DISKUSE: Životné osudy prvej manželky

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 61 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 15 črc 2018, 17:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
4poziom.slask.pl
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Z Toulouse, kde se Kataríně dostalo chladného přijetí, se Katarína dostala na Sibiř do zemljanky, kde se jí dostalo doslova ledového přijetí :( . Bylo mně jí líto. Katarína je vážně silná žena, protože kdybych měla já spát někde v sibiřské pustině na holé zemi, ráno se už neprobudím :agree: .
Měla by se naštvat a ulovit nějakého medvěda, aby měla pořádnou kožešinu na zahřátí a tuk do polívky.
Jsem Ado opravdu zvědavá, jestli a případně jak se Ti podaří zjemnit Dimitrije. ( Divím se Kataríně, že po něm nehodila hrncem s jídlem - protože třeba s tím oblečením to ten chlap vážně přehnal) .

Koneckonců, Kde je řečeno, že by měl být Dimitrij konečná štace?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 15 črc 2018, 17:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, tak Kataríny mě bylo také líto, protože se po hlavě vrhla už podruhé do vztahu s neznámým mužem. Ocitla se v zemi, kde se od ženy čeká poslušnost a dřina. Podle mě je Dimitrij takový, protože pochybuje, že se bohatá šlechtična rozhodla pro takový život. :disagreement:
Jinak bych uvítala, kdyby nám Ada popsala Dmitrijovu minulost, proč se stal knězem. Možná i on se snaží zapomenout na něco ošklivého v životě.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 15 črc 2018, 19:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
terka-tak to si trafila klinec po hlavicke! :agree: ano, prijatie to bolo viac ako ladove. :( Chuda Katarina :katarina:
mimi-nepredbiehaj! :writer: vzdy chces vsetko vediet dopredu. Nebud prilis zvedava, lebo co potom..? :?: :mrgreen: pockaj na dalsie kapitoly, tam sa o Dimitrijovi dozvies viac :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 15 črc 2018, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, nepředbíhám, jsem ráda, že se v dalších kapitolách dozvím, co mě zajímá. :writer: :agree:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 15 črc 2018, 20:23
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
neboj, dozvies sa. :writer: a co "tvoja" Katarina? :katarina: ako sa tej dari? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 15 črc 2018, 21:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, poslední vyprávění je z minulého týdne, tak musíme dát zase můze nějaký čas. :writer: :mrgreen:
Nápady musí vyzrát a je třeba je spojit, aby děj do sebe zapadal. :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 20 srp 2018, 20:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pokracovanie, ktoré uz niektore z nas citali.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 22 srp 2018, 16:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Musím pochválit Tvůj tříbící se styl - popis vesnice na jaře a v létě byl sice jen v pár větách, ale vyvolal moc hezké a příjemné myšlenkové obrazy. K tomu, co jsme si i říkaly osobně:

Svatební noc?? Zklamání! Dimitrij se choval bezcitně a hnusně, tohle b ych Kataríně nepřála... Jeho chlad jde částečně vysvětlit osobní minulostí, snahou skrývat - coby voják - emoce, ale aby se někdo choval jako hovado, přestože vidí, že se jeho žena, cizinka, která přijela "naslepo" a ve všem se podřídila, snaží a je oblíbená... to už je moc. Proto bych doufala, stejně jako ostatní, že D. odhalí Katčiny klady a začne si manželky vážit. Protože i on si musí uvědomovat, že není samozřejmostí, že by "zhýčkaná šlechtična ze západu" přijala svoji prostou roli tak samozřejmě a snadno.

Katarína na vesnici... tak trochu přestala být Katarínou, jak ji známe (šermířka, básnířka, zpěvačka, vědkyně...). Doufám, že jí umožníš v každodenních situacích vrátit se ke starému já a prokázat, že jde o výjimečnou ženu. Co kdyby navrhla nějaká zlepšení na obdělávání pole (co vím, tak třeba hrabiční kosa byla naprosto přelomovým vynálezem), jak zefektivnit využívání země, co já vím, nějaké kladkostroje, které by vesničanům usnadnily život? O jejím léčitelském umění, které musí prostým venkovanům imponovat, nemluvě... Scéna s :swordplay: , kterou jsme navrhovaly, by nebyla na škodu - zde by Dimitrij coby důstojník mohl vidět Katarínu konečně jinýma očima, přestat na ni pohlížet jako na podřadnou bytost, a začít se k ní chovat jako k sobě rovné. Tu jeho aroganci doufám osvětlíš, jen co se probere z horečky ;) . A ne, abys ho nechala umřít Kataríně v náručí! :evil:

http://www.esbirky.cz/predmet/7301547
https://epochaplus.cz/prulom-v-zemedels ... t-set-let/
https://www.agrojournal.cz/clanky/skliz ... ulosti-206


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 22 srp 2018, 17:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, musím říct, že TOHLE si Katarína nezasloužila.
Já být na jejím místě, možná, že kdybych toho chlapa uviděla v zemljance s horečkou, tak bych ještě dokořán otevřela dveře, aby to měl rychleji za sebou. Pak bych se jela přihlásit o tučné dědictví ,vykašlala bych se na vesničany - ať se snaží sami- a kdo ví jestli bych se po takových zkušenostech s chlapama nevrtla nakonec na ženské :mrgreen: .
A pak je ještě šance, že se ten suchar a bídák probere a vzpomene si na něco ze svého dřívějšího života a Katarína si konečně užije nějakou zábavu - např. šerm s manželem po vzoru slavné scény ze Zorra :ach: (Banderas + C.Z.-Jones) atd.
Odkaz :
https://www.youtube.com/watch?v=ofmBgLEsthU


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 22 srp 2018, 20:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, hezky napsané. Katarína začala nový život. Odhaluje skryté dobré stránky a nadání prostých venkovských dívek. To je fajn. Jen ten Dimitrij se mi nelíbí. :disagreement:
Každý nevolník má pro něho větší cenu než pracovitá žena, která se obětovala. Ta svatební noc byla vůči Katce ošklivá. Přála jsem jí, aby našla u muže, který slouží Bohu a všem vesničanům, ocenění jejích předností a také úctu a lásku.
Katarína jen nastavuje obě tváře a oplácí špatné dobrým. Jsem zvědavá, jak to bude dál. Držím jí palečky. :writer: :katarina:

Také si myslím, že by mohla projevit své zkušenosti z prace ve špitálech a třeba pomáhat místní porodní bábě, nebo zařídit malou opatrovnu pro osiřelé děti.

P.S. Ta ukázka šermu je velmi inspirativní. To by pan manžel koukal, jak se umí ohánět kordem. :swordplay: :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Životné osudy prvej manželky
Napsal: 21 lis 2018, 14:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
P.S.: Moc ráda bych si přečetla, co pro ni připravila Ada ve svém vyprávění o Kataríně v Rusku.
Čteš mi myšlenky, taky jsem si říkala, že tu dlouho nebyla paralelní linie od duchovní autorky...


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 61 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů