DISKUZE: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 63 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 10:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Epilog je online....

S Katarínou děkujeme za přízeň, kterou jste nám v loňském roce projevily, a do nového roku přejeme kromě zdraví alespoň tolik osobních a pracovních úspěchů, kolik měla :katarina: (a myslím, že jich věru není málo - neříkala jsem, že nás čekají šťastné konce? :trubadur: )


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 10:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Epilog je online....

S Katarínou děkujeme za přízeň, kterou jste nám v loňském roce projevily, a do nového roku přejeme kromě zdraví alespoň tolik osobních a pracovních úspěchů, kolik měla :katarina: (a myslím, že jich věru není málo - neříkala jsem, že nás čekají šťastné konce? :trubadur: )
Epilog se povedl, jen je stručný. :agree:

Dimitrijova matka předala Kataríně výtisk jejich společné prvotiny a k tomu i zbrusu nové šaty a boty („Odteď už jedině hlavním vchodem, milá dcero!“) a svému synovi nechala ušít zbrusu novou uniformu
(Da! Katarína nadskočila a měla co dělat, aby nevypískla nadšením). :ok: :ok: :ok:


Dasho, tak to mi připomnělo Macha a Šebestovou. Jak Mach vždycky zazvoní a Šebestová nádherně vypískne.

Tak tohle je vtipné. Inspirace Villonem "Já u pramene jsem a žízní hynu."
Celá společnost vzápětí začala skládat sonet na téma „Já u plamene jsem a mrazem hynu.“ Přizpůsobeno realistě ruských zim.:applaus: :applaus: :applaus:

„Kdybyste viděl, Dimitriji, jak váš otec pokaždé nedočkavě vyhlíží posla s Kataríninou básní! Snad by mi ji ani nedal k přečtení a ještě týž večer přichází Vysocký s ostatními, kteří se také dali na poezii. Kataríniny básně je tak uchvacují, že si je pokaždé chtějí přečíst večer ještě jednou v pracovně.“


Není onen Vysoký předek Vladimíra Vysockého? Kdoví? Katarína ovlivnila vývoj ruské poezie na několik století dopředu. :katarina: :trubadur: :applaus:

Jsem ráda za šťastné konce. :D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 11:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A kdyby jen vývoj poezie a lyriky duše, ale jestli si ty básně stále vykládám jako bojenské šifry, připravila :katarina: Půdu pro ruskou expanzi ;). Už víme, kdo z nich udělal velmoc :).


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 11:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ovšem jinak mám také výhrady ke stručnosti celého ukončení. To že má být vsjo??!! Bez nadsázky budu jistě vyjadřovat většinový názor, že chceme víc! Kde jsou informace o dalším vývoji vztahu mezi manželi, o tom, jak Nataša utřela, o Katarínině znovunabytém sebevědomí, o jejích inovacích a osvětové činnosti na ruské vsi? Nečekej, že Ti to projde tak lehce, namlsat nás, a pak v nejlepším skončit ;).


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 12:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
dasha píše:
mimi píše:
Penelopina úvaha:
Právě mě napadla teorie ohledně inkoustu.
Joffrey dobyl Paříž - Katarína Rusko - Joffrey Kanadu - Katarína ...
Jestli si ti dva nakonec tajně nedopisují. A není v tom všem zapletená nějaká gaskoňsko - uherská sázka?

To by byla hezounká Beta fikce na zítřek. :katarina: :mask:
Mimi, moc děkuju; jen malinká oprava - ta odvážná konstrukce není Penelopy, ale Terezy (ne že by Penelopa na to neměla fantazii ;) )
co se týká té navrhované betafikce s dopisem vy-víte-komu, jestli máš nápad, tak šup sem s ní! Všichni si to moc rádi přečteme! - na Katarínin sloh bych byla moc zvědavá! Vlastně jsme tu z jejího pera ještě nic neměly?! :katarina:
Omlouvám se Tereze. Už se v tom všem v důsledku celoroční únavy nějak ztrácím.
Nějakou tu fikcičku se možná pokusím napsat, ale nevím, kdy to bude. Mám v hlavě nějak vyfičeno. :writer: :?:
Včera jsem něco malého na tohle téma zkoušela chvilku napsat. Jenom nevím, o čem by si spolu Katarína a vy-víte-kdo psali. Je to jen takový úvod, jeden stručný dopis od Kataríny. Mám to přidat? Možná by pokračování psala některá z Vás, nebo měla nápad?

P.S. Není už toho trochu moc na téma Katarína?


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 12:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
P.S. Není už toho trochu moc na téma Katarína?
Když nikdo nepíše o manželce druhé, musíme vzít zavděk tou první... 8)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 12:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
mimi píše:
P.S. Není už toho trochu moc na téma Katarína?
Když nikdo nepíše o manželce druhé, musíme vzít zavděk tou první... 8)
Já už něco v hlavě mám připraveno o Angelice, ale musím to dát do počítače a upravit. Doufám, že nový rok bude volnější. Budu zase něco připisovat. Určitě se dočkáme nějakých fikcí od dalších angelikoložek. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 14:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Kde jsou informace o dalším vývoji vztahu mezi manželi, o tom, jak Nataša utřela, o Katarínině znovunabytém sebevědomí, o jejích inovacích a osvětové činnosti na ruské vsi? Nečekej, že Ti to projde tak lehce, namlsat nás, a pak v nejlepším skončit ;).
Penelopo, jsem ráda, že se ti fikce líbila :katarina: . Dále už to nechávám na fantazii laskavého čtenáře - myslím, že je dostatečně zjevné, že dál už budou "samá pozitiva a sociální jistoty." Každý si může ve fikci najít to svoje - mě se třeba špionážní zápletka (která měla samozřejmě historicky velmi významné výsledky) jeví druhořadá v porovnání s tím, že Kataría konečně získala milující rodinu (i když tak nějak "po katarínovsku").
mimi píše:
Není onen Vysoký předek Vladimíra Vysockého? Kdoví? Katarína ovlivnila vývoj ruské poezie na několik století dopředu. :katarina: :trubadur: :applaus:
Tohle je typický příklad toho, jak to s Katarínou funguje! :trubadur: :katarina: :trubadur:
Důkaz bychom museli najít v historických análech či rodokmenu, ale vcelku je to vlastně docela logické! :applaus: :mrgreen: :applaus:
mimi píše:
Včera jsem něco malého na tohle téma zkoušela chvilku napsat. Jenom nevím, o čem by si spolu Katarína a vy-víte-kdo psali. Je to jen takový úvod, jeden stručný dopis od Kataríny. Mám to přidat? Možná by pokračování psala některá z Vás, nebo měla nápad?

P.S. Není už toho trochu moc na téma Katarína?
Upřímně, doufala jsem, že nějaká betafikcička vznikne :prayer: . Trochu moc Kataríny?! :roll: Podívej se, jak mě Penelopa už teď tepe! Určitě nebude jediná, komu uděláš Kataríninou korespondencí radost :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 14:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi-tak skus nieco sama napisat o Angelike! :writer: ja som skusala nieco napisat v poviedke Povinnosti manzelky, ale prestala som zo strachu, ze ma ostatne dievcata "zjedia" za ziva, ze sa "moja" A. nesprava podla predlohy.
:katarina: Kazdopadne "moja" K. ochorela tak vazne, ze nie som schopna sa uz vyse mesiaca pohnut z miesta a nieco napisat. Mam polku strany a nic viac. :writer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 15:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
... Dále už to nechávám na fantazii laskavého čtenáře - myslím, že je dostatečně zjevné, že dál už budou "samá pozitiva a sociální jistoty." Každý si může ve fikci najít to svoje - mě se třeba špionážní zápletka (která měla samozřejmě historicky velmi významné výsledky) jeví druhořadá v porovnání s tím, že Kataría konečně získala milující rodinu (i když tak nějak "po katarínovsku").
Epilog mě velmi potěšil.
Závěr otevřený pro fantazii čtenáře je doslova podle mého gusta :agree: . Tolik možností, které se před hlavními hrdiny otevírají! Třeba další vánoce a setkání Kataríny s pra pra prapředkem Vysockého, nebo se dá Dimitrij po vzoru ženy také na básnění(genetický potenciální zde bezesporu existuje) a Katarína, plna pochopení pro jeho tvorbu, se znovu ujme pluhu a vrhne se na výrobu nových inspirujících destilátů.......
Ale i když otevřu doširoka dveře představivosti, stejně se nemohu zbavit dojmu, že je Dimitrij na věky věků v totální pasti.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 01 led 2019, 15:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Ale i když otevřu doširoka dveře představivosti, stejně se nemohu zbavit dojmu, že je Dimitrij na věky věků v totální pasti.
Tento závěr jsem si z toho odnesla taky a děkuji, žes jej tak hezky naformulovala. Obávám se, že doby macho Dimitrije se stávají dávnou minulostí, a že osobnost jeho ženy, zprvu tak poddajné a mírné nakonec ovládne celý jeho svět :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 02 led 2019, 20:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ovšem jinak mám také výhrady ke stručnosti celého ukončení. To že má být vsjo??!! Bez nadsázky budu jistě vyjadřovat většinový názor, že chceme víc! Kde jsou informace o dalším vývoji vztahu mezi manželi, o tom, jak Nataša utřela, o Katarínině znovunabytém sebevědomí, o jejích inovacích a osvětové činnosti na ruské vsi? Nečekej, že Ti to projde tak lehce, namlsat nás, a pak v nejlepším skončit ;).
Presne tak! Pridávam sa k oprávneným vehementným protestom Penelopy!

Takto nás navnadiť a utnúť v najlepšom! :roll: :evil: :evil:

Tja toto sa doslova ponúka na nové beta-fikce a pevne dúfam že najneskoršie na veľkú noc budú musieť ísť svokrovcom zasa!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Katarína a ruské Vánoce - vánoční speciál 2018
Napsal: 10 led 2019, 17:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ach, tyhle momenty byly obzvláště top a určitě si je musíme zopakovat u příštího minisrazu, Katarína vždycky líp vyzní u skleničky vína s ostatními znalci. :lol: :lol: :lol:
To je krásná představa! :ach: Ideálně kdyby to vyšlo ještě do konce zimy! Za okny sněhové vločky, ve sklenkách něco dobrého (ok, tuřínovici budeme muset nahradit nějakou jinou pálenkou :mrgreen: ) a uvnitř :katarina: Naštěstí se nám Moirra postarala o naprosto vynikající ilustrace ke Katarině v Rusku - viděla jsi je, Jeanne?! :shock: Kdyžtak zalistuj touto diskuzí vzad :).


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 63 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron