DISKUSE: Angelika v Novom Svete

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 29 kvě 2021, 22:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja viem že Agelika :eyes: tu na fóre v podstate nikoho nezaujíma :twisted: , a málokedy je hlavnou postavou v nejakej z našich fikcií - ale aj tak.
Povedala som si že úbohá Angelika trčí vo Wapassu kde ju jej autorka opustila už od roku 1985, (myslím to teraz knižne, lebo vtedy vyšla posledná kniha) a že ju teraz konečne vyslobodím. :swordplay: :la-polak-fun:

Nielen že neviem či sa ešte niekedy dožijeme nejakého pokračovania z pera pani AG, ktoré Nadja neustále sľubuje, ale ešte aj ja sama suším pokračovanie v šuplíku už veľmi, veľmi dlho.

Tak teda nech sa páči prvá časť pokračovania, ktorá sa bude odohrávať paralelne z Joffreyovými dobrodružstvami v Kráľovstve Francúzskom. :mask: + :scar:

prajem príjemné čítanie. Som zvedavá ako sa vám to bude páčiť. :)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 02:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tohle naprosto přirozené pokračování života rodiny de Peyrac v místě, kde paní A.G. v podstatě skončila a kde všechny čtenáře zanechala, se čte jedním dechem.

Myslím si také, že se Angelika už do Wappassu nikdy nevrátí a nemám ponětí, jaký osud nakonec dostihne unesené přátele. Růžově to tedy nevidím a jsem zvědavá, jestli se třeba v tvé fikci dočkám i tohoto rozuzlení.

Moc se mi líbilo, že jsi nastínila, co nabídl Joffrey Colinovi za příslib, že zůstane v jeho službách. Já naivka sázela hodně na Angeliku (což Colin nevyloučil ...- Nepoviem vám všetko o čom sme sa vtedy rozprávali, určité veci vždy zostanú medzi mužmi ktorý si niečo dôležité medzi sebou ujasňujú... ), ovšem možnost výdělku a jeho návratu do Francie jsem zcela zazdila.

Mám dotaz - tato slova : „Som sedliak. Sedliak zo Saint Valery, a sedliakom aj zostanem.“ Vravel jej vtedy. „Tu je všetko tak suché a vyprahnuté, ale tam u nás! Ach Angelika! Boli ste už niekedy na zelených pobrežiach Normandie?“ sis půjčila z filmu nebo zazněly i v knize?

Já mám celou tu druhou část knižní série odehrávající se v Americe hodně spojenou s představami dvou pro mě více než zdařilých filmů - a to je Poslední Mohykán, který patří do mých TOP (četla jsem i knihu) a film Revenant ( úchvatná příroda a boj o život).
Když jsem tedy četla díly o Angelice, které se odehrávají v Novém světě, vidím i ve spojitosti s těmito filmy ve svých představách nespoutanou přírodu, krutost,zabíjení, kanoe na řekách, úpadek původních obyvatel atd.

S Angelikou v Novém světě mám bez ohledu na výše jmenované filmy ovšem stále jeden velký problém - a to je její uctívání indiány. Atraktivní běloška je pro domorodce prostě podle mě zejména kořist.

A druhým zádrhelem, na který už jsme ale spolu už narazily, je představa toho, že je hrabě de Peyrac stále ve velkém balíku. Ono ho to americké dobrodružství a snaha dostat zpět rodinu, kam patří, něco stojí.
Hrabě de Peyrac byl nechutně bohatý - ano, v pořádku.
Rescator byl rovněž nechutně bohatý - ano, v pořádku.
Ale pak si myslím, že hodně tratil. Neměl ženu, neměl chuť, měl jen syna. Toto na sebe odhalil on sám:
Zřekne se pohádkového bohatství, nechá za sebou obě rozkládající se civilizace, běsnící náboženským fanatismem, ať se zmítají v tom pekelném kotli. Jsou si ve svém sobectví a krutosti rovni.
Je už unavený tím zřejmě neplodným bojem.
Potlačil touhu vydat se do pouště hledat ubohý hrob. Další šílenství, jen by se cítil ještě zoufalejší. Ujistit se, že skutečně zemřela? Jenže jak ujistit? Stopami ve vzedmutém prachu? Prach jsi a v prach se obrátíš. Marnost nad marnost.
Otroci, kteří s ní uprchlí, byli mrtví. Cítil, že i ona se rozplynula v obrovitém krutém slunci, jež rozleptává myšlenky a vyvolává přízraky. Namísto touhy ji dostihnout se mu v duši usídlil pocit unikajícího snu.
Osud je rozdělil a tak tvrdohlavě je odmítá znovu spojit, že to musí něco znamenat. Co asi?... A on, kdysi tak silný, už v sobě nemá dost energie ani rezignace, aby hledal tajemství, které mu odhalí jen budoucnost... Jestli vůbec. Dlouhý pobyt v Orientu a v Africe z něho udělal ne-li fatalistu, tedy aspoň Člověka, jenž ví, že je jen hříčka v nikách osudu, který nezná... Jediným skutečným v jeho životě je jeho syn.
Když ho v Palermu vyhledal, poděkoval nebesům, že mu nechala aspoň tohle dítě, které ho zachrání před hlubokým zoufalstvím, jemuž by tentokrát asi propadl.
Když proplul Gibraltarským průlivem a zamířil do Ameriky, měl jen svou loď, Mořského orla, a svou posádku, aspoň ty námořníky, kteří byli ochotni dál snášet jeho úděl.


Opustil Středomoří, kontakty nekontakty, byl prostě daleko a na dálku 6 000 km se kšefty v 17.století asi neřídily lehko. Sejde z očí, sejde z mysli, kde kdo si v té době namastil kapsu na jeho úkor.
Jistě, zbohatl pak potápěním k vrakům.
Ale pak mám zase jisté pochybnosti s efektivitou těžby zlata v zimě ve Wappassu případně jinde, kde si mapoval terén.

Budu tedy čekat na Tvé pokračování, jestli se třeba v Tvém příběhu dotkneš otázek, nad kterými mi visí otazníky.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 11:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  30 kvě 2021, 02:07
Tohle naprosto přirozené pokračování života rodiny de Peyrac v místě, kde paní A.G. v podstatě skončila a kde všechny čtenáře zanechala, se čte jedním dechem.
Díky Tereza. :ach:

Nuž pani AG nám nechala hromadu nevyriešených problémov a otvorených otázok. Ale na veľa otázok naopak odpovedala pozornému čitateľovi sama. :potapec:

K Rescatorovi a jeho bohatstvu som ti odpovedala tuto:

viewtopic.php?f=3&t=437&p=28839#p28839


Ku Colinovi sasom ti odpovedala tuto:

viewtopic.php?f=3&t=873

A k tomu Wapassu, Zlatu a Indiánom sa ešte za chvíľočku vyjadrím. :la-polak-fun:
Tereza píše: *  30 kvě 2021, 02:07
Budu tedy čekat na Tvé pokračování, jestli se třeba v Tvém příběhu dotkneš otázek, nad kterými mi visí otazníky.
To ano, na všetky už mám napísané odpovede, plus niektorých som sa už dotkla v kráľovstve Francúzskom:

V Novembri 1681 legitimoval kráľ svojho ľavobočka Louisa Alexandra de Bourbona za vlastného syna a pri tejto príležitosti ho pasoval za grófa Toulouskeho. Na jar dostal Joffrey od Florimonda list, z ktorého medzi riadkami jasne vyplývalo ako veľmi je sklamaný. Veď i keď už titul nepoužívali, každý veľkého Kriváňa z Languedocu považoval za Grófa Toulouskeho. Otvorene to samozrejme písať nemohol, pretože jeden nikdy nevedel kto môže list zachytiť. Ľudovít XIV bol známy svojou chorobnou mániou nechať tajne otvárať korešpondenciu svojich poddaných.
Toto Angelike nespomenul, pretože už vtedy uvažoval že popláva do Európy a nechcel ju tým zbytočne rozrušovať. Lepšie povedané, keď sa pred Villedavrayom tváril že o liste Frontenacovi od kráľa nič nevie, tak trochu bľafoval. On už dávno neprenechával nič náhode. Veď bol zodpovedný nielen za celú svoju rodinu ale aj za životy mnohých iných ľudí. Mal svoje pravidelné zdroje informácií o dianí v Európe. Takže mu napokon vyšiel rafinovaný plán: Pod ochranou kráľovskej flotily, plávala aj jeho vlastná. Každá každučičká loď tentokrát z minimom posádky a naložená zlatom až po čiaru ponoru. Kto by sa ich v takejto zostave odvážil kontrolovať? Počítal s tým že sa situácia v Novom Svete každú chvíľu môže zvrtnúť, a chcel sa dopredu zabezpečiť oveľa lepšie ako kedysi.


U mňa sa všetk fikce prelínajú. Mám totho popísaného mraky, akurátik že všetko zostalo nedopilované. :)

A okolo toho zlata a ich návratu do Toulouse som písala tuto:

Svojho verného spoločníka, v jeho vlastných očiach inteligentného vedca a rodeného geológa, poslal ešte s pár inými chlapmi hneď po vylodení v La Rochelle do Toulouse. :maur: Po tom čo už pred dvomi rokmi potajme dal príkaz na znovu vybudovanie Toulouskeho paláca podľa jeho plánov, sa tam mohli pohodlne ubytovať. Tam mal Kouassi-Ba špeciálnu úlohu. Odtiaľ sa neskoršie vydajú do po novom kanáli Du Midi na lodi až do provincie Aude, na jeho pozemky do Salsigne.
Joffrey mal totižto v rukách ešte jeden tromf. Vedel že na okolí sú pozemky ktoré keďže nepatria nikomu, patria vlastne kráľovstvu a tým pádom kráľovi. Nájde vhodné miesta a ponúkne svojmu panovníkovi, ktorého pokladnica sa zdá byť bezodná, pretože jedno koľko do nej sypú vždy je prázdna, že preňho bude ťažiť zlato. Takto zabije jednou ranou dve muchy a bude mať skvelú výhovorku aby sa zdržoval čo najviac na juhu a tým pádom aj čo najďalej od dvora. Počítal s tým že po tom čo sa znovu stal vazalom Francúzkeho kráľa, jeho dni v Novom svete budú spočítané. Keďže tušil že jedného dňa sa predsa len vrátia, palác staval potajme ako prekvapenie pre svoju manželku. Už dopredu si predstavoval ako sa bude tešiť keď ju v Toulouse znovu privítajú ružové múry a popínavé ruže. Tie dal v hojnom množstve nasadiť hneď ako sa začalo zo stavbou. Nie darmo sa vraví že trubadúrsku dušu južana môže zadusiť iba smrť.
:trubadur:

O začiatkoch Joffreyovho vzdelávania sa v mineralógií aj baníctve som písala, a ešte budem, vo fikčnej sérii nazvanej Monpeliér. Santino mu rozprával o rescátoroch a ich zvláštnom spôsobe pašovania - a potom tu bol ešte banník Horst zo vzdialeného Saska. Konečne mal niekoho kto sa vyznal v horninách a metalurgii ako mladý boh Vulkán.....

Ja som si celkom istá, že v mladosti keď Joffrey hltal knihy jednu za druhou zrejme narazil na zmienku Júliusa Cézara o zlate v potokoch Čiernej Hory.

Ako ma už poznáš, každý riadok čo napíšem mám podložený dôkladnými rešeršami - čo ma niekedy pri písaní fikcii poriadne zdržuje - ale profitujem z toho tak, že sa pri tom veľa dozviem a naučím.

Na okraj by som ešte chcela pripomenúť, že tieto tématické rešerše podľa jej vlastných slov pani AG poskytoval jej manžel, ktorý bol okrem iného aj geológ a vyznal sa aj v hľadaní ložísk a dolovaní zlata.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 18:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, Ty teď v poslední době opravdu jedeš! :applaus: :applaus: :applaus:
Jsem ráda za Tvoji zvýšenou aktivitu na fóru, všechny příspěvky a objevy, které třeba nestíhám komentovat, ale vždy si je s chutí přečtu. A samozřejmě jsem vždy moc ráda za každou novou fikci, kterou nenapíšu já sama ;) .

Jak napsala Tereza - toto je naprosto věrné pokračování osudů Angeliky, jak je vylíčila Anne Golon :ach: .
V žertu sice často říkáme, že o Angeliku na tomto fóru už hodně dlouho nejde, ale pravdou je, že nás možná tolik nezajímá proto, že o ní toho většinu víme z knih, na rozdíl od jiných postav, jejichž bílá místa nás tolik baví zaplňovat. Ovšem zdaleka se nedá říci, že by "téma Angelika" bylo knihami vyčerpané a Tvá fikce je toho důkazem :ok: .

Naprosto nádherný popis prostředí, při jehož čtení jsem měla pocit, že jsem prostě jen otevřela další kapitolu knih z Nového světa. Jsem ráda za věnování pozornosti Colinovi, který je postavou sice vedlejší, ale s tak zajímavými osudy a potenciálem, až mě mrzí, že tu nemá svoji vlastní pořádnou fikci. Samozřejmě jsem ráda i za vystupování mého oblíbence Cantora (kdybych nebyla silně prodesgrezovsky laděná, myslela bych si na toho krásného archanděla!).

Vše si budu muset přečíst s čistou hlavou později, stejně jako vznikající diskusi, na kterou chci ještě reagovat. V poslední době nějak internet a čtení z monitoru nedávám a písmenka mi skáčou před očima. Nicméně už teď mohu říct, že mě naprosto svrbí prsty jít ke knihovně a přečíst si "druhou polovinu" ságy, tu "americkou". Při čtení jsem skončila vyloděním Hugenotů na břehu Ameriky a setkáním Angeliky se syny.

Doufám, že pokračování brzy přibude! Konečně si vše vytisknu a udělám si z toho nový svazek s pracovním názvem "Angelika - chybějící kapitoly".

Btw:
Nenapadlo Tě zabývat se i osudy Angeličina nejstaršího bratra? To je totiž také jedno z témat Nového světa, které se mi sice objasnilo, ale chtěla bych o něm vědět víc :).

(Tak si tak uvědomuji, kolik toho ještě není napsáno! Jocelin... Ale třeba i Raymond a jezuitský řád. Gontran a umění. Kapitoly z Colinova života - ať už v Meknésu nebo poté, co se stal korzárem ve službách Koruny... Ať mi nikdo neříká, že knižní série o Angelice je dávno vytěžená!)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 19:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tvoje vyprávění se mi samozřejmě moc líbilo. :ok:
Nevíme, co všechno paní Golon napsala, ani jak se příběh dále odvíjel. Ty nám nabízíš svou představu a ta zaslouží :applaus: :applaus: :applaus:
Bylo mi trochu líto, když jsem dočetla poslední díl a naši hrdinové byli rozděleni. Otevřený konec sice dává možnost si doplnit své představy a přání, ale není to podle mě to pravé ořechové.
Skvěle jsi navázala. Joffrey vybral Colina jako ochránce své ženy a on se to snaží stoprocentně plnit. Opět se mi vybavila atmosféra dílu Angelika a Nový svět. To jsem moc přivítala. Patří k mým oblíbeným dílům. Z těch o pobytu v Americe ho já považuji za nejpovedenější. Je tam dobrodružství, krásné popisy přírody, drsný a tvrdý život, ale také přátelství a nové lásky. Je to i nový začátek vztahu Joffreye a Angelky po patnáctiletém odloučení. Těším se na další pokračování. :love: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 20:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, jestli ti mohu poradit, tak neváhej a začni číst americké díly.
Na otázky, které jsi položila, najdeš hodně odpovědí. Také poznáš nové lidi, setkáš se s hrdiny z předchozích dílů.
Uvádíš také téma Gontran a umění. Jeho příběh se už ale uzavřel.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 20:37
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je jasné, že Colin zůstal ve službách Joffreye kvůli Angelice. Na tom se shodneme asi všechny. Dobrý výdělek byl pro něj příjemný bonus. Joffrey ví, že Colinovi může zcela důvěřovat ve všech směrech. Angelika zjistila že je manželovo eso v rukávu a trochu se na něj zlobí. To jí došlo až teď ??
Moiro Díky za nový příběh. Těším se na na pokračování. Máš super nápady


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 20:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  30 kvě 2021, 20:01
Penelopo, jestli ti mohu poradit, tak neváhej a začni číst americké díly.
Na otázky, které jsi položila, najdeš hodně odpovědí. Také poznáš nové lidi, setkáš se s hrdiny z předchozích dílů.
Uvádíš také téma Gontran a umění. Jeho příběh se už ale uzavřel.
Súhlasím - v tých dieloch nájde človek veľa odpovedí na veci z minulosti a sú tam aj určité retrospektívy hodné zmienky.
Gontran, ktorý je už dlhšie nebohý, bude ešte dojemne pripomenutý - a to práve jeho umením.
mimi píše: *  30 kvě 2021, 19:55
Moirro, tvoje vyprávění se mi samozřejmě moc líbilo. :ok:
(...)
Skvěle jsi navázala. Joffrey vybral Colina jako ochránce své ženy a on se to snaží stoprocentně plnit. Opět se mi vybavila atmosféra dílu Angelika a Nový svět.
ďakujem za pochvalu Mimi :D

nuž ano tak trochu to dýcha nostalgickou atmosférou 7 dielu ... ale všetko je inak ... Wapassu je zhorené do tla ...Joffrey je na druhej strane oceánu a v Novej Francii vyvádza pološialený nový dočasný guvernér .... Honorine má tvár poďobanú po kiahňach - takže pani AG my veru nechala pár zapeklitých problémov k riešeniu - a tiež tú otázku do pranice:

príde či nepríde Joffrey po Angeliku? :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 20:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  30 kvě 2021, 20:37
Je jasné, že Colin zůstal ve službách Joffreye kvůli Angelice. Na tom se shodneme asi všechny. Dobrý výdělek byl pro něj příjemný bonus. Joffrey ví, že Colinovi může zcela důvěřovat ve všech směrech. Angelika zjistila že je manželovo eso v rukávu a trochu se na něj zlobí. To jí došlo až teď ??
Moiro Díky za nový příběh. Těším se na na pokračování. Máš super nápady
ďakujem SOB ... nuž v Qeubecu to vedela, že je jeho Eso v rukáve čo a týka kráľa, veď jej to Joffrey v postate aj povedal ... ale čo sa týka Colina tam si ničím nebola istá lebo ich pozorovala, a hoci nepočula o čom sa rozprávajú, videla že Colin ako by sa na konci rozhovoru odrazu zlomil - takže to muselo byť niečo viac ako : keby sa mi niečo stalo postaráte sa o Angeliku .... čo mu Joffrey povedal 8)

ja som ešte nezabudla že na konci 4 dielu Colin Angelike vraví že nemá rád šľachticov :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 20:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, v tvém vyprávění už může Angelika jen trochu vzpomínat na minulost. Je ovšem třeba jít dál. Narodila se dvojčata, Honorinu poznamenala nemoc. Takže zase nové výzvy a každodenní boj s přírodou a dalšími překvapeními. Navíc otázka Joffreyova návratu. Těším se na další vyprávění a řešení.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 21:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  30 kvě 2021, 18:51
Moirro, Ty teď v poslední době opravdu jedeš! :applaus: :applaus: :applaus:
Jsem ráda za Tvoji zvýšenou aktivitu na fóru, všechny příspěvky a objevy, které třeba nestíhám komentovat, ale vždy si je s chutí přečtu. A samozřejmě jsem vždy moc ráda za každou novou fikci, kterou nenapíšu já sama ;) .

Jak napsala Tereza - toto je naprosto věrné pokračování osudů Angeliky, jak je vylíčila Anne Golon :ach: .
Naprosto nádherný popis prostředí, při jehož čtení jsem měla pocit, že jsem prostě jen otevřela další kapitolu knih z Nového světa.
Tak po prvé: "jedu" pretože iba vyťahujem zo šuplíka fikce a rešerše z ktorých niektoré som tam sušila už roky :potapec: ....

ďakujem za pochvalu :oops: som zvedavá ako sa vám všetkým bude pozdávať pokračovanie. ja tiež často uvažujem o tom čo by asi napísala pani AG - aj keď ona vždy pre pozorného čitateľa vkladala už dopredu do kníh indície ako sa bude príbeh ďalej odvíjať ....

napríklad už v 1 diely vedela že Angelika bude mať 6 detí a jedného dňa sa ocitne v Amerike .... v druhom diely nám naznačial čo bude Desgrez robiť v budúcnosti ...alebo už pár dielov dopredu nás upozornila čo Loménie napíše v dopise v roku 1682 .... takýchto vecí je v knihách veľa a ak ich človek vychytá - vie ako by približne príbeh mohol pokračovať ... a ja osobne sa indícii ktoré som našla snažím držať

myslím že v prvej časti som toho veľa nepokazila, lebo ich cieľ bol už v 14 diely jednoznačne Gouldsboro - ako zúrivý rešeršovač mi je jasné že cesta ktorú zvolil Joffrey v 8 diely je tá najrýchlejšia ako sa tam dostať - takže som ju zvolila aj ja
PenelopaW píše: *  30 kvě 2021, 18:51
Btw: Nenapadlo Tě zabývat se i osudy Angeličina nejstaršího bratra? To je totiž také jedno z témat Nového světa, které se mi sice objasnilo, ale chtěla bych o něm vědět víc :).
(Tak si tak uvědomuji, kolik toho ještě není napsáno! Jocelin... Ale třeba i Raymond a jezuitský řád. Gontran a umění. Kapitoly z Colinova života - ať už v Meknésu nebo poté, co se stal korzárem ve službách Koruny... Ať mi nikdo neříká, že knižní série o Angelice je dávno vytěžená!)
samozrejme ako ináč aj mňa napadlo čo z ostatnými postavami z Nového sveta - ako sa budú odvíjať ich osudy o tom ešte v mojich pokračovaniach niečo bude - za zohľadnenia historických udalostí, z ktorých si pani AG niektoré posunula trochu dopredu, v Novom Svete aj tak nastali turbulentné časy - takže veľa z našich známych postáv si bude musieť premyslieť čo a ako ďalej - lebo nič už bohužiaľ nebude po starom ;)

PS: už sa konečne pusti do tých dielov z nového sveta :prayer: :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 30 kvě 2021, 21:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  30 kvě 2021, 02:07

S Angelikou v Novém světě mám bez ohledu na výše jmenované filmy ovšem stále jeden velký problém - a to je její uctívání indiány. Atraktivní běloška je pro domorodce prostě podle mě zejména kořist.
no ešte som ti chcela odpovedať na to hore vyššie uvedené:

nezabúdaj že tá úvaha sa zrodila v hlave dvoch blonďatých chlapov ....

ja si myslím že Angelika nebola uctievaná za to že bola atraktívna, ale skôr za pár kúskov čo Indiánom povyvádzala - a tiež že niekedy pomohla - a hlavne za jej múdrosť a úctivé chovanie.

V mojej fikci si Angelika dala klobúk dolu lebo chcela aby si ju všimli spriatelení Indiáni na druhom brehu - jednalo sa totižto o spriaznený kmeň s ktorým chodili pravidelne na polovačky vo Wapassu, jeho náčelník Angelike kedysi ukázal všetky pramene vody okolo pevnosti .. .takže ona podobne ako Joffrey presne vedela čo robí :D

viac k Indiánom a ich kultúram tuto:

viewtopic.php?f=5&t=204&p=28867#p28867


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 05 čer 2021, 20:58
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  30 kvě 2021, 02:07
Tohle naprosto přirozené pokračování života rodiny de Peyrac v místě, kde paní A.G. v podstatě skončila a kde všechny čtenáře zanechala, se čte jedním dechem.
Tereza to vystihla přesně. I když teď už nemám všechno čerstvě načteno, jednu dobu jsem nad americkými díly trávila hodně času a zvlášť nad závěrem toho posledního. Tahle fikce je opravdu jako otevřít první stránky dalšího dílu. Trochu si představuji, že by se pak Angelika mohla vrátit ještě jednou do Francie, aby se naposledy setkala s králem (a s Desgrezem, samozřejmě ;) ), aby se tahle část jejího života uzavřela? S Joffreym pak můžou odjet kamkoliv, ale myslím, že Moirra ví daleko líp, kam to povede. Nechtěla bys nám naznačit ještě kousek z toho, co bude dál? Získala jsem tu totiž pocit, že Angeliky se fikce moc netýkají spíš proto, že ve skutečnosti není snadné na ni sáhnout. Chce to perfektní znalost originálu, odvahu a životní zkušenosti, což je hodně náročná kombinace 8)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelika v Novom Svete
Napsal: 05 čer 2021, 23:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Delphine píše: *  05 čer 2021, 20:58
S Joffreym pak můžou odjet kamkoliv, ale myslím, že Moirra ví daleko líp, kam to povede. Nechtěla bys nám naznačit ještě kousek z toho, co bude dál? Získala jsem tu totiž pocit, že Angeliky se fikce moc netýkají spíš proto, že ve skutečnosti není snadné na ni sáhnout. Chce to perfektní znalost originálu, odvahu a životní zkušenosti, což je hodně náročná kombinace 8)
Ďakujem Delphine. :D Tak toto si presne vystihla. Ak chce človek seriózne písať niečo čo by sa dôveryhodne mohlo odohrávať ďalej, skutočne to v prvom rade vyžaduje fundovanú znalosť všetkých predošlých dielov plus všetkých historických a politických súvislostí v Európe ako aj v Novom Svete, inkluzívne Indiánskych zvykov, ktorých je toľko koľko je v Novom Svete indiánskych kmeňov. Plus treba vedieť ktoré historické osobnosti sa kde kedy v tom čase nachádzali na scéne. Vo Francii i v Novom Svete.

Našťastie má pani AG vo zvyku všade po kvapkách vkladať náznaky ako to asi bude pokračovať v budúcnosti, ktoré mne ako pozornej čitateľke neušli, a tieto pri písaní používam ako kotvy v rozbúrených vlnách príbehov a udalostí, takpovediac partiách, ktoré ona v predchádzajúcich dieloch rozohrala. Prezrádzať dopredu nechcem - veď onedlho pridám paralelne dve pokračovania, len čo dopilujem. Ale toľko povedať môžem, že u mňa sa zatiaľ pokračovanie príbehu bude paralelne odohrávať v Novom Svete a v Paríži a Versailles kde pani AG v poslednom diely nechala Florimonda a kam poslala Joffreya spolu s pár inými nám známymi hrdinami románu ;)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 8 hostů