Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 38 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 úno 2022, 18:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tradá, prvá časť pôvodne Valentínskej romantickej fikcie :trubadur: konečne dopilovaná. :la-polak-fun:

Musela som sa veľmi ovládať aby som nečítala fickie od Terezy a od Mimi, pretože som nechcela aby ma to pri písaní ovplyvnilo, ale tentokrát si ich z radosťou užijem, lebo čakať až kým dopilujem druhú časť mojej fikcie by som už nevydržala, a je vlastne už aj napísaná, ibaže ešte potrebuje menší tuning.

Takže, iba stručná anotácia čo sa udialo pred tým ako začali nové Angelikyne dobrodružstvá v mojej fikcii:

Predošlý dej pred týmto príbehom sa odohral v trochu inom poradí ako v Knihe: Po odplávaní z Marseille s Melichiorom Pannassavem sa Angelika a Savary dostávajú hneď do rúk Mezzovi, ten ju potom pošle do Háremu k Mulejovi, kde Angelika utečie s Colinom a v Ceute s ním nastúpi na loď (a Savary tiež) a keďže a ešte nechystá vzdať a vrátiť sa ku kráľovi nejako sa potom dostane na Vivonneho Galéru .....

Potom už pokračuje všetko ako predtým: niekde pri Sicílii po stroskotaní Galéry padne do rúk Escranvillovi. (Rescator zasa netuší že bola na galére) Tento ju predá v Kandii a Rescator ju kúpi – a ona mu utečie zo Savarym (tomu sa podarilo nejako dostať od Muleja tiež, možno s tými mníchmi čo tam chodili vykupovať otrokov, lebo starých považovali ajtak za nepotrebných) ....

Takže Angelika vlastne stále Rescatorovi uniká...
vypláva do Alžíru pretože ho vydiera Mezzo ktorý podľa kánonu pozná jeho identitu a preto mu okamžite posiela odkaz... potom si po ňu ide k Mulejovi ... až ju konečne dohoní a vydraží v Kandii .


No uvidím čo poviete na príbeh do ktorého sa mi tento pán :mask: pri písani neustále miešal, a preto to azda aj tak dlho trvalo. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 úno 2022, 19:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, právě jsem přečetla první část Tvé fikce. Přečtu si ji určitě ještě několikrát. To si musím vychutnat. Neuvádím zatím citace, abych neprozrazovala nic z děje.
Je to úžasné, skvělé. Těším se na další část. :applaus: :ok: :writer:
Jedna úvaha mě moc pobavila, ale zatím to nekomentuji. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 úno 2022, 23:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem Mimi :D
bez tvojej fikcie, ktorá bola úžasná inšpirácia, by asi tie naše :love: Valentínske nevznikli.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 23 úno 2022, 11:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Včera jsem se s chutí začetla do Tvé verze valentýnské fikce, ale jak psala Mimi, tohle je na několik přečtení, aby člověk vychutnal i postihl všechno.
moirra píše: *  22 úno 2022, 18:39
Predošlý dej pred týmto príbehom sa odohral v trochu inom poradí ako v Knihe: Po odplávaní z Marseille s Melichiorom Pannassavem sa Angelika a Savary dostávajú hneď do rúk Mezzovi, ten ju potom pošle do Háremu k Mulejovi, kde Angelika utečie s Colinom a v Ceute s ním nastúpi na loď (a Savary tiež) a keďže a ešte nechystá vzdať a vrátiť sa ku kráľovi nejako sa potom dostane na Vivonneho Galéru .....

Potom už pokračuje všetko ako predtým: niekde pri Sicílii po stroskotaní Galéry padne do rúk Escranvillovi. (Rescator zasa netuší že bola na galére) Tento ju predá v Kandii a Rescator ju kúpi – a ona mu utečie zo Savarym (tomu sa podarilo nejako dostať od Muleja tiež, možno s tými mníchmi čo tam chodili vykupovať otrokov, lebo starých považovali ajtak za nepotrebných) ....

Takže Angelika vlastne stále Rescatorovi uniká...
vypláva do Alžíru pretože ho vydiera Mezzo ktorý podľa kánonu pozná jeho identitu a preto mu okamžite posiela odkaz... potom si po ňu ide k Mulejovi ... až ju konečne dohoní a vydraží v Kandii .
Musím se přiznat, že už po přečtení anotace mi šla hlava kolem :mrgreen: . Nevím, jestli je mezi námi někdo natolik kovaný ve znalosti literární předlohy, aby dokázal správně seřadit události z Nezkrotné Angeliky tak, jak šly chronologicky po sobě, ale Tys mi v tom teď udělala ještě větší guláš :mrgreen: . Oceňuji zachování postavy Savaryho, jeho smrt v knize mi přišla vyloženě hloupá, a napadá mne, že ten by se z Meknésu mohl dostat za pomoci svých židovských příbuzných. Jen mám tedy šťouravý dotaz: Co se stalo s Colinem??! :?:
(A posílala Angelika z Meknésu žádost o pomoc francouzskému králi? Hra je zatím rozehraná pěkně, doufám, že do toho Ludvík nehodí vidle svoji intervencí!)

I když mám raději fikce, které vycházejí z kánonu, a úplně mi nevoní alternativní dějové linie, odpouštím Vám všem, protože je to napsané dobře. Ani se nedivím, že se Ti text při psaní tak rozkošatil, skoro jako kdybych četla nový, zatím u nás nevydaný díl...

Jak jsem psala i Tereze, nevýhodou fikcí přidávaných po velkých dílech je to, že čtenář se natolik ponoří do četby, že pak nenapíše pořádný komentář a vzmůže se jen na nadšené "bylo to krásné!" A že to JE krásné čtení ;). Zkusím to ale poctivě trochu rozvést.


Jak jsi napsala sama: Rescatorův plášť a Angeličin obchodní duch jste využily všechny.

Moc hezky si vystihla nadšence Savaryho, ve kterém namísto, aby se bál o vlastní krk, že podpálil lodě v přístavu, zvítězil vědecký duch a hned se začal zajímat o to, čím Rescator hasil :mrgreen: .
Stejně tak se mi líbí Rescator, který uprchlici trestá i tím, že jí nenabídne místo k sezení, a po Joffreyovsky jí arogantně dává najevo svoji převahu ;). Jejich slovní souboje byly napsané tak, že nejen odrážely současné podoby obou dvou ( :eyes: a :mask: ), ale připomínaly i jejich přestřelky z Toulouse. Tohle napsat, to chce velikou znalost předlohy a cit pro hrdiny :applaus: .

Angelice se honily hlavou všechny úvahy o Rescatorově původu, ale mrzí mne, že se stejně jako u Terezy drze nezajímala o to, jestli mu chybí nos. Vsadím se, že kdyby se rozjela, vpálila by mu tenhle dotaz přímo do obličeje. Tedy do masky :).

Naopak Rescator na rozdíl od toho u Terezy prodlužoval hru co nejdéle, aniž by se dal poznat, a určitě se musel ďábelsky bavit tím, že ho manželka nepoznala. Jen z něj zatím necítím frustraci, PROČ ho nepoznala, když to mezi nimi byla taková láska, ale třeba to ještě přijde.

Popis ostrova a paláce byl jednoduše nádherný!! Ani se nedivím, že se tam Angelika zklidnila, přijala v danou chvíli věci takové, jaké jsou, a rozhodla se bez výčitek svědomí trochu zrelaxovat. Opět mi to připomíná mladičkou divoženku, když ji provdali na jih, kam jela s obavami, ale nakonec tam našla harmonii, mír a taky... :ach: . Joffrey musí mít pekelné sebeovládání, aby to na ni nevybalil moc brzy, ale přesto mu to nebrání házet udičky na straně jedné a na straně druhé ji mást. Ty drobnosti, kterých si Angelika všímá, včetně jeho rukou - výborné! :ok: Jen doufám, že jí ten mizera potom nevyčte jako v originále, že ho nepoznala hned!

Oceňuji samozřejmě i setkání Rescatora s Bachtari bejem a zmínečku o La Gazette. Co my víme, skutečný Rescator skutečně mohl sbírat informace ze všech dostupných zdrojů včetně perského velvyslance, na něhož Angelika při jeho návštěvě Francie zapůsobila tak, že určitě po návratu mluvil spíše o ní než o Versailles ;). (Pro Rescatora mimochodem další potvrzení toho, že Angelika se stala milenkou krále, vždyť před Peršanem ji označili za sultana bači...)

Abdulláh, to je ten, co ho sváděla Bertille na lodi, ne? (Nojo, co vlastně bude s Hugenoty, pokud Angelika manžela demaskuje už v tuto chvíli? :P )

Super popis jeho outfitu! :ok:

"Mnohé ženy konajú nerozumne, pretože jednoducho rozum nemajú." - Chapelain?

Nu a samozřejmě narážka na Rochata taky vynikající! Moc se těším na pokračování, co jsi těm dvěma ještě nachytala.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 23 úno 2022, 16:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milá Moirro, tak to byl od Tebe parádní počin :ok: :ach: :ok: .

První část bych shrnula jako excelentní výkon dvou mužů, Angelika- útěkářka - byla malinko upozaděná, ale její hvězdná chvíle jistě přijde.

Tím prvním mužem, který ode mne sklidil aplaus, byl Savary. Jeho návrat na scénu jsem přivítala všemi deseti, byl prostě báječný. Bez něj by byla Angelika dávno ztracená a jeho smrt v knize byla důkazem, jak malou hodnotu měl tenkrát lidský život.
Savary je chytrý, nezabývá se zbytečnostmi, jde rovnou k jádru věci. Rescator moc dobře ví, proč ho odklidil na druhý konec ostrova. Savaryho poznámky byly jako vystřižené z dětské hry „Přihořívá, přihořívá….“, málem to trefil rovnou do černého.

No a pak je tu Tvůj Rescator, který se zachoval jako opravdový frajer. Mám pocit, že si chvíle zoufalství odbyl, vždyť mu pořád nějakým způsobem jeho žena unikala ……..vypláva do Alžíru pretože ho vydiera Mezzo ktorý podľa kánonu pozná jeho identitu a preto mu okamžite posiela odkaz... potom si po ňu ide k Mulejovi ... až ju konečne dohoní a vydraží v Kandii . Absolvovat takové peripetie a být pořád za Angelikou krok pozadu, to muselo být pro něho opravdu na zbláznění.
Neodpustil si sice sebechválu jako o svatební noci : … Väčšina žien ktoré som kúpil a strávili u mňa na ostrove určitý čas, ma prosíkala aby mohli zostať.
- pravdupovediac, všetky. Ale ja na také zábavky ako hárem nemám moc času, čiže som niektorým z nich musel darovať slobodu aj proti ich vôli
. ………, ale jeho prohlášení, že nemá harém, protože na něj nemá čas, mě potěšil, jelikož jako malé trauma z filmového zpracování mám právě scénu, kdy má své konkubíny ve vlhké chladné jeskyni a ještě se za nimi potápí ve stylu kapitána Nemo.

Moc se mi líbily pasáže s Bachtiari Bejem, Gazette de France, připomínky Abdulláha, Kouassi- Ba /předpokládám, že ten velký černoch byl on/ a Rochata.
Přidávám se k Penelopě, že byl palác na Milosu vyobrazený úžasně. A smekla jsem před nápadem s doprovodnou flotilou Rescatora, díky které dohonil útěkáře. A jeho Poseidon pro zábavu je prostě bomba, tam vidím potenciál ke svádění Angeliky. Takové výlety okolo ostrova na „jachtě“, koupání v průzračné vodě skryté zátoky – no která ženská by nepodlehla ?

Mám dva dotazy na autorku :
Nikdy nehovorte studnička s teba piť nebudem, ....vyceril na ňu svoje dokonale biele zuby.
Ta citace je jen z filmu nebo padla i v kánonu?
Nevdojak jej blyslo hlavou čo kedysi vravel Joffrey na kráľovskej svadbe: Že by súrne bolo potreba znovu scivilizovať dvorské spôsoby.
Vůbec nevím, při jaké příležitosti tato slova řekl Joffrey .

A v této chvíli …….Rescator je podal ďalekohľad. - Vidíte, tamto hore, to je môj palác. Natiahol ruku smerom k pobrežiu. Mnoho je takých čo by ho radi uvideli, ale málokomu sa to podarí……........jsem úplně viděla fotku ze scény z natáčení, která nakonec nebyla nikdy ve filmu použita –
[ attachment ]
8eb48bb30a26b6b6cb5de31fdee1a239.jpg (26.88 KiB) Zobrazeno 3888 x

Angelika už toho má ve Středomoří hodně za sebou, moc jí přeji, aby si užila pěkné pohodové týdny. A že budou stát za to, nemám pochyby, protože Rescator nasadil laťku svého snažení pěkně vysoko.
Jen by si měl dát pozor, aby se kvůli nošení rukavic a masky v tom létě, které jim dvěma vytyčil, nezapařil. Angelika už je v bezpečí a tak si začíná všímat detailů, které ji během dramatických okamžiků unikaly.

Bylo to prostě celé skvělé a jsem si jistá, že ti dva ještě sehrají pořádně zajímavou šachovou partii.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 23 úno 2022, 17:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  23 úno 2022, 16:43
Nevdojak jej blyslo hlavou čo kedysi vravel Joffrey na kráľovskej svadbe: Že by súrne bolo potreba znovu scivilizovať dvorské spôsoby.
Vůbec nevím, při jaké příležitosti tato slova řekl Joffrey .
Markýza andělů II:

„Oh, mít vás tak v moci celou noc," procedil zaťatými zuby. „Ujišťuju vás, že byste ráno byla krotká jako ovečka."
„No vidíte," zasmála se. „pěkně v klidu vymýšlejte, jak se mi pomstít... a opatrujte si tvář!"
Otočila se a rychle odcházela. Bylo tu už volněji, mnoho hostů se odešlo najíst.
Uražená a ponížená Angelika si držela kapesník na poraněném rtu. Jen aby to nebylo moc vidět... Co řeknu Joffreyovi, jestli se mě zeptá? Nesmím dopustit, aby toho frajírka zapíchl. Ale možná se tomu jen zasměje... Pokud jde o morálku těchhle lidí ze severu, rozhodně si nedělá iluze...
Už začínám chápat, co mínil tím, že je třeba zcivilizovat dvorské mravy... Ale to je úkol, jemuž se já osobně věnovat nehodlám...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 23 úno 2022, 18:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem za citát Penelopa :ok: , musím doplniť aby bolo jasné o čo tam išlo: Bol to de Vardes, ktorý sa chová ako hulvát a Angeliku proti jej vôli pobozká a uhryzne do pery. V Angelike sa prejaví jej Mounteloupská divá stránka povahy a vylepí mu také parádne zaucho za ktoré by sa nehanbila ani Polačka na dvore zázrakov. Vardes jej z pomsty neskoršie pri nastupovaní do člna zámerne stúpi na prsty.

hneď sa aj chem poďakovať za obšírny komentár ....♥
PenelopaW píše: *  23 úno 2022, 11:52
Včera jsem se s chutí začetla do Tvé verze valentýnské fikce, ale jak psala Mimi, tohle je na několik přečtení, aby člověk vychutnal i postihl všechno.
moirra píše: *  22 úno 2022, 18:39
Predošlý dej pred týmto príbehom sa odohral v trochu inom poradí ako v Knihe: Po odplávaní z Marseille s Melichiorom Pannassavem sa Angelika a Savary dostávajú hneď do rúk Mezzovi, ten ju potom pošle do Háremu k Mulejovi, kde Angelika utečie s Colinom a v Ceute s ním nastúpi na loď (a Savary tiež) a keďže a ešte nechystá vzdať a vrátiť sa ku kráľovi nejako sa potom dostane na Vivonneho Galéru .....

Potom už pokračuje všetko ako predtým: niekde pri Sicílii po stroskotaní Galéry padne do rúk Escranvillovi. (Rescator zasa netuší že bola na galére) Tento ju predá v Kandii a Rescator ju kúpi – a ona mu utečie zo Savarym (tomu sa podarilo nejako dostať od Muleja tiež, možno s tými mníchmi čo tam chodili vykupovať otrokov, lebo starých považovali ajtak za nepotrebných) ....

Takže Angelika vlastne stále Rescatorovi uniká...
vypláva do Alžíru pretože ho vydiera Mezzo ktorý podľa kánonu pozná jeho identitu a preto mu okamžite posiela odkaz... potom si po ňu ide k Mulejovi ... až ju konečne dohoní a vydraží v Kandii .
Musím se přiznat, že už po přečtení anotace mi šla hlava kolem :mrgreen: . Nevím, jestli je mezi námi někdo natolik kovaný ve znalosti literární předlohy, aby dokázal správně seřadit události z Nezkrotné Angeliky tak, jak šly chronologicky po sobě, ale Tys mi v tom teď udělala ještě větší guláš :mrgreen: .


Popis ostrova a paláce byl jednoduše nádherný!! Ani se nedivím, že se tam Angelika zklidnila, přijala v danou chvíli věci takové, jaké jsou, a rozhodla se bez výčitek svědomí trochu zrelaxovat. Opět mi to připomíná mladičkou divoženku, když ji provdali na jih, kam jela s obavami, ale nakonec tam našla harmonii, mír a taky... :ach: .


nuž tak práve kvôli tomuto chystám mapky aj k 4 dielu a hlavne mapu Stredomoria z miestami z kánonu aj ako to išlo po sebe - ja teda viem presne kde sa Angelika a v akom slede pohybovala :P

a tiež mapku k mojej fikcii k ostrovu Milo už na nej pracujem

nuž a k tomuto:

Oceňuji zachování postavy Savaryho, jeho smrt v knize mi přišla vyloženě hloupá, a napadá mne, že ten by se z Meknésu mohl dostat za pomoci svých židovských příbuzných.

práve Židia zo židovskej štvrti v Meknesse pomohli Angelike a Colinovi a Mulej štvrť nechal zrovnať zo zemou - aj som si to vyriešila tak ako som napísala - veď vďaka Colinovi mohli otcovia vykupovatelia prísť do Meknessu

Jen mám tedy šťouravý dotaz: Co se stalo s Colinem??! :?:

a ja mám šťouravou odpoveď: otázku zodpovedá samotný kánon ...
Colin odišiel aj v kánone ako prvý a Angelika ho videla v Ceute zo smútkom sa nalodiť skôr ako ju odviezli domov :ship:

---------------------------------------------------------

ja som zmenila iba sled udalostí ... ale udalosti samotné nie - až na to že som nedala zahynúť Savarymu, lebo postavičku toho starčeka mám moc rada ... v kánone a aj vo filme :D

Udalosti v kánone: Marseille - plavba Stredomorím popri Talianskom pobreží na galére Vivonneho, po stroskotaní sa nalodí na Korzike k Pannassalvemu ... toho aj s nimi (Savary a Angelika) zajme Escrainville pri Sicílii
s nim sa plavia ďalej popri Sicílii a Gréckych ostrovoch až na Krétu .. tam mu ušla a dostala sa na Maltu, odtiaľ do Alžíru u Mezza Morte a z Alžíru do Maroka - keď ušla v Ceute sa s Colinom rozlúčili ona nastúpi na loď ju dovážajú kráľovskí vykonávatelia späť do Francie.

Udalosti pred mojou fikciou:

plavba z Marseille-zajatie Alžír a Mezzo Morte- Maroko a Mulej - útek z háremu a Ceuta - Plavba Stredomorím s Vivonnem - Stroskotanie - pirát Escrainville a Kandia ......

a potom RESCATOROV OSTROV :mask: :sailor:

----------------------------------

Popis ostrova a paláce byl jednoduše nádherný!! Ani se nedivím, že se tam Angelika zklidnila, přijala v danou chvíli věci takové, jaké jsou, a rozhodla se bez výčitek svědomí trochu zrelaxovat. Opět mi to připomíná mladičkou divoženku, když ji provdali na jih, kam jela s obavami, ale nakonec tam našla harmonii, mír a taky...

práve tam som cielila...veď to mala byť valentínska fikce :trubadur: a ja som si už dávno chcela navštíviť

ale ako poznáme našich trvrdohlavých hrdinov uvidíme odkedy im tá dokonalá harmónia vydrží :lol:

-------------------------------------------

PS: fikčne Rescátorov palác na Milose ... ale raz sa už vo fikci zjavil ... fikcii ktorú inšpirovala moja zmienka o Rescatorovi odoberajúcmu francúzske periodiká a uvažujúceho kedy naposledy oslavoval narodeniny....
je to posledný príspevok v tomto vlákne:

viewtopic.php?f=8&t=411

on však tie periodiká neodoberal kvoli drbom o Angelike ale z obchodných dôvodov


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 23 úno 2022, 20:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak i já přidám svoji malou trošku do mlýna.

Obdivuji, jak jsi nádherně dokázala využít kánon a jednotlivé situace přizpůsobit svému vyprávění. :applaus: :ok:
Jsem ráda, že jsi psala o Savarym. Mně ho bylo v knize líto, tak je dobře, že zde vystupuje. Líbí se mi, jak si začnou notovat s Rescatorem v oblasti vědy.
Krásně jsi zakomponovala i další postavy z knih. :applaus:
Hovory mezi Rescatorem a Angelikou jsou také super.
Krásně byly vylíčeny situace během plavby, popisy lodí a hlavně Rescatorův palác.

Angeliku tak trochu pobavilo že obávaný pirát mal očividne slabosť pre ružovú farby. Ružové skaliská, ružový piesok na pláži, ružový mramor ... a ružové ruže ... na obávaného piráta to bola premiéra nežnej farby. Na chvíľu jej blyslo hlavou či nieje perverzný ako ten pološialený MezzoMorte ktorý sa obklopoval mladými chlapcami. Potom si však spomenula na rozprávanie od Ellis a iných žien ktoré stretla za svojho krátkeho pobytu v Kandii, a tú myšlienku zo smiechom zavrhla.

Tak tohle pobavilo i mě. :slzici:

Určitě najdu další situace pro další příspěvky po opakovaném čtení. Těším se už teď na pokračování. :trubadur: :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 23 úno 2022, 20:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  23 úno 2022, 20:01

Krásně byly vylíčeny situace během plavby, popisy lodí a hlavně Rescatorův palác.

Angeliku tak trochu pobavilo že obávaný pirát mal očividne slabosť pre ružovú farby. Ružové skaliská, ružový piesok na pláži, ružový mramor ... a ružové ruže ... na obávaného piráta to bola premiéra nežnej farby. Na chvíľu jej blyslo hlavou či nieje perverzný ako ten pološialený MezzoMorte ktorý sa obklopoval mladými chlapcami. Potom si však spomenula na rozprávanie od Ellis a iných žien ktoré stretla za svojho krátkeho pobytu v Kandii, a tú myšlienku zo smiechom zavrhla.

Tak tohle pobavilo i mě. :slzici:
ďakujem Mimi ja som si totižto všimla že Joffrey-Rescator mal popri svojej obľúbenej čiernej a provokačnej červenej vskutku slabosť pre ružové pláže a mramor a kamene

v Toulouse mal ružový palác veselého poznania :mrgreen:

neskoršie v Amerike v Gouldsboro ružové pláže :lol:

a Milos kde mal centrálu je známy svojimi farebnými plážami - a som si istá že si vybral pre svoj palác meisto práve na skalách z ružovými skalami a plážami ...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 23 úno 2022, 21:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
milá Tereza ďakujem za obsiahly feedback ♥

zaujímavé že ja som na toto pri písaní nemyslela, ale to bude tým že tesne pred ostrovom vzal do rúk kormidlo tento tu: :mask: a v podstate mi diktoval čo a ako ....

ale ilustrácia k mojej fikci je to skvelá .... ibaže maska chýba
Tereza píše: *  23 úno 2022, 16:43

A v této chvíli …….Rescator je podal ďalekohľad.
- Vidíte, tamto hore, to je môj palác. Natiahol ruku smerom k pobrežiu. Mnoho je takých čo by ho radi uvideli, ale málokomu sa to podarí…….jsem úplně viděla fotku ze scény z natáčení, která nakonec nebyla nikdy ve filmu použita –
8eb48bb30a26b6b6cb5de31fdee1a239.jpg
a teraz k tým ostatným veciam: som si istá že som niekde už rozoberala ten citát, v knihe to definitívne nieje, ale mne sa to porekadlo páči - aha tuto takmer na konci vlákna:

viewtopic.php?f=3&t=726&p=29234&hilit=s ... nko#p29234

ale jeho prohlášení, že nemá harém, protože na něj nemá čas, mě potěšil, jelikož jako malé trauma z filmového zpracování mám právě scénu, kdy má své konkubíny ve vlhké chladné jeskyni a ještě se za nimi potápí ve stylu kapitána Nemo.

no veď práve :lol: - ja neviem kde na tie háremové fantázie Borderié aj Zeitoun chodia, to bola jedna z absolútne najblbších scén vo filmoch od Bordiera :damned: :slzici: a Zeitounovu háremovú scénu už radšej ani nekomentujem - to je zabité a pochované :priest:

Přidávám se k Penelopě, že byl palác na Milosu vyobrazený úžasně. A smekla jsem před nápadem s doprovodnou flotilou Rescatora, díky které dohonil útěkáře. A jeho Poseidon pro zábavu je prostě bomba, tam vidím potenciál ke svádění Angeliky. Takové výlety okolo ostrova na „jachtě“, koupání v průzračné vodě skryté zátoky – no která ženská by nepodlehla ?

každý má svojich démonov :twisted: - Rescator si potrpel na okázalosť :ship: a rád ohuroval a predvádzal sa - čo bola samozrejme aj strategická časť jeho Stredomorského IMAGE ako tvoja Angelika správne podotkla ... že ju nemôže vrátiť

No a pak je tu Tvůj Rescator, který se zachoval jako opravdový frajer. Mám pocit, že si chvíle zoufalství odbyl, vždyť mu pořád nějakým způsobem jeho žena unikala ...

stačí si iba pripomenúť ako ju zmrazil na lodi v kánone .... myslím že sa zmietal medzi láskou a zúrivosťou na ňu ...

Angelika už toho má ve Středomoří hodně za sebou, moc jí přeji, aby si užila pěkné pohodové týdny. A že budou stát za to, nemám pochyby, protože Rescator nasadil laťku svého snažení pěkně vysoko.
Jen by si měl dát pozor, aby se kvůli nošení rukavic a masky v tom létě, které jim dvěma vytýčil, nezapařil. Angelika už je v bezpečí a tak si začíná všímat detailů, které ji během dramatických okamžiků unikaly.


nuž figurky na šachovnici sú rozostavané ... avšak u tých dvoch človek nikdy nevie ako sa to zvrhne :damned: ...

Rescator síce v Novom Svete tvrdí že jeho romantický plán mu prekazila samotná Angelika - že mal v pláne stáť pri jej posteli bez masky keď sa zobudí ......ale nejak sa teraz na Ostrove skladať masku neponáhľa... :mask:

niečo iné to bolo v tvojej fikci v Kandii ... tam nemali pokoj ako ho majú na Milose, ktorý má celý pod palcom ...
a teda aj tam bol na ňu poriadne hnusný skôr ako sa roztopil ako vosková sviečka na slnku ....


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 úno 2022, 09:20
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Právě jsem dočetla a mám jsem dojem, žes napsala něco něco, co mělo být původně místo celé americké části mezi těmi dvěma ;) . Tvůj styl se totiž úžasně podobá způsobu, jakým jsou napsané knihy odehrávající se za mořem. A to ještě nedošlo na hlavní odhalení. Všechny detaily bohužel nedokážu ocenit tak, jak by si zasloužily, ale celek působí krásně. No a Savary - až se ocitne v laboratoři s Joffreym... Díky, Moirro :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 úno 2022, 13:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Delphine píše: *  27 úno 2022, 09:20
Právě jsem dočetla a mám jsem dojem, žes napsala něco něco, co mělo být původně místo celé americké části mezi těmi dvěma ;) . Tvůj styl se totiž úžasně podobá způsobu, jakým jsou napsané knihy odehrávající se za mořem.
moc ďakujem Delphine za komentár :D ♥ - priviedla si ma akutrátik na myšlienku že v Novom svete okrem písania pokračovania ktoré sa chystám zverejniť, by sa mohla napísať fikcia o tom stratenom roku :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 06 bře 2022, 10:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, ako vždy kvalitná práca na štýl AG :applaus: :applaus: :applaus: Veľmi sa teším, že ste sa toľké zapojili do "Rescatorovskej výzvy" a každá ste priniesli niečo nové do súdka fikcií na tému "čo by bolo, keby Angelika Rescatorovi v Kandii neušla". Ja osobne zbožňujem príbehy typu "čo by bolo, keby ..." a nevadilo by mi čítať ich od rána do večera. :oops: Zvlášť keď sú takto úžasne napísané! Takže tisíckrát ďakujem!

Ináč musím priznať, že som trochu zmätená z časovej osi tejto fikcie. Na začiatku sa mi zdalo, že Rescator dohonil Savaryho a Angeliku hneď po ich úteku z Kandie, ale potom sa dozvedáme, že Angelika má už za sebou Alžír a Mezza Morta a tiež Maroko a Muleja Izmaela - takže sú na úteku z Mykén? Nečítala som ešte diskusné vlákno k tejto fikcii, ospravedlňujem sa vopred, ak ste to už preberali. Musím si to prejsť celé.

(Drobná poznámočka na záver, veľmi dúfam, že sa za to, Moirra, neurazíš a nenahneváš. Nechcem nikomu nič vyčítať, zvlášť keď viem, že sa roky v slovenskom prostredí nepohybuješ. A tvoje fikcie milujem, naozaj. :ach: Len ja som taký slovenčinár, ktorý si nevie pomôcť (mala som o tomto svojom zlozvyku aj básničku na stužkovú), že mi nedá, aby som nenapísala, že používaš nesprávne vykanie. Ono to zvádza k používaniu českého vykania, hlavne keď cituješ české verzie a rešeršuješ ich. Po slovensky, keď sa rozprávajú dvaja ľudia, čo si vykajú, sa používa: "Pani, prečo ste to urobili?" nie "Pani, prečo ste to urobila?" alebo "Joffrey, mohli by ste?" namiesto "Joffrey, mohol by ste?")

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 06 bře 2022, 15:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ďakujem za milý feedback :D

ano, uhádla si, hore vyššie vo vlákne som vysvetlila časovú osu udalostí pre začiatkom fikce v porovnaní s tou z kánonu.

Silou mocou som chela mať Savaryho a iné postavičky v hre, aby sme nepísali všetky niečo moc podobné.
A ten Milos s Rescatorom som vždy túžila zažiť aj sama a som zvedavá čo vymslí, lebo podobne ako sa dokonca sťažovali aj svetoznámi autori, sa niekedy postavy osamostatnai a robia si čo chcú, hoci ten čo to píše mal pôvodne s nimi iné plány. :writer:

Joj čo sa týka Slovenčiny, nemám sa čo urážať, ja o tom viem že robím chyby. 30 rokov nepoúživam Slovenčinu ako úradný jazyk ani pracovný, a niekedy robím dokonca príšerné hrubky, hlavne keď predtým chatujem v 3 iných jazykoch a potom prejdem v chvate na Slovenčinu, ale to väčšinou hneď zbadám a opravím sa. :potapec:

A potom: Ja som rodená Bratislavčanka - to znamená že my v BA presne takto hovorovo vykáme. :wink:

Tuto ešte raz:
Citovat:
ja som zmenila iba sled udalostí ... ale udalosti samotné nie - až na to že som nedala zahynúť Savarymu, lebo postavičku toho starčeka mám moc rada ... v kánone a aj vo filme :D

Udalosti v kánone: Marseille - plavba Stredomorím popri Talianskom pobreží na galére Vivonneho, po stroskotaní sa nalodí na Korzike k Pannassalvemu ... toho aj s nimi (Savary a Angelika) zajme Escrainville pri Sicílii
s nim sa plavia ďalej popri Sicílii a Gréckych ostrovoch až na Krétu .. tam mu ušla a dostala sa na Maltu, odtiaľ do Alžíru u Mezza Morte a z Alžíru do Maroka - keď ušla v Ceute sa s Colinom rozlúčili on nastúpi na nejakú loď a Angeliku odvážajú kráľovskí vykonávatelia späť do Francie.

Udalosti pred mojou fikciou:

plavba z Marseille-zajatie Alžír a Mezzo Morte- Maroko a Mulej - útek z háremu a Ceuta - Plavba Stredomorím s Vivonnem - Stroskotanie - pirát Escrainville a Kandia ......tam ju Joffrey kúpi a ona utečie

a potom RESCATOROV OSTROV :mask: :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 16 srp 2022, 18:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Toto som sem už vlastne chcela pridať pred odchodom do Francie ale celkom som na to zabudla. Treba mi ešte dopilovať tretiu časť. :mask: + :eyes: :ship:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 18 srp 2022, 12:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  16 srp 2022, 18:27
Toto som sem už vlastne chcela pridať pred odchodom do Francie ale celkom som na to zabudla. Treba mi ešte dopilovať tretiu časť. :mask: + :eyes: :ship:
Říkala jsem si, že je tu nějaké podezřelé ticho, a ono to bylo kvůli psaní! Pokud jsou pauzy a okurková sezóna na fóru z těchto důvodů, tak si to dám líbit :agree: a prosím o další pauzu :mrgreen: .

Abych mohla napsat poctivý komentář, musela jsem si znovu přečíst a osvěžit první část. Při čtení mne napadlo ještě několik glos a poznatků.

Časť prvá - Rescátorové ruže

Pirát sa medzičasom pohodlne usadil v rozheganom kresle. (...) Znovu si sadol a vyložil nohy na truhlicu pri stole. Ju neponúkol aby si sadla, ale vzápätí pochopila že okrem tej truhlice a stoličke na ktorej už sedel on by ani nebolo na čo.
PenelopaW píše: *  23 úno 2022, 11:52
Stejně tak se mi líbí Rescator, který uprchlici trestá i tím, že jí nenabídne místo k sezení, a po Joffreyovsky jí arogantně dává najevo svoji převahu ;).
Při druhém čtení mne trklo to křeslo, ale to bude zřejmě totožné s tou stoličkou?

A napokon, možno vám pani Markíza ponúkne tú jej.
Toto mi prve uniklo, ale o to více mne to napodruhé pobavilo, že se i někdo tak sofistikovaný, výřečný a svým způsobem hrdý na své vyjadřování, takhle nešikovně uřekne :slzici: .

Budete do konca leta mojim hosťom. Jedno jediné leto!
V tomto nyní vidím leit motiv celé fikce. Jenom jedno jediné léto, ale i když se to zdá jako krátká doba, je to docela dost času na to, aby se ledasco stalo ;). Vzpomněla jsem si u toho na film 365 dní, který jsem neviděla, jen četla zápletku: Massimo se do Laury zamiluje, unese ji a sdělí ji, že ji bude 365 dní držet v luxusní vile, dokud se do něho nezamiluje. Rescator sice ničím takovým Angelice nevyhrožuje, ale třeba má podobné plány? ;)

Skvělá je Savaryho charakteristika a shrnutí poznatků o Rescatorovi: šlechtic, vysokého rodu, vzdělanec, žádný hulvát... K obdobným úvahám dospěla nezávisle i sama :eyes: a já si říkám, kolik takových lidí mohlo ve Francii v té době žít? Jak to, že ani Savarymu nepřišla na mysl tato možnost a nedospěl k tomu vylučovací metodou? (Chtěla jsem si sama odpovědět, že Joffrey de Peyrac byl oficiálně pro svět mrtvý, ale ihned mne napadl protiargument, že poměrně dost osob v království už touto dobou vědělo o tom, že na hranici nezemřel on...) Věděl Savary o skutečném důvodu, proč se Angelika vypravila do Středomoří, tedy hledat manžela??

Znovu jsem si vychutnávala signály, které ti dva nevědomky vysílají, jak je Angelice Rescator čímsi povědomý, vždy se jí v paměti vynoří nějaká mlhavá vzpomínka, aby ji ihned zaplašila nebo se sama rozplynula. Tímto vlastně dáváš odpověď Zuzce na otázku z jiné diskuse:
Zuzanka62 píše: *  17 dub 2022, 20:37
Dobry podvečer všem Angelikolozkam,
Dnes jsem se docetla k prodeji Angeliky v Kandii. Nyní sedí po prodeji s Rescatorem vedle sebe.
Vím, ze R/JP už nekulha a změněny hlas. Dotaz je, poznaly by jste, ze sedíte vedle hledaného manžela.
Stejně tak jsem se znovu rozplývala nad popisem Rescatorova ostrovního paláce, který jsem v duchu viděla před očima. Máš to skvěle promyšlené! :ok: Protože trochu vím, jak pracuješ, zajímalo by mne, kde jsi čerpala inspiraci? Jiné paláce? Fotografie? Obrázky? Nebo vlastní cesty a zkušenost?

Angelika teda odložila naháňačku s Rescatorom ad acta, hoci vedela že aj na to ešte možno príde, ak už len s princípu, a kobyle nežne pohladila miesto tesne nad nozdrami.
Naháňačka doufám ještě bude! :prayer:

Byly muly, které Rescatorovy nesly náklad od přístavu, nějakými potomky těch z chovu barona de Sancé? Angelika mohla alespoň na vteřinku zvířata zaobdivovat, přece jen tenhle obchodní artikl stal na počátku jejího seznámení s manželem :).

Angeliku tak trochu pobavilo že obávaný pirát mal očividne slabosť pre ružovú farbu. Ružové skaliská, ružový piesok na pláži, ružový mramor ... a ružové ruže ... na obávaného piráta to bola premiéra nežnej farby. Na chvíľu jej blyslo hlavou či nieje perverzný ako ten pološialený MezzoMorte ktorý sa rád obklopoval mladými chlapcami a pohŕdal ženami. Potom si však spomenula na rozprávanie od Ellis a iných žien čo stretla za svojho krátkeho pobytu v Kandii, a túto myšlienku zo smiechom zavrhla.
Tohle mne teď zaujalo a říkám si, jaké bylo vnímání barev v té době? Vždyť takový Filip s oblibou nosil barvy pastelové, růžovou nevyjímaje, a přesto jej nikdo nepovažoval za změkčilého. (Angelika se sice ptala Desgreze, jak to mají s výrobou dětí ti z Monsieurovy suity, ale ne na základě růžové barvy jako spíše Filipových eskapád a pověsti.)

Kôň ktorého som Mulejovi Ibrahimovi kúpil ako dar za to že sa ma kedysi nepokúsil spraviť renegátom, ma vyšiel oveľa drahšie.
Ten popis koně je v kánonu?
Ibrahim je chybka za Ismaila nebo šlo o někoho jiného? V kánonu jsem našla jediného Ibrahima pašu:

„Vzpomínáš si,“ říkal Bask Jean d’Harrostegui, „jak jsi jednou nechal ochutnat kousek našeho shnilého chleba pašovi Ibrahimovi, co nás přijel navštívit ze Salé? Turek se opovážil říci
Mulaji Ismailovi svůj názor. To byla tenkrát pořádná mela!“
„Málem tehdy vypukla mezi Vysokou portou a marockým královstvím kvůli otrokům válka.“


Líbilo se mi, jak Angelika obsesivně pozoruje Rescatorovy ruce, a napadla mne otázka, na kterou budou znát odpověď znalkyně JP (což já nejsem): Nosil Joffrey nějaké prsteny? A zdobil se vůbec nějakými šperky? Matně si vybavuji, že většinou nějaké decentní stříbro v kontrastu s černou látkou?
moirra píše: *  23 úno 2022, 18:31
nuž tak práve kvôli tomuto chystám mapky aj k 4 dielu a hlavne mapu Stredomoria z miestami z kánonu aj ako to išlo po sebe
Doufám, že se zavčasu pochlubíš ;).

Komentář k pokračování přidám za chvilku.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 18 srp 2022, 12:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
02 Savary, učený marabut a Angelikin manžel

Smiala sa teda spolu s ním. Smiala sa hodnú chvíľu plného hrdla a odrazu si uvedomila ako dlho sa už takto nesmiala. Kedy vlastne naposledy? A s kým?
V lesknúcich tmavých očiach pod maskou sa zablyslo očarenie.
- Smejte sa... len sa smejte... tak pekne sa viete smiať.

Nevím, jak to při čtení měly ostatní, ale v téhle pasáži jsem slyšela hlas Libuše Švormové a její smích, který je uchu skutečně velice lahodný a úplně hladí v uších.

Ako som už vravela, odkedy sme v Marseille zdvihli kotvy – kam som sa v Stredomorí pohla, všetci neustále omieľali vaše meno.
Pokud si Angelika stěžuje, že ve Středomoří všichni skloňují Rescatorovo jméno, jen dobře, že nenavštívila tyhle stránky. :slzici:

Angelika však chcela tú myšlienku nateraz zahnať, takže spravila posunok rukou, akési prudké gesto smerom cez jej plece, ktorým naznačila že nateraz považuje túto tému za uzavretú.
Piráta to očividne pobavilo, pretože mu jemne zacukalo kútikmi úst. To gesto ktoré použila bolo typické pre francúzsky juh.

:ok: :applaus:

Nechci vyzrazovat těm, které ještě třeba nečetly a nejprve ze zvědavosti koukají do komentářů, ale ta paralela ukázky divů ostrova s divy Versailles byla nádherná. Tou sis mne v této části získala asi nejvíc.

„Savaryho či Peržana?“
Jedním slovem: D-o-k-o-n-a-l-é! :applaus: Jak jsem prve slyšela Švormovou, tak tady jsem ve své hlavě naprosto jasně viděla Mercierovou.

Dokonalé byly i konverzační tance. Oba aktéři byli sice uvolnění a užívali si přítomnost toho druhého i přítomný okamžik, oba se ale kontrolovali a odmítali vyzradit víc a tolik, kolik by chtěla protistrana. Přitom oba o sobě prozrazovali mnoho, aniž by si toho byli vědomi. Angelika sama naťukla téma prvního manžela, aby ho ihned zručně zamluvila. Rescator se ukázal, že není až tak nad věcí, a zkusil jít do přímého útoku, který byl taktně odražen. I když mne – stejně jako při čtení dílu Angelika a její láska – lehce iritovalo, jak blizkoučko jsou k výslednému odhalení svých tajemství, neskutečně jsem si to užívala, včetně různých kliček, odboček i hříček v jejich rozhovoru. Tleskám :ok: .

Niekedy mám dokonca až pocit, že ste čítal moje memoáre ktoré som nikdy nenapísala.
Nedozvěděl se Joffrey o existenci „memoárů“ z pera Anne Golon náhodou od Terezy? ;) Já o nich mluvila s :desgrez: … překvapivě hodně mužů z Angeličina života ví víc, než by měli ;).

Angeliku zajímalo, jak Rescator na ostrově, o němž jí navíc říkal, že má podzemní horké prameny, získal led. Podobnou otázku jsme si kladli v době studií, když jsme se v jedné knize o křížových výpravách dočetli, že Saladin uvítal nepřátele pohárem vína chlazeným sněhem.

Za jeden večer by ste chcela spoznať všetky Rescatorové tajomstvá? Ale potom by som si vás tu musel nechať navždy....
A není to tak trochu to, v co Rescator doufá? ;) Vždyť i Abdulláh je zděšen pánovou vstřícností a otevřeností vůči zlatovlasé cizince!
(Já jen doufám, že tenhle Maur, kterého díky kánonu moc ráda nemám, neprovede nějakou špinavost.)

Oceňuji zmínku o módním umyvadle. Budu se opakovat, ale když někdo dokáže do textu zakomponovat výsledky svých bádání tak, aby to čtenář nepoznal a tyto drobnosti o dobových zvyklostech či reáliích na něj působily podprahově, jako organická součást textu, to vyžaduje skutečné umění! :writer: Anne Golon tento dar měla (minimálně v původním vydání, v takové Královské svatbě bych o tom už polemizovala) a Ty ho máš taky. I proto se mi Tvoje texty tak líbí :oops: :ach: .

netuší čo sa deje s jej majetkami.
Mne trochu mrzí, že si zatím ani jednou nevzpomněla, co se děje s jejími dětmi… :roll:

V průběhu čtení jsem si říkala, jak dobře se Rescator na Angeliku připravil. Jistě, La Gazette četl kvůli jiným věcem než bulváru, přesto ale tento rozhovor vedl s mnoha trumfy v rukou a byl v mnoha věcech napřed. O to víc mne pak rozesmály závěrečné pasáže:
Vedel že bude musieť skoro ráno odcválať do hlavného prístavu a vrátiť sa do paláca a sedieť pri raňajkách ako by tu bol býval celú noc. Súrne sa potrebuje porozprávať zo Savarym skôr ako sa s ním znovu stretne Angelika.

Těším se na vyzrazení tajemství tekuté i minerální mumie.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 18 srp 2022, 14:44
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro,
zatím jen stručně. Musím si to přečíst ještě znovu.
Jako vždy super.
Nacházím inspiraci v díle Angelika a její láska, např. citát o Angeličině smíchu.
Jejich večerní povídání mi připomíná zase dobu v Toulouse po svatbě.
Jsem zvědavá jestli Angelika odhalí pravou tvář Rescatora pod maskou.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 18 srp 2022, 22:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  18 srp 2022, 14:44
Nacházím inspiraci v díle Angelika a její láska, např. citát o Angeličině smíchu.
Jejich večerní povídání mi připomíná zase dobu v Toulouse po svatbě.
myslím že si správne uhádla..ano sú tam paralely s Toulouse, ako inak .... ich sladké trubadúrske časy :ach:
a okrem toho, i keď je Joffrey už starší a ešte skúsenejší a ostrielanejší, povahou sa určite moc nezmenil :trubadur:
ešte stále sa zmieta medzi hulvátom a trubadúrom :lol:


inak hoci Rescator :mask: odpratal niektoré veci a dokonca aj niektorých ľudí :maur: (tým nemyslím Savaryho zamazaného píniom) z dohľadu, Angelika už podozrenie samozrejme má keďže sa snaží poriadne si poprezerať jeho ruky, čo sa jej doteraz moc nedarilo ...

PS: inšpirácia na tie jeho ruky bez rukavíc pochádza tiež od pani AG z konca 5teho dielu


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 21 srp 2022, 21:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně jsem se, Moirro, dostala k přečtení pokračování Tvé fikce.
Čekala jsem, že bude skvělá a opět jsi nezklamala.

Musím na úvod konstatovat, že má Rescator ocelové nervy. Angelika mu na ně sice úspěšně brnká, ale jinak klobouk dolů. Dát si v podstatě novomanželské repete, prostě mít svou ženu takhle na dosah a vést s ní smysluplnou a vtipnou konverzaci, aniž by musel odcházet pod ledovou sprchu, to je opravdu výkon.

Vypíchla jsem tuto pasáž, která mě upřímně pobavila :
Ak budete pokračovať v zbieraní dobrodružstiev takýmto šialeným tempom, napokon ešte stredomorské legendy o vás budú predčiť tie o mne. Pre povesť Rescatora ktorú som si starostlivo pestoval by to mohla byť hotová katastrofa. :mrgreen:
A musím přidat i tento Angeličin zásah přímo do černého. Být Rescator, jsem na pokraji sebeovládání :
Skutočne ste si to hviezdne nebo objednal na tento večer dokonale. :ok:


Mám dvě otázky.
1. Na základě této části rozhovoru ….Ak budete chcieť, ukážem vám horúce pramene aj podzemnú rieku. Keď sa človek po nej plaví, nadobúda dojem že sa už čoskoro ocitne v temnej ríši boha podsvetia Hádesa…. Dohledala jsem si informace např. jo geotermální aktivitě na Krétě, o termálních pramenech na Mílosu, o kterých jsem pochopitelně neměla ani ponětí.
Otázka zní – podzemní řeku si mám představit jako např. Punkevní jeskyně? Jedná se o nějakou konkrétní oblast / bylo by i konkrétní foto/ ?


2. Na každom ostrove poctivo česal kozly, pod zámienkou že zbiera vzácne Laudanum. …. Keby bol vraj do toho niekde ešte zohnal vtáči lep, bola by tá ohnivá zmes ešte nebezpečnejšia.
Ptačí lep na chytání ptáků se dříve údajně vyráběl nějak za pomocí bobulí jmelí. Jsem ovšem naprosto mimo, jak souvisí kozí srst s ohnivou směsí. Nejdřív jsem si představovala "naše " krátkosrsté kozy a říkala jsem si, jak je ten cvok česal, než mi došlo, že se jedná o taková ta dlouhosrstá plemena :roll: . Krátká nebo dlouhá, srst ale velmi špatně hoří, škvaří se / viz např. chlupy na rukou /. Takže prosím o vysvětlení.

Moc se těším na pokračování. Rescator Savaryho sakramentsky moc potřebuje. Doufám, že stařík chytí příležitost za pačesy a zprostředkuje nám, čtenářům, objasnění nejedné záhady z laboratoře Rescatora.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 srp 2022, 12:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja budem stručná: ešte si prosím. Ďalej. Viac. Trebárs nech sa aj rozprávajú od rána do večera, nemusia robiť nič iné. Skvele si to užívam, fakt naplno. :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 srp 2022, 12:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
díky Tereza 😘
Tereza píše: *  21 srp 2022, 21:03

Musím na úvod konstatovat, že má Rescator ocelové nervy. Angelika mu na ně sice úspěšně brnká, ale jinak klobouk dolů. Dát si v podstatě novomanželské repete, prostě mít svou ženu takhle na dosah a vést s ní smysluplnou a vtipnou konverzaci, aniž by musel odcházet pod ledovou sprchu, to je opravdu výkon.
nuž ako som už vravela Mimi, ja vychádzam s nasledovnej úvahy: Joffrey sa určite nejak zásadne nezmenil, keď sa stal Rescátorom ibaže sa sa stal skúsenejší a ostrielanejší ... a keď si vezmeme že keď si bral Angeliku bolo to 30 ročné ucho - a už vtedy mal dosť cynizmu vyzývať Angeliku v prestrojení k tomu aby ho podviedla zo sebou samým... tak prečo by si, ako menšiu pomstu za to že nesedela vo veži a nepriadla ako Penelopa, nedal Repete :mask: :twisted:

samozrejme Rescator za maskou schováva svoje citové pohnutia a momentálne je určite celkom rád že ju má....

Tereza píše: *  21 srp 2022, 21:03
Mám dvě otázky.
1. Na základě této části rozhovoru ….Ak budete chcieť, ukážem vám horúce pramene aj podzemnú rieku. Keď sa človek po nej plaví, nadobúda dojem že sa už čoskoro ocitne v temnej ríši boha podsvetia Hádesa…. Dohledala jsem si informace např. jo geotermální aktivitě na Krétě, o termálních pramenech na Mílosu, o kterých jsem pochopitelně neměla ani ponětí.
Otázka zní – podzemní řeku si mám představit jako např. Punkevní jeskyně? Jedná se o nějakou konkrétní oblast / bylo by i konkrétní foto/ ?
samozrejme že podobne ako keď som písala prechádzky Joffreya a Desgreza po stopách Angeliky, tak som si virtuálne pochodila celý ostrom a načítala hromadu vecí (takto sa človeku pri Angelikovaní rozširujú obzory :la-polak-fun: )

stavím sa že tie rešerše robil Golubinoff, ( Golon, manžel pani AG) a preto vybral ako GEOLÓG za Rescátorovú záklaňu to najlepšie čo sa na 17 storočie v Stredomorí ponúkalo :wink: nejde iba o straetgickú polohu medzi západom a orientom, a o to že to bolo pirátske hniezdo... horúce termálne pramene plus rôzne nerastné ložiská .... plus vďaka tým rôznym minerálom takmer mýtická krása ostrova ..lepšie si Rescátor veru vybrať nemohol :mask:

takto nejak vyzerá meisto kde si Rescator postavil Palác na ružovej skale na Milose - pridám ešte viac, foro je z reportáže o Milose z new Yourk times:

https://static01.nyt.com/images/2019/11 ... qZ0VN&tw=1

https://www.nytimes.com/2019/11/14/t-ma ... guide.html

Pridala som neičo už aj sem, a ešte pridám:

MILOS pirátsky ostrov a Rescatorova základňa

viewtopic.php?f=16&t=974&p=30898#p30898
Tereza píše: *  21 srp 2022, 21:03
2. Na každom ostrove poctivo česal kozly, pod zámienkou že zbiera vzácne Laudanum. …. Keby bol vraj do toho niekde ešte zohnal vtáči lep, bola by tá ohnivá zmes ešte nebezpečnejšia.
Ptačí lep na chytání ptáků se dříve údajně vyráběl nějak za pomocí bobulí jmelí. Jsem ovšem naprosto mimo, jak souvisí kozí srst s ohnivou směsí. Nejdřív jsem si představovala "naše " krátkosrsté kozy a říkala jsem si, jak je ten cvok česal, než mi došlo, že se jedná o taková ta dlouhosrstá plemena :roll: . Krátká nebo dlouhá, srst ale velmi špatně hoří, škvaří se / viz např. chlupy na rukou /. Takže prosím o vysvětlení.
česať kozy samozrejme na výrobu horľaviny nepotreboval - laudano zbieral aby mal zámienku - viac vysvetlím v postavách v položke Savary a pridám sem link :wink:
Tereza píše: *  21 srp 2022, 21:03

Moc se těším na pokračování. Rescator Savaryho sakramentsky moc potřebuje. Doufám, že stařík chytí příležitost za pačesy a zprostředkuje nám, čtenářům, objasnění nejedné záhady z laboratoře Rescatora.
tak to si piš :scientist: Savaryho mám ako postavičku veľmi rada - a preto si ho poriadne užijem :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 srp 2022, 12:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  22 srp 2022, 12:01
Ja budem stručná: ešte si prosím. Ďalej. Viac. Trebárs nech sa aj rozprávajú od rána do večera, nemusia robiť nič iné. Skvele si to užívam, fakt naplno. :ach:
to som rada že si to užívaš, diky :la-polak-fun:

no rozoprávať a ešte budú a celkom určite budú aj trochu viac akční ... veď toto bol iba prvý večer Angeliky na ostrove :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 srp 2022, 15:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  21 srp 2022, 21:03
Mám dvě otázky.
1. Na základě této části rozhovoru ….Ak budete chcieť, ukážem vám horúce pramene aj podzemnú rieku. Keď sa človek po nej plaví, nadobúda dojem že sa už čoskoro ocitne v temnej ríši boha podsvetia Hádesa…. Dohledala jsem si informace např. jo geotermální aktivitě na Krétě, o termálních pramenech na Mílosu, o kterých jsem pochopitelně neměla ani ponětí.
Otázka zní – podzemní řeku si mám představit jako např. Punkevní jeskyně? Jedná se o nějakou konkrétní oblast / bylo by i konkrétní foto/ ?
Podzemnú rieku si predstav asi takto. Samozrejme čln veľkomožného pána Rescatora bude oveľa krajší. Chce predsa krásku svojho srdca očariť. :trubadur:

To čomu Rescátor štýlovo vraví rieka, v podstate nieje žiadna sladkovodná rieka, ale morské prúdy,, tečúce z jaskyne do jaskyne, pretože to je vulkanický ostrov a má ešte stále viacero aktívnych horúcich podmorských prameňov. A keďže MILOS je vulkanický ostrov a sú tam ešte horúce prúdy, tak sú aj špecial-effekty ako para v temnotách. :devil: :sailor:
V ďalšom pokračovaní Angeliku na tú plavbu zoberie a to malé úzke plavidlo ktoré je na toto potrebné si dal :mask: vyrobiť v Taliansku a tri krát môžete hádať v akom meste :D Podľa mňa to nieje ťažké uhádnuť (Tereza, viacej som k tvojim otázkam napísala v odpovedi hore vyššie)

Podzemnú rieku si predstav asi takto: :sailor:

https://www.youtube.com/watch?v=6CsIvI84TfA

Haha :lol: :devil: toto sem niekto dal na youtube, tak som to musela postnúť Milos Hot Springs - Termálne pramene na Milose:

https://www.youtube.com/shorts/dAv2ZiKTc04

A tuto je veľmi pekná zbierka fotografií, dajú sa rozkliknúť:

https://www.angelfire.com/super2/greece/milos.html

tuto spomínaný rebrík s fikce ktorý angelika videla keď sa plavili okolo pláže pod palácom na ružovej skale, a zľakla sa že sa azda idú šplhať hore. rebrík je dolu drevený a hore vyššie povrazový a je tam pomocné lano.

Rescátorov ružový palác (ružový mal aj v Toulouse, a v Goldsboro bola pláž tiež ružová) stál dramaticky na tom najvyššom mieste na tej staroružovej skale, v strede tej druhej fotografie. Rebrík slúžil ako skratka pirátskej posádke a na lanovkové vyťahovanie zásob do paláca. Oni pristáli na inej pláži o kus ďalej a potom cválali k palácu na koňoch.
Veru dlho som sa virtuálne prechádzala po ostrove, kým som našla miesto hodné rozprávkového paláca veľkomožného pána Rescatora. :la-polak-fun:

[ img ]

[ img ]

VIAC o MILOSE tuto, ešte tam nejaké veci pridám:

viewtopic.php?f=16&t=974&p=30898#p30898


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 srp 2022, 19:19
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 296
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika žádá hned první večer Rescátora, aby ji dělal společnost. Vzpomíná na hraběte de Peyrac a okamžitě si všímá, jak moc jsou si s Rescátorem podobní. Moiro, Tentokrát se tvoje vyprávění odvíjí rychle a o to je zajímavější. Rescator je potěšen, že z Angeličíny tváře odehnal smutek a strach. Služebnící došli k závěru, že jejich pán byl krásnou markýzou očarován. Očarovaný čaroděj to se povedlo :D Jaké tajemství si vymění Rescátor se Savarym. ? Děkuji za pokračování. Těším se na další část.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 22 srp 2022, 20:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  22 srp 2022, 19:19
Služebnící došli k závěru, že jejich pán byl krásnou markýzou očarován. Očarovaný čaroděj to se povedlo :D Jaké tajemství si vymění Rescátor se Savarym. ?
Vďaka za feedback Sob :D

no ono nieje služobník ako služobník - v osobe Abdullaha sa jedná o osobného sluhu Joffreya de Peyrac, ktorý mu bol užitočný už pri dolovaní zlata v hlbinách Afriky, lebo sním vliezol aj na miesta na ktoré odmietal ísť aj samotný Kouassi-Ba. Bol hlboko presvedčený že Joffrey je čarodej a má BARAKU - teda akúsi špeciálnu ochranu duchov. Nečudo teda že mu je terajšie chovanie jeho pána, ktorý si nikdy priveľa zo svojich odalisiek nerobil, nadmieru suspektné.

Aby sme si pripomenuli jeho osobu pridám to do vlákna Kouassibu - kde potom môžeme polemizovať prečo nebol v 6 diely Kouassiba na palube. :maur: :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 20 lis 2022, 14:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keď už som vyrobila Word aj PDF - kvôli tomuto tutoriálu

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 320#p31320

tak to sem pridávam na stiahnutie pre tých čo ešte nečítali alebo chcú čítať znova.

pokračovanie čoskoro.. veľmi skoro.. možno už dopilujem predposlednú kapitolu dnes či zajtra

:la-polak-fun:

Přílohy
000 V zajatí čarodeja Stredomoria.pdf
(489.84 KiB) Staženo 24 x
000 V zajatí čarodeja Stredomoria.docx
(71.5 KiB) Staženo 22 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 26 pro 2022, 18:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečne sa dostávam k opravám textov ktoré už mám dávno napísané, tak teda pridávam ako oneskorený vianočný darček prvú tretinu textu - a pracujem na úprave zvyšného.

03 Savary a Múmio, alias tajomstvo za tajomstvo časť prvá

okrem iného dostaneme menšiu lekciu o tom ako vznikajú inflácie priamo z úst veľkomožného pána Rescatora :mask: - ako vidíme téma vysoko aktuálna aj po 350 rokoch :wink:

netušila som že sa mi to tak rozrastie :damned: - toto je iba malá časť toho čo už mám napísané

Rescator :mask: mi zrejme nedovolí aby som fikciu o jeho krásnom ostrove odbila dvoma kapitolkami

Pár s vás som ešte dlžná odpovede na niektoré veci s tunajších komentárov, hlavne Penelope, ktorá mi tu napísala siahodlhé komentáre na ktoré som ešte z väčej časti nestihla odpovedať.

na všetko odpoviem, hneď ako dokončím Mapu Milosu 17 storočia aby ste sa aj vy mohli pokochať podobne ako Angelika :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 pro 2022, 14:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Protože jsme přes svátky doma všichni padli a intelektuálně jsem na tom hodně bídně, budou mé komentáře tentokrát velice stručné:

- Aj najväčší mudrci všetkých čias si zvykli usporiadať svoje myšlienky počas chôdze.
Hned jsem si vzpomněla na film Marečku, podejte mi pero :).

- Zbožňujem pekné mapy. (...) Už u mníšok v kláštore bola geografia môj najobľúbenejší predmet.
Nevybavuji si, že by v kánonu byla zmínka o tom, že by Angelika byla na mapy - to je Tvůj osobní vklad? Nebo mi to někde (v Novém světě) uniklo??

Nikdy by ju nenapadlo že tento sebavedomý muž (...)meditoval v duchu práve teraz o tom že tie najdôležitejšie informácie o nej mu práve naopak vždy akosi unikali.
:ok:

Rozhodla sa že mu musí začať chystať pasce, aby mohla aspoň s istotou vylúčiť že to nemôže byť v žiadnom prípade ON. (...) Ale pokiaľ by to bol ON nevymýšľa náhodou pasce do ktorých sa chystá chytiť ON ju?
:applaus: :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 pro 2022, 15:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem za komentár - to ako myslíš že ste padli? Ste chorí? Ja soplím od včera. :P

s tými mapami som si to samozrejme vymyslela - ja predsa píšem moju fikciu - takže okrem iného aj rada rozvíjam rôzne zmienky v knihách od pani AG - v tomto prípade zmienku o tom že Angeliku učili v kláštore aj Geografiu :wink:
Citovat:
Dostalo se jim i jakéhosi základního vzdělání: učily se velice nezáživně podanému dějepisu, zeměpisu, mytologii, počtům, teologii a latině.
a že ju také veci zaujímali už ako dieťa dokazuje podľa mňa aj to že keď sa stratila ako malá zo svojimi kamarátmi v lese, vravela si že ak by bola mala tie "hodinky" (buzolu) neboli by zablúdili ...
Citovat:
Les je jako moře, pomyslela si Angelika, člověk se tam musí taky řídit podle hodin, jak jí to vysvětloval Josselin, nebo tam tápe jako slepec
predpokladám že ako obchodníčka, čo má dokonca podiely na lodiach :sailor: plaviacich sa do exotických krajín, sa aj neskoršie musela dobre vyznať v Geografii - a celkom iste mala rada kvalitné mapy

ja sa budem snažiť dnes pridať sem Rescatorovú mapu Milosu


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 pro 2022, 18:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak to bylo obsáhlé vyprávění.
Zatím hodnotím stručně.
Moc jsem se bavila rozhovorem se Savarym.
Tomu to pálí a dal si dvě a dvě dohromady, kdo je mocný pán Rescator. Těším se na jejich další setkání.
Angeliku pan manžel nechává v nevědomosti.
Jsem zvědavá na další vývoj pobytu v paláci Na Milose.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 pro 2022, 19:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
díky za feedback Mimi - vraj obsiahle vyprávení - to som včera dopilovala opravila a zverejnila iba tretinu 3tej časti
ktorá nieje poslednou

pán Rescátor mi proste nedovolí aby som rozprávanie o jeho ostrove odflákla a tak sme sa ešte stále nedozvedeli ako sa mu podarilo tak rýchlo uhasiť loď a tajomstvá Múmia hoci je to už napísané

nuž budem sa snažiť čo najskôr dopilovať ďalšie časti :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 pro 2022, 21:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  27 pro 2022, 14:43
Protože jsme přes svátky doma všichni padli a intelektuálně jsem na tom hodně bídně, budou mé komentáře tentokrát velice stručné:
Ha, ha, vzhledem k tomu, že i já před Štědrým dnem padla a co se týká intelektuální stránky jsme na tom z důvodu naprosto hektického průběhu prosince rovněž bídně, bude asi i můj komentář poněkud stručný :

- Je vážně vtipné, že mě praštil do očí stejný úryvek ..... Už u mníšok v kláštore bola geografia môj najobľúbenejší predmet. Vždy som snívala o mori, ibaže som nikdy netušila že sa mi ten sen splní takýmto spôsobom. Môj prvý manžel mi kedysi sľúbil že ma raz na more zoberie, avšak vyrvali ho z mojich rúk skôr ako by mohol toto moje želanie splniť. .....Ta geografie mě také překvapila, a než jsem zcela přepnula na vlnu této fikce :oops: :oops: , vážně jsem celá zblblá ze všech prvních a druhých manželek, Katarín :katarina: a Angeliky O 350 let :eyes: později přemýšlela kdo byl prvý, kdo druhý, kdo prvá, kdo druhá.....tak jsem si dala skleničku nějakého fajnového extra rumu a už je to v pořádu :agree:

-..... keď si jeho pán stiahol rukavice a natrčil ruky smerom k nej. Angelika sa pri pohľade na jeho prsty a dlane bláznivo rozosmiala. Mal ich celé žlto-čierno škvrnité ako telo geparda. Smiala sa až jej slzy tiekli.
No som rád že som vás tak pobavil. Zahundral si pirát do brady, rád že toto už má za sebou.
.
- škodolibě jsem se Rescatorovi smála také, ovšem velmi mě zajímají podrobnosti okolo těch skvrn ..... proč, jak, z čeho, schválně či náhoda, ....Děkuji za odpověď.

- Savary se asi bude v těch 11 hodin kroutit jako psí víno, až bude Angelika na Rescatora vyzvídat.

- nemohu se zbavit dojmu, že by si Rescator měl dát opravdu velký pozor na to, aby Angelika nevkročila do jeho osobní zóny. Tam ho přece už musí poznat - jeho výška, blízkost držení těla, gesta, to už ji musí napadnout, že je to opravdu ON.

- moc se těším na pokračování


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 27 pro 2022, 21:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  27 pro 2022, 21:08
- Je vážně vtipné, že mě praštil do očí stejný úryvek ..... Už u mníšok v kláštore bola geografia môj najobľúbenejší predmet. Vždy som snívala o mori, ibaže som nikdy netušila že sa mi ten sen splní takýmto spôsobom. Môj prvý manžel mi kedysi sľúbil že ma raz na more zoberie, avšak vyrvali ho z mojich rúk skôr ako by mohol toto moje želanie splniť. .....Ta geografie mě také překvapila,
Angelika skutočne už od malička snívala o mori - od návštevy po ktorej odišiel jej brat Josselin, pri ktorej so zatajeným dychom počúvla o cestách po mori a o Novom Svete ....vo veku 12 rokov sa napokon so svojimi "Anjelikmi" vybrala krížom cez les na výpravu k moru - a skončila v Nielskom kláštore - odtiaľ je ten úryvok hore vyššie s tou buzolou

apropos: v mojom staručkom fikčnom vlákne ju Joffrey na more vzal v šťastných a nešťastných časoch touloskych :sailor:
Tereza píše: *  27 pro 2022, 21:08

-..... keď si jeho pán stiahol rukavice a natrčil ruky smerom k nej. Angelika sa pri pohľade na jeho prsty a dlane bláznivo rozosmiala. Mal ich celé žlto-čierno škvrnité ako telo geparda. Smiala sa až jej slzy tiekli.
No som rád že som vás tak pobavil. Zahundral si pirát do brady, rád že toto už má za sebou.
.
- škodolibě jsem se Rescatorovi smála také, ovšem velmi mě zajímají podrobnosti okolo těch skvrn ..... proč, jak, z čeho, schválně či náhoda, ....Děkuji za odpověď.
dík za milý rumový feedback :mrgreen:
neverím že pre matematicky nadanú ženu by to mohlo byť s Angelikynimi manželmi až také komplikované - hlavne keď ich mala vcelku iba dvoch - prvého a druhého :lol: (koľko si mala tých štamprlov? nerob mi tu chute - každý má na Vianoce doma rum - ja vždy prinajmenšom na čertové oči)


no ja sama som bola presvedčená že odpoveď na tvoju otázku o rukách :mask: sa ponúka z priebehu udalostí tejto fikcie ako na dlani....Rescator si predsa dobre všimol že Angelika sa mu neustále díva na ruky keď na nich čo len chvíľu nemá rukavice.... a Angelika sama v podstate odpovedá na tvoju otázku keď o tom rozmýšľa

a Rescator sám predsa "V duchu chválil sám seba akú skvelú lesť si vymyslel" :wink:

možno sa mýlim ale myslela som si že také fľakaté ruky sa po 15 rokoch odlúčenia tak ľahko spoznať nedajú
Tereza píše: *  27 pro 2022, 21:08

- nemohu se zbavit dojmu, že by si Rescator měl dát opravdu velký pozor na to, aby Angelika nevkročila do jeho osobní zóny. Tam ho přece už musí poznat - jeho výška, blízkost držení těla, gesta, to už ji musí napadnout, že je to opravdu ON.

na tomto mieste si dovoľujem pripomenúť že tvoja Angelika spoznala v Rescátorovi Joffreya až keď už boli na konci milovania :twisted:

mňa vždy napadnú nejaké šialenosti keď som chorá - a včera ma napadlo (pretože Jeanne mi raz rozprávla že raz zorganizovali maskovaný bál na ktorom fakt potom mali problém rozpoznať kto je kto)

že by bolo vtipné rozganizovať Angelikologickú konferenci kde by Angelikoložky priviedli svojich manželov a nejaký šikovný maskér (Dauphine ?) by ich všetkych zamaskoval ako Rescatorov - briadka poriadna maska klobúk rukavice kostým plášť ...

volalo by sa to NAJDITE SI SVOJHO MANŽELA

človek by musel spraviť nejaký trik aby boli ešte aj rovnako vysokí - a mali aj nejaké vycpávky aby sa nedali uhádnuť podľa postavy

schválne koľko z vás by spoznalo svojich manželov-partnerov :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 29 pro 2022, 17:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  27 pro 2022, 21:25
mňa vždy napadnú nejaké šialenosti keď som chorá - a včera ma napadlo (pretože Jeanne mi raz rozprávla že raz zorganizovali maskovaný bál na ktorom fakt potom mali problém rozpoznať kto je kto)

že by bolo vtipné rozganizovať Angelikologickú konferenci kde by Angelikoložky priviedli svojich manželov a nejaký šikovný maskér (Dauphine ?) by ich všetkych zamaskoval ako Rescatorov - briadka poriadna maska klobúk rukavice kostým plášť ...

volalo by sa to NAJDITE SI SVOJHO MANŽELA

človek by musel spraviť nejaký trik aby boli ešte aj rovnako vysokí - a mali aj nejaké vycpávky aby sa nedali uhádnuť podľa postavy

schválne koľko z vás by spoznalo svojich manželov-partnerov :slzici:
Haha, tenhle nápad mne upřímně rozesmál a při čtení jsem si říkala, že já bych pana Audigera samozřejmě poznala na první dobrou. Oproti Joffreyově výšce, kterou v kánonu překonalo jen minimum mužských postav, má totiž vzezření Hobita :D . A stačilo by, aby otevřel pusu a pronesl nějakou repliku, a byla bych doma :twisted: .
moirra píše: *  29 pro 2022, 15:03
napríklad nikto síce nekomentoval Rescatorove ekonomické rozpravy z mojej posledenj fikcie - ale ja som sa poriadne zapotila pri rešeršovaní toho čo sa po finančnej stránke dialo v tej dobe v Stredomorí - halvne okolo zlata a striebra

inak človek sa toho pri tom rešeršovaní nesmierne veľa naučí :la-polak-fun:
Mně to samozřejmě neuniklo, už proto, že jsi dopředu avizovala, že to v textu bude ;). Jako laik to ale nemohu úplně docenit, plus jako laik jsem Ti to zbaštila celé a moje já v klidu kývalo hlavou, jak je to hezky napsané. Jak jsem psala výše, když člověk rešeršuje, až se mu z hlavy kouří, a pak to do výsledného textu zakomponuje tak nenápadně, že čtenář ani nepozná, že je vzděláván a že je mu podsouván výsledek čtení 15 monografií, 3 internetových článků a 4 knih v italštině, francouzštině, angličtině a němčině, to je skutečný kumšt!

Při čtení jsem si hlavně všimla věty, která je nadčasová a platí i pro současnost:

Politika je zložitá záležitosť. Maltézski rytieri bojujú proti Saracénom, čo im však nebráni s nimi obchodovať. Armáda Sultána sultánov bojuje proti Maltézskym rytierom – ale Batistan v Kandii im bol ponechaný.

A pak, že je globalizace a ekonomická provázanost světa výdobytkem naší doby :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 30 pro 2022, 19:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
naschvál som si neprečítala diskusiu k poslednej kapitole, aby som nekopírovala nikoho myšlienky, takže ak sa niečo bude podobať, je to čistá náhoda 8)

Ako napísať feedback na niečo, v čom sa vám páči úplne všetko? Je to ťažké, ale vypichla som aspoň pár vecí.

Na úvod poviem, že sa mi ľúbi, že striedaš point of view. Raz vidíme do hlavy Rescatora, raz Angeliky. Pripomína mi to diel „Angelika a jej láska“, pre mňa je vždy skvelé, keď sa na situáciu pozeráme z oboch strán. Príbeh je potom komplexnejší a hlbší. :writer:

Rescator vie, ako vyvolať ten správny efekt, však? Jeho príchod na scénu je vždy bombastický!
„V čiernom vlajúcom plášti s čiernou maskou na tvári pripomínal dravého vtáka hypnotizujúceho svoju korisť, a istotne tým vzbudzoval rešpekt a niekedy vzbudzoval aj strach.“
Alebo
„Oznámil mu legendárny veliteľ stojac vystretý nad ním v celej svojej výške a autorite obávaného piráta, hypnotizujúc ho svojim pohľadom.“
Či
„Na tvári sa mu zjavil mrazivý poloúsmev.“

A k Savarymu ti musím pogratulovať, Moirra! Ako vieš, nedávno som si čítala 4. diel a Tvoj Savary je ako vystrihnutý z kánonu. Výzor, správanie, gestá – komplet. Skvelá práca! :ok:

„Savary nadšene pokračoval vo svojich výkladoch akoby očakával, že ho Rescator za jeho objavy azda ešte aj pochváli.“ :slzici:

„Ani náhodou to nefiguruje v zozname skutočne dôležitých tém, ktoré sa s ním chystám rozoberať.“ Povedal starček a veselo žmurkol, čím dal jasne najavo, že akokoľvek by pirátove osudy a ľúbostné záležitosti mohli zdať niekomu nesmierne zaujímavé, vedeckým témam nesiahajú ani po kolená.

Joooj, kdežééé, Savary a Mešrat preberať manželské problémy a Rescatorov osobný život? Pche, také hlúposti! Kto má na to čas, keď sa treba zaoberať VEDOU? :scientist:

Angelika tiež vie, ako na to:
"Nepovedala nič, ale gesto, ktoré spravila, bolo výrečnejšie ako akékoľvek slová. Ruža bez okolkov skončila v sladkej tôni poprsia, presne na mieste, na ktoré sa pirát rád uprene díval."

„Už u mníšok v kláštore bola geografia môj najobľúbenejší predmet. Vždy som snívala o mori, ibaže som nikdy netušila, že sa mi ten sen splní takýmto spôsobom. Môj prvý manžel mi kedysi sľúbil, že ma raz na more zoberie, avšak vyrvali ho z mojich rúk skôr, ako by mohol toto moje želanie splniť.“ :sailor:

Páči sa mi, že táto verzia Angeliky nie je skúpa na slovo a rada sa podelí s informáciami zo svojej minulosti. Aj ja som už uvažovala nad tým, či kedysi v toulouskych časoch išli manželia de Peyrac na loď. Nepamätám si, čo hovorí kánon, priznávam.
A jej fandím v tom, že začala pracovať na Rescatorovom odhalení! Naozaj nemá na ostrove veľmi čo robiť a tak nech pekne nasleduje intuíciu! :ok:

Neviem, ako ostatní, ale ja som si rozpravu o pomeroch v Stredomorí vychutnala. Tie ekonomicko-politické súvislosti, ktoré tu slovami nášho páru uvádzaš, by si mohla prezentovať aj na druhom stupni základných škôl, či na stredných školách. Mám pocit, že moderným ľuďom, hlavne mladým, chýbajú základné ekonomické vedomosti a potom to tak vo voľbách vyzerá. Všetci by chceli zachraňovať svet a rozdávať (veď z cudzieho krv netečie, však?) a na dôsledky nemyslí nik! :twisted:

Tak či onak, slovné prekáranie našich hrdinov si vychutnávam ako dobré víno (či v mojom prípade skvelé café au lait), ale užila som si scény aj so Savarym. Keby som mohla, zamestnala by som ťa a platila by som ťa za to, že by si mi písala fanfiction, aby som novú kapitolu mohla zhltnúť tak raz za týždeň. :ach: Takto aspoň dúfam, že nás nenecháš čakať dlho a opäť nás zavedieš na rozprávkový ostrov do Stredomoria, nech sa v tomto šedivom zimnom počasí môžeme zasnívať... :love:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 01 led 2023, 23:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  30 pro 2022, 19:37

Neviem, ako ostatní, ale ja som si rozpravu o pomeroch v Stredomorí vychutnala. Tie ekonomicko-politické súvislosti, ktoré tu slovami nášho páru uvádzaš, by si mohla prezentovať aj na druhom stupni základných škôl, či na stredných školách. Mám pocit, že moderným ľuďom, hlavne mladým, chýbajú základné ekonomické vedomosti a potom to tak vo voľbách vyzerá. Všetci by chceli zachraňovať svet a rozdávať (veď z cudzieho krv netečie, však?) a na dôsledky nemyslí nik! :twisted:
Precious moc ďakujem za milý a obsiahly feedback :D

Savaryho ako komicko-mudrlantskú postavičku mám osobne moc rada - tak som si ho chcela vychutnať - a veľmi som dúfala že si ho niektoré s vás vychutnajú tiež

nuž veru musím priznať že som sa do tej ekonómie 17 storočia poriadne zakusla :oops: - bolo to potrebné ak som podľa indícií od pani AG a historie finančníctva tej doby chcela vierohodne vykresliť čím sa živil Rescátor a ako zhromažďoval a rozmnožoval svoje bohatstvo
PenelopaW píše: *  29 pro 2022, 17:16
moirra píše: *  29 pro 2022, 15:03
napríklad nikto síce nekomentoval Rescatorove ekonomické rozpravy z mojej posledenj fikcie - ale ja som sa poriadne zapotila pri rešeršovaní toho čo sa po finančnej stránke dialo v tej dobe v Stredomorí - halvne okolo zlata a striebra

inak človek sa toho pri tom rešeršovaní nesmierne veľa naučí :la-polak-fun:
Mně to samozřejmě neuniklo, už proto, že jsi dopředu avizovala, že to v textu bude ;). Jako laik to ale nemohu úplně docenit, plus jako laik jsem Ti to zbaštila celé a moje já v klidu kývalo hlavou, jak je to hezky napsané. Jak jsem psala výše, když člověk rešeršuje, až se mu z hlavy kouří, a pak to do výsledného textu zakomponuje tak nenápadně, že čtenář ani nepozná, že je vzděláván a že je mu podsouván výsledek čtení 15 monografií, 3 internetových článků a 4 knih v italštině, francouzštině, angličtině a němčině, to je skutečný kumšt!

Při čtení jsem si hlavně všimla věty, která je nadčasová a platí i pro současnost:

Politika je zložitá záležitosť. Maltézski rytieri bojujú proti Saracénom, čo im však nebráni s nimi obchodovať. Armáda Sultána sultánov bojuje proti Maltézskym rytierom – ale Batistan v Kandii im bol ponechaný.

A pak, že je globalizace a ekonomická provázanost světa výdobytkem naší doby :).
no priznám sa že som toho načítala hodne :damned: - pretože veľkomožný pán Rescator :mask: mal na svojom Stredomorskom rajóne poriadný záber :ship: - od Gibraltaru až po Konstantinopol, ba i ďalej na východ. Nuž a s tými štúdiami k tomu s i mala viac ako pravdu. Hlavne som načítala celú knihu o úlohe striebra na finančnom trhu - a úlohe jeho ceny v pomere k zlatu.

ako ekonómku ma to samozrejme zaujalo: 17storočie bolo pre finančné trhy doslova revolučným: na scénu prichádzajú všetky výdobytky moderného bankovníctva v celej ich šialenej kriminálnej podobe ako ich poznáme dodnes aj my: nekryté papierové peniaze, akciové papiere bez hodnoty, falošné akcie, ničím nekryté zmenky, vytunelované banky ktoré spôsobujú obrovskú infláciu a podobné "výdobytky" moderného finančníctva ... inkluzívne rozpredávania štátu

zachovali sa dokumenty v ktorých Ľudovít XIV trpko oľutoval že sa od svojich ministrov neustále nechal prehovárať na vedenie vojen a zruinoval tak celú krajinu

a k tej vete čo si tak vypichla,

Politika je zložitá záležitosť. Maltézski rytieri bojujú proti Saracénom, čo im však nebráni s nimi obchodovať. Armáda Sultána sultánov bojuje proti Maltézskym rytierom – ale Batistan v Kandii im bol ponechaný.

nuž nič sa nezmenilo .... keď sa pozrieme na dnešné obchodovanie ... ten čo bol včera najlepší priateľ je zajtra úhlavný nepriateľ a naopak ...ak je to pre niekoho nejakým spôsobom obchodne výhodné ... politik je k... ako by povedala Polačka


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: V zajatí čarodeja Stredomoria.
Napsal: 03 led 2023, 15:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  29 pro 2022, 17:16
moirra píše: *  27 pro 2022, 21:25
mňa vždy napadnú nejaké šialenosti keď som chorá - a včera ma napadlo (pretože Jeanne mi raz rozprávla že raz zorganizovali maskovaný bál na ktorom fakt potom mali problém rozpoznať kto je kto)

že by bolo vtipné rozganizovať Angelikologickú konferenci kde by Angelikoložky priviedli svojich manželov a nejaký šikovný maskér (Dauphine ?) by ich všetkych zamaskoval ako Rescatorov - briadka poriadna maska klobúk rukavice kostým plášť ...

volalo by sa to NAJDITE SI SVOJHO MANŽELA

človek by musel spraviť nejaký trik aby boli ešte aj rovnako vysokí - a mali aj nejaké vycpávky aby sa nedali uhádnuť podľa postavy

schválne koľko z vás by spoznalo svojich manželov-partnerov :slzici:
Haha, tenhle nápad mne upřímně rozesmál a při čtení jsem si říkala, že já bych pana Audigera samozřejmě poznala na první dobrou. Oproti Joffreyově výšce, kterou v kánonu překonalo jen minimum mužských postav, má totiž vzezření Hobita :D . A stačilo by, aby otevřel pusu a pronesl nějakou repliku, a byla bych doma :twisted: .
som sa zamyslela a tiež som si to predstavila :?: Ak by sa ešte k tomu zmenil aj hlas, ja by som svojho intendanta spoznala asi až podľa toho, ako by gestikuloval, ako by sa hýbal, podľa držania tela... Ale musíme si uvedomiť, že Angelika bola v batistane veľmi rozrušená a jej muž bol naozaj zamaskovaný nielen na tvári, ale aj hlasom a ešte aj telom - keďže už nekríval, chôdza a držanie tela museli vyzerať úplne inak. Pre mňa je úplne uveriteľné, že ho Angelika za ten krátky čas nespoznala. To, že v našich stredomorských fikciách to už funguje inak, je logické.

Btw, kedy bude pokračovanie? :prayer:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 38 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron