Rescator

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 77 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 24 kvě 2015, 15:03
Královská rodina

4poziom.slask.pl
Kontaktovat uživatele: SZ

Tak na sraz na Milosu rozhodne dorazim! :ok: Ale to by chtělo, abychom si opatřily trochu jiný oděv než dámské šaty, jak jsme původně plánovaly... :D

Mimochodem, s Moirrou teď přemýšlíme: víme co se stalo s lodí Mořský orel a poté kde skončila loď Gouldsboro?? :?:

Profil Citovat
moirra
Napsal: 24 kvě 2015, 16:27
Moderátor

dauphine píše:

Mimochodem, s Moirrou teď přemýšlíme: víme co se stalo s lodí Mořský orel a poté kde skončila loď Gouldsboro?? :?:
No veru, treba to vydesgrezovať. :agree:

Ach, Errnie, nádhera! :ach: Samozrejme že Rescator :mask: vedel kde si má urobiť hlavný stan. :mrgreen: Zraz na Milose by som si nenechala ujsť ani keby som tam mala ísť pešo.

Normálne vidím rescatora a Cantora z Dauphininej fikcie ako skáču do vody. [ img ]

Profil Citovat
moirra
Napsal: 22 říj 2015, 14:57
Moderátor

„Já je znám, moc dobře je znám,“ hrozil Vivonne nehybným rybářům, „jsou to špehové ve službách banditů ze všech koutů světa. Ty zlaťáky a stříbrňáky nesou Rescatorovo znamení.“

[ img ]

Na tomto mieste vyhlasujem súťaž o nakreslenie najlepšieho Rescatorovho znamenia ktoré bolo na jeho zlatých a strieborných minciach.

iba tak zo zábavy skúste uhádnuť ktorá z týchto starovekých mincí mohal patriť podľa znakov veľkomožnému
pánovi Rescatorovi :mask: :sailor:
(má to niečo spoločného z Erbom grófov Toulouských)

[ img ]

Profil Citovat
Maira
Napsal: 20 led 2017, 23:13
Baroni

Na Milos sa hlásim aj ja... :D :sailor:

Profil Citovat
moirra
Napsal: 11 říj 2017, 19:48
Moderátor

Maira píše:
Na Milos sa hlásim aj ja... :D :sailor:
Ano ano, na Milos rozhodne musíme :D

Čo poviete na ruskú verziu Rescatora :mask: dámy ? Tie oči a ironická verzia úsmevu sú skvelé

[ img ]

Rusky gýčové ale rozkošné - Rescator bez masky s Angelikou v kabíne :ach:

[ img ]

Profil Citovat
mimi
Napsal: 12 říj 2017, 21:15
Královská rodina

Tak ten sedící Rescátor je dobrý. Jizvu má sice slabou a vlasy delší, ale oči a ironický úsměv jsou skvělé. :mask:
Moje fantazie jede naplno a představuji si, že takto seděl v kabině na lodi, než mu ohlásili zmoklou Angeliku. :eyes:
Tak si honem nasadil masku a vlasy ukryl pod šátkem. A pronesl svou zlomyslnou poznámku o jejím vzhledu. A hlavou se mu honili úplně jiné myšlenky. :mrgreen:

Profil Citovat
Tereza
Napsal: 22 pro 2017, 22:26
Královská rodina

moirra píše:
Pri "Angelika má na sobě šaty fialové barvy orientálního střihu." si predstavujem ako ju po tom čo ju nahú kúpil na trhu v Kandii,:
Vrtá mi hlavou, jestli v Kandii Rescator věděl, že je vdovou po Filipovi. Byl ten jeho první pokus získat nějaké informace o jejím osudu zároveň i tím posledním? To by bylo totiž v případě "zimní" snahy o krátký příběh docela zásadní.

Profil Citovat
mimi
Napsal: 22 pro 2017, 22:33
Královská rodina

Terezo, to je rozebíráno v díle Angelika a její láska. Joffrey vzpomíná na minulost, na svůj život a na setkání v Kandii.
Pokusím se později najít, kde přesně. Angelika byla prodávána jako vdova po maršálovi a milenka francouzského krále. Doufám, že si to pamatuji dobře.

Profil Citovat
Tereza
Napsal: 22 pro 2017, 22:43
Královská rodina

Právě že v překladu, který mám k dispozici, není ani zmínka o tom, že by věděl, že kupuje vdovu :

Když mu kupec z Mylosu s orientálním nadšením vyprávěl o posledním „kvalitním zboží", o zajatkyni se zelenýma očima, pobavilo ho to. Jedinečná! Obdivuhodná! Bílý eunuch Šamyl bej, dodavatel harému Velkého sultána, se rozhodl ji získat. Už to stačilo, aby se vydal na cestu. „
Určitě se Orientálec nemýlí? Ať Rescator posoudí sám. Jaké je rasy? Je to běloška. To říká vše. Kvalita? Ta nejlepší. Jde o pravou šlechtičnu ze dvora Ludvíka XIV. Tajně a jen pro zasvěcence se špitá, že byla dokonce milenkou francouzského krále. Její chůze, chování, vyjadřování nemohou klamat! Zlaté vlasy, oči jasné jako mořská voda, tělo bohyně. Jméno?'Proč by ho vlastně neřekl, i když tím sděluje velké tajemství: markýza du Plessis-Belliére. Údajně vynikající jméno

Profil Citovat
mimi
Napsal: 22 pro 2017, 22:49
Královská rodina

Terezo, já mám asi toto chybně zafixované v paměti. Musím si to znovu pročíst.
Já to prostě vždycky chápala tak, že Joffrey věděl, že Filip je mrtvý. Ale od koho? Když Angeliku zachránil v Kandii, tak chtěl později v paláci odhalit, že on je Rescator. Kdyby neměl jistotu, že Filip nežije, tak by to bylo komplikované. Možná byly z knihy odstraněny nějaké odstavce, kde se to vysvětlilo.
Nikdy jsem nepochybovala, že Joffrey ví, že je Filip mrtvý.
Když Joffreye a Angeliku vyrušila malá Honorina v kajutě, kde Rescator odhalil svou totožnost, tak přemýšlel, kolik je Honorině let.
Říkal si v duchu, tři nebo čtyři roky, takže to není dcera maršála du Plessis. Z toho jsem usoudila, že věděl o Filipově smrti. Kdy a od koho se to ale nezvěděl?
Nebo když odhaloval tajemství Angeličina života po návratu ze Středomoří, že se stala buřičkou z Poitou, nikde není zmínka o jejím druhém manželovi.
Možná je ale tohle vysvětleno v původním vydání Angeliky. Vždyť i české knihy se liší.

Profil Citovat
moirra
Napsal: 23 pro 2017, 11:40
Moderátor

Teóriou o tom ako to že Joffrey vedel že Angelika je vdova som sa už, ako ináč, zaoberala keď som písala kráľovstvo francúzske. Odpovedám úryvkom z fikcie, pretože dôkladnejsšie sa moja teória osvetliť nedá:

Nie že by nebol informovaný. V Stredomorí sa správy rozširovali rýchlosťou blesku, a okrem Rochata , ktorý bol najväčším Francúzskym klebetníkom medzi Saracénmi, sa našlo ešte nemálo jemu podobných. Veľkomožný pán Rescator nikdy nebol schopný celkom vytrhnúť svoje korene, a nechával si pravidelne dodávať žurnály a noviny. Samozrejme nielen tie z Francie ale aj Španielske, Anglické a v neposlednom rade Holandské. ..............

Profil Citovat
mimi
Napsal: 23 pro 2017, 14:46
Královská rodina

Moirro, tvoji fikci jsem také četla a vysvětlení, které podáváš je obsáhlé a logické. :applaus:
Já prostě brala,_že Rescator je o důležitých událostech v životě Angeliky informován. Alespoň do doby, než uvěřil, že zahynula v poušti.

Profil Citovat
Tereza
Napsal: 04 led 2018, 21:31
Královská rodina

moirra píše:
Teóriou o tom ako to že Joffrey vedel že Angelika je vdova som sa už, ako ináč, zaoberala keď som písala kráľovstvo francúzske. Odpovedám úryvkom z fikcie, pretože dôkladnejsšie sa moja teória osvetliť nedá:

Nie že by nebol informovaný. V Stredomorí sa správy rozširovali rýchlosťou blesku, a okrem Rochata , ktorý bol najväčším Francúzskym klebetníkom medzi Saracénmi, sa našlo ešte nemálo jemu podobných. Veľkomožný pán Rescator nikdy nebol schopný celkom vytrhnúť svoje korene, a nechával si pravidelne dodávať žurnály a noviny. Samozrejme nielen tie z Francie ale aj Španielske, Anglické a v neposlednom rade Holandské.........
Asi to tady do tohoto vlákna nepatří, ale já jsem se ze zvědavosti dívala, jak vypadaly noviny v té době. Dopátrala jsem jen základní informace a to z důvody jazykové nevybavenosti :oops: :

FRANCIE v 17. STOLETÍ
Zpočátku byly ve Francii velmi populární v Nizozemsku tištěné corantos, roku 1626 Richelieu zavádí trest smrti za tisk necenzurovaných novin, který trvá až do roku 1728, kdy byl trest zmírněn na doživotní žalář. Nejvýznamnějšími novinami byla La Gazette, které Richelieu podporoval a které jako jediné mohly vycházet, staly se orgánem vlády....

To si možná pan Rescator moc nepočetl, bulvár z úst Rochata a jiných drben byl asi lepším zdrojem zpráv....

A jen tak kvůli Třem mušketýrům jsem koukla na kardinála Richelieu a objevila jsem pro sebe něco, co jsem nevěděla a co mi připadá docela velmi vtipné - jmenoval se Armand Jean du Plessis, vévoda de Richelieu.

Profil Citovat
moirra
Napsal: 06 led 2018, 22:06
Moderátor

Niektoré kopie vtedajších novín exsitujú dodnes a ja som si to pozerala - čo sa týka bulváru - existoval už vtedy - i keď cenzúrovaný - tak sa Rescator určite mohol dozvedieť že Najkrajší pár pri dvore - Markíz a markíza du Plessis-Belliere robili to či ono, napríklad zúčastnili sa poľovačky či tancovali na tom či onom bále. To boli bežné veci aby sa písalo o známych a obľúbených ľuďoch pri dvore - i keď cenzúrovane.

čo sa týka necenzúrovaného - mám to už dlhšie zrešeršované - takých vecí sa okamžite chytili Holaňďania
boli už v tom čase rebeli - to čo zamlčali vo Francii, na truc francúzskemu kráľovi prezradili v Holandských novinách.

Tak napríklad prezradil skutočný historický Lauzun, aby sa poistil, kráľovo povolenie k sobášu zo vznešenou slečnou
a neskoršie tiež vraj zásnuby kráľového brata z Liselotou von Pfalz ( čo bolo vtedy práve ešte pre kráľovstvo tajomstvom, a TABU lebo to bol vojensky a strategicky dôležitý zväzok)

Keď to čo malo byť aj vo Francii do poslednej chvíľe tajomstvom vyšlo v holandských novinách kráľ vraj príšerne zúril
pretože sa to dalo považovať za prezradenie tajomstiev nepriateľom a vraj to bol jeden z dôvodov prečo Lauzun upadol u kráľa do totálnej nemilosti a skončil pri Fouquetovi a mužovi zo železnou maskou vo väzení Pignerole. A to na pekných pár rokov.
nezabúdajme že kvôli Lauzunovi najväčšia milionárka kráľovstva, vznešená lečna de Montpensier, odmietla stať sa ženou kráľovho brata ....

Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Rescatorova vlajka
Napsal: 13 srp 2018, 20:16
Královská rodina

Chtěla jsem zaúkolovat Fantinu, aby do pátku zhotovila Rescatorovu vlajku, abychom ji mohly vztyčit na vrcholu budovy Libereckého kraje, a ona mne velmi mírně, leč s jasným úmyslem se z úkolu vyvléknout, odkázala na tuto debatu...
dauphine píše:
Ano ano, s půlměsícem který byl i symbolem toulouských hrabat bych souhlasila! Úžasný nápad, příjde mi to typicky ďábelský ve stylu Rescatora, provokativně by všem podsouval pravdu o svém původu před nos, všichni by měli odpověď na otázku před nosem ale nikdo by si toho nevšiml, protože by z toho půlměsíce vyvozovali jeho příslušnost k islámu. :twisted: :twisted:
Tak tuto verzi považuji za nejlepší!

Při čtení příspěvků mne napadla jedna věc... Na mince se nedávaly jen hesla či hlavy, ale i jména velmožů a panovníků. Proč by Rescator (vedle hvězdy a půlměsíce, ty se mi fakt líbí) nemohl na dukátu mít prosté písmeno "R"? ...v Americe by ho jen elegantně nahradil za "P" :) (a ani by nemusel ničit razidlo, stačilo by jen upilovat písmenku R nožičku...)

Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova vlajka
Napsal: 04 dub 2021, 17:42
Moderátor

PenelopaW píše: *  13 srp 2018, 20:16
Při čtení příspěvků mne napadla jedna věc... Na mince se nedávaly jen hesla či hlavy, ale i jména velmožů a panovníků. Proč by Rescator (vedle hvězdy a půlměsíce, ty se mi fakt líbí) nemohl na dukátu mít prosté písmeno "R"? ...v Americe by ho jen elegantně nahradil za "P" :) (a ani by nemusel ničit razidlo, stačilo by jen upilovat písmenku R nožičku...)
Ha! skvelá úvaha !

Keďže ja sa kvoli rešeršiam k dopilovaniu fikcí veľa pohybujem v Novom Svete - som presvedčená že nejaké označenie tie mince mali.

A inak Joffrey-Rescator vravel že odkedy sa usadil v Maine už viac netajil ani svoj pôvod ani svoje meno.

Fantina nám tento mesiac vybrala úžasný citát mesiaca:

Toto bola skvelá scéna na lodi.
:sailor:

Ženské vrtochy jsou velice různorodé, ale musím uznat, že vy daleko přesahujete obvyklou míru. Zrekapitulujme si to: Když jsem vás viděl naposledy, opustila jste mě a jako vzpomínku jste mi zanechala trojstěžník v plamenech a pětatřicet tisíc piastrů dluhu. Po čtyřech letech pokládáte za naprosto normální mě navštívit, aniž se obáváte jakéhokoliv trestu, a chcete po mně, abych vzal na palubu čtyřicet utečenců, vašich přátel. Uznejte, že vaše požadavky překračují všechny meze.“

Nikto nikdy tak nezosmiešnil Rescátora :mask: ako naša Angelika. :eyes: :slzici:

Ozaj kto uhádne kedy mal Rescator v kánone na tvári posledný krát masku?

[ img ]

PS: Info pre nové členky. Citáty sú vždy na prvej hlavnej strane webu a dá sa odtiaľ vykliknúť aj na zvätšený obrázok k citátu a tiež k prehľadu starších citátov :

https://angelique.cz/index.php

Profil Citovat
mimi
Napsal: 04 dub 2021, 18:52
Královská rodina

Také jsem ocenila vybraný citát. :applaus: :ok:
Já považuji ty slovní přestřelky mezi Angelikou a Joffreyem na lodi za jedny z nejlepších jejich rozhovorů. :eyes: :mask:

Profil Citovat
Sob
Napsal: 04 dub 2021, 19:07
Rytíři

Mimi, Také miluji slovní přestřelky mezi Angelikou a Joffreyem na lodi. AG se dokázala skvěle vžít do pocítů muže i ženy a výborně ukázala jejich pocity čtenářům.

Profil Citovat
Sob
Napsal: 05 dub 2021, 18:48
Rytíři

Ještě jedna poznámka k dubnovému citátu měsice. Myslíte, že se Joffrey opravdu zadlužil, aby mohl Angeliku koupit ? Podle mého názoru Angeliku pouze provokuje.

Profil Citovat
mimi
Napsal: 05 dub 2021, 19:32
Královská rodina

Sob píše: *  05 dub 2021, 18:48
Ještě jedna poznámka k dubnovému citátu měsice. Myslíte, že se Joffrey opravdu zadlužil, aby mohl Angeliku koupit ? Podle mého názoru Angeliku pouze provokuje.
Já si nemyslím, že se zadlužil, aby ji mohl vykoupit. :disagreement:
Když se ale u něho objevila celá promáčená, tak jí prostě vystavil účet. Myslím, že ho také naštvalo, že ho nepoznala už v Kandii. :mask: :eyes:

Profil Citovat
Sob
Napsal: 05 dub 2021, 21:18
Rytíři

Mimi, Myslím, že Angelika v Kandii nebyla ve stavu, aby mohla přemýšlet o svém kupci. A nakonec to Peyracovi vyhovovalo. Měl připravený romantický plán po jejím probuzení v paláci.

Profil Citovat
moirra
Napsal: 05 dub 2021, 22:31
Moderátor

Ja myslím že v Češtine aj Slovenčine je to jednoznačné že ako sa hovorí že niekto niekomu zanechal dlh tak to znamená že mu je niečo dlžný. V tomto prípade toto neznamená že Rescátor bol niekomu dlžníkom - stavím sa že zaplatil svojimi vlastnými cingajúcimi zlatými dukátmi - ale dlžníčkou bola Angelika Rescátorovi lebo zaplatil za niečo čo nakoniec nedostal.

Zrekapitulujme si to: Když jsem vás viděl naposledy, opustila jste mě a jako vzpomínku jste mi zanechala trojstěžník v plamenech a pětatřicet tisíc piastrů dluhu.

A zaplatil za ňu veru poriadnu sumu:

Teprve teď Angelice došlo, že je prodaná. Prodaná pirátovi, jenž za ni zaplatil cenu jedné lodi i s posádkou…

Že sa veľkomožný pán Rescátor nemusel zadĺžiť dokazuje aj to že v ten večer všade kade chodil rozhadzoval zlaté mince a v Kandii vystrojil hostinu ktorá akiste stála celý majetok.

Rescator sáhl do měšce ze zlatého plátna, visícího mu na opasku, vytáhl dlaň plnou zlaťáků a hodil je po Corianovi, jenž vytřeštil oči.(...) Ulicemi budou procházet sluhové s koši koláčů a masem na rožni a ze střech se bude sypat déšť mincí. Kandie bude dnes večer jásat na počest Francouzky. Tak rozkázal vznešený pan Rescator.

Mne sa páči že inteligentný pán Rescátor :mask: si rýchlo spočítal dva a dva a ani na minútku nepochyboval že ona mala prsty v tom gréckom ohni čo vypukol v prístave. Ohni, ktorý on dokázal uhasiť, lebo bol zbehlý v chémii a zrejme dokonca poznal aj jeho tajomstvo, kým Escranvillová kocábka zhorela. (to bola ale krátka karma, cha-cha !)

Pripomeňme si to:

Rescator první začal tušit něco nekalého. Pustil Angeliku a běžel k hradbám tyčícím se nad městem. V tu chvíli otřásl nocí výbuch a bylo slyšet, jak se v batistanu*** lustry a zrcadla rozbíjejí na kousky. Na nebi se objevila rudá záře. (...) Na černých zděšených tvářích janičářů, kteří se také rozběhli k hradbám, se roztančily plápolající ohně, zářící zdola z města.
Rozezvonily se zvony. Nad tím vším se vznášel hlas, opakující ve všech jazycích:
„Hoří…“ ..... Všude panoval nepopsatelný zmatek. Šlapalo se po dětech a kočkách, syčících, mňoukajících a skákajících z říms na balkóny jako džinové z láhve a míhajících se v záři ohně. Ze všech úst zazněl další výkřik: „Lodi…

[ img ]

A tuto ešte pár výpiskov z knihy, niektoré veci som vynechala a trochu poprehadzovala. kto che nech si nájde v knihe. Je to 20ta kapitola.

„Savary!
„Ten oheň, Savary, ten oheň…“
„Je to řecký oheň,“ poskakoval starý vědec nadšením na místě. „Zapálil jsem neuhasitelný oheň. :scientist: Ach, klidně se mohou pokoušet ho uhasit. Je to starověké tajemství… Byzantské tajemství, a já ho odhalil!“ Tančil jako skřítek z pekel.

Brigantina markýze d’Escrainville v přístavu plápolala jako pochodeň. Připomínala hořícího kostlivce. :twisted:
Markýz d’Escrainville pozoroval šílenýma očima divadlo před sebou. :lol:
Žhavý popel, hnaný větrem, padal jako déšť na ostatní zakotvené lodi. I galéra dánského renegáta se již stala obětí plamenů. V záři dalších požárů, v pekelné iluminaci rozeznala Angelika i Rescatorův trojstěžník. Oheň mu řádil na přídi. Marně s ním bojovaly stráže, které zůstaly na palubě a začínaly se vzdávat.

Rescátor samozrejme svoj oheň uhasil, a Savary bol z toho úplne mimo. V knihe ej celý opis Rescátorovej akcie na záchranu lode a aj to ako Savary pripravil svoj ohnivý atentát. Dokonca na to obetoval svoje milované múmio ktoré trepal zo sebou cez celé Stredomorie až do Kandie. :sailor:

Čo sa týka nášho drahého Escranvilla, v mojej zlomyselnej fantázii už mal naložené svoje dukáty od Rescatora za predaj Angeliky pekne na palube svojho Hermesa - a tieto išli pri požiari tiež ku dnu spolu z jeho milovaným hašišom. Preto ten pološialený výraz na jeho tvári keď videl svoju potápajúcu sa loď. :mrgreen:

*** batistan nieje názov ale všeobecné značenie orientálneho trhu, ktoré sa dali nájsť u mohamedánov všade - preto sa aj píše s malým písmenom rovnako ako slovo trh ;)

Profil Citovat
PenelopaW
Napsal: 06 dub 2021, 10:25
Královská rodina

Zajímavé je, jak si každá ten text vykládáme jinak :D. Já to pochopila tak, že Rescator sice vyhrál dražbu, ale peníze ještě v hotovosti nesložil, proto označení "dluh" :). V tomto kontextu navíc zdůrazněno tím, že měl zaplatit za něco, co už vlastně neměl.

Profil Citovat
Sob
Napsal: 06 dub 2021, 10:36
Rytíři

Opravdu je těžké si představit, že Rescator má dluhy pří množství zlata , kterým disponuje, proto jsou pro mne slova o dluhu překvapivá,ale víme, že pro Angeliku je schopen všeho. Kdyby to bylo nutné zadluží se kvůli ní.

Penelopo, Máš zajímavý nápad.

Profil Citovat
moirra
Napsal: 07 dub 2021, 18:31
Moderátor

Upravila a doplnila som kabinet Rescatorových kuriozít na prvej stránke. Hlavne tá reštaurácia z loďou stojí za to. Tak dúfam že si to aspoň pozriete. K tým peniazom a dlhom ešte odpoviem neskoršie.

viewtopic.php?f=3&t=437&p=16800#p16800

[ img ]

Profil Citovat
Sob
Napsal: 07 dub 2021, 18:53
Rytíři

Restaurace Rescator by byla skvělým místem pro další sraz. Kde se nachází ?

Profil Citovat
moirra
Napsal: 07 dub 2021, 19:49
Moderátor

Sob píše: *  07 dub 2021, 18:53
Restaurace Rescator by byla skvělým místem pro další sraz. Kde se nachází ?
V La Rochelle samozrejme.
Veď som tam pridala vizitku - ktorú som si práve vydražila za ani nie dva Euróny. :la-polak-fun:

Och stretúť sa tak na ďalšom zraze by bolo dokonalé :ach: tam a keby tam pristálo Goldsboro! :mask:

Zaujímavé je že ten dom v ulici "Rue Saint-Sauveur" La Rochelle - čiže v ulici svätého spasiteľa či záchrancu - je drzo nalepený na kostol svätého spasiteľa - záchrancu.
A ešte na dôvažok sa nachádza v starom historickom dome ktorý tam stojí už najmenej od 16 storočia keď Protestantom prekvital obchod. V Angelikovskom období, čiže okolo roku 1676 mohol byť domom ktoréhokoľvek zo zámožných protestantov.

Ten majiteľ tej Reštaurácie musí byť podobne diabolský ako veľkomožný pán Rescátor :mask: :ok: :lol:

Pretože to je dokonalá slovná hračka!

Sauveur = záchranca

meno Rescator pochádza z Rescatador *** = čo je záchranca po španielsky a katalánsky

Arcibiskup Toulousky :priest: ale asi aj ten La Rochelsky by povedali že to je šialená blasphemia. :slzici:

Veď my Angelikoložky nezabúdame aj že veľkomožný pán Rescator bol v prvom rade záchranca zúfaliek :zachrana:

*** to s tým menom ešte vysvetlím podrobnejšie

[ img ]

Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 77 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na: