Robert Hossein

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 69 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Robert Hossein
Napsal: 08 kvě 2015, 09:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja viem že sú medzi nami také, čo Hosseina nemôžu ani cítiť, ale ja som stále presvedčená, že vtedy, v 60 tich
rokoch bol to najlepšie čo sa mohlo do toho filmu ako Peyrac dostať.

Ja za seba musím povedať že ja som ho najskôr roky (asi 10 rokov) mala v knihách ako ilustráciu, a až potom znovu uviedli
do kín film, ktorý som si konečne mohla pozrieť.

A hocaké výhrady by som mala, jednu mať nemožem: Typovo sa absolútne hodí, (až na tú výšku).

[ img ]

Z Interview z pani Golonovou vyplýva že sa zúčastnili natáčania prvých dielov a že bola v celku spokojná.
Ale k tomu neskoršie, keď sem dám preklad dokumentárneho vídea z televízie.

Na začiatok som vložila dva obrázky. Jeden ktorý podľa mňa ukazuje ako perfektne sa Hossein typovo hodil k opisu z knihy
(samozrejme že k robeniu masky mali privolať Ó veľkého jazvológa :turban: ) a druhý , ktorý nieje z filmu Angelika
je tu na pobavenie.

A tuto pirát z naušnicami: :slzici:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 08 kvě 2015, 14:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já mám k Hosseinovi jako Joffreyovi celkem neutrální vztah. Možná je to tím, že jsem nejdříve viděla filmy a pak četla knihy. Nejsem jeho skalní fanynka, ale také mi nějak nevadí. Ve filmech mi akorát neseděly jeho krátké vlasy a to jsem ještě nevěděla, jaké kadeře má Joffrey v knihách. :slzici:
Souhlasím s tím, že jiný vhodný herec by se v době natáčení asi nenašel.
Já mám raději Hosseina v modernějších rolích. Třeba film Odpočinek válečníka nebo Profesionál.
Knižní J. pro mě nemá podobu žádného herce.
Ten pirát s náušnicemi je fakt skvělý. To je z nějakého filmu? :lol: :lol: :?:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 10 kvě 2015, 19:06
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, my sme sa už na túto tému bavili, takže za mňa áno, typovo, na tú dobu lepšieho herca vybrat nemohli, má charizmu, aj keď ja mám jednu výhradu a to je jazva, ale za to on nemôže, to je práca maskérov :zle: ... mali sa nás an fóre opýtať :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 24 srp 2015, 21:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No na tú jazvu sa veru mali opýtať :turban: Ó veľkého jazvológa. :agree:

keď som už pridala pirátsku podobu, pre zábavu pridávam ako by zrejme
Hossein vyzeral keby boli ako bolo plánované natáčali ďalej:

Takže verzia Hossein v Novom svete. :agree: :D

[ img ]

[ img ]

a ešte jedného s turbanom:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 26 srp 2015, 18:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hossein v Novém světě. :agree:
Už mu jen dát do ruky sekeru a poslat kácet stromy. :slzici: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 01 zář 2015, 09:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ještě, že to nevidí Káťa (doufám), aby neskočila přes palubu. :lol:
Možno aj skočí, keď náhodou niekde chytií Wifi a uvidí toto:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 05 zář 2015, 16:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vsechno vidim a pres palubu neskacu!!! :twisted: jako arcibiskup je opravdu rozkosny haha (neslozi nam moirra basnicku??) a jako "tvrdak" z divokeho zapadu je mi prijemnejsi nez jako zmrseny Joffrey ;)


Nahoru
Profil Citovat
Peter
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 26 úno 2016, 20:12
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 lis 2014, 17:08
Bydliště: Európa
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ale ja som stále presvedčená, že vtedy, v 60 tich rokoch bol to najlepšie čo sa mohlo do toho filmu ako Peyrac dostať.
Mám rovnaké presvedčenie. Hlboký, tajomný, záhadný pán, na to sa nikto lepšie ako Robert Hossein nehodil.

Si predstavte, dámy, že by tam dali Belmonda, to by dopadlo :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 27 úno 2016, 00:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
budem hrať Peyraca až kým budem storočný, vyhráža sa Hossein na titulke..... :twisted: :twisted: :lol:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 21 zář 2016, 23:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už dlho som tu nedala niečo na zasmiatie :twisted: :twisted:
Tu máme Hosseina ako Kovboja:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 03 lis 2016, 18:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A este jeden skvely s turbanom:

[ img ]

A v dobovom obleceni na koni:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 25 kvě 2017, 14:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pre tie čo rozumejú po rusky celkom dobrý report o Robertovi Hosseinovi:

https://www.youtube.com/watch?v=0tiImrvCGQQ&t=1350s

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 03 led 2018, 17:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Celkom som prehliadla že Robert Hossein oslávil 30. decembra deväťdesiate narodeniny

dodatočne blahoželám :D

„Prežil som päť rokov len s Angelikou. Bolo to šialené. Stratil som svoju totožnosť. Ako povedala moja žena, môžeš natočiť napríklad sto filmov, ale na tvojom hrobe bude len busta Peyraca aj s jeho jazvou,“ povedal Hossein pred rokmi k svojej najslávnejšej ú­lohe.

Zdroj:

https://koktail.pravda.sk/z-obrazovky-i ... n=mostread

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 09 úno 2020, 19:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Právě jsem zjistila, že za malou chvíli začíná na ČT 2 western Provaz a kolt, kde hrají R.Hossein a M.Mercierová. Fotografie z tohoto filmu jsou už na tomto webu o něco výše. Tento western má docela vysoké hodnocení (72%).


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 10 úno 2020, 19:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Právě jsem zjistila, že za malou chvíli začíná na ČT 2 western Provaz a kolt, kde hrají R.Hossein a M.Mercierová. Fotografie z tohoto filmu jsou už na tomto webu o něco výše. Tento western má docela vysoké hodnocení (72%).
Film jsem shlédla a dalo se to vidět. Mě se docela líbil. Byla jsem zvědavá, protože hodnocení jsou vcelku kladná a jak píšeTereza dost vysoká. Westerny nepatří zrovna k mým oblíbeným žánrům. Viděla jsem jen menší počet, hlavně tu klasiku.
Podle mě se R. Hossein inspiroval filmem Tenkrát na západě.
Viděl film ještě někdo, jaký má na něj názor?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 11 úno 2020, 18:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Viděla jsem jen prvních 10 minut, R.H. vypadal jako pistolník docela obstojně.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 23 bře 2020, 16:24
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oni na tom plakátu vážně vypadají jako z pokračování v Novém světě. Já si jiného Jofreye neumím představit. Taky asi pro ty ilustrace z knihy. Pro mě má Hossein kouzlo i tajemství. Ve filmové sérii má hodně povedených momentů, ale jeden mám přece jen nejradši...
Ve chvíli, kdy od nich rozčileně odchází arcibiskup a on jí tak škádlivě řekne, že lhát se nemá a na Angelice je vidět v jakých je rozpacích. Tak ten jeho výraz, bezprostředně potom, co od něj Angelika stydlivě uteče se tak zadívá se sebevědomým úsměvem, že odhalil její city. Tady bych řekla, že se mu osobnost hraběte dokonale povedla...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 15 zář 2020, 16:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Romantický komentár Roberta Hosseina ku knihe Michèle Mercier, merveilleuse "Angélique":

Kniha je samozrejme nový prírastok v Angelikologickom Muzeu :la-polak-fun:

Životopis Mercierky v ktorom sa hlavne všetko točí okolo natáčania filmov Angelika á 168 strán a je rozdelená do Kapitol podľa jednotlivých filmov.

Chère Michèle, :ach:
marquise, comtesse, princesse, mon amie,
je suis heureux qu'un livre, un beau livre, te rende grâce et célèbre les mérites de ces films au long desquels nous nous sommes tant aimés. Même si je disparaissais parfois de l'histoire, j'étais toujours présent dans ton coeur et celui du public. Grâce à cette passion invincible que nous éprouvions l'un pour l'autre, nous avons été unis pour toujours. Mais, lorsque nous avons, l'un et l'autre, commencé à tourner les aventures sentimentales et historiques d'Angélique et de Joffrey, nous ignorions que ces personnages nous feraient cortège à jamais. Tu as incarné quantité de belles héroïnes sous la direction de grands metteurs en scène, mais, pour la postérité, pour l'histoire du cinéma et pour les jeunes générations, tu restes encore et surtout pour toujours la si jolie demoiselle de Sancé de Monteloup qui épousait le comte de Peyrac pour le meilleur et pour le pire.
Je t'aime et je t'admire,
Ton Joffrey,
ROBERT HOSSEIN

Milá Michèle,
markíza, grófka, princezná, moja priateľka,
Som šťastný, že kniha, krásna kniha, vám ďakuje a oslavuje zásluhy týchto filmov, v ktorých sme sa tak veľmi milovali. Aj keď som niekedy zmizol z histórie, vždy som bol prítomný vo vašom srdci i v srdci verejnosti. Vďaka tejto neporaziteľnej vášni, ktorú sme pre seba mali, sme boli navždy zjednotení. Ale keď sme obaja začali nakrúcať sentimentálne a historické dobrodružstvá Angélique a Joffreyho, nevedeli sme ešte, že tieto postavy nás budú sprevádzať navždy. Stelesnili ste veľa krásnych hrdiniek pod vedením skvelých režisérov, ale pre potomkov, pre históriu filmu a pre mladšie generácie zostanete stále a predovšetkým navždy tak peknou mladou slečnou de Sancé de Monteloup, ktorá sa vydala za grófa de Peyrac v dobrom aj v zlom.
Milujem ťa a obdivujem ťa,
Tvoj Joffrey,
ROBERT HOSSEIN

Link na knihu:

https://www.librairiedialogues.fr/livre ... 1-editions

https://www.amazon.fr/Mich%C3%A8le-Merc ... noprice-21

OBSAH:

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... uWfQKL.jpg

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 15 zář 2020, 20:27
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zajímalo by mě, jestli Hossein někdy někde někam něco napsal o svých zkušenostech z natáčení V proudech. Zabývám se režisérem Vlčkem, byl podle všeho pěkné číslo... Nevíte, jestli Hossein nenapsal nějakou autobiografii třeba?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 15 zář 2020, 22:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 16 zář 2020, 20:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na databázi knih jsem našla titul Vlk pohlazený bohem, kterou napsal Robert Hossein.
Vydalo to Karmelitánské nakladatelství. Je to psané formou rozhovoru. Jestli je tam také o filmování v tehdejším Československu, to nevím. Já film V proudech kdysi viděla v telce, už je to dost dlouho. Někde jsem četla, že byly natočeny dvě verze, jedna pro Francii a jedna pro tehdejší ČSSR.

„Vlk je absolutně svobodné zvíře, které se na nikoho neváže. Vidím se v něm, protože nesnáším příkazy. Navíc, vlk je přítelem svatého Františka z Assisi, světce, kterého mám rád, protože se podle mě nejvíce podobá Kristu. …Jsem vlk, co se nechal pohladit Boží láskou. To je prostě fakt a je mi jedno, pokud mě má někdo za blázna.“ (autor)
Herec a režisér Robert Hossein je u nás známý především rolí lamače ženských srdcí – hraběte Joffreye de Peyrac z filmů o krásné Angelice. V bilančním rozhovoru s Françoisem Vaynem vypráví barvitým stylem o své rodině, o herectví, režírování a o tom, jak vidí životní hodnoty dnes, léta po své konverzi. Přes vysoký věk se pustil do režírování velkých představení s křesťanskou tematikou, které se hrají na stadionech. Zkrátka snaží se všemi prostředky „vyvést Pána Boha ze sakristií, kam ho odpůrci církve dvě stě let zavírali.“

Žánr
Literatura světová, Náboženství, Biografie a memoáry
Vydáno 2018, Karmelitánské nakladatelství
Orig. název
Je crois en l'homme parce que je crois en Dieu, 2016
Počet stran 128
Jazyk vydání český
Překlad Veronika Matiášková
Edice Inspirace (15.)
Vazba knihy měkká / brožovaná
ISBN 978-80-7566-064-0


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 16 zář 2020, 21:04
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moira, Mimi - merci (učím se od července francouzsky :-p)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 16 zář 2020, 21:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ta nejnovější kniha na amazonu je ta, co vyšla u nás.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 21 zář 2020, 22:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Tak ta nejnovější kniha na amazonu je ta, co vyšla u nás.
Jasne - ale to nieje životopis, ale náboženská rozprava. hodná aj samotného arcibiskupa. :priest:
Hoci musím uznať že niektoré veci vidí múdro. Tie čo sa mne páčia som zvýraznila. :la-polak-fun:

výpisky z knihy:

Str 45 Nechme stranou levicové nebo pravicové ideologie. I Chudý člověk se může chovat jako bohatý, když se uzavře do sebe, a naopak boháč se srdcem chudého se může o majetek dělit, Opakuji, že prokletím je uzavřenost vůči druhým, a ne obsah peněženky

Str 59. Jsme v tomto světě jen na chvíli, a proto neztrácejme čas, který nám byl dán, a milujme lidi navzdory jejich slabostem a nedokonalostem. Kdo si neumazal ruce, patrně je nepoužívá…

str 62 Sobectví a lhostejnost nás odsuzují k zániku, stejně jako pochyby a skepse.

Str 65 Pravda nás osvobozuje od nároků vnějšího zdání a vytrhuje nás z pokušení. Pravda z nás dělá muže a ženy schopné navazovat vztahy plné důvěry.

Str69. Být křesťanem znamená nechat se získat Kristem, osvobodit se z těsného rámce jedné kultur, jednoho náboženství a jednoho národa.

Str 75 To, co mne zajímá, jsou otázky, které mi dnes On klade, která klade nám všem. Jen tak namátkou: Co hledáte? Proč se tolik bojíte? Čím budete solit, když sůl ztratí svou chuť? Kdo si myslíte vy, že jsem já?

Str 78. Do jisté míry se domnívám, že Bůh využívá různé kulisy a rituály, aby nám vyjádřil svou lásku,

Str 83. Obracet se k Marii, učit se od ní, stát se žákem v její škole evangelia nemá nic společného s klaněním se nějaké bohyni. Ona symbolizuje všechno to, co je inspirováno srdcem. Ona je odleskem nekonečné Boží něhy. Jejím prostřednictvím přijde i ekumenismus,

Str 89. papež František má pravdu, když nás vybízí k přijímání uprchlíků. Kolik invazí už dokázala Evropa překonat. Nebojte se… Samozřejmě že nám to přinese problémy, že nás to vyrušuje z pohodlí…přišel čas na globalizaci solidarity. Přistěhovalci by v nás měli probudit chuť být křesťany.

Str 95 Lurdské zázraky vracejí nemocným důstojnost, jsou proroctvím… Kolik zázraků bychom dokázali my, kdybychom se na druhé usmáli? …Lurdy jsou tajuplným lidským mraveništěm…Je tu tajemství pokory, oné síly věřit navzdory porážce. Lurdy proměňují…

Str 108. Znalosti a konzum patří do řádu vlastnění, ale mne zajímá být a milovat. Život je pro mne Kristus…Vykročme z průměrnosti.

Str 107. Náboženské násilí je karikaturou náboženství…Pravá laickost spočívá v úctě k víře druhého…Nenechávejme se vtáhnout do civilizační války různými nátlakovými skupinami. Židé, křesťané a muslimové jsou bratři, Abrahámovi potomci. Abrahámovské menšiny spojme se.

Str 112 Aby se lidstvo dostalo z krize apokalyptických rozměrů, do které nebezpečně míří, stačilo by se vrátit k biblické moudrosti.

Zdroj:
http://frantiskan.kolafa.name/robert-ho ... eny-bohem/

Pridávam obsah na stiahnutie vo formáte PDF - takž možno tam aj nejaké životopisné prvky budú:
Hossein Obsah.pdf
(375.05 KiB) Staženo 149 x


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 03 říj 2020, 21:26
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To jsou ale zajímavé a krásné věci....musím však říct, že uplně nesouzním s číslem 89...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 07 lis 2020, 22:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keď som dávala na FB správu o smrti Claudeho Girauda, omylom som zakopla o článok o Robertovi Hosseinovi a jeho vzťahoch:

Hlavne toto ma pobavilo, lebo to provokovanie kamarátov je parádne Jofreyovské:

Pomáhal ženě s domácími úkoly!

Skandál vyvolalo Robertovo druhé manželství. Začalo to tím, že se tři roky po rozvodu s Marinou zamiloval do dívky, která byla v podstatě ještě dítětem, alespoň oficiálně určitě.

Caroline Eliacheff (72), dceři bývalého francouzského ministra, bylo totiž tehdy pouhých 14 let! Doma oklamala matku tím, že odchází na školu do Anglie, ve skutečnosti odešla žít s Robertem. Ten si jí o rok později vzal. Tenhle vztah vzbudil u francouzské veřejnosti pořádné pohoršení.

Matka Caroline se s ním musela smířit, ale vynutila si na dceři slib, že vystuduje – ten dívka splnila a stala se z ní známá psychoanalytička. Robert si Caroline vzal, i když mu to jeho přátelé vymlouvali.

Později vzpomínal, jak je provokoval slovy, že musí jít vyzvednout manželku ze školy a jak k nim domů chodili spolužáci Caroline, kterým pomáhal s domácími úkoly. :slzici: :ok:

Některé situace se v životě opakují, protože lidé jsou nepoučitelní. Robert měl s Caroline syna, ale ten se narodil v době, kdy už se spolu rozváděli. Manželství s „lolitkou“ nepřežilo dva roky.

Celý článok:

https://nasehvezdy.cz/robert-hossein-hr ... snoubenku/


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 13:43
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dnes 31.12.2020 zemřel Robert Hossein…

Info na různých portálech, toto je z https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zemre ... ac/1977003:

Paříž - Ve věku 93 let dnes zemřel francouzský režisér a herec Robert Hossein. S odvoláním na jeho manželku o tom informovala agentura AFP. V Česku je Hossein nejvíce známý jako hrabě Joffrey de Peyrac ze série filmů o Angelice, kde si zahrál po boku Michèle Mercierové.

Podle své třetí ženy Candice Patouové zemřel Hossein dnes ráno v nemocnici, kde byl kvůli "problému s dýcháním". Třiadevadesáté narozeniny oslavil teprve ve středu.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 14:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Dnes 31.12.2020 zemřel Robert Hossein…

Info na různých portálech, toto je z https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zemre ... ac/1977003:

Paříž - Ve věku 93 let dnes zemřel francouzský režisér a herec Robert Hossein. S odvoláním na jeho manželku o tom informovala agentura AFP. V Česku je Hossein nejvíce známý jako hrabě Joffrey de Peyrac ze série filmů o Angelice, kde si zahrál po boku Michèle Mercierové.

Podle své třetí ženy Candice Patouové zemřel Hossein dnes ráno v nemocnici, kde byl kvůli "problému s dýcháním". Třiadevadesáté narozeniny oslavil teprve ve středu.
Je to smutné, ale dožil se krásného věku.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 15:13
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také jsem právě četla. Souhlasím s mimi, že se Robert Hossein dožil krásného věku


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 15:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Smutná zpráva.....

Smekám před věkem Roberta Hosseina a jeho tvůrčím životem. Dobrá práce, Joffreyi....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 15:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano aj ja si myslím že sa dožil krásneho veku. Viaceré Francúzske zdroje uvádzajú že zomrel na covid.

Keď tak čítam na nete komentáre druhu "Joffrey zomrel" a to vo všetkých jazykoch, myslím že sa práve plní jeho predpoveď:

V jednom interviu vravel že hoci je aj režisér a divadelný herec a hral aj v iných filmov, pravdepodobne si ho ajtak každý
zapamätá ako Joffreya de Peyrac.

Musím to nájsť kde to vravel - že na konci mu zrejme sem tam nejaká ta fanúšička prinesie ako Joffreyovi na hrob kvetinku.

Ja osobne si myslím že keď si prehliadnem všetkých francúzskych hercov tej doby, lepšieho vetdy na Joffreya nájsť nemohli, a celkovo bol Borderiére bol vo svojom výbere do Angeliky doslova génius.

No už je veru tých hercov pekná hromada s pani AG v Angelikologickom nebi!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 15:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tenhle týden je to už druhý sympatický herec, který odešel navždy. Nejprve náš herec Ladislav Mrkvička, teď představitel Joffreye.
U obou se píše o covidu.
Robert Hossein byl hodně aktivní. Hrál filmy, divadlo, režíroval.
Je zvláštní, že Česká televize zařadila už dříve na 2.1.2021 film Madame Sans Gene, kde hraje se Sofií Loren. V tomhle filmu, ale strhla na sebe pozornost Sofia. Přesto se podívám.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 17:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Je zvláštní, že Česká televize zařadila už dříve na 2.1.2021 film Madame Sans Gene, kde hraje se Sofií Loren. V tomhle filmu, ale strhla na sebe pozornost Sofia. Přesto se podívám.
Och dobre že si ten film pripomenula! :D

Ja už som ten film videla, ale teraz neviem či taliansky alebo v nemčine. :roll: škoda že českú telku nechytám. Sú obaja skvelí.

Sofia Loren je v tomto filme dokonalá Polačka!

Toto som veru nevedela aj keď som pozerala celý film (zrejme v taliančine)

Madame Sans Gene, neboli "Madame bez ostychu" se přezdívalo ženě, která kdysi prala Napoleonovi spodky. :D :P


Tuto skvelý talianský trailer k filmu, myslím že chémia medzi nimi definitívne sedela:

https://www.youtube.com/watch?v=Oh21OsKc-XM


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 18:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ja osobne si myslím že keď si prehliadnem všetkých francúzskych hercov tej doby, lepšieho vetdy na Joffreya nájsť nemohli
Vidíš, mně by se víc líbil herec, co hrál Bachtiari beje, koukni se na něj schválně ve filmu Manželé z roku II (s Belmondem) ;).

Nicméně Hossein byl jako Joffrey nezapomenutelný, stejně jako MM se vryl divákům do paměti hlavně touhle rolí. Už za to má ode mne kytičku na hrob jistou.

Odpočívej v pokoji, RH!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 31 pro 2020, 19:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:

Nicméně Hossein byl jako Joffrey nezapomenutelný, stejně jako MM se vryl divákům do paměti hlavně touhle rolí. Už za to má ode mne kytičku na hrob jistou.
Suhlasim az na to "odpocivaj v pokoji" ja dufam ze v Angelikologckom nebi maju poriadnu party pod velenim pani AG.

A filip a Peyrac si to konecne mozu rozdat: :swordplay: (na tu fikci si este nikto netrufol)

Inak ta Madame Sans-Gene sa volala Katarina

Toto ju inak pripomina: Hned na začátku pradlena Catherine rozjede to svoje extempore a je k nezastavení, stírá všechny kolem sebe a uzemní i samotnýho Napoleóna, za muže si vybere de Peyraca, kterýho napřed taky řádně zjezdí za to že jí na dvůr postavil kanon až se nakonec stane vévodkyní. :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 04 led 2021, 10:04
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě je to tolik líto!

Věk, nemoc, hezký život měl, ale odešel ze světa prostě ...Jofrey :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 04 led 2021, 21:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už dříve jsem si všimla, že byl Robert Hossein buď skutečně levák jako poleno nebo ve filmu používal výrazně levou ruku k důležitým gestům, kouření doutníku, šermování proto, že pravou ruku "opíral" o pravou "chromou" nohu.
Šerm (teda jestli se to ve vší uctě k panu R.H. tak dá nazvat) :
https://www.youtube.com/watch?v=mFCDc-JatI4&t=70s


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 04 led 2021, 23:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Už dříve jsem si všimla, že byl Robert Hossein buď skutečně levák jako poleno nebo ve filmu používal výrazně levou ruku k důležitým gestům, kouření doutníku, šermování proto, že pravou ruku "opíral" o pravou "chromou" nohu.
Šerm (teda jestli se to ve vší uctě k panu R.H. tak dá nazvat) :
https://www.youtube.com/watch?v=mFCDc-JatI4&t=70s
Hm... skúsim pozrieť či niekde o tom neičo nepíšu - alebo bol "prerobený" ľavák čo je dieťa ktoré nútia v škole byť pravákom aj keď je lavák a narobí to hromadu problémov - čo by potom vysvetľovalo prečo bol Hossein tým najnemožnejším šermiarom v historii francúzskeho filmu :twisted: :twisted:

:swordplay:

pozrime sa na to, celú šermovaciu scénu som nenašla ale tu na začiatku je toho dosť:

https://www.youtube.com/watch?v=eF5QtQ1O10Q&t=37s

ja som Hosseina mala roky iba ako ilustráciu - Film som ako mladá poznala iba z rozprávania, veď keď prišil do kín mala som 3 roky - a trvalo hodne dlho kým sa do kín zasa vrátil. V slovenských knihách však boli fotky z filmu (v starom vydaní)

a podľa tých čo tam boli mi na Joffreya dokonale sedel - mal ten profil ako z medaile opísaný v knihe, husté čierne vlasy a bol jižanský typ - pre tie čo nevideli sltaré slovenské vydania: fotky boli čiernobiele ako tá tuto ktorú som považovala za dokonalú ilustraci lebo má v sebe niečo mrazivého a tajomného, náznak gotického hororu (keď človek ešte nikdy nevidel film):

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 05 led 2021, 10:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ozaj vedeli ste že Hossein, ktorý si nechcel dať ako Peyrak ani poriadne zjízviť tvár, hral v takejto šialenosti monštrum? :shock: :shock:

[ img ]

"Maschera di cera" (Maska z vosku) je horor o riaditeľovi a majiteľovi múzea voskových figurín ktorého kancelária sa podobala skôr na laboratórium ako na kanceláriu.

https://www.csfd.cz/film/144335-m-d-c-m ... komentare/

Keď si človek pozrie fotky ako vždy ten istý motív: Krásne ženy a netvor .... :twisted:

https://www.imdb.com/title/tt0119588/me ... t_mv_close


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 20 led 2021, 11:54
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:
Už dříve jsem si všimla, že byl Robert Hossein buď skutečně levák jako poleno nebo ve filmu používal výrazně levou ruku k důležitým gestům, kouření doutníku, šermování proto, že pravou ruku "opíral" o pravou "chromou" nohu.
Šerm (teda jestli se to ve vší uctě k panu R.H. tak dá nazvat) :
https://www.youtube.com/watch?v=mFCDc-JatI4&t=70s
Hm... skúsim pozrieť či niekde o tom neičo nepíšu - alebo bol "prerobený" ľavák čo je dieťa ktoré nútia v škole byť pravákom aj keď je lavák a narobí to hromadu problémov - čo by potom vysvetľovalo prečo bol Hossein tým najnemožnejším šermiarom v historii francúzskeho filmu :twisted: :twisted:
:swordplay:
pozrime sa na to, celú šermovaciu scénu som nenašla ale tu na začiatku je toho dosť:
https://www.youtube.com/watch?v=eF5QtQ1O10Q&t=37s

ja som Hosseina mala roky iba ako ilustráciu - Film som ako mladá poznala iba z rozprávania, veď keď prišil do kín mala som 3 roky - a trvalo hodne dlho kým sa do kín zasa vrátil. V slovenských knihách však boli fotky z filmu (v starom vydaní)

a podľa tých čo tam boli mi na Joffreya dokonale sedel - mal ten profil ako z medaile opísaný v knihe, husté čierne vlasy a bol jižanský typ - pre tie čo nevideli sltaré slovenské vydania: fotky boli čiernobiele ako tá tuto ktorú som považovala za dokonalú ilustraci lebo má v sebe niečo mrazivého a tajomného, náznak gotického hororu (keď človek ešte nikdy nevidel film):

[ img ]
Byl to dokonalý pár pro své role. Neumím si představit nikoho jiného. I když je hodně herců, kteří by mohli...mám pocit, že jim chybí ta jemná a tajemná ironie, kterou dokázal zahrát a která je pro Jofreye tak typická.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 20 led 2021, 11:55
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pardo, já to zas vložila k citaci blbě...jsme nešikovná nešika!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 20 led 2021, 14:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinava1 píše:
Pardo, já to zas vložila k citaci blbě...jsme nešikovná nešika!
No nič sa nedeje, svoj vlastný nepodarený príspevok možeš vždy upraviť alebo zmazať - stáva sa aj skúsenejším, dokonca aj moderátorkám že sme tam neičo v príspevkoch nevyjde ako si predstavujú.

Ak ti je to pohodlnejsie jednoducho klikni na Quote a medzi tie dve policka quote 8podobne ako sa obrazky ak sa maju zobrazovat vlkladaju medzi dva IMG - alebo link medzi dav URL skopiruj TEXT co si chcela citovat - ja si niekedy v browseri otvorim druhu register kartu ,presne to iste vlakno do ktoreho pisem, a odtial si kopirujem texty. ;)


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 20 led 2021, 15:07
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky :) ...jsem fakt nemehlo.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 24 úno 2022, 19:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dnes sa roztrhlo vreco s knihami o a do Roberta Hosseina pod 2 € tak som si nejaké objednala.

jedinú čo som zatiaľ nezohnala za rozumnú cenu je táto s príznačným názvom "Krivý diabol" alias Kulhavý ďábel :twisted:
čo nieje iba pripomienkou jeho role ako Joffreya de Peyrac ale aj celkom iste aj na román od Le Sageho z rovnakým názvom.

Predslov k tej knihe napísali Belmondo a Merciérka, tak by to mohlo byť celkom zaujímavé čítanie. :D

Keď budem knihy mať, tak zasa pridám zaujímavosti čo sa v nich dočítam, podobne ako som pridala citáty...

Robert Hossein : le diable boîteux - Henry-Jean Servat (ten istý autor ako kniha o Mercieérke ? :damned: )

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 26 úno 2022, 18:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásné téma,
Při představě, ze by JP hrál Belmondo jsem se zaslala. I když v manzelich z roku II byl vynikající.
Také poznámka od Moiry, ze ani Delon by se ji nelíbil, byla pravdivá. Dnes jsem s nim viděla film Bazen. On jako JP, to by doopravdy neslo.
RH je pro mne ON a MM ONA. Tu fotku, kde jsou spolu, jsem měla nalezenou v sesite, kde jsem si nalepovala fota o hercích. A všechny mi ji zavidely. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 24 čer 2022, 23:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám následující dotaz, četla jsem, ze představitel JP RH nechtěl mít hrb ale já si nepamatuji, ze by v knize psala AG o hrbu, prosím o vysvětlení🤓 dekuji


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 14 črc 2022, 21:00
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  24 čer 2022, 23:46
Mám následující dotaz, četla jsem, ze představitel JP RH nechtěl mít hrb ale já si nepamatuji, ze by v knize psala AG o hrbu, prosím o vysvětlení🤓 dekuji
Zuzanko,Taky si nevzpomínám, že by měl Joffrey v knižní sérii Anne Golon hrb, ale možná se mýlím.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 15 črc 2022, 08:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  24 čer 2022, 23:46
Mám následující dotaz, četla jsem, ze představitel JP RH nechtěl mít hrb ale já si nepamatuji, ze by v knize psala AG o hrbu, prosím o vysvětlení🤓 dekuji
Zuzanko, na webu je oddíl, který se věnuje filmové Angelice. Ta jsou i citáty R. Hosseina, jak se zděsil postavy Joffreye, když si prolistoval kapitoly knihy.
V knize Joffrey žádný hrb neměl. :disagreement:
R.H. asi knihu nečetl pozorně.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 21 srp 2022, 21:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Narazila jsem na milý článek Jak jsem před lety potkala Joffrey de Peyraca z Angeliky. Tomu říkám zážitek :

https://www.vlasta.cz/clanek/angelika-r ... ize-2.html


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
Napsal: 10 zář 2022, 21:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeje Tereza to je úžasný objav tento článok. :ok: Ako balzam pre angelikologické srdiečko.
To teda bola nielen parádna slepačia polievka pre manžela ale aj parádna slepačia polievka pre dušu. :la-polak-fun:

Inak o Hosseinovi sa vždy vravelo že bol veľmi šarmantný a veľmi zdvorilý k ženám. Klobúk dolu! Ja zbožňujem gentlemanov starej školy. :ach:

Ja, Penelopa, Zuzanka a Dasha sme nedávno ešte pobehovali presne tam na Place de Dauphine medzi café La Rose de France a Restaurant Paul, spomínaných v článku, obidve na mestskom ostrove Pl.Dauphine - ale keďže bolo všetko obsadené skončili sme najkoniec kúsok odtiaľ, celkom štýlovo v reštaurácii na rohu pekelnej ulice. :mrgreen:

Zasmiala som sa aj na tom slovnom spojení že "kvitli Hortenzie" :mrgreen:

Nuž nám kvitli tiež Hortenzie na schodoch jedného domu v pekelnej ulici... ale v divadelnej podobe od Dashi, ktorá v trojúlohe ktorú nám tam zahrala bola jednoducho dokonalá. Moliere by bol na ňu hrdý. :applaus:

A mňa samú na konci pekelnej ulice čakalo tiež magické prekvapenie. Ak to nespíše niektorá iná, neskoršie aspoň čo to z našich zážitkov spíšem. Vlasne už mám hodne spísaného, ibaže som to nedokončila. Momentálne som z rodinných dôvodov trochu ubrala z Angelikovania.

Pre tie čo nevedia: Na spomínané námestie sa vchádza rovno zo stredu slávneho najstaršieho parížskeho kamenného mosta PONT NEUF uličkou medzi dvoma domami zo 17 storočia - znamená to teda že teda tam tie domy už stáli za vlády kráľa slnko, a marí sa mi že sú vidno aj vo filme od Bordiera. :king:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 69 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů
cron