DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 78 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 05 úno 2019, 12:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ÓÓÓ, když to vezmu od konce, konečně někdo Kataríně dopřál! :applaus:

Chudák Joffrey, veškeré jeho zkušenosti, intelekt i um na :katarina: prostě nestačí! :mrgreen:

Ovšem za mne je nej trialog u arcibiskupa a zejména Bécherovy a Germontazovy repliky ;) .

Přílohy
[ attachment ]
Konska_mast_2_15.jpg (70.34 KiB) Zobrazeno 7880 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 05 úno 2019, 19:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Takhle fikce mozna byla nocni mura Rescatora na Morskem orlu, kdyz ho jednou napadlo, ze by se treba jeste jednou v zivote ozenil. :lol: :lol: :lol:
Ano presne tak. Aj aj som si pomyslela v momente ako som to dopísala že :mask: bol istotne veľmi rád že sa potom (istotne celkom spotený) zobudil. :twisted:

PS: Penelopa ďakujem za komentár aj za pridanie ilustračného obrázku.
PenelopaW píše:
Ovšem za mne je nej trialog u arcibiskupa a zejména Bécherovy a Germontazovy repliky ;) .
No svätá toulouská trojica sa v dišputoch nikdy nezaprie. :priest:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 05 úno 2019, 21:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak toto nemá chybu :katarina: :ach: :katarina: Vždycky, když si myslím, že o Katarině už bylo všechno podstatné řečeno, objeví se další bomba :writer: :ok:
Mně jen nejde do hlavy, jak jsme kdysi mohly Adu za jejího Peyraka kritizovat, když Miriam z něj udělala naprosto definitivního trotla a podpantofláka! :mrgreen:

Skonfiškovať konskú masť? Zachádzate pridaľeko syn môj. Chcete mať azda v provincii povstanie?

Koňská mast = mocný trumf na poli komunální politiky! Aneb Katarina - machiavellismus :applaus:


Keď ten môj chňup tými svojimi zastaranými metódami ťaženia v Salsigne nedokáže dodávať dostatok surovín, musíme si pomôcť ako vieme
[/i]

Hanba, ti, Peyraku, že ani ten nápad s pašováním přetaveného španělského zlata není původní! Sprostě jsi ho opsal od Katariny, tak je to! (Možná, že se mu vylíhl v hlavě během té nekonečné chvíle pod stolem... :slzici: - a to je mimochodem opravdu představa pro bohy. :slzici: Když Joffrey jednou ve slabé chvilce říká Angelice, že nikdy nebyl tak zostuzen jako když ho odmítala jeho vlastní žena, je evidentní, že tento zážitek elegantně vytěsnil!)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 05 úno 2019, 22:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:

Koňská mast = mocný trumf na poli komunální politiky! Aneb Katarina - machiavellismus :applaus:
samozrejme je viac ako isté že si s ňou celý Toulousky parlament včítane nášho milého Arcibiskupa :priest: mazal kolená :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 06 úno 2019, 20:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Měla jsem nějakou skleslou náladu, a rázem je po ní :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !
Nařehtala jsem se jako kůň :agree:. Trochu mi sice pak smích zamrzl na rtech, když chtěla Katarína doplnit "zásoby" nějakým zvířetem z Joffreyových stájí ( koně totiž vnímám jako posvátné zvíře), ale představa Joffreye pod stolem, u kterého obcovala Katarína (milovala či užívala si rozkoš mi v souvislosti s Katarínou nějak nesedí), mě opět dostala.

A i další Joffreyovy úvahy neměly chybu :
Preklínal deň keď jej veľkodušne povedal čo je moje je aj vaše madam, mysliac si že si pri takej skromnej žene ktorá si nepotrpela na šaty ani na šperky či iné drahé extravagancie mohol toto šľachetné gesto dovoliť.
:slzici:

Tak toto by vysvetľovalo ubúdanie z jeho zásob zlatých tehličiek aj to že nevysvetliteľne mizli zlaté riady aj svietniky, ab aj kone. Ale ako je to možné, že niekedy je toho zlata zasa viac ako ho bolo pôvodne? Tu zlyhávali všetky jeho matematické formule.
Kým sa nezjavila táto-tu, myslel si že je učený. Ale teraz .....

:slzici:

A Katarína se také předvedla a projevila dávku cynického humoru :
-... Keď ten môj chňup tými svojimi zastaranými metódami ťaženia v Salsigne....
:slzici:

Jak jsem té "dámě" z Uher nemohla ze začátku (a ani později) přijít na chuť, tak teď sklízí můj neskonalý obdiv. Ne za to, kolik ovládá jazyků, ani za její šermířské , jezdecké, malířské a hudební nadání či matematický talent a znalosti z chemie(ať mi odpustí, nač jsem v předešlém výčtu jejích předností zapomněla), ale prostě za to, že jako snad jediná žena na světě si nesedla na zadek z Joffrey de Peyrac, de Morens, d'Irristru, hrabě z Toulouse. Něco takového dokáže opravdu jen neuvěřitelně silná žena.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 07 úno 2019, 15:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Nařehtala jsem se jako kůň :agree:. Trochu mi sice pak smích zamrzl na rtech, když chtěla Katarína doplnit "zásoby" nějakým zvířetem z Joffreyových stájí ( koně totiž vnímám jako posvátné zvíře),

Jak jsem té "dámě" z Uher nemohla ze začátku (a ani později) přijít na chuť, tak teď sklízí můj neskonalý obdiv. (...) za to, že jako snad jediná žena na světě si nesedla na zadek z Joffrey de Peyrac, de Morens, d'Irristru, hrabě z Toulouse.
1. Díky za feedback Tereza - nuž dobrovoľne sa priznávam že je to trochu parodia na mňa samú :la-polak-fun: pretože keď som si prvý krát prečítala názov "konská masť" som sa zhrozila lebo som bola presvedčená že sa to zrejme vyrába z konského sádla a rozmýšlala som ako je to možné že je to dovolené (aj keď v Maďarsku existuje konská saláma a vo Viedni je špecialiatou "Pferdeleberkäse" čo je niečo ako sekaná s konskou pečienkou) tiež mám koňov nastavených ako ušlachtilé, posvätné zvieratá, priateľa človeka ktorý by sa nemal jesť ani nakladať do masti .... ;) 8)

2. No práve to sa mi na Kataríne najviac páčilo už od začiatku ako mala Jofreya na háku .... moja obľúbená scénka je z cekom prvej fikce kde ho zvozila že nezaklopal a že na dverách vrzgajú pánty :slzici:
ako si vtipne vystihla: konečne sa ženská ktorá si s pána dokonalého ani omylom nesadla na zadok :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 07 úno 2019, 20:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, hned ty úvodní věty mi připomněly Rytíře smutné postavy a jeho kobylu.

Byť či nebyť, to je otázka!
Joffrey sa unavený a spotený vracal zo svojej bane Salsigne. Jeho vychudnutá kobyla krívala.



Představa pana dokonalého v této situaci mě hodně zvedla náladu. :ok: :ok:

Trápí mě protivné nachlazení a tohle hned člověka příjemně naladí.

Scéna, kde Katarína :katarina: vynadá hned na úvod Joffreyovi, patří také k mým nejoblíbenějším. :agree:

Fikce pana hraběte nešetří a já se škodolibě bavila. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 09 úno 2019, 18:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, hned ty úvodní věty mi připomněly Rytíře smutné postavy a jeho kobylu.
Ha ha :D :P takže predsa len si to niekto všimol - ano zámerne som z vy-viete-koho
urobila tak trochu :scar: Dona Quijota :twisted:

ale dokonca aj v kanóne nájdeme narážku v ktorej sa Joffrey prirovnáva k Rytierovi smutnej postavy ...
spomenie si niektorá s vás kedy?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 13 čer 2019, 20:03
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
konečne sa mi podarilo dokoncit kratku jednorazovku. kedze Rusko je zaviate snehom, na pokračovanie DOPM si budete musiet počkat. Momentalne som vo Svajciarsku a do tejto naozaj Bohom zabudnutej dediny muza nedokaze trafit.
Tak pripajam aspon nieco "male" na skratenie casu.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 13 čer 2019, 21:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nooo… musím říct, že parohatého hraběte je mi upřímně líto. Sice chápu, že dítě narozené v manželství je považováno za manželovo, ale i tak...

„A ak to bude dievca?“
Katarina len mykla plecom.
„Dalsi pokus.“

:ok:

Anjidos zbadal, ze zasiel daleko a tak rychlo zmenil temu.
„Ved sa uz tolko nehnevaj! Uvidis, ze ti ta mala Prešporčanka porodí syna! A ak nie teraz, tak az na dalsí pokus.“

:slzici:

Zprvu jsem čekala, že to bude fun fiction, ale jak vidno, opět to sklouzlo k depresivním koncům. Mrtvé dítě? Neplodnost? Člověče, fakt ani jednou neodbočíš z vyjetých kolejí?? :roll:

Náhle sa jej rozziarila tvar, oči za hrubymi okuliarmi doslova svietili. Amerika! Samozrejme. Tam ju nik nepozná a v tak rozlahlej krajine určite najde zmysel svojho zivota.

Hmmm, to si přímo říká o pokračování v Akkádii!

„Pierre, vraciame sa!“ zakričala.
„Do Toulouse, madam?“ opytal sa kočiš.
„Nie, do Francuszka.“
Za lepšou buducnosťou. Aspon v tom Katarína dufala.


Já stále doufám taky, ale Kataríny z Tvého pera už přestávám věřit... (Je to na Tobě, Mimi!)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 13 čer 2019, 21:52
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
penelopa-co uz! :?: u mna ziadne stastne konce necakajte. :writer: Ani v Rusku!
veru, Mimi! je to na tebe!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 09:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda to je dobrý. Je to na Mimi. :mrgreen:
No uvidíme, co se dá pro šťastný konec udělat. :mrgreen: :?: :love:
Mám dotaz. Kočí se jmenuje Pierre, to je náhoda, nebo to souvisí s mojí verzí?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 10:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Teda to je dobrý. Je to na Mimi. :mrgreen:
No uvidíme, co se dá pro šťastný konec udělat. :mrgreen: :?: :love:
Mám dotaz. Kočí se jmenuje Pierre, to je náhoda, nebo to souvisí s mojí verzí?
nie, Mimi, to vôbec nejako nesuvisí. vlastne, keby si ma na to neupozornila, ani to nezbadam. :slzici:
ako vsetci citatelia vedia, ja uprednostnujem sad endy, takze u Kataríny "ziadne zili spolu stastne az naveky" nebude. A ani nemôze, kedze inak by J. nemohol byť s Angelikou.

inak, Mimi, poviedka sa ti pácila? (ak si odmyslím, ze tu zrejme nikto nema rad moje sad endy(


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 10:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, povídka se mi líbila. Je to jiná verze řešení vztahu Katky a Joffreye. K ní mi to docela jde. Vidím ji jako energickou osobu, která chce rozhodovat o svém osudu. Ta Amerika to je výzva.
Kočí Pierre mě hned napadlo, jestli to není přestrojený hrdina z mojí fikce. :love:
A co muž, který byl otcem, ten by se mohl objevit v jejím životě??


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 13:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Kočí Pierre mě hned napadlo, jestli to není přestrojený hrdina z mojí fikce. :love:
Taky mne to napadlo! :)
mimi píše:
A co muž, který byl otcem, ten by se mohl objevit v jejím životě??
To by se mi sice taky líbilo, ale přestávám tom u Ady věřit. :disagreement: Jednak v to, že by byl nějaký happy end, a pak i že by vůbec mohlo být pokračování téhle další dějové linie.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 18:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
„Pierre, vraciame sa!“ zakričala.
„Do Toulouse, madam?“ opytal sa kočiš.
„Nie, do Francuszka.“
Za lepšou buducnosťou. Aspon v tom Katarína dufala.


Podle mě se Katarina vrací proto, že si uvědomila, že její smysl života spočívá v neustálém ponižování (nebo chcete-li, moderním jazykem "trollení") hraběte de Peyrac, aby ho potrestala za svůj "zkurvenej život". Jen houšť a větší kapky, ťulpasi! Připomíná mi to film Stroj času, kde hrdina opakovaně prožívá smrt své snoubenky mnoha způsoby. Katarína je dobrá, takže oproti kánonu dokáže z trapně schematicky nezdolného alfa-samce vykřesat psychicky labilní trosku se sklony k domácímu násilí. :katarina:
Ten poslední způsob byl dobrý: Líbil se mi zejména nepředvídatelný moment, kdy si Peyrac uvědomil, že Katarínino dítě bude mít nárok na jeho majetek. Pokud bych něco doladila, tak snad jen to, že si Katarína mohla upíchnout levobočka přímo s Andijosem. Peyrac by samozřejmě nic netušil a Katarína by to navlékla tak, že by ještě na svého nejlepšího přítele nechal přepsat většinu majetku (třeba aby ho ochránil před konfiskací, kdyby upadl v nemilost). Pak by mu oba ruku v ruce vyjevili pravdu a Peyrakovi by nezbylo nic jiného, než dobrovolně napochodovat na náměstí Greve a škrtnout pod sebou sirkou. Snad alespoň tohle by nezvoral a konečně by si zasloužil ždibec Katarínina uznání! :katarina:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 18:41
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha-Katarína a Anjidos? :disagreement: len to nie! :mad: tak hlboko by Katarína neklesla, aby sa zahadzovala s niekym ako on. :roll: aj ked ma peknú tvaričku :tongue:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 18:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
dasha-Katarína a Anjidos? :disagreement: len to nie! :mad: tak hlboko by Katarína neklesla, aby sa zahadzovala s niekym ako on. :roll: aj ked ma peknú tvaričku :tongue:
City a vkus musí podle mě v takové situaci stranou - možná by se Katarina mohla učit od mladé Ambroisine! Nemohly se potkat třeba někde v klášteře, neboo si aspoň dopisovat? Určitě by našly mnoho společných témat. - ty asi nevíš, o kom mluvím, viď?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
ak si odmyslím, ze tu zrejme nikto nema rad moje sad endy(
Naopak! Já tvoje sad endy naprosto miluju a čím horší, tragičtější a drsnější je, tím samozřejmě lépe. Hlavně pro Katarínu! Jen to umocňuje její legendu a upevňuje jí v našich očích jako vzor nedostižné, nezávislé ženy, která se nenechá zastavit nepřízní osudu a stále, bez ohlížení na násilné manžely a jejich kamarády s nemístným humorem, kráčí vpřed, svérázně svá. Prostě tak, jak máme Katarínu rády a ve světle v jakém jí chcem vidět. Takže klidně víc drastických pokraček, ať je co číst na mini srazech! :twisted: :twisted:
dasha píše:
Pak by mu oba ruku v ruce vyjevili pravdu a Peyrakovi by nezbylo nic jiného, než dobrovolně napochodovat na náměstí Greve a škrtnout pod sebou sirkou. Snad alespoň tohle by nezvoral a konečně by si zasloužil ždibec Katarínina uznání!
:twisted: :twisted: Haha ano, to by byla geniální a nejelegantnější cesta, jak se nemožného, věčně překážejícího Peyraka zbavit. :mrgreen: Jen nevím, jestli by tak zodpovědný úkol zvládl?? Myslím, že by to raději měla Katka vzít do vlastních rukou a přispěchat s nějakým samovznětlivým dřevem, řeckým ohněm, múmií... a pěkně bezpečně pod ním přiložit, aby bylo jisté, že svět opustí co možná nejdůstojnější cestou... :D


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
City a vkus musí podle mě v takové situaci stranou - možná by se Katarina mohla učit od mladé Ambroisine! Nemohly se potkat třeba někde v klášteře, neboo si aspoň dopisovat? Určitě by našly mnoho společných témat. - ty asi nevíš, o kom mluvím, viď?[/quote]

tak predstav si, ze viem! :ok: dokonca som si to este raz nastudovala :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Myslím, že by to raději měla Katka vzít do vlastních rukou a přispěchat s nějakým samovznětlivým dřevem, řeckým ohněm, múmií... a pěkně bezpečně pod ním přiložit, aby bylo jisté, že svět opustí co možná nejdůstojnější cestou... :D
Nejdůstojnější, a hlavně nejjistější! :evil: aneb Katarina, vynálezkyně PePa...? (na vysvětlenou pro zahraniční fanynky: https://www.balshop.cz/zahrada-a-hobby~ ... gJVq_D_BwE)

P.S. Omluva Adě a palec nahoru za znalost postavy z kánonu! :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Nejdůstojnější, a hlavně nejjistější! :evil: aneb Katarina, vynálezkyně PePa...?
Tys na to kápla! Přesně to jsem myslela :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:17
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tato jednorázová fikce byla svižná od začátku až do konce.
Přemýšlela jsem, jak by probíhalo takové namželství, když by si J. de P. opravdu vzal ženu typu Kataríny - což by se i bez ohledu na to, že to byl bohatý muž, který si v podstatě dělal, co chtěl, mohlo klidně stát.
1) varianta nenaplněného manželství, kdy by se on tímto skutkem cítil trapně,jak bylo napsáno, mi nepřijde pravděpodobná. Nějaké pocity trapnosti mi k této postavě nepasují
2)přikláním se k variantě, kterou tak trefně nastínil Andijos. Po tmě je každá kráva černá :ok: :ok: je prostě parádní vyjádření a "trefa do černého", s Bernardem naprosto souhlasím. Jsem přesvědčená, že by do tohoJ.d.P šel. Ano, po tmě a pravděpodobně i ovíněný, ale šel by do toho

Katarína mi trochu připomíná Janu Eyrovou. I tato literární hrdinka nakkonec kapitulovala před faktem, že zlobiví hoši mají holt něco do sebe a že je těžké dostat je z hlavy.
Mám o Katarínu a její další plány trochu obavy. Ona ta Amerika v 17.století nebyla pro svodobomyslné ženy zase tak velká výhra, jak si to Katarína maluje (vzpomínám si např. na puritánství v Salenu, kde Angelika porodila dvojčata). Ale snad bude mít Katarína štěstí a nakonec zakotví na nějakém příhodnějším místě, kde své misijní plány uplatní .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Líbil se mi zejména nepředvídatelný moment, kdy si Peyrac uvědomil, že Katarínino dítě bude mít nárok na jeho majetek. Pokud bych něco doladila, tak snad jen to, že si Katarína mohla upíchnout levobočka přímo s Andijosem. Peyrac by samozřejmě nic netušil a Katarína by to navlékla tak, že by ještě na svého nejlepšího přítele nechal přepsat většinu majetku (třeba aby ho ochránil před konfiskací, kdyby upadl v nemilost). Pak by mu oba ruku v ruce vyjevili pravdu a Peyrakovi by nezbylo nic jiného, než dobrovolně napochodovat na náměstí Greve a škrtnout pod sebou sirkou.
:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souhlasím s Dashou v tom, že "Katarina - the original series" činí z Joffreye politováníhodného trubce. Jeho pronikavě zářivý intelekt, neodolatelný šarm a trefný a ironický důvtip, které jeho fanynky tak obdivují a milují, mávnutím kouzelného proutku zmizel jak dým téměř bezprostředně poté, co jeho novomanželka vystoupila v Paláci trubadúrské poezie z kočáru. Či spíše se vytratily s prvním vrznutím pantů od dveří. :katarina:

#Stěr-Joffreyovi #Velký-Kulhavec-z-Languedocu #koňská mast #najdi-zlato-v-koňské-masti

Ale POZOR! Ambroisine aka Ďáblici by Katarína měla velmi rychle prokouknutou! Vévodkyně de Madribourg lhala jako když tiskne, když fabulovala o svých konexích mezi slovutnými matematiky, což by Katka velmi rychle odkryla stejně jako Joffrey v Akkádii. A troufám si říci, že by jí to zabralo poloviční čas. :ok:

#Stěr-Ambroisine #trhni-si-archanděli # věda-sobě #matematici-všech-zemí-spojte-se

Aférka s Andijosem :courtier: by byla krásně zlá, ale Katarína je prosta něčeho tak mrzkého jako zneužít blízkého manželova přítele (ať už si o obou myslí cokoli). :disagreement: Nemluvě o tom, že Andijos je na toto ještě větší moula než Peyrac…

#10-tipů-jak-shodit-bříško-pro-Gaskoňce-milující-jídlo

P.S.: Sirky v té době ještě nebyly (v Cizince je soukromě vynalezla dcera Claire a Jaimeho pro vlastní potřebu), ale zas na druhou stranu tahle moje poznámka je irelevantní, neboť jsem si naprosto JISTÁ tím, že K. by je dokázala vymyslet o sto let dříve.

#Outlander #Stěr-Penelopo


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 19:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, tvoje hashtagy jsou NEJVÍÍÍC!!!

A sedí jako prd** na hrnec :mrgreen:
Citovat:
#Stěr-Joffreyovi #kup-si-koňskou-mast-Velký-Kulhavče-z-Languedocu
Za sebe jen dodávám:

#Dycky-Katarina#

P.S. Kde jsou ty tipy, jak shodit bříško?! Na léto by se hodily... :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 20:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
#Dycky-Katarina#
:ok: :ok: :ok:

P.S.: Ty tipy na zhubnutí by se mi hodily též, po porodu juniora mám stále 10 kg navíc a vše převážně v Andijosových partiích...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 14 čer 2019, 21:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ambroisine aka Ďáblici by Katarína měla velmi rychle prokouknutou! Vévodkyně de Madribourg lhala jako když tiskne, když fabulovala o svých konexích mezi slovutnými matematiky, což by Katka velmi rychle odkryla stejně jako Joffrey v Akkádii. A troufám si říci, že by jí to zabralo poloviční čas. :ok:
A sakra, to je pravda :oops: :cry: :oops:
Ale třeba by si holky rozuměly i tak - Katarína by mohla dávat Ambroisine kondice z vědy (příliv a odliv, výpočet zatmění Měsíce, lineární i nelineární rovnice atd.) a Ambroisine by ji na oplátku poskytla své know-how: #jak-vyjebat-s-manželem# starter-pack #


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 78 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů