Diskuse: O 350 rokov neskôr

Odpovědět   Stránka 1 z 6  [ 252 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 13 zář 2022, 08:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé dámy,

podujala som sa preložiť jednu fikciu z ruského jazyka, ktorú momentálne čítam. Ešte nie je dokončená, autorka na nej robí zhruba tri roky. Mám v pláne dať sem jednu - dve kapitoly za týždeň, uvidím, ako budem stíhať.

Autorkou, ktorá mi dala zvolenie jej príbeh preložiť, je moderátorka ruskojazyčného fóra venovaného Anne Golon, ako aj správkyňa ruskojazyčnej stránky https://www.anngolon-angelique.com/, ktorú ste už možno navštívili. Taktiež píše fanfiction pod menom Slečna Florimond - tu je link na jej profil https://ficbook.net/authors/2084747. Ak budete chcieť zanechať na túto fikciu komentár, píšte sem, ona si to rada prečíta.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 13 zář 2022, 09:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ó, Precious, to zní parádně! Máš můj obdiv. Rusky jsem se sice učila na gymplu, ale bukvy luštím hodně pomalu a překlad bych rozhodně nedala, mně by to trvalo věčnost. Takže už jen to, že jsi se k tomu odhodlala, je za mne nesmírně obdivuhodné :applaus: .

Koukala jsem, že autorka fikce se nově registrovala i u nás na fóru :).

Přečetla jsem si první kousek a moc se mi líbí přechod mezi poklidnou atmosférou Vánoc, která ve čtenáři přímo vyvolává pocit těšení se, k neúspěšnému podnikání, které má až zlověstný podtón. Ach ano, taky si říkám, že kdyby Joffrey žil dnes a byl single, asi by byl workoholik. Snad ho svátky u Molinesových trochu zklidní :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 13 zář 2022, 14:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ach Penelopa, ty mi lichotíš! :oops: Skoro sa hanbím priznať, že ten preklad robil Chrome :D (Azbuku ešte ako-tak prečítam, ale rozumieť jej je už ťažšie.)

Ale keď nad tým tak rozmýšľam, ľahšie by sa mi robil preklad z angličtiny. Chrome síce preloží z ruštiny do slovenčiny, ale mám pocit, že prekladá najprv do angličtiny a potom až do cieľového jazyka. Čiže už tu vznikajú kadejaké odchýlky. Plus asi si každý vie predstaviť, ako vyzerá preklad cez google translate    :roll: :shock: :lol: Celé som to musela zeditovať, aby to ako-tak dávalo zmysel. Teraz to musím "učesať" a "vychytať muchy", ktorých je neúrekom. Navyše by som veľmi chcela, aby môj preklad zachytil ducha tejto fikcie, autorkin jazyk, vyjadrovanie a štýl. Ešte ma čaká veľa práce, ale baví ma to. :writer:

Či sa Joffrey u Molinesovcov upokojí, sa dozvieš čoskoro, možno už zajtra. ;)

A samozrejme, týmto vítam autorku na našom fóre :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 13 zář 2022, 14:43
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 296
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, Děj Angeliky převedený do současnosti tak to jsem velice zvědavá.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 13 zář 2022, 16:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  13 zář 2022, 08:48
Milé dámy,

podujala som sa preložiť jednu fikciu z ruského jazyka, ktorú momentálne čítam. Ešte nie je dokončená, autorka na nej robí zhruba tri roky. Mám v pláne dať sem jednu - dve kapitoly za týždeň, uvidím, ako budem stíhať.
Oh Precious! :D ja som najskôr čítala fikci až potom komentáre, takže som skoro napísala, ze hurá že si začala aj ty konečne písať fikce.
Precious píše: *  13 zář 2022, 14:39
Celé som to musela zeditovať, aby to ako-tak dávalo zmysel. Teraz to musím "učesať" a "vychytať muchy", ktorých je neúrekom. Navyše by som veľmi chcela, aby môj preklad zachytil ducha tejto fikcie, autorkin jazyk, vyjadrovanie a štýl. Ešte ma čaká veľa práce, ale baví ma to. :writer:
Vitaj v klube pološialených prekladateľov. :writer: Som rada že do toho dávaš srdce - je to z toho prekladu parádne cítiť. :ach:

V každom prípade moc ďakujem že si sa dala na to tie fikcie prekladať. :ok: Práve teraz prechádzam dosť ťažkým obdobím, takže každé angelikologické uvoľnenie pri ktorom človek aspoň na chvíľu zabudne na okolitý svet, a na svoj žiaľ a starosti, je u mňa viac ako vítané. :prayer:

Google nieje bohviečo, ale lepšie ako nič. A ano, uhádla si, Google prekladá hlavne slovanské jazyky najskôr do Angličtiny.
ja už som dávno prišla na to ke´d prekladám siahodlhé texty, pretože veľa prekladám na rešerše a články, že je lepšie napríklad s Francúžtiny si to hodiť do Nemčiny a až potom do slovenčiny cez Deepl, ktorý považujem za šikovnejší ako Google Translate.

Aj RUŠTINU do Angličtiny aj Nemčiny Deepl zvláda skvele ;) https://www.deepl.com/translator
PenelopaW píše: *  13 zář 2022, 09:22

Přečetla jsem si první kousek a moc se mi líbí přechod mezi poklidnou atmosférou Vánoc, která ve čtenáři přímo vyvolává pocit těšení se, k neúspěšnému podnikání, které má až zlověstný podtón. Ach ano, taky si říkám, že kdyby Joffrey žil dnes a byl single, asi by byl workoholik. Snad ho svátky u Molinesových trochu zklidní :).
tá fikcia má skvelú atmosféru - a moc sa teším na pokračovanie - ale dovoľujem si nesúhlasiť s predstavou že by Joffrey ako single bol nejaký totálny workoholik :P

netreba zabúdať že iba obchodovať by ho určite neuspokojilo, pretože mal veľmi zvedavú a kreatívnu dušu

a tiež jenu vlastnosť ktorá podľa mňa vylučuje že by padol do totálneho workoholizmu: Joffrey bol pôžitkár - pochybujem že by vydržal bez pompéznych slávností, hudby, umenia a v neposlednom rade bez svojich mileniek :trubadur:
a venoval sa už iba práci single-nesingle

to už by totižto nebol Joffrey :scar: + :mask:

v každom prípade z napätím očakávam čo sa z Joffreya 21 storočia vykľuje :la-polak-fun:

PS2: ja viem že to ide ako v lete na saniach, ale pomaly a iste sa napĺňa starý angelikologický sen, "Angelikoložky celého sveta spojte sa", máme tu úžasné články o Filipovi od Taliansko-Anlickej Lisy, moderátorka Ruského fóra sa nám pridala na fórum, v kruhu priateľov máme cez FB okrem iného, Talianky, Švédskeho profesora, Quebeckého Francúza, historičku a archivárku z Toulouse a hromadu iných neuveriteľne zaujímavých ľúdí ....


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 13 zář 2022, 17:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zatím jsem z fikce nic nečetla ale docitam osmý díl, který si vychutnavem ve druhem čtení a protože s sebou na dovolené nemám další pokračování, tak se ihned vrhá do čtení fikci.
P.s. Jsem na Krétě, čili v Kandii, promluvila jsem svého Peyraca na návštěvu Heraklionu. Moiro, prosím pošli mi opět kam se mám jet podívat. Podám na Konferenci zprávu :chevalier:


Nahoru
Profil Citovat
Miss Florimon
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 14 zář 2022, 11:43
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2022, 12:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hello everyone. Let me say hello, not only on behalf of myself but also on behalf of the entire Russian-speaking forum "Angelica Marquise of Angels". I am very pleased to be in your company.
I'm also incredibly pleased that Precious volunteered to translate my humble work. I hope you enjoy it.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 14 zář 2022, 14:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dear Miss Florimon, nice to meet You! Let me welcome You here on the forum and the Czech fan site. I'm glad You decided to join us :). Your site is perfectly done!! I'm sorry that I don't know Russian at such a good level :(. I look forward to the next chapter of Your fiction, which Precious translates and publishes in parts.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 14 zář 2022, 14:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ďakujem všetkým dievčatám za pozitívne reakcie! Aj za pomoc ohľadom prekladov - DeepL mi pomohlo rozlúsknuť jeden prekladateľský oriešok, ktorý ma trápil niekoľko dní, takže môžem prezentovať 1. kapitolu fikcie.

Sob, áno, na rozdiel od napr. Dashinej alebo Táninej fikcie bude tento príbeh niečo ako prerozprávanie "Markízy anjelov" v 21. storočí. Priatelia a nepriatelia sú jasní a mne sa veľmi páčilo sledovať, aké zamestnanie alebo úlohu pridelila autorka nám dobre známym postavám.

Moirra, ak si si už prečítala aj 1. kapitolu, tak už vieš, že si mala pravdu: Joffreyho kreativita (a pôžitkárstvo) bude na pretrase aj v tejto fikcii. A ďakujem za pochvaly, všetko to patrí hlavne autorke, ktorá napísala naozaj kvalitnú a výborne zrešeršovanú fikciu! :ok:

Zuzanka, tú Krétu ticho závidím. Uži si aj za mňa!

Miss Florimon: veľmi sa teším, že si sa k nám pridala. Ako píše Moirra, pomaly sa z nás stáva jedna veľká medzinárodná rodina. Vitaj u nás a cíť sa dobre. A ak budeš chcieť prispieť do nejakej témy, budeme len rady. :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 14 zář 2022, 15:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  14 zář 2022, 14:29

Moirra, ak si si už prečítala aj 1. kapitolu, tak už vieš, že si mala pravdu: Joffreyho kreativita (a pôžitkárstvo) bude na pretrase aj v tejto fikcii. A ďakujem za pochvaly, všetko to patrí hlavne autorke, ktorá napísala naozaj kvalitnú a výborne zrešeršovanú fikciu! :ok:
nie nečítala, zatiaľ som čítala a komentovala iba prológ - ale dneska si neskoršie prečítam a napíšem feedback,
už sa na to teším :la-polak-fun:

MISS Florimon: Welcome to our Angelique comunity. :D I am looking forward to read your fan-fic.


Nahoru
Profil Citovat
Miss Florimon
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 15 zář 2022, 12:29
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2022, 12:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dear friends, thank you for your warm greetings. I do not speak English well either and I am helped by Deepl (a very good translator) to write my messages. But I believe that language barrier will not be a problem for Angelica fans. After all, we are united by our love for an amazing novel.

When I told my subscribers about your forum, everybody got very excited. And also became interested in your fanfics. Perhaps in time we'll translate other fanfics into both Russian and Slovenian.

I would also like to invite you all to our forum https://angeliquemarquise.kamrbb.ru/ and to our Telegram channel https://t.me/anngolon_angelique. We communicate in Russian, but we have participants from other countries who write messages in English. Telegram has a built in translation function. Join in. Let's become one big international family))))


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 15 zář 2022, 19:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
MISS FLORIMON: Great :ok: :mrgreen:

The language of our FORUM is not Slovenian (that`s for Slovenia) but Czech and Slovak, as we used to be one country before and for as are both languages equal. The same on our webpage - the articles on the Czech page are in Czech and Slovak as well.

Our Webpage in 4 different languages: Portuguese, German, English and Czech dreaming about to make more languages - like Croatian, Italian and MOST IMPORTANT: FRENCH :damned: :damned: :lol:

and we do have as well 5 FB Pages in French, English, German, Italian, and Czech&Slovak

ABOUT: https://angelique.cz/angelique-marquise ... ls-web.php

It is a bit old fashioned WEB, because it is already whole 16 years online, but we love it - and it is still great.

MAIN PAGE: https://angelique.cz/angelique.php

With the flags in he right corner on the top it is possible to switch between the languages.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 16 zář 2022, 09:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Druhá kapitola - Joffreyho návšteva v "Monteloupe" je vám k dispozícii...

edit: a už aj tretia.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Miss Florimon
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 16 zář 2022, 14:25
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2022, 12:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  15 zář 2022, 19:42
The language of our FORUM is not Slovenian (that`s for Slovenia) but Czech and Slovak, as we used to be one country before and for as are both languages equal. The same on our webpage - the articles on the Czech page are in Czech and Slovak as well.
Forgive me, I mixed up Slovakia and Slovenia. :oops: Shame on me.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 17 zář 2022, 11:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
4. kapitola, ktorú som pracovne nazvala "Nečakaný návrh", je na svete. Joffrey a Angelika skrížia zbrane.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 zář 2022, 17:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vidím že kým som ja mala iné povinnosti preklady pokročili a mám čo doháňať

Naposledy som skončila prvou kapitolou - Molines a Joffreyové námluvy ....ako inak

„Keďže pre mňa vyberáme čistokrvnú kobylu, bolo by pekné pozrieť sa jej na zuby! Nemyslíte?“

Nuž som zvedavá ako to pozeranie na zuby dopadne :la-polak-fun:

skvelý výber auta - i keď Joffery si mal radšej vybrať jeho obľúbenú diabolskú čierno-červenú kombináciu - napokon som spokojná aj s oranžovo-čiernou kombináciou
hneď som sa šla pozrieť ako vyzerá :P

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 19 zář 2022, 18:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fikce je to pěkná. Čte se dobře. Překlad je také pěkný. :ok:
Je to náhoda, že Joffrey v 21. století jezdí v autě značky Bugatti? V Bugatti jezdila po I. světové válce česká závodnice Eliška Junková.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 20 zář 2022, 12:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  19 zář 2022, 18:36
Fikce je to pěkná. Čte se dobře. Překlad je také pěkný. :ok:
Je to náhoda, že Joffrey v 21. století jezdí v autě značky Bugatti? V Bugatti jezdila po I. světové válce česká závodnice Eliška Junková.
Mimi, ďakujem a ďakujem aj v mene autorky.
O Bugatti bude ešte reč v neskorších kapitolách a to dosť podrobne.

Nateraz môžete čítať piatu kapitolu, kde Angelika stretáva nových známych.

Ešte som chcela napísať, že táto fikcia je typu "slow burn", čo sa dá voľne preložiť ako príbeh s pomalým rozvíjaním sa vzťahu. (v podstate aj náš kánon je "slow burn".) Prvých cca desať kapitol sa odohráva v priebehu niekoľkých dní začiatkom januára 2012, potom sa čas pohne o dosť rýchlejšie.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 22 zář 2022, 00:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  20 zář 2022, 12:35

Ešte som chcela napísať, že táto fikcia je typu "slow burn", čo sa dá voľne preložiť ako príbeh s pomalým rozvíjaním sa vzťahu. (v podstate aj náš kánon je "slow burn".)
Nuž presne to by som bola o kanóne napísala ako odpoveď, ak by si to už neurobila sama.

Akurátik som sa dostala na koniec druhej kapitoly - moc sa mi to páči - a preložené je to skutočne vynikajúco. Musím povedať že som vskutku prekvapená ako vynikajúco to má autorka zrešeršované.
Že barón de Sancé v modernej dobe už nechová muly ale kone, to sa rozumie samo o sebe.
Joffreové názory sa mi páčia, všetko vo fikcii do seba pekne zapadá s odozvami na kánon. Samozrejme že v stajniach nesmel chýbať pacholok Nicolas.

Pobavilo ma že Peyrak hneď aj vyrukoval s kamarátom v Maroku - nuž nejaký ten Mulej nesmie chýbať ani v 21 storočí, a veľmi dúfam že bude nejaký poriadne ujetý. (niekde v bulvári som sa dočítala že Marocký kráľ v roku 2011 rozpustil svoj hárem, takže 21 storočie do maroka ešte celkom nedorazilo, vraj tam napriek tomu ešte háremy existujú aj dnes)

Hefaisto mi bol okamžite sympatický. A Angelika... Ach! To bol nástup na scénu! :chevalier:
„Ha, budeme mať predstavenie!“ vyštekol Nicolas. :applaus:

A ten záver, ako Joffreya okamžite uzemnila nemá chybu! :eyes:

Autorke ďakujem za skvelé čítanie a tebe za úžasný preklad. Citiť z toho že ste to obidve robili z láskou.

Jedine na čo by sa snáď mohlo skvelé maskologické oddelenie sťažovať, je že nebola spomenutá ani len jedna jízvička :scar: .... krívanie by som ešte oželela... nuž ale čo nieje môže ešte byť, však?

som napnutá ako struna tak teda idem čítať ďalej :la-polak-fun:

PS: Dokonalé rešerše o koňoch. Som s nich nadšená.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 zář 2022, 11:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  22 zář 2022, 00:48
Precious píše: *  20 zář 2022, 12:35

Ešte som chcela napísať, že táto fikcia je typu "slow burn", čo sa dá voľne preložiť ako príbeh s pomalým rozvíjaním sa vzťahu. (v podstate aj náš kánon je "slow burn".)
Nuž presne to by som bola o kanóne napísala ako odpoveď, ak by si to už neurobila sama.

Akurátik som sa dostala na koniec druhej kapitoly - moc sa mi to páči - a preložené je to skutočne vynikajúco. Musím povedať že som vskutku prekvapená ako vynikajúco to má autorka zrešeršované.
Že barón de Sancé v modernej dobe už nechová muly ale kone, to sa rozumie samo o sebe.
Joffreové názory sa mi páčia, všetko vo fikcii do seba pekne zapadá s odozvami na kánon. Samozrejme že v stajniach nesmel chýbať pacholok Nicolas.

Pobavilo ma že Peyrak hneď aj vyrukoval s kamarátom v Maroku - nuž nejaký ten Mulej nesmie chýbať ani v 21 storočí, a veľmi dúfam že bude nejaký poriadne ujetý. (niekde v bulvári som sa dočítala že Marocký kráľ v roku 2011 rozpustil svoj hárem, takže 21 storočie do maroka ešte celkom nedorazilo, vraj tam napriek tomu ešte háremy existujú aj dnes)

Hefaisto mi bol okamžite sympatický. A Angelika... Ach! To bol nástup na scénu! :chevalier:
„Ha, budeme mať predstavenie!“ vyštekol Nicolas. :applaus:

A ten záver, ako Joffreya okamžite uzemnila nemá chybu! :eyes:

Autorke ďakujem za skvelé čítanie a tebe za úžasný preklad. Citiť z toho že ste to obidve robili z láskou.

Jedine na čo by sa snáď mohlo skvelé maskologické oddelenie sťažovať, je že nebola spomenutá ani len jedna jízvička :scar: .... krívanie by som ešte oželela... nuž ale čo nieje môže ešte byť, však?

som napnutá ako struna tak teda idem čítať ďalej :la-polak-fun:

PS: Dokonalé rešerše o koňoch. Som s nich nadšená.

Moirra, ďakujem za skvelý feedback. To sa aj mne páčilo, keď som prvýkrát túto fikciu čítala - veľa odkazov na kánon. Aj v nasledujúcich kapitolách ich bude ešte dosť.

To naozaj v Maroku panovník rozpustil hárem až teraz? :lol: Myslela som si, že vzhľadom na blízkosť k Európe bude trochu modernejší, ale ako vidím, chlapi sa určitých vecí nechcú vzdať ani teraz. No ale ak to má ako živiť a šatiť, prečo nie :slzici: :slzici:

Jazvy a krívanie - musíš čítať ďalej ;)

Ešte raz ďakujem a pridávam rovno tri kapitoly: príchod do Toulouse, "sobáš" a recepciu v Paláci veselého poznania - jeden večer v troch kapitolách.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 zář 2022, 17:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  23 zář 2022, 11:39

To naozaj v Maroku panovník rozpustil hárem až teraz? :lol: Myslela som si, že vzhľadom na blízkosť k Európe bude trochu modernejší, ale ako vidím, chlapi sa určitých vecí nechcú vzdať ani teraz. No ale ak to má ako živiť a šatiť, prečo nie :slzici: :slzici:

Jazvy a krívanie - musíš čítať ďalej ;)
nuž k tomu Maroku, Mulejovi a Háremoch mám aj skvelú príhodu z môjho prvého dňa v Paríži tohto roku,
presnejšie povedané v Saint Germain :wink: inak :turban: hárem rozpustil, ale iba ten oficálny, tie neoficiálne stále fičia :mrgreen:

našťastie už to mám dočítané do konca 5tej kapitoly, inak by som sa bola hnevala za ten spoiler - skvelé že si to s tým jeho vzhľadom autorka chviľku sušila v šuplíku

ešte raz vychválim skvelé rešerše o všetkom okolo chovu koní, ktoré dopĺňajú tie naše ktoré sú v rubrike doprava - a tuto moje postrehy k častiam 02 až 05 v ktorých sme sa toho hodne dozvedeli - ten takzvaný SLOW BURN by mal byť v každom dobrom románe, aby sa čitatelia čo-to dozvedeli o hrdinoch hlavných aj vedľajších, o okolnostiach, prostredí, rodinných aj iných vzťahoch, charakteroch ...

POZOR SPOILERY: :!: :!:

Chcela by som vedieť a vidieť texty všetkých SMSiek dostávala Angelika od Peyraca. Predstavte si dámy dostať tak smsku od Peyraca, to by tak bolo! :ach:
Ako bola Angelika donútená povedať ANO v modernej dobe je vymyslené geniálne. Určite to nebolo ľahké vymýšlať.

bozkávala na balkóne s Henrim Roguierom ako alternatíva ku kázateľni v katedrále je skvelá.... a nezabudnime na novú pozíciu ktorú má večný nepriateľ FONTENAC :priest:

vidno že autorka fikcie má postavy načítané ako otčenáš ...baví ma umiestnenie postáv vo fikciách – mám to chápať tak že mlynár Valentín je teraz synom Molinesa, alebo je to iba zhoda mien?

Bernard Andijos ach :courtier: ♥....dostal za ženu energickú Margot chudák ...ak sa teda jedná o tú Joffreyovu súkojenku z knihy, ale zrejme ano, a v každom prípade vždy lepšie ako Hortenziu – to by Andijos nerozchodil.

No teraz som sa predsa len dožila aj jaziev – bravo! :D Ach, tak nakoniec aj jízvy presa len sú na mieste. Ó veľký jízvolog má srdce na mieste. Ja viem že sme tak trochu šialené, ale Joffrey bez jaziev by už nebol Joffrey. :scar: + :mask:

Scéna s kávou mi pripomína tú v Quebecu.... keď si Joffrey všimol že je Angeliak unavená
ozaj kde je Kouassi-Ba? :maur:

Úprimne povedané, ani len omylom som nečakala že to bude také dobré ... autorke aj prekladateľke tlieskam bravo! :applaus: :applaus:

PS: Starší brat zahynul pri autonehode .. .a čo sa stalo s druhým bratom? Pani Golonová totižto písala o bratoch v množnom čísle.

PS2: už sa teším na dnešný večer že si prečítam pokračovanie :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 zář 2022, 19:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně jsem se dostala k přečtení vložených kapitol této fikce. Jednak jsem vůbec, ale vůbec neměla čas a pak mě fikce na tomto fóru o páru A+J zasazené do dnešní doby neoslovily. Neočekávala jsem tedy nic jiného ...a sakramentsky jsem se spletla.
Fikce je zatím naprosto skvělá. Skvělé dialogy, zasazení střípků z knihy, staré známé postavy v novém kabátě a funkcích. Muly vyměněné za koně, kočáry za auta a letadlo, smoking místo kabátce - tolik jednoduchých a při tom nápaditých inovací a při tom všem jeden starý známý příběh charismatického, zkušeného a bohatého šlechtice a krásné,plaché, inteligentní a zelenooké dívky.
Jsem unešená.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 zář 2022, 19:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  23 zář 2022, 17:56

ozaj kde je Kouassi-Ba? :maur:
Přece tady :

Po pár minútach vytiahol z vrecka mobil a vytočil niečie číslo.
"Nachystaj Veyron k východu z paláca," vydal Peyrac krátky rozkaz.
Obrátil sa k Angelike a dodal:
"Ideme!"
S týmito slovami opustili sálu a čoskoro sa ocitli v bočnom krídle kaštieľa pred dvojitými dverami, ktoré sa otvárali na vstupné nádvorie. Tu už na nich čakal vysoký širokoplecí černoch odetý v obleku.
"Auto je pri bráne," povedal a podal Joffreymu kľúč. „Ale je tam plno novinárov.“


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 zář 2022, 20:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  23 zář 2022, 17:56

No teraz som sa predsa len dožila aj jaziev – bravo! :D Ach, tak nakoniec aj jízvy presa len sú na mieste. Ó veľký jízvolog má srdce na mieste. Ja viem že sme tak trochu šialené, ale Joffrey bez jaziev by už nebol Joffrey. :scar: + :mask:

PS: Starší brat zahynul pri autonehode .. .a čo sa stalo s druhým bratom? Pani Golonová totižto písala o bratoch v množnom čísle.
Cože? Unikly mi jizvy?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 zář 2022, 22:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  23 zář 2022, 19:25
moirra píše: *  23 zář 2022, 17:56

ozaj kde je Kouassi-Ba? :maur:
Přece tady :

Po pár minútach vytiahol z vrecka mobil a vytočil niečie číslo.
"Nachystaj Veyron k východu z paláca," vydal Peyrac krátky rozkaz.
Obrátil sa k Angelike a dodal:
"Ideme!"
S týmito slovami opustili sálu a čoskoro sa ocitli v bočnom krídle kaštieľa pred dvojitými dverami, ktoré sa otvárali na vstupné nádvorie. Tu už na nich čakal vysoký širokoplecí černoch odetý v obleku.
"Auto je pri bráne," povedal a podal Joffreymu kľúč. „Ale je tam plno novinárov.“
Tereza dík za spoiler :P teraz si mi prezradila záver... píšem hore vyššie že: "a tuto moje postrehy k častiam 02 až 05" :wink: napísala som že večer budem čítať ďalej .....

asi čítaš moc rýchlo ....jízvy boli opísané dokonale :scar: v kapitole 3 :D keď som písala prvý feedback mala som prečítaneé iba prológ a prvé dve časti a druhý feedback je teda ku kapitolám 02-05

PS: inak ani ja som nejak moc od fikce Joffreya 21 storočia nečakala ale toto je moc moc dobré :ok: a skvelý preklad samozrejme tiež


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 25 zář 2022, 16:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  23 zář 2022, 17:56


nuž k tomu Maroku, Mulejovi a Háremoch mám aj skvelú príhodu z môjho prvého dňa v Paríži tohto roku,
presnejšie povedané v Saint Germain :wink: inak :turban: hárem rozpustil, ale iba ten oficálny, tie neoficiálne stále fičia :mrgreen:

našťastie už to mám dočítané do konca 5tej kapitoly, inak by som sa bola hnevala za ten spoiler - skvelé že si to s tým jeho vzhľadom autorka chviľku sušila v šuplíku

ešte raz vychválim skvelé rešerše o všetkom okolo chovu koní, ktoré dopĺňajú tie naše ktoré sú v rubrike doprava - a tuto moje postrehy k častiam 02 až 05 v ktorých sme sa toho hodne dozvedeli - ten takzvaný SLOW BURN by mal byť v každom dobrom románe, aby sa čitatelia čo-to dozvedeli o hrdinoch hlavných aj vedľajších, o okolnostiach, prostredí, rodinných aj iných vzťahoch, charakteroch ...

POZOR SPOILERY: :!: :!:

Chcela by som vedieť a vidieť texty všetkých SMSiek dostávala Angelika od Peyraca. Predstavte si dámy dostať tak smsku od Peyraca, to by tak bolo! :ach:
Ako bola Angelika donútená povedať ANO v modernej dobe je vymyslené geniálne. Určite to nebolo ľahké vymýšlať.

bozkávala na balkóne s Henrim Roguierom ako alternatíva ku kázateľni v katedrále je skvelá.... a nezabudnime na novú pozíciu ktorú má večný nepriateľ FONTENAC :priest:

vidno že autorka fikcie má postavy načítané ako otčenáš ...baví ma umiestnenie postáv vo fikciách – mám to chápať tak že mlynár Valentín je teraz synom Molinesa, alebo je to iba zhoda mien?

Bernard Andijos ach :courtier: ♥....dostal za ženu energickú Margot chudák ...ak sa teda jedná o tú Joffreyovu súkojenku z knihy, ale zrejme ano, a v každom prípade vždy lepšie ako Hortenziu – to by Andijos nerozchodil.

No teraz som sa predsa len dožila aj jaziev – bravo! :D Ach, tak nakoniec aj jízvy presa len sú na mieste. Ó veľký jízvolog má srdce na mieste. Ja viem že sme tak trochu šialené, ale Joffrey bez jaziev by už nebol Joffrey. :scar: + :mask:

Scéna s kávou mi pripomína tú v Quebecu.... keď si Joffrey všimol že je Angeliak unavená
ozaj kde je Kouassi-Ba? :maur:

Úprimne povedané, ani len omylom som nečakala že to bude také dobré ... autorke aj prekladateľke tlieskam bravo! :applaus: :applaus:

PS: Starší brat zahynul pri autonehode .. .a čo sa stalo s druhým bratom? Pani Golonová totižto písala o bratoch v množnom čísle.

PS2: už sa teším na dnešný večer že si prečítam pokračovanie :la-polak-fun:
Moirra, tak hádam o tom Saint Germain porozprávaš na zraze!

Kdesi som videla taký meme, kde sa na fotke hamburgeru porovnávali kniha, film natočený podľa knihy a fanfiction ku knihe. Film bol taký suchý hamburger len so syrom a lístkom šalátu, kniha bola už žemľa trošku bohatšia na prílohy a fanfiction bol trojposchodový burger so všetkým možným, čo sa doňho zmestí. A myslím si, že to veľmi dobre vystihuje limity toho-ktorého média. Fanfiction píšu ľudia, čo knihy milujú a keďže majú neobmedzený priestor, môžu sa rozpisovať, čo im srdce ráči. Slow burn na desiatky kapitol by asi nijakému modernému autorovi v knihe neprešlo. Čo je naozaj niekedy škoda - a možno kvôli tomu fanúšikovia píšu fikcie, že im chýba napríklad životný príbeh nejakej bezvýznamnej vedľajšej postavy.

Áno, mlynár Valentin je v príbehu Molinesov zať, majiteľ pekárne :) A Margot je naozaj Joffreyho súkojenka. S Andijosom je to taká nezvyčajná kombinácia, ale prekvapujúco funkčná. :agree:

Pokiaľ ide o Joffreyových súrodencov, toto nebude ako v kánone, brat bude iba jeden. Ani Angelika nemá toľko súrodencov ako v knihe.

Kouassiho-ba si už asi stretla, ak si prečítala aj koniec 8. kapitoly, ale na odhalenie jeho zamestnania si ešte budeme musieť chvíľku počkať.

Tereza píše: *  23 zář 2022, 19:22
Konečně jsem se dostala k přečtení vložených kapitol této fikce. Jednak jsem vůbec, ale vůbec neměla čas a pak mě fikce na tomto fóru o páru A+J zasazené do dnešní doby neoslovily. Neočekávala jsem tedy nic jiného ...a sakramentsky jsem se spletla.
Fikce je zatím naprosto skvělá. Skvělé dialogy, zasazení střípků z knihy, staré známé postavy v novém kabátě a funkcích. Muly vyměněné za koně, kočáry za auta a letadlo, smoking místo kabátce - tolik jednoduchých a při tom nápaditých inovací a při tom všem jeden starý známý příběh charismatického, zkušeného a bohatého šlechtice a krásné,plaché, inteligentní a zelenooké dívky.
Jsem unešená.
Tereza, ďakujem veľmi pekne aj v mene autorky za nádherný feedback. Rozumiem, že angelikovské fikcie odohrávajúce sa v súčasnosti nie sú každého šálka kávy, ale celkový dojem veľmi závisí od toho, ako je príbeh napísaný a na čo sa autorka zameria. V našom prípade ide o - ako si aj ty uviedla - v podstate jeden starý známy príbeh, len v modernom šate. Na jednej strane si môžeme povedať, že potom je to vlastne len okopírované a teda že prečo to vôbec niekto napísal, ale na strane druhej si pritom uvedomujeme, že previesť život zo 17. storočia do súčasnosti a to tak, aby to dávalo hlavu a pätu a ešte aj fungovala chémia, nie je žiadna hračka. V každom prípade ti ďakujem za to, že si tomuto príbehu dala šancu a dúfam, že ťa nesklame. ;)
moirra píše: *  23 zář 2022, 22:02

PS: inak ani ja som nejak moc od fikce Joffreya 21 storočia nečakala ale toto je moc moc dobré :ok: a skvelý preklad samozrejme tiež
Ja by som sa do prekladu zlej fikcie ani nepúšťala. Nebolo by ma to tak chytilo a ani by som si netrúfla ponúknuť vám niečo, čo by som nepovažovala za dostatočne kvalitné pre vycibrený vkus odborníčok na Angeliku ;)

A na záver - 9. kapitola, Dom na Garonne, je postnutá.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 25 zář 2022, 17:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  25 zář 2022, 16:55

Kdesi som videla taký meme, kde sa na fotke hamburgeru porovnávali kniha, film natočený podľa knihy a fanfiction ku knihe. Film bol taký suchý hamburger len so syrom a lístkom šalátu, kniha bola už žemľa trošku bohatšia na prílohy a fanfiction bol trojposchodový burger so všetkým možným, čo sa doňho zmestí. A myslím si, že to veľmi dobre vystihuje limity toho-ktorého média. Fanfiction píšu ľudia, čo knihy milujú a keďže majú neobmedzený priestor, môžu sa rozpisovať, čo im srdce ráči. Slow burn na desiatky kapitol by asi nijakému modernému autorovi v knihe neprešlo. Čo je naozaj niekedy škoda - a možno kvôli tomu fanúšikovia píšu fikcie, že im chýba napríklad životný príbeh nejakej bezvýznamnej vedľajšej postavy.

Kouassiho-ba si už asi stretla, ak si prečítala aj koniec 8. kapitoly, ale na odhalenie jeho zamestnania si ešte budeme musieť chvíľku počkať.

Rozumiem, že angelikovské fikcie odohrávajúce sa v súčasnosti nie sú každého šálka kávy, ale celkový dojem veľmi závisí od toho, ako je príbeh napísaný a na čo sa autorka zameria. V našom prípade ide o - ako si aj ty uviedla - v podstate jeden starý známy príbeh, len v modernom šate. Na jednej strane si môžeme povedať, že potom je to vlastne len okopírované a teda že prečo to vôbec niekto napísal, ale na strane druhej si pritom uvedomujeme, že previesť život zo 17. storočia do súčasnosti a to tak, aby to dávalo hlavu a pätu a ešte aj fungovala chémia, nie je žiadna hračka.
Aby som tu nespamovala fórum, skopírovala som iba to k čomu sa chcem vyjadriť.

Som si viac ako istá že preniesť príbeh do 21 storočia tak aby to malo hlavu a pätu a ešte aj iskru - je poriadna fuška. A tiež pozadeľovať postavám povolania a postavenia. Autorke sa to zatiaľ darí viac ako vynikajúco - a má to aj spád aj iskru - takže sa človek nevie dočkať ďalšieho pokračovania.


Porovnanie knih, fikcií a filmu s rôznymi druhmi hamburgerov je skvelé. :ok: Spomínam si ako sme si kedysi pomysleli podľa nadpisu fikce Svadobná noc - že preboha čo tam Teraza chce do tej noci vocpať - a potom sme iba achali :ach: - lebo v tomto prípade nacpala do Hamburgeru poriadnu dávku pravého kaviaru.

Kouassi-Ba :maur: potešil, skúsim hádať povolanie: Bodyguard? Security boss?
Ešte stále sa smejem na kombinácii Andijos :courtier: a Margot.

Nuž mne napríklad okrem iného veľmi chýbalo viac zbližovania sa Angeliky a Joffreya, a viac o Jofferyovom živote zamlada.
Pripomeňme si že pani AG všetky vydavateľstvá vyškrtávali hromadu odstavcov, niekedy aj celé kapitoly s kníh, a neustále frflali že je to moc rozvláčne. A často vyškrtli práve dôležité veci, bez ktorých potom ďalšie udalosti v knihe už nedávali taký zmysel (viď úvod 5 dielu, Angelikyna návšteva vo Vaux, či vysvetlenie že si Rescator zložil masku až na 13ty deň)

A teraz feedback k dielom 06-08. Už sa teším na večerné čítanie 9teho dielu.
----------------------------------------

Binet ako vychýrený designer .... haha

Ani neviem, koľko máte rokov!“
„Tridsaťtri“.
„Ste odo mňa o dvanásť rokov starší!“ ...

Angelika rýchlo sa nauč manželov dátum narodenia aj všetky ostatné údaje, inak sa dostaneš do poriadnej šľamastiky, vravím z vlastnej skúsenosti! :P

„Dnes sa tu koná každoročný charitatívny večierok pomenovaný po grófke de Peyrac, čiže mojej zosnulej matke,“ začal potichu vysvetľovať

No ešte že to včas vysvetlil. Haha ale ma autorka dostala :monkey_blind: :monkey_dumb: vraj slávnosť na počesť bývalej ... a ja že čo to preboha chystá.. Ja že slávnosť na počesť bývalky ?

Carmencita sa vyfarbila typicky úplne šialene, len namiesto toho aby bola mokrá ona, to tentoraz strhla úboha Angelika, ktorá sa držala skvele, aj keď úplne chápem že málo nechýbalo a bola by sa zrútila. Trocha som na malý moment zaľutovala že Angelika neschytila nejaké vedierko s ľadom a nevyliala jej ho na hlavu, ale to by sa na prvý večer nehodilo. Som rada že si zachovala dôstojnosť.

Krásna romantická scéna s Joffreyom a Angelikou vo výklenku. :ach:

situácie hodnej zápletky klasickej melodrámy... to mi niečo pripomína....na tie som ja v mojom živote špecialista

ach, dúfam že idú do letohrádku ....aká len bude tá „svadobná“ noc? :roll: a vie tento Joffrey spievať? :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 25 zář 2022, 19:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nebudu moc prozrazovat pro ty, kdo nečetl.
Je tam skvěle zakomponovaná další postava. :applaus:
Překlad opět výborný. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 zář 2022, 08:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  25 zář 2022, 17:45

Porovnanie knih, fikcií a filmu s rôznymi druhmi hamburgerov je skvelé. :ok: Spomínam si ako sme si kedysi pomysleli podľa nadpisu fikce Svadobná noc - že preboha čo tam Teraza chce do tej noci vocpať - a potom sme iba achali :ach: - lebo v tomto prípade nacpala do Hamburgeru poriadnu dávku pravého kaviaru.

Kouassi-Ba :maur: potešil, skúsim hádať povolanie: Bodyguard? Security boss?
Ešte stále sa smejem na kombinácii Andijos :courtier: a Margot.

Nuž mne napríklad okrem iného veľmi chýbalo viac zbližovania sa Angeliky a Joffreya, a viac o Jofferyovom živote zamlada.
Pripomeňme si že pani AG všetky vydavateľstvá vyškrtávali hromadu odstavcov, niekedy aj celé kapitoly s kníh, a neustále frflali že je to moc rozvláčne. A často vyškrtli práve dôležité veci, bez ktorých potom ďalšie udalosti v knihe už nedávali taký zmysel (viď úvod 5 dielu, Angelikyna návšteva vo Vaux, či vysvetlenie že si Rescator zložil masku až na 13ty deň)

A teraz feedback k dielom 06-08. Už sa teším na večerné čítanie 9teho dielu.
----------------------------------------

Binet ako vychýrený designer .... haha

Ani neviem, koľko máte rokov!“
„Tridsaťtri“.
„Ste odo mňa o dvanásť rokov starší!“ ...

Angelika rýchlo sa nauč manželov dátum narodenia aj všetky ostatné údaje, inak sa dostaneš do poriadnej šľamastiky, vravím z vlastnej skúsenosti! :P

„Dnes sa tu koná každoročný charitatívny večierok pomenovaný po grófke de Peyrac, čiže mojej zosnulej matke,“ začal potichu vysvetľovať

No ešte že to včas vysvetlil. Haha ale ma autorka dostala :monkey_blind: :monkey_dumb: vraj slávnosť na počesť bývalej ... a ja že čo to preboha chystá.. Ja že slávnosť na počesť bývalky ?

Carmencita sa vyfarbila typicky úplne šialene, len namiesto toho aby bola mokrá ona, to tentoraz strhla úboha Angelika, ktorá sa držala skvele, aj keď úplne chápem že málo nechýbalo a bola by sa zrútila. Trocha som na malý moment zaľutovala že Angelika neschytila nejaké vedierko s ľadom a nevyliala jej ho na hlavu, ale to by sa na prvý večer nehodilo. Som rada že si zachovala dôstojnosť.

Krásna romantická scéna s Joffreyom a Angelikou vo výklenku. :ach:

situácie hodnej zápletky klasickej melodrámy... to mi niečo pripomína....na tie som ja v mojom živote špecialista

ach, dúfam že idú do letohrádku ....aká len bude tá „svadobná“ noc? :roll: a vie tento Joffrey spievať? :trubadur:
Ach áno, tá Terezina fikcia potrebovala k tomu kaviáru už len šampanské! :ach:
No s tým vyškrtávaním - trochu ich chápem pri prvom dieli, knižný biznis je biznis ako každý iný, zrejme mali nastavený počet strán, ktoré boli ochotní (a mali finančne pokrytý) vytlačiť, no keď už dielo získalo úspech - ohromný - mohli byť trochu štedrejší a nechať AG všetko tak, ako to napísala. Veľká škoda! :?

Kouassi-ba si uhádla, tá Carmencita mrzela aj mňa, ale - spoiler - ešte príde na psa mráz a Joffrey si ju vychutná tak, že moderný ekvivalent vedierka s vodou je oproti tomu nič. :twisted:

Teraz si môžete prečítať kapitolu desať a jedenásť: Angelikine začiatky v Toulouse, patálie s novinármi a aj trochu romantiky - niečo ako prvé rande. :love:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 zář 2022, 08:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  25 zář 2022, 19:01
Nebudu moc prozrazovat pro ty, kdo nečetl.
Je tam skvěle zakomponovaná další postava. :applaus:
Překlad opět výborný. :ok:
Mimi, spoznala si Francoise a "vysoké dievča s nevydareným make-upom, stojace za Carmencitou?" ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 zář 2022, 09:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, já mám na mysli jinou osobu. Je to také žena.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 zář 2022, 11:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  27 zář 2022, 09:43
Precious, já mám na mysli jinou osobu. Je to také žena.
áno, viem, koho máš na mysli, kto sa objaví v 9. kapitole, ale myslela som tým, že či si spoznala, o koho ide v postavách Francoise a tej vysokej ženy, v predchádzajúcich kapitolách.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 27 zář 2022, 12:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to si pořád lámu hlavu. :roll:
Myslela jsem., že ta špatně nalíčení je neteř Carmencity.
Ale to bude ta sekretářka?
Musím si to znovu od svatby v Toulouse pročíst. :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 28 zář 2022, 11:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  23 zář 2022, 22:02

asi čítaš moc rýchlo ....jízvy boli opísané dokonale :scar: v kapitole 3 :D keď som písala prvý feedback mala som prečítaneé iba prológ a prvé dve časti a druhý feedback je teda ku kapitolám 02-05
Četla jsem pomalu, ale odešla jsem si uvařit kávičku a přeskočila odstavec....sakriš ...únava materiálu po příšerném týdnu.

A samozřejmě smekám před překladatelkou :agree: . Skvělá práce :ok: .


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 30 zář 2022, 09:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  27 zář 2022, 12:25
Tak to si pořád lámu hlavu. :roll:
Myslela jsem., že ta špatně nalíčení je neteř Carmencity.
Ale to bude ta sekretářka?
Musím si to znovu od svatby v Toulouse pročíst. :shock:
Mimi, áno, zle nalíčené dievča je Sabine de Castel-Morgeat, Carmencitina neter. Ale ako si uhádla, že je sekretárka, veď to sa dozvieme až teraz? Či sa to už niekde spomínalo a zabudla som na to? :shock:
A Francoise je madame Scarronová, susedka z Templu. :)

Tereza píše: *  28 zář 2022, 11:02

Četla jsem pomalu, ale odešla jsem si uvařit kávičku a přeskočila odstavec....sakriš ...únava materiálu po příšerném týdnu.
A samozřejmě smekám před překladatelkou :agree: . Skvělá práce :ok: .
Dúfam, že sa ti týždeň už trochu zlepšil, Tereza. Počula som, že to máš teraz ťažké, tak ti držím palce! A ďakujem za kompliment. :ach:


Ideme ďalej, kapitoly 12. a 13. hovoria o interview s Philonide a o krvavom marci.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: O 350 rokov neskôr
Napsal: 01 říj 2022, 22:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 03 říj 2022, 01:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kapitoly 10 až 11

:courtier: Miláčik Andijos ako Joffreyov kamarát zo školy – to sa mi moc pozdáva

Po tejto vete som očakávala trochu viac šialeností :P : Obe sestry - Hortense aj Marie-Agnes - sa vrhli na Angeliku

Scénka s Nikolasom výborná aj uveriteľná

stretnutie v Assezatskom paláci: skvele zrešeršované

Mohammed Raki ako majiteľ reštaurácie pobavil :turban: + :fail-cook: :ok:

Teda autorka má fakt Angeliku načítanú ako otčenáš – jedenie kuskusu rukami bola samozrejme alegória na Medvediu hostinu  škoda že jahňacina nemala kosti a Joffrey ich nezačal hádzať za hlavu .... :applaus:

Angelika sa hanblivo usmiala, mimovoľne sa cítila ako školáčka, ktorú spolužiak priviedol domov po prvom rande. Ach.... už to začína :love:

PS: Na Cassoulet v Toulouse sa už teším hodne dlho – už som takmer kupovala letenky na september ale potom s toho zišlo - snáď to vyjde najaro
--------------------------------
tak a idem na Kapitoly 12 až 13 :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 04 říj 2022, 18:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  03 říj 2022, 01:04
Kapitoly 10 až 11

:courtier: Miláčik Andijos ako Joffreyov kamarát zo školy – to sa mi moc pozdáva

Po tejto vete som očakávala trochu viac šialeností :P : Obe sestry - Hortense aj Marie-Agnes - sa vrhli na Angeliku

Scénka s Nikolasom výborná aj uveriteľná

stretnutie v Assezatskom paláci: skvele zrešeršované

Mohammed Raki ako majiteľ reštaurácie pobavil :turban: + :fail-cook: :ok:

Teda autorka má fakt Angeliku načítanú ako otčenáš – jedenie kuskusu rukami bola samozrejme alegória na Medvediu hostinu  škoda že jahňacina nemala kosti a Joffrey ich nezačal hádzať za hlavu .... :applaus:

Angelika sa hanblivo usmiala, mimovoľne sa cítila ako školáčka, ktorú spolužiak priviedol domov po prvom rande. Ach.... už to začína :love:

PS: Na Cassoulet v Toulouse sa už teším hodne dlho – už som takmer kupovala letenky na september ale potom s toho zišlo - snáď to vyjde najaro
--------------------------------
tak a idem na Kapitoly 12 až 13 :la-polak-fun:
Hortense sa ešte prejaví, ona si nedá ujsť príležitosť byť nepríjemná a štipľavá :evil:
To s tým kuskusom a medveďou hostinou ma nenapadlo, ale asi to tak bude. Výborný postreh, Moirra! :applaus:



mimi píše: *  01 říj 2022, 22:20

no sú to nádherné autá, Mimi! :ach: ani sa nedivím Marie-Agnes, že sa na nich chcela povoziť. A čoskoro sa dostaneme aj ku kapitole, kde bude Bugatti hlavnou hviezdou - teda, ak sa mi to pred zrazom podarí, tento mesiac začal úplne príšerne. :cry:

Ale stihla som doladiť kapitoly 14. a 15. Na scénu prichádza Fabrizio Contarini a dozvieme sa o tajomstvách mladomanželov (ale aj celej rodiny) de Peyrac. City sa už potláčať nedajú... :love:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 05 říj 2022, 00:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  04 říj 2022, 18:18

Hortense sa ešte prejaví, ona si nedá ujsť príležitosť byť nepríjemná a štipľavá :evil:
To s tým kuskusom a medveďou hostinou ma nenapadlo, ale asi to tak bude. Výborný postreh, Moirra! :applaus:
Musím sa opraviť - pretože to nebolo na medvedej hostine (tá bola v Katarunku) :cook-kiss: kedy Joffrey jedol rukami ako indiáni :indian: a hádzal kosti za hlavu, a utieral si mastné ruky do nohavíc ...ale na nejakej inej hostine s Indiánmi ... a vlastne Joffrey vyhral súťaž kto bude jesť najnechutnejšie :fail-cook: , čo by teda od neho nikto nečakal ...

teraz som rozbehaná ale keď bude na to čas tak to dohľadám ...


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 09 říj 2022, 10:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
16. kapitola - kopu romantiky a štipku drámy nájdeme o 350 rokov predtým a v Carmencite. Táto časť je jedna z mojich obľúbených a ak sa bude páčiť aj vám, dajte mi vedieť. ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 09 říj 2022, 12:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  05 říj 2022, 00:07
Precious píše: *  04 říj 2022, 18:18

Hortense sa ešte prejaví, ona si nedá ujsť príležitosť byť nepríjemná a štipľavá :evil:
To s tým kuskusom a medveďou hostinou ma nenapadlo, ale asi to tak bude. Výborný postreh, Moirra! :applaus:
Musím sa opraviť - pretože to nebolo na medvedej hostine (tá bola v Katarunku) :cook-kiss: kedy Joffrey jedol rukami ako indiáni :indian: a hádzal kosti za hlavu, a utieral si mastné ruky do nohavíc ...ale na nejakej inej hostine s Indiánmi ... a vlastne Joffrey vyhral súťaž kto bude jesť najnechutnejšie :fail-cook: , čo by teda od neho nikto nečakal ...

teraz som rozbehaná ale keď bude na to čas tak to dohľadám ...
Tu hostinu s indiány, kde jedl Joffrey rukama a kosti házel za hlavu si také pamatuji. Jen už si nevzpomínám, v kterém díle to bylo. Při čtení jsem se pobavila. :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 10 říj 2022, 00:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  09 říj 2022, 10:24
16. kapitola - kopu romantiky a štipku drámy nájdeme o 350 rokov predtým a v Carmencite. Táto časť je jedna z mojich obľúbených a ak sa bude páčiť aj vám, dajte mi vedieť. ;)
Dráha kolegyně, jsem naprosto beze slov. Vše co bych chtěla říct už je uvedeno výše. Tereza nejlépe vystihli. Jsem nadšena. Zhltala jsem kapitoly 1 - 15 a nemohu se dočkat dalších.
To jak je vše přeneseno do současnost a promyšlenou je skvěle. Dlouho jsem nečetla tak strhující dej. Nyní už nenacházím další slova chvály pro autorku a překlad.
Myslím, ze i tato fikce by měla byt zařazena jako další bod našeho kongresu.
Precios, budeš v Praze? :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 11 říj 2022, 22:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem neodolala a přečetla jedním dechem poslední kapitolu. Vynikající, dekuji oborům autorkam. Už se nemohu dackat pokračování🌹❤️👍


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 12 říj 2022, 00:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keďže si veci na fórum píšem najskôj do wordu, ak sú dlhšie, aby mi nezmizli
nejak sa stalo že som sem zabudla pridať toto:

Feedback Kapitoly 12 až 13

Tak pri tejto vete som revala od smiechu, lebo sa mi okamžite v hlave zjavila živá a plastická Philonide robiaca interview HA-HA-HA :slzici: :ok: – úbohí Joffrey a Angelika
jeden a pol hodinový rozhovor s manželmi, ktorý poskytli Philonide Parajoncovej..... :slzici:

ten rozhovor by bol vďačná tématika na beta fikci
-----------------------
To ako Joffrey Angeliku pripravil na to Interview je dokonalé a hodné toulouského grófa :mrgreen:
„Predstav si, že Philonide je vzdialená príbuzná, ktorá ťa prišla navštíviť a chce vedieť, čo si zažila za posledný rok. Svoju milovanú tetu nemusíš nevyhnutne zasvätiť do tých najväčších tajomstiev, úplne jej bude stačiť, keď sa dozvie, že jej malá neter dobre jedla a svedomito si robila domáce úlohy.“
no úplne geniálne to :mask: vybavil
----------------------------
A toto je zasa typická Angelika: prečo bol monsieur Gerval zahanbený niečím, za čo sa nehanbia ani králi.“
Autorka je definitívne plnokrvná Angelikoložka
Nápad zo šikmou studňou je hodný Joffreya

A toto mi zasa nedalo a v duchu som doplnila o Joffreyovú poznámku:
palác v Toulouse sa od nášho sobáša zmenil na skutočne obliehanú pevnosť.
Takto nám palác grófov Toulouskych už neobliehali od čias krvilačného Montadoura ....


Hahaha môj zlatý klinec : Autorka fikce dokonale pochopila podstatu miláčka Andijosa :courtier: : toto isté by spravil aj keby práve vypukla rovno pred palácom veselého poznania tretia svetová vojna :lol: : “Najprv si dám horúcu sprchu a výdatnú večeru! Som strašne hladný!“ protestoval Andijos . "A potom ti všetko porozprávam!" ha ha ha :lol: ...

Bernard, obe líca ako škrečok, hovoril o tom, čoho bol svedkom .... ha ha
------------------------------

Páčila sa mi poznámka o internetovej komunite, „vrtošivej ako vlajka vo veternom počasí“ to je veru výstižné – nič sa nezmenilo od čias starého Ríma – dnes všetky palce hore a na druhý deň všetky palce dole ... ako vraví biblia , svetská sláva, poľná tráva .....
A Joffreyovi dávam 100 bodov za túto poznámku: Moja milá, drvivá väčšina ľudí si nevidí ďalej od nosa. Vidia len to, čo je na povrchu, nezaujíma ich podstata vecí.“
prasiačik Germontaz svojou odpornosťou a slizkosťou nesklamal ani v 21 storočí

avšak proti tomuto výroku si dovoľujem protestovať:

...potom si kľakla a položila na zem kyticu fialiek. Tento rituál je pre mŕtvych úplne bezvýznamný, ale umožňuje živým veriť, že v budúcnosti už takéto obete a tragédie nebudú...

dnes už aj veda vie že matéria neexistuje - všetko je iba energia... aj tento rituál ako všetky za zosnulých je o energii :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 12 říj 2022, 17:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  10 říj 2022, 00:17
Precious píše: *  09 říj 2022, 10:24
16. kapitola - kopu romantiky a štipku drámy nájdeme o 350 rokov predtým a v Carmencite. Táto časť je jedna z mojich obľúbených a ak sa bude páčiť aj vám, dajte mi vedieť. ;)
Dráha kolegyně, jsem naprosto beze slov. Vše co bych chtěla říct už je uvedeno výše. Tereza nejlépe vystihli. Jsem nadšena. Zhltala jsem kapitoly 1 - 15 a nemohu se dočkat dalších.
To jak je vše přeneseno do současnost a promyšlenou je skvěle. Dlouho jsem nečetla tak strhující dej. Nyní už nenacházím další slova chvály pro autorku a překlad.
Myslím, ze i tato fikce by měla byt zařazena jako další bod našeho kongresu.
Precios, budeš v Praze? :ach:
Zuzanka62 píše: *  11 říj 2022, 22:49
Tak jsem neodolala a přečetla jedním dechem poslední kapitolu. Vynikající, dekuji oborům autorkam. Už se nemohu dackat pokračování🌹❤️👍
Zuzanka, toto sú tie najkrajšie slová, aké môže počuť autor literárnej fikcie. :ach: Neviem, ako je to s ostatnými skvelými spisovateľkami na našom webe, ale zo skúseností z iného fandomu viem, že autori si komentáre cenia nad zlato a ja im konečne rozumiem. Aj mňa každý feedback veľmi motivuje a poháňa v ďalšej práci (hoci len prekladám). A verím, že aj Miss Florimon, keď si číta komentáre, cíti energiu do ďalšieho písania, hoci sa práve nachádza vo veľmi ťažkej životnej situácii.

Na zraz samozrejme prídem a už sa veľmi teším, na všetky dievčatá! To, že by si chcela túto fikciu zaradiť do programu kongresu je nesmierna pocta a ja si tvoj nápad veľmi vážim. Nebránim sa žiadnej diskusii - ak sa dievčatá budú chcieť na túto tému rozprávať, som k dispozícii. :)

Ešte raz ďakujem a budem sa snažiť pridať 17. kapitolu čo najskôr. Už len "vyleštiť" pár výrazov a slovných spojení a pridám ju sem.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 12 říj 2022, 17:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  12 říj 2022, 00:48
Keďže si veci na fórum píšem najskôj do wordu, ak sú dlhšie, aby mi nezmizli
nejak sa stalo že som sem zabudla pridať toto:

Feedback Kapitoly 12 až 13

Tak pri tejto vete som revala od smiechu, lebo sa mi okamžite v hlave zjavila živá a plastická Philonide robiaca interview HA-HA-HA :slzici: :ok: – úbohí Joffrey a Angelika
jeden a pol hodinový rozhovor s manželmi, ktorý poskytli Philonide Parajoncovej..... :slzici:

ten rozhovor by bol vďačná tématika na beta fikci
-----------------------
To ako Joffrey Angeliku pripravil na to Interview je dokonalé a hodné toulouského grófa :mrgreen:
„Predstav si, že Philonide je vzdialená príbuzná, ktorá ťa prišla navštíviť a chce vedieť, čo si zažila za posledný rok. Svoju milovanú tetu nemusíš nevyhnutne zasvätiť do tých najväčších tajomstiev, úplne jej bude stačiť, keď sa dozvie, že jej malá neter dobre jedla a svedomito si robila domáce úlohy.“
no úplne geniálne to :mask: vybavil
----------------------------
A toto je zasa typická Angelika: prečo bol monsieur Gerval zahanbený niečím, za čo sa nehanbia ani králi.“
Autorka je definitívne plnokrvná Angelikoložka
Nápad zo šikmou studňou je hodný Joffreya

A toto mi zasa nedalo a v duchu som doplnila o Joffreyovú poznámku:
palác v Toulouse sa od nášho sobáša zmenil na skutočne obliehanú pevnosť.
Takto nám palác grófov Toulouskych už neobliehali od čias krvilačného Montadoura ....


Hahaha môj zlatý klinec : Autorka fikce dokonale pochopila podstatu miláčka Andijosa :courtier: : toto isté by spravil aj keby práve vypukla rovno pred palácom veselého poznania tretia svetová vojna :lol: : “Najprv si dám horúcu sprchu a výdatnú večeru! Som strašne hladný!“ protestoval Andijos . "A potom ti všetko porozprávam!" ha ha ha :lol: ...

Bernard, obe líca ako škrečok, hovoril o tom, čoho bol svedkom .... ha ha
------------------------------

Páčila sa mi poznámka o internetovej komunite, „vrtošivej ako vlajka vo veternom počasí“ to je veru výstižné – nič sa nezmenilo od čias starého Ríma – dnes všetky palce hore a na druhý deň všetky palce dole ... ako vraví biblia , svetská sláva, poľná tráva .....
A Joffreyovi dávam 100 bodov za túto poznámku: Moja milá, drvivá väčšina ľudí si nevidí ďalej od nosa. Vidia len to, čo je na povrchu, nezaujíma ich podstata vecí.“
prasiačik Germontaz svojou odpornosťou a slizkosťou nesklamal ani v 21 storočí

avšak proti tomuto výroku si dovoľujem protestovať:

...potom si kľakla a položila na zem kyticu fialiek. Tento rituál je pre mŕtvych úplne bezvýznamný, ale umožňuje živým veriť, že v budúcnosti už takéto obete a tragédie nebudú...

dnes už aj veda vie že matéria neexistuje - všetko je iba energia... aj tento rituál ako všetky za zosnulých je o energii :la-polak-fun:
Moirra, úprimne ďakujem za tvoje slová - tvoje komentáre je radosť čítať, skoro rovnako, ako tvoje fikcie. :ach: Myslím si, že autorka má postavy nielenže v malíčku, ale má ich hlboko v srdci aj duši a pozná ich od A po Z. Neviem, akým spisovateľským trikom to je, ale keď čítam, ako sa jej postavy správajú, cítim, že sú tak "in character" - teda kompletne v súlade so svojimi predlohami v kánone, že je to až neuveriteľné. Hlavne Andijos - vždy sa usmievam, keď o ňom čítam, lebo je to náš typický Bernard, gurmán a pôžitkár. :courtier:

Veľmi sa teším na tvoj komentár k 16. kapitole. Ja som si scénu v knižnici a to, čo nasleduje potom, vychutnala naplno, a som zvedavá, ako ju vnímaš ty.

Ešte raz ďakujem z celého srdca vám, ktorí tento príbeh čítate a venovali ste svoj vzácny čas a komentovali. :applaus:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 16 říj 2022, 10:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1485
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pripájam sem obrázok, aby ste si vedeli urobiť predstavu o dedičnom náhrdelníku grófiek de Peyrac:

A pridávam aj 17. kapitolu - Bozky v tme. Peknú nedeľu vám prajem!

Přílohy
[ attachment ]
náhrdelník.jpg (42.81 KiB) Zobrazeno 6399 x

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 16 říj 2022, 22:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mila Precios, neodolala jsem a Koukal na web, zda je tam další kapitola. Bojím se, ze se to pro mne stává opiem. Není to jenom milostný příběh, nádherná je kombinace starého v novém podání. Pro mne: hlavně pokračujte obě v psaní!!!
P.s. Už se na Tebe moc těším, co z konference pozdrav autorce?! 🤓🌹


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 16 říj 2022, 23:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
SKUTOČNÉ PREKVAPENIE KAPITOLY 14 a 15

Na úvod chcem iba povedať, že jedno ako dlho je už naše fórum tu, ešte stále je dobré na novinky a prekvapenia- čím sa znovu raz ukazuje akú dôležitú funkciu fórum má okrem teda tej sociálnej
Precious – geniálny nápad prekladať ruské fikce a 100 boodv autorke aj prekladateľke – sami dobre vieme že literárne diela sa prekladmi dajú pozdvihnúť ale aj zabiť ...
Nedarmo sa hovorí že zdielaná radosť je duplovaná radosť – v tomto prípade že si čítanei uživame spoločne v kolektíve a vymieňame si naše dojmy

Kapitola 14

No tak to teda dostáva poriadny spád ...ako si Angelika bola pre svoju nerozhodnosť nepriamo donútená vypočuť Joffreyov súkromný rozhovor. Dávam Angelike 100 bodov že sa nerozhodla odísť bez slova a ani sa ospravedlniť.
"Ako dlho tu už sedíš?"
"Dosť na to, aby som počula niečo, čo zjavne nebolo určené pre moje uši," odpovedala Angelika

Moderné paralely na rozhovory o matematike s kánonu sú moc dobré a znovu poukazujú na to že autorka je znalec a má kľúčové scény z kníh načítané že by ich zrejem mohla odriekať ako otčenáš.

Samozrejme že Polačka ako osoba muzikálna s básnickým črevom ešte stále čaká na to či sa prejaví aj v Joffreyovi 21 storočia nejaké tie umelecké talenty. :trubadur:

To ako Jofffey zabil jednou ranou viacero múch, a otestoval si nielen angeliku ale aj svojich IT-čkárov a ešte sa pritom dobre bavil sa presne naňho podobá. :ok: :slzici: A tým že dal Angelike prístupový kľúč svojej matky urobil obrovské gesto, ktoré si ona azda v celom dosahu neuvedomila (podobne to mala nastavené Angelika s kánonu, až ako zrelá žena si uvedomila ako veľmi sa Joffrey musel ovládať, a aké kráľovské dary gestá a poklony jej vlastne na začiatku ich manželstva robil)

Tak toto je zákerné: Clement Tonnel ako šéf ITčka to teda nedopadne. Nuž v 21 storočí už nemusí stáť v Joffreovej knižnici s papierom v ruke a horlivo si zapisovať ....


Kapitoly 15 a 16

tak pri tejto kapitole aj ukecaná Polačka stratila slová a neustále iba achala – :la-polak-fun:
Neušila čo naštartuje to „Veríš v reinkarnáciu?“ spýtal sa Joffrey....

Tak toto som teda nečakala ani v najšialenejších snoch.... romantika u Joffreya 21 storočia ktorý o sebe napriek tomu tvrdí že nieje romantik ... ACH!
A do toho ešte aj tie trubadúrske dopisy nášho originál Joffreya zo 17 storočia .... tak to je sila
Achám a ochám ako slečna de Parajonc keď ju boleli tie jej drahé nebohé

Čo by som dala za čo len jeden pohľad na ten rodinný portrét.... :roll:

Keďže som si v predchádzajúcich kapitolách všimla že Joffrey nerád lietal, čakala som niečo také že bol obeťou leteckého nešťastia – takže to som uhádla. To ako Angeliak prikladá Joffreovi ruku na líce – čistá romantika

Táto veta ma dostala, i ke´d neviem či v originále bola myslená tiež presne tak:
„Nebudem sa ani pokúšať matematicky vypočítať mieru nášho vzťahu.“ :scar:
Keby bola Angelika skúsená žena, už teraz by pochopila... ale ona rovnako ako jej prastará mama zo 17 storočia skúsená žena v tomto momente ešte nebola...

Som prekvapená ako nenásilne sa podarilo zapracovať príbeh znásilnenej Francine z kanóna do kontextu modernej doby. Klobúk dolu.

No a toto: ACH ...ACH... to je scéna
Podal jej malé starožitné zrkadlo, aby sa videla.
A kým si prezerala svoj odraz, postavil sa za ňu a jemne ťukol do jednej náušnice, aby sa kamienky v slnečnom svetle rozžiarili.
„Dokonalé!“ zašepkal jej do ucha.
V nasledujúcom okamihu Angelika pocítila, ako sklonil hlavu o niečo nižšie a dotkol sa perami jej krku. Telom jej opäť prebehla triaška.
:ach: :applaus: :ach: :love:

Čo sa Hortenzie týka čakala som trochu štipľavejšieho Joffreya ... asi tak po vzore toho čo povedal na kráľovskej svadbe o šikovnosti a nešikovnosti španielskych a francúzskych krajčírov ... a Hortenzie mohlo byť aj viac ... ale nebudem nenásytná

A tie dopisy no nemám slov.... romantika ... :trubadur:
Musela by som tu citovať celý obsah listov pretože proste nemajú páru...a sú hodné slávneho Toulouskeho trubadúra a predsedu školy lásky...
Pri oslovení v treťom liste „Môj milý škriatok! Som sa nazdávala že tento bude adresovaný skôr Honorine ...

Nuž zostáva nám dúfať že sa čoskoro aktivujú trubadúrske gény po predkoch aj v našom páriku 21 storočia ..... skutočne im máme uveriť že neveria v moc lásky?

K poslednej časti 16 kapitoly napíšem komentár až budem mať prečítanú 17 kapitolu – pretože predpokladám že spolu budú súvisieť

Na tomto mieste sa chcem autorke aj úžasnej prekladateľke poďakovať za skvelý čitateľský zážitok – skutočne som si to užila

A teraz hor sa na 17 kapitolu :la-polak-fun:

------------------------------

PS: Ach, a ešte niečo: milujem pekné ilustrácie, a tá ilustrácia náhrdelníka ju jednoducho úžasná

díval som sa na smaragdové náhrdelníky rôznych královien a šľachtičných na internete ale tento je skutočne naj :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 17 říj 2022, 23:19
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Polacka mluvíš mi z duše. Je to super


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 6  [ 252 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 5 6 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron