahe nebude vyrabat Becherovku, alebo?? :) ) Celkom to do seba zapada. A samozrejme dostat Peyraca do Prahy, je velmi zaujimava myslienka. Treba este len pozistovat, co take zaujimave sa v tej Prahe prave v tom obdobi dialo, a ake boli vtedy vztahy Francuzka k tomuto mestu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 bře 2014, 08:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Colin si nakonec tuším našel nějakou dívku a slovy Angeliky "je mu přáno". Oproti tomu Dezgreze bych určitě neženila, je to od mě sobecké, já vím, ale on je prostě takový osamělý vlk. Zajímavé bude jeho setkání s Peyrakem, protože on tuší, že mezi ním a Angelikou něco bylo.
Otázkou je, jestli Angelika ve Francii konečně prozradí Joffreyovi o její existenci na Dvoře zázraků - tady si myslím, že by mohl být problém. Peyrak bude - aspoň zprvu - šokovaný, protože on si vždycky dokázal vydobít své místo, z ničeho se stal Rescatorem, pak úspěšným dobyvatelem.. Ale možná už díky Polačce něco málo tuší.
Jako další téma mě napadá, že se Angelika půjde se svými dětmi podívat na Plessis ke hrobu Charlese-Henriho. To bude doják!!!
Do Prahy, pokud bude Peyrak paličák a bude trvat na tom, že tam pojede, si myslím, že ho Angelika samotného nepustí. To by jí musely zdržet neodvratné povinnosti někde jinde.
Dasha!
Peyrac mal aspon svoje zlato, inak by sa nebol zachranil ani on. A prvy rok bol tiez odkazany na cudziu pomoc, inak by tiez neprezil.
Keby bol mala po jeho smrti zlato aj ona, urcite by nemusela skoncit ako zobracka. Angelika, preto ze sa ho odmietla vzdat, a neopustila ho do poslednej chvile, po jeho poprave nemala NIC. A este k tomu dve malicke deti o ktore sa musela starat. Presne toto by sa mal Peyrac dozvediet, veci o ktorych nevie: Ze skoncila absolutne na mizine, ze nikto sa uz k nej nehlasil, ani len jej rodina. Ze na nu a Desgreza bol tiez vydany zatykac. Ze jej kral zobral VSETKY TITULY a tym padom uz oficialne nebola slachticna, dokonca ani mestianka, ale len zobracka. ? Ze sa Cantor narodil tesne po jeho poprave v nemocnici pre chudobnych...atd. Prisla o vsetko a to len a len z lasky k nemu. Ved ci jej kazdy nedoporucoval aby zachranila aspon seba a deti ? Chcela by som vidiet jednu jedinu slachticnu z francuzkeho dvora, ktora by vydrzala prezit to co Angelika, bez toho aby sa zblaznila alebo zmarnila. Alebo Joffreya zradila. Muzovi ako Peyrac musi byt nad slnko jasnejsie, ze keby pochodil celu zemegulu, taku zenu ako je jeho uz nikdy nikde nenajde.

Cez to vsetko sa napokon vlastnymi silami vypracovala naspät do Versailes.
Z tohoto nemoze byt vysoko inteligentny muz ako Peyrac, teda aspon podla mojho nazoru, sokovany alebo znechuteny. Jedine z coho moze byt sokovany zhrozeny je to ze vobec netusil co vsetko musela po jeho smrti vytrpiet. Za toto si ju moze jedine viacej vazit a nie naopak.
Povedzme to slovami samotneho Joffreya, z pera pani Golonovej: (a to zatial vie len ze kvoli nemu odmietla krala a isla ho hladat): Nikdy som si nevedel predstavit ze jedna zena je schopna az takehoto dokazu lasky.

Ked sa Joffrey prvy krat o nej informoval, byvala v ich palaci Beautreillis, takze sa mohol nazdavat ze jej tento kral vratil, a samozrejme bola uz vydata za Filipa. Takze on si mohol mysliet, ze Toulouske majetky sice boli zabavene, ale napriektomu ona ostala po jeho poprave u dvora.

Uz by som chela vidiet inu damu z francuzkej slachty toho casu ako by absolvovala zivot z Joffreyom v Amerike, ked len na to pomyslim, predstavme si niekoho ako madam Montespan, tak dostanem zachvat smiechu. Angelika je zena o ktorej sa hovori „do koca aj do voza“.


PS: Desgres sa neozeni, ma ale stalu milenku, neprezradim koho pretoze ak by som tu poslednu knihu raz napisala (a ked to pani Golonova nenapise, ja si ju urcite napisem. Ked len sama pre seba!)
Verte mi dievcence tak to teda bude poriadne prekvapenie KOHO ;-)

Colina zatial necham este otvoreneho. Predpokladam vsak, ze keby Peyracovci odisli na trvalo naspät do Francuzka, pol by s toho dost nestastny, nielen kvoli Angelike, ale medzicasom mu prirastla k srdcu cela ich rodinka.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: čo povie kráľ Joffreyovi
Napsal: 26 bře 2014, 09:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
No a keďže som mala trochu času a chuť, a mám strašne rada monológy a myšlienky kráľa, tak som porozmýšľala nad tým, čo by tak mohol kráľ Joffreyovi povedať pri rozlúčke.
Abulienka super! Monolog aj napad na poslednu knihu. Ty mas rada monology ja zasa nekonecne rozhovory. Hlavne take kde je vela humoru a aj tie velmi romanticke. Dasha zasa vynika v opisoch. Takze ak nam tu knihu AG nenapise, mozeme sa spolocnyimi silami do toho pustit.
;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Kráľovstvo francúzke - plavba z Ameriky
Napsal: 05 led 2015, 21:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie píše:
K tomu, ako sme sa bavili, či Joffrey príde naspäť do Ameriky,
tuto som našla rozhovor s pani AG

http://angelique.international/rozhovory_moskva.php

Ať tak či onak, neukončila jste vztah Angeliky a Joffreye. Ona je v Kanadě a on ve Francii. Čtenáři mají obavy…
Angelika se určitě vrátí do Francie. Není to nic jednoduchého, jen tak plout za manželem přes celý oceán. Vždyť ona má hodně dětí! Pokračování ještě není napsáno, ale usilovně na tom pracuji.
Uklidníte všechny ctitele Vaší tvorby?
Jestli Vás zajímá osud Angeliky, tak já už vím, jak všechno dopadne. Neprozradím to. Ale můžete věřit, že to dopadne dobře!
Ja som totižto Errnie tvrdila, keď sme sa pred pár dňami stretli,
že Joffrey by nedopustil aby sa Angelika z Ameriky vrátila sama. :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 05 led 2015, 21:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika se určitě vrátí do Francie. Není to nic jednoduchého, jen tak plout za manželem přes celý oceán. :sailor:

Práve preto neverím že by Joffrey tak riskoval a neprišiel si po svoju rodinu! v časoch keď plavby cez Atlantický oceán boli nebezpečne, a na palube by bola, okrem Florimonda, celá jeho rodina.

Angelika, Cantor, Honorine a Dvojičky.

Ak by sa im niečo stalo, nikdy by si to neodpustil. :disagreement:

A on bol dobrý kapitán lode. Jeden z najlepších. Ba čo to táram! najlepší z najlepších. :agree:

[ img ]

Podla mňa si príde pre nich. :mask:

[ img ]

CO SI O TOM MYSLITE DIEVČENCE ?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 06 led 2015, 21:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já si myslím a zároveň i přeji, že Joffrey pro Angeliku a děti připluje a pak se vrátí všichni zpět společně do Francie. :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
hanele
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 06 dub 2015, 14:08
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2014, 22:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ledaže by sa Joffrey pre Angeliku jednoducho nemohol vrátiť...z nejakého dôvodu


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 06 dub 2015, 14:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
hanele píše:
Ledaže by sa Joffrey pre Angeliku jednoducho nemohol vrátiť...z nejakého dôvodu
Ja som presvedčená že sa vráti. Angelika má na konci XIV dielu tiež také tušenie.
A som si aj istá že sa vo Francii dozvie pár vecí, ktoré spôsobia že sa hneď ako to bude možné rozletí do Ameriky.

Heslo: Cantor a Desgrez


Nahoru
Profil Citovat
hanele
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 06 dub 2015, 14:34
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2014, 22:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne ti to príde príliš jednoduché...že pôjde pre ňu do ameriky...isteže Cantorova neprítomnosť a Desgrezove info sú dobrým dôvodom pre návrat ale čo ak intrigy vojvodkyne a otca d'Orgeval mu jednoducho zabránia odcestovať


Nahoru
Profil Citovat
hanele
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 06 dub 2015, 16:05
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2014, 22:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak ale v konečnom dôaledku je to úplne jedno ako to bude, len nech to je...sa bojím aby sme sa toho dožili...a hlavne aby sa toho dožila AG :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 06 dub 2015, 17:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
hanele píše:
Mne ti to príde príliš jednoduché...že pôjde pre ňu do ameriky...isteže Cantorova neprítomnosť a Desgrezove info sú dobrým dôvodom pre návrat ale čo ak intrigy vojvodkyne a otca d'Orgeval mu jednoducho zabránia odcestovať
ja som nad tým uvažovala takto:

Mne to že pôjde po ňu práve príde všetko iné ako jednoduché..ak si človek prečíta čo to o moreplavbe toho času a politickom dianí tak to bude poriadne riskantné, hlavne tým že Joffrey celkom určite po tom čo sa dozvie nebude čakať do jara kým sa bude mocť plaviť severnou cestou, ktorú používal on ale aj kráľovské lode. :sailor:

Ak pôjde južnou cestou, na ktorej je čulá premávka nepriateľských lodí španielskych, portugalských a anglických a aj pirátskych, bude to skutočne dobrodružná cesta. je úplne vylúčené aby sa plavil pod francúzkou vlajkou, hoci je už medzičasom znovu francúzkym vazalom, a aby sa plavil pod pirátskou to by tiež nebolo najlepšie riešenie
.... ak dorazí južnou cestou ešte stále nevyhral, lebo sa potom bude musieť plaviť popri pobreží smerom na sever...
a kým dorazí. len aby Angelika :eyes: ktorá nevie obsedieť nečinne na zadku medzi tým sama neodplávala... :sailor: :mrgreen:

Som strašne zvedavá čo vymyslí pani AG.... :ach: veď nás nemože predsa nechať tak bez posledného dielu...

i keď na tomto meiste musím povedať že štrnásty diel knihy je čo sa historických rešerší týka
abslolutný chaos....ako keby to ani ona nepísala... :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 07 dub 2015, 10:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak u otázky jestli Joffrey pro Angeliku dojede nebo se sama vrátí do Francie, jsem měla vždycky velké dilema. Sedí mi na něj že by se pro ní vrátil, zvlášť když by se dozvěděl o ďáblici, na druhou stranu i on často nechával Angeliku aby si své boje vyřešila sama a zabýval se svými problémy, trošku mi nesedí, že by se prostě na pár měsíců sebral a odjel z rozjednaných projektů ve Versailles.

Zrovna včera jsem si pročítala rozhovory s AG tady na webu, kde zmiňuje že není jednoduché jen tak přeplout oceán. Z toho bych chápala že se Angelika vrátí do Francie na vlastní pěst a vždycky jsem měla takový dojem i z poslední knihy. Moirro, kde jsi měla dojem, že Angelika má pocit, že se za ní Joffrey vydá? Přiznám se, že mám poslední knihy bídně načtené a nejsem žádný desgrez, takže to tam klidně být může, jen jsem to nějak přehlídla...

Když jsem před lety psala Angeličino a Joffreyovo setkání, přiklonila jsem se k verzi kdy se Angelika sama vrátí do Francie, měla jsem s tím sice trochu problém, ale nechtěla jsem se připravit o ten romantický okamžik, kdy ho spatří v přístavu na půdě Francie, možná bych to dnes taky už napsala jinak, tehdy jsme se o tomhle ještě tolik nebavily a za ten rok, co to tu opět řešíme, se mi řada názorů změnila...

Jinak si myslím, že 14. kniha už bude sepsaná, v dalším rozhovoru z konce 90. let AG říká, že chce dokončit 14. knihu a začít s 15. - z toho usuzuju, že už v té době byla kniha téměř hotová, pravda, v dalším rozhovoru zas říká, že Království Francie ještě není sepsané ale to lze chápat tak, že prostě jen není hotové celé. :) Takže já stále věřím, že to jednou vyjde, myslím, že jsou tací, kteří by si nenechali ujít zisk z Království Francie. ;)
k


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 07 dub 2015, 11:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já vím, já vím, ale chci doufat. :D A mám výhodu, že jsem tu složku neviděla. :twisted: V co ale doufám nejvíc je, že ty poznámky nikdy neroztřídí a nesepíše jiná osoba... :evil: :evil:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 07 dub 2015, 13:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Samozřejmě, to by byla jiná :D myslím, že všechny víme, koho jsem myslela... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzke - Plavba z ameriky
Napsal: 07 dub 2015, 21:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Moirro, kde jsi měla dojem, že Angelika má pocit, že se za ní Joffrey vydá? Přiznám se, že mám poslední knihy bídně načtené a nejsem žádný desgrez, takže to tam klidně být může, jen jsem to nějak přehlídla...
Nielen že jej to Joffrey sľubil:
. Do plachet nám zavane příznivý vítr
a já se brzy vrátím. Musíme přežít jen jedinou zimu.
Dni budou za sebou následovat tak, jak si přejete, každý bude
jiný a přinese svůj díl tragédií i komedií.
Uvidíte: musíme přežít jen jednu zimu. Dávejte na sebe pozor.
Zůstaňte naživu. To je všechno, co od vás chci."

Ale aj Colin to vraví aj ona sama to vraví:

Ked Colin přišel po Angeliku do Gouldsbora:

"Teď vás odvedem do Gouldsbora. Vás i vaše děti, madame. Jen
tam budete v bezpečí. Baron de SaintCastine a jeho Ečemíni a
Malecitové vás ochrání před každým nepřítelem. Budete čekat, až se
vrátí pan de Peyrac, jeho spojenec. Oba jsou Gaskoňci a slíbili si
vzájemnou podporu.
--------------------------------

Pořád ještě jí bylo do pláče, ale když na ni z čistého prádla a šatů
dýchla jemná vůně její přítelkyně Abigail, najednou pocítila
nesmírné blaho.
Brzy bude u ní a nechá se jí hýčkat, bude poslouchat vzdálené
šumění moře v Gouldsboru a čekat, až se objeví plachty lodi,
přivážející jí Joffreye.
-----------------------------------------


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Molines - šikovný hugenotský správca a obchodník
Napsal: 04 zář 2017, 18:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Právě na takových místech vidím, jak moc chybí poslední díl, který by celý ten zajímavý a krásný příběh uzavřel.
NY by byl relativně dobrá volba.
Ale.....
Joffrey přece pak odjede do Francie. I ti dva starší. Cantor se ještě vrátí, Joffrey ne.
A teď "babo raď."
Odjede zpět on za ní a zůstane, nebo je odveze domů_ nebo se do Francie vrátí ona? :twisted:
Rozhodnout se pro Ameriku, nebo návrat do Francie je těžké.
Mě by se líbilo, kdyby Joffrey přijel pro Angeliku a společně s dětmi se vrátili do Francie. Tam by je přijal král, potom by jeli na jih. Florimond by se staral o panství na jihu, Cantor by se ujal ďědictví po Filipovi. Angeliku s Joffreyem a nedospělými dětmi bych po čase poslala zpět do Ameriky. Tam k sobě našli znovu cestu, vyřešili si minulost, narodila se jim dvojčata. Mají tam přátele. Pro Francii krále Slunce jsou oba moc svobodomyslní.
To je taková moje představa.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Molines - šikovný hugenotský správca a obchodník
Napsal: 04 zář 2017, 18:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Rozhodnout se pro Ameriku, nebo návrat do Francie je těžké.
Mě by se líbilo, kdyby Joffrey přijel pro Angeliku a společně s dětmi se vrátili do Francie. Tam by je přijal král, potom by jeli na jih. Florimond by se staral o panství na jihu, Cantor by se ujal ďědictví po Filipovi. Angeliku s Joffreyem a nedospělými dětmi bych po čase poslala zpět do Ameriky. Tam k sobě našli znovu cestu, vyřešili si minulost, narodila se jim dvojčata. Mají tam přátele. Pro Francii krále Slunce jsou oba moc svobodomyslní.
To je taková moje představa.
Jj, taky bych to viděla tak, že "kariéru" a život ve Francii převezmou synové, čímž se Angelice dostane i zadostiučinění za roky, kdy s nimi živořila a neměli nic. Ona a Joffrey se vrátí do Ameriky, protože tam se znovu našli a tam patří. Jak píšeš, pro Francii jsou moc velkými osobnostmi a po čase by třeba král opět začal žárlit, nemluvě o tom, že Angeliku stále miluje :) .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Molines - šikovný hugenotský správca a obchodník
Napsal: 04 zář 2017, 19:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bohužel mám o historii Ameriky po tom roce 1680 malé povědomí. Přála bych jim ale pohodu, i běhání po světě jednou unaví. Jsem tedy pro Toulouse. Angelice přeju stále teplý bazén na plavání a Joffreyovi perfektně vybavenou laboratoř.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Molines - šikovný hugenotský správca a obchodník
Napsal: 24 zář 2017, 21:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira píše:
Tak práve Molines podľa mňa naznačil, kde sa Angelika s Joffreyom nakoniec usadia a mne to tiež dáva zmysel - v New Yorku. To rozvíjajúce sa a nezávislé mesto sa k nim obom hodí. Naviac, keď Toulouse kráľ nakoniec daruje jednému z potomkov, ktoré mal s Montespankou. Predtým však Angelika navštívi kráľa, ten si uvedomí, že nikdy nezíska jej srdce, avšak bude rad, že žije a že je v poriadku. Ale ak by Angelika zostala vo Francúzsku, musela by byť vo Versailles a to by kráľ nezniesol ju nemať. Veď aj Desgrez ju varoval. A tak odcestujú späť do Ameriky, usadia sa v NY, v meste, ktoré má budúcnosť a vyznáva slobodu ducha. Tam im Peyrac postaví nádherný dom, odtiaľ budú robiť výlety občas aj do Európy a určite pôjde pozrieť aj Údolie piatich jazier Uttakého.

Tak som si to vymyslela na základe toho, čo sa udialo s Molinesom v 12.dieli:

Ale podobne v tomto diely uvažuje aj Peyrac:

"I tak mám pocit, – zamyslel sa Peyrac a pomaly pokračoval, – že kráľ sa za tie roky trpezlivého čakania natoľko zmenil, že si bude vážiť, keď vás čo len uvidí. A možno mu postačí iba jedno stretnutie."

Veď nakoniec, už vtedy bude mať kráľ za ženu Maintenonku. A tá by tiež nebola rada, ak by na dvore Angelika zostala. Ale by to mohlo byť aj tak, že keďže Angelika odmietne zostať vo Versailles, kráľ odoberie nakoniec grófstvo Toulouske Florimondovi a dá ho svojmu synovi s Montespankou, tak ako to je aj historicky správne.
Maira, keď som ja špekulovala hore-dole, preto že som zo zúrivosti nad tým že už tak dlho čakáme na posledný diel, začala písať záverečné kráľovstvo francúzske sama, tiež my vyšlo, že ak by sa ešte niekedy vrátili do Nového Sveta (Angelika sa definitívne vyberie za Joffreyom do Francie)
- alias do Ameriky - tak už by to nemohlo byť pre politické dôvody, ktoré tu v historických sekciách fóra spomínam, ani do Quebecu a dokonca ani do Gouldsbora (Wapassu je definitivne stratena vec, ako to pochopila v poslednom diely aj Angelika)

čo sa týka titulu grófa Toulouskeho , to som tu už tiež dávno celé rozobrala v sekcii Grófi Toulouski -

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=16&t=568

má Joffrey vo svojich priezviskách azda aj "de Toulouse" ?????? odpoveď: nemá
a ani mať nemôže

toto vedela aj pani AG a preto napísala že bol "posledným potomkom grófov Toulouských"
ale titul mu do mena nedala - pretože nemohla - pretože grófom Toulouským bol za neposlušnosť kráľovi a cirkvi
odobratý (bránili svoj ľud proti pri križiackých výpravách proti Albigenským)
lepšie povedané - dobrovoľne nasilu "odženený" - a tak prešiel "právoplatne" do rúk kráľovskej rodiny
i keď moc v Akvitánii zostala z veľkej časti u starých bývalých rodov ....

Preto Joffrey nehovorí Florimondovi (aspoň že ON sám v tom nemá chaos :lol: ) : dávam ti titul grófa Toulouského -
ale mu v knihe "Angelika v Quebecu" vraví úplne niečo iné:

ČO??????? :mrgreen: :mrgreen:

to je hádanka dňa a tiež odpoveď na to prečo sa Joffrey nemôže uraziť ...
Kráľ mu predsa vrátil VŠETKY tituly ktoré mal predtým ... a on ich daroval Florimondovi

ako sa vyriešil problém s tým že Kráľ po pár storočiach OBNOVÍ používanie Titulu "Gróf Toulouský"
po pár storočiach na to som už vlastne odpovedala v mojej pološialenej fikcii z roku 1694 -
kde sú Joffrey a Kráľ starí dedkovia ha ha :potapec:

a prečo to Kráľ vlastne spravil je v mojej fikčnej teórii vysvetlené tiež ....

kto má záujem rozuzlenie celej záležitosti v časti nazvanej

Znovuzrodenie Akadémie kvetinových hier. Versailles, 14 Februára 1694

v ktorej som sa snažila fikčnou formou trošku priblížiť aj skutočnú históriu ...

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=8&t=488


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Molines - šikovný hugenotský správca a obchodník
Napsal: 26 zář 2017, 13:13
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
žiaľ neviem sa do tej sekcie dostať moirra... :(

No, ja som o budúcnosti Angeliky a Joffreya špekulovala tiež dosť. Ale po roku vo Francúzsku, keď ju kráľ uvidí, sa bude musieť niekde usadiť a Versailles to určite byť nemôže. A ani Toulouse nie. A kde teda inde vo Francúzsku, v krajine kráľa Slnka? Skôr nikde ako niekde. A z Ameriky mi vyšiel len New York. Slobodné mesto....

A čo vlatne Joffrey vraví Florimondovi? Aj toto:

"Priznám sa vám, že dobrodružného šľachtica, ako som ja, nelákajú ani pocty, ani práca, ktoré na mňa čakajú vo Versailles. Viete, že bohatstvo som nadobudol vlastným pričinením a nikdy som nemal nad sebou pána. Taký už som … Stačí, ak viem, že moja práca je užitočná, nestojím o vďaku a vyznamenania. Som rád, že za všetko vďačím sebe a nie pánovi, ktorému slúžim. A stavím sa, že život, ktorý ma v najbližšom čase čaká, bude zasa naplnený prácou."


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Molines - šikovný hugenotský správca a obchodník
Napsal: 27 zář 2017, 19:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Toto je podľa mňa najdoležitejšie:

– Kráľ nikdy nie je hlúpy … Je dobrý diplomat. Ak neuzná mňa ani mojich synov, môžem sa stať tu v Amerike nepriateľom Nového Francúzska. V opačnom prípade mu prostredníctvom teba darujem schopnú provinciu Languedoc a on získa finančný prínos v Starom alebo Novom svete. Nebude namietať… Bude to považovať za gesto
… keď zistí, aké výhody tým získal ako francúzsky kráľ. A bude rád, že má pri sebe druhého markíza de Peyrac.


To znamená že Joffrey sa považuje za pána Languedocu -čiže Akvitánie, a nie iba za pána hlavného mesta - čiže Toulouse.

To bol aj dôvod prečo sa stalo toto:

Ludvík XIV., lámající pečeti depeše, která mu oznamovala nepokoje v Languedoku,
vedené gaskoňským šlechticem jménem d’Andijos, vzdychl:
„Bylo načase!“
Bretaň ovšem pro Fouqueta nepovstane, jako povstal Languedoc pro toho druhého, pro toho zvláštního člověka,
ktejého bylo třeba upálit zaživa na náměstí Grčve.


Čiže Joffrey bol pánom Languedocu (Akvitánie)

Takže ja som to v mojom kráľovstve francúzskom vyriešila po svojom:

Kráľov ľavoboček síce dostal titul grófa Toulouského ale zato dostal Joffrey ako "bolestné"
vyšší titul. Titul vojvodu Akvitánskeho, ktorý sa už tiež dlho nepoužíval, a teda bol v tom čase voľný.

Keďže sa v Angelika a Quebec hovorí že kráľ Joffreovi vrátil všetky tituly a VŠETKY majetky, tak mu musel
vrátiť aj baňu v Salsigne. A to ma priviedlo k myšlienke že Joffrey bude tažiť zlato aj pre kráľovské pokladnice
(napríklad poskupuje pre kráľa priľahlé pozemky v čiernej hore kde sa baňa nachádza)

a tým pádom zabije jednou ranou dve muchy:

má skvelú výhovorku zdržovať sa viacej na juhu a tiež sa stane pre kráľa mocným spojenecom - pretože
z histórie vieme že kráľovská pokladnica bola v tom čase kvôli neustálym vojnám doslova bezodná a kráľ súrne potreboval zlato .... :scar: :king:
v tomto sa ani za mak nelíšil od Muleja alebo od Sultána Osmanskej ríše, ktorému neskoršie Mulej poslal Joffreya ...
len týmto vedel "čarodej Stredomoria" skrotiť ukrutného Marockého vládcu aj jeho sultána
a istotne mu to poslúži aj na utuženie dobrých vzťahov s Ľudvíkom ... :scientist:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 07 říj 2017, 19:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ajojte holky - otváram rubriku

Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať

ja som svoje nápady ako by príbeh mohol pokračovať zhmotnila do podoby fikcie Kráľovstvo francúzske, kde medzi iným prezrádza desgrez Joffreyovi čo vyvádzala po jeho domnelej smrti Angelika pod pseudonymom markíza Anjelov -

feedback od Mairy ma priviedol k zamysleniu sa že každá by sme zrejme napísali úplne niečo iné - takže podeľte sa prosím o vašu víziu pokračoania knižnej série aspoň v skratke - tuto spomínaný úryvok s feedbacku:
Maira píše:
Tak čo sa týka Desgreza:
- príbeh úžasný, normálne mi aj slza vyšla, keď si Joffrey uvedomoval, ako nespravodlivo obvinil Angeliku ako zlú matku;
- avšak celkom sa mi nezdá, že by Joffrey chcel až také podrobnosti o Angelike. On nie je malicherný, veľmi ju ľúbi a vlastne s jej minulosťou sa už dávno vyrovnal. Takže možno z tohto pohľadu by som ubrala z podrobností. Možno aj dôvod návštevy by som viac videla iný – prísť za Desgrezom poďakovať sa za pomoc Angelike a vlastne aj Joffreyovi a pritom by sa to „zvrhlo“ na takéto objasňovanie detailov zo života Markízy anjelov. Lebo prísť a vyzvedať podrobnosti zo života svojej ženy, to sa mi k povahe Joffreya vôbec nehodí, hlavne nie po skončení 14.dielu. Tým by sa aj v očiach Desgreza zhodil. A Angelika by mu to ťažko neodpúšťala;
K tomu Desgrezovi a Joffreyovi - môj Desgrez :find: Joffreya varuje že sa možno dozvie viac ako mu bude milé -
keď už sa v tej minulosti markýzy Anjelov chce silou-mocou vŕtať -

Joffreové odôvodnenie je že ak ju má chrániť - musí poznať nebezpečenstvá ktoré jej hrozia z minulosti - veď
či už raz obaja nedoplatili na Angelikyné tajomstvá z dávnej minulosti ???

ale ajtak by som chcela vedieť aké majú na toto názor ostatné Angelikoložky-

TAKŽE, ČO MYSLÍTE, STRETNÚ SA TÍ DVAJA ???
A AK ÁNO, O ČOM SA BUDÚ BAVIŤ ? PADNE AJ TÉMA MARKÍZA ANJELOV?

zrejme bude každá jedna mať iný názor :lol: :lol:
keby sme ten koniec písali spolu neviem či by sme sa boli schopné dohodnúť ako to má ísť ďalej ....
napriek tomu sa teším na všetky avše nápady k pokračovaniu - nie iba tie čo sa týkajú spomínaných dvoch pánov
:find: + :scar:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 14:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Setkání Desgreze :desgrez: s Joffreyem... Těžko říct... Za sebe bych tipovala, že spíše ne... Desgrez udělal kariéru, zatkl travičku, sám za sebe nemá potřebu se s Angelikou vidět (osobní vazby a motivy ponechávám stranou), ta se navíc opět pohybuje ve vyšších kruzích a nemají společný okruh známých... Na druhou stranu Desgrez ji roky opatroval, i Joffreyovi kryl záda (minimálně při procesu), pročež by si zasloužil alespoň malý dík ze strany hraběte (který mu díky "upálení" poděkovat nestihl)... V tomhle se mi líbí Tvoje fikce, Moirro, protože tam se setkali de facto incognito, nikoli veřejně, a přijde mi, že takové setkání by v knize uvedeno nebylo... že by se AG spíše soustředila na zpětný zisk postavení Angeliky u dvora, na její syny (zejména v posledním díle je znát, že velkou roli hraje Cantor) a určitě i na Honorinu.

Ale co se Desgreze týče, s ohledem na prostudování historických pramenů ze strany autorky, bychom se doufám určitě dočkaly informace o jeho případné ženitbě (http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... 1&start=75)!

Sama nedokážu vůbec říct, o čem by poslední díl mohl být, zde je moje fantazie krátká. Více by se mi líbilo, kdyby ústřední dvojice zůstala v Americe, francouzskou půdu pro ně považuji pořád za horkou, ale na druhou stranu by mne zajímalo, jak by se příběh vyvíjel, kdyby se vrátili. Jestli by Angelika z nostalgie navštívila Monteloup apod. A samozřejmě čekám na rozuzlení několika nedotažených věcí a záhad, třeba proč Joffrey neměl jet do Prahy :) .

Nechcete si někdo vyžádat autorčiny poznámky k poslednímu dílu a dát ho dokupy?! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 15:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vravím že každý by to napísal inak :lol: :lol:

preto existuje iba jediná osoba ktorá vie ako to malo dopadnúť: Anne Golon

nakoniec budeme musieť spraviť nejakú špiritistickú seansu aby sme sa jej to opýtali ... :witch:

[ img ]
PenelopaW píše:

Nechcete si někdo vyžádat autorčiny poznámky k poslednímu dílu a dát ho dokupy?! :mrgreen:
Vtipálku! :slzici:

kľudne Nadji napíš :twisted: :twisted:

E-mailovú adresu vyhrazenú pro vzkazy čtenářů nájdeš tuto:

http://angelique.international/angelika ... lu-web.php

poprípade má Jeanne ešte nejakú inú :P :P


PS: Pani AG však v Interview - Videu - prezradila že aj Angelika pôjde do Francie (sama to vraví na konci záverečného dielu) a tiež že Angelika a Joffrey zostanú jedine spolu -

ono by to chcelo namiesto teoretizovania :la-polak-fun: :P :P
si dať námahu pozrieť všetky videa s ňou a spraviť výpisky -
proste to stabuľkovať - čo o Kráľovstve Francúzskom povedala
tak by sme si mohli vytvoriť aspoň akú takú kostru .....


ja už som nejaké veci čo môžeme dať do tabuľky poprekladala ale toto jedno sa mi ešte nepodarilo
rozlúštiť celé - lebo pre hluk všetko dobre nepočujem:

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=4&t=491

takže dámy čo ste mali v škole francúzštinu a aspoň trochu pri vyučovaní dávali pozor
(Penelopa a Jeanne a možno ešte niekto ???)
prosíme o preklad :prayer:

a ešte potom tie dve videa z roku 2009 :twisted:

a nechcem niektoré z vás sklamať ale pri jednom videu (musím ho zasa nájsť)

Golonová vraví že Joffrey do Prahy nepôjde 8)

tuto sa bavia o tom na ruskom fore:

http://wap.angelique.borda.ru/?1-1-60-0 ... 1282165497


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 18:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na poslední díl se vždy sluší uzavřít většinu "rozdělaných" dějových linií. Mám třeba na mysli to, že jejich přátele z Wapassu jsou stále někde v zajetí mezi indiány - nějaké dobrodružství, jak je dostat na svobodu by se tedy hodilo. (Kdysi jsem viděla moc zajímavý film na toto téma, název si bohužel nepamatuju.) Mám v nose i nějakou vážnou roztržku mezi Angelikou s panem Berne a protestanty vůbec.

Zmínku paní A.G. o tom, že se Angelika vrátí do Francie považuji za bernou minci. Paní A.G. dvojici A+J nechala trmácet se po celém světě, pochybuji, že by v tom v posledním díle ještě nějak ve velkém pokračovala. Pro mě jako čtenéře je těch dobrodružství až nad hlavu, už bych nějakým dalším příliš nevěřila.

Intriky v nejvyšších kruzích jsou věčné, myslím, že nejen Joffrey, ale i starší synové museli logicky mít informace, k čemu všemu se připletla Angelika. Kdo je připraven, není překvapen.

A Desgrez? Byl vždy nejlepší přítel a vždy jím bude. Byl celé rodině na blízku tenkrát, bude jim nablízku i potom. (Vždyť jsem se k nim do pařížského paláce poctivě propila při teleportu a mohu jeho au pair kvality potvrdit.)
Několikrát tady padla myšlenka, že by bylo zajímavé přečíst si celý příběh z pohledu Joffreye de Peyrac. Mě by se strašně líbilo, kdyby celý příběh té zvláštní dvojice A+J převyprávěl Desgrez, prostě někdo zvenčí. Jak ráda bych s ním prolézala pařížské stoky, šmírovala po nocích se psem okolo Kokrháče a bez dechu četla o tom, jak nasazoval informátory do Versailles, aby tu bláznivou ženskou, kterou obdivuje a nešťastně miluje, ochránil.

Tož tak to vidím já :agree: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 18:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už sám název posledního dílu avizuje, kde by se děj měl odehrávat.
Desgrezovi Angelika a Joffrey dlužili opravdu mnoho. Vždyť na konci pátého dílu, svým galantním gestem vůči Angelice, jim vlastně umožnil se setkat a začít znovu.
Joffreyovi by neuškodilo, kdyby se dozvěděl něco z toho, co si Angelika po jeho "popravě" prožila.
Mě by se líbilo, kdyby na konci posledního dílu Angelika s Joffreyem odjeli s dvojčaty a Honorinou doAmeriky. Majetky ve Francii by nechali synům. Myslím si, že paní AG, ale zamýšlela nechat je dožít ve Francii.

Terezo, sepsat příběh z pohledu Desgreze je dobrý nápad. Ujmi se toho a napiš fikci.
Od prvního setkání s Angelikou, přes budování kariéry policisty až po travičskou aféru.
Něco o jeho dětství, studiích a jestli se oženil a měl dceru. :writer:


P.S. Já se pokoušela o něco málo o jeho údajném manželství, ale je to zase sentimentální romantika. :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 18:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

A Desgrez? Byl vždy nejlepší přítel a vždy jím bude. Byl celé rodině na blízku tenkrát, bude jim nablízku i potom.
Několikrát tady padla myšlenka, že by bylo zajímavé přečíst si celý příběh z pohledu Joffreye de Peyrac. Mě by se strašně líbilo, kdyby celý příběh té zvláštní dvojice A+J převyprávěl Desgrez, prostě někdo zvenčí. Jak ráda bych s ním prolézala pařížské stoky, šmírovala po nocích se psem okolo Kokrháče a bez dechu četla o tom, jak nasazoval informátory do Versailles, aby tu bláznivou ženskou, kterou obdivuje a nešťastně miluje, ochránil.

Tož tak to vidím já :agree: .
Presne tak to vidím aj ja - že by sa z kráľovstva Francúzskeho odrazu vyparili všetci, (a tých bolo neúrekom)
ktorí vedeli o pádoch a úspechoch krásnej markízy od domnelého upálenia jej krivého manžela -
by bolo aj v reále nemožné .....
Citovat:
Intriky v nejvyšších kruzích jsou věčné, myslím, že nejen Joffrey, ale i starší synové museli logicky mít informace,
k čemu všemu se připletla Angelika. Kdo je připraven, není překvapen.
presne tak :agree: - a keby len oni :!: :idea: :la-polak-fun:

nezdá sa vám čudné že by kráľ, ktorý kedysi akejsi pani Morensovej daroval za mlčanie v Afére s predavačom oblátiek
patent na čokoládu, ten kráľ ktorý má všade zvedov čo mu denne chodia referovať novinky zadnými dverami do pracovne (historický fakt) nebol aspoň neskoršie zistil kto sa za tým menom vlastne skrýval?

a že Voisinka :witch: ktorá vždy bola jednou nohou v šestákovom kráľovstve a druhou na kráľovskom dvore, by sa nikdy nedozvedela, aké styky mala medzi žobračou Angelika ???? a tiež prečo?
a že neprehovorí, hlavne teraz, keď jej ide, podobne ako predtým Brinvillierke, o krk?
a to aj vďaka Angelike? no vlastne kvôli Angelike! a Montespanka? tá musí Angeliku teraz teprva nenávidieť ....
veď vďaka jej listu, :writer: ktorý odhalil okultné praktiky týchto dvoch dám a mnohých ďalších,
týmto dvom teraz ide o krk ...

PS: napríklad preto som už do rozprávania zamotala jednookú Katku - a ešte zamotám Voisinku
(obidve skutočné historické osobnosti)
a ďalšie "tiene z minulosti" :twisted: :twisted:

a nezabúdajme že práve v tom období vyliezol bláznivý Lauzun z väznice kde sa pravidelne stýkal s Fouquetom až do jeho skonania ... (dokonca sa stýkal aj z mužom zo železnou maskou, tiež historický fakt)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 18:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

P.S. Já se pokoušela o něco málo o jeho údajném manželství, ale je to zase sentimentální romantika. :disagreement:
Sem s tým MIMI! :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Snažím se to upravit.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 20:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, sepsat příběh z pohledu Desgreze je dobrý nápad. Ujmi se toho a napiš fikci..... :writer:
:disagreement:
Já měla na mysli skutečný román z pera profesionála. Abych si početla, ne psala fikci. I nějaký fikční střípek, který by byl vsazený do románu, je podle mě totiž velké sousto - viz Tři návštěvy. Co to muselo autorce spolknout času, na to ani nechci pomyslet.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať
Napsal: 08 říj 2017, 20:42
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, psát takový román, to je práce na plný úvazek. S tím souhlasím.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 87 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů
cron